TULOKSET: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut, Tampere, Pirkkahalli, 20.–21.1.2024


177 urheilijaa, 1101 lajisuoritusta


Miehet, 20.1.
P15 Halliviisiottelu
20.1.
1Topias PoutiainenTopias Poutiainen (-09)OutokPa9.5.093177PB kk15(15-v. ka 11.)
 9.19 5.87 13.71 3.35 3:18.45 
2Toivo HalonenToivo Halonen (-09)HyvsU24.4.092936PB (15-v. ka 27.)
 9.06 5.76 9.57 3.15 3:10.17 
3Eemeli RaunioEemeli Raunio (-09)TampPy 12.2.092526PB (15-v. ka 61.)
 9.51 5.14 10.36 3.05 3:27.08 
4Julius AuvinenJulius Auvinen (-09)JyväskKU29.10.092400PB (15-v. ka 74.)
 9.30 5.47 7.89 2.45 3:19.78 
5Eelis PeltolaEelis Peltola (-09)TampPy23.7.092365PB
 9.72 4.94 6.81 2.75 3:01.71 
6Eemil SeppänenEemil Seppänen (-09)TampPy1.3.092282PB
 9.96 4.89 8.82 3.05 3:26.29 
7Oskari HiltunenOskari Hiltunen (-09)OulPy10.2.092175PB
 9.58 4.68 8.80 2.35 3:18.69 
8Oskari HeinonenOskari Heinonen (-09)JyväskKU24.12.092095PB
 10.07 4.98 7.06 2.15 3:07.36 
9Paavo VirkkiPaavo Virkki (-09)SomE12.1.091846PB
 11.44 4.02 7.67 3.05 3:22.38 
10Elmo HärkönenElmo Härkönen (-09)TampPy1.7.091830PB
 10.31 4.25 8.07 2.35 3:28.34 
11Eetu Keto-TokoiEetu Keto-Tokoi (-09)JyväskKU31.7.091770PB
 10.41 4.39 6.68 2.15 3:20.20 
12Eelis HartikainenEelis Hartikainen (-09)TampPy 13.5.091706PB
 10.03 10.06 2.45 3:28.54 
P14 Halliviisiottelu
20.1.
1Tomas VasylenkoTomas Vasylenko (-10)TampU 20.8.103022PB kk14(15-v. ka 21.) (14-v. ka 3.)
 9.07 6.12 10.55 3.05 3:15.06 
2Samu TulasaloSamu Tulasalo (-10)TampPy 6.6.102684PB (15-v. ka 41.) (14-v. ka 7.)
 9.57 5.13 9.07 3.75 3:26.56 
3Oiva MatikainenOiva Matikainen (-10)EspTa7.1.102612PB (15-v. ka 51.) (14-v. ka 9.)
 9.99 5.09 14.86 2.65 3:20.63 
4Elias EskolaElias Eskola (-10)TampPy 31.3.102362PB
 9.71 4.85 8.63 3.15 3:24.19 
5Venni KankaanpääVenni Kankaanpää (-10)LapVi2.5.102348PB
 10.10 5.38 10.36 3.15 3:58.39 
6Santeri KoskinenSanteri Koskinen (-10)TampPy 21.7.102303PB
 9.64 4.74 8.71 2.55 3:09.43 
7Abdullah AydinAbdullah Aydin (-10)JyväskKU18.4.102262PB
 9.60 5.00 10.23 2.45 3:31.73 
8Nooa NieminenNooa Nieminen (-10)AsikkRai7.5.102216PB
 10.13 5.13 10.86 2.65 3:42.89 
9Iivo LummeIivo Lumme (-10)HämeenlTa24.8.101942PB
 9.74 4.90 8.40 2.05 3:44.09 
10Sisu PeräläSisu Perälä (-10)LappUM19.3.101804PB
 10.39 4.64 6.06 2.95 4:01.77 
11Veikko AlonenVeikko Alonen (-10)JyväskKU22.1.101318PB
 11.79 3.73 5.46 2.35 3:44.99 
Veeti VanhalaVeeti Vanhala (-10)OulPy4.2.10DNF
 10.67 4.87 8.39  
Naiset, 20.1.
N22 Viisiottelu
20.1.
1Emmi ValtonenEmmi Valtonen (-03)TuUL5.3.033878PB kk
 8.67 1.62 12.33 5.68 2:29.22 
2Emmi HietanenEmmi Hietanen (-04)HämeenlTa26.2.043370PB
 9.09 1.56 10.87 5.20 2:38.61 
3Eveliina LehtolaEveliina Lehtola (-03)OulPy27.3.033262PB
 9.47 1.53 10.77 5.19 2:37.58 
4Lotta PutkirantaLotta Putkiranta (-03)EspTa12.6.033239PB
 9.76 1.59 11.28 4.93 2:37.37 
5Milja MahlavuoriMilja Mahlavuori (-04)LappUM5.2.042999PB
 9.09 1.38 7.25 5.42 2:38.59 
6Jutta HeinoJutta Heino (-04)KarkkPo10.10.042810PB
 9.66 1.47 9.40 4.92 2:54.64 
Vanessa LindbergVanessa Lindberg (-04)RiihimKi11.4.04DNF
 14.52 1.62 10.52  
Piia KalliomäkiPiia Kalliomäki (-03)LappUM12.6.03DNF
 9.54 1.50 7.95 5.37  
N19 Viisiottelu
20.1.
1Elizabeth FogdeElizabeth Fogde (-05)MalaxIF16.4.053414PB kk19
 9.05 1.62 9.76 5.59 2:45.18 
2Saima KossaSaima Kossa (-05)SauvU4.1.053377SB
 8.87 1.62 11.04 5.17 2:48.67 
3Charlotte KajanderCharlotte Kajander (-06)HIFK15.1.063227PB
