TULOKSET: Kuortane, eliittikisat 6.7.2008

M 100 m   +0,5
  1. Ricardo Williams                             JAM                 10,50 
  2. Yaser Al Nashiri                             KSA                 10,60 
  3. Simo Sipilä                             1983 HIFK                10,69 
  4. Nnamdi Anusim                           1972 LahdAh              10,78 
  5. Hamed Al Bishi                               KSA                 10,94 
  6. Mikko Mensala                           1980 JyvKU               10,99 
  7. Mats-Johan Hagman                       1981 IFKraf              11,14 

M 200 m
B-erä    +1,2
  1. Nnamdi Anusim                           1972 LahdAh              22,25 
  2. Teemu Kejonen                           1977 JoensK              22,65 
  3. Mikko Raittinen                         1984 KurikR              23,10 
     Markus Jokinen                          1990 KristU                DNF 
A-erä    +0,5
  1. Ricardo Williams                             JAM                 21,04 
  2. Hamed Al Bishi                               KSA                 21,44 
  3. Yaser Al Nashiri                             KSA                 21,64 
  4. Tatu Markkila                           1989 KurikR              22,00 
  5. Mats-Johan Hagman                       1981 IFKraf              22,60 

M 1500 m
B-erä                
  1. Jarkko Järvenpää                        1986 TampPy            3.56,27 
  2. Anders Lindahl                          1987 IFLänk            3.56,86 
  3. Mikael Talasjoki                        1979 HKV               3.56,92 
  4. Rami Tuokko                             1987 NaanLö            3.58,15 
  5. Joonas Lehtinen                         1988 TuUL              3.58,89 
  6. Rami Oravakangas                        1985 PyhäjP            3.59,29 
  7. Olli Rannikko                           1985 KuortK            3.59,66 
  8. Matti Taini                             1983 KuortK            3.59,67 
  9. Antti Taini                             1983 KuortK            4.00,71 
 10. Miika Takala                            1978 JyvKU             4.02,57 
 11. Kalle Ruohola                           1982 JyvKU             4.04,62 
 12. Olli Pulkkanen                          1981 KNMKY             4.12,46 
 13. Kristoffer Fant                         1987 IFLänk            4.14,47 
 14. Samuli Heikkinen                        1988 LoimLe            4.23,70 
     Jouko Juntunen                          1981 TampPy                DNF 
     Tapani Virtanen                         1985 HKV                   DNF 
     Timo Mäntylä                            1983 KuortK                DNF 
     Aki Mustonen                            1981 KuopSV                DNF 
A-erä                
  1. Jukka Keskisalo                         1981 JoensK            3.43,50 
  2. Tiidrek Nurme                                EST               3.43,74 
  3. Niclas Sandells                         1984 IKFalk            3.43,82 
  4. Alexander Krivchenkov                        RUS               3.44,96 
  5. Mikael Bergdahl                         1983 GamlIF            3.46,98 
  6. Jarkko Hamberg                          1982 SjunIF            3.50,61 
  7. Willy Rotich                                 KEN               3.50,91 
  8. Robert Rotkirch                         1984 EsboIF            3.50,98 
  9. Tommy Granlund                          1983 GamlIF            3.52,66 
 10. Aki Nummela                             1985 HKV               3.52,74 
 11. Torsti Kettula                          1985 LahdAh            3.53,44 
 12. Joonas Harjamäki                        1986 SeinU             3.53,72 
 13. Johan Bagge                                  SWE               3.53,87 
 14. Janne Ukonmaanaho                       1984 YlikNM            3.55,56 
     Mustapha Mabrouki                       1979 LahdAh                DNF 
     Lewis Korir                                  KEN                   DNF 

M 110 m aj    +1,1
  1. Juha Sonck                              1981 TuUL                14,06 
  2. Otto Kilpi                              1987 NokU                14,13 
  3. Tarmo Jallai                                 EST                 14,18 
  4. Vesa Korjus                             1981 KuortK              14,26 
  5. Ahmed Khider Al Muwallad                     KSA                 14,27 
  6. Antti Korkealaakso                      1984 KauhVi              14,29 
  7. Topias Filppu                           1985 PaimU               14,41 
     Ali Al Zaki                                  KSA                   DNF 

M 400 m aj
  1. Edeer Abdulaziz Hawsawi                      KSA                 51,52 
  2. Bandar Yahya Al Shrahili                     KSA                 51,66 
  3. Janne Mäkelä                            1979 OulPy               51,66 
  4. Aarne Nirk                                   EST                 51,92 
  5. Ari-Pekka Lattu                         1978 LahdAh              52,40 
  6. Lauri Birkan                                 EST                 54,70 

