TULOKSET: Marrashallikilpailut, Helsinki, Liikuntamylly, 26.11.2023


207 urheilijaa, 403 lajisuoritusta

Miehet
M17 60 m
1Aatu MyllysAatu Myllys (-07)KarhKa14.10.07 7,50PB
2Haiku LassilaHaiku Lassila (-08)KeskiUYU 10.2.08 7,63PB
3Anton MyrtenbladAnton Myrtenblad (-08)PorvU 8.3.08 7,83PB
Konsta KockKonsta Kock (-06)ViipU18.11.06 DQ
M17 200 m
1Aatu MyllysAatu Myllys (-07)KarhKa14.10.0724,02PB kk kk19 kk17
2Konsta KockKonsta Kock (-06)ViipU18.11.0624,26PB
3Haiku LassilaHaiku Lassila (-08)KeskiUYU 10.2.0824,86PB
4Anton MyrtenbladAnton Myrtenblad (-08)PorvU 8.3.0825,05PB
P14 60 m
1Markus TeppoMarkus Teppo (-09)PorvU10.2.09 8,03
2Luka KielinenLuka Kielinen (-09)EspTa 16.2.09 8,40PB
3Pau Linsiö I SalóPau Linsiö I Saló (-10)VantSa24.5.10 8,78PB
4Rene VainioRene Vainio (-10)VantSa 23.2.10 9,56PB
P14 200 m
1Markus TeppoMarkus Teppo (-09)PorvU10.2.0925,69PB kk15
2Luca SmithLuca Smith (-10)VantSa4.8.1035,06PB kk14
P14 800 m
1Vincent WinbergVincent Winberg (-09)IFRaseb17.3.092.20,70PB
2Topias KarhuTopias Karhu (-10)ViipU22.5.102.50,39PB kk14
P14 Pituus/LJ
1Rasmus HintsanenRasmus Hintsanen (-10)VantSa26.9.104,24 PB
  4,09 PB     4,24 PB     4,09     4,10     
2Rene VainioRene Vainio (-10)VantSa 23.2.103,98 PB
  3,47 PB     3,98 PB     3,77     3,96     
3Luca SmithLuca Smith (-10)VantSa4.8.103,26 PB
  3,11 PB     3,26 PB     3,03     X     
P14 Kuula/SP
1Pau Linsiö I SalóPau Linsiö I Saló (-10)VantSa24.5.108,55PB
  8,55 PB     6,81     7,37     7,62     
2Luca SmithLuca Smith (-10)VantSa4.8.106,07PB
  5,80 PB     5,80 =PB     6,07 PB     5,87     
P12 60 m
1. erä
1Emil LeinoEmil Leino (-12)LänsiUU14.8.12 9,13PB
2Elvin Glad-SchrevenElvin Glad-Schreven (-12)VeikkVei20.10.12 9,63PB
3Arn PitkänenArn Pitkänen (-12)EspTa3.10.12 9,68PB
4Josiah FincherJosiah Fincher (-11)VeikkVei30.1.11 9,82PB
5Fabian TreuthardtFabian Treuthardt (-12)HIFK6.1.1210,44PB
6Viljami VainikkaViljami Vainikka (-11)ViipU3.12.1110,70PB
2. erä
1Erik KorpelaErik Korpela (-12)VantSa11.3.12 8,62PB
2Sebastian SappinenSebastian Sappinen (-11)EspTa25.7.11 8,93PB
3Erik CervantesErik Cervantes (-12)HIFK11.5.12 8,95PB
4Otso JärvinenOtso Järvinen (-12)HelsTa9.4.12 9,03PB
5Aarni RistimäkiAarni Ristimäki (-12)EspTa17.9.12 9,52PB
6Niilo AaltoNiilo Aalto (-12)VeikkVei22.1.12 9,66
P12 800 m
1Martin MaulaMartin Maula (-12)EspTa 4.5.122.40,45PB
2Riku SäilynojaRiku Säilynoja (-12)EspTa9.9.122.45,24PB
3Milo MaulaMilo Maula (-12)EspTa 4.5.122.45,56PB
4Aarni RistimäkiAarni Ristimäki (-12)EspTa17.9.122.53,40PB
5Niilo AaltoNiilo Aalto (-12)VeikkVei22.1.122.58,99PB
6Viljami VainikkaViljami Vainikka (-11)ViipU3.12.113.19,56PB
P12 Korkeus/HJ
1Sebastian SappinenSebastian Sappinen (-11)EspTa25.7.111,38PB
 1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,30/XXO    1,35/O    1,38/O PB    1,40/XXX     
2Arn PitkänenArn Pitkänen (-12)EspTa3.10.121,35PB kk12
 1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/XO    1,30/XO    1,35/XXO kk12 PB    1,38/XXX     
3Elvin Glad-SchrevenElvin Glad-Schreven (-12)VeikkVei20.10.121,30PB
 0,95/O    1,00/O    1,05/XO    1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/XO    1,30/XO PB    1,35/X-     
4Josiah FincherJosiah Fincher (-11)VeikkVei30.1.111,10SB
 0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O SB    1,15/XXX     
P12 Pituus/LJ
1Erik KorpelaErik Korpela (-12)VantSa11.3.124,73 PB kk12(12-v. ka 55.)
