TULOKSET: Ice Games, Seinäjoki, 6.12.2023


20 urheilijaa, 42 lajisuoritusta

Miehet
P15 Kuula/SP
1Elmeri Ylä-JussilaElmeri Ylä-Jussila (-10)ÄhtU 23.3.1010,26PB
  9,36 PB     10,26 PB     9,94     10,02     9,93     9,76     
P13 60 m aidat/hurdles
1Aarni TuomisaloAarni Tuomisalo (-12)SeinäjsU7.7.1211,90PB
P13 Kuula/SP
1Elmeri Ylä-JussilaElmeri Ylä-Jussila (-10)ÄhtU 23.3.1011,80PB
  9,59 SB     11,75 PB     1,58     11,80 PB     11,76     11,54     
P11 1000 m
1Aarni TuomisaloAarni Tuomisalo (-12)SeinäjsU7.7.123.58,30PB
2Tatu KoskimäkiTatu Koskimäki (-12)SeinäjsU11.9.124.29,60PB
P11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Aarni TuomisaloAarni Tuomisalo (-12)SeinäjsU7.7.124,01 PB
  3,84 SB     3,74     4,01 PB     X     3,85     3,65     
2Tatu KoskimäkiTatu Koskimäki (-12)SeinäjsU11.9.123,72 PB
  3,20 PB     3,54 PB     3,66 PB     3,72 PB     3,67     3,51     
3Aaro ÄijöAaro Äijö (-13)SeinäjsU9.12.133,24 PB
  3,13 PB     3,01     3,12     3,06     3,00     3,24 PB     
P11 Kuula/SP
1Aaro ÄijöAaro Äijö (-13)SeinäjsU9.12.138,30PB
  7,88 PB     7,16     7,71     7,71     8,30 PB     7,49     
2Jimi PitkämäkiJimi Pitkämäki (-14)SeinäjsU9.6.147,80PB kk10
  6,07 SB     6,98 PB     7,34 kk10 PB     7,18     7,80 kk10 PB     7,76     
3Jooa PitkämäkiJooa Pitkämäki (-16)SeinäjsU26.7.166,08PB
  5,12 PB     5,32 PB     X     6,08 PB     5,68     5,52     
4Tatu KoskimäkiTatu Koskimäki (-12)SeinäjsU11.9.125,20PB
  5,20 PB     3,64     4,83     4,19     3,97     4,91     
P9 40 m
1. erä
1Jooa PitkämäkiJooa Pitkämäki (-16)SeinäjsU26.7.16 7,50PB
2Ilari NiemeläIlari Niemelä (-15)SeinäjsU2.1.15 7,70PB
2. erä
1Jimi PitkämäkiJimi Pitkämäki (-14)SeinäjsU9.6.14 6,50PB
2Aleksander UkkonenAleksander Ukkonen (-16)SeinäjsU3.6.16 7,60PB
3. erä
1Eeli KoivumäkiEeli Koivumäki (-16)SeinäjsU13.1.16 8,30PB
P9 Pallo/Ball
1Jimi PitkämäkiJimi Pitkämäki (-14)SeinäjsU9.6.1453,57PB
  X     53,52 PB     48,50     52,37     50,03     53,57 PB     
2Jooa PitkämäkiJooa Pitkämäki (-16)SeinäjsU26.7.1636,14PB
  X     31,56 PB     33,12 PB     31,89     35,10 PB     36,14 PB     
3Ilari NiemeläIlari Niemelä (-15)SeinäjsU2.1.1526,23PB
  21,72 PB     21,55     23,65 PB     21,47     24,52 PB     26,23 PB     
4Aleksander UkkonenAleksander Ukkonen (-16)SeinäjsU3.6.1623,37PB
  22,02 PB     23,37 PB     20,63     20,90     19,00     20,37     
5Juho AlahonkoJuho Alahonko (-16)KauhajKa16.4.1623,32PB
  22,52 PB     22,30     18,54     23,32 PB     22,31     19,30     
6Eeli KoivumäkiEeli Koivumäki (-16)SeinäjsU13.1.1612,26PB
  X     X     7,57 PB     12,26 PB     5,30     7,42     
Naiset
T15 Kolmiloikka/TJ
1Helmi JaskariHelmi Jaskari (-09)SeinäjSU 14.4.099,70 PB
  X     9,26 SB     X     9,14     X     9,70 PB     
T15 Kuula/SP
1Helmi JaskariHelmi Jaskari (-09)SeinäjSU 14.4.097,18PB
  6,81 PB     7,18 PB     6,95     6,78     6,93     6,77     
T13 Kuula/SP
1Saana KasariSaana Kasari (-10)SeinäjsU3.2.109,58SB
  9,10 SB     9,04     8,56     9,00     9,08     9,58 SB     
T11 1000 m
1Siiri MustalahtiSiiri Mustalahti (-12)SeinäjsU7.4.123.51,60PB
T11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Siiri MustalahtiSiiri Mustalahti (-12)SeinäjsU7.4.124,34 PB
  4,19 PB     4,14     4,23 PB     4,25 PB     4,34 PB     4,12     
2Sofia UkkonenSofia Ukkonen (-12)SeinäjsU27.8.123,46 PB
  3,36 PB     3,43 PB     3,46 PB     3,45     3,45     3,43     
T11 Kuula/SP
1Sofia UkkonenSofia Ukkonen (-12)SeinäjsU27.8.127,96PB
  7,49 SB     7,96 PB     7,09     7,83     7,59     6,91     
2Sara AlahonkoSara Alahonko (-13)KauhajKa17.8.137,23PB
  7,23 PB     6,34     6,83     5,97     7,04     6,67     
3Siiri MustalahtiSiiri Mustalahti (-12)SeinäjsU7.4.126,81PB
  6,38 PB     X     5,60     6,59 PB     6,81 PB     6,45     
T9 40 m
1. erä
1Vilma RiihiojaVilma Riihioja (-14)SeinäjsU27.4.14 6,80PB
2Selma LuomalaSelma Luomala (-15)SeinäjsU9.7.15 7,00PB kk9
2. erä
1Minea TimoMinea Timo (-14)SeinäjsU28.2.14 6,90PB
2Melissa MäkinenMelissa Mäkinen (-14)PorinYU9.3.14 7,10PB
3. erä
1Venla KoivistoVenla Koivisto (-15)SeinäjsU14.6.15 7,40PB
T9 Pallo/Ball
1Minea TimoMinea Timo (-14)SeinäjsU28.2.1429,50PB
  24,12 PB     29,50 PB     18,34     25,13     25,66     21,10     
2Vilma RiihiojaVilma Riihioja (-14)SeinäjsU27.4.1428,80PB
  26,55 PB     24,74     28,80 PB     25,68     27,14     27,24     
3Melissa MäkinenMelissa Mäkinen (-14)PorinYU9.3.1428,65PB
  20,01 PB     23,22 PB     25,39 PB     28,57 PB     28,65 PB     22,72     
4Selma LuomalaSelma Luomala (-15)SeinäjsU9.7.1518,30PB
  17,62 PB     14,68     18,30 PB     15,68     10,36     15,28     
5Venla KoivistoVenla Koivisto (-15)SeinäjsU14.6.1516,24PB
  16,24 PB     13,15     11,62     15,53     11,36     12,48     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
2.3.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
3.3.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
3.3.2024 Savonlinna: Keväthallikilpailut
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikillpailut
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
2.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut
29.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 6
24.2.2024 Ii: Testijuoksusarja
24.2.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
25.2.2024 Tampere: Hallimaraton kaikki
25.2.2024 Tampere: Hallimaraton
28.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
28.2.2024 Pori: Nuorten aitasprintit
28.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
27.2.2024 Joensuu: Motonet-kilpailut
24.–25.2.2024 Mustasaari: 22-, 19- ja 17-v. SM-hallikilpailut
25.2.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallimoniottelut
24.2.2024 Pori: Karhuhallin keihäs
22.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 1 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3