M Seiväs
  1. Vesa Rantanen                           1975 VirtU                 555 
         507 517 527 537 547 555 563
           -  XO   O XXO   -   O XXX
  2. Alexander Gripich                            RUS                   547 
         507 517 527 537 547 555
           -   O   -  XO XXO XXX
  3. Eemeli Salomäki                         1987 SomE                  537 
         507 517 527 537 547
           O   -  XO   O XXX
  4. Mikko Latvala                           1980 HaapKi                537 
         507 517 537 547 555 563
           -   -  XO   - X--  XX
  5. Matti Mononen                           1983 ImatrU                527 
         507 517 527 537 547
           -   -  XO   - XXX
  6. Mikael Westö                            1982 IFFemm                517 
         507 517 527 537
           - XXO   - XXX
  6. Jarno Kivioja                           1982 HKV                   517 
         507 517 527 537
           - XXO   - XXX
  8. Olli Rannikko                           1984 NokU                  507 
         507 517
           O XXX
     Jussi Vähätiitto                        1987 OulPy                  NH 
         507
         XXX
     Jere Bergius                            1987 VesilV                 NH 
         507 517
           - XXX

M Pituus
  1. Tommi Evilä                             1980 TampPy               7,95 +0,9            
          7,64  7,75  7,93  7,95  7,85  7,94
          +1,9   0,0  +1,1  +0,9  +0,3  +0,9
  2. Petteri Lax                             1985 LautLu               7,88 +0,5            
             X  7,88  7,65  7,84     X     X
          +2,6  +0,5  +0,4   0,0   0,0  +1,7
  3. Juho-Matti Pimiä                        1984 LappUM               7,63 +1,1            
             X  7,55  7,63     X  7,47     X
          +2,3  +0,6  +1,1   0,0  +0,4  +0,5
  4. Simon Sundsten                          1978 IKFalk               7,62 +0,5            
          7,32     X  7,34  7,47     X  7,62
          +0,9  +2,0  +1,0  +0,3  +0,7  +0,5
  5. Eetu Viitala                            1987 KuortK               7,53 +1,6            
          7,23  7,26  7,41  7,04  7,29  7,53
          +0,3  +0,9  +0,9  +0,2  +0,9  +1,6
  6. Mikko Kivinen                           1988 LohtVe               7,49  0,0            
             X  7,40  7,49  7,15  7,37  7,47
          +1,1  +0,8   0,0   0,0  +0,8  +1,2
  7. Petteri Toivonen                        1982 KausPV               7,03 +1,3            
          7,03     X     X  6,80  6,99     X
          +1,3  +1,3  +1,5  +0,6  +0,2  +0,9
     Tönis Sakh                                   EST                   DNS                 
        
M Kuula
  1. Mika Vasara                             1983 PieksV              19,21 
          19,04  19,08  19,21  19,15      X      X
  2. Robert Häggblom                         1982 VasaIS              18,99 
          18,87  18,99  18,93      X      X      -
  3. Yassir Fathi                                 EGY                 18,83 
          17,92  18,74  18,83      X      X      X
  4. Raigo Toompuu                                EST                 18,58 
          18,15      X      X      X  18,58      X
  5. Kim Christiansen                             DEN                 18,34 
          18,18      X  18,34      X      X      X
  6. Andrus Niit                                  EST                 17,75 
          17,75      X      X      X      X      X
  7. Tuomo Tihinen                           1977 OulPy               16,88 
          16,88      X      X  16,87      X      X
  8. Mikko Viitamaa                          1980 VammSV              16,74 
          16,74      X  16,43      -      -      -
     Mikko Kurunsaari                        1981 JoensK                 NM 
              X      X      X

M Kiekko
  1. Frantz Kruger                           1975 VasaIS              65,39 
          59,89  65,39  62,80      X  62,75  61,27
  2. Märt Israel                                  EST                 61,58 
          59,67      X      X  61,58  59,27  59,79
  3. Mikko Kyyrö                             1980 KeravU              60,53 
              X  56,06  59,42  57,79  60,53  60,48
  4. Juha Lahdenranta                        1976 PorY                56,65 
          56,65  53,96  55,29  54,27      X      X
  5. Jouni Walden                            1982 IkaalU              55,62 
          53,30  53,97      X  53,52  55,62      X
  6. Mika Loikkanen                          1974 JärvPa              54,72 
              X  52,89  51,14  52,45  54,72  54,25
  7. Johan Åkerlund                          1964 IFLänk              52,99 
              X      X      X      X  52,99      X
  8. Raine Munukka                           1982 IlmaKi              52,56 
              X  52,56      X      X      X  52,01