  4,44 kk12 PB     4,68 kk12 PB     4,48     4,73 kk12 PB     
2Otso JärvinenOtso Järvinen (-12)HelsTa9.4.124,14 PB
  4,00 PB     4,14 PB     3,94     4,01     
3Erik CervantesErik Cervantes (-12)HIFK11.5.123,99 PB
  X     3,72 PB     3,99 PB     3,72     
4Sebastian SappinenSebastian Sappinen (-11)EspTa25.7.113,88 PB
  3,88 PB     3,80     3,65     X     
5Elvin Glad-SchrevenElvin Glad-Schreven (-12)VeikkVei20.10.123,82 PB
  3,73 PB     X     X     3,82 PB     
6Emil LeinoEmil Leino (-12)LänsiUU14.8.123,78 PB
  3,57 PB     3,44     3,78 PB     3,75     
7Aarni RistimäkiAarni Ristimäki (-12)EspTa17.9.123,57 PB
  3,56 PB     3,34     X     3,57 PB     
8Arn PitkänenArn Pitkänen (-12)EspTa3.10.123,42 PB
  3,42 PB     X     3,29     3,42 =PB     
9Fabian TreuthardtFabian Treuthardt (-12)HIFK6.1.122,80 PB
  X     2,72 PB     2,80 PB     2,70     
P10 60 m
1. erä
1Rico HusuRico Husu (-14)TapE7.8.1410,65PB
2Leo OinonenLeo Oinonen (-13)HIFK2.11.1310,73PB
3Oliver VistbackaOliver Vistbacka (-14)TapE19.11.1410,76PB
4Alvari HeikkinenAlvari Heikkinen (-14)HIFK22.11.1411,92PB
2. erä
1Oliver HautaviitaOliver Hautaviita (-13)VihdVie13.4.13 9,53PB
2Vilho LahtiVilho Lahti (-13)KU-5825.6.13 9,63PB
3Milton RimpeläMilton Rimpelä (-14)HIFK19.4.14 9,82PB
4Oscar WikgrenOscar Wikgren (-14)BorgåAk 18.7.1410,38PB
5Aleksi LarjavaAleksi Larjava (-13)KirkkonU23.11.1310,48PB
6Emil VuorinenEmil Vuorinen (-13)HIFK19.8.1311,64PB
3. erä
1Otso AaltoOtso Aalto (-13)VeikkVei10.11.13 9,01
2Alessio Von HertzenAlessio Von Hertzen (-13)ViipU12.5.13 9,06PB
3Viktor SaarinenViktor Saarinen (-14)HIFK12.1.14 9,35PB
4Oskari KovaniemiOskari Kovaniemi (-13)EspTa6.7.13 9,52PB
5Topias PalmuTopias Palmu (-13)EspTa31.3.13 9,60
6Nooa LaineNooa Laine (-13)EspTa 21.6.13 9,61PB
P10 800 m
1Otso AaltoOtso Aalto (-13)VeikkVei10.11.132.37,57PB
2Nooa LaineNooa Laine (-13)EspTa 21.6.132.39,43PB
3Anton GrozevAnton Grozev (-13)ViipU26.4.132.39,91PB
4Lauri LahtinenLauri Lahtinen (-14)KU-583.11.142.51,69PB
5Rico HusuRico Husu (-14)TapE7.8.143.05,14PB
6Elmo KempasElmo Kempas (-14)ViipU11.6.143.06,97PB
Veikka KoistinenVeikka Koistinen (-13)OrimJy9.11.13DNF
Oliver VistbackaOliver Vistbacka (-14)TapE19.11.14DNF
P10 Korkeus/HJ
1Oliver HautaviitaOliver Hautaviita (-13)VihdVie13.4.131,35PB =kk11
 1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,30/O    1,35/O =kk11 PB    1,38/XXX     
2Vilho LahtiVilho Lahti (-13)KU-5825.6.131,20PB
 1,10/O    1,15/O    1,20/O PB    1,25/XXX     
3Leo TurunenLeo Turunen (-13)EspTa12.4.131,15PB
 1,00/O    1,05/XO    1,10/XXO    1,15/XO PB    1,20/XXX     
4Teo LehtonenTeo Lehtonen (-14)KU-5814.1.141,15PB
 0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/XO    1,10/XO    1,15/XXO PB    1,20/XXX     
5Oskari KovaniemiOskari Kovaniemi (-13)EspTa6.7.131,05SB
 1,00/O    1,05/O SB    1,10/XXX     
6Milton RimpeläMilton Rimpelä (-14)HIFK19.4.141,05PB
 1,00/XO    1,05/O PB    1,10/XXX     
7Oscar WikgrenOscar Wikgren (-14)BorgåAk 18.7.141,05=PB
 0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/XO =PB    1,10/XXX     
8Elmo KempasElmo Kempas (-14)ViipU11.6.141,00PB
 1,00/XO PB    1,05/XXX     
9Rico HusuRico Husu (-14)TapE7.8.140,95PB
 0,85/O    0,90/O    0,95/O PB    1,00/XXX     
9Oliver VistbackaOliver Vistbacka (-14)TapE19.11.140,95PB
 0,85/O    0,90/O    0,95/O PB    1,00/-     
Leo OinonenLeo Oinonen (-13)HIFK2.11.13NH
 0,90/XX-     
Jesse LindbergJesse Lindberg (-14)TapE24.2.14NH
P10 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Karl KergeKarl Kerge (-13)VantSa/EST3.8.134,37 PB
  4,35 PB     4,33     4,37 PB     4,36     
2Vilho LahtiVilho Lahti (-13)KU-5825.6.134,03 PB
  3,88 PB     3,84     3,84     4,03 PB     
3Nooa LaineNooa Laine (-13)EspTa 21.6.133,85 PB
  3,79 PB     3,69     3,85 PB     3,65     
4Oskari KovaniemiOskari Kovaniemi (-13)EspTa6.7.133,66 PB
  3,64 PB     3,63     3,55     3,66 PB     
5Milton RimpeläMilton Rimpelä (-14)HIFK19.4.143,53 PB
  3,09 SB     3,48 PB     3,33     3,53 PB     
6Aleksi LarjavaAleksi Larjava (-13)KirkkonU23.11.133,51 PB
  3,11 PB     3,21 PB     3,51 PB     3,37     
7Oscar WikgrenOscar Wikgren (-14)BorgåAk 18.7.143,49 PB
  3,49 PB     3,11     3,32     3,41     
8Viktor SaarinenViktor Saarinen (-14)HIFK12.1.143,45 PB
  3,45 PB     3,28     3,30     3,21     
9Leo TurunenLeo Turunen (-13)EspTa12.4.133,08 PB
  3,08 PB     3,01     3,01     2,93     
10Rico HusuRico Husu (-14)TapE7.8.143,08 PB
  3,08 PB     2,92     X     3,01     
11Oliver VistbackaOliver Vistbacka (-14)TapE19.11.142,97 PB
  2,97 PB     2,86     2,72     2,72     
12Emil VuorinenEmil Vuorinen (-13)HIFK19.8.132,84 PB
  2,72 PB     2,81 PB     2,54     2,84 PB     
13Leo OinonenLeo Oinonen (-13)HIFK2.11.132,84 PB
  X     2,61 PB     2,84 PB     2,59     
14Aaro ValovirtaAaro Valovirta (-13)HIFK30.10.132,80 PB
  2,80 PB     2,64     2,72     X     
15Alvari HeikkinenAlvari Heikkinen (-14)HIFK22.11.142,72 PB
  2,72 PB     2,44     2,39     2,71     
P8 40 m
1. erä
1Kare KoponenKare Koponen (-17)TapE8.8.17 8,40PB
2Velmu KanervaVelmu Kanerva (-17)OrimJy17.1.17 8,67PB
3Max SalokorpiMax Salokorpi (-16)ViipU30.1.16 8,68PB
2. erä
1Kaarle DurchmanKaarle Durchman (-16)HIFK1.3.16 7,47PB
2Topias HeikkinenTopias Heikkinen (-15)TapE22.1.15 7,55PB
3Amos AaltoAmos Aalto (-16)VeikkVei4.7.16 7,81PB
4Ruben RajalaRuben Rajala (-15)HIFK16.4.15 7,95PB
5Erkka KoponenErkka Koponen (-15)TapE21.8.15 8,13PB
3. erä
1Elmo HyrsyläElmo Hyrsylä (-15)VihdVie7.7.15 7,02PB
2Aapo JunellAapo Junell (-15)ViipU3.10.15 7,35PB
3Eemeli KarhuEemeli Karhu (-15)ViipU 10.4.15 7,36PB
4Niilo JärvinenNiilo Järvinen (-15)LänsiUU19.12.15 7,70PB
5Alvar HunnemanAlvar Hunneman (-15)EspTa9.5.15 7,91PB
6Aaron LehtonenAaron Lehtonen (-17)KU-5811.11.17 8,04PB
P8 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Aapo JunellAapo Junell (-15)ViipU3.10.153,35 PB
  2,84 PB     3,35 PB     2,74     3,20     
2Niilo JärvinenNiilo Järvinen (-15)LänsiUU19.12.153,12 PB
  3,00 PB     3,12 PB     2,90     3,08     
3Eemeli KarhuEemeli Karhu (-15)ViipU 10.4.153,11 PB
  3,10 PB     3,09     3,02     3,11 PB     
4Topias HeikkinenTopias Heikkinen (-15)TapE22.1.153,05 PB
  2,74 PB     2,73     2,80 PB     3,05 PB     
5Alvar HunnemanAlvar Hunneman (-15)EspTa9.5.152,99 PB
  2,93 PB     2,99 PB     2,88     2,94     
6Ruben RajalaRuben Rajala (-15)HIFK16.4.152,71 PB
  2,46 PB     2,48 PB     2,44     2,71 PB     
7Erkka KoponenErkka Koponen (-15)TapE21.8.152,69 PB
  2,15 SB     2,18 SB     2,21 SB     2,69 PB     
8Kaarle DurchmanKaarle Durchman (-16)HIFK1.3.162,66 PB
  2,52 PB     2,49     X     2,66 PB     
9Amos AaltoAmos Aalto (-16)VeikkVei4.7.162,59 PB
  2,34     2,35     2,27     2,59 PB     
10Velmu KanervaVelmu Kanerva (-17)OrimJy17.1.172,33 PB
  2,23 PB     2,12     2,09     2,33 PB     
11Kare KoponenKare Koponen (-17)TapE8.8.172,24 PB
  2,24 PB     2,17     2,15     X     
12Joakim VainikkaJoakim Vainikka (-16)ViipU6.6.161,93 PB
  1,93 PB     1,78     1,88     1,78     
Naiset
N17 60 m
1Nea HyrsyläNea Hyrsylä (-08)VihdVie 3.12.08 8,40PB
2Ronja KempasRonja Kempas (-08)ViipU 2.10.08 8,50PB
3Linda PalmgrenLinda Palmgren (-08)HIFK 14.1.08 9,15SB
4Kiia HyrsyläKiia Hyrsylä (-08)VihdVie 3.12.08 9,17SB
5Alina RakAlina Rak (-08)HIFK14.7.08 9,34PB
N17 200 m
1Ronja KempasRonja Kempas (-08)ViipU 2.10.0827,48PB kk kk19 kk17
2Eva GrönlundEva Grönlund (-08)HIFK15.9.0828,94PB
T14 60 m
1. erä
1Kerttu MörtenhumerKerttu Mörtenhumer (-09)HIFK20.7.09 8,52PB
2Elin LindbergElin Lindberg (-10)LänsiUU13.1.10 9,57PB
3Janette IkävalkoJanette Ikävalko (-09)OrimJy1.5.09 9,73PB
2. erä
1Kaisa AlastaloKaisa Alastalo (-09)RiihimKi15.2.09 8,69PB
2Kerttu VuorinenKerttu Vuorinen (-10)VantSa17.12.10 9,54PB
3Siina KuikkaSiina Kuikka (-10)KU-58 29.11.10 9,63PB
4Ada NikkinenAda Nikkinen (-09)KU-585.5.09 9,87
5Via MuukkonenVia Muukkonen (-10)HIFK13.1.1010,04PB
3. erä
1Anni KujansivuAnni Kujansivu (-09)HKV10.10.09 8,87PB
2Vienna SavolainenVienna Savolainen (-09)TapE 10.9.09 8,98PB
3Alisa AbaskinaAlisa Abaskina (-10)VantSa12.7.10 9,02PB
4Sofia ReunanenSofia Reunanen (-10)EspTa19.3.10 9,12PB
5Oona MarttinenOona Marttinen (-10)TapE17.9.10 9,37PB
4. erä
1Isabella TuulariIsabella Tuulari (-09)EspTa 5.5.09 8,39PB
2Janina VuorenmaaJanina Vuorenmaa (-09)HKV14.11.09 8,67PB
3Venla RepoVenla Repo (-09)PorvU15.1.09 8,84PB
4Essi JärvinenEssi Järvinen (-10)HelsTa22.9.10 8,99PB
5Ronja FurustamRonja Furustam (-09)HIFK4.2.09 9,05SB
