TULOKSET: Merkki-Mitalicup, Turku, Kupittaan urheiluhalli, 2.12.2023


305 urheilijaa, 305 lajisuoritusta

Miehet
P13 60 m
1. erä
1Veikko PlosilaVeikko Plosila (-11)TuUL 27.4.11 8,42PB
2Moritz HarilahtiMoritz Harilahti (-10)LittTU11.5.10 8,74PB
3Leevi SkonbäckLeevi Skonbäck (-10)MaskKa 24.9.10 9,26PB
4Tuukka ÖfverholmTuukka Öfverholm (-13)MaarMa17.9.13 9,98PB
2. erä
1Joona LintulaJoona Lintula (-10)KaarUra 29.12.10 8,15PB
2Julius PoijärviJulius Poijärvi (-10)LiedPa9.9.10 9,23PB
3Frans KuusistoFrans Kuusisto (-11)LaitJy28.12.11 9,34PB
4Tuomas SalmivirtaTuomas Salmivirta (-11)TurWei 10.3.11 9,60SB
3. erä
1Eemeli HaikioEemeli Haikio (-11)TuUL8.3.11 8,36
2Juuso SarankiJuuso Saranki (-10)NaantLöy21.2.10 8,61PB
3Niila AnttilaNiila Anttila (-11)LiedPa 11.5.11 9,12PB
4Mikael VuorinenMikael Vuorinen (-11)TurWei30.12.11 9,76PB
P13 800 m
1Eeli HeiskaEeli Heiska (-10)TuUL 6.4.102.15,13PB kk14
2Niki SirénNiki Sirén (-10)RaisKu27.6.102.23,42PB
3Jonne TähkäpääJonne Tähkäpää (-10)KaarUra8.3.102.24,85PB
4Elias HeinonenElias Heinonen (-11)LiedPa2.8.112.30,88PB
5Emil VuorioEmil Vuorio (-10)TuUL11.3.102.39,34PB
6Joona LindgrenJoona Lindgren (-10)NaantLöy7.12.102.40,65PB
7Patrik RantalaPatrik Rantala (-11)LittTU16.4.112.42,93PB
8Eelis KiviläEelis Kivilä (-11)LiedPa16.6.112.48,81PB
9Iiro KuikkaIiro Kuikka (-11)SalVil20.1.112.49,72PB
10Leevi EngströmLeevi Engström (-13)MaarMa16.12.132.54,80PB
P13 Seiväs/PV
1Akseli ÄnäkkäläAkseli Änäkkälä (-10)SalVil 12.9.102,46SB kk14
 2,38/O    2,46/O kk14 SB    2,65/XXX     
2Topias KiuruTopias Kiuru (-11)KaarUra10.3.112,38PB
 1,70/O    1,82/O    1,94/O    2,04/XO    2,14/XXO    2,22/O    2,30/XXO    2,38/XO PB    2,46/XXX     
3Santeri PasanenSanteri Pasanen (-11)TuUL8.3.112,22PB
 2,04/XXO    2,14/O    2,22/XO PB    2,30/XXX     
4Pyry PiironenPyry Piironen (-12)KaarUra11.10.121,94PB kk12
 1,40/O    1,55/O    1,70/O    1,82/XO    1,94/XXO kk12 PB    2,04/XXX     
5Niilo UtriainenNiilo Utriainen (-12)RaisKu14.4.121,82PB
 1,40/O    1,55/O    1,70/XO    1,82/XO PB    1,94/XXX     
P13 Kuula/SP
1Lukas LehtokannelLukas Lehtokannel (-10)TuUL4.1.1010,30PB
  10,30 PB     9,98     X     
2Lukas WahteristoLukas Wahteristo (-10)LittTU3.3.109,86PB
  9,20 PB     9,86 PB     8,86     
3Ukko SilantoUkko Silanto (-11)SalVil5.7.119,42PB
  9,34 PB     8,69     9,42 PB     
4Arttu KankareArttu Kankare (-10)TurWei 7.5.109,14
  X     8,33     9,14     
5Julius JuslinJulius Juslin (-10)LittTU 22.12.108,04PB
  6,86 PB     7,43 PB     8,04 PB     
6Vilho VälimäkiVilho Välimäki (-11)KaarUra14.11.117,89PB
  7,38     7,89 PB     7,46     
7Kalle SuomalainenKalle Suomalainen (-10)TuUL31.7.107,62PB
  6,55     7,62 PB     X     
8Onni HeinonenOnni Heinonen (-11)LiedPa23.1.117,05PB
  6,79 PB     7,05 PB     6,49     
9Tomi LuukkaTomi Luukka (-11)LiedPa12.8.116,45SB
  5,61 SB     6,40 SB     6,45 SB     
P11 800 m
1Sisu KuusistoSisu Kuusisto (-12)RaisKu 23.8.122.41,12PB
2Valter ToivonenValter Toivonen (-12)KaarUra16.3.122.41,97PB
3Lenni KeroLenni Kero (-13)TuUL29.6.132.45,23PB
4William SöderblomWilliam Söderblom (-13)MaarMa18.1.132.48,09PB
5Akseli HeinonenAkseli Heinonen (-13)LiedPa1.7.132.48,59PB
6Urho TanttuUrho Tanttu (-13)TuUL8.9.132.57,93PB
7Sakari UusitaloSakari Uusitalo (-14)NaantLöy2.1.143.07,71PB
8Lukas VihervaaraLukas Vihervaara (-13)LiedPa15.11.133.07,83PB
9Viljami TerhoViljami Terho (-13)LittTU27.6.133.09,38PB
10Aslak KoponenAslak Koponen (-13)MaarMa18.10.133.26,04PB
11Elias NurmiElias Nurmi (-12)TurWei22.5.123.26,76PB
P11 60 m aidat/hurdles
1. erä
1Joonatan LöfJoonatan Löf (-12)TuUL7.6.1211,25SB
2Aaro KuikkaAaro Kuikka (-13)SalVil16.7.1311,31PB
3Verneri Vähä-PiikkiöVerneri Vähä-Piikkiö (-12)LiedPa5.1.1211,33PB
4Valtteri VaahteraValtteri Vaahtera (-14)NaantLöy3.3.1412,97PB
2. erä
1Ilkka KaittilaIlkka Kaittila (-12)KaarUra7.5.1210,99SB
2Konsta IsosaloKonsta Isosalo (-12)MaarMa 6.2.1212,10PB
3Liam LeppinenLiam Leppinen (-13)LittTU15.10.1314,26PB
3. erä
1Paavo HeikkiläPaavo Heikkilä (-13)TuUL 19.11.1311,98SB
2Juuso LiljaJuuso Lilja (-12)LiedPa25.7.1212,50PB
3Urho AilorantaUrho Ailoranta (-12)KaarUra2.10.1213,10PB
4Onni IlolaOnni Ilola (-12)RaisKu25.1.1213,67PB
P11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Aarne ArjonenAarne Arjonen (-13)TuUL20.10.134,52 PB (11-v. ka 76.)
  4,29 PB     4,31 PB     4,52 PB     
2Oiva ArasmaaOiva Arasmaa (-13)TurWei 11.2.134,29 PB
  4,19 PB     4,11     4,29 PB     
3Julius TenovuoJulius Tenovuo (-12)KaarUra18.3.124,26 PB
  4,26 PB     4,08     4,09     
4Elias VihervaaraElias Vihervaara (-12)LiedPa9.1.124,10 PB
  3,99 PB     4,10 PB     4,03     
5Arttu PeitsalaArttu Peitsala (-13)TuUL 20.12.133,89 PB
  3,60 PB     3,73 PB     3,89 PB     
6Joel SantaluotoJoel Santaluoto (-12)RaisKu 11.1.123,81 PB
  3,71 PB     3,81 PB     2,75     
7Samu MäkiSamu Mäki (-12)KaarUra17.11.123,75 PB
  3,75 PB     2,62     X     
8Mikko ElovaaraMikko Elovaara (-13)SalVil30.9.133,32 PB
  3,09 SB     X     3,32 PB     
9Leevi LeppinenLeevi Leppinen (-13)LittTU15.10.133,15 PB
  3,05 PB     3,01     3,15 PB     
10Erik von HaartmanErik von Haartman (-14)NaantLöy16.1.142,84 
  2,84     X     2,63     
11Jiri KorpelainenJiri Korpelainen (-13)MaarMa13.10.132,83 PB
  2,83 PB     2,30     2,64     
P11 Kuula/SP
1Vilho VirjonenVilho Virjonen (-12)TuUL5.7.1210,10PB
  9,74 PB     9,73     10,10 PB     
2Topias SavolainenTopias Savolainen (-12)TuUL 3.3.128,13SB
  7,91 SB     8,13 SB     8,03     
3Eetu TuokkoEetu Tuokko (-12)MaskKa14.5.127,31PB
  6,87 PB     7,13 PB     7,31 PB     
4Maximilian KeskitaloMaximilian Keskitalo (-14)MaarMa25.3.147,09PB kk10
  7,08 kk10 PB     5,96     7,09 kk10 PB     
5Rasmus LöfgrenRasmus Löfgren (-12)KaarUra4.2.126,94PB
  6,94 PB     6,62     6,46     
6Benjamin ElianderBenjamin Eliander (-13)KaarUra17.2.136,88PB
  6,08 PB     6,81 PB     6,88 PB     
7Väinö SalonenVäinö Salonen (-12)RaisKu27.3.126,83PB
  6,62 PB     6,83 PB     6,60     
8Jami RinneJami Rinne (-13)SalVil20.3.135,96PB
  5,96 PB     5,03     5,82     
9Alexander von HaartmanAlexander von Haartman (-14)NaantLöy16.1.144,64PB
  3,67 PB     4,64 PB     4,36     
10Konsta VirtanenKonsta Virtanen (-13)LiedPa4.4.134,47PB
  4,47 PB     4,07     3,93     
P9 60 m
1. erä
1Luka LehtiläLuka Lehtilä (-14)TuUL20.10.1410,12PB
2Verneri TurkulainenVerneri Turkulainen (-14)KaarUra15.10.1410,38PB
3Valtteri PulkkinenValtteri Pulkkinen (-15)RaisKu23.4.1511,05PB
4Teemu TokolaTeemu Tokola (-14)KaarUra21.12.1411,31PB
2. erä
1Luukas PäivärintaLuukas Päivärinta (-14)RaisKu26.12.1410,23PB
2Aatos OrrelaAatos Orrela (-15)NaantLöy30.10.1510,23PB
3Nooa LöfNooa Löf (-15)TuUL30.4.1511,00PB
4Vertti KriisaVertti Kriisa (-14)LiedPa4.1.1411,49PB
3. erä
1Mauno PakkanenMauno Pakkanen (-15)TurWei13.4.1510,54PB
2Leon OräddLeon Orädd (-14)SalVil23.8.1410,69PB
3Nooa NeulanenNooa Neulanen (-14)NaantLöy22.8.1410,77PB
4Leevi MalinenLeevi Malinen (-14)LiedPa25.7.1410,78PB
P9 800 m
1Elias AnttalainenElias Anttalainen (-15)MaskKa9.12.152.57,91PB
2Felix KeroFelix Kero (-15)TuUL3.8.152.58,89PB
3Eemil SipiläEemil Sipilä (-14)LiedPa31.7.143.07,45PB
4Oskari UusitaloOskari Uusitalo (-16)NaantLöy1.4.163.10,18PB
5Eero ÖhmanEero Öhman (-15)TuUL3.2.153.11,34PB
6Olavi KapiOlavi Kapi (-15)KaarUra16.8.153.12,00PB
7Matias AulinMatias Aulin (-14)LaitJy15.1.143.12,08PB
8Veikko KenniVeikko Kenni (-14)RaisKu14.4.143.14,08PB
9Otso KoponenOtso Koponen (-15)MaarMa20.11.153.17,44PB
10Vilho RouvinenVilho Rouvinen (-14)TurWei8.6.143.19,62PB
11Emil KettunenEmil Kettunen (-15)SalVil3.2.153.21,18PB
12Marius HartvikMarius Hartvik (-15)KaarUra17.8.153.32,40PB
P9 Korkeus/HJ
1Eino VälimäkiEino Välimäki (-15)KaarUra2.7.151,12PB kk9
 0,89/O    0,94/O    0,97/O    1,00/O    1,03/O    1,06/O    1,09/O    1,12/XO kk9 PB    1,15/XXX     
1Jesper PalmrothJesper Palmroth (-14)TuUL9.4.141,12PB
 0,89/O    0,94/O    0,97/O    1,00/O    1,03/O    1,06/O    1,09/O    1,12/XO PB    1,15/XXX     
3Eemeli PeltoniemiEemeli Peltoniemi (-14)NaantLöy25.6.141,09PB
 0,89/O    0,94/O    0,97/O    1,00/O    1,03/XO    1,06/O    1,09/XO PB    1,12/XXX     
4Luca PaijaLuca Paija (-15)TuUL16.4.151,06PB
 0,84/O    0,89/O    0,94/O    0,97/O    1,00/O    1,03/O    1,06/O PB    1,09/XXX     
5Viljo SonckViljo Sonck (-14)LiedPa15.6.141,06PB
 0,89/O    0,94/O    0,97/O    1,00/XO    1,03/O    1,06/O PB    1,09/XXX     
6Otso JanssonOtso Jansson (-14)RaisKu12.8.141,03PB
 0,89/O    0,94/XO    0,97/O    1,00/O    1,03/O PB    1,06/XXX     
7Ilmari MatikainenIlmari Matikainen (-15)LaitJy31.8.151,00SB
 0,89/O    0,94/O    0,97/O    1,00/XO SB    1,03/XXX     
8Aku SiirtolaAku Siirtola (-14)RaisKu14.3.140,97PB
 0,89/XO    0,94/O    0,97/XO PB    1,00/XXX     
9Aatos OksanenAatos Oksanen (-15)TurWei14.11.150,89PB
 0,84/O    0,89/XO PB    0,94/XXX     
10Leevi GottschalkLeevi Gottschalk (-15)MaarMa4.6.150,84PB
 0,84/O PB    0,89/XXX     
P9 Kuula/SP
1Ahti HelinAhti Helin (-14)LiedPa24.6.147,65PB
  6,86 PB     7,65 PB     7,60     
2Pentti HuppunenPentti Huppunen (-14)MaarMa 9.2.147,46PB
  7,46 PB     7,13     7,14     
3Alonzo HautalaAlonzo Hautala (-14)TuUL7.6.146,44PB
  5,79 PB     5,35     6,44 PB     
4Tuukka JalonenTuukka Jalonen (-14)TuUL6.8.145,49PB
  3,88 SB     5,49 PB     5,48     
5Väinö LammelaVäinö Lammela (-14)RaisKu18.3.145,47PB
  5,47 PB     5,09     5,34     
6Jasper NevalainenJasper Nevalainen (-14)RaisKu24.4.145,39PB
  4,69 PB     5,03 PB     5,39 PB     
7Noel SuominenNoel Suominen (-15)NaantLöy4.12.154,92PB kk9
  4,08 SB     4,92 kk9 PB     4,78     
8Lenni SeppäläLenni Seppälä (-14)LiedPa26.4.144,62PB
  4,08 PB     4,40 PB     4,62 PB     