 8.90 1.59 9.92 5.17 2:52.08 
4Aino AaltoAino Aalto (-06)VehmU6.6.063079PB
 9.77 1.68 9.82 4.90 2:51.96 
5Aada HaavistoAada Haavisto (-06)TuUL12.7.062941PB
 9.56 1.62 9.01 4.86 2:56.43 
6Oona KokkoOona Kokko (-06)TampPy12.8.062810PB
 9.68 1.50 8.58 5.24 3:01.35 
7Vilja HautaniemiVilja Hautaniemi (-06)LahdA15.10.062751PB
 9.38 1.44 10.41 4.58 3:00.57 
8Moona HeikkinenMoona Heikkinen (-06)JyväskKU17.1.062716PB
 9.85 1.41 11.21 4.92 3:06.67 
9Miina TurpeinenMiina Turpeinen (-05)VesU1.12.052609PB
 9.97 1.53 8.13 4.99 3:10.83 
10Vilma HonkonenVilma Honkonen (-05)JyväskKU9.5.052309PB
 10.38 1.35 8.53 4.87 3:13.77 
Eevi YlitaloEevi Ylitalo (-06)JyväskKU31.3.06DNF
 9.53  
N17 Viisiottelu
20.1.
1Enni VirjonenEnni Virjonen (-07)TuUL14.5.074287PBSE17 kk17
 8.33 1.77 15.16 5.70 2:32.66 
2Iida KastarinenIida Kastarinen (-07)TampPy12.6.073558PB (17-v. ka 57.)
 8.80 1.47 9.90 5.81 2:29.16 
3Emma JuntunenEmma Juntunen (-08)KuivAu16.5.083467PB (17-v. ka 80.) (16-v. ka 40.)
 9.03 1.53 10.98 5.13 2:27.93 
4Juuli MarkkulaJuuli Markkula (-07)TampPy19.6.073230PB
 8.91 1.50 8.84 5.31 2:39.27 
5Laura MantilaLaura Mantila (-08)HämeenlTa24.3.083186PB
 9.34 1.53 11.74 4.95 2:46.48 
6Ella MikkolaElla Mikkola (-07)TampPy10.11.073181PB
 9.69 1.71 9.90 5.22 2:56.33 
7Katariina LeppäahoKatariina Leppäaho (-07)AlajA4.7.073116PB
 9.23 1.56 10.45 4.67 2:43.42 
8Mia FlinkMia Flink (-07)EspTa5.6.073109SB
 9.19 1.56 8.69 5.22 2:47.98 
9Neea KesoNeea Keso (-08)TampPy29.5.083046PB
 9.38 1.50 11.17 5.43 3:06.51 
10Sofia SauvalaSofia Sauvala (-08)JyväskKU9.1.083005PB
 8.88 1.38 10.51 4.85 2:46.85 
11Inka HämäläinenInka Hämäläinen (-08)JanJa3.9.082983PB
 9.83 1.59 11.10 4.82 2:56.14 
12Ilona NordmanIlona Nordman (-08)RaumU16.1.082980PB
 9.58 1.59 9.42 5.05 2:56.41 
13Eeva AlonenEeva Alonen (-08)JyväskKU28.2.082911PB
 9.49 1.50 8.46 4.92 2:45.31 
14Aava KoskinenAava Koskinen (-07)TuUL29.9.072875PB
 9.40 1.47 12.31 4.60 3:04.72 
15Edit PalménEdit Palmén (-07)EspTa13.8.072856PB
 9.52 1.44 8.43 4.92 2:43.58 
16Jade KinnunenJade Kinnunen (-08)JyväskKU21.5.082853PB
 9.32 1.44 8.54 4.77 2:44.55 
17Tara SohloTara Sohlo (-08)EspTa 16.7.082781PB
 9.38 1.41 7.89 4.72 2:42.07 
18Essi SuniEssi Suni (-08)JyväskKU9.2.082779PB
 9.69 1.35 8.58 5.04 2:42.84 
19Erika ParkkonenErika Parkkonen (-08)JyväskKU31.7.082764PB
 9.75 1.50 7.28 4.74 2:42.82 
20Janina HörhammerJanina Hörhammer (-08)IFSibboV9.2.082755PB
 10.07 1.50 9.70 4.29 2:42.14 
21Kristiina TamskiKristiina Tamski (-08)TampPy23.10.082730PB
 9.12 1.50 10.71 5.32 DNF 
22Milja RautiainenMilja Rautiainen (-08)JanJa3.5.082668PB
 10.32 1.56 10.16 4.50 3:00.81 
23Jenny GrönholmJenny Grönholm (-08)JyväskKU9.5.082551PB
 9.71 1.17 9.01 4.80 2:43.88 
24Jenna JärvenmäkiJenna Järvenmäki (-08)NokU1.3.082505PB
 9.67 1.38 9.06 4.34 2:58.10 
25Ronja KempasRonja Kempas (-08)ViipU 2.10.082452PB
 9.84 1.23 8.00 4.82 2:50.32 
26Josefina LehtinenJosefina Lehtinen (-08)TampPy22.10.082445PB
 10.73 1.44 7.23 4.04 2:34.23 
27Hanna SipponenHanna Sipponen (-07)KuopRei 1.4.072334PB
 11.22 1.50 9.28 4.72 3:14.15 
28Lumi RekoniusLumi Rekonius (-08)TampPy 20.6.082045PB
 11.16 1.32 10.60 4.19 3:22.58 
29Aura KulmalaAura Kulmala (-08)TampPy8.4.081337PB
 12.08 1.11 6.18 4.15 3:35.43 
Nelli FlyktmanNelli Flyktman (-08)KaipVi10.2.08DNF
 9.71 1.50 9.34 4.87  

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat