TULOKSET: 15-9-v. pm-hallikilpailut, Tampere, Pirkkahalli, 1.4.2024


239 urheilijaa, 611 lajisuoritusta

Miehet
P15 60 m
1Samu PentinniemiSamu Pentinniemi (-09)ViialVa 6.1.09 7,73
2Iivo LummeIivo Lumme (-10)HämeenlTa24.8.10 7,91PB
3Tatu KoskinenTatu Koskinen (-10)HämeenlTa17.2.10 7,96PB
4Santeri KoskinenSanteri Koskinen (-10)TampPy 21.7.10 8,06=PB
5Samu TulasaloSamu Tulasalo (-10)TampPy 6.6.10 8,11
6Elias EskolaElias Eskola (-10)TampPy 31.3.10 8,14PB
7Sisu LehtonenSisu Lehtonen (-10)HämeenlTa7.4.10 8,25
8Topias HämäläinenTopias Hämäläinen (-09)VehmU 27.10.09 8,42=PB
Alkuerät
1. erä
1Samu PentinniemiSamu Pentinniemi (-09)ViialVa 6.1.09 7,72
2Santeri KoskinenSanteri Koskinen (-10)TampPy 21.7.10 8,06PB
3Samu TulasaloSamu Tulasalo (-10)TampPy 6.6.10 8,10
4Elias EskolaElias Eskola (-10)TampPy 31.3.10 8,18PB
5Topias HämäläinenTopias Hämäläinen (-09)VehmU 27.10.09 8,42PB
6Oscar KultalaOscar Kultala (-10)IkaalU10.10.10 9,05PB
2. erä
1Iivo LummeIivo Lumme (-10)HämeenlTa24.8.10 7,96
2Tatu KoskinenTatu Koskinen (-10)HämeenlTa17.2.10 8,06PB
3Sisu LehtonenSisu Lehtonen (-10)HämeenlTa7.4.10 8,17
4Elmo HärkönenElmo Härkönen (-09)TampPy1.7.09 8,50
5Matias IltanenMatias Iltanen (-10)IkaalU13.2.10 9,97
P15 2000 m - ylipitkä rata/oversized
1Eelis PeltolaEelis Peltola (-09)TampPy23.7.09 6.39,94PB (ka 61.) (22-v. ka 45.)
2Linus KärkkäinenLinus Kärkkäinen (-10)IkaalU 19.8.10 6.58,58PB kk14(ka 96.) (22-v. ka 78.) (14-v. ka 22.)
3Topias HämäläinenTopias Hämäläinen (-09)VehmU 27.10.09 7.08,50PB (22-v. ka 93.)
4Elias EskolaElias Eskola (-10)TampPy 31.3.10 7.36,78PB (14-v. ka 50.)
P15 60 m aidat/hurdles
1Samu PentinniemiSamu Pentinniemi (-09)ViialVa 6.1.09 9,02PB
2Eelis PeltolaEelis Peltola (-09)TampPy23.7.09 9,49=PB
3Elmo HärkönenElmo Härkönen (-09)TampPy1.7.0910,29
P15 Kuula/SP
1Volmari PaananenVolmari Paananen (-10)TampPy 18.1.1012,09PB
  11,50     11,26     11,90 PB     11,32     11,83     12,09 PB     
2Samu PentinniemiSamu Pentinniemi (-09)ViialVa 6.1.0910,23PB
  9,82     X     10,23 PB     X     9,43     8,16     
3Elmo HärkönenElmo Härkönen (-09)TampPy1.7.099,06PB
  8,63 PB     X     9,06 PB     X     P     P     
4Samu TulasaloSamu Tulasalo (-10)TampPy 6.6.108,94
  8,67     8,79     8,84     8,94     P     P     
5Iivo LummeIivo Lumme (-10)HämeenlTa24.8.108,82PB
  8,82 PB     8,63     P     P     P     P     
6Tatu KoskinenTatu Koskinen (-10)HämeenlTa17.2.108,26PB
  7,41 PB     8,26 PB     P     P     P     P     
7Oscar KultalaOscar Kultala (-10)IkaalU10.10.107,67PB
  7,67 PB     7,38     7,53     X     7,16     7,29     
8Eelis PeltolaEelis Peltola (-09)TampPy23.7.097,51PB
  6,49     7,06 PB     7,48 PB     7,51 PB     P     P     
9Matias IltanenMatias Iltanen (-10)IkaalU13.2.106,36PB
  X     6,36 PB     X     
P15 4x100 m
1Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy50,25
 Eelis Peltola 09, Elmo Härkönen 09, Samu Tulasalo 10, Elias Eskola 10 
2Hämeenlinnan TarmoHämeenlinnan Tarmo HämeenlTa50,45
 Sisu Lehtonen 10, Samu Kuisma 09, Iivo Lumme 10, Tatu Koskinen 10 
P14 60 m aidat/hurdles
1Elias EskolaElias Eskola (-10)TampPy 31.3.10 9,50PB (14-v. ka 46.)
2Samu TulasaloSamu Tulasalo (-10)TampPy 6.6.10 9,68
3Iivo LummeIivo Lumme (-10)HämeenlTa24.8.10 9,72
4Ryan RöörRyan Röör (-10)TampPy 24.10.1014,04
P13 60 m
1Aarni MäkinenAarni Mäkinen (-11)ValkHa17.11.11 7,97
2Eino JuutilaEino Juutila (-12)HämeenlTa26.1.12 8,72
3Jere VänttinenJere Vänttinen (-11)HämeenlTa11.2.11 8,73PB
4Elias IltanenElias Iltanen (-11)IkaalU28.2.11 9,26=PB
5Väinö KokkoVäinö Kokko (-12)HämeenlTa9.7.12 9,28SB
6Milo GirautMilo Giraut (-11)TampPy24.4.11 9,29PB
7Justus MäkeläJustus Mäkelä (-11)IkaalU3.6.11 9,51
8Eelis HuotarinenEelis Huotarinen (-12)ValkHa15.9.12 9,56
Alkuerät
1. erä
1Justus MäkeläJustus Mäkelä (-11)IkaalU3.6.11 9,34PB
2Eelis HuotarinenEelis Huotarinen (-12)ValkHa15.9.12 9,42PB
3Daniel HöijerDaniel Höijer (-12)HämeenlTa7.11.12 9,46PB
2. erä
1Aarni MäkinenAarni Mäkinen (-11)ValkHa17.11.11 7,78
2Eino JuutilaEino Juutila (-12)HämeenlTa26.1.12 8,70PB
3Jere VänttinenJere Vänttinen (-11)HämeenlTa11.2.11 8,77PB
4Elias IltanenElias Iltanen (-11)IkaalU28.2.11 9,26PB
5Väinö KokkoVäinö Kokko (-12)HämeenlTa9.7.12 9,27PB
6Milo GirautMilo Giraut (-11)TampPy24.4.11 9,36PB
7Miio HaavistoMiio Haavisto (-11)HämeenlTa5.10.11 9,43PB
8Henrik SiiskonenHenrik Siiskonen (-11)TampPy6.10.11 9,77
P13 1000 m - ylipitkä rata/oversized
1Aaron HaapamäkiAaron Haapamäki (-12)TampPy1.1.123.17,82PB
2Samra PohjonenSamra Pohjonen (-11)IkaalU16.5.113.20,23PB
3Aarni KärkkäinenAarni Kärkkäinen (-12)IkaalU22.12.123.24,18PB
4Aarni MäkinenAarni Mäkinen (-11)ValkHa17.11.113.28,59PB
5Milo GirautMilo Giraut (-11)TampPy24.4.113.42,53
6Jere VänttinenJere Vänttinen (-11)HämeenlTa11.2.113.47,55PB
7Miio HaavistoMiio Haavisto (-11)HämeenlTa5.10.113.51,92PB
P13 60 m aidat/hurdles
1Timofei KarpovTimofei Karpov (-11)IkaalU10.1.11 9,86PB (13-v. ka 54.)
2Sulo Elliot SaarinenSulo Elliot Saarinen (-12)ValkHa7.9.1211,13PB
3Jose JärvinenJose Järvinen (-12)TampU30.5.1211,35PB
4Väinö KokkoVäinö Kokko (-12)HämeenlTa9.7.1211,43PB
5Milo GirautMilo Giraut (-11)TampPy24.4.1112,17
6Elias IltanenElias Iltanen (-11)IkaalU28.2.1112,31SB
P13 Korkeus/HJ
1Jose JärvinenJose Järvinen (-12)TampU30.5.121,38PB
 1,20/O    1,25/O    1,29/O    1,32/O    1,35/O    1,38/O PB    1,41/XXX     
2Sulo Elliot SaarinenSulo Elliot Saarinen (-12)ValkHa7.9.121,38SB
 1,20/O    1,25/O    1,29/O    1,32/O    1,35/XXO    1,38/O SB    1,41/XXX     
3Timofei KarpovTimofei Karpov (-11)IkaalU10.1.111,35
 1,25/O    1,29/O    1,32/O    1,35/XO    1,38/XXX     
4Eelis HuotarinenEelis Huotarinen (-12)ValkHa15.9.121,32PB
 1,15/XO    1,20/O    1,25/O    1,29/O    1,32/XO PB    1,35/XXX     
5Justus MäkeläJustus Mäkelä (-11)IkaalU3.6.111,25=PB
 1,15/O    1,20/XO    1,25/XO =PB    1,29/XXX     
6Seppo KukkalaSeppo Kukkala (-12)IkaalU11.5.121,15PB
 1,05/O    1,10/O    1,15/O PB    1,20/XXX     
P13 Kuula/SP
1Leo MikkolaLeo Mikkola (-12)HämeenlTa14.4.1210,77PB (12-v. ka 57.)
