TULOKSET: 15-9-v. pm-viestit, Jyväskylä, Harjun stadion, 23.8.2023


239 urheilijaa, 115 lajisuoritusta

Miehet
M17 4x100 m
Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKUDNF
 Valtteri Paksuniemi 07, Oliver Koskinen 06, Juuso Tapanila 07, Lauri Papponen 06 
P15 4x100 m
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU47,97
 Joona Viitala 08, Olli Huttunen 08, Lauri Sinkkonen 08, Abdullah Aydin 10 
2Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU51,43
 Joonatan Kulmala 09, Jussi Nerg 09, Oskari Heinonen 09, Niilo Hämäläinen 09 
3Saarijärven PullistusSaarijärven Pullistus SaarijPu53,43
 Elias Oittinen 09, Valtteri Valkola 10, Otto Kajuutti 09 
4Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU53,92
 Julius Auvinen 09, Akseli Kalliokoski 09, Joel Laurinmaa 09, Eetu Keto-Tokoi 09 
P15 4x800 m
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU 9.54,40
 Oskari Heinonen 09, Lauri Sinkkonen 08, Vilho Hietala 08, Joonatan Kulmala 09 
2Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU10.29,83
 Joona Viitala 08, Joel Laurinmaa 09, Eetu Keto-Tokoi 09, Jussi Nerg 09 
3Saarijärven PullistusSaarijärven Pullistus SaarijPu10.35,63
 Elias Oittinen 09, Valtteri Valkola 10, Otto Kajuutti 09 
4Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU11.23,66
 Akseli Kalliokoski 09, Veikka Kärsämä 09, Julius Auvinen 09, Jimi Jämsen 09 
P15 4x80 m aidat
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU46,87
 Olli Huttunen 08, Lauri Sinkkonen 08, Abdullah Aydin 10, Joona Viitala 08 
2Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU51,66
 Julius Auvinen 09, Akseli Kalliokoski 09, Oskari Heinonen 09, Niilo Hämäläinen 09 
3Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU57,06
 Eetu Keto-Tokoi 09, Jussi Nerg 09, Jimi Jämsen 09, Joel Laurinmaa 09 
P13 4x100 m
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU52,30
 Topi Turpeinen 10, Kasperi Möttönen 10, Niilo Palanne 11, Eemeli Suutari 10 
2Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU59,60
 Topias Toivonen 11, Elias Tiisanoja 11, Herkko Heikkinen 10, Juho Suonsaari 10 
3Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU64,56
 Tuomas Tillgren 11, Otso Meriläinen 11, Akseli Yrjönsuuri 11, Veikko Alonen 10 
Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKUDQ
 Aapo Simo 11, Eero Sinkkonen 11, Konsta Pulkkinen 11, Paavo Hämäläinen 11 
P13 4x600 m
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU 6.49,28
 Herkko Heikkinen 10, Eemeli Suutari 10, Topi Turpeinen 10, Abdullah Aydin 10 
2Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU 8.04,21
 Kasperi Möttönen 10, Veikko Alonen 10, Konsta Pulkkinen 11, Eero Sinkkonen 11 
3Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU 8.38,33
 Tuomas Tillgren 11, Juho Suonsaari 10, Topias Toivonen 11, Otso Meriläinen 11 
P13 4x60 m aidat
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU42,92
 Kasperi Möttönen 10, Eero Sinkkonen 11, Niilo Palanne 11, Paavo Hämäläinen 11 
Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU48,40 epäv
 Topias Toivonen 11, Veikko Alonen 10, Eemeli Suutari 10 
P11 4x 50 m
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU30,98
 Daniel Parkkonen 12, Jaakko Simo 13, Peetu Kahilainen 13, Touko Kankainen 12 