9Anton VähämaaAnton Vähämaa (-15)NaantLöy25.6.154,20PB
  4,20 PB     3,93     3,60     
10Iivo PiironenIivo Piironen (-15)KaarUra9.4.154,06PB
  3,83 PB     4,06 PB     3,36     
11Eetu LeinoEetu Leino (-15)TurWei1.3.154,03PB
  4,03 PB     3,57     3,64     
12Niilo JauhiainenNiilo Jauhiainen (-17)LaitJy9.1.173,08PB
  3,06 PB     3,08 PB     2,84     
Naiset
T13 60 m
1. erä
1Astrid FagervikAstrid Fagervik (-10)LittTU6.5.10 8,97
2Mette MettalaMette Mettala (-11)SalVil27.1.11 9,17
3Adriana MujaAdriana Muja (-11)TurWei15.1.11 9,76
4Iiris KomulainenIiris Komulainen (-11)MaarMa3.1.1110,64PB
2. erä
1Edith TuominenEdith Tuominen (-11)LiedPa 6.7.11 8,75PB
2Alisa HämäläinenAlisa Hämäläinen (-11)NaantLöy20.2.11 9,01PB
3Aada OffeiAada Offei (-11)TurWei10.2.11 9,23
4Siiri MarkkoSiiri Markko (-10)LiedPa11.9.10 9,80PB
3. erä
1Tilda TallskogTilda Tallskog (-11)TuUL28.2.11 8,76
2Pihla HalavaPihla Halava (-11)LittTU 14.1.11 9,36PB
3Oona LapilaOona Lapila (-11)LaitJy26.6.11 9,46SB
4Ellen NieminenEllen Nieminen (-10)NaantLöy2.2.10 9,70PB
4. erä
1Silja LähdetieSilja Lähdetie (-10)RaisKu4.7.10 9,06
2Aura KallionpääAura Kallionpää (-11)TuUL22.1.11 9,19SB
3Ella AhokasElla Ahokas (-10)KaarUra26.1.10 9,61PB
4Emilia KorpelainenEmilia Korpelainen (-11)MaarMa22.10.1110,27PB
T13 800 m
1. erä
1Neela IhanmäkiNeela Ihanmäki (-10)LaitJy 30.5.102.40,29PB
2Tytti JuseliusTytti Juselius (-13)TuUL25.7.132.48,61PB
3Patricia BergPatricia Berg (-10)MaarMa11.8.102.52,84PB
4Lina SalevaLina Saleva (-10)LittTU5.10.102.53,86PB
5Ella ForslundElla Forslund (-10)LittTU14.11.102.55,06PB
6Nella MännistöNella Männistö (-10)TurWei 21.10.103.03,56PB
7Iina RaitaluomaIina Raitaluoma (-10)LiedPa25.7.103.11,76PB
2. erä
1Oona AndelmaaOona Andelmaa (-11)KaarUra9.9.112.30,26PB
2Alva SjöqvistAlva Sjöqvist (-10)TurWei 3.4.102.40,67PB
3Aida TeikariAida Teikari (-10)NaantLöy20.5.102.52,53PB
4Sara TuomisaloSara Tuomisalo (-11)SalVil10.1.112.57,11PB
5Anna LeskinenAnna Leskinen (-10)TuUL14.7.102.57,29PB
6Fanni MäkeläFanni Mäkelä (-11)LiedPa25.2.112.57,67PB
7Pinja MyllymaaPinja Myllymaa (-11)RaisKu 20.2.113.12,87PB
T13 Seiväs/PV
1Peppi JaakkolaPeppi Jaakkola (-10)LiedPa6.10.102,69PB kk14
 2,45/O    2,53/O    2,61/O    2,69/O kk14 PB    2,85/XXX     
2Kandela KelttiKandela Keltti (-10)TuUL31.8.102,61=PB
 2,37/O    2,45/O    2,53/XO    2,61/XO =PB    2,69/XXX     
3Ilona UtriainenIlona Utriainen (-10)RaisKu31.8.102,29PB
 1,87/O    1,97/XO    2,05/O    2,13/XO    2,21/O    2,29/XXO PB    2,37/XXX     
4Kerttu MatikainenKerttu Matikainen (-11)LaitJy22.3.112,21PB
 1,97/O    2,05/O    2,13/XO    2,21/O PB    2,29/XXX     
5Elsa TarkkiElsa Tarkki (-11)TuUL 4.10.111,97SB
 1,77/O    1,87/O    1,97/XO SB    2,05/XXX     
6Hilda VuohijokiHilda Vuohijoki (-11)MaarMa15.9.111,87PB
 1,28/O    1,43/O    1,55/O    1,67/O    1,77/O    1,87/O PB    1,97/XXX     
7Aava RiihihuhtaAava Riihihuhta (-12)KaarUra11.6.121,87PB kk12
 1,43/O    1,55/O    1,67/O    1,77/XO    1,87/XO kk12 PB    1,97/XXX     
8Oona TörneOona Törne (-10)NaantLöy 25.4.101,77PB
 1,28/O    1,43/O    1,55/O    1,67/O    1,77/O PB    1,87/XXX     
T13 Kuula/SP
1Saana VirtanenSaana Virtanen (-10)NaantLöy 20.3.1011,06PB
  10,63     11,06 PB     10,65     