6Anna LarjavaAnna Larjava (-09)KirkkonU14.8.09 9,23
5. erä
1Evelyn OhiaEvelyn Ohia (-12)EspTa 7.2.12 8,28PB kk12
2Matilda TuovinenMatilda Tuovinen (-09)ViipU14.6.09 8,40SB
3Minttu KanervaMinttu Kanerva (-09)VantSa11.8.09 8,54PB
4Meri HenttonenMeri Henttonen (-10)HKV 12.5.10 8,68PB
5Venla KalevaVenla Kaleva (-10)HelsTa15.3.10 8,70PB
6Fianna MyllyniemiFianna Myllyniemi (-10)HKV 21.3.10 8,76PB
T14 200 m
1. erä
1Salla VakkilainenSalla Vakkilainen (-10)VantSa25.11.1029,12PB kk kk19 kk17 kk14
2Kerttu MörtenhumerKerttu Mörtenhumer (-09)HIFK20.7.0929,17PB kk15
3Ronja FurustamRonja Furustam (-09)HIFK4.2.0929,87PB
4Via MuukkonenVia Muukkonen (-10)HIFK13.1.1033,72PB
2. erä
1Vienna SavolainenVienna Savolainen (-09)TapE 10.9.0929,68PB
2Sofia ReunanenSofia Reunanen (-10)EspTa19.3.1031,12SB
3Oona MarttinenOona Marttinen (-10)TapE17.9.1032,48PB
4Elin LindbergElin Lindberg (-10)LänsiUU13.1.1034,58PB
3. erä
1Niina LankinenNiina Lankinen (-09)VantSa23.5.0928,96PB kk kk19 kk17 kk15
2Unna HarkioUnna Harkio (-10)ViipU30.12.1029,42PB
3Venla RepoVenla Repo (-09)PorvU15.1.0929,57PB
4Vilma LaakkonenVilma Laakkonen (-10)KU-5812.11.1030,55PB
4. erä
1Elle KukkonenElle Kukkonen (-09)KirkkonU9.6.0928,03PB kk kk19 kk17 kk15
2Essi JärvinenEssi Järvinen (-10)HelsTa22.9.1029,21PB
3Aino TurunenAino Turunen (-09)ViipU28.10.0929,60PB
4Anna LarjavaAnna Larjava (-09)KirkkonU14.8.0931,18SB
T14 800 m
1Paola KeroPaola Kero (-09)TuUL10.12.092.27,08PB kk kk19 kk17 kk15
2Evi PaulamäkiEvi Paulamäki (-10)EspTa26.4.102.36,92PB
3Ghina BouhlalGhina Bouhlal (-09)ViipU13.5.092.37,28PB
4Salla VakkilainenSalla Vakkilainen (-10)VantSa25.11.102.41,46PB
5Oona AhonenOona Ahonen (-09)KarhU29.5.092.41,58PB
6Kerttu MörtenhumerKerttu Mörtenhumer (-09)HIFK20.7.092.49,93PB
7Unna HarkioUnna Harkio (-10)ViipU30.12.102.54,17SB
T14 Pituus/LJ
1. ryhmä
1Isabella TuulariIsabella Tuulari (-09)EspTa 5.5.094,88 PB kk kk19 kk17 kk15
  4,58 PB     X     4,88 kk kk19 kk17 kk15 PB     4,68     
2Fianna MyllyniemiFianna Myllyniemi (-10)HKV 21.3.104,61 PB
  4,18 SB     4,34 SB     4,60 PB     4,61 PB     
3Petra PennanenPetra Pennanen (-09)HKV 11.7.094,47 SB
  4,31 SB     4,47 SB     4,39     4,35     
4Anni KujansivuAnni Kujansivu (-09)HKV10.10.094,15 PB
  4,14 PB     X     4,15 PB     4,12     
5Veera MatikkaVeera Matikka (-10)KU-5824.8.103,89 PB
  3,89 PB     X     3,87     3,77     
6Vilma LaakkonenVilma Laakkonen (-10)KU-5812.11.103,78 PB
  3,57 PB     3,67 PB     3,71 PB     3,78 PB     
7Ellen VahlbergEllen Vahlberg (-10)OrimJy24.11.103,78 
  3,78     3,67     3,45     3,60     
8Sofia ReunanenSofia Reunanen (-10)EspTa19.3.103,74 SB
  3,25 SB     3,74 SB     3,67     3,48     
9Elin LindbergElin Lindberg (-10)LänsiUU13.1.103,72 PB
  3,12     3,38 =PB     3,72 PB     3,41     
10Via MuukkonenVia Muukkonen (-10)HIFK13.1.103,59 PB
  3,54 PB     X     3,59 PB     X     
11Ada NikkinenAda Nikkinen (-09)KU-585.5.093,48 PB
  3,16 PB     3,37 PB     3,48 PB     X     
Meri HenttonenMeri Henttonen (-10)HKV 12.5.10NM 
  X     X     X     X     
2. ryhmä
1Matilda TuovinenMatilda Tuovinen (-09)ViipU14.6.094,77 SB
  4,54 SB     4,77 SB     4,71     X     
2Kaisa AlastaloKaisa Alastalo (-09)RiihimKi15.2.094,51 PB
  4,40 PB     4,50 PB     4,28     4,51 PB     
3Venla RepoVenla Repo (-09)PorvU15.1.094,36 PB
  4,14 SB     4,22 SB     4,28 SB     4,36 PB     
4Alisa AbaskinaAlisa Abaskina (-10)VantSa12.7.104,18 PB
  4,18 PB     4,07     2,62     X     
5Katri HainariKatri Hainari (-09)ViipU11.2.094,17 SB
  4,17 SB     X     4,04     3,91     
6Aino TurunenAino Turunen (-09)ViipU28.10.094,17 PB
  4,02 SB     3,87     3,90     4,17 PB     
7Veera KalevaVeera Kaleva (-10)HelsTa15.3.104,14 PB
  4,14 PB     2,91     2,56     2,59     
8Oona VäänänenOona Väänänen (-10)ViipU22.1.103,96 PB
  3,96 PB     X     3,81     3,61     
9Oona MarttinenOona Marttinen (-10)TapE17.9.103,91 PB
  3,35 SB     3,91 PB     3,27     3,53     
10Venla KalevaVenla Kaleva (-10)HelsTa15.3.103,78 SB
  1,79 SB     3,52 SB     3,70 SB     3,78 SB     
11Selma SuominenSelma Suominen (-09)ViipU22.3.093,77 PB
  3,36 SB     3,69 PB     3,61     3,77 PB     
12Kerttu VuorinenKerttu Vuorinen (-10)VantSa17.12.103,60 PB
  3,58 PB     3,60 PB     3,41     3,52     
13Lotta NurminenLotta Nurminen (-10)ViipU14.2.103,19 PB
  2,56 PB     2,11     2,63 PB     3,19 PB     
T14 Kuula/SP
1Emma ValkilaEmma Valkila (-09)HKV14.7.0912,22PB kk17 kk15
  12,21 kk17 kk15 PB     12,22 kk17 kk15 PB     11,92     11,53     
2Isabella TuulariIsabella Tuulari (-09)EspTa 5.5.0911,34PB
  9,47 SB     11,34 PB     9,43     9,91     
3Ada MyrtenbladAda Myrtenblad (-09)PorvU 25.7.0910,93
  9,85     10,93     10,17     10,37     
4Janette IkävalkoJanette Ikävalko (-09)OrimJy1.5.099,10PB
  8,58 SB     8,81 PB     9,10 PB     8,33     
5Liia SuurjokiLiia Suurjoki (-09)HKV17.9.098,37SB
  8,37 SB     8,22     7,09     7,39     
6Hawa BahHawa Bah (-12)ViipU30.6.127,86PB
  7,86 PB     7,82     X     7,62     
7Vilma LaakkonenVilma Laakkonen (-10)KU-5812.11.107,80PB
  7,30 PB     7,41 PB     7,75 PB     7,80 PB     
8Alisa AbaskinaAlisa Abaskina (-10)VantSa12.7.107,78PB
  7,68 PB     6,10     7,49     7,78 PB     
9Lotta NurminenLotta Nurminen (-10)ViipU14.2.107,49PB
  7,49 PB     7,29     7,26     7,17     
10Matilda TuovinenMatilda Tuovinen (-09)ViipU14.6.097,49PB
  7,49 PB     X     7,12     7,13     
11Vienna SavolainenVienna Savolainen (-09)TapE 10.9.097,26SB
  7,16 SB     6,81     6,78     7,26 SB     
12Katri HainariKatri Hainari (-09)ViipU11.2.097,08PB
  6,61 PB     7,08 PB     4,84     6,27     
13Kaisa AlastaloKaisa Alastalo (-09)RiihimKi15.2.097,02PB
  7,02 PB     6,36     5,97     6,59     
14Aino TurunenAino Turunen (-09)ViipU28.10.096,42PB
  6,42 PB     6,40     5,89     6,03     
15Ilona LendormyIlona Lendormy (-10)ViipU19.8.106,27PB
  6,27 PB     5,96     6,00     5,83     
16Sofia ReunanenSofia Reunanen (-10)EspTa19.3.106,20PB
  5,93 PB     6,09 PB     6,20 PB     6,13     
17Oona VäänänenOona Väänänen (-10)ViipU22.1.105,80PB
  5,06 PB     5,79 PB     5,80 PB     5,45     
18Selma SuominenSelma Suominen (-09)ViipU22.3.095,74PB
  4,78 PB     5,74 PB     5,56     X     
T12 60 m
1. erä
1Amira Abdulle MohamedAmira Abdulle Mohamed HIFK 9,31 ei lisenssiä
2Eeva LaitinenEeva Laitinen (-11)HIFK7.7.11 9,53PB
3Amina SakahAmina Sakah (-12)HIFK6.2.12 9,60PB
4Minea HaapsaloMinea Haapsalo (-12)PorvU18.9.12 9,61PB
5Tinja IkonenTinja Ikonen (-11)VantSa28.11.1110,23PB
6Tara KarhuTara Karhu (-12)HIFK24.11.1210,65PB
2. erä
1Aino KoistinenAino Koistinen (-12)OrimJy26.6.12 9,42PB
2Seela KukkalaSeela Kukkala (-12)HIFK24.4.12 9,72PB
3Siiri IvanoffSiiri Ivanoff (-11)ViipU16.12.11 9,93PB
4Iida HellmanIida Hellman (-11)HelsTa30.8.1110,10PB
5Peppi KempasPeppi Kempas (-11)ViipU1.11.1110,19
3. erä
1Serafia PiirainenSerafia Piirainen (-12)PorvU 8.1.12 9,10PB
2Lia KorhonenLia Korhonen (-11)VantSa6.5.11 9,16PB
3Heidi SundqvistHeidi Sundqvist (-12)HIFK15.2.12 9,56PB
4Linnea TähtinenLinnea Tähtinen (-12)HIFK14.8.12 9,66PB
5Helmi KatajaHelmi Kataja (-12)TapE29.9.12 9,77PB
6Hawa BahHawa Bah (-12)ViipU30.6.12 9,94
4. erä
1Jenni HaapanenJenni Haapanen (-12)EspTa18.3.12 9,32PB
2Viivi SirenViivi Siren (-11)VantSa12.1.11 9,38PB
3Lovisa HillmanLovisa Hillman (-12)HIFK5.1.12 9,46PB
4Olivia HeikkaOlivia Heikka (-11)VantSa4.7.11 9,51PB
5Aamu PohjankoskiAamu Pohjankoski (-11)TapE6.10.11 9,52PB
6Viivi ErholtzViivi Erholtz (-12)HIFK10.3.12 9,75SB
5. erä
1Aada VähätaloAada Vähätalo (-11)RiihimKi30.6.11 8,88PB
2Sira NieminenSira Nieminen (-12)PorvU 19.1.12 8,95PB
3Saara DillströmSaara Dillström (-12)LänsiUU19.12.12 9,18PB
4Jessica WalliusJessica Wallius (-12)HKV18.2.12 9,21PB
5Saga SuonpääSaga Suonpää (-11)HelsTa29.4.11 9,31PB
6Felica MyllyniemiFelica Myllyniemi (-12)HKV 4.2.12 9,60
6. erä
1Pipsa KanervaPipsa Kanerva (-12)OrimJy25.3.12 8,67PB
2Inari VartiainenInari Vartiainen (-12)ViipU3.7.12 8,95
3Jenni VuorinenJenni Vuorinen (-11)RiihimKi 7.1.11 8,97PB
4Beea LehtovuoriBeea Lehtovuori (-11)LänsiUU21.6.11 9,15SB
5Rebecka LietzRebecka Lietz (-11)HKV29.3.11 9,40
T12 800 m
1Meeri SahaMeeri Saha (-11)KU-5825.10.112.40,06PB
2Linnea TähtinenLinnea Tähtinen (-12)HIFK14.8.122.44,29PB
3Helmi KatajaHelmi Kataja (-12)TapE29.9.122.58,39PB
4Iida-Emilia SuopohjaIida-Emilia Suopohja (-12)EspTa8.6.123.04,40PB
5Seela KukkalaSeela Kukkala (-12)HIFK24.4.123.08,81PB
T12 Korkeus/HJ
1Felica MyllyniemiFelica Myllyniemi (-12)HKV 4.2.121,45PB kk12(12-v. ka 62.)
 1,20/O    1,25/O    1,30/O    1,35/O    1,40/O    1,43/XXO    1,45/O kk12 PB    1,47/XXX     
2Saara DillströmSaara Dillström (-12)LänsiUU19.12.121,35PB
 1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,30/XXO    1,35/O PB    1,40/XXX     
3Jessica WalliusJessica Wallius (-12)HKV18.2.121,35
 1,20/O    1,25/O    1,30/O    1,35/XO    1,40/XXX     
4Seela KukkalaSeela Kukkala (-12)HIFK24.4.121,35PB
 1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,30/O    1,35/XXO PB    1,40/XXX     
5Beea LehtovuoriBeea Lehtovuori (-11)LänsiUU21.6.111,35PB
 1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,30/XO    1,35/XXO PB    1,40/XXX     
6Serafia PiirainenSerafia Piirainen (-12)PorvU 8.1.121,30PB
 1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/XO    1,20/XO    1,25/XO    1,30/XO PB    1,35/XXX     
7Heidi SundqvistHeidi Sundqvist (-12)HIFK15.2.121,20=SB
 1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,20/O =SB    1,25/XXX     
8Jenny JacobsonJenny Jacobson (-12)VeikkVei27.2.121,20PB
 1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,20/XXO PB    1,25/XXX     
9Aamu PohjankoskiAamu Pohjankoski (-11)TapE6.10.111,15PB
 1,00/O    1,05/XXO    1,10/XO    1,15/XO PB    1,20/XXX     
10Minni VileniusMinni Vilenius (-12)HKV 17.8.121,10PB
 1,00/O    1,05/XXO    1,10/XO PB    1,15/X--     
11Tinja IkonenTinja Ikonen (-11)VantSa28.11.111,00PB
 1,00/O PB    1,05/XXX     
Sofia Awuah-AddaeSofia Awuah-Addae (-11)VantSa24.3.11NH
Viivi ErholtzViivi Erholtz (-12)HIFK10.3.12NH
T12 Pituus/LJ
1. ryhmä
1Meeri SahaMeeri Saha (-11)KU-5825.10.114,34 PB
  4,01 PB     4,34 PB     4,22     4,28     
2Jessica WalliusJessica Wallius (-12)HKV18.2.123,98 PB kk12
  3,98 kk12 PB     X     3,95     3,92     
3Lovisa HillmanLovisa Hillman (-12)HIFK5.1.123,77 PB
  3,77 PB     X     X     3,51     
4Rebecka LietzRebecka Lietz (-11)HKV29.3.113,76 SB
  3,49 SB     3,76 SB     3,63     3,70     
5Saara DillströmSaara Dillström (-12)LänsiUU19.12.123,76 PB
  X     3,76 PB     X     3,40     
6Eeva LaitinenEeva Laitinen (-11)HIFK7.7.113,74 PB
  3,36 PB     3,74 PB     3,29     3,66     
7Amina SakahAmina Sakah (-12)HIFK6.2.123,74 PB
  3,44 PB     3,74 PB     3,49     X     
8Jenni HaapanenJenni Haapanen (-12)EspTa18.3.123,68 PB
  3,58 PB     3,58 =PB     3,43     3,68 PB     
9Beea LehtovuoriBeea Lehtovuori (-11)LänsiUU21.6.113,66 SB
  2,76 SB     3,66 SB     X     X     
10Viivi ErholtzViivi Erholtz (-12)HIFK10.3.123,53 PB
  3,40 PB     3,49 PB     3,44     3,53 PB     
11Saga SuonpääSaga Suonpää (-11)HelsTa29.4.113,48 PB
  X     3,48 PB     3,23     3,44     
12Iida HellmanIida Hellman (-11)HelsTa30.8.113,36 PB
  3,33 PB     X     X     3,36 PB     
13Seela KukkalaSeela Kukkala (-12)HIFK24.4.123,32 PB
  3,10 PB     3,32 PB     3,32 =PB     3,25     
14Tara KarhuTara Karhu (-12)HIFK24.11.122,78 PB
  2,65 PB     2,78 PB     X     2,43     
2. ryhmä
1Inari VartiainenInari Vartiainen (-12)ViipU3.7.124,17 PB kk12
  3,89 PB     4,15 kk12 PB     4,08     4,17 kk12 PB     
2Pipsa KanervaPipsa Kanerva (-12)OrimJy25.3.124,10 PB
  X     X     4,10 PB     4,09     
3Linnea SeppänenLinnea Seppänen (-11)KirkkonU 15.7.114,02 PB
  3,81 SB     3,74     3,75     4,02 PB     
4Aada VähätaloAada Vähätalo (-11)RiihimKi30.6.114,01 PB
  X     X     4,01 PB     3,72     
5Viivi SirenViivi Siren (-11)VantSa12.1.113,98 PB
  3,76 PB     3,87 PB     3,82     3,98 PB     
6Lia KorhonenLia Korhonen (-11)VantSa6.5.113,82 PB
  3,42 PB     3,54 PB     3,82 PB     3,77     
7Olivia HeikkaOlivia Heikka (-11)VantSa4.7.113,81 PB
  3,81 PB     3,77     3,68     3,80     
8Minea HaapsaloMinea Haapsalo (-12)PorvU18.9.123,81 PB
  3,36 PB     3,78 PB     3,78 =PB     3,81 PB     
9Jenni VuorinenJenni Vuorinen (-11)RiihimKi 7.1.113,76 SB
  3,53 SB     3,54 SB     3,76 SB     X     
10Sira NieminenSira Nieminen (-12)PorvU 19.1.123,63 PB
  3,63 PB     3,57     X     X     
11Aino KoistinenAino Koistinen (-12)OrimJy26.6.123,61 PB
  3,61 PB     X     3,37     X     
12Serafia PiirainenSerafia Piirainen (-12)PorvU 8.1.123,52 PB
  3,52 PB     X     3,43     X     
13Helmi KatajaHelmi Kataja (-12)TapE29.9.123,25 PB
  2,75 PB     3,11 PB     3,04     3,25 PB     
14Peppi KempasPeppi Kempas (-11)ViipU1.11.113,16 PB
  3,16 PB     3,13     3,09     3,08     
15Siiri IvanoffSiiri Ivanoff (-11)ViipU16.12.113,12 PB
  2,96 SB     X     2,85     3,12 PB     
16Ella AlmgrenElla Almgren (-12)ViipU28.8.122,99 PB
  2,96 PB     2,72     2,81     2,99 PB     
T10 60 m
1. erä
1Minori MäkipajaMinori Mäkipaja (-14)HIFK14.4.1410,07PB
2Vanamo NaakkaVanamo Naakka (-14)HIFK2.5.1410,57PB
3Rauha SaarinenRauha Saarinen (-14)ViipU9.10.1410,60PB
4Lina CervantesLina Cervantes (-14)HIFK22.12.1411,42PB
2. erä
1Elsa AlakoskiElsa Alakoski (-13)VantSa3.7.1310,06PB
2Sanni RäihäSanni Räihä (-13)RiihimKi10.2.1310,29PB
3Seela IvanoffSeela Ivanoff (-14)ViipU19.7.1410,49PB
4Adele ReijonenAdele Reijonen (-13)LänsiUU24.10.1310,50PB
3. erä
1Joanna EzehJoanna Ezeh (-14)TapE15.5.14 9,08PB kk10(10-v. ka 21.)