  10,08 PB     10,44 PB     X     X     X     10,77 PB     
2Oskari KoivuOskari Koivu (-12)LempKiYU2.5.129,82PB
  9,22     8,65     9,21     9,20     9,38     9,82 PB     
3Jere VänttinenJere Vänttinen (-11)HämeenlTa11.2.119,37PB
  9,04     8,56     X     9,37 PB     X     P     
4Niklas JärnströmNiklas Järnström (-12)LempKiYU26.11.128,87
  8,43     8,40     8,03     8,05     8,87     8,15     
5Eino JuutilaEino Juutila (-12)HämeenlTa26.1.128,06PB
  7,82 PB     7,82 =PB     X     7,68     7,13     8,06 PB     
6Samra PohjonenSamra Pohjonen (-11)IkaalU16.5.118,05PB
  7,56 PB     8,05 PB     7,51     7,73     7,81     X     
7Arvi PalmuArvi Palmu (-11)TampPy31.10.117,44
  6,32     6,33     6,86     6,90     6,87     7,44     
8Väinö KokkoVäinö Kokko (-12)HämeenlTa9.7.127,18PB
  5,18 PB     6,67 PB     7,11 PB     7,18 PB     5,25     6,24     
9Eelis HuotarinenEelis Huotarinen (-12)ValkHa15.9.126,84PB
  6,77 PB     6,84 PB     6,47     
10Miio HaavistoMiio Haavisto (-11)HämeenlTa5.10.116,22PB
  6,22 PB     X     4,61     
11Seppo KukkalaSeppo Kukkala (-12)IkaalU11.5.126,15PB
  6,15 PB     5,11     5,96     
12Daniel HöijerDaniel Höijer (-12)HämeenlTa7.11.126,01PB
  5,84 PB     6,00 PB     6,01 PB     
P13 4x100 m
1Ikaalisten UrheilijatIkaalisten Urheilijat IkaalU55,78
 Samra Pohjonen 11, Justus Mäkelä 11, Elias Iltanen 11, Timofei Karpov 11 
2Hämeenlinnan TarmoHämeenlinnan Tarmo HämeenlTa56,29
 Jere Vänttinen 11, Väinö Kokko 12, Miio Haavisto 11, Eino Juutila 12 
P11 60 m
1Reino RaiskiReino Raiski (-13)VirtU 16.3.13 8,86
2Severi SainioSeveri Sainio (-13)TampPy10.8.13 9,16PB
3Pekko KyrönlahtiPekko Kyrönlahti (-13)TampPy8.4.13 9,29PB
4Julius KeränenJulius Keränen (-13)IkaalU3.2.13 9,46
5Eero KomulainenEero Komulainen (-13)TampPy27.12.13 9,53
6Miro HelleMiro Helle (-13)ToijVau15.1.13 9,56
7Leino CalleminLeino Callemin (-13)HämeenlTa3.10.13 9,58
8Juuso SiltamäkiJuuso Siltamäki (-13)NokU21.3.13 9,77
Alkuerät
1. erä
1Eero KomulainenEero Komulainen (-13)TampPy27.12.13 9,51PB
2Viljami LiukasViljami Liukas (-13)KangKi8.12.13 9,62PB
3Kristian JärnströmKristian Järnström (-14)LempKiYU19.6.14 9,83
4Felix RautioFelix Rautio (-13)TampPy21.11.1310,23
5Veeti KontturiVeeti Kontturi (-14)TampPy10.6.1410,33PB
6Leevi SavolainenLeevi Savolainen (-14)HämeenlTa7.9.1410,78PB
2. erä
1Pekko KyrönlahtiPekko Kyrönlahti (-13)TampPy8.4.13 9,38
2Juuso SiltamäkiJuuso Siltamäki (-13)NokU21.3.13 9,55
3Mihei KarpovMihei Karpov (-13)IkaalU23.2.13 9,68
4Elias LehtoElias Lehto (-13)TampPy4.12.1310,03PB
5Tommi MuiluTommi Muilu (-14)HämeenlTa6.6.1410,34
6Eeli KivikangasEeli Kivikangas (-13)TampU14.7.1310,41PB
3. erä
1Reino RaiskiReino Raiski (-13)VirtU 16.3.13 8,87
2Severi SainioSeveri Sainio (-13)TampPy10.8.13 9,23PB
3Julius KeränenJulius Keränen (-13)IkaalU3.2.13 9,31PB
4Veikka RytkönenVeikka Rytkönen (-14)TampPy21.1.14 9,79
5Touko Mäki-KihniäTouko Mäki-Kihniä (-14)HämeenlTa7.6.1410,26
6Juuso VarvasJuuso Varvas (-14)PälkLL1.3.1410,42PB
4. erä
1Miro HelleMiro Helle (-13)ToijVau15.1.13 9,53PB
2Leino CalleminLeino Callemin (-13)HämeenlTa3.10.13 9,55PB
3Onni ViheriäkoskiOnni Viheriäkoski (-13)TampPy10.1.1310,04PB
4Rafael SalamaRafael Salama (-13)IkaalU22.2.1310,07PB
5Jesse VänttinenJesse Vänttinen (-13)HämeenlTa28.6.1310,16
6Milan JokinenMilan Jokinen (-13)TampPy30.8.1310,47PB
7Alvari TuomarlaAlvari Tuomarla (-14)TampPy2.9.1410,98
P11 1000 m - ylipitkä rata/oversized
1Viljami LiukasViljami Liukas (-13)KangKi8.12.133.20,01PB (11-v. ka 39.)
2Milan JokinenMilan Jokinen (-13)TampPy30.8.133.31,38PB
3Elias LehtoElias Lehto (-13)TampPy4.12.133.47,64PB
4Eino VehmasEino Vehmas (-14)UrjU22.1.143.50,95
5Alvari TuomarlaAlvari Tuomarla (-14)TampPy2.9.143.51,09PB
6Leevi SavolainenLeevi Savolainen (-14)HämeenlTa7.9.143.59,90
7Leino CalleminLeino Callemin (-13)HämeenlTa3.10.133.59,92PB
8Markus ViitahalmeMarkus Viitahalme (-13)IkaalU28.11.134.03,39
9Juuso VarvasJuuso Varvas (-14)PälkLL1.3.144.15,28PB
10Topias IltanenTopias Iltanen (-13)IkaalU9.9.134.53,39SB
P11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Joel StenmanJoel Stenman (-13)TampPy22.3.134,50 
  4,21     4,50     4,41     4,31     4,39     4,34     
2Reino RaiskiReino Raiski (-13)VirtU 16.3.134,38 
  4,38     4,37     4,29     4,31     4,24     4,13     
3Julius KeränenJulius Keränen (-13)IkaalU3.2.134,09 PB
  3,86 PB     3,78     3,92 PB     3,95 PB     4,09 PB     3,95     
4Miro HelleMiro Helle (-13)ToijVau15.1.133,99 PB
  X     3,91 PB     3,99 PB     3,87     3,94     3,95     
5Pekko KyrönlahtiPekko Kyrönlahti (-13)TampPy8.4.133,98 PB
  3,88     3,91 PB     3,98 PB     3,91     3,81     3,85     
6Eero KomulainenEero Komulainen (-13)TampPy27.12.133,96 PB
  3,96 PB     3,92     3,88     3,66     3,93     3,91     
7Severi SainioSeveri Sainio (-13)TampPy10.8.133,90 PB
  3,86 PB     2,68     3,68     3,76     3,90 PB     3,20     
8Viljami LiukasViljami Liukas (-13)KangKi8.12.133,88 PB
  3,79 PB     3,73     3,80 PB     3,80 =PB     3,88 PB     3,66     
9Onni ViheriäkoskiOnni Viheriäkoski (-13)TampPy10.1.133,67 PB
  3,67 PB     3,67 =PB     3,67 =PB     
10Jesse VänttinenJesse Vänttinen (-13)HämeenlTa28.6.133,57 
  3,57     3,52     3,57     
11Elias LehtoElias Lehto (-13)TampPy4.12.133,56 PB
  3,47 PB     3,37     3,56 PB     
12Veeti KontturiVeeti Kontturi (-14)TampPy10.6.143,43 
  3,43     3,35     3,33     
13Milan JokinenMilan Jokinen (-13)TampPy30.8.133,35 PB
  3,29 PB     3,28     3,35 PB     
14Juuso VarvasJuuso Varvas (-14)PälkLL1.3.143,31 PB
  3,19 PB     3,13     3,31 PB     
15Leevi SavolainenLeevi Savolainen (-14)HämeenlTa7.9.143,28 
  3,28     3,07     X     
16Kristian JärnströmKristian Järnström (-14)LempKiYU19.6.143,27 
  3,16     3,27     3,15     
17Touko Mäki-KihniäTouko Mäki-Kihniä (-14)HämeenlTa7.6.143,25 
  3,25     3,11     P     
18Leino CalleminLeino Callemin (-13)HämeenlTa3.10.133,25 
  3,25     2,88     3,07     
19Eeli KivikangasEeli Kivikangas (-13)TampU14.7.133,13 PB
  3,13 PB     2,70     2,99     
20Juuso SiltamäkiJuuso Siltamäki (-13)NokU21.3.133,12 
  3,12     2,92     P     
21Alvari TuomarlaAlvari Tuomarla (-14)TampPy2.9.143,02 PB
  3,02 PB     2,79     2,85     
22Tommi MuiluTommi Muilu (-14)HämeenlTa6.6.142,99 
  2,99     2,86     2,79     
P11 Kuula/SP
1Eero KomulainenEero Komulainen (-13)TampPy27.12.138,07
  6,82     7,30     7,20     X     7,22     8,07     
2Joel StenmanJoel Stenman (-13)TampPy22.3.137,94PB
  7,68 =PB     7,57     7,33     7,94 PB     7,40     7,73     
3Onni ViheriäkoskiOnni Viheriäkoski (-13)TampPy10.1.137,72
  7,25     6,98     6,86     6,76     7,03     7,72     
4Pekko KyrönlahtiPekko Kyrönlahti (-13)TampPy8.4.137,50PB
  7,31 PB     6,21     7,26     7,33 PB     7,50 PB     6,62     
5Mihei KarpovMihei Karpov (-13)IkaalU23.2.137,02PB
  6,92 PB     6,90     6,82     6,05     6,74     7,02 PB     
6Veeti KontturiVeeti Kontturi (-14)TampPy10.6.146,59PB
  6,46 PB     5,69     6,12     6,51 PB     6,59 PB     5,34     
7Jesse VänttinenJesse Vänttinen (-13)HämeenlTa28.6.136,43PB
  6,17     6,16     6,38 PB     6,35     6,35     6,43 PB     
8Kristian JärnströmKristian Järnström (-14)LempKiYU19.6.145,73
  5,47     5,46     5,58     5,59     5,49     5,73     
9Topias IltanenTopias Iltanen (-13)IkaalU9.9.135,14
  4,97     5,14     4,49     
P11 4x 50 m
1Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy30,04
 Severi Sainio 13, Pekko Kyrönlahti 13, Eero Komulainen 13, Joel Stenman 13 
2Hämeenlinnan TarmoHämeenlinnan Tarmo HämeenlTa32,56
 Julius Kelo 15, Jesse Vänttinen 13, Leino Callemin 13, Aapo Ahonen 15 
3Ikaalisten UrheilijatIkaalisten Urheilijat IkaalU32,83
 Markus Viitahalme 13, Mihei Karpov 13, Julius Keränen 13, Rafael Salama 13 
4Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy33,06
 Onni Viheriäkoski 13, Felix Rautio 13, Elias Lehto 13, Veeti Kontturi 14 
5Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy35,37
 Alvari Tuomarla 14, Juho Syvänen 15, Väinö Heinonen 15, Risto Orajärvi 15 
6Hämeenlinnan TarmoHämeenlinnan Tarmo HämeenlTa41,00
 Touko Mäki-Kihniä 14, Tommi Muilu 14, Leevi Savolainen 14, Vertti Kärkkäinen 16 
P9 40 m
1Väinö HeinonenVäinö Heinonen (-15)TampPy27.5.15 6,82PB
2Aapo AhonenAapo Ahonen (-15)HämeenlTa20.8.15 6,88PB
3Veeti SaloVeeti Salo (-16)IkaalU18.7.16 6,90PB
4Julius KeloJulius Kelo (-15)HämeenlTa1.4.15 7,06
5Risto OrajärviRisto Orajärvi (-15)TampPy12.10.15 7,15PB
6Sauli RaiskiSauli Raiski (-15)VirtU15.9.15 7,30
7Joni KozaJoni Koza (-16)TampU25.3.16 7,31PB
8Vertti KärkkäinenVertti Kärkkäinen (-16)HämeenlTa4.8.16 7,38
Alkuerät
1. erä
1Risto OrajärviRisto Orajärvi (-15)TampPy12.10.15 7,23PB
2Sauli RaiskiSauli Raiski (-15)VirtU15.9.15 7,30
3Vertti KärkkäinenVertti Kärkkäinen (-16)HämeenlTa4.8.16 7,35PB
4Juho SyvänenJuho Syvänen (-15)TampPy12.1.15 7,54PB
5Joona UschanovJoona Uschanov (-15)HämeenlTa7.3.15 7,62PB
6Iiro HelleIiro Helle (-15)ToijVau10.2.15 7,68PB
7Henri HaapalehtoHenri Haapalehto (-15)IkaalU3.6.15 7,72PB
2. erä
1Väinö HeinonenVäinö Heinonen (-15)TampPy27.5.15 6,88PB
2Joni KozaJoni Koza (-16)TampU25.3.16 7,42PB
3Eliel JokinenEliel Jokinen (-15)TampPy18.12.15 7,51PB
4Aapo AiraksinenAapo Airaksinen (-15)IkaalU14.4.15 7,61PB
5Arttu VilppoArttu Vilppo (-15)HämeenlTa4.7.15 7,64PB
6Leo RintakoskiLeo Rintakoski (-15)HämeenlTa8.7.15 7,65PB
3. erä
1Aapo AhonenAapo Ahonen (-15)HämeenlTa20.8.15 6,96PB
2Julius KeloJulius Kelo (-15)HämeenlTa1.4.15 7,04PB
3Veeti SaloVeeti Salo (-16)IkaalU18.7.16 7,06PB
4Kaspar KorjusKaspar Korjus (-15)TampPy14.5.15 7,53PB
5Vilho UittiVilho Uitti (-16)NokPy15.1.16 8,02PB
6Oiva KuusistoOiva Kuusisto (-15)TampPy8.4.15 8,04
7Martti ViitahalmeMartti Viitahalme (-16)IkaalU6.2.16 8,20PB
8Elias RiitaojaElias Riitaoja (-16)IkaalU3.10.16 8,52PB
P9 1000 m - ylipitkä rata/oversized
1Julius KeloJulius Kelo (-15)HämeenlTa1.4.153.48,10PB
2Lasse RätyLasse Räty (-15)NokU21.2.153.56,74PB
3Veeti SaloVeeti Salo (-16)IkaalU18.7.164.01,40PB
4Iiro HelleIiro Helle (-15)ToijVau10.2.154.06,18PB
5Juho SyvänenJuho Syvänen (-15)TampPy12.1.154.16,38
6Joona UschanovJoona Uschanov (-15)HämeenlTa7.3.154.21,08PB
7Leo RintakoskiLeo Rintakoski (-15)HämeenlTa8.7.154.23,22PB
8Martti ViitahalmeMartti Viitahalme (-16)IkaalU6.2.164.31,59PB
9Eliel JokinenEliel Jokinen (-15)TampPy18.12.154.34,84
10Risto OrajärviRisto Orajärvi (-15)TampPy12.10.154.34,95
11Vertti KärkkäinenVertti Kärkkäinen (-16)HämeenlTa4.8.164.41,75PB
12Henri HaapalehtoHenri Haapalehto (-15)IkaalU3.6.155.09,09PB
P9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Julius KeloJulius Kelo (-15)HämeenlTa1.4.153,87 PB (9-v. ka 64.)
  3,78     3,87 PB     3,76     3,67     3,72     3,78     
2Aapo AhonenAapo Ahonen (-15)HämeenlTa20.8.153,81 PB (9-v. ka 95.)