M Keihäs
  1. Sergey Makarov                               RUS                 86,88 
          86,88  80,31  81,45  82,98      X      -
  2. Tero Pitkämäki                          1982 NurmU               85,81 
          85,81      X  83,25  82,61  84,69  85,19
  3. Harri Haatainen                         1978 LapVi               80,93 
              X      X      X  80,93      X      X
  4. Ari Mannio                              1987 LehtJy              80,50 
              X      X  77,96  80,50  79,13      X
  5. Teemu Wirkkala                          1984 ToholU              80,20 
              X      X  78,43      X      -  80,20
  6. Park Jae Myung                               KOR                 79,23 
          79,23  76,38  78,83  76,75      X      X
  7. Esko Mikkola                            1975 NokPy               78,62 
          74,84      X      X  73,13      X  78,62
  8. Antti Ruuskanen                         1984 PielSa              78,40 
          78,40      -      -      -      -  77,12

N 100 m    +0,5
  1. Alexis Joyce                                 USA                 11,48 
  2. Sari Keskitalo                          1985 PellPo              11,64 
  3. Lashawndra Ratcliff                          USA                 11,72 
  4. Emma Rienas                                  SWE                 11,88 
  5. Anna Heiniö                             1983 TampPy              11,95 
  6. Alexandra Sorokina                           RUS                 12,03 
  7. Annu Kangasaho                          1985 JyvKU               12,17 
  8. Jasmina Viitala                         1989 ViipU               12,19 
Alkuerät
Erä 1    +1,4
  1. Alexis Joyce                                 USA                 11,60Q
  2. Lashawndra Ratcliff                          USA                 11,65Q
  3. Anna Heiniö                             1983 TampPy              11,92q
  4. Jasmina Viitala                         1989 ViipU               12,04q
  5. Annu Kangasaho                          1985 JyvKU               12,10q
Erä 2    +1,1
  1. Sari Keskitalo                          1985 PellPo              11,73Q
  2. Emma Rienas                                  SWE                 11,90Q
  3. Alexandra Sorokina                           RUS                 12,12q
  4. Minna Laukka                            1987 JyvKU               12,32 
  5. Suvi Nisula                             1989 MuurY               12,32 

N 400 m
B-erä                
  1. Milla Kelo                              1978 JärvPa              59,03 
  2. Emilija Manninen                        1981 JyvKU               59,27 
  3. Katriina Uusimäki                       1989 LahdAh              59,99 
  4. Carita Riutta                           1987 EspTa             1.01,35 
A-erä                
  1. Karin Storbacka                         1987 IKFalk              55,88 
  2. Carla Bosco                             1983 MikkKV              56,46 
  3. Jenniina Halkoaho                       1982 SuodU               56,61 
  4. Sanna Aaltonen                          1981 EurajV              56,92 
  5. Maisa Korri                             1986 LahdAh              58,47 
  6. Kaisa Rauhala                           1982 VaasVa              59,32 

N 1500 m
  1. Mari Järvenpää                          1981 KokkVe            4.26,40 
  2. Minna Järvenpää                         1981 KokkVe            4.27,60 
  3. Saara Pekkarinen                        1986 LapiVe            4.29,34 
  4. Annika Rikberg                          1981 BorgåA            4.30,16 
  5. Sanni Klemelä                           1990 ForsSa            4.30,86 
  6. Minna Nummela                           1982 HKV               4.31,55 
  7. Hanna Haavikko                          1975 TuUL              4.32,50 
  8. Anna-Mari Määttänen                     1983 ForsSa            4.33,22 
  9. Lina Tsernov                                 EST               4.34,97 
 10. Heidi Eriksson                          1986 IFNykn            4.36,05 
 11. Katriina Välimäki                       1985 NoorNo            4.36,34 
 12. Eeva Sajanti                            1987 NurmU             4.38,42 
 13. Sara Sajanti                            1987 NurmU             4.39,08 
 14. Janica Mäkelä                           1986 ForsSa            4.51,69 

N 100 m aj       -0,5
  1. Yekaterina Shtepa                            RUS                 13,34 
  2. Johanna Halkoaho                        1977 SuodU               13,43 
  3. Svetlana Topilina                            RUS                 13,49 
  4. Kadri Viigipuu                               EST                 13,77 
  5. Emma Montell                            1981 AavasU              13,86 
  6. Elisa Hakamäki                          1985 TampPy              13,88 
  7. Jaanika Merikul                              EST                 13,92 
  8. Giia Lindström                          1987 EsboIF              17,10 
Alkuerät
Erä 1    +0,2
  1. Yekaterina Shtepa                            RUS                 13,48Q
  2. Kadri Viigipuu                               EST                 13,80Q
  3. Emma Montell                            1981 AavasU              13,90q
  4. Hanna-Maari Latvala                     1987 KokkVe              14,44 
  5. Elisa Leinonen                          1987 KajKi               14,82 
  6. Maiju Björkholm                         1986 LappUM              14,88 
  7. Lotta Harala                            1992 TampPy              14,91 
Erä 2    +1,9
  1. Johanna Halkoaho                        1977 SuodU               13,52Q
  2. Svetlana Topilina                            RUS                 13,53Q
  3. Elisa Hakamäki                          1985 TampPy              13,78q
  4. Jaanika Merikul                              EST                 13,93q
  5. Giia Lindström                          1987 EsboIF              14,00q
  6. Piia Roslund                            1986 VasarI              14,69 
  7. Ida Aidanpää                            1988 AavasU              14,77 

