TULOKSET: Loskahallikilpailut, Joensuu, Joensuun Areena, 26.11.2023


141 urheilijaa, 283 lajisuoritusta

Miehet
P14 60 m
1. erä
1Tomi KoponenTomi Koponen (-09)OutokPa9.7.09 8,24PB
2Nuutti HämäläinenNuutti Hämäläinen (-10)PyhäsU31.5.10 8,70PB
3Leevi PartanenLeevi Partanen (-09)JoensKa26.1.09 8,78PB
2. erä
1Toivo TakanenToivo Takanen (-10)JoensKa28.5.10 7,58PB kk14(14-v. ka 23.)
2Lassi MatikainenLassi Matikainen (-10)JoensKa21.4.10 8,14PB
3Peetu AlastaloPeetu Alastalo (-10)PyhäsU25.3.10 8,22PB
4Aapo RyynänenAapo Ryynänen (-10)JuuanU21.4.10 8,40PB
5Max ValtonenMax Valtonen (-10)PyhäsU2.6.10 8,44PB
P14 800 m - ylipitkä rata/oversized
1Rasmus KoskiRasmus Koski (-09)KauhajKa20.1.092.06,16PB kk kk19 kk17 kk15
2Tomi KoponenTomi Koponen (-09)OutokPa9.7.092.21,08PB
3Jaakko AuvinenJaakko Auvinen (-10)JoensKa15.9.102.35,42PB kk14
4Pietu StenbergPietu Stenberg (-11)PyhäsU5.12.112.37,76PB
P14 Korkeus/HJ
1Peetu AlastaloPeetu Alastalo (-10)PyhäsU25.3.101,52PB kk14
 1,42/XO    1,47/XXO    1,52/XO kk14 PB    1,56/XXX     
2Nuutti HämäläinenNuutti Hämäläinen (-10)PyhäsU31.5.101,52SB =kk14
 1,42/XO    1,47/XO    1,52/XXO =kk14 SB    1,56/XXX     
3Max ValtonenMax Valtonen (-10)PyhäsU2.6.101,47SB
 1,32/O    1,37/O    1,42/XO    1,47/XO SB    1,52/XXX     
4Leevi PartanenLeevi Partanen (-09)JoensKa26.1.091,47PB
 1,32/O    1,37/O    1,42/O    1,47/XXO PB    1,52/XXX     
P14 Kuula/SP
1Aapo RyynänenAapo Ryynänen (-10)JuuanU21.4.1010,83PB
  10,28 PB     10,48 PB     10,83 PB     10,54     
2Paavo MaaninkaPaavo Maaninka (-09)PyhäsU30.3.0910,65PB
  10,65 PB     10,25     10,25     10,41     
3Kalle TorssonenKalle Torssonen (-10)LipTai12.5.1010,18PB
  10,18 PB     X     10,14     10,03     
4Peetu AlastaloPeetu Alastalo (-10)PyhäsU25.3.109,81PB
  9,81 PB     9,52     9,61     9,25     
5Leevi PartanenLeevi Partanen (-09)JoensKa26.1.098,92PB
  8,72 PB     X     8,92 PB     X     
P12 60 m
1Eino TurunenEino Turunen (-12)OutokPa13.7.12 9,07PB
2Aapo IlvonenAapo Ilvonen (-12)JoensKa25.12.12 9,17PB
3Aapo KekäläinenAapo Kekäläinen (-12)JoensKa8.7.12 9,41PB
P12 1000 m - ylipitkä rata/oversized
1Santtu PiitulainenSanttu Piitulainen (-11)JoensKa10.5.113.15,50PB kk13
2Eino TurunenEino Turunen (-12)OutokPa13.7.123.26,88PB kk12
3Aapo KekäläinenAapo Kekäläinen (-12)JoensKa8.7.123.28,74PB
4Veikko KortelainenVeikko Kortelainen (-12)JoensKa13.4.123.40,77PB
5Pyry MyllerPyry Myller (-12)PyhäsU8.5.124.02,71PB
P12 Korkeus/HJ
1Hugo LasaroffHugo Lasaroff (-11)JoensKa3.7.111,48=PB kk13
 1,37/XO    1,42/O    1,45/XXO    1,48/XXO kk13 =PB    1,50/XXX     
2Eino TurunenEino Turunen (-12)OutokPa13.7.121,22PB
 1,17/XO    1,22/XO PB    1,27/XXX     
3Pyry MyllerPyry Myller (-12)PyhäsU8.5.121,17PB
 1,07/O    1,12/O    1,17/XO PB    1,22/XXX     
