TULOKSET: Seuraottelu  Paimio 24.9.2023


65 urheilijaa, 140 lajisuoritusta

Miehet
M Kuula/SP
1Ville RaitanenVille Raitanen KaarUra10,05PB
  9,17 PB     9,66 PB     9,97 PB     9,90     10,05 PB     9,45     
2Janne HarilahtiJanne Harilahti LittTU7,99PB
  6,97 PB     X     7,97 PB     7,99 PB     7,38     X     
3Kari WilénKari Wilén (-65)KaarUra19.11.653,85SB
  3,61 SB     3,63 SB     3,85 SB     X     3,65     X     
M17 Kuula/SP
1Artturi GauffinArtturi Gauffin (-06)KaarUra 30.5.0610,68
  9,15     10,43     10,18     10,41     10,68     10,20     
P13 60 m
Tuuli: +1,4
1Moritz HarilahtiMoritz Harilahti (-10)LittTU11.5.10 8,64PB
2Jonne TähkäpääJonne Tähkäpää (-10)KaarUra8.3.10 9,04PB
3Eliel HuhtalaEliel Huhtala (-11)PiikkKe24.5.11 9,26PB
4Topias KiuruTopias Kiuru (-11)KaarUra10.3.11 9,34
P13 1000 m
1Jonne TähkäpääJonne Tähkäpää (-10)KaarUra8.3.103.20,19PB
2Eliel HuhtalaEliel Huhtala (-11)PiikkKe24.5.113.44,10PB
P13 Korkeus/HJ
1Eliel HuhtalaEliel Huhtala (-11)PiikkKe24.5.111,20=SB
 1,20/O =SB    1,25/XXX     
P13 Kolmiloikka/TJ
1Moritz HarilahtiMoritz Harilahti (-10)LittTU11.5.109,94 +0,9PB
  9,94/0.9 PB     X     9,53/-0.4     9,81/1.0     
2Eliel HuhtalaEliel Huhtala (-11)PiikkKe24.5.117,50 –1,5SB
  7,26/0.7     7,45/0.8     7,36/0.4     7,50/-1.5 SB     
P13 Kuula/SP
1Julius JuslinJulius Juslin (-10)LittTU 22.12.107,99PB
  7,37     7,53     7,99 PB     6,51     
2Eliel HuhtalaEliel Huhtala (-11)PiikkKe24.5.116,72
  6,12     6,60     6,72     6,18     
P11 60 m
Tuuli: –0,9
1Ilkka KaittilaIlkka Kaittila (-12)KaarUra7.5.12 9,29
2Valter ToivonenValter Toivonen (-12)KaarUra16.3.1210,08PB
3Leevi LeppinenLeevi Leppinen (-13)LittTU15.10.1310,40PB
4Liam LeppinenLiam Leppinen (-13)LittTU15.10.1310,48
5Atte NylundAtte Nylund (-12)PiikkKe3.1.1211,07
P11 1000 m
1Ilkka KaittilaIlkka Kaittila (-12)KaarUra7.5.123.59,22SB
2Atte NylundAtte Nylund (-12)PiikkKe3.1.125.29,71SB
P11 Korkeus/HJ
1Valter ToivonenValter Toivonen (-12)KaarUra16.3.121,24PB
 0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,18/O    1,21/XXO    1,24/O PB    1,27/XXX     
2Ilkka KaittilaIlkka Kaittila (-12)KaarUra7.5.121,21=PB
 0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,18/O    1,21/XO =PB    1,24/XXX     
3Atte NylundAtte Nylund (-12)PiikkKe3.1.121,00SB
 0,75/O    0,80/O    0,85/O    0,90/O    0,95/O    1,00/XXO SB    1,05/XXX     
P11 Kolmiloikka/TJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Ilkka KaittilaIlkka Kaittila (-12)KaarUra7.5.128,05 –1,5PB
  X     X     8,05/-1.5 PB     X     