2Jade TikkanenJade Tikkanen (-14)HIFK31.1.14 9,93PB
3Meri VaalasMeri Vaalas (-14)HKV17.4.1410,02PB
4Isabelle GrotenfeltIsabelle Grotenfelt (-14)HIFK25.6.1410,12PB
5Laura HentoLaura Hento (-14)KU-5817.6.1410,40SB
6Taika LaakkonenTaika Laakkonen (-14)KU-584.4.1410,47
4. erä
1Elsi NurminenElsi Nurminen (-13)ViipU25.1.13 9,24PB
2Emmi NiemiEmmi Niemi (-13)RiihimKi29.8.13 9,31PB
3Pihla RintalaPihla Rintala (-13)OrimJy24.6.13 9,37PB
4Kiana KankareKiana Kankare (-13)HKV 16.4.13 9,69PB
5Elle TervonenElle Tervonen (-14)HKV2.4.14 9,69PB
6Noomi RimpeläNoomi Rimpelä (-13)HIFK 10.1.13 9,70SB
T10 800 m
1Fiona Stephens JärvinenFiona Stephens Järvinen (-14)ViipU4.7.143.00,23PB
2Isabelle GrotenfeltIsabelle Grotenfelt (-14)HIFK25.6.143.00,67PB
3Joanna EzehJoanna Ezeh (-14)TapE15.5.143.04,70PB
4Mimosa JahkolaMimosa Jahkola (-13)HKV27.3.133.05,24PB
5Mila GaleniusMila Galenius (-13)HIFK4.9.133.15,61PB
6Saimi RoikonenSaimi Roikonen (-13)VantSa31.8.133.19,67PB
7Kiana KankareKiana Kankare (-13)HKV 16.4.133.22,71PB
8Erin VahlbergErin Vahlberg (-13)OrimJy15.2.133.25,45PB
9Seela IvanoffSeela Ivanoff (-14)ViipU19.7.143.26,88PB
10Rauha SaarinenRauha Saarinen (-14)ViipU9.10.143.27,22PB
11Emma SirppiniemiEmma Sirppiniemi (-14)KU-589.4.143.27,64PB
12Kia SantalaKia Santala (-14)ViipU29.8.143.29,67PB
13Adele ReijonenAdele Reijonen (-13)LänsiUU24.10.133.30,47PB
T10 Korkeus/HJ
1Noomi RimpeläNoomi Rimpelä (-13)HIFK 10.1.131,20=PB
 1,10/O    1,15/XO    1,20/XXO =PB     
2Jade TikkanenJade Tikkanen (-14)HIFK31.1.141,15PB =kk10
 0,85/O    0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/XO    1,10/O    1,15/O =kk10 PB    1,20/XXX     
3Taika LaakkonenTaika Laakkonen (-14)KU-584.4.141,10PB
 0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O PB    1,15/XXX     
3Elsa EnglundElsa Englund (-13)HIFK2.3.131,10=PB
 0,85/O    0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O =PB    1,15/XXX     
3Saimi RoikonenSaimi Roikonen (-13)VantSa31.8.131,10PB
 0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O PB    1,15/XXX     
6Sanni RäihäSanni Räihä (-13)RiihimKi10.2.131,10PB
 0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/XO    1,10/O PB    1,15/XXX     
7Olivia KovaniemiOlivia Kovaniemi (-13)EspTa6.7.131,10PB
 0,95/O    1,00/XO    1,05/XXO    1,10/XO PB    1,15/XXX     
8Isabelle GrotenfeltIsabelle Grotenfelt (-14)HIFK25.6.141,05PB
 0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/O PB    1,10/XXX     
9Meri VaalasMeri Vaalas (-14)HKV17.4.141,00PB
 0,85/O    0,90/O    0,95/O    1,00/O PB    1,05/XXX     
10Adele ReijonenAdele Reijonen (-13)LänsiUU24.10.131,00PB
 0,85/O    0,90/O    0,95/O    1,00/XXO PB    1,05/XXX     
Serafina SmithSerafina Smith (-13)VantSa29.3.13NH
T10 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Joanna EzehJoanna Ezeh (-14)TapE15.5.144,05 PB kk10(10-v. ka 93.)
  3,71 PB     4,05 kk10 PB     4,01     3,93     
2Emmi NiemiEmmi Niemi (-13)RiihimKi29.8.134,05 PB
  3,94 PB     3,67     3,78     4,05 PB     
3Elsi NurminenElsi Nurminen (-13)ViipU25.1.133,74 PB
  3,57     3,71     3,59     3,74 PB     
4Noomi RimpeläNoomi Rimpelä (-13)HIFK 10.1.133,69 SB
  3,50 SB     3,06     3,69 SB     3,56     
5Pihla RintalaPihla Rintala (-13)OrimJy24.6.133,56 PB
  3,38     3,56 PB     3,38     3,42     
6Isabelle GrotenfeltIsabelle Grotenfelt (-14)HIFK25.6.143,42 SB
  3,42 SB     3,13     3,24     3,34     
7Jade TikkanenJade Tikkanen (-14)HIFK31.1.143,41 PB
  3,41 PB     3,40     3,16     3,41 =PB     
8Taika LaakkonenTaika Laakkonen (-14)KU-584.4.143,40 PB
  3,34 PB     2,94     3,38 PB     3,40 PB     
9Kiana KankareKiana Kankare (-13)HKV 16.4.133,39 PB
  3,29     3,28     X     3,39 PB     
10Siri JamiesonSiri Jamieson (-13)BorgåAk8.10.133,38 PB
  3,30 PB     3,38 PB     3,17     3,34     
11Elsa AlakoskiElsa Alakoski (-13)VantSa3.7.133,29 PB
  3,26 PB     3,22     3,19     3,29 PB     
12Olivia KovaniemiOlivia Kovaniemi (-13)EspTa6.7.133,28 PB
  3,28 PB     3,21     3,19     3,08     
13Adele ReijonenAdele Reijonen (-13)LänsiUU24.10.133,26 PB
  3,26 PB     3,17     3,13     3,24     
14Elsa EnglundElsa Englund (-13)HIFK2.3.133,25 PB
  3,24 PB     3,11     3,25 PB     3,21     
15Saimi RoikonenSaimi Roikonen (-13)VantSa31.8.133,23 
  3,23     3,01     2,94     2,97     
16Mila GaleniusMila Galenius (-13)HIFK4.9.133,18 PB
  3,06 PB     3,12 PB     3,18 PB     2,72     
17Erin VahlbergErin Vahlberg (-13)OrimJy15.2.133,18 PB
  3,01 SB     2,60     2,84     3,18 PB     
18Vanamo NaakkaVanamo Naakka (-14)HIFK2.5.143,14 PB
  3,14 PB     3,07     3,12     3,00     
19Sanni RäihäSanni Räihä (-13)RiihimKi10.2.133,10 PB
  3,10 PB     2,94     2,97     2,87     
20Elle TervonenElle Tervonen (-14)HKV2.4.143,08 
  3,08     3,02     3,02     3,08     
21Seela IvanoffSeela Ivanoff (-14)ViipU19.7.142,89 SB
  2,86 SB     2,89 SB     2,81     X     
22Venla VähänenVenla Vähänen (-13)RiihimKi11.9.132,82 PB
  2,82 PB     2,72     2,64     2,58     
23Meri VaalasMeri Vaalas (-14)HKV17.4.142,80 
  2,15     2,80     2,68     1,04     
24Emma SirppiniemiEmma Sirppiniemi (-14)KU-589.4.142,79 PB
  2,61     2,79 PB     2,63     X     
25Rauha SaarinenRauha Saarinen (-14)ViipU9.10.142,73 SB
  2,64 SB     2,56     X     2,73 SB     
T8 40 m
1. erä
1Olga VainikkaOlga Vainikka (-15)HIFK2.2.15 7,37PB
2Karla KilpinenKarla Kilpinen (-15)TapE25.2.15 7,60PB
3Pihla PykäläPihla Pykälä (-16)ViipU2.1.16 8,05PB
4Elle FagerlundElle Fagerlund (-16)ViipU26.4.16 8,19PB
5Etta VahlbergEtta Vahlberg (-17)OrimJy8.3.17 8,37PB
6Iida RasimäkiIida Rasimäki (-18)HelsJy11.11.18 9,48PB
2. erä
1Isabel NorrbackIsabel Norrback (-15)HKV15.4.15 7,03PB kk9
2Ida KoistinenIda Koistinen (-15)OrimJy25.8.15 7,48PB
3Ellen TuomiEllen Tuomi (-15)HIFK18.4.15 7,59PB
4Anni VartiainenAnni Vartiainen (-16)ViipU6.4.16 7,62PB
5Armi KarhuArmi Karhu (-15)HIFK28.1.15 7,67PB
6Vivia KankareVivia Kankare (-15)HKV18.4.15 7,69PB
T8 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Isabel NorrbackIsabel Norrback (-15)HKV15.4.153,33 
  3,26     3,26     3,33     3,10     
2Armi KarhuArmi Karhu (-15)HIFK28.1.153,06 PB
  2,96 PB     3,06 PB     2,87     2,88     
3Viivi Glad-SchrevenViivi Glad-Schreven (-16)VeikkVei18.6.162,96 
  2,70     2,96     2,59     2,77     
4Ellen TuomiEllen Tuomi (-15)HIFK18.4.152,89 PB
  2,76 PB     2,89 PB     2,78     2,81     
5Ida KoistinenIda Koistinen (-15)OrimJy25.8.152,79 
  2,79     2,70     X     X     
6Olga VainikkaOlga Vainikka (-15)HIFK2.2.152,79 PB
  2,38 PB     2,49 PB     2,51 PB     2,79 PB     
7Karla KilpinenKarla Kilpinen (-15)TapE25.2.152,78 PB
  2,32 PB     2,22     2,30     2,78 PB     
8Anni VartiainenAnni Vartiainen (-16)ViipU6.4.162,65 PB
  2,59     2,65 PB     2,60     2,63     
9Elle FagerlundElle Fagerlund (-16)ViipU26.4.162,62 PB
  2,25 PB     2,62 PB     2,45     2,43     
10Pihla PykäläPihla Pykälä (-16)ViipU2.1.162,55 PB
  2,24 PB     2,21     2,31 PB     2,55 PB     
11Saimi KoponenSaimi Koponen (-17)ViipU16.3.172,43 PB
  2,17 PB     2,43 PB     2,27     2,24     
12Etta VahlbergEtta Vahlberg (-17)OrimJy8.3.172,27 PB
  2,27 PB     2,16     2,18     2,07     
13Iida RasimäkiIida Rasimäki (-18)HelsJy11.11.181,86 
  1,75     1,74     1,83     1,86     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
2.3.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
3.3.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
3.3.2024 Savonlinna: Keväthallikilpailut
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikillpailut
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
2.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut
29.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 6
24.2.2024 Ii: Testijuoksusarja
24.2.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
25.2.2024 Tampere: Hallimaraton kaikki
25.2.2024 Tampere: Hallimaraton
28.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
28.2.2024 Pori: Nuorten aitasprintit
28.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
27.2.2024 Joensuu: Motonet-kilpailut
24.–25.2.2024 Mustasaari: 22-, 19- ja 17-v. SM-hallikilpailut
25.2.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallimoniottelut
24.2.2024 Pori: Karhuhallin keihäs
22.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 1 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3