  3,70 PB     3,48     3,60     3,48     3,81 PB     3,81 =PB     
3Veeti SaloVeeti Salo (-16)IkaalU18.7.163,66 PB
  3,49 PB     3,22     3,16     2,95     3,53 PB     3,66 PB     
4Vertti KärkkäinenVertti Kärkkäinen (-16)HämeenlTa4.8.163,55 PB
  3,31 PB     3,05     X     3,37 PB     3,33     3,55 PB     
5Juho SyvänenJuho Syvänen (-15)TampPy12.1.153,42 PB
  3,16 PB     2,81     3,21 PB     3,42 PB     3,35     3,21     
6Väinö HeinonenVäinö Heinonen (-15)TampPy27.5.153,34 PB
  3,27 =PB     3,20     3,26     3,34 PB     3,19     X     
7Henri HaapalehtoHenri Haapalehto (-15)IkaalU3.6.153,11 PB
  X     3,01 PB     3,11 PB     3,01     3,05     2,78     
8Kaspar KorjusKaspar Korjus (-15)TampPy14.5.153,08 PB
  3,08 PB     3,00     2,93     2,88     2,92     3,08 =PB     
9Iiro HelleIiro Helle (-15)ToijVau10.2.152,99 PB
  2,78     2,99 PB     2,85     
10Eliel JokinenEliel Jokinen (-15)TampPy18.12.152,98 PB
  2,97 PB     2,54     2,98 PB     
11Leo RintakoskiLeo Rintakoski (-15)HämeenlTa8.7.152,88 PB
  2,67 PB     2,77 PB     2,88 PB     
12Joona UschanovJoona Uschanov (-15)HämeenlTa7.3.152,87 PB
  2,81 PB     2,73     2,87 PB     
13Arttu VilppoArttu Vilppo (-15)HämeenlTa4.7.152,85 PB
  2,71 PB     2,85 PB     2,55     
14Joni KozaJoni Koza (-16)TampU25.3.162,84 PB
  2,67 PB     2,72 PB     2,84 PB     
15Oiva KuusistoOiva Kuusisto (-15)TampPy8.4.152,61 PB
  2,53     2,61 PB     2,41     
16Aapo AiraksinenAapo Airaksinen (-15)IkaalU14.4.152,40 PB
  2,40 PB     2,11     X     
17Sauli RaiskiSauli Raiski (-15)VirtU15.9.152,33 
  2,32     1,56     2,33     
18Vilho UittiVilho Uitti (-16)NokPy15.1.162,33 PB
  2,17 PB     2,33 PB     2,28     
19Elias RiitaojaElias Riitaoja (-16)IkaalU3.10.161,68 PB
  X     1,55 PB     1,68 PB     
Naiset
T15 60 m
1Iina SaranpääIina Saranpää (-10)NokU19.2.10 8,24
2Noora MoisioNoora Moisio (-09)TampPy22.5.09 8,26=PB
3Ninni TikkaNinni Tikka (-09)HämeenlTa9.7.09 8,46=SB
4Siiri NiskanenSiiri Niskanen (-09)HämeenlTa 15.7.09 8,46=PB
5Netta RoivainenNetta Roivainen (-09)TampPy20.10.09 8,57PB
6Aada KölhiAada Kölhi (-10)HämeenlTa19.4.10 8,62
7Silja KemppainenSilja Kemppainen (-10)TampPy7.5.10 8,69
8Taika KuuselaTaika Kuusela (-09)ForssSa22.7.09 8,71
Alkuerät
1. erä
1Sofia AaltonenSofia Aaltonen (-10)TampPy13.6.10 9,14PB
2Sara MajamäkiSara Majamäki (-10)ViialVa3.7.10 9,38
3Roosa SaarinenRoosa Saarinen (-09)TampPy30.5.09 9,55PB
4Maija HäkliMaija Häkli (-10)TampPy24.10.10 9,74PB
5Anni NuoraAnni Nuora (-10)LempKiYU17.4.10 9,86
6Karlotta JoggerstKarlotta Joggerst (-10)TampPy5.1.1010,00PB
Silvia LankinenSilvia Lankinen (-10)TampPy 9.9.10 DQ
2. erä
1Netta RoivainenNetta Roivainen (-09)TampPy20.10.09 8,60PB
2Bianca MikkolaBianca Mikkola (-10)HämeenlTa12.2.10 8,79
3Martta MattilaMartta Mattila (-09)TampPy24.9.09 8,82PB
4Jenna MinkkinenJenna Minkkinen (-09)PälkLL14.8.09 8,85SB
5Maija MäntyläMaija Mäntylä (-09)TampPy22.4.09 9,14
6Elea KoskinenElea Koskinen (-09)TampPy23.10.09 9,34
7Jenniina MäkeläJenniina Mäkelä (-10)IkaalU11.4.10 9,51
3. erä
1Noora MoisioNoora Moisio (-09)TampPy22.5.09 8,27
2Iina SaranpääIina Saranpää (-10)NokU19.2.10 8,32
3Siiri NiskanenSiiri Niskanen (-09)HämeenlTa 15.7.09 8,46PB
4Ninni TikkaNinni Tikka (-09)HämeenlTa9.7.09 8,49
5Silja KemppainenSilja Kemppainen (-10)TampPy7.5.10 8,60PB
6Taika KuuselaTaika Kuusela (-09)ForssSa22.7.09 8,65
7Aada KölhiAada Kölhi (-10)HämeenlTa19.4.10 8,70
8Beata MahlamäkiBeata Mahlamäki (-10)TampPy 12.10.10 8,91
T15 2000 m - ylipitkä rata/oversized
1Iina SaranpääIina Saranpää (-10)NokU19.2.10 7.09,32PB kk14(ka 28.) (22-v. ka 26.) (15-v. ka 22.) (14-v. ka 13.)
2Amanda OnnelaAmanda Onnela (-10)TampPy13.4.10 7.37,66PB (ka 73.) (22-v. ka 69.) (15-v. ka 64.) (14-v. ka 34.)
3Vendi LehtimäkiVendi Lehtimäki (-10)ForssSa31.5.10 7.38,98PB (ka 79.) (22-v. ka 75.) (15-v. ka 70.) (14-v. ka 41.)
4Maija HäkliMaija Häkli (-10)TampPy24.10.10 7.41,62PB (ka 84.) (22-v. ka 79.) (15-v. ka 74.) (14-v. ka 45.)
5Lilli AholaLilli Ahola (-09)HämeenlTa19.10.09 9.54,12PB
T15 60 m aidat/hurdles
1. erä
1Sofia AaltonenSofia Aaltonen (-10)TampPy13.6.1011,33PB
2Maija MäntyläMaija Mäntylä (-09)TampPy22.4.0911,35PB
3Karlotta JoggerstKarlotta Joggerst (-10)TampPy5.1.1012,56PB
4Anni NuoraAnni Nuora (-10)LempKiYU17.4.1013,01PB
2. erä
1Silja KemppainenSilja Kemppainen (-10)TampPy7.5.10 9,58
2Taika KuuselaTaika Kuusela (-09)ForssSa22.7.0910,13
3Noora MoisioNoora Moisio (-09)TampPy22.5.0910,47
4Elea KoskinenElea Koskinen (-09)TampPy23.10.0910,80SB
5Aada KölhiAada Kölhi (-10)HämeenlTa19.4.1010,96
6Ninni TikkaNinni Tikka (-09)HämeenlTa9.7.0911,04SB
7Beata MahlamäkiBeata Mahlamäki (-10)TampPy 12.10.1011,80
T15 Kuula/SP
1Martta MattilaMartta Mattila (-09)TampPy24.9.0911,20
  11,20     X     X     9,55     X     X     
2Aada KölhiAada Kölhi (-10)HämeenlTa19.4.1010,70
  10,16     10,70     10,70     10,37     10,36     10,39     
3Lumi PennanenLumi Pennanen (-10)TampPy14.6.109,78
  9,78     9,65     X     9,40     X     X     
4Silja KemppainenSilja Kemppainen (-10)TampPy7.5.108,76PB
  7,42     7,62     7,84     8,76 PB     7,28     8,27     
5Amanda EskelinenAmanda Eskelinen (-10)TampPy 5.2.108,68
  X     8,68     8,66     X     7,66     7,81     
6Beata MahlamäkiBeata Mahlamäki (-10)TampPy 12.10.108,38PB
  7,86 PB     6,24     8,38 PB     7,98     7,97     8,01     
7Siiri NiskanenSiiri Niskanen (-09)HämeenlTa 15.7.098,06PB
  8,06 PB     7,19     X     6,91     X     X     
8Jenniina MäkeläJenniina Mäkelä (-10)IkaalU11.4.107,75PB
  7,75 PB     7,62     6,82     6,74     5,76     6,48     
9Sara MajamäkiSara Majamäki (-10)ViialVa3.7.107,57PB
  6,30     6,72     7,57 PB     
10Karlotta JoggerstKarlotta Joggerst (-10)TampPy5.1.106,09PB
  5,97 PB     6,09 PB     5,08     
11Silvia LankinenSilvia Lankinen (-10)TampPy 9.9.105,95
  5,95     5,73     5,83     
T15 4x100 m
1Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy52,71
 Netta Roivainen 09, Noora Moisio 09, Silja Kemppainen 10, Beata Mahlamäki 10 
2Hämeenlinnan TarmoHämeenlinnan Tarmo HämeenlTa53,44
 Siiri Niskanen 09, Bianca Mikkola 10, Aada Kölhi 10, Ninni Tikka 09 
3Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy62,79
 Roosa Saarinen 09, Karlotta Joggerst 10, Maija Häkli 10, Amanda Onnela 10 
Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPyDQ
 Maija Mäntylä 09, Elea Koskinen 09, Sofia Aaltonen 10, Silvia Lankinen 10 
T13 60 m
1Zoey OeyZoey Oey (-11)TampPy 24.11.11 8,51PB
