TULOKSET: Tiistaikisa 5, Oulu, Raatin stadion, 29.8.2023


67 urheilijaa, 102 lajisuoritusta

Miehet
M17 100 m
Tuuli: +1,9
1Ronni MäntyrantaRonni Mäntyranta (-06)KuivAu13.4.0611,27
2Veeti PurolaVeeti Purola (-07)OulPy28.9.0711,93PB
3Jussi RaudaskoskiJussi Raudaskoski (-06)OulPy28.3.0612,26PB
P15 100 m
Tuuli: nwnd
1Aleksi PohjolaAleksi Pohjola (-08)OulPy 10.9.0812,43
Niilo RaudaskoskiNiilo Raudaskoski (-08)OulPy24.9.08DQ
P15 80 m aidat/hurdles
Tuuli: nwnd
1Tarmo HapponenTarmo Happonen (-10)OulPy 13.1.1012,78
Väinö KekkonenVäinö Kekkonen (-08)OulPy 28.1.08DQ
P13 100 m
Tuuli: 0,0
1Tarmo HapponenTarmo Happonen (-10)OulPy 13.1.1013,60PB
2Lassi KiimamaaLassi Kiimamaa (-11)OulPy29.10.1115,01PB
3Aaro HihnalaAaro Hihnala (-11)OulPy9.6.1115,97PB
4Nooa YlimäinenNooa Ylimäinen (-11)OulPy24.2.1116,74PB
P13 60 m aidat/hurdles
Tuuli: –0,2
1Aaro HihnalaAaro Hihnala (-11)OulPy9.6.1113,04PB
P11 100 m
Tuuli: +0,7
1Luukas ErvastiLuukas Ervasti (-12)KuivAu22.9.1215,01PB
2Kasperi KovalainenKasperi Kovalainen (-12)OulPy9.9.1215,99PB
3Kaius KaikkonenKaius Kaikkonen (-14)OulPy21.1.1416,10PB
4Luka SalonsaariLuka Salonsaari (-12)OulPy27.12.1216,72PB
P11 60 m aidat/hurdles
Tuuli: +0,5
1Kasperi KovalainenKasperi Kovalainen (-12)OulPy9.9.1212,17PB
2Luka SalonsaariLuka Salonsaari (-12)OulPy27.12.1212,18
Naiset
N17 100 m
2. erä
Tuuli: –1,1
1Emma JuntunenEmma Juntunen (-08)KuivAu16.5.0812,99SB
2Nella MuhosNella Muhos (-06)KuivAu13.8.0613,56
3Aada NiemiAada Niemi (-06)OulPy4.2.0613,64
4Aada TaskinenAada Taskinen (-06)OulPy30.5.0613,84
5Kiia VanhatupaKiia Vanhatupa (-06)OulPy5.7.0614,26SB
6Johanna OravaJohanna Orava (-06)OulPy2.7.0614,94PB
N17 200 m
2. erä
Tuuli: –1,0
1Emma JuntunenEmma Juntunen (-08)KuivAu16.5.0827,20SB
N17 100 m aidat/hurdles
2. erä
Tuuli: nwnd
Kiia VanhatupaKiia Vanhatupa (-06)OulPy5.7.06DNF
Johanna OravaJohanna Orava (-06)OulPy2.7.06DNF
Anni NiskalaAnni Niskala (-08)KuivAu4.11.08DNF
Aada TaskinenAada Taskinen (-06)OulPy30.5.06DNF
N17 4x100 m
1Oulun PyrintöOulun Pyrintö OulPy53,80
 Aada Niemi 06, Kiia Vanhatupa 06, Aada Taskinen 06, Johanna Orava 06 
2Oulun PyrintöOulun Pyrintö OulPy55,01
 Taika Purola 10, Henna Hiltunen 09, Iina-Emilia Häyry 10, Aino-Sofia Juntunen 08 
3Oulun PyrintöOulun Pyrintö OulPy56,48
 Inkeri Myllylä 10, Alisia Vesaluoma 09, Iida Mäkelä 09, Minja Siltakoski 09 
4Oulun PyrintöOulun Pyrintö OulPy58,85
 Reeta Räsänen 10, Tilda-Aliina Leiviskä 10, Minea Salmela 10, Ilona Kauppila 10 
5Oulun PyrintöOulun Pyrintö OulPy60,07
 Sophie Lopes 11, Eevi Tulppo 10, Saana Tulppo 12, Ella Kiviniemi 11 
6Oulun PyrintöOulun Pyrintö OulPy60,45
 Nella Väkeväinen 10, Olivia Ukonmaanaho 11, Milka Karvonen 11, Vivian Laukka 10 
T15 100 m
Tuuli: +1,7
1Aino-Sofia JuntunenAino-Sofia Juntunen (-08)OulPy28.2.0813,51PB
2Iida MäkeläIida Mäkelä (-09)OulPy 24.12.0913,95PB
3Henna HiltunenHenna Hiltunen (-09)OulPy23.2.0914,21
4Alisia VesaluomaAlisia Vesaluoma (-09)OulPy12.10.0914,49
5Minja SiltakoskiMinja Siltakoski (-09)OulPy18.1.0914,68
T15 80 m aidat/hurdles
Tuuli: –0,6
1Iida MäkeläIida Mäkelä (-09)OulPy 24.12.0913,43
2Henna HiltunenHenna Hiltunen (-09)OulPy23.2.0914,17
3Alisia VesaluomaAlisia Vesaluoma (-09)OulPy12.10.0914,32PB
T13 100 m
1. erä
Tuuli: –0,2
1Reeta RäsänenReeta Räsänen (-10)OulPy18.6.1014,84PB