2Viivi RuohonenViivi Ruohonen (-10)TurWei9.7.1010,82PB
  10,82 PB     10,35     10,68     
3Minttu LautkankareMinttu Lautkankare (-10)TuUL15.4.109,96SB
  9,00     9,96 SB     9,08     
4Laura SovijärviLaura Sovijärvi (-10)LiedPa21.4.109,32SB
  9,32 SB     8,84     9,24     
5Helka EkholmHelka Ekholm (-11)LiedPa13.5.118,72PB
  8,72 PB     8,17     8,50     
6Vilma LehtinenVilma Lehtinen (-10)LittTU20.10.108,63PB
  8,12     8,22     8,63 PB     
7Ella HeikkiläElla Heikkilä (-11)TuUL18.1.118,42PB
  8,01     8,42 PB     7,93     
8Sandra PalmrothSandra Palmroth (-11)LaitJy30.5.118,32PB
  7,42 PB     8,32 PB     7,79     
9Isabel Von PoratIsabel Von Porat (-10)RaisKu1.7.108,20
  7,27     8,20     7,62     
10Venla SalomäkiVenla Salomäki (-11)KaarUra 6.8.118,08PB
  7,54 SB     7,58 SB     8,08 PB     
11Alexandra SöderblomAlexandra Söderblom (-11)MaarMa31.1.116,84PB
  6,48 PB     6,49 PB     6,84 PB     
12Kerttu KordelinKerttu Kordelin (-10)TurWei14.8.106,14PB
  6,14 PB     5,88     5,95     
13Hilla HyvärinenHilla Hyvärinen (-11)SalVil15.7.115,82PB
  5,67 PB     5,20     5,82 PB     
14Nele KuuttiNele Kuutti (-10)LittTU26.1.105,80PB
  5,80 PB     5,47     5,19     
15Lotta SaarinenLotta Saarinen (-11)SalVil3.9.115,68
  5,58     5,68     5,22     
T11 800 m
1. erä
1Sara LallukkaSara Lallukka (-12)LiedPa7.2.122.50,73PB
2Mya HartvikMya Hartvik (-13)KaarUra19.4.132.54,67PB
3Justiina RantaeskolaJustiina Rantaeskola (-13)NaantLöy29.5.133.04,51PB
4Aurora RokalaAurora Rokala (-13)NaantLöy29.10.133.08,87PB
5Matilda YlönenMatilda Ylönen (-12)SalVil3.4.123.15,57PB
6Amanda SkonbäckAmanda Skonbäck (-12)MaskKa8.11.123.19,89PB
7Olivia MäkinurmioOlivia Mäkinurmio (-13)RaisKu15.3.133.21,64PB
Venla MäkinenVenla Mäkinen (-13)TurWei3.9.13DNF
2. erä
1Elena KeroElena Kero (-12)TuUL27.2.122.27,97PB
2Jemina JälköJemina Jälkö (-13)RaisKu19.6.132.52,43PB
3Lotta OttilaLotta Ottila (-12)TuUL 3.7.122.52,69PB
4Sofia VainioSofia Vainio (-12)LittTU4.4.122.56,39PB
5Julia MattilaJulia Mattila (-12)LiedPa15.8.122.59,65PB
6Ellen RoihaEllen Roiha (-12)KaarUra30.9.123.09,70PB
7Hilla JagtHilla Jagt (-13)MaarMa4.8.133.12,11PB
8Sofie PalmrothSofie Palmroth (-13)LaitJy11.12.133.17,53PB
T11 60 m aidat/hurdles
1. erä
1Tara RuoholaTara Ruohola (-12)TuUL17.8.1210,79PB
2Minea LehtoMinea Lehto (-12)RaisKu 24.1.1210,96PB
3Iina KakkoIina Kakko (-12)SalVil11.2.1212,04PB
4Ilona KapiIlona Kapi (-13)KaarUra3.2.1312,74PB
2. erä
1Stella SandqvistStella Sandqvist (-12)TuUL25.2.1210,79PB
2Sara VilkkinenSara Vilkkinen (-12)MaarMa2.2.1211,47PB
3Iris VähämaaIris Vähämaa (-13)NaantLöy 16.9.1311,60SB
4Olivia LavoniusOlivia Lavonius (-12)MaarMa1.1.1213,38PB
3. erä
1Sofia LeppäniemiSofia Leppäniemi (-12)RaisKu 22.1.1210,98PB
2Enni NolviEnni Nolvi (-12)LiedPa4.3.1211,46PB
3Helmi LindforsHelmi Lindfors (-12)LittTU10.8.1211,66PB
4Viivi PitkänenViivi Pitkänen (-12)LiedPa4.5.1212,02PB
5Aino GrusanderAino Grusander (-13)TurWei 20.5.1312,40PB
T11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Venla SusiVenla Susi (-12)RaisKu8.3.124,33 PB
  4,33 PB     X     X     
2Emmi AhonenEmmi Ahonen (-12)LittTU10.7.124,26 PB
  4,26 PB     4,14     4,07     
3Roosa BergmanRoosa Bergman (-12)TuUL24.4.124,23 PB
  4,15 PB     4,08     4,23 PB     
4Jenna JunttilaJenna Junttila (-12)RaisKu 20.1.124,21 PB
  4,20 PB     4,21 PB     4,20     
5Hilda MattilaHilda Mattila (-13)NaantLöy19.1.133,96 PB
  3,81 SB     3,75     3,96 PB     
6Minea LehtokannelMinea Lehtokannel (-12)TuUL9.9.123,94 PB
  3,79 PB     3,87 PB     3,94 PB     
7Ella TuomolaElla Tuomola (-12)KaarUra12.9.123,94 PB
  3,84 PB     3,84 =PB     3,94 PB     
8Inka SaariInka Saari (-12)SalVil23.10.123,91 PB
  3,87 PB     3,91 PB     3,87     
9Laura RantapajuLaura Rantapaju (-12)TurWei19.6.123,48 PB
  2,84 SB     3,48 PB     3,02     
10Matilda WahteristoMatilda Wahteristo (-13)LittTU29.3.133,47 PB
  3,46 PB     3,41     3,47 PB     
11Elle VirtalaElle Virtala (-12)KaarUra22.11.123,34 PB
  3,34 PB     X     3,29     
12Anette KulmaAnette Kulma (-12)NaantLöy6.10.123,30 PB
  3,25 PB     3,24     3,30 PB     
13Alina LappalainenAlina Lappalainen (-12)LiedPa18.5.123,23 PB
  3,23 PB     3,07     3,06     
14Elviira KomulainenElviira Komulainen (-13)MaarMa5.3.133,21 PB
  3,21 PB     3,15     3,14     
15Elma SalakariElma Salakari (-13)TurWei14.5.133,20 PB
  X     3,20 PB     2,89     
16Janni PoijärviJanni Poijärvi (-13)LiedPa25.8.133,18 PB
  3,04 PB     3,18 PB     3,08     
17Hilda JärveläHilda Järvelä (-13)SalVil15.10.133,14 PB
  2,79 SB     3,14 PB     2,96     
18Eevi AntolaEevi Antola (-13)LaitJy4.9.133,07 PB
  3,07 PB     3,03     3,05     
19Eevi KeronenEevi Keronen (-13)MaarMa23.8.132,71 SB
  2,71 SB     2,61     2,63     
T11 Kuula/SP
1Maria FuglebergMaria Fugleberg (-12)TuUL28.8.129,22SB
  9,22 SB     9,14     8,90     
2Iitu JaakkolaIitu Jaakkola (-12)LiedPa19.2.128,86PB
  8,36 PB     8,86 PB     8,63     
3Isabel LindqvistIsabel Lindqvist (-12)TuUL25.3.128,52PB
  6,97 SB     8,52 PB     8,30     
4Siiri PaukkunenSiiri Paukkunen (-12)KaarUra27.8.127,64PB
  7,61 PB     7,64 PB     7,36     
5Aada KuokkanenAada Kuokkanen (-12)SalVil29.9.127,14PB
  5,65 SB     7,07 SB     7,14 PB     
6Isla PalosaariIsla Palosaari (-12)RaisKu22.11.127,12PB
  6,02 PB     5,94     7,12 PB     
7Aino KaskimäkiAino Kaskimäki (-12)TurWei 21.3.126,85PB
  6,25 PB     6,73 PB     6,85 PB     
8Hilda HelinHilda Helin (-12)LiedPa7.11.126,74PB
  6,74 PB     6,38     X     
9Roosa AlakörkköRoosa Alakörkkö (-12)NaantLöy23.4.126,65PB
  6,65 PB     5,66     4,70     
10Venla SinkoVenla Sinko (-12)RaisKu8.12.126,14PB
  5,60 PB     5,22     6,14 PB     
11Jade MattilaJade Mattila (-13)NaantLöy16.3.135,93PB
  5,75 PB     5,93 PB     5,36     
12Säde SavirantaSäde Saviranta (-13)TurWei 22.1.135,86PB
  5,83 PB     5,61     5,86 PB     
13Nelli JauhiainenNelli Jauhiainen (-13)LaitJy21.6.135,62PB
  5,28 PB     5,58 PB     5,62 PB     
14Veronika MorozVeronika Moroz (-13)MaarMa13.4.135,38PB
  5,00 SB     5,38 PB     4,90     
15Venla LeppänenVenla Leppänen (-12)KaarUra24.12.125,06PB
  4,94 PB     5,06 PB     4,89     
16Mette ForslundMette Forslund (-13)LittTU3.6.134,92PB
  4,60 PB     4,86 PB     4,92 PB     
17Teele KuuttiTeele Kuutti (-12)LittTU14.5.124,47PB
  4,47 PB     4,30     X     
T9 60 m
1. erä
1Emma JärvinenEmma Järvinen (-14)TuUL15.4.14 9,59PB
2Alma WärriAlma Wärri (-14)TurWei26.4.14 9,89PB