2Milla RaatikainenMilla Raatikainen (-11)TampPy 6.5.11 8,53=PB
3Alina MäntynevaAlina Mäntyneva (-11)HämeenlTa28.4.11 8,64PB
4Emmi VankkaEmmi Vankka (-11)UrjU16.1.11 8,85PB
5Amalia HämäläinenAmalia Hämäläinen (-11)TampPy12.12.11 8,93
6Eerika LonkaEerika Lonka (-12)HämeenlTa6.1.12 8,94
7Matilda PuolimatkaMatilda Puolimatka (-12)VehmU 20.2.12 8,98
8Rosanna LehtonenRosanna Lehtonen (-11)KangKi10.7.11 9,03
Alkuerät
1. erä
1Petra LehtonenPetra Lehtonen (-11)KangKi10.7.11 9,01PB
2Sofia ParkkisenniemiSofia Parkkisenniemi (-11)HämeenlTa28.2.11 9,42PB
3Annika JonkkaAnnika Jonkka (-11)KangKi 8.9.11 9,64PB
4Veera UittiVeera Uitti (-12)NokPy29.7.12 9,79PB
5Iina NyrhinenIina Nyrhinen (-11)TampU15.3.11 9,96PB
6Sonja PääkkönenSonja Pääkkönen (-11)HämeenlTa10.10.1110,15PB
7Venla UittiVenla Uitti (-11)NokPy17.2.1110,33PB
2. erä
1Noora HämäläinenNoora Hämäläinen (-12)TampPy21.8.12 9,72
2Helmi MessmanHelmi Messman (-12)HämeenlTa11.3.12 9,74PB
3Mimma KarppiMimma Karppi (-11)ValkHa14.6.11 9,85
4Miina NyyssönenMiina Nyyssönen (-11)TampPy12.11.11 9,97PB
5Milla RantanenMilla Rantanen (-12)TampPy18.5.1210,25
6Milla KaarlelaMilla Kaarlela (-12)TampPy29.4.1210,47
7Enni-Maija KoskensaloEnni-Maija Koskensalo (-12)IkaalU13.2.1210,59PB
8Layla AliLayla Ali (-12)IkaalU18.10.1211,46
3. erä
1Rosanna LehtonenRosanna Lehtonen (-11)KangKi10.7.11 8,93
2Emmi VankkaEmmi Vankka (-11)UrjU16.1.11 8,99PB
3Erika LindbergErika Lindberg (-12)HämeenlTa23.3.12 9,14
4Kerttu RantanenKerttu Rantanen (-12)LempKiYU20.6.12 9,19
5Sofie VallinojaSofie Vallinoja (-12)TampPy 20.7.12 9,25
6Ilona RahkonenIlona Rahkonen (-12)OrivPo4.3.12 9,34
7Helka SimolaHelka Simola (-11)HämeenlTa5.5.11 9,38PB
8Saimi UusitaloSaimi Uusitalo (-12)NokPy24.4.12 9,89
4. erä
1Milla RaatikainenMilla Raatikainen (-11)TampPy 6.5.11 8,53PB
2Zoey OeyZoey Oey (-11)TampPy 24.11.11 8,62
3Alina MäntynevaAlina Mäntyneva (-11)HämeenlTa28.4.11 8,66
4Amalia HämäläinenAmalia Hämäläinen (-11)TampPy12.12.11 8,87
5Eerika LonkaEerika Lonka (-12)HämeenlTa6.1.12 8,94
5Matilda PuolimatkaMatilda Puolimatka (-12)VehmU 20.2.12 8,94
T13 1000 m - ylipitkä rata/oversized
1Rosanna LehtonenRosanna Lehtonen (-11)KangKi10.7.113.22,41
2Petra LehtonenPetra Lehtonen (-11)KangKi10.7.113.24,86
3Eevi KölhiEevi Kölhi (-11)HämeenlTa27.10.113.26,25PB
4Sofie VallinojaSofie Vallinoja (-12)TampPy 20.7.123.27,28PB
5Stella RytkönenStella Rytkönen (-12)TampPy14.7.123.28,38PB
6Alina MäntynevaAlina Mäntyneva (-11)HämeenlTa28.4.113.36,29
7Saga EronenSaga Eronen (-11)TampPy5.1.113.44,24
8Inkamari KalariInkamari Kalari (-11)TampPy16.12.113.45,78
9Nanna NiittyaroNanna Niittyaro (-12)LempKiYU28.10.124.07,42
10Veera UittiVeera Uitti (-12)NokPy29.7.124.13,64PB
11Milla KaarlelaMilla Kaarlela (-12)TampPy29.4.124.29,13
12Venla UittiVenla Uitti (-11)NokPy17.2.114.29,74PB
13Sylvia SaarinenSylvia Saarinen (-11)ValkHa25.6.114.35,32PB
T13 60 m aidat/hurdles
1. erä
1Saimi UusitaloSaimi Uusitalo (-12)NokPy24.4.1212,19PB
2Hilma HietalaHilma Hietala (-11)HämeenlTa30.3.1112,48PB
3Vilma JuntunenVilma Juntunen (-12)TampPy11.3.1212,53
4Enni HarmaalaEnni Harmaala (-12)LempKiYU30.4.1212,54PB
5Kerttu RantanenKerttu Rantanen (-12)LempKiYU20.6.1213,32PB
6Nanna NiittyaroNanna Niittyaro (-12)LempKiYU28.10.1213,34PB
2. erä
1Pinja LuontilaPinja Luontila (-11)TampPy 8.5.11 9,95
2Erika LindbergErika Lindberg (-12)HämeenlTa23.3.1210,80
3Noora HämäläinenNoora Hämäläinen (-12)TampPy21.8.1210,84PB
4Matilda PuolimatkaMatilda Puolimatka (-12)VehmU 20.2.1210,96
5Zoey OeyZoey Oey (-11)TampPy 24.11.1111,05
6Emmi VankkaEmmi Vankka (-11)UrjU16.1.1111,22SB
Amalia HämäläinenAmalia Hämäläinen (-11)TampPy12.12.11 DNF
T13 Korkeus/HJ
1Noora HämäläinenNoora Hämäläinen (-12)TampPy21.8.121,46
 1,24/O    1,28/O    1,31/O    1,34/XO    1,37/O    1,40/O    1,43/XO    1,46/XXO    1,49/XXX     
2Emilia HänninenEmilia Hänninen (-11)NokU9.4.111,40PB
 1,24/O    1,28/O    1,31/O    1,34/O    1,37/O    1,40/O PB    1,43/XXX     
3Pinja LuontilaPinja Luontila (-11)TampPy 8.5.111,40
 1,20/O    1,24/O    1,28/O    1,31/O    1,34/XO    1,37/XXO    1,40/O    1,43/XXX     
4Stella HillmanStella Hillman (-11)IkaalU 27.1.111,40PB
 1,20/O    1,24/O    1,28/O    1,31/O    1,34/O    1,37/XO    1,40/XO PB    1,43/XXX     
5Ilona RahkonenIlona Rahkonen (-12)OrivPo4.3.121,40
 1,24/O    1,28/XXO    1,31/O    1,34/O    1,37/XXO    1,40/XO    1,43/XXX     
6Sonja PääkkönenSonja Pääkkönen (-11)HämeenlTa10.10.111,34PB
 1,15/O    1,20/O    1,24/O    1,28/O    1,31/XXO    1,34/XO PB    1,37/XXX     
7Annika JonkkaAnnika Jonkka (-11)KangKi 8.9.111,31PB
 1,15/O    1,20/O    1,24/O    1,28/O    1,31/O PB    1,34/XXX     
8Sofie VallinojaSofie Vallinoja (-12)TampPy 20.7.121,31
 1,15/XO    1,20/O    1,24/O    1,28/O    1,31/XO    1,34/XXX     
9Kenza AbdelouhabKenza Abdelouhab (-11)VirtU 20.4.111,28PB
 1,15/O    1,20/O    1,24/O    1,28/O PB    1,31/XXX     
9Saimi UusitaloSaimi Uusitalo (-12)NokPy24.4.121,28PB
 1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,24/O    1,28/O PB    1,31/XXX     
9Vilma Yli-KoivistoVilma Yli-Koivisto (-11)LempKiYU23.5.111,28
 1,20/O    1,24/O    1,28/O    1,31/XXX     
9Miina NyyssönenMiina Nyyssönen (-11)TampPy12.11.111,28PB
 1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,24/O    1,28/O PB    1,31/XXX     
13Vilma JuntunenVilma Juntunen (-12)TampPy11.3.121,24PB
 1,10/O    1,15/O    1,20/XXO    1,24/XXO PB    1,28/XXX     
14Enni HarmaalaEnni Harmaala (-12)LempKiYU30.4.121,10PB
 1,00/O    1,05/O    1,10/XO PB    1,15/XXX     
T13 Kuula/SP
1Pinja LuontilaPinja Luontila (-11)TampPy 8.5.1112,33PB kk13
  11,89 PB     11,69     12,29 kk13 PB     11,87     11,61     12,33 kk13 PB     
2Eevi KölhiEevi Kölhi (-11)HämeenlTa27.10.119,16PB
  8,59     8,74     9,16 PB     8,02     8,85     8,33     
3Stella HillmanStella Hillman (-11)IkaalU 27.1.118,49PB
  7,62 PB     7,04     7,87 PB     8,13 PB     7,83     8,49 PB     
4Kenza AbdelouhabKenza Abdelouhab (-11)VirtU 20.4.118,09PB
  8,09 PB     7,94     7,74     7,71     X     X     
5Ilona RahkonenIlona Rahkonen (-12)OrivPo4.3.127,94
  7,94     7,82     7,79     6,66     7,27     X     
6Vilma Yli-KoivistoVilma Yli-Koivisto (-11)LempKiYU23.5.117,92PB
  7,92 PB     7,82     7,68     7,45     7,85     7,73     
7Emilia HänninenEmilia Hänninen (-11)NokU9.4.117,79PB
  7,68 PB     7,66     7,42     7,74 PB     7,79 PB     7,48     
8Nanna NiittyaroNanna Niittyaro (-12)LempKiYU28.10.127,57PB
