TULOKSET: Espoonlahden heittokisat Espoo/E 30.9.2023


91 urheilijaa, 108 lajisuoritusta

Miehet
M Kiekko/DT
1Juho SuominenJuho Suominen (-04)PiikkKe26.6.0453,61PB kk19(22-v. ka 54.) (19-v. ka 12.)
  X     49,66     51,98 kk19 PB     52,06 kk19 PB     51,36     53,61 kk19 PB     
2Juha-Matti Iso-JaakkolaJuha-Matti Iso-Jaakkola (-91)LauttLu11.1.9139,76PB
  37,74     X     39,76 PB     X     X     X     
3Janne VartiainenJanne Vartiainen (-75)EspTa9.4.7539,17SB
  X     37,95 SB     38,24 SB     38,33 SB     39,17 SB     37,10     
4Antti LamminenAntti Lamminen (-80)HKV19.10.8031,08
  31,08     X     X     29,71     30,14     X     
5Tero LehtiöTero Lehtiö (-63)KU-5824.8.6328,42SB
  26,17     28,42 SB     X     X     27,14     P     
6Aapo VanhanenAapo Vanhanen (-07)EspTa27.3.0728,13
  X     X     X     28,13     26,79     X     
7Eelis HyvärinenEelis Hyvärinen (-00)ValkKa22.5.0023,51
  X     21,43     23,22     23,51     X     X     
Seppo PaavolaSeppo Paavola (-60)SeinäjsU28.2.60NM
  X     X     X     X     X     P     
M22 Kiekko/DT
1Kaius KalevaKaius Kaleva (-02)EspTa15.8.0237,35SB
  X     37,35 SB     X     X     X     X     
2Aaro ViitalaAaro Viitala (-02)EspTa20.9.0233,50SB
  33,50 SB     X     X     X     X     X     
M19 Kiekko/DT
1Mico LampinenMico Lampinen (-06)KU-589.2.0657,03PB kk17(19-v. ka 16.) (17-v. ka 4.)
  X     X     X     X     57,03 kk17 PB     X     
2Manu KankaanniemiManu Kankaanniemi (-06)VammsVoi16.3.0652,15PB (19-v. ka 78.) (17-v. ka 24.)
  46,20     52,15 PB     X     49,69     X     50,28     
3Robin HildénRobin Hildén (-04)IFSibboV29.5.0441,89
  X     X     X     X     X     41,89     
M17 Kiekko/DT
1Mico LampinenMico Lampinen (-06)KU-589.2.0661,96
  61,96     X     X     59,64     59,88     60,07     
2Manu KankaanniemiManu Kankaanniemi (-06)VammsVoi16.3.0658,34PB (17-v. ka 13.)
  55,98     54,50     X     58,34 PB     X     X     
3Aarni IkäheimoAarni Ikäheimo (-07)EspTa 30.10.0741,41
  39,58     X     41,41     40,33     40,29     40,58     
4Jesse KaipiainenJesse Kaipiainen (-08)KeskiUYU 22.9.0838,28PB
  38,28 PB     35,72     X     X     X     36,72     
5Aapo VanhanenAapo Vanhanen (-07)EspTa27.3.0737,15
  37,15     36,51     X     X     X     X     
6Max NybergMax Nyberg (-08)IFRaseb 16.8.0828,93PB
  X     28,93 PB     X     X     X     X     
P15 Kiekko/DT
1Jesse KaipiainenJesse Kaipiainen (-08)KeskiUYU 22.9.0849,32
  49,32     X     X     X     X     X     
2Max NybergMax Nyberg (-08)IFRaseb 16.8.0844,52
  39,70     40,70     43,88     43,76     44,25     44,52     
P14 Kiekko/DT
1Oiva MatikainenOiva Matikainen (-10)EspTa7.1.1039,20PB kk13
  X     35,28 kk13 PB     X     39,20 kk13 PB     X     P     
2Kevin HildénKevin Hildén (-09)IFSibboV 25.2.0937,98
  X     X     X     X     37,98     P     
3Elis SundholmElis Sundholm (-09)HKV 20.9.0934,26PB
  X     X     X     34,26 PB     33,20     P     
4Kevin JanssonKevin Jansson (-10)EsboIF 16.11.1033,42PB
  29,67 PB     32,82 PB     33,42 PB     X     32,38     P     
5Tapio JallinojaTapio Jallinoja (-10)EspTa13.4.1023,27PB
  X     X     23,27 PB     P     P     P     
P13 Kiekko/DT
1Oiva MatikainenOiva Matikainen (-10)EspTa7.1.1047,10PB (13-v. ka 23.)