4Pietu StenbergPietu Stenberg (-11)PyhäsU5.12.111,17SB
 1,02/O    1,07/O    1,12/O    1,17/XXO SB    1,22/XXX     
P12 Kuula/SP
1Pietu StenbergPietu Stenberg (-11)PyhäsU5.12.118,29PB
  8,29 PB     7,62     7,38     7,62     
2Pyry MyllerPyry Myller (-12)PyhäsU8.5.127,93PB
  X     7,15 PB     7,34 PB     7,93 PB     
3Aapo IlvonenAapo Ilvonen (-12)JoensKa25.12.127,15PB
  6,88 PB     6,68     7,00 PB     7,15 PB     
4Eino TurunenEino Turunen (-12)OutokPa13.7.127,13PB
  6,85 PB     7,13 PB     6,52     7,05     
P10 60 m
1. erä
1Paavo HiltunenPaavo Hiltunen (-14)JoensKa4.8.1410,03PB
2Eeli TiilikainenEeli Tiilikainen (-13)PyhäsU26.1.1310,14PB
3Eeli AlastaloEeli Alastalo (-14)PyhäsU9.6.1410,51PB
4Lauri AsikainenLauri Asikainen (-14)JoensKa2.8.1410,79PB
5Antti NevalainenAntti Nevalainen (-14)JoensKa12.9.1410,94PB
2. erä
1Veikko HassinenVeikko Hassinen (-13)PyhäsU7.3.13 9,79PB
2Tuukka VaronenTuukka Varonen (-13)JoensKa1.10.1310,13PB
3Eino RutanenEino Rutanen (-14)PyhäsU10.11.1410,63PB
4Lauri SavelaLauri Savela (-14)JoensKa6.2.1411,88PB
3. erä
1Karri HaatajaKarri Haataja (-13)JoensKa16.12.1310,21PB
2Maks KempasMaks Kempas (-14)LieksU30.9.1410,40PB
3Vekku RaitalaVekku Raitala (-14)JoensKa9.7.1411,18PB
4Samu TanskanenSamu Tanskanen (-14)PyhäsU29.6.1411,18PB
5Noel JuvonenNoel Juvonen (-14)JoensKa11.8.1411,50PB
4. erä
1Valtteri HiltunenValtteri Hiltunen (-13)PyhäsU6.1.13 9,50PB
2Jare KeränenJare Keränen (-14)JoensKa31.7.14 9,74SB
3Otto AimasmäkiOtto Aimasmäki (-13)PyhäsU22.8.13 9,76PB
4Luukas TurunenLuukas Turunen (-14)JoensKa7.8.1410,99PB
P10 1000 m - ylipitkä rata/oversized
1Jare KeränenJare Keränen (-14)JoensKa31.7.143.07,81PBSE10 kk kk19 kk17 kk10(13-v. ka 70.) (12-v. ka 10.) (11-v. ka 2.)
2Kirill ZuikovKirill Zuikov (-13)JoensKa2.2.133.32,42PB
3Veikko HassinenVeikko Hassinen (-13)PyhäsU7.3.133.43,41PB
4Karri HaatajaKarri Haataja (-13)JoensKa16.12.133.44,86PB
5Maks KempasMaks Kempas (-14)LieksU30.9.143.45,05PB
6Paavo HiltunenPaavo Hiltunen (-14)JoensKa4.8.143.54,79PB
7Eeli TiilikainenEeli Tiilikainen (-13)PyhäsU26.1.133.56,25PB
8Eino ParkkinenEino Parkkinen (-13)JoensKa4.10.133.56,49PB
9Antti NevalainenAntti Nevalainen (-14)JoensKa12.9.144.00,83PB
10Noel JuvonenNoel Juvonen (-14)JoensKa11.8.144.02,98PB
11Eino RutanenEino Rutanen (-14)PyhäsU10.11.144.08,75PB
12Lauri AsikainenLauri Asikainen (-14)JoensKa2.8.144.09,50PB
P10 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Jare KeränenJare Keränen (-14)JoensKa31.7.143,96 PB kk10
  3,60 SB     3,92 kk10 PB     3,96 kk10 PB     
2Otto AimasmäkiOtto Aimasmäki (-13)PyhäsU22.8.133,91 PB
  3,91 PB     3,80     3,72     
3Valtteri HiltunenValtteri Hiltunen (-13)PyhäsU6.1.133,85 PB
  3,84 PB     3,76     3,85 PB     
4Paavo HiltunenPaavo Hiltunen (-14)JoensKa4.8.143,71 PB
  3,49 SB     3,59 SB     3,71 PB     
5Veikko HassinenVeikko Hassinen (-13)PyhäsU7.3.133,52 PB
  3,52 PB     3,11     3,02     
6Eeli AlastaloEeli Alastalo (-14)PyhäsU9.6.143,49 PB
  3,42 PB     3,37     3,49 PB     
7Tuukka VaronenTuukka Varonen (-13)JoensKa1.10.133,45 PB
  3,37 PB     3,44 PB     3,45 PB     
8Karri HaatajaKarri Haataja (-13)JoensKa16.12.133,44 PB
  3,44 PB     X     2,44     
9Eino RutanenEino Rutanen (-14)PyhäsU10.11.143,39 PB
  3,39 PB     2,49     3,11     
10Eeli TiilikainenEeli Tiilikainen (-13)PyhäsU26.1.133,30 PB
  3,29 PB     3,30 PB     3,16     
11Lauri AsikainenLauri Asikainen (-14)JoensKa2.8.143,23 PB
  3,23 PB     3,12     3,10     
12Maks KempasMaks Kempas (-14)LieksU30.9.143,19 PB
  2,92 PB     3,07 PB     3,19 PB     
13Antti NevalainenAntti Nevalainen (-14)JoensKa12.9.143,15 PB
  3,01 PB     3,15 PB     2,92     
14Leevi PuranenLeevi Puranen (-14)PyhäsU6.10.143,05 PB
  3,05 PB     3,01     2,89     
15Luukas TurunenLuukas Turunen (-14)JoensKa7.8.142,83 PB
  2,57 PB     2,78 PB     2,83 PB     
16Noel JuvonenNoel Juvonen (-14)JoensKa11.8.142,76 PB
  2,76 PB     2,67     2,71     
P8 40 m
1. erä
1Juho HalonenJuho Halonen (-15)PyhäsU26.1.15 6,83PB kk9
2Leo PäivelinLeo Päivelin (-15)PyhäsU18.2.15 7,16PB
3Kaapo RäsänenKaapo Räsänen (-15)PyhäsU2.4.15 7,48PB
4Oskari OinonenOskari Oinonen (-16)JoensKa19.8.16 7,80PB
5Eemil MatikainenEemil Matikainen (-16)JoensKa2.2.16 8,02PB
2. erä
1Antto KilpeläinenAntto Kilpeläinen (-15)JoensKa15.12.15 7,75PB
2Jasper SieviläinenJasper Sieviläinen (-15)JoensKa26.6.15 7,95PB
3Kimi NuottivaaraKimi Nuottivaara (-16)PyhäsU8.10.16 8,23PB
4Hugo KaksonenHugo Kaksonen (-16)PyhäsU19.6.16 8,23PB
P8 400 m - ylipitkä rata/oversized
1Niklas MartikainenNiklas Martikainen (-15)PyhäsU1.1.15 81,89PB kk kk19 kk17
2Kaapo RäsänenKaapo Räsänen (-15)PyhäsU2.4.15 82,58PB
3Juho HalonenJuho Halonen (-15)PyhäsU26.1.15 84,98PB
4Antto KilpeläinenAntto Kilpeläinen (-15)JoensKa15.12.15 85,80PB
5Andrei ZuikovAndrei Zuikov (-15)JoensKa5.7.15 86,60PB
6Taavi HirvonenTaavi Hirvonen (-15)PyhäsU9.10.15 92,42PB
7Kimi NuottivaaraKimi Nuottivaara (-16)PyhäsU8.10.16 92,71PB
8Oskari OinonenOskari Oinonen (-16)JoensKa19.8.16 92,73PB
9Jasper SieviläinenJasper Sieviläinen (-15)JoensKa26.6.15 93,16PB
10Hugo KaksonenHugo Kaksonen (-16)PyhäsU19.6.16101,97PB
P8 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Juho HalonenJuho Halonen (-15)PyhäsU26.1.153,39 PB kk9
  3,05 PB     3,07 PB     3,39 kk9 PB     
2Niklas MartikainenNiklas Martikainen (-15)PyhäsU1.1.153,36 PB
  3,26 PB     3,36 PB     3,22     
3Leo PäivelinLeo Päivelin (-15)PyhäsU18.2.153,10 PB
  2,78 PB     3,10 PB     2,88     
4Oskari OinonenOskari Oinonen (-16)JoensKa19.8.163,08 PB
  3,08 PB     2,89     2,81     
5Jasper SieviläinenJasper Sieviläinen (-15)JoensKa26.6.152,93 PB
  2,93 PB     2,71     2,79     
6Kaapo RäsänenKaapo Räsänen (-15)PyhäsU2.4.152,67 PB
  2,67 PB     2,31     X     
7Iivari KorpelainenIivari Korpelainen (-17)PyhäsU1.1.172,41 PB
  2,36 PB     2,41 PB     2,41 =PB     
8Taavi HirvonenTaavi Hirvonen (-15)PyhäsU9.10.152,31 PB
  1,78 PB     2,31 PB     2,21     
Naiset
T14 60 m
1. erä
1Saara HukkanenSaara Hukkanen (-10)LapinlVe15.9.10 8,49PB
2Ida PelliIda Pelli (-10)PolvijU19.4.10 8,68PB
3Viida HiltunenViida Hiltunen (-10)OutokPa16.12.10 8,78PB
4Senni RyhänenSenni Ryhänen (-10)JoensKa20.8.10 9,77PB
2. erä
1Inga IkonenInga Ikonen (-10)KuvKuo1.4.10 8,66PB
2Ida-Liina HyvönenIda-Liina Hyvönen (-10)JoensKa3.5.10 8,81PB
3Julia ParviainenJulia Parviainen (-10)PyhäsU13.1.10 9,00PB
4Heini KuronenHeini Kuronen (-10)PyhäsU3.7.10 9,24PB
5Peppilotta EronenPeppilotta Eronen (-09)JoensKa12.1.09 9,42PB
3. erä
1Ronja EronenRonja Eronen (-10)PyhäsU2.1.10 8,76PB
2Neea KiiskinenNeea Kiiskinen (-10)JoensKa26.2.10 9,07 ei lisenssiä
3Emilia AhonenEmilia Ahonen (-09)LapinlVe26.12.09 9,10PB
4Sara NoponenSara Noponen (-10)JoensKa22.7.10 9,78PB
T14 800 m - ylipitkä rata/oversized
1Mette OinonenMette Oinonen (-09)JoensKa21.12.092.30,07PB kk kk19 kk17 kk15
2Senniina HuovinenSenniina Huovinen (-10)PyhäsU19.10.102.35,72PB kk14
3Sara NoponenSara Noponen (-10)JoensKa22.7.102.49,45PB
4Heini KuronenHeini Kuronen (-10)PyhäsU3.7.102.53,65PB
T14 Korkeus/HJ
1Inga IkonenInga Ikonen (-10)KuvKuo1.4.101,66PB kk kk19 kk17 kk14
 1,52/O    1,56/O    1,60/O    1,63/O    1,66/XO kk kk19 kk17 kk14 PB    1,68/XXX     
2Neea KiiskinenNeea Kiiskinen (-10)JoensKa26.2.101,37 ei lisenssiä
 1,27/O    1,32/O    1,37/XO    1,42/XXX     
3Moona RouvinenMoona Rouvinen (-09)KuopRei28.5.091,32PB
 1,27/O    1,32/O PB    1,37/XXX     
T14 Kuula/SP
1Ida-Liina HyvönenIda-Liina Hyvönen (-10)JoensKa3.5.1010,23PB
  9,23 PB     10,08 PB     10,23 PB     9,51     
2Senni RyhänenSenni Ryhänen (-10)JoensKa20.8.109,00PB
  8,53 PB     8,08     7,98     9,00 PB     
3Jade NousiainenJade Nousiainen (-10)PyhäsU15.5.108,99PB
  8,13 PB     8,99 PB     8,56     X     
4Ida PelliIda Pelli (-10)PolvijU19.4.108,91PB
  8,32 PB     8,91 PB     8,20     X     
5Peppilotta EronenPeppilotta Eronen (-09)JoensKa12.1.097,99SB
  6,65 SB     7,99 SB     7,85     7,85     
T12 60 m
1. erä
1Sara KeränenSara Keränen (-12)JoensKa14.9.12 9,05PB
2Emma ReinikainenEmma Reinikainen (-11)VarkKV2.10.11 9,06PB
3Vinka PyylampiVinka Pyylampi (-11)JoensKa9.8.11 9,54PB
4Veera HukkanenVeera Hukkanen (-12)LapinlVe3.8.12 9,58PB
5Ella SiebernsElla Sieberns (-12)JoensKa23.10.1210,67PB
2. erä
1Seela KonstiSeela Konsti (-12)JoensKa29.2.12 9,38PB
2Aava SeppänenAava Seppänen (-11)JoensKa30.7.11 9,65PB
3Karoliina KvistKaroliina Kvist (-12)LapinlVe20.2.12 9,93 ei lisenssiä
4Meea VaronenMeea Varonen (-12)PolvijU15.10.12 9,99PB
5Pihla KarttunenPihla Karttunen (-12)PolvijU14.1.1210,14PB
3. erä
1Lila TanskanenLila Tanskanen (-12)JoensKa28.1.12 8,70PB
2Mette FinckeMette Fincke (-12)JoensKa27.4.12 9,46PB
3Stella LaakkonenStella Laakkonen (-12)PyhäsU24.6.12 9,62PB
4Kerttu KorpelaKerttu Korpela (-12)JoensKa26.7.12 9,96PB
5Linda TeerikorpiLinda Teerikorpi (-12)JoensKa25.7.1210,06PB
4. erä
1Sanni LehikoinenSanni Lehikoinen (-11)JoensKa19.5.11 9,01=PB
2Anette AlastaloAnette Alastalo (-11)PyhäsU1.9.11 9,19PB
3Liisa KeskisaloLiisa Keskisalo (-12)JoensKa26.11.12 9,24PB
4Jenna SieviläinenJenna Sieviläinen (-11)JoensKa25.5.11 9,85PB
5Helmi KuronenHelmi Kuronen (-12)PyhäsU19.3.12 9,99PB
T12 1000 m - ylipitkä rata/oversized
1Elena KeroElena Kero (-12)TuUL27.2.123.09,64PBSE12 kk kk19 kk17 kk12(14-v. ka 15.) (13-v. ka 10.)
2Liisa KeskisaloLiisa Keskisalo (-12)JoensKa26.11.123.22,23PB
3Lila RiissanenLila Riissanen (-11)JoensKa10.5.113.25,53PB
4Anette AlastaloAnette Alastalo (-11)PyhäsU1.9.113.40,32PB
5Vinka PyylampiVinka Pyylampi (-11)JoensKa9.8.113.40,88PB
6Helmi KuronenHelmi Kuronen (-12)PyhäsU19.3.123.47,59PB
7Aava SeppänenAava Seppänen (-11)JoensKa30.7.113.50,56PB
8Mette FinckeMette Fincke (-12)JoensKa27.4.123.51,76PB
9Jenna SieviläinenJenna Sieviläinen (-11)JoensKa25.5.113.53,19PB
10Linda TeerikorpiLinda Teerikorpi (-12)JoensKa25.7.123.57,54SB
11Pinja VaakanainenPinja Vaakanainen (-11)PyhäsU22.9.114.07,62PB
12Veera HukkanenVeera Hukkanen (-12)LapinlVe3.8.124.09,46PB
13Karoliina KvistKaroliina Kvist (-12)LapinlVe20.2.124.10,52 ei lisenssiä
14Stella LaakkonenStella Laakkonen (-12)PyhäsU24.6.124.20,75PB
T12 Korkeus/HJ
1Sanni LehikoinenSanni Lehikoinen (-11)JoensKa19.5.111,48PB
 1,22/O    1,27/O    1,32/O    1,37/XO    1,42/O    1,45/O    1,48/XXO PB    1,50/XXX     
2Helmi TanskanenHelmi Tanskanen (-11)PolvijU3.6.111,45PB
 1,22/O    1,27/O    1,32/XX    1,37/O    1,42/XXO    1,45/XO PB    1,48/XXX     
3Hilda TanskanenHilda Tanskanen (-12)PolvijU20.11.121,32PB
 1,12/O    1,17/O    1,22/O    1,27/O    1,32/O PB    1,37/XXX     
4Veera HukkanenVeera Hukkanen (-12)LapinlVe3.8.121,32PB
 1,02/O    1,07/O    1,12/O    1,17/O    1,22/O    1,27/O    1,32/XO PB    1,37/XXX     
5Seela KonstiSeela Konsti (-12)JoensKa29.2.121,32PB
 1,12/O    1,17/O    1,22/O    1,27/XO    1,32/XO PB    1,37/XXX     
6Emma ReinikainenEmma Reinikainen (-11)VarkKV2.10.111,32PB
 0,97/O    1,02/O    1,07/O    1,12/O    1,17/O    1,22/O    1,27/O    1,32/XXO PB    1,37/XXX     
7Jenna SieviläinenJenna Sieviläinen (-11)JoensKa25.5.111,22PB
 1,07/O    1,12/O    1,17/XO    1,22/XXO PB    1,27/---     
8Vinka PyylampiVinka Pyylampi (-11)JoensKa9.8.111,17PB
 1,07/O    1,12/O    1,17/O PB    1,22/XXX     
9Meea VaronenMeea Varonen (-12)PolvijU15.10.121,17PB
 1,02/O    1,07/O    1,12/XO    1,17/O PB    1,22/X--     
10Linda TeerikorpiLinda Teerikorpi (-12)JoensKa25.7.121,17PB
 1,02/O    1,07/O    1,12/XO    1,17/XO PB    1,22/XXX     
T12 Kuula/SP
1Sanni LehikoinenSanni Lehikoinen (-11)JoensKa19.5.118,70PB
  8,61 PB     8,44     8,43     8,70 PB     
2Emma ReinikainenEmma Reinikainen (-11)VarkKV2.10.118,43PB
  8,00 PB     8,30 PB     7,84     8,43 PB     
3Anette AlastaloAnette Alastalo (-11)PyhäsU1.9.117,96PB
  7,70 PB     7,46     7,96 PB     7,09     
4Lila TanskanenLila Tanskanen (-12)JoensKa28.1.127,77PB
  7,77 PB     7,29     X     6,95     
5Aava SeppänenAava Seppänen (-11)JoensKa30.7.117,35PB
  6,84 PB     7,20 PB     7,10     7,35 PB     
6Seela KonstiSeela Konsti (-12)JoensKa29.2.126,78PB
  5,63 PB     6,38 PB     6,38 =PB     6,78 PB     
7Nea MustonenNea Mustonen (-12)VarkKV10.11.126,52PB
  6,24 PB     5,63     6,11     6,52 PB     
8Sara KeränenSara Keränen (-12)JoensKa14.9.126,26PB
  X     6,26 PB     5,70     6,02     
9Selja MyllerSelja Myller (-14)PyhäsU15.2.146,02PB
  5,30 PB     5,40 PB     5,70 PB     6,02 PB     
10Jenna SieviläinenJenna Sieviläinen (-11)JoensKa25.5.115,83PB
  5,30 PB     5,82 PB     5,62     5,83 PB     
11Vinka PyylampiVinka Pyylampi (-11)JoensKa9.8.115,61PB
  5,61 PB     5,43     5,38     5,44     
12Mette FinckeMette Fincke (-12)JoensKa27.4.124,88PB
  4,63 PB     4,54     4,88 PB     4,71     
T10 60 m
1. erä
1Siiri JuppiSiiri Juppi (-13)JuuanU31.1.13 9,51PB
2Veera HiltunenVeera Hiltunen (-14)PyhäsU5.3.1410,12PB
3Alisa SutinenAlisa Sutinen (-13)VarkKV19.3.1310,25PB
4Selja MyllerSelja Myller (-14)PyhäsU15.2.1411,06PB
5Kerttu SorsaKerttu Sorsa (-14)PolvijU17.3.1411,17PB
2. erä
1Siiri TeerikorpiSiiri Teerikorpi (-14)JoensKa16.3.14 9,78PB
2Melissa NgMelissa Ng (-13)JoensKa7.3.1310,04PB
3Martha PelliMartha Pelli (-14)PolvijU29.8.1410,61PB
4Diana LaakkonenDiana Laakkonen (-13)PyhäsU29.7.1310,68PB
5Aino KokkoAino Kokko (-13)JoensKa1.7.1312,52PB
3. erä
1Inka NuottivaaraInka Nuottivaara (-14)PyhäsU17.11.1410,54PB
2Inka MartikainenInka Martikainen (-14)JoensKa20.6.1410,70PB
3Sandra MartikainenSandra Martikainen PyhäsU10,96PB
4Emilia MustonenEmilia Mustonen (-14)JoensKa5.11.1411,16PB
4. erä
1Milja PäivelinMilja Päivelin (-13)PyhäsU27.6.13 9,72PB
2Lilia KorpinurmiLilia Korpinurmi (-13)JoensKa29.5.1310,12PB
3Minttu VäistöMinttu Väistö (-14)PyhäsU1.2.1410,93PB
4Eevi ReijonenEevi Reijonen (-14)PyhäsU23.2.1410,94PB
5Olivia MultanenOlivia Multanen (-14)JoensKa3.8.1412,11PB
T10 1000 m - ylipitkä rata/oversized
1Siiri TeerikorpiSiiri Teerikorpi (-14)JoensKa16.3.143.42,52PB kk10(10-v. ka 70.)
2Inka NuottivaaraInka Nuottivaara (-14)PyhäsU17.11.143.44,94PB
3Henni SotikovHenni Sotikov (-14)PyhäsU25.5.143.49,28PB
4Melissa NgMelissa Ng (-13)JoensKa7.3.133.54,81PB kk11
5Minessa ItkonenMinessa Itkonen (-14)JoensKa24.6.143.57,29PB
6Aino KortelainenAino Kortelainen (-14)JoensKa22.1.144.08,15PB
7Lilia KorpinurmiLilia Korpinurmi (-13)JoensKa29.5.134.14,96PB
8Elsi HautamäkiElsi Hautamäki (-13)PyhäsU1.1.134.17,03PB
9Emilia MustonenEmilia Mustonen (-14)JoensKa5.11.144.40,79PB
10Eevi ReijonenEevi Reijonen (-14)PyhäsU23.2.144.44,14PB
Henna ReinikkaHenna Reinikka (-14)JoensKa11.1.14DNF ei lisenssiä
T10 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Siiri JuppiSiiri Juppi (-13)JuuanU31.1.133,89 PB
  3,79 PB     3,89 PB     3,85     
2Milja PäivelinMilja Päivelin (-13)PyhäsU27.6.133,79 PB
  3,79 PB     3,70     3,68     
3Siiri TeerikorpiSiiri Teerikorpi (-14)JoensKa16.3.143,67 PB
  3,67 PB     3,62     3,51     
4Iita VasarainenIita Vasarainen (-13)PyhäsU26.3.133,63 PB
  1,93 SB     3,63 PB     3,57     
5Melissa NgMelissa Ng (-13)JoensKa7.3.133,55 PB
  3,42 PB     3,55 PB     3,47     
6Alisa SutinenAlisa Sutinen (-13)VarkKV19.3.133,52 PB
  3,52 PB     3,46     3,45     
7Lilia KorpinurmiLilia Korpinurmi (-13)JoensKa29.5.133,48 PB
  3,45 PB     3,43     3,48 PB     
8Inka NuottivaaraInka Nuottivaara (-14)PyhäsU17.11.143,47 PB
  3,42 PB     3,47 PB     3,35     
9Aida NygrenAida Nygren (-13)PyhäsU6.8.133,35 PB
  3,35 PB     3,31     3,15     
10Selja MyllerSelja Myller (-14)PyhäsU15.2.143,35 PB
  3,28 PB     2,30     3,35 PB     
11Henni SotikovHenni Sotikov (-14)PyhäsU25.5.143,30 PB
  3,06 PB     3,17 PB     3,30 PB     
12Veera HiltunenVeera Hiltunen (-14)PyhäsU5.3.143,24 PB
  3,09 PB     3,24 PB     3,10     
13Diana LaakkonenDiana Laakkonen (-13)PyhäsU29.7.133,22 PB
  3,22 PB     3,13     3,04     
14Elsi HautamäkiElsi Hautamäki (-13)PyhäsU1.1.133,21 PB
  3,21 PB     3,03     2,92     
15Sandra MartikainenSandra Martikainen PyhäsU3,06 PB
  3,06 PB     2,90     2,94     
16Linda TanskanenLinda Tanskanen (-14)PolvijU7.11.143,04 PB
  3,02 PB     2,91     3,04 PB     
17Inka MartikainenInka Martikainen (-14)JoensKa20.6.142,98 PB
  2,91 PB     2,69     2,98 PB     
18Martha PelliMartha Pelli (-14)PolvijU29.8.142,82 PB
  2,78 PB     2,57     2,82 PB     
19Kerttu SorsaKerttu Sorsa (-14)PolvijU17.3.142,64 SB
  2,53 SB     2,60 SB     2,64 SB     
20Emilia MustonenEmilia Mustonen (-14)JoensKa5.11.142,44 PB
  X     2,38 PB     2,44 PB     
21Olivia MultanenOlivia Multanen (-14)JoensKa3.8.142,43 PB
  2,43 PB     2,29     2,28     
T8 40 m
1. erä
1Anni ReijonenAnni Reijonen (-16)PyhäsU2.4.16 7,26PB kk9
2Linda HirvonenLinda Hirvonen (-16)JoensKa15.8.16 7,84PB
3Moona VaronenMoona Varonen (-16)PolvijU16.7.16 8,42PB
4Mila PuumalainenMila Puumalainen (-15)JoensKa19.9.15 8,74PB
2. erä
1Elsi HämäläinenElsi Hämäläinen (-15)JoensKa22.9.15 7,41PB
2Minja PekkanenMinja Pekkanen (-15)LieksU1.1.15 7,48PB
3Anniina HjälmAnniina Hjälm (-16)JoensKa21.10.16 8,01PB
4Lili VäänänenLili Väänänen (-16)JoensKa26.3.16 8,08PB
3. erä
1Siiri SorsaSiiri Sorsa (-16)PolvijU25.1.16 7,56PB
2Toini KuronenToini Kuronen (-15)PyhäsU7.2.15 8,28PB
3Essi MarkkanenEssi Markkanen (-16)JoensKa29.8.16 8,31PB
4Mirja MultanenMirja Multanen (-16)JoensKa10.7.16 8,59PB
5Mila MultanenMila Multanen (-16)JoensKa21.5.16 8,59PB
T8 400 m - ylipitkä rata/oversized
1Jade MustonenJade Mustonen (-15)VarkKV5.5.15 82,65PB kk kk19 kk17
2Sanni PursiainenSanni Pursiainen (-16)PyhäsU19.6.16 82,89PB
3Elsi HämäläinenElsi Hämäläinen (-15)JoensKa22.9.15 85,59PB
4Linda HirvonenLinda Hirvonen (-16)JoensKa15.8.16 90,31PB
5Anniina HjälmAnniina Hjälm (-16)JoensKa21.10.16 94,63PB
6Eevi SotikovEevi Sotikov (-16)PyhäsU19.3.16 97,61PB
7Minja PekkanenMinja Pekkanen (-15)LieksU1.1.15 99,18PB
8Lotta HalonenLotta Halonen (-17)PyhäsU24.2.17100,06PB
9Toini KuronenToini Kuronen (-15)PyhäsU7.2.15100,43PB
10Mirja MultanenMirja Multanen (-16)JoensKa10.7.16103,72PB
11Mila PuumalainenMila Puumalainen (-15)JoensKa19.9.15104,29PB
12Essi MarkkanenEssi Markkanen (-16)JoensKa29.8.16104,47PB
13Mila MultanenMila Multanen (-16)JoensKa21.5.16111,43PB
T8 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Jade MustonenJade Mustonen (-15)VarkKV5.5.153,31 PB
  3,31 PB     3,16     3,27     
2Elsi HämäläinenElsi Hämäläinen (-15)JoensKa22.9.153,28 PB
  3,28 PB     3,06     X     
3Siiri SorsaSiiri Sorsa (-16)PolvijU25.1.163,02 PB
  3,02 PB     2,80     2,87     
4Minja PekkanenMinja Pekkanen (-15)LieksU1.1.152,92 PB
  2,92 PB     2,74     2,79     
5Sanni PursiainenSanni Pursiainen (-16)PyhäsU19.6.162,90 PB
  2,74 PB     2,90 PB     2,75     
6Anniina HjälmAnniina Hjälm (-16)JoensKa21.10.162,81 PB
  2,81 PB     2,69     2,11     
7Eevi SotikovEevi Sotikov (-16)PyhäsU19.3.162,72 PB
  2,72 PB     2,48     2,51     
8Lotta HalonenLotta Halonen (-17)PyhäsU24.2.172,67 PB
  2,57 PB     2,44     2,67 PB     
9Essi MarkkanenEssi Markkanen (-16)JoensKa29.8.162,62 PB
  2,62 PB     2,61     2,38     
10Lili VäänänenLili Väänänen (-16)JoensKa26.3.162,57 PB
  2,54 PB     2,56 PB     2,57 PB     
11Linda HirvonenLinda Hirvonen (-16)JoensKa15.8.162,57 PB
  2,45 PB     2,35     2,57 PB     
12Mirja MultanenMirja Multanen (-16)JoensKa10.7.162,51 PB
  2,51 PB     1,84     2,27     
13Mila PuumalainenMila Puumalainen (-15)JoensKa19.9.152,48 PB
  2,48 PB     2,35     2,44     
14Mila MultanenMila Multanen (-16)JoensKa21.5.162,39 PB
  2,29 PB     2,39 PB     2,33     
15Moona VaronenMoona Varonen (-16)PolvijU16.7.162,36 PB
  2,21 SB     2,14     2,36 PB     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
2.3.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
3.3.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
3.3.2024 Savonlinna: Keväthallikilpailut
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikillpailut
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
2.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut
29.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 6
24.2.2024 Ii: Testijuoksusarja
24.2.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
25.2.2024 Tampere: Hallimaraton kaikki
25.2.2024 Tampere: Hallimaraton
28.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
28.2.2024 Pori: Nuorten aitasprintit
28.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
27.2.2024 Joensuu: Motonet-kilpailut
24.–25.2.2024 Mustasaari: 22-, 19- ja 17-v. SM-hallikilpailut
25.2.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallimoniottelut
24.2.2024 Pori: Karhuhallin keihäs
22.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 1 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3