  7,57 PB     7,46     7,36     6,80     7,34     7,48     
9Mimma KarppiMimma Karppi (-11)ValkHa14.6.117,53
  7,02     7,53     7,29     
10Eerika LonkaEerika Lonka (-12)HämeenlTa6.1.127,49PB
  7,14 PB     6,44     7,49 PB     
11Sylvia SaarinenSylvia Saarinen (-11)ValkHa25.6.117,45
  6,63     7,28     7,45     
12Helka SimolaHelka Simola (-11)HämeenlTa5.5.117,31PB
  6,47 PB     6,16     7,31 PB     
13Matilda PuolimatkaMatilda Puolimatka (-12)VehmU 20.2.127,22PB
  7,02 PB     X     7,22 PB     
14Erika LindbergErika Lindberg (-12)HämeenlTa23.3.127,05
  6,85     6,98     7,05     
15Enni HarmaalaEnni Harmaala (-12)LempKiYU30.4.127,01PB
  7,01 PB     X     X     
16Miina NyyssönenMiina Nyyssönen (-11)TampPy12.11.116,85PB
  6,05 PB     6,85 PB     6,28     
17Minea JärnströmMinea Järnström (-11)LempKiYU18.10.116,37
  6,37     6,25     6,00     
18Rinna AhorantaRinna Ahoranta (-12)VirtU 25.8.126,35PB
  6,35 PB     6,17     6,08     
19Milla RantanenMilla Rantanen (-12)TampPy18.5.126,14
  5,87     5,68     6,14     
20Sonja PääkkönenSonja Pääkkönen (-11)HämeenlTa10.10.116,03PB
  6,03 PB     5,85     5,95     
21Amanda ToikkaAmanda Toikka (-11)HämeenlTa22.2.115,96PB
  5,96 PB     5,76     5,85     
22Stella RytkönenStella Rytkönen (-12)TampPy14.7.125,96
  5,56     5,96     5,55     
23Inkamari KalariInkamari Kalari (-11)TampPy16.12.115,71PB
  X     5,71 PB     5,25     
24Helmi MessmanHelmi Messman (-12)HämeenlTa11.3.125,38PB
  5,38 PB     5,25     4,94     
25Alina MäntynevaAlina Mäntyneva (-11)HämeenlTa28.4.115,31PB
  5,09 PB     4,56     5,31 PB     
26Vilma JuntunenVilma Juntunen (-12)TampPy11.3.124,94
  4,94     X     4,78     
T13 4x100 m
1Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy52,98
 Milla Raatikainen 11, Zoey Oey 11, Amalia Hämäläinen 11, Pinja Luontila 11 
2Hämeenlinnan TarmoHämeenlinnan Tarmo HämeenlTa55,17
 Eevi Kölhi 11, Erika Lindberg 12, Eerika Lonka 12, Alina Mäntyneva 11 
3Kangasalan KisaKangasalan Kisa KangKi57,76
 Annika Jonkka 11, Petra Lehtonen 11, Hertta Soikkeli 11, Rosanna Lehtonen 11 
4Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy59,55
 Noora Hämäläinen 12, Vilma Juntunen 12, Inkamari Kalari 11, Sofie Vallinoja 12 
5Hämeenlinnan TarmoHämeenlinnan Tarmo HämeenlTa63,27
 Helmi Messman 12, Sonja Pääkkönen 11, Helka Simola 11, Sofia Parkkisenniemi 11 
Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPyDQ
 Miina Nyyssönen 11, Milla Rantanen 12, Milla Kaarlela 12, Saga Eronen 11 
T11 60 m
1Eleanora UnteraEleanora Untera (-14)TampPy29.4.14 9,20
2Elli SiltanenElli Siltanen (-13)TampPy12.7.13 9,31PB
3Milja HäkliMilja Häkli (-13)TampPy14.10.13 9,32PB
4Aida KozaAida Koza (-14)TampU27.1.14 9,34PB
5Isla KoreilaIsla Koreila (-13)TampPy8.4.13 9,61
6Eelin MielonenEelin Mielonen (-14)HämeenlTa25.7.14 9,84
7Lyyti Ala-PoikelaLyyti Ala-Poikela (-14)NokU8.3.14 9,91
8Maija PatrikainenMaija Patrikainen (-14)LempKiYU1.2.14 9,94
Alkuerät
1. erä
1Elli SiltanenElli Siltanen (-13)TampPy12.7.13 9,35PB
2Aida KozaAida Koza (-14)TampU27.1.14 9,38PB
3Lyyti Ala-PoikelaLyyti Ala-Poikela (-14)NokU8.3.14 9,88PB
4Saimi RajalaSaimi Rajala (-13)TampPy15.5.13 9,96
5Olivia PartioOlivia Partio (-13)TampPy31.3.1310,13
6Sanni UschanovSanni Uschanov (-13)HämeenlTa1.4.1310,17PB
7Peppi HaavistoPeppi Haavisto (-13)HämeenlTa10.11.1310,30
2. erä
1Isla KoreilaIsla Koreila (-13)TampPy8.4.13 9,48PB
2Lila MattilaLila Mattila (-14)HämeenlTa6.6.14 9,96PB
3Fanni ViitanenFanni Viitanen (-13)HämeenlTa4.6.1310,13
4Kiara LevandiKiara Levandi (-13)TampPy6.1.1310,22PB
5Minttu WaldénMinttu Waldén (-14)TampPy20.8.1410,35
6Mila HeinonenMila Heinonen (-13)TampPy25.12.1311,05PB
3. erä
1Milja HäkliMilja Häkli (-13)TampPy14.10.13 9,41
2Eelin MielonenEelin Mielonen (-14)HämeenlTa25.7.14 9,78PB
3Noora JonkkaNoora Jonkka (-13)KangKi 12.12.13 9,96PB
4Ester VappulaEster Vappula (-14)TampPy22.8.1410,06
5Lilja HuikoLilja Huiko (-13)TampPy18.10.1310,22PB
6Onneli MäkinenOnneli Mäkinen (-14)TampPy17.11.1410,40
7Elle OnnelaElle Onnela (-13)HämeenlTa10.12.1310,64
4. erä
1Maya OeyMaya Oey (-13)TampPy11.4.13 9,95PB
2Pihla LehtonenPihla Lehtonen (-13)HämeenlTa25.11.13 9,99
3Tiitu MurtoniemiTiitu Murtoniemi (-13)NokU30.3.1310,01
4Mathilda TissariMathilda Tissari (-14)TampPy11.5.1410,12
5Jade KorhonenJade Korhonen (-13)TampPy30.3.1310,21PB
6Olivia VälimäkiOlivia Välimäki (-14)HämeenlTa15.9.1410,28PB
7Annika RouvaliAnnika Rouvali (-13)TampPy25.4.1310,63PB
5. erä
1Eleanora UnteraEleanora Untera (-14)TampPy29.4.14 9,14
2Aada SaarinenAada Saarinen (-14)TampPy2.1.14 9,93
3Vilhelmiina KärkkäinenVilhelmiina Kärkkäinen (-14)HämeenlTa2.6.1410,02PB
4Linnea SilanderLinnea Silander (-13)NokU21.3.1310,14PB
5Emma TalasmäkiEmma Talasmäki (-14)TampPy2.10.1410,20
6Aava AhlstenAava Ahlsten (-13)TampPy12.6.1310,29PB
7Iina RiitaojaIina Riitaoja (-14)IkaalU12.8.1411,28PB
6. erä
1Maija PatrikainenMaija Patrikainen (-14)LempKiYU1.2.14 9,90PB
2Olivia TaivassaloOlivia Taivassalo (-13)TampPy18.7.13 9,90PB
3Aliisa HänninenAliisa Hänninen (-14)NokU28.1.1410,14PB
4Signe FräntiSigne Fränti TampPy10,16
5Kiira KärkkäinenKiira Kärkkäinen (-14)IkaalU3.4.1410,28
6Enni IsoviitaEnni Isoviita (-14)UrjU1.3.1411,15PB
7Elviira TurunenElviira Turunen (-14)TampPy28.7.1411,25PB
T11 1000 m - ylipitkä rata/oversized
1Milja HäkliMilja Häkli (-13)TampPy14.10.133.36,03PB
2Olivia TaivassaloOlivia Taivassalo (-13)TampPy18.7.133.38,20PB
3Emma TalasmäkiEmma Talasmäki (-14)TampPy2.10.143.50,49PB
4Elle OnnelaElle Onnela (-13)HämeenlTa10.12.133.50,64PB
5Aida KozaAida Koza (-14)TampU27.1.143.55,09PB
6Amanda TaivassaloAmanda Taivassalo (-13)TampPy18.7.133.56,96
7Kiara LevandiKiara Levandi (-13)TampPy6.1.133.59,76PB
8Lila MattilaLila Mattila (-14)HämeenlTa6.6.144.03,02
9Hulda IkonenHulda Ikonen (-14)VehmU15.9.144.05,06
10Pihla LehtonenPihla Lehtonen (-13)HämeenlTa25.11.134.10,32PB
11Ester VappulaEster Vappula (-14)TampPy22.8.144.10,79PB
12Sofia LehtoSofia Lehto (-13)TampPy 30.5.134.10,98
13Fanni ViitanenFanni Viitanen (-13)HämeenlTa4.6.134.13,61PB
14Pinja RekolaPinja Rekola (-13)KangKi 24.4.134.16,40PB
15Aava AhlstenAava Ahlsten (-13)TampPy12.6.134.17,79PB
16Sanni UschanovSanni Uschanov (-13)HämeenlTa1.4.134.18,05PB
17Saara PohjonenSaara Pohjonen (-14)IkaalU23.5.144.25,43
18Mila HeinonenMila Heinonen (-13)TampPy25.12.135.15,19
Maya OeyMaya Oey (-13)TampPy11.4.13DNF
T11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Eleanora UnteraEleanora Untera (-14)TampPy29.4.144,24 PB kk10(10-v. ka 20.)