  X     X     45,48 PB     43,14     47,10 PB     P     
2Kevin JanssonKevin Jansson (-10)EsboIF 16.11.1040,75PB
  X     40,75 PB     39,49     X     X     P     
3Julius KurppaJulius Kurppa (-10)VantSa30.9.1040,65PB
  38,01 PB     X     X     40,65 PB     X     P     
4Tapio JallinojaTapio Jallinoja (-10)EspTa13.4.1035,03
  30,21     X     X     X     35,03     P     
5Juho AnderssonJuho Andersson (-10)VantSa31.12.1029,53
  29,24     X     X     X     29,53     P     
6Eetu TilanderEetu Tilander (-10)KU-582.11.1024,40PB
  X     X     X     24,40 PB     X     P     
P12 Kiekko/DT
1Sebastian SappinenSebastian Sappinen (-11)EspTa25.7.1127,94PB
  25,23     X     27,94 PB     X     X     P     
2Veikka NordbergVeikka Nordberg (-12)NakkVire9.8.1226,10
  X     X     X     24,69     26,10     P     
3Robert AlariRobert Alari (-13)PaimU17.10.1315,93PB
  13,32     15,05 PB     15,24 PB     15,27 PB     15,93 PB     P     
P11 Kiekko/DT
1Veikka NordbergVeikka Nordberg (-12)NakkVire9.8.1230,98SB
  28,46     28,11     29,52 SB     30,98 SB     X     P     
2Erik KorpelaErik Korpela (-12)VantSa11.3.1225,52
  25,01     X     25,52     X     X     P     
3Niilo AaltoNiilo Aalto (-12)VeikkVei22.1.1223,45PB
  23,45 PB     X     X     X     X     P     
4Elias IhalainenElias Ihalainen (-12)EspTa20.12.1218,19PB
  14,09 PB     17,59 PB     X     X     18,19 PB     P     
5Werneri NordbergWerneri Nordberg (-17)NakkVire27.2.178,19
  X     8,19     X     7,60     X     P     
P10 Kiekko/DT
1Oskari KovaniemiOskari Kovaniemi (-13)EspTa6.7.1324,88
  X     23,11     23,49     24,88     24,40     P     
2Kasper PainilainenKasper Painilainen (-13)PakVe6.9.1318,51PB
  X     15,38 PB     18,51 PB     X     X     P     
3Robert AlariRobert Alari (-13)PaimU17.10.1318,23PB
  17,42     18,23 PB     X     X     17,42     P     
4Topias PalmuTopias Palmu (-13)EspTa31.3.1318,23PB
  18,23 PB     X     X     X     X     P     
5Otso AaltoOtso Aalto (-13)VeikkVei10.11.1316,63PB
  16,63 PB     X     X     X     16,13     P     
6Miika SairasaloMiika Sairasalo (-13)VeikkVei5.10.1315,06
  14,15     15,06     X     X     X     P     
7Rasmus PuotsaariRasmus Puotsaari (-13)KU-5819.1.1314,23PB
  14,22 PB     13,87     X     14,23 PB     X     P     
8Eerik IsokoskiEerik Isokoski (-13)PakVe17.12.1313,21PB
  X     13,21 PB     X     X     X     P     
P9 Kiekko/DT
1Benjamin SappinenBenjamin Sappinen (-15)EspTa9.3.1516,11PB
  11,58 PB     16,11 PB     X     X     X     P     
2Tobias SappinenTobias Sappinen (-15)EspTa9.3.1515,46PB
  12,23 PB     13,88 PB     15,46 PB     X     X     P     
3Alvar WaltariAlvar Waltari (-14)EspTa24.3.1415,05
  15,05     X     X     14,91     X     
4Volter MäntyläVolter Mäntylä (-14)EspTa31.1.1414,57PB
  10,90 PB     X     X     12,68 PB     14,57 PB     P     
5Aamos IsokoskiAamos Isokoski (-15)PakVe12.3.1512,91
  11,66     X     12,91     X     X     P     
6Aarni WaltariAarni Waltari (-16)EspTa31.5.168,73PB
  7,33 PB     8,67 PB     X     X     8,73 PB     P     
M75 Kiekko/DT
1Jouni SärkijärviJouni Särkijärvi (-48)EspTa19.8.4815,04
  13,55     14,36     15,04     X     X     P     
M70 Kiekko/DT
1Keijo AaltonenKeijo Aaltonen (-53)KiimU17.10.5336,14
  35,30     36,14     X     X     X     P     
2Jorma LiikalaJorma Liikala (-52)LVKteam22.1.5235,17
  34,02     33,99     X     35,17     33,51     P     
M60 Kiekko/DT
1Vesa KoivistoVesa Koivisto (-59)EspTa20.12.5945,50
  X     45,50     P     P     P     P     
2Tero LehtiöTero Lehtiö (-63)KU-5824.8.6339,58PB
  39,58 PB     36,73     X     P     P     P     
3Petri KoranderPetri Korander (-63)VihdUV23.7.6331,86
  X     X     X     X     X     31,86     
Naiset
N Kiekko/DT
1Helena SivulaHelena Sivula (-96)EspTa22.10.9640,24SB
  40,24 SB     X     X     X     X     X     
2Tiina RiuttaTiina Riutta (-84)KeskiUYU2.4.8434,84
  29,48     31,51     33,46     34,84     34,01     X     
3Minna-Maija KuittinenMinna-Maija Kuittinen (-90)LappUM10.1.9027,51
  X     X     X     X     X     27,51     
4Silja ViitalaSilja Viitala (-96)EspTa2.1.9624,70PB
  23,35 SB     X     X     X     X     24,70 PB     
N19 Kiekko/DT
1Marianna UtulahtiMarianna Utulahti (-05)VihdVie28.12.0532,66
  29,46     30,19     32,66     X     32,45     31,88     
N17 Kiekko/DT
1Kiia MäkinenKiia Mäkinen (-08)PorinYU9.12.0837,84
  34,63     35,37     35,94     37,84     35,00     36,61     
2Alexandra AlariAlexandra Alari (-06)PaimU29.10.0620,92
  18,90     20,66     X     20,92     X     P     
T15 Kiekko/DT
1Kiia MäkinenKiia Mäkinen (-08)PorinYU9.12.0845,08
  43,61     X     X     45,08     X     P     
2Eerika NieminenEerika Nieminen (-08)HämeenlTa4.1.0838,51
  X     X     38,51     X     X     P     
T14 Kiekko/DT
1Mila MäkinenMila Mäkinen (-10)PorinYU11.11.1043,40PB kk13(15-v. ka 48.) (14-v. ka 15.) (13-v. ka 3.)
  42,89     43,40 kk13 PB     X     X     41,64     P     
2Charlotte KnapeCharlotte Knape (-09)IFSibboV7.10.0940,05
  40,05     X     X     X     X     P     
3Vilmiina MattilaVilmiina Mattila (-10)NakkVire19.7.1033,26PB
  31,72 PB     33,26 PB     X     X     X     P     
4Meiju AlholaMeiju Alhola (-10)OrimJy7.12.1027,70PB
  25,38 PB     26,27 PB     27,70 PB     X     26,74     P     
5Fanny AlariFanny Alari (-09)PaimU21.2.0927,59
  X     X     27,59     X     X     P     
6Oona VanhanenOona Vanhanen (-11)EspTa 12.8.1127,07PB kk12
  X     27,07 kk12 PB     26,88     X     X     P     
7Signe SkogSigne Skog (-09)SjundeåIF20.11.0926,00
  X     26,00     X     X     X     P     
8Mira MontonenMira Montonen (-11)EspTa2.8.1124,73SB
  23,63 SB     24,05 SB     X     24,73 SB     X     P     
9Pihla KuismaPihla Kuisma (-09)PaimU2.4.0918,81
  18,63     18,81     X     X     X     P     
T13 Kiekko/DT
1Mila MäkinenMila Mäkinen (-10)PorinYU11.11.1046,79
  X     45,05     45,64     X     X     46,79     
2Vilmiina MattilaVilmiina Mattila (-10)NakkVire19.7.1039,11
  X     36,79     X     38,23     39,11     X     
3Emma KimpimäkiEmma Kimpimäki (-10)EspTa 19.6.1032,14PB
  29,69 PB     X     X     32,14 PB     X     P     
4Meiju AlholaMeiju Alhola (-10)OrimJy7.12.1029,60
  X     21,70     29,60     X     X     P     
5Isla KimpimäkiIsla Kimpimäki (-10)EspTa 19.6.1023,80PB
  22,62     X     X     23,80 PB     X     P     
6Mariana Asikainen MuñozMariana Asikainen Muñoz (-10)EspTa1.2.1023,48
  23,48     X     21,57     X     X     P     
7Olivia KirjonenOlivia Kirjonen (-10)EspTa 7.7.1015,65PB
  15,15 PB     X     X     15,65 PB     X     P     
8Julia SihvonenJulia Sihvonen (-10)EspTa 7.7.1013,79PB
  X     X     13,29 PB     13,03     13,79 PB     P     
T12 Kiekko/DT
1Oona VanhanenOona Vanhanen (-11)EspTa 12.8.1134,18PB
  X     32,42     34,18 PB     X     X     P     
2Mira MontonenMira Montonen (-11)EspTa2.8.1131,43
  31,43     X     30,86     X     X     P     
3Miida WasströmMiida Wasström (-11)KU-5829.5.1127,18PB
  22,10 PB     27,18 PB     X     X     X     P     
4Sofia Awuah-AddaeSofia Awuah-Addae (-11)VantSa24.3.1125,05PB
  19,57     21,57     22,85     X     25,05 PB     P     
5Viivi SirenViivi Siren (-11)VantSa12.1.1123,68
  X     X     21,18     X     23,68     
6Emma KotakallioEmma Kotakallio (-11)KirkkonU 14.3.1121,42
  18,02     X     17,40     18,73     21,42     P     
T11 Kiekko/DT
1Aino LaineAino Laine (-12)ValkHa29.4.1223,87PB
  21,65 =PB     X     23,87 PB     21,41     X     P     
2Juulia HintsalaJuulia Hintsala (-12)LahdA20.2.1220,55
  20,55     X     X     X     X     P     
3Minja LaineMinja Laine (-12)KirkkonU2.8.1217,70
  X     15,51     17,32     17,70     X     P     
4Emma IhrckeEmma Ihrcke (-12)VeikkVei18.6.1216,54
  16,29     X     X     16,54     X     P     
5Peppi PakkanenPeppi Pakkanen (-12)LahdA15.1.1214,07PB
  14,07 PB     X     X     X     X     P     
6Aurora JallinojaAurora Jallinoja (-12)EspTa4.6.1213,44
  12,85     X     X     12,48     13,44     P     
T10 Kiekko/DT
1Lotta MontonenLotta Montonen (-13)NurmijYU14.9.1322,84
  X     X     X     21,59     22,84     P     
2Olivia KovaniemiOlivia Kovaniemi (-13)EspTa6.7.1320,90PB
  20,90 PB     20,06     X     X     X     P     
3Vanessa KolulaVanessa Kolula (-13)EspTa22.10.1317,85
  16,81     X     X     17,85     17,69     P     
4Kiana KankareKiana Kankare (-13)HKV 16.4.1314,82
  12,68     14,82     X     13,73     X     P     
5Silja RämänenSilja Rämänen (-13)EsboIF26.2.1314,06PB
  11,58     X     14,06 PB     X     X     P     
T9 Kiekko/DT
1Eevi PalmuEevi Palmu (-16)EspTa29.2.168,78PB
  8,75     8,34     8,78 PB     X     X     P     
2Frida IhrckeFrida Ihrcke (-14)VeikkVei12.9.148,73PB
  7,23 PB     7,16     7,58 PB     8,73 PB     X     P     
N55 Kiekko/DT
1Anne-Maria VesalainenAnne-Maria Vesalainen (-64)LänsiUU28.3.6424,68
  24,04     24,68     X     23,84     X     P     
N50 Kiekko/DT
1Karolina RantaKarolina Ranta (-70)KirkkonU15.5.7014,84
  X     X     14,84     X     X     P     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
25.11.2023 Ii: Testijuoksusarja 2 kaikki
25.11.2023 Mikkeli: Talvijuoksusarja 2 kaikki
25.11.2023 Mikkeli: Talvijuoksusarja 2
25.11.2023 Ii: Testijuoksusarja 2
26.11.2023 Helsinki: Marrashallikilpailut
26.11.2023 Joensuu: Loskahallikilpailut
25.11.2023 Pori: Kärkiseuraottelu
22.11.2023 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
19.11.2023 Pajulahti: Intersport-nuorisohallikisat
19.11.2023 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
19.11.2023 Turku: Syyshallikisat
18.11.2023 Vantaa: Tiejuoksucup
18.11.2023 Vantaa: Tiejuoksucup 1 kaikki
4.11.2023 Helsinki: Stadium Night Run
4.11.2023 Helsinki: Stadium Night Run kaikki
18.11.2023 Helsinki: Stadium Night Run siirretty 4.11.
15.11.2023 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
28.10.2023 Helsinki: Halloween Run kaikki
28.10.2023 Helsinki: Halloween Run
11.11.2023 Lohja: Talvijuoksusarja 1 kaikki
11.11.2023 Lohja: Talvijuoksusarja 1
4.11.2023 Loviisa: 18. Sarvilahden maraton
5.11.2023 Leppävirta: Kerran vielä kiellon päälle -kisat
4.11.2023 Loviisa: Sarvilahden maraton kaikki
4.11.2023 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
4.11.2023 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja 2
28.10.2023 Mikkeli: Talvijuoksusarja 1
28.10.2023 Mikkeli: Talvijuoksusarja 1 kaikki
14.10.2023 Heinävesi: Pakkaskisat
28.10.2023 Ii: Testijuoksusarja 1
28.10.2023 Ii: Ii, Testijuoksusarja 1 kaikki
21.10.2023 Seinäjoki: Painonheittokilpailut
21.10.2023 Rovaniemi: Sydänkeskustalvisarja ja Vaaran kymppi, Talvisarjan 50-vuotisjuhlakilpailu
21.10.2023 Kankaanpää: Kankaanpään maraton
21.10.2023 Kankaanpää: Kankaanpään maraton kaikki
21.10.2023 Kaarina: 13. Syysmaraton
21.10.2023 Kaarina: Syysmaraton kaikki
21.10.2023 Nastola: PM-maastokatsastukset
14.10.2023 Kempele: Mourunki Run
14.10.2023 Vantaa: Vantaan maraton
16.–17.9.2023 Joensuu/P: Pyhäselän 22. heittohyppypäivät
14.10.2023 Oulu/H: Pyrinnön Heittokisa
14.10.2023 Espoo/E: Espoonlahden heittokisat
14.10.2023 Vantaa: SAUL:n SM-maraton
14.10.2023 Vantaa: SM-maraton
12.10.2023 Joensuu/P: 200 metrin aitakisa
7.10.2023 Helsinki: Haaga Run
7.10.2023 Tampere: Tampere juoksee
9.10.2023 Vantaa/T: Juha Kylänpään 60-vuotisjuhlakisat - Kylis 60v 60 sekunnin juoksu 9.10.2023
9.10.2023 Vantaa/T: Juha Kylänpään 60-vuotisjuhlakisat - Kylis 60v
8.10.2023 Kouvola/i: Heittocup 5
8.10.2023 Turku: Mini-Maaria
7.10.2023 Hanko: Itämeri-maraton
7.10.2023 Hanko: Itämeri-maraton kaikki
7.10.2023 Leppävirta: Huurre-heitot
8.10.2023 Oulu/H: Heinäpään heittokisat
22.9.2023 Naantali: Alakoulujen KLL:n pm-kilpailut
7.10.2023 Kirkkonummi: Lamminjärven ympärijuoksu peruutettu
7.10.2023 Oulu: Virpiniemen 15. maastomaraton tulokset puuttuvat
30.9.–1.10.2023 Leppävirta: TUL:n Järvi-Suomen Kyvyt esiin -kilpailut
3.10.2023 Helsinki/E: Pk. kilpailut
4.10.2023 Vantaa/T: Junnujen syysmoukari
5.10.2023 Turku: Alakoulujen joukkuekilpailut
27.9.2023 Naantali: Alakoulujen KLL:n pm-kilpailut
15.9.2023 Lieto: Alakoulujen kilpailut
2.10.2023 Leppävirta: Painonheiton pm-kilpailut
1.10.2023 Pieksämäki: Osmon superhölkkä
12.9.2023 Salo: KLL:n yläasteen ja lukion kilpailut
1.10.2023 Espoo/E: Espoonlahden heittokisat
1.10.2023 Pieksämäki: Osmon superhölkkä kaikki
1.10.2023 Oulu/H: Heinäpään heittokisat
30.9.2023 Espoo/E: Espoonlahden heittokisat
30.9.2023 Karttula: Maakuntaviesti tulokset puuttuvat
30.9.2023 Turku: Heittoseuraottelu
1.10.2023 Kauhajoki: Pm-sisulisämaastoviesti peruutettu