2Ilona KauppilaIlona Kauppila (-10)OulPy1.7.1015,27PB
3Minea SalmelaMinea Salmela (-10)OulPy1.6.1015,30PB
4Ella KiviniemiElla Kiviniemi (-11)OulPy17.3.1115,81PB
2. erä
Tuuli: –0,2
1Iina-Emilia HäyryIina-Emilia Häyry (-10)OulPy31.3.1013,89PB
2Inkeri MyllyläInkeri Myllylä (-10)OulPy30.6.1014,13PB
3Olivia UkonmaanahoOlivia Ukonmaanaho (-11)OulPy29.4.1114,25PB
4Taika PurolaTaika Purola (-10)OulPy17.8.1014,31
5Sophie LopesSophie Lopes (-11)OulPy17.8.1114,54PB
6Nea HyväriNea Hyväri (-10)RaahVe24.12.1015,05PB
7Nella VäkeväinenNella Väkeväinen (-10)OulPy 15.7.1015,22PB
T13 60 m aidat/hurdles
1. erä
Tuuli: +3,2
1Eevi TulppoEevi Tulppo (-10)OulPy27.8.1010,85
2Tilda-Aliina LeiviskäTilda-Aliina Leiviskä (-10)OulPy21.10.1011,71
3Milka KarvonenMilka Karvonen (-11)OulPy28.4.1112,33PB
4Nea HyväriNea Hyväri (-10)RaahVe24.12.1012,58
2. erä
Tuuli: +0,4
1Olivia UkonmaanahoOlivia Ukonmaanaho (-11)OulPy29.4.1110,18=PB
2Iina-Emilia HäyryIina-Emilia Häyry (-10)OulPy31.3.1010,31PB
3Sophie LopesSophie Lopes (-11)OulPy17.8.1110,47PB
4Inkeri MyllyläInkeri Myllylä (-10)OulPy30.6.1010,80PB
5Nella VäkeväinenNella Väkeväinen (-10)OulPy 15.7.1011,11
T11 100 m
1. erä
Tuuli: +1,0
1Fiia HottinenFiia Hottinen (-14)OulPy1.9.1416,12PB
2Lisa-Maria ElfLisa-Maria Elf (-12)KempKi4.6.1216,82PB
3Iisa KlaavuniemiIisa Klaavuniemi (-14)YliINa7.3.1417,58PB
4Aava KekkonenAava Kekkonen (-12)OulPy14.11.1217,63PB
5Nella HyväriNella Hyväri (-15)RaahVe15.1.1518,72PB
6Milja LampelaMilja Lampela (-12)KempKi11.7.1219,02PB
2. erä
Tuuli: +1,5
1Kerttu HeikkiläKerttu Heikkilä (-12)KempKi7.5.1215,59PB
2Maija TaskilaMaija Taskila (-13)OulPy14.2.1316,07PB
3Rosa-Maria ElfRosa-Maria Elf (-12)KempKi4.6.1216,26PB
4Elma KlaavuniemiElma Klaavuniemi (-12)YliINa31.7.1216,66PB
5Saana TulppoSaana Tulppo (-12)OulPy13.4.1216,76PB
6Minea RautioMinea Rautio (-13)OulPy2.6.1316,76PB
T11 60 m aidat/hurdles
Tuuli: +0,9
1Maija TaskilaMaija Taskila (-13)OulPy14.2.1311,30PB
2Elma KlaavuniemiElma Klaavuniemi (-12)YliINa31.7.1211,40PB
3Kerttu HeikkiläKerttu Heikkilä (-12)KempKi7.5.1211,59PB
4Saana TulppoSaana Tulppo (-12)OulPy13.4.1211,77PB
5Minea RautioMinea Rautio (-13)OulPy2.6.1312,08
6Iisa KlaavuniemiIisa Klaavuniemi (-14)YliINa7.3.1412,10PB (9-v. ka 49.)
7Nella HyväriNella Hyväri (-15)RaahVe15.1.1514,68PB

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
24.–25.2.2024 Mustasaari: 22-, 19- ja 17-v. SM-hallikilpailut
25.2.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallimoniottelut
24.2.2024 Pori: Karhuhallin keihäs
22.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 1 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3
4.2.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 2
3.2.2024 Pajulahti: Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat
3.2.2024 Kajaani: Pk. kilpailut
3.2.2024 Helsinki: Helsyhallikilpailut 2
3.2.2024 Jyväskylä: Hipposhallikilpailut 2
3.2.2024 Turku: Kupittaan kisat
3.2.2024 Rovaniemi: Tunturihallikilpailut
31.1.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
27.1.2024 Ii: Testijuoksusarja 5
27.1.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
29.1.2024 Kokkola: Hallikisat
28.1.2024 Kuortane: Seiväskilpailu
28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
27.–28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
28.1.2024 Hyvinkää: Hallihypyt