2Valter ToivonenValter Toivonen (-12)KaarUra16.3.127,23 –2,7
  7,17/-0.3     7,23/-2.7     7,01/-1.3     7,21/1.1     
3Liam LeppinenLiam Leppinen (-13)LittTU15.10.136,96 +0,6PB
  6,95/0.7 PB     6,96/0.6 PB     6,39/-0.5     X     
4Atte NylundAtte Nylund (-12)PiikkKe3.1.126,74 –0,9PB
  6,50/-2.8 PB     5,90/-1.8     6,74/-0.9 PB     6,62/0.4     
P11 Kuula/SP
1Ilkka KaittilaIlkka Kaittila (-12)KaarUra7.5.126,96
  6,96     6,72     6,95     6,81     
2Valter ToivonenValter Toivonen (-12)KaarUra16.3.126,81PB
  6,30 PB     6,53 PB     6,81 PB     6,22     
3Tuukka SaarinenTuukka Saarinen (-12)KaarUra9.1.126,76SB
  6,76 SB     6,66     6,63     X     
4Atte NylundAtte Nylund (-12)PiikkKe3.1.125,94PB
  5,05     5,94 PB     5,79     5,90     
P9 40 m
1. erä
1Oiva BrodkinOiva Brodkin (-14)PiikkKe18.3.14 7,65
1Lauri LindforsLauri Lindfors (-14)LittTU4.6.14 7,65PB
3Martin KoskelaMartin Koskela PiikkKe 8,18PB
2. erä
Tuuli: +2,4
1Verneri TurkulainenVerneri Turkulainen (-14)KaarUra15.10.14 7,25
2Julius KoskipohjaJulius Koskipohja (-14)PaimU9.7.14 7,27PB
3Iivari NovaroIivari Novaro (-14)KaarUra19.9.14 7,58
P9 1000 m
1Verneri TurkulainenVerneri Turkulainen (-14)KaarUra15.10.144.02,62PB
2Martin KoskelaMartin Koskela PiikkKe4.41,60PB
P9 Korkeus/HJ
1Verneri TurkulainenVerneri Turkulainen (-14)KaarUra15.10.141,09PB
 0,85/O    0,90/O    0,95/O    0,98/O    1,01/-    1,04/XO    1,07/XXO    1,09/O PB    1,12/XXX     
P9 Kuula/SP
1Verneri TurkulainenVerneri Turkulainen (-14)KaarUra15.10.146,36PB
  6,11 PB     6,36 PB     6,09     5,77     
2Iivari NovaroIivari Novaro (-14)KaarUra19.9.145,57PB
  5,44 PB     5,57 PB     5,39     5,31     
3Oiva BrodkinOiva Brodkin (-14)PiikkKe18.3.145,15PB
  4,85 PB     5,02 PB     5,15 PB     5,03     
4Marius HartvikMarius Hartvik (-15)KaarUra17.8.153,42PB
  3,35 PB     3,17     3,36 PB     3,42 PB     
5Martin KoskelaMartin Koskela PiikkKe3,41PB
  X     3,31 PB     2,60     3,41 PB     
Naiset
N17 100 m
Tuuli: +1,1
1Pamela RantalaPamela Rantala (-06)LittTU25.5.0613,82PB
2Alexandra AlariAlexandra Alari (-06)PaimU29.10.0616,39PB
N17 Kuula/SP
1Pamela RantalaPamela Rantala (-06)LittTU25.5.0612,93
  12,52     12,79     X     12,93     12,45     X     
2Alexandra AlariAlexandra Alari (-06)PaimU29.10.068,00
  7,60     8,00     7,76     7,49     7,57     7,76     
T15 100 m
Tuuli: +0,4
1Aino IvaldiAino Ivaldi (-09)PiikkKe5.6.0913,62PB
2Fanny AlariFanny Alari (-09)PaimU21.2.0914,29
T15 Korkeus/HJ
1Fanny AlariFanny Alari (-09)PaimU21.2.091,20SB
