TULOKSET: Osmon superhölkkä Pieksämäki 1.10.2023


93 urheilijaa, 93 lajisuoritusta

Miehet
M 10 km tiejuoksu/RR
1Andras PaukoAndras Pauko (-87)JyväskKU24.4.8733.12
2Ville TähtinenVille Tähtinen (-88)RaisKu4.5.8837.56SB
3Tarmo HyttinenTarmo Hyttinen (-67)KoivKi3.11.6738.43SB
4Erik NaumanenErik Naumanen (-09)JorU24.12.0938.58PB (15-v. ka 84.)
5Jaime HuertaJaime Huerta LeppävU39.08PB
6Milo ÄyrämöMilo Äyrämö (-09)JoutsPo18.8.0940.39PB
7Mikko HeikkinenMikko Heikkinen (-79)LapinlVe12.10.7941.05PB
8Riku KotroRiku Kotro -41.23PB
9Jari MantsinenJari Mantsinen (-62)LapinlVe21.6.6242.55PB
10Jussi KalilainenJussi Kalilainen (-09)PieksVei26.9.0943.47PB
11Timo KlingaTimo Klinga (-82)(Laukaa)14.9.8245.35PB
14Matti LampinenMatti Lampinen (-67)(Jyväskylä)4.1.6748.48PB
15Janne SyrjäläinenJanne Syrjäläinen (-67)HippMK22.3.6749.19SB
16Petri NykänenPetri Nykänen -49.49PB
19Eero KarhulaEero Karhula (-60)MikkKV30.8.6052.23SB
M Puolimaraton/Halfmarathon
1Jesse KuokkanenJesse Kuokkanen (-96)VarkKV23.6.961.12.21PB
2Kimmo RandelinKimmo Randelin (-75)KarttU20.9.751.12.55SB
3Kari VarisKari Varis (-83)IlmajKi23.11.831.14.03SB
4Jukka KeskisaloJukka Keskisalo (-81)JoensKa27.3.811.15.07SB
5Simo-Pekka FinckeSimo-Pekka Fincke (-81)JoensKa24.12.811.16.43SB
6Jussi HuuskonenJussi Huuskonen (-92)JyväskKU24.1.921.18.02PB
7Juho VänttinenJuho Vänttinen (-87)HeinävYU18.3.871.19.38PB
8Kari KinnunenKari Kinnunen (-65)JoutsKu14.3.651.22.07
9Lauri FriariLauri Friari (-66)MikkKV29.4.661.23.44
10Matti LehtonenMatti Lehtonen (-67)VaajKuo21.2.671.24.33
11Jarkko RikkonenJarkko Rikkonen (-71)MikkKV29.4.711.26.06SB
12Keijo PulkkinenKeijo Pulkkinen PunkalKu1.26.15PB
13Konsta KukkonenKonsta Kukkonen (-85)(Savonlinna)19.9.851.26.33PB
14Timo AlanneTimo Alanne (-72)MikkKV22.9.721.32.05SB
15Juho NäiväJuho Näivä (-92)LappUM15.1.921.32.15PB
16Hannu-Pekka VehmasHannu-Pekka Vehmas (-83)SiilHS28.7.831.32.25
17Kari VuorinenKari Vuorinen (-65)KuntoP31.12.651.32.48
18Mika YläharjuMika Yläharju (Puumala)1.34.09PB
19Marko AvikainenMarko Avikainen (-75)VaajKuo28.3.751.34.32PB
20Ari KinnunenAri Kinnunen (-67)(Savonlinna)11.6.671.37.15SB
21Vesa LehtoahoVesa Lehtoaho (-60)(Pieksämäki)601.38.08SB
22Olli-Pertti KojoOlli-Pertti Kojo (-76)-21.2.761.38.45PB
23Herkko HokkanenHerkko Hokkanen (-94)(Mikkeli)941.39.27SB
24Harkko HokkanenHarkko Hokkanen -1.39.27PB
25Antti TiirikainenAntti Tiirikainen (Suonenjoki)1.39.35PB
26Jani VaheristoJani Vaheristo (-75)MikkKV28.1.751.39.41SB
27Miika TolvanenMiika Tolvanen -1.39.45PB
28Antti IkonenAntti Ikonen (-72)HankasHa25.7.721.41.08
39Reino PitkänenReino Pitkänen (-64)RauhalRR7.11.641.51.25SB
42Eero KeskinenEero Keskinen (-58)VaajKuo14.12.581.53.07
44Kari LievonenKari Lievonen (-61)MäntylVe19.9.611.55.31SB
M Maraton/Marathon
1Janne MattilaJanne Mattila (-69)RauhalRR10.3.693.17.39SB
2Mikko HuotariMikko Huotari (-92)(Iisalmi)15.3.923.20.51PB
3Olavi Kuja-LipastiOlavi Kuja-Lipasti (-57)Häjyt12.9.573.23.23
4Teemu LeppänenTeemu Leppänen (-77)(Jyväskylä)8.7.773.23.40SB
5Harri LamminsivuHarri Lamminsivu (-78)HippMK13.4.783.24.22SB
6Jarkko IivarinenJarkko Iivarinen (-83)-5.1.833.31.20SB
7Timo KomulainenTimo Komulainen (-84)SukKi18.9.843.32.33
9Kristian LindqvistKristian Lindqvist (-69)IKFalken3.12.693.49.00
10Osmo LiimatainenOsmo Liimatainen (-58)(Jyväskylä)6.4.583.49.25SB
18Timo PekkalaTimo Pekkala -4.20.27SB
20Olavi VähämäkiOlavi Vähämäki (-57)(Laihia)3.5.574.35.50
23Hannu KosonenHannu Kosonen (-45)KerimU2.10.454.46.02
24Tenho IsolaTenho Isola (-45)RauhalRR16.11.454.50.14SB
26Alpo VornanenAlpo Vornanen (-56)KiuruvU7.1.565.31.22
27Väinö LappalainenVäinö Lappalainen (-50)IisVi23.3.505.31.22
M 5 km tiejuoksu/RR
4Pauli ArbeliusPauli Arbelius (-43)JanJa9.8.4344.48
Naiset
N 10 km tiejuoksu/RR
1Katja MustonenKatja Mustonen (-77)KoivKi14.5.7740.40SB
2Pinja YläharjuPinja Yläharju (-05)PuumVi17.11.0544.56PB
3Anni KalilainenAnni Kalilainen (-11)PieksVei13.3.1145.45PB
4Tiina NuutinenTiina Nuutinen (-74)SiilHS28.5.7446.10PB
5Salla MarkkanenSalla Markkanen (Pieksämäki)48.27PB
6Tilda HänninenTilda Hänninen (-10)ImU2.5.1048.56PB
7Sirpa KorpelainenSirpa Korpelainen AnttU49.33PB
8Katariina TurpeinenKatariina Turpeinen (-65)HippMK15.2.6552.29
22Merja KorhonenMerja Korhonen (-58)RauhalRR22.12.5882.34PB
N Puolimaraton/Halfmarathon
1Katri NiemistöKatri Niemistö (-94)JyväskKU7.4.941.25.55
2Henna HuttunenHenna Huttunen (Mikkeli)1.30.39PB
3Senni VirransolaSenni Virransola (-99)RauhalRR17.1.991.32.23PB
4Anni YlönenAnni Ylönen -1.33.30SB
5Kirsti HietaojaKirsti Hietaoja (-87)HippMK16.4.871.34.13
6Siiri VirransolaSiiri Virransola (-98)RauhalRR9.1.981.41.33
7Jonna PiispanenJonna Piispanen (-88)PieksVei21.6.881.42.39PB
8Heidi HuuskoHeidi Huusko (-73)KuopRei21.7.731.43.16
9Riitta RistikangasRiitta Ristikangas (-58)JoutsKu3.9.581.44.02
10Sanna HeiskanenSanna Heiskanen (-73)RauhalRR24.4.731.45.34SB
12Linda VottonenLinda Vottonen (-80)(Kuopio)16.8.801.51.19PB
13Birgi PutkonenBirgi Putkonen (-65)RauhalRR13.2.651.51.19SB
26Paula MäkinenPaula Mäkinen (-74)JyväskKU22.6.741.59.31PB
30Leena JukarainenLeena Jukarainen (-56)LahtiSp25.7.562.10.15SB
N Maraton/Marathon
1Outi MatikainenOuti Matikainen (-87)(Lappeenr.)7.12.873.40.59SB
2Elke NykänenElke Nykänen (-70)Häjyt23.6.703.58.08SB
3Alina PohjolaAlina Pohjola (-01)(Jämsä)1.4.013.58.40SB
4Eija SalmistolaEija Salmistola (-59)KiuruvU9.9.594.14.28SB
N 5 km tiejuoksu/RR
1Aino TarkiainenAino Tarkiainen (-09)MikkKV1.9.0919.17 kk14(22-v. ka 56.)
2Helinä WannasHelinä Wannas (Jyväskylä)22.46
3Isla KinnunenIsla Kinnunen (-06)PieksVei15.6.0623.59
4Saana KinnunenSaana Kinnunen (-04)PieksVei2.4.0425.17

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
25.11.2023 Ii: Testijuoksusarja 2 kaikki
25.11.2023 Mikkeli: Talvijuoksusarja 2 kaikki
25.11.2023 Mikkeli: Talvijuoksusarja 2
25.11.2023 Ii: Testijuoksusarja 2
26.11.2023 Helsinki: Marrashallikilpailut
26.11.2023 Joensuu: Loskahallikilpailut
25.11.2023 Pori: Kärkiseuraottelu
22.11.2023 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
19.11.2023 Pajulahti: Intersport-nuorisohallikisat
19.11.2023 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
19.11.2023 Turku: Syyshallikisat
18.11.2023 Vantaa: Tiejuoksucup
18.11.2023 Vantaa: Tiejuoksucup 1 kaikki
4.11.2023 Helsinki: Stadium Night Run
4.11.2023 Helsinki: Stadium Night Run kaikki
18.11.2023 Helsinki: Stadium Night Run siirretty 4.11.
15.11.2023 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
28.10.2023 Helsinki: Halloween Run kaikki
28.10.2023 Helsinki: Halloween Run
11.11.2023 Lohja: Talvijuoksusarja 1 kaikki
11.11.2023 Lohja: Talvijuoksusarja 1
4.11.2023 Loviisa: 18. Sarvilahden maraton
5.11.2023 Leppävirta: Kerran vielä kiellon päälle -kisat
4.11.2023 Loviisa: Sarvilahden maraton kaikki
4.11.2023 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
4.11.2023 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja 2
28.10.2023 Mikkeli: Talvijuoksusarja 1
28.10.2023 Mikkeli: Talvijuoksusarja 1 kaikki
14.10.2023 Heinävesi: Pakkaskisat
28.10.2023 Ii: Testijuoksusarja 1
28.10.2023 Ii: Ii, Testijuoksusarja 1 kaikki
21.10.2023 Seinäjoki: Painonheittokilpailut
21.10.2023 Rovaniemi: Sydänkeskustalvisarja ja Vaaran kymppi, Talvisarjan 50-vuotisjuhlakilpailu
21.10.2023 Kankaanpää: Kankaanpään maraton
21.10.2023 Kankaanpää: Kankaanpään maraton kaikki
21.10.2023 Kaarina: 13. Syysmaraton
21.10.2023 Kaarina: Syysmaraton kaikki
21.10.2023 Nastola: PM-maastokatsastukset
14.10.2023 Kempele: Mourunki Run
14.10.2023 Vantaa: Vantaan maraton
16.–17.9.2023 Joensuu/P: Pyhäselän 22. heittohyppypäivät
14.10.2023 Oulu/H: Pyrinnön Heittokisa
14.10.2023 Espoo/E: Espoonlahden heittokisat
14.10.2023 Vantaa: SAUL:n SM-maraton
14.10.2023 Vantaa: SM-maraton
12.10.2023 Joensuu/P: 200 metrin aitakisa
7.10.2023 Helsinki: Haaga Run
7.10.2023 Tampere: Tampere juoksee
9.10.2023 Vantaa/T: Juha Kylänpään 60-vuotisjuhlakisat - Kylis 60v 60 sekunnin juoksu 9.10.2023
9.10.2023 Vantaa/T: Juha Kylänpään 60-vuotisjuhlakisat - Kylis 60v
8.10.2023 Kouvola/i: Heittocup 5
8.10.2023 Turku: Mini-Maaria
7.10.2023 Hanko: Itämeri-maraton
7.10.2023 Hanko: Itämeri-maraton kaikki
7.10.2023 Leppävirta: Huurre-heitot
8.10.2023 Oulu/H: Heinäpään heittokisat
22.9.2023 Naantali: Alakoulujen KLL:n pm-kilpailut
7.10.2023 Kirkkonummi: Lamminjärven ympärijuoksu peruutettu
7.10.2023 Oulu: Virpiniemen 15. maastomaraton tulokset puuttuvat
30.9.–1.10.2023 Leppävirta: TUL:n Järvi-Suomen Kyvyt esiin -kilpailut
3.10.2023 Helsinki/E: Pk. kilpailut
4.10.2023 Vantaa/T: Junnujen syysmoukari
5.10.2023 Turku: Alakoulujen joukkuekilpailut
27.9.2023 Naantali: Alakoulujen KLL:n pm-kilpailut
15.9.2023 Lieto: Alakoulujen kilpailut
2.10.2023 Leppävirta: Painonheiton pm-kilpailut
1.10.2023 Pieksämäki: Osmon superhölkkä
12.9.2023 Salo: KLL:n yläasteen ja lukion kilpailut
1.10.2023 Espoo/E: Espoonlahden heittokisat
1.10.2023 Pieksämäki: Osmon superhölkkä kaikki
1.10.2023 Oulu/H: Heinäpään heittokisat
30.9.2023 Espoo/E: Espoonlahden heittokisat
30.9.2023 Karttula: Maakuntaviesti tulokset puuttuvat
30.9.2023 Turku: Heittoseuraottelu
1.10.2023 Kauhajoki: Pm-sisulisämaastoviesti peruutettu