3Leona HolmaLeona Holma (-14)KaarUra20.6.1410,73PB
4Kristiina KasiKristiina Kasi (-15)NaantLöy10.7.1511,94PB
5Melissa KeskitaloMelissa Keskitalo (-17)MaarMa29.1.1711,99PB
2. erä
1Iiris JokinenIiris Jokinen (-14)TurWei13.3.14 9,99PB
2Anni AhonenAnni Ahonen (-14)LittTU30.9.1410,27PB
3Venla AaltoVenla Aalto (-15)RaisKu29.8.1510,65PB
4Iiris KoivunenIiris Koivunen (-14)LiedPa7.6.1411,26PB
3. erä
1Jasmin BergrothJasmin Bergroth (-14)SalVil23.4.14 9,87PB
2Vivian JaakolaVivian Jaakola (-15)LaitJy23.1.1510,60PB
3Hilla KorhonenHilla Korhonen (-14)TuUL2.9.1410,86PB
4Sara JämsenSara Jämsen (-14)LittTU30.9.1411,54PB
4. erä
1Olivia RaitanenOlivia Raitanen (-14)KaarUra18.6.1410,14PB
2Aino VirtanenAino Virtanen (-14)NaantLöy2.10.1410,18PB
3Livia MäkinurmioLivia Mäkinurmio (-16)RaisKu17.1.1610,32PB
4Adessa SkonbäckAdessa Skonbäck (-15)MaskKa2.7.1511,07PB
5Fiia SonckFiia Sonck (-16)LiedPa19.6.1611,40PB
T9 800 m
1Liina LehtonenLiina Lehtonen (-14)TuUL6.8.143.04,76PB
2Iisa KorvenpääIisa Korvenpää (-14)NaantLöy24.1.143.07,27PB
3Elisa ÖhmanElisa Öhman (-15)TuUL3.2.153.07,37PB
4Sanni LaineSanni Laine (-15)MaskKa9.2.153.11,21PB
5Edith ManneroosEdith Manneroos (-15)LiedPa14.12.153.16,29PB
6Saimi AntonssonSaimi Antonsson (-14)KaarUra2.4.143.23,40PB
7Matilda AakulaMatilda Aakula (-14)SalVil31.1.143.23,66PB
8Emilia AulinEmilia Aulin (-14)LaitJy15.1.143.28,02PB
9Kaisla KoskinenKaisla Koskinen (-14)TurWei7.4.143.39,59PB
10Pihla SavijokiPihla Savijoki (-16)MaarMa4.1.163.40,01PB
11Petronella PajunenPetronella Pajunen (-16)MaarMa12.2.163.40,66PB
T9 Korkeus/HJ
1Vivian KoskelainenVivian Koskelainen (-14)TuUL26.3.141,19PB kk10
 0,87/O    0,91/O    0,95/O    0,98/O    1,01/O    1,04/O    1,07/O    1,10/O    1,13/O    1,15/XO    1,17/O    1,19/O kk10 PB     
2Saimi KorhonenSaimi Korhonen (-14)LiedPa20.6.141,17PB
 0,87/O    0,91/O    0,95/O    0,98/XO    1,01/O    1,04/O    1,07/XO    1,10/O    1,13/O    1,15/XX    1,17/O PB    1,19/XXX     
3Iisa SaarinenIisa Saarinen (-14)SalVil21.1.141,15PB
 0,87/O    0,91/O    0,95/O    0,98/O    1,01/O    1,04/O    1,07/O    1,10/O    1,13/O    1,15/XXO PB    1,17/XXX     
4Claudia MattssonClaudia Mattsson (-14)TuUL12.2.141,15PB
 0,87/O    0,91/O    0,95/O    0,98/O    1,01/O    1,04/O    1,07/XO    1,10/O    1,13/XO    1,15/XXO PB    1,17/XXX     
5Peppi RokalaPeppi Rokala (-15)NaantLöy29.5.151,04PB kk9
 0,87/XO    0,91/O    0,95/O    0,98/O    1,01/XO    1,04/XXO kk9 PB    1,07/XXX     
6Isla KaittilaIsla Kaittila (-14)KaarUra4.11.141,01PB
 0,82/O    0,87/O    0,91/XO    0,95/O    0,98/O    1,01/XXO PB    1,04/XXX     
7Inka HarinenInka Harinen (-14)TurWei8.2.141,01PB
 0,77/O    0,82/XXO    0,87/O    0,91/O    0,95/XO    0,98/O    1,01/XXO PB    1,04/XXX     
8Selma HuppunenSelma Huppunen (-15)MaarMa21.7.150,98PB
 0,82/O    0,87/O    0,91/O    0,95/O    0,98/O PB    1,01/XXX     
9Sofia SuniSofia Suni (-14)LittTU11.3.140,98PB
 0,77/O    0,82/O    0,87/O    0,91/O    0,95/O    0,98/XO PB    1,01/XXX     
10Lara SuominenLara Suominen (-14)RaisKu4.1.140,98PB
 0,82/O    0,87/O    0,91/XO    0,95/O    0,98/XO PB    1,01/XXX     
11Tytti MattilaTytti Mattila (-16)LaitJy11.7.160,95PB
 0,77/O    0,82/O    0,87/O    0,91/O    0,95/XXO PB    0,98/XXX     