 1,20/O SB    1,25/XXX     
T15 Kolmiloikka/TJ
1Aino IvaldiAino Ivaldi (-09)PiikkKe5.6.0910,08 +1,0
  9,99/1.4     X     10,08/1.0     10,02/-0.2     
2Aada PalsioAada Palsio (-09)PiikkKe21.6.099,36 +0,4
  9,36/0.4     9,33/0.6     8,75/0.5     9,12/-1.9     
3Pihla KuismaPihla Kuisma (-09)PaimU2.4.098,45 +0,7SB
  8,29/0.8     8,45/0.7 SB     8,12/-0.2     8,23/-0.4     
T15 Kuula/SP
1Fanny AlariFanny Alari (-09)PaimU21.2.098,82PB
  X     8,59     8,71 PB     8,82 PB     8,59     8,30     
2Aino IvaldiAino Ivaldi (-09)PiikkKe5.6.097,67PB
  7,67 PB     6,99     7,43     7,18     7,47     7,50     
T13 60 m
1. erä
Tuuli: nwnd
1Ella ForslundElla Forslund (-10)LittTU14.11.10 8,84
2Astrid FagervikAstrid Fagervik (-10)LittTU6.5.10 8,97
3Nele KuuttiNele Kuutti (-10)LittTU26.1.1010,09
4Mona NylundMona Nylund (-10)PiikkKe17.2.1010,21
5Lina SalevaLina Saleva (-10)LittTU5.10.1010,28
2. erä
Tuuli: +1,6
1Vilma LehtinenVilma Lehtinen (-10)LittTU20.10.10 8,81
2Minka KuismaMinka Kuisma (-11)PaimU 15.5.11 8,95
3Pihla HalavaPihla Halava (-11)LittTU 14.1.11 9,48
4Heta LesonenHeta Lesonen (-11)PaimU12.12.1110,11PB
T13 1000 m
1Lina SalevaLina Saleva (-10)LittTU5.10.103.57,15
2Mona NylundMona Nylund (-10)PiikkKe17.2.104.17,56SB
3Heta LesonenHeta Lesonen (-11)PaimU12.12.114.18,01
T13 Korkeus/HJ
1Vilma LehtinenVilma Lehtinen (-10)LittTU20.10.101,31
 1,20/O    1,25/O    1,28/XO    1,31/XXO    1,35/XXX     
2Mona NylundMona Nylund (-10)PiikkKe17.2.101,25
 1,20/XO    1,25/XXO    1,28/XXX     
3Heta LesonenHeta Lesonen (-11)PaimU12.12.111,05SB
 0,95/O    1,00/O    1,05/O SB    1,10/XXX     
T13 Kolmiloikka/TJ
1Minka KuismaMinka Kuisma (-11)PaimU 15.5.119,03 +2,6=PB
  8,86/1.9 =PB     9,03/2.6     X     8,85/-0.5     
2Ella ForslundElla Forslund (-10)LittTU14.11.108,32 +0,4
  8,32/0.4     X     X     X     
3Mona NylundMona Nylund (-10)PiikkKe17.2.107,81 +1,2PB
  7,51/0.3 PB     7,81/1.2 PB     7,62/0.7     X     
4Pihla HalavaPihla Halava (-11)LittTU 14.1.117,65 +0,3
  7,65/0.3     7,62/0.6     7,59/1.2     X/0.0     
5Heta LesonenHeta Lesonen (-11)PaimU12.12.117,12 +1,3PB
  7,12/1.3 PB     X     6,91/1.9     6,93/-0.6     
T13 Kuula/SP
1Venla SalomäkiVenla Salomäki (-11)KaarUra 6.8.117,72
  7,72     7,20     7,42     7,49     
2Mona NylundMona Nylund (-10)PiikkKe17.2.106,73
  6,19     6,36     5,96     6,73     
3Nele KuuttiNele Kuutti (-10)LittTU26.1.105,97PB
  5,40 PB     5,97 PB     5,61     5,71     
4Lina SalevaLina Saleva (-10)LittTU5.10.105,76PB