N Korkeus
  1. Anna Iljustsenko                             EST                   185 
         162 167 172 175 178 181 185 191
           -   -   -   O   -   O   O XXX
  2. Mari Sepänmaa                           1985 AlavU                 178 
         162 167 172 175 178 181
           -   O   O   O   O XXX
  3. Elina Smolander                         1989 LapVi                 172 
         162 167 172 175
           -   O   O XXX
  4. Taru Vainikainen                        1990 KuopSV                167 
         162 167 172
           O   O XXX
  5. Jonna Anias                             1984 KristU                162 
         162 167
           O XXX
  6. Laura Rautanen                          1988 VilppV                162 
         162 167
         XXO XXX

N Seiväs
  1. Tiina Taavitsainen                      1985 HKV                   410 
         350 370 385 400 410 420 430
           -   O   -   O   O   - XXX
  2. Minna Nikkanen                          1988 SomE                  410 
         350 370 385 400 410 420 430
           -   -   O   O XXO   - XXX
  3. Eeva Niemelä                            1987 JyvKU                 385 
         350 370 385 400
          XO   O   O XXX
     Carita Kröger                           1989 LeppVi                 NH 
         350
         XXX

N Pituus
  1. Sirkka-Liisa Kivine                          EST                  6,56 +0,2            
          6,41     X  6,35  6,05  6,38  6,56
          +1,4  +0,5   0,0  +0,8  +0,7  +0,2
  2. Jung Soon-ok                                 KOR                  6,21 +1,6            
          6,05  6,17  5,95  6,21  6,14  6,15
          +3,0  +0,2   0,0  +1,6  +0,6  +1,6
  3. Yulia Ignatkina                              RUS                  6,13 +2,3   6,12 +0,9
          6,13  6,12  5,96  5,90  6,04  5,91
          +2,3  +0,9  -1,1  +0,1  +0,6  +1,4
  4. Noora Pesola                            1987 LahdAh               6,10 -0,3            
             X  6,10     X  6,06     X     X
          +0,9  -0,3  +2,6   0,0  +1,9  +0,6
  5. Pauliina Tuomaala                       1987 TampPy               5,98 +3,5   5,67 +0,8
          5,63     X  5,98     X     X  5,67
          +0,5  -1,1  +3,5  +0,8  +1,9  +0,8
  6. Susanna Tuominen                        1982 PorTa                5,89 +2,1   5,84 +0,5
             X  5,83  5,84  5,78     X  5,89
          +0,9  +2,0  +0,5  +0,5  +0,9  +2,1
  7. Pia Wikstedt                            1984 HKV                  5,84 +1,1            
          5,78  5,77  5,84     X     X     X
          -0,2  +0,9  +1,1  +2,4  +0,4  +0,5
  8. Elina Korjansalo                        1984 KanLei               5,84 -1,6            
          5,84     X     X     X     X  5,64
          -1,6  +0,3  +3,4  +0,4  +2,0  +0,9
  9. Sofia Sadeharju                         1989 HKV                  5,65 -0,4            
          5,48  5,65     X
          +3,6  -0,4  +0.1

N Keihäs
  1. Mikaela Ingberg                         1974 VasaIS              58,19 
          55,72  55,48  58,19      -      -  58,05
  2. Kirsi Ahonen                            1976 TurWei              57,47 
              X  57,47      X      X  57,23      X
  3. Kim Kyung Ae                                 KOR                 54,11 
          54,11      X  53,91  52,56  52,81  52,62
  4. Laura Wittingham                             GBR                 50,73 
          50,44  50,73  50,12  49,36      X  48,28
  5. Niina Kelo                              1980 JärvPa              48,11 
          48,11      X  47,07  47,63  46,81      X
  6. Jenni Kangas                            1992 NurmU               46,53 
          45,14  43,32      X  45,00  46,53  45,71
  7. Sanni Utriainen                         1991 NokU                43,62 
              X      X      X      X  43,62  43,58

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Akaa: Toijala-hölkkä kaikki
21.4.2024 Akaa: Toijala-hölkkä
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP