TULOKSET: Oulun juoksu Oulu 16.9.2023


69 urheilijaa, 69 lajisuoritusta

Miehet
M 10 km tiejuoksu/RR
1Yuhei FukushimaYuhei Fukushima (-98)JPN9832.51 uk epäv
2Simeon RissanenSimeon Rissanen (-95)LimNM1.9.9532.56 epäv
3Jesse KuokkanenJesse Kuokkanen (-96)VarkKV23.6.9632.59 epäv
4Juho HyyryläinenJuho Hyyryläinen (-06)VaalKa3.3.0633.08 epäv
5Jani TulppoJani Tulppo (-83)LimNM28.7.8333.30 epäv
6Iiro ErkkiläIiro Erkkilä (-88)OulPy10.8.8834.15 epäv
7Janne EskelinenJanne Eskelinen (-85)LimNM26.4.8535.33 epäv
8Juho LatvakoskiJuho Latvakoski (-95)PudasjU9535.35 epäv
9Santeri SchroderusSanteri Schroderus (-96)-1.12.9635.58 epäv
10Eero OkkolinEero Okkolin (Oulu)36.11 epäv
11Veijo HonkaniemiVeijo Honkaniemi (-66)RovanRR16.6.6636.30 epäv
12Johannes PakanenJohannes Pakanen (-96)YlikNM5.1.9636.35 epäv
13Ilari JounilaIlari Jounila (-77)KuivAu5.9.7736.41 epäv
14Antto VanhalaAntto Vanhala (-84)(Oulu)18.7.8436.45 epäv
15Sasu HalmeSasu Halme (-96)IFSibboV26.8.9636.53 epäv
16Ilpo SeppänenIlpo Seppänen (-94)(Oulu)5.4.9437.03 epäv
17Jukka KauppilaJukka Kauppila (-57)LimNM10.8.5737.06 epäv
18Jani MäättäJani Määttä (-74)LimNM11.8.7437.14 epäv
19Tatu KorhonenTatu Korhonen (-70)LimNM1.5.7037.18 epäv
20Jyrki IlvesluotoJyrki Ilvesluoto (-67)RovanRR17.3.6737.21 epäv
21Jani MallilaJani Mallila (-77)(Oulu)8.3.7737.32 epäv
22Vertti PuolitaivalVertti Puolitaival (-04)(Oulu)2.9.0437.46 epäv
23Daniel JežekDaniel Ježek (-01)POL0137.50 uk epäv
24Teppo RonkainenTeppo Ronkainen (-68)OulNMKY18.11.6838.13 epäv
25Aukusti LaurilaAukusti Laurila (-05)SalRei12.11.0538.16 epäv
26Henrikki LiimatainenHenrikki Liimatainen (-76)LimNM15.4.7638.16 epäv
27Jukka Kanerva-ahoJukka Kanerva-aho (-77)KempMK20.7.7738.23 epäv
28Matti EskelinenMatti Eskelinen (-78)KempMK24.5.7838.34 epäv
29Janno MetsapoolJanno Metsapool (-88)EST8838.46 uk epäv
30Eero NurkkalaEero Nurkkala (-76)-4.11.7638.52 epäv
31Panu-Pekka PohjolaPanu-Pekka Pohjola (-68)(Oulu)9.12.6838.53 epäv
32Artturi HärkönenArtturi Härkönen (-94)-9439.00 epäv
33Simo TuppurainenSimo Tuppurainen (-80)(Oulu)14.9.8039.15 epäv
34Hannu LaurilaHannu Laurila (-64)RovanRR4.4.6439.39 epäv
35Harri PihlajaHarri Pihlaja (-94)(Pudasjärvi)9439.58 epäv
36Jouko LehtolaJouko Lehtola (-80)(Oulu)17.5.8040.00 epäv
37Pertti LapinkangasPertti Lapinkangas (-58)OulNMKY20.6.5840.20 epäv
38Jani KauppilaJani Kauppila (-80)-16.1.8040.23 epäv
39Teemu KangasharjuTeemu Kangasharju (-77)OulNMKY2.9.7740.55 epäv
40Markku TarkiainenMarkku Tarkiainen (-69)(Oulu)3.3.6941.13 epäv
41Pekka KuokkanenPekka Kuokkanen (-65)IinY12.6.6542.20 epäv
44Jukka PalokangasJukka Palokangas (-68)OulunsHei22.7.6842.54 epäv
46Heikki LaurilaHeikki Laurila (-73)WCUltraR14.3.7343.15 epäv
48Heimo SpringareHeimo Springare (-57)RovanRR5.1.5743.33 epäv
49Olavi PeuraOlavi Peura (-49)OulNMKY24.7.4943.41 epäv
52Marko PekkarinenMarko Pekkarinen (-72)LimNM22.12.7244.08 epäv
54Vesa VarmanenVesa Varmanen (-53)-29.9.5345.53 epäv
58Marko MännistöMarko Männistö (-69)RaahVe8.11.6946.58 epäv
66Matti KoivikkoMatti Koivikko (-56)OulunsHei5649.58 epäv
67Esko TakaloEsko Takalo (-56)OulunsHei1.3.5650.15 epäv
69Jorma KyllönenJorma Kyllönen (-61)KuhmKi27.3.6151.14 epäv
76Alpo TalvensaariAlpo Talvensaari (-48)KempMK1.3.4852.31 epäv
85Markku HänninenMarkku Hänninen (-51)KempMK18.7.5165.11 epäv
Naiset
N 10 km tiejuoksu/RR
1Mari UlkuniemiMari Ulkuniemi (-88)RunClub26.9.8837.08 epäv
2Sara SäkkinenSara Säkkinen (-07)LimNM 27.11.0737.15 epäv
3Maria HarjuMaria Harju (-87)HaukVei22.1.8738.52 epäv
4Anessa KisnerAnessa Kisner (-06)LimNM16.4.0640.54 epäv
5Kaisla PasslinKaisla Passlin (-08)LimNM28.3.0841.06 epäv
6Saija MustonenSaija Mustonen (-77)KuivAu8.5.7743.39 epäv
7Lea OjaLea Oja (-79)-16.1.7946.55 epäv
8Annika SjöströmAnnika Sjöström (-88)LarsmoIF4.2.8846.57 epäv
9Miia SkantsiMiia Skantsi (-90)(Oulu)18.7.9047.29 epäv
10Heli PutilaHeli Putila (-80)OulHui8047.53 epäv
11Terhi GärdingTerhi Gärding (-76)-16.8.7648.18 epäv
12Kati HolappaKati Holappa (-02)-0248.22 epäv
13Merhawit KeseteMerhawit Kesete (-02)PaltU0248.25 epäv
14Kaisa SalminenKaisa Salminen (-00)AavasU21.3.0049.41 epäv
15Marika JaakoMarika Jaako (-92)(Oulu)9249.58 epäv
21Tutta Kutila-KanniainenTutta Kutila-Kanniainen (-72)KuivAu29.6.7255.09 epäv

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
9.12.2023 Lohja: Talvijuoksusarja 2 tulokset muokattavana
9.12.2023 Helsinki: Starttikisa
9.12.2023 Turku: Tonttukisat
6.12.2023 Seinäjoki: Ice Games
5.–6.12.2023 Espoo/Kam: Itsenäisyyspäivän kisat
2.12.2023 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
3.12.2023 Joensuu/P: Reijolan hallikisat
3.12.2023 Joensuu/P: Reijolan hallikisat kaikki
2.12.2023 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja 3
2.12.2023 Kaustinen: Jouluhallikilpailut peruutettu
2.12.2023 Pori: Hallikisat
2.12.2023 Turku: Merkki-Mitalicup
29.11.2023 Helsinki: Pk. kilpailu
25.11.2023 Ii: Testijuoksusarja 2 kaikki
25.11.2023 Mikkeli: Talvijuoksusarja 2 kaikki
25.11.2023 Mikkeli: Talvijuoksusarja 2
25.11.2023 Ii: Testijuoksusarja 2
26.11.2023 Helsinki: Marrashallikilpailut
26.11.2023 Joensuu: Loskahallikilpailut
25.11.2023 Pori: Kärkiseuraottelu
22.11.2023 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
19.11.2023 Pajulahti: Intersport-nuorisohallikisat
19.11.2023 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
19.11.2023 Turku: Syyshallikisat
18.11.2023 Vantaa: Tiejuoksucup
18.11.2023 Vantaa: Tiejuoksucup 1 kaikki
4.11.2023 Helsinki: Stadium Night Run
4.11.2023 Helsinki: Stadium Night Run kaikki
18.11.2023 Helsinki: Stadium Night Run siirretty 4.11.
15.11.2023 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
28.10.2023 Helsinki: Halloween Run kaikki
28.10.2023 Helsinki: Halloween Run
11.11.2023 Lohja: Talvijuoksusarja 1 kaikki
11.11.2023 Lohja: Talvijuoksusarja 1
4.11.2023 Loviisa: 18. Sarvilahden maraton
5.11.2023 Leppävirta: Kerran vielä kiellon päälle -kisat
4.11.2023 Loviisa: Sarvilahden maraton kaikki
4.11.2023 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
4.11.2023 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja 2
28.10.2023 Mikkeli: Talvijuoksusarja 1
28.10.2023 Mikkeli: Talvijuoksusarja 1 kaikki
14.10.2023 Heinävesi: Pakkaskisat
28.10.2023 Ii: Testijuoksusarja 1
28.10.2023 Ii: Testijuoksusarja 1 kaikki
21.10.2023 Seinäjoki: Painonheittokilpailut
21.10.2023 Rovaniemi: Sydänkeskustalvisarja ja Vaaran kymppi, Talvisarjan 50-vuotisjuhlakilpailu
21.10.2023 Kankaanpää: Kankaanpään maraton
21.10.2023 Kankaanpää: Kankaanpään maraton kaikki
21.10.2023 Kaarina: 13. Syysmaraton
21.10.2023 Kaarina: Syysmaraton kaikki
21.10.2023 Nastola: PM-maastokatsastukset
14.10.2023 Kempele: Mourunki Run
14.10.2023 Vantaa: Vantaan maraton
16.–17.9.2023 Joensuu/P: Pyhäselän 22. heittohyppypäivät
14.10.2023 Oulu/H: Pyrinnön Heittokisa
14.10.2023 Espoo/E: Espoonlahden heittokisat
14.10.2023 Vantaa: SAUL:n SM-maraton
14.10.2023 Vantaa: SM-maraton
12.10.2023 Joensuu/P: 200 metrin aitakisa
7.10.2023 Helsinki: Haaga Run
7.10.2023 Tampere: Tampere juoksee
9.10.2023 Vantaa/T: Juha Kylänpään 60-vuotisjuhlakisat - Kylis 60v 60 sekunnin juoksu 9.10.2023
9.10.2023 Vantaa/T: Juha Kylänpään 60-vuotisjuhlakisat - Kylis 60v
8.10.2023 Kouvola/i: Heittocup 5
8.10.2023 Turku: Mini-Maaria
7.10.2023 Hanko: Itämeri-maraton
7.10.2023 Hanko: Itämeri-maraton kaikki
7.10.2023 Leppävirta: Huurre-heitot
8.10.2023 Oulu/H: Heinäpään heittokisat
22.9.2023 Naantali: Alakoulujen KLL:n pm-kilpailut
7.10.2023 Kirkkonummi: Lamminjärven ympärijuoksu peruutettu
7.10.2023 Oulu: Virpiniemen 15. maastomaraton tulokset puuttuvat
30.9.–1.10.2023 Leppävirta: TUL:n Järvi-Suomen Kyvyt esiin -kilpailut
3.10.2023 Helsinki/E: Pk. kilpailut
4.10.2023 Vantaa/T: Junnujen syysmoukari