  5,33 PB     5,76 PB     5,26     5,37     
5Pihla HalavaPihla Halava (-11)LittTU 14.1.114,96PB
  4,73 PB     4,84 PB     4,96 PB     4,74     
6Heta LesonenHeta Lesonen (-11)PaimU12.12.114,71PB
  4,71 PB     4,71 =PB     4,55     3,52     
T11 60 m
1. erä
1Ella TuomolaElla Tuomola (-12)KaarUra12.9.12 9,25PB
2Sofia VainioSofia Vainio (-12)LittTU4.4.1210,05PB
3Mette ForslundMette Forslund (-13)LittTU3.6.1310,37
4Elle VirtalaElle Virtala (-12)KaarUra22.11.1210,40PB
5Uuna EirtovaaraUuna Eirtovaara (-12)KaarUra 25.7.1210,83SB
2. erä
Tuuli: –1,0
1Emmi AhonenEmmi Ahonen (-12)LittTU10.7.12 9,22
2Helmi LindforsHelmi Lindfors (-12)LittTU10.8.12 9,40
3Ilona KapiIlona Kapi (-13)KaarUra3.2.1310,32PB
T11 Korkeus/HJ
1Helmi LindforsHelmi Lindfors (-12)LittTU10.8.121,27PB
 1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,18/O    1,21/O    1,24/O    1,27/XO PB    1,30/XXX     
2Emmi AhonenEmmi Ahonen (-12)LittTU10.7.121,24PB
 1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,18/O    1,21/O    1,24/O PB    1,27/XXX     
3Wilma SuominenWilma Suominen (-12)KaarUra31.12.121,15
 0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,18/XXX     
4Ilona KapiIlona Kapi (-13)KaarUra3.2.131,05=PB
 0,95/O    1,00/O    1,05/XO =PB    1,10/XXX     
5Sofia VainioSofia Vainio (-12)LittTU4.4.121,00
 1,00/O    1,05/XXX     
6Uuna EirtovaaraUuna Eirtovaara (-12)KaarUra 25.7.120,90SB
 0,80/O    0,85/O    0,90/O SB    0,95/XXX     
7Lina ArfmanLina Arfman (-13)KaarUra12.5.130,85PB
 0,75/O    0,80/O    0,85/O PB    0,90/XXX     
Ella TuomolaElla Tuomola (-12)KaarUra12.9.12NH
 0,90/XXX     
T11 Kolmiloikka/TJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Emmi AhonenEmmi Ahonen (-12)LittTU10.7.128,79 +0,9PB
  8,12/2.7     X/-0.6     8,79/0.9 PB     8,53/2.8     
2Ella TuomolaElla Tuomola (-12)KaarUra12.9.128,49 +0,4PB
  X     7,99/-0.5 PB     8,45/-1.7 PB     8,49/0.4 PB     
3Helmi LindforsHelmi Lindfors (-12)LittTU10.8.128,42 –0,3PB
  X     8,17/-0.2 PB     8,00/1.7     8,42/-0.3 PB     
4Mya HartvikMya Hartvik (-13)KaarUra19.4.138,07 +4,0PB
  8,07/4.0     7,91/0.3 PB     7,15/2.6     7,69/0.3     
5Olivia RaitanenOlivia Raitanen (-14)KaarUra18.6.147,30 +0,7=PB
  X     7,23/1.9     6,98/-3.0     7,30/0.7 =PB     
T11 Kuula/SP
1Ella TuomolaElla Tuomola (-12)KaarUra12.9.126,48PB
  6,21 PB     6,34 PB     5,92     6,48 PB     
2Paula KuismaPaula Kuisma (-13)PaimU17.2.136,19PB
  5,89     5,75     5,87     6,19 PB     
3Mya HartvikMya Hartvik (-13)KaarUra19.4.135,63
  5,13     X     5,63     X     
4Uuna EirtovaaraUuna Eirtovaara (-12)KaarUra 25.7.125,23PB
  5,10 PB     4,54     5,16 PB     5,23 PB     
5Mette ForslundMette Forslund (-13)LittTU3.6.134,59
  4,26     4,03     3,92     4,59     
T9 40 m
1. erä
Tuuli: +2,4
1Sofia SuniSofia Suni (-14)LittTU11.3.14 7,32
2Anni AhonenAnni Ahonen (-14)LittTU30.9.14 7,35
3Sini HietakangasSini Hietakangas (-14)LittTU9.4.14 7,77
4Isabella PartanenIsabella Partanen (-14)LittTU1.4.14 7,85
5Irene PuhakainenIrene Puhakainen (-15)KaarUra14.2.15 8,19PB
2. erä
Tuuli: –0,5
1Olivia RaitanenOlivia Raitanen (-14)KaarUra18.6.14 6,97
2Wilda SalmiWilda Salmi (-14)KaarUra26.10.14 7,82PB
3Neelia HuhtalaNeelia Huhtala (-14)PiikkKe30.8.14 8,03
4Sara JämsenSara Jämsen (-14)LittTU30.9.14 8,25PB
5Pihla JämsenPihla Jämsen (-16)LittTU16.12.16 8,98
3. erä
Tuuli: –0,3
1Sofia LempiäinenSofia Lempiäinen (-15)PiikkKa28.8.15 8,13
2Roosa LempiäinenRoosa Lempiäinen (-17)PiikkKa14.5.17 8,91PB
T9 1000 m
1Ebba ElianderEbba Eliander (-14)KaarUra28.11.144.19,97
2Isla KaittilaIsla Kaittila (-14)KaarUra4.11.144.26,78PB
3Neelia HuhtalaNeelia Huhtala (-14)PiikkKe30.8.144.29,22PB
4Wilda SalmiWilda Salmi (-14)KaarUra26.10.145.16,63PB
T9 Korkeus/HJ
1Neelia HuhtalaNeelia Huhtala (-14)PiikkKe30.8.140,95PB
 0,75/O    0,80/O    0,85/O    0,90/O    0,95/XXO PB    0,98/XXX     
1Wilda SalmiWilda Salmi (-14)KaarUra26.10.140,95PB
 0,70/O    0,75/O    0,80/O    0,85/O    0,90/O    0,95/XXO PB    0,98/XXX     
3Isla KaittilaIsla Kaittila (-14)KaarUra4.11.140,90
 0,70/O    0,75/O    0,80/O    0,85/O    0,90/O    0,95/XXX     
4Olivia RaitanenOlivia Raitanen (-14)KaarUra18.6.140,85
 0,70/O    0,75/O    0,80/O    0,85/O    0,90/XXX     
5Irene PuhakainenIrene Puhakainen (-15)KaarUra14.2.150,85PB
 0,70/O    0,75/O    0,80/XO    0,85/O PB    0,90/XXX     
T9 Kuula/SP
1Neelia HuhtalaNeelia Huhtala (-14)PiikkKe30.8.144,68PB
  4,32     3,93     4,33     4,68 PB     
2Ella KarlssonElla Karlsson (-14)KaarUra30.1.144,29PB
  4,18 PB     3,78     3,85     4,29 PB     
3Sofia SuniSofia Suni (-14)LittTU11.3.143,73
  3,54     3,28     3,47     3,73     
4Irene PuhakainenIrene Puhakainen (-15)KaarUra14.2.153,60PB
  3,60 PB     2,93     3,43     3,56     
5Olivia RaitanenOlivia Raitanen (-14)KaarUra18.6.143,53
  3,21     3,37     3,22     3,53     
6Wilda SalmiWilda Salmi (-14)KaarUra26.10.143,51PB
  3,02     3,37 PB     3,51 PB     3,10     
7Isla KaittilaIsla Kaittila (-14)KaarUra4.11.143,44
  3,44     3,28     3,16     3,32     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
9.12.2023 Lohja: Talvijuoksusarja 2 tulokset muokattavana
9.12.2023 Helsinki: Starttikisa
9.12.2023 Turku: Tonttukisat
6.12.2023 Seinäjoki: Ice Games
5.–6.12.2023 Espoo/Kam: Itsenäisyyspäivän kisat
2.12.2023 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
3.12.2023 Joensuu/P: Reijolan hallikisat
3.12.2023 Joensuu/P: Reijolan hallikisat kaikki
2.12.2023 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja 3
2.12.2023 Kaustinen: Jouluhallikilpailut peruutettu
2.12.2023 Pori: Hallikisat
2.12.2023 Turku: Merkki-Mitalicup
29.11.2023 Helsinki: Pk. kilpailu
25.11.2023 Ii: Testijuoksusarja 2 kaikki
25.11.2023 Mikkeli: Talvijuoksusarja 2 kaikki
25.11.2023 Mikkeli: Talvijuoksusarja 2
25.11.2023 Ii: Testijuoksusarja 2
26.11.2023 Helsinki: Marrashallikilpailut
26.11.2023 Joensuu: Loskahallikilpailut
25.11.2023 Pori: Kärkiseuraottelu
22.11.2023 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
19.11.2023 Pajulahti: Intersport-nuorisohallikisat
19.11.2023 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
19.11.2023 Turku: Syyshallikisat
18.11.2023 Vantaa: Tiejuoksucup
18.11.2023 Vantaa: Tiejuoksucup 1 kaikki
4.11.2023 Helsinki: Stadium Night Run
4.11.2023 Helsinki: Stadium Night Run kaikki
18.11.2023 Helsinki: Stadium Night Run siirretty 4.11.
15.11.2023 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
28.10.2023 Helsinki: Halloween Run kaikki
28.10.2023 Helsinki: Halloween Run
11.11.2023 Lohja: Talvijuoksusarja 1 kaikki
11.11.2023 Lohja: Talvijuoksusarja 1
4.11.2023 Loviisa: 18. Sarvilahden maraton
5.11.2023 Leppävirta: Kerran vielä kiellon päälle -kisat
4.11.2023 Loviisa: Sarvilahden maraton kaikki
4.11.2023 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
4.11.2023 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja 2
28.10.2023 Mikkeli: Talvijuoksusarja 1
28.10.2023 Mikkeli: Talvijuoksusarja 1 kaikki
14.10.2023 Heinävesi: Pakkaskisat
28.10.2023 Ii: Testijuoksusarja 1
28.10.2023 Ii: Testijuoksusarja 1 kaikki
21.10.2023 Seinäjoki: Painonheittokilpailut
21.10.2023 Rovaniemi: Sydänkeskustalvisarja ja Vaaran kymppi, Talvisarjan 50-vuotisjuhlakilpailu
21.10.2023 Kankaanpää: Kankaanpään maraton
21.10.2023 Kankaanpää: Kankaanpään maraton kaikki
21.10.2023 Kaarina: 13. Syysmaraton
21.10.2023 Kaarina: Syysmaraton kaikki
21.10.2023 Nastola: PM-maastokatsastukset
14.10.2023 Kempele: Mourunki Run
14.10.2023 Vantaa: Vantaan maraton
16.–17.9.2023 Joensuu/P: Pyhäselän 22. heittohyppypäivät
14.10.2023 Oulu/H: Pyrinnön Heittokisa
14.10.2023 Espoo/E: Espoonlahden heittokisat
14.10.2023 Vantaa: SAUL:n SM-maraton
14.10.2023 Vantaa: SM-maraton
12.10.2023 Joensuu/P: 200 metrin aitakisa
7.10.2023 Helsinki: Haaga Run
7.10.2023 Tampere: Tampere juoksee
9.10.2023 Vantaa/T: Juha Kylänpään 60-vuotisjuhlakisat - Kylis 60v 60 sekunnin juoksu 9.10.2023
9.10.2023 Vantaa/T: Juha Kylänpään 60-vuotisjuhlakisat - Kylis 60v
8.10.2023 Kouvola/i: Heittocup 5
8.10.2023 Turku: Mini-Maaria
7.10.2023 Hanko: Itämeri-maraton
7.10.2023 Hanko: Itämeri-maraton kaikki
7.10.2023 Leppävirta: Huurre-heitot
8.10.2023 Oulu/H: Heinäpään heittokisat
22.9.2023 Naantali: Alakoulujen KLL:n pm-kilpailut
7.10.2023 Kirkkonummi: Lamminjärven ympärijuoksu peruutettu
7.10.2023 Oulu: Virpiniemen 15. maastomaraton tulokset puuttuvat
30.9.–1.10.2023 Leppävirta: TUL:n Järvi-Suomen Kyvyt esiin -kilpailut
3.10.2023 Helsinki/E: Pk. kilpailut
4.10.2023 Vantaa/T: Junnujen syysmoukari