  3,97     4,01 PB     4,06 PB     3,96     4,14 PB     4,24 kk10 PB     
2Aino ValtaAino Valta (-13)TampPy12.1.134,14 PB
  3,89 PB     3,96 PB     3,92     3,88     4,03 PB     4,14 PB     
3Elli SiltanenElli Siltanen (-13)TampPy12.7.134,14 PB
  X     3,88     X     3,90 =PB     3,92 PB     4,14 PB     
4Isla KoreilaIsla Koreila (-13)TampPy8.4.134,11 PB
  3,87     4,11 PB     3,88     3,93     3,97     3,90     
5Aida KozaAida Koza (-14)TampU27.1.143,99 PB
  3,80 PB     3,93 PB     3,95 PB     3,77     3,89     3,99 PB     
6Olivia TaivassaloOlivia Taivassalo (-13)TampPy18.7.133,87 PB
  3,75 PB     3,70     3,78 PB     3,87 PB     3,71     3,76     
7Eelin MielonenEelin Mielonen (-14)HämeenlTa25.7.143,81 PB
  3,75 PB     3,67     3,81 PB     3,81 =PB     3,78     3,68     
8Pihla LehtonenPihla Lehtonen (-13)HämeenlTa25.11.133,77 PB
  3,77 PB     3,63     3,47     3,54     3,58     3,68     
9Milja HäkliMilja Häkli (-13)TampPy14.10.133,71 PB
  3,71 PB     3,50     3,51     
10Taika MäkinenTaika Mäkinen (-13)VirtU15.3.133,68 PB
  3,63 PB     3,65 PB     3,68 PB     
11Tiitu MurtoniemiTiitu Murtoniemi (-13)NokU30.3.133,65 PB
  3,65 PB     3,39     3,42     
12Aliisa HänninenAliisa Hänninen (-14)NokU28.1.143,60 PB
  3,56 PB     3,60 PB     3,44     
13Signe FräntiSigne Fränti TampPy3,58 
  3,58     3,47     3,55     
14Lyyti Ala-PoikelaLyyti Ala-Poikela (-14)NokU8.3.143,58 PB
  3,53 PB     3,14     3,58 PB     
15Isla LeppiniemiIsla Leppiniemi (-14)TampPy31.8.143,51 PB
  3,51 PB     3,50     3,43     
16Elli ToorikkaElli Toorikka (-13)UrjU12.8.133,51 PB
  3,16     3,29     3,51 PB     
17Onneli MäkinenOnneli Mäkinen (-14)TampPy17.11.143,50 PB
  3,34 PB     3,21     3,50 PB     
18Jade KorhonenJade Korhonen (-13)TampPy30.3.133,50 PB
  3,50 PB     3,27     3,25     
19Lilja HuikoLilja Huiko (-13)TampPy18.10.133,49 
  3,47     3,49     3,47     
20Minttu WaldénMinttu Waldén (-14)TampPy20.8.143,48 
  3,48     3,48     3,48     
21Sanni UschanovSanni Uschanov (-13)HämeenlTa1.4.133,48 PB
  3,47 PB     3,28     3,48 PB     
22Saimi RajalaSaimi Rajala (-13)TampPy15.5.133,47 PB
  3,47 PB     3,35     3,29     
23Kiira KärkkäinenKiira Kärkkäinen (-14)IkaalU3.4.143,47 
  3,26     3,33     3,47     
24Emma TalasmäkiEmma Talasmäki (-14)TampPy2.10.143,46 
  3,46     3,43     3,30     
25Aada SaarinenAada Saarinen (-14)TampPy2.1.143,45 PB
  3,43 PB     3,40     3,45 PB     
26Laura Yli-KoivistoLaura Yli-Koivisto (-14)LempKiYU22.1.143,45 PB
  3,31 PB     3,45 PB     3,36     
27Elle OnnelaElle Onnela (-13)HämeenlTa10.12.133,45 
  2,93     3,28     3,45     
28Peppi HaavistoPeppi Haavisto (-13)HämeenlTa10.11.133,43 PB
  3,32 =PB     3,40 PB     3,43 PB     
29Mathilda TissariMathilda Tissari (-14)TampPy11.5.143,40 PB
  3,27 PB     3,28 PB     3,40 PB     
30Vilhelmiina KärkkäinenVilhelmiina Kärkkäinen (-14)HämeenlTa2.6.143,37 
  3,37     3,36     3,31     
31Pinja RekolaPinja Rekola (-13)KangKi 24.4.133,37 PB
  3,37 PB     3,11     3,35     
32Annika RouvaliAnnika Rouvali (-13)TampPy25.4.133,37 PB
  3,37 PB     3,31     3,23     
33Ester VappulaEster Vappula (-14)TampPy22.8.143,25 
  3,17     X     3,25     
34Maija PatrikainenMaija Patrikainen (-14)LempKiYU1.2.143,21 PB
  3,13 PB     3,21 PB     3,19     
35Elviira TurunenElviira Turunen (-14)TampPy28.7.143,17 PB
  3,12 PB     2,96     3,17 PB     
36Amanda TaivassaloAmanda Taivassalo (-13)TampPy18.7.133,16 PB
  2,94     2,95     3,16 PB     
37Noora JonkkaNoora Jonkka (-13)KangKi 12.12.133,12 PB
  3,12 PB     3,05     3,01     
38Linnea SilanderLinnea Silander (-13)NokU21.3.133,11 PB
  3,11 PB     3,01     3,01     
39Olivia PartioOlivia Partio (-13)TampPy31.3.133,07 PB
  2,93 PB     3,07 PB     3,04     
40Mila HeinonenMila Heinonen (-13)TampPy25.12.132,99 PB
  2,75 PB     2,81 PB     2,99 PB     
41Sofia LehtoSofia Lehto (-13)TampPy 30.5.132,97 PB
  2,97 PB     2,94     2,87     
42Iina RiitaojaIina Riitaoja (-14)IkaalU12.8.142,15 PB
  1,95 PB     2,15 PB     2,10     
T11 Kuula/SP
1Veera PaananenVeera Paananen (-14)TampPy2.6.148,08
  8,08     X     7,71     7,53     7,83     7,20     
2Taika MäkinenTaika Mäkinen (-13)VirtU15.3.137,72PB
  6,04     5,65     7,72 PB     6,10     6,56     6,55     
3Elli SiltanenElli Siltanen (-13)TampPy12.7.137,53PB
  7,53 PB     7,36     7,13     6,74     5,97     7,49     
4Eleanora UnteraEleanora Untera (-14)TampPy29.4.147,05PB
  6,31     6,44     6,58     7,05 PB     6,87     6,95     
5Annika RouvaliAnnika Rouvali (-13)TampPy25.4.136,89
  6,56     5,21     6,76     6,73     6,68     6,89     
6Isla KoreilaIsla Koreila (-13)TampPy8.4.136,76PB
  5,81     6,07     5,25     6,35     5,82     6,76 PB     
7Vilhelmiina KärkkäinenVilhelmiina Kärkkäinen (-14)HämeenlTa2.6.146,44PB
  5,74     5,80     6,22     6,36     6,44 PB     6,00     
8Lilja HuikoLilja Huiko (-13)TampPy18.10.136,44PB
  5,80     5,33     6,07 PB     6,22 PB     X     6,44 PB     
9Laura Yli-KoivistoLaura Yli-Koivisto (-14)LempKiYU22.1.145,96PB
  5,83     5,96 PB     5,62     
10Isla LeppiniemiIsla Leppiniemi (-14)TampPy31.8.145,87PB
  5,34 PB     5,28     5,87 PB     
11Aino ValtaAino Valta (-13)TampPy12.1.135,76
  4,34     4,80     5,76     
12Mathilda TissariMathilda Tissari (-14)TampPy11.5.145,65
  5,54     5,65     5,44     
13Sofia LehtoSofia Lehto (-13)TampPy 30.5.135,47
  5,40     X     5,47     
14Kiara LevandiKiara Levandi (-13)TampPy6.1.135,35
  5,35     5,02     4,91     
15Olivia PartioOlivia Partio (-13)TampPy31.3.135,29
  5,16     4,83     5,29     
16Elviira TurunenElviira Turunen (-14)TampPy28.7.145,28
  5,15     5,11     5,28     
17Saimi RajalaSaimi Rajala (-13)TampPy15.5.135,25
  4,58     5,25     4,07     
18Eelin MielonenEelin Mielonen (-14)HämeenlTa25.7.145,08
  5,08     X     3,97     
19Amanda TaivassaloAmanda Taivassalo (-13)TampPy18.7.134,86PB
  4,81 PB     4,86 PB     4,71     
20Aava AhlstenAava Ahlsten (-13)TampPy12.6.134,83
  4,83     4,78     X     
21Fanni ViitanenFanni Viitanen (-13)HämeenlTa4.6.134,63SB
  4,53 SB     3,85     4,63 SB     
22Onneli MäkinenOnneli Mäkinen (-14)TampPy17.11.144,50
  4,44     4,02     4,50     
23Peppi HaavistoPeppi Haavisto (-13)HämeenlTa10.11.133,98PB
  3,66 PB     3,70 PB     3,98 PB     
T11 4x 50 m
1. erä
1Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy29,56
 Eleanora Untera 14, Milja Häkli 13, Elli Siltanen 13, Isla Koreila 13 
2Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy32,84
 Onneli Mäkinen 14, Lilja Huiko 13, Minttu Waldén 14, Maya Oey 13 
3Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy34,01
 Kiara Levandi 13, Aava Ahlsten 13, Annika Rouvali 13, Sofia Lehto 13 
4Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy35,96
 Amanda Taivassalo 13, Isla Leppiniemi 14, Mila Heinonen 13, Elviira Turunen 14 
5Hämeenlinnan TarmoHämeenlinnan Tarmo HämeenlTa37,27
 Lila Mattila 14, Olivia Välimäki 14, Emilia Kelo 17, Tuisku Haavisto 16 
2. erä
1Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy31,42
 Aada Saarinen 14, Saimi Rajala 13, Emma Talasmäki 14, Signe Fränti  
2Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy31,43
 Olivia Taivassalo 13, Olivia Partio 13, Ester Vappula 14, Mathilda Tissari 14 
3Hämeenlinnan TarmoHämeenlinnan Tarmo HämeenlTa32,26
 Eelin Mielonen 14, Pihla Lehtonen 13, Peppi Haavisto 13, Alina Djusko 15 
4Hämeenlinnan TarmoHämeenlinnan Tarmo HämeenlTa33,96
 Vilhelmiina Kärkkäinen 14, Sanni Uschanov 13, Elle Onnela 13, Fanni Viitanen 13 
5Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy36,13
 Pihla Juntunen 15, Emma Kiikka 15, Anni Pohja 15, Isla Ahola 15 
T9 40 m
1Helmi KorkHelmi Kork (-15)TampPy1.1.15 6,75
2Alina DjuskoAlina Djusko (-15)HämeenlTa28.1.15 6,88PB
3Pihla JuntunenPihla Juntunen (-15)TampPy17.7.15 6,98
4Isla AholaIsla Ahola (-15)TampPy18.1.15 6,98
5Ella VilppoElla Vilppo (-15)HämeenlTa4.7.15 7,20
6Vilja Ohra-AhoVilja Ohra-Aho (-15)TampPy4.3.15 7,31PB
7Venla PaijaVenla Paija (-15)UrjU12.7.15 7,51
8Ida CollinIda Collin (-15)TampPy1.1.15 7,53=PB
Alkuerät
1. erä
1Alina DjuskoAlina Djusko (-15)HämeenlTa28.1.15 6,93PB
2Vilja Ohra-AhoVilja Ohra-Aho (-15)TampPy4.3.15 7,35PB
3Aada SuominenAada Suominen (-16)HämeenlTa5.7.16 8,07PB
4Tuisku HaavistoTuisku Haavisto (-16)HämeenlTa20.4.16 8,16PB
5Fiona JärnströmFiona Järnström (-15)LempKiYU7.11.15 8,18PB
6Janna-Mari HaapalehtoJanna-Mari Haapalehto (-16)IkaalU10.10.16 9,03PB
2. erä
1Venla PaijaVenla Paija (-15)UrjU12.7.15 7,39PB
2Ida CollinIda Collin (-15)TampPy1.1.15 7,53PB
3Nella NiittyaroNella Niittyaro (-15)LempKiYU26.4.15 7,61PB
4Emma KiikkaEmma Kiikka (-15)TampPy11.7.15 7,62
5Kaisla KälliKaisla Källi (-15)TampPy15.1.15 7,71PB
6Laila KomulainenLaila Komulainen (-17)TampPy30.6.17 8,07PB
7Aada SalmiAada Salmi (-15)TampPy10.3.15 8,17PB
8Maikki HelinMaikki Helin (-16)VirtU26.5.16 8,32PB
3. erä
1Helmi KorkHelmi Kork (-15)TampPy1.1.15 6,66PB kk9(9-v. ka 16.)
2Pihla JuntunenPihla Juntunen (-15)TampPy17.7.15 6,92PB
3Isla AholaIsla Ahola (-15)TampPy18.1.15 6,95PB
4Ella VilppoElla Vilppo (-15)HämeenlTa4.7.15 7,19PB
5Emilia KeloEmilia Kelo (-17)HämeenlTa28.3.17 7,82PB
6Anni PohjaAnni Pohja (-15)TampPy10.12.15 7,93PB
7Maija RouvaliMaija Rouvali (-16)IkaalU19.5.16 8,20PB
8Helka MäkinenHelka Mäkinen (-15)VirtU28.10.15 8,37
T9 1000 m - ylipitkä rata/oversized
1Pihla JuntunenPihla Juntunen (-15)TampPy17.7.153.55,72
2Isla AholaIsla Ahola (-15)TampPy18.1.153.57,26PB
3Saimi LiukasSaimi Liukas (-16)KangKi 24.1.163.58,62PB
4Ida CollinIda Collin (-15)TampPy1.1.154.17,71PB
5Aura KivistöAura Kivistö (-15)UrjU25.6.154.23,42
6Vilja Ohra-AhoVilja Ohra-Aho (-15)TampPy4.3.154.23,51PB
7Nella NiittyaroNella Niittyaro (-15)LempKiYU26.4.154.24,82PB
8Emilia KeloEmilia Kelo (-17)HämeenlTa28.3.174.28,25
9Kaisla KälliKaisla Källi (-15)TampPy15.1.154.44,73PB
10Emma KiikkaEmma Kiikka (-15)TampPy11.7.154.48,54PB
11Anni PohjaAnni Pohja (-15)TampPy10.12.154.51,22PB
12Janna-Mari HaapalehtoJanna-Mari Haapalehto (-16)IkaalU10.10.165.39,43PB
T9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Helmi KorkHelmi Kork (-15)TampPy1.1.153,97 PB kk9(9-v. ka 7.)
  3,60 PB     3,68 PB     3,77 PB     3,60     3,88 PB     3,97 kk9 PB     
2Isla AholaIsla Ahola (-15)TampPy18.1.153,75 PB (9-v. ka 47.)
  3,69 PB     3,63     3,65     3,69 =PB     3,64     3,75 PB     
3Pihla JuntunenPihla Juntunen (-15)TampPy17.7.153,54 PB
  3,40 PB     3,36     3,29     3,47 PB     3,48 PB     3,54 PB     
4Alina DjuskoAlina Djusko (-15)HämeenlTa28.1.153,50 PB
  3,20     3,38     3,34     3,50 PB     3,38     3,45     
5Vilja Ohra-AhoVilja Ohra-Aho (-15)TampPy4.3.153,45 PB
  2,92     3,27     3,39 PB     3,34     3,28     3,45 PB     
6Aura KivistöAura Kivistö (-15)UrjU25.6.153,35 PB
  3,34 PB     3,21     3,26     3,34 =PB     3,35 PB     2,48     
7Ella VilppoElla Vilppo (-15)HämeenlTa4.7.153,24 PB
  3,24 PB     3,09     3,11     3,21     3,07     X     
8Emma KiikkaEmma Kiikka (-15)TampPy11.7.153,16 
  3,09     3,07     3,16     3,12     3,12     3,08     
9Venla PaijaVenla Paija (-15)UrjU12.7.153,11 PB
  3,09 PB     3,03     3,11 PB     
10Emilia KeloEmilia Kelo (-17)HämeenlTa28.3.173,00 PB
  2,94 PB     2,94 =PB     3,00 PB     
11Anni PohjaAnni Pohja (-15)TampPy10.12.152,88 PB
  2,88 PB     2,86     2,88 =PB     
12Saimi LiukasSaimi Liukas (-16)KangKi 24.1.162,85 PB
  2,85 PB     2,72     2,83     
13Kaisla KälliKaisla Källi (-15)TampPy15.1.152,82 PB
  2,56     2,78 PB     2,82 PB     
14Nella NiittyaroNella Niittyaro (-15)LempKiYU26.4.152,78 PB
  2,69 SB     2,78 PB     2,62     
15Fiona JärnströmFiona Järnström (-15)LempKiYU7.11.152,74 PB
  2,74 PB     2,51     X     
16Laila KomulainenLaila Komulainen (-17)TampPy30.6.172,67 PB
  2,67 PB     2,58     2,62     
17Maija RouvaliMaija Rouvali (-16)IkaalU19.5.162,62 PB
  2,49 PB     2,46     2,62 PB     
18Aada SalmiAada Salmi (-15)TampPy10.3.152,57 
  1,85     2,57     2,55     
19Maikki HelinMaikki Helin (-16)VirtU26.5.162,53 PB
  2,04 PB     2,53 PB     2,32     
20Aada SuominenAada Suominen (-16)HämeenlTa5.7.162,52 PB
  2,43 PB     2,52 PB     2,47     
21Tuisku HaavistoTuisku Haavisto (-16)HämeenlTa20.4.162,51 PB
  2,51 PB     2,44     2,29     
22Janna-Mari HaapalehtoJanna-Mari Haapalehto (-16)IkaalU10.10.162,39 PB
  2,39 PB     2,06     2,10     
23Helka MäkinenHelka Mäkinen (-15)VirtU28.10.152,32 PB
  2,32 PB     2,12     2,29     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat
2.3.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
3.3.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
3.3.2024 Savonlinna: Keväthallikilpailut
2.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut
29.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 6
24.2.2024 Ii: Testijuoksusarja