12Sofia AnttalainenSofia Anttalainen (-15)MaskKa9.12.150,91PB
 0,87/O    0,91/O PB    0,95/XXX     
12Iina HoikkalaIina Hoikkala (-15)TurWei28.3.150,91PB
 0,77/O    0,82/O    0,87/O    0,91/O PB    0,95/XXX     
14Eevi HiltunenEevi Hiltunen (-14)RaisKu28.7.140,91PB
 0,82/O    0,87/O    0,91/XO PB    0,95/XXX     
15Stella VeikkolainenStella Veikkolainen (-14)NaantLöy12.5.140,91PB
 0,82/O    0,87/XXO    0,91/XO PB    0,95/XXX     
16Enni PitkänenEnni Pitkänen (-14)LiedPa17.10.140,87PB
 0,82/O    0,87/XXO PB    0,91/XXX     
17Isla OikarainenIsla Oikarainen (-16)MaarMa18.3.160,77PB
 0,77/XO PB    0,82/XXX     
T9 Kuula/SP
1Emilia AaltonenEmilia Aaltonen (-14)TuUL24.1.146,64PB kk10
  6,17 PB     6,64 kk10 PB     6,26     
2Peppi VuoriPeppi Vuori (-14)SalVil24.5.146,49PB
  5,98 PB     5,76     6,49 PB     
3Iris ValonenIris Valonen (-14)TurWei20.5.145,99PB
  5,99 PB     5,76     5,60     
4Sara RantanenSara Rantanen (-14)LaitJy26.5.145,89PB
  5,89 PB     X     X     
5Julia RaisioJulia Raisio (-14)NaantLöy12.2.145,34PB
  5,34 PB     5,16     4,78     
6Aamu PalomäkiAamu Palomäki (-14)TuUL6.9.145,29PB
  5,09 PB     5,29 PB     5,20     
7Aliisa RiihihuhtaAliisa Riihihuhta (-15)KaarUra31.7.155,24PB kk9
  4,94 kk9 PB     4,04     5,24 kk9 PB     
8Netta HelminenNetta Helminen (-14)LiedPa13.6.145,08PB
  5,02 PB     5,08 PB     5,05     
9Tiia TuokkoTiia Tuokko (-14)MaskKa8.9.144,81PB
  4,79 PB     4,81 PB     4,02     
10Martta AinonenMartta Ainonen (-14)NaantLöy24.9.144,62PB
  4,26 PB     4,43 PB     4,62 PB     
11Isabella PartanenIsabella Partanen (-14)LittTU1.4.144,50PB
  4,08 PB     4,07     4,50 PB     
12Emilia JansénEmilia Jansén (-15)RaisKu8.5.154,48PB
  3,67 PB     3,77 PB     4,48 PB     
13Alisa JagtAlisa Jagt (-15)MaarMa11.12.154,16PB
  4,02 PB     4,16 PB     3,49     
14Ella KarlssonElla Karlsson (-14)KaarUra30.1.144,14PB
  3,50 SB     4,14 PB     3,87     
15Minja KarvoMinja Karvo (-15)RaisKu20.4.153,72PB
  3,72 PB     3,35     3,60     
16Eevi SukoinenEevi Sukoinen (-14)MaarMa6.10.143,57PB
  X     3,04 PB     3,57 PB     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
2.3.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
3.3.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
3.3.2024 Savonlinna: Keväthallikilpailut
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikillpailut
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
2.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut
29.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 6
24.2.2024 Ii: Testijuoksusarja
24.2.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
25.2.2024 Tampere: Hallimaraton kaikki
25.2.2024 Tampere: Hallimaraton
28.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
28.2.2024 Pori: Nuorten aitasprintit
28.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
27.2.2024 Joensuu: Motonet-kilpailut
24.–25.2.2024 Mustasaari: 22-, 19- ja 17-v. SM-hallikilpailut
25.2.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallimoniottelut
24.2.2024 Pori: Karhuhallin keihäs
22.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 1 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3