2Keuruun KisailijatKeuruun Kisailijat KeurKi31,33
 Ben Korhonen 12, Niilo Niemelä 12, Niilo Sorri 13, Unto Mikkilä 12 
3Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU31,78
 Mikael Kukkola 12, Lauri Vainio 13, Ilja Ojanperä 12, Aukusti Viitanen 13 
4Äänekosken UrheilijatÄänekosken Urheilijat ÄänekU34,89
 Ruuben Wegelius 13, Oskari Wegelius 12, Miska Hattara 12, Eemeli Nyholm 13 
P11 4x600 m
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU 7.52,87
 Leo Pentinniemi 12, Aukusti Viitanen 13, Kuutti Alasaarela 12, Touko Kankainen 12 
2Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU 8.28,67
 Mikael Kukkola 12, Rasmus Paronen 12, Paavo Rossi 13, Daniel Parkkonen 12 
3Äänekosken UrheilijatÄänekosken Urheilijat ÄänekU 8.57,33
 Miska Hattara 12, Manu Jalasaho 13, Oskari Wegelius 12, Nooa Virtanen 13 
4Keuruun KisailijatKeuruun Kisailijat KeurKi 9.30,11
 Niilo Sorri 13, Niilo Niemelä 12, Unto Mikkilä 12, Ben Korhonen 12 
Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU 9.41,81 epäv
 Hugo Hakonen 12, Vilho Puurula 12, Lauri Vainio 13 
P11 4x60 m aidat
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU46,53 epäv
 Daniel Parkkonen 12, Lauri Vainio 13, Mikael Kukkola 12, Aukusti Viitanen 13 
2Äänekosken UrheilijatÄänekosken Urheilijat ÄänekU53,91 epäv
 Oskari Wegelius 12, Eemeli Nyholm 13, Ruuben Wegelius 13, Miska Hattara 12 
P9 4x400 m
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU5.35,05
 Jalo Raaska 15, Akseli Roimela 14, Miro Järvinen 14, Joel Raitio 14 
2Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU5.37,93
 Topi Pentinniemi 14, Tuukka Ylönen 14, Aaron Stenman 14, Anton Poikolainen 16 
3Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU5.47,35
 Samu Kankainen 14, Vilho Lohi 14, Voitto Veistämö 15, Unto Iivonen 14 
4Saarijärven PullistusSaarijärven Pullistus SaarijPu6.24,17
 Ruuben Oittinen 15, Väinö Pimiä 16, Johannes Huttunen 14, Leevi Ruunaniemi 14 
Äänekosken UrheilijatÄänekosken Urheilijat ÄänekU5.58,74 epäv
 Arsenii Vdovets 14, Veeti Kynnäs 17, Leonard Virtanen 15 
Naiset
N17 4x100 m
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU49,13
 Pirkko Järvikylä 06, Aada Aarnio 06, Siiri Kihlman 06, Nea Koppeli 07 
N17 4x100 m aidat
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU60,40
 Aada Aarnio 06, Siiri Kihlman 06, Nea Koppeli 07, Pirkko Järvikylä 06 
T15 4x100 m
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU50,82
 Essi Suni 08, Sofia Sauvala 08, Alina Pentti 08, Venla Salminen 09 
2Äänekosken UrheilijatÄänekosken Urheilijat ÄänekU51,47
 Peppi Soiluaho 09, Selma Pollari 08, Enni Makkonen 08, Lilja Paso 08 
3Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU55,54
 Mary Mehinen 08, Lucinda Smith 09, Aima Riipinen 08, Olivia Puranen 08 
4Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU56,24
 Aino Ikonen 09, Ella Roimela 09, Peppi Sahavirta 09, Linnea Kauppi 09 
5Kaipolan Vire JämsäKaipolan Vire Jämsä KaipVi58,11
 Lydia Aho 09, Iida Tamminen 09, Veera Sinisalo 09, Stella Hakonen 09 
Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKUDQ
 Jenny Grönholm 08, Erika Parkkonen 08, Jade Kinnunen 08, Anna Njie 09 
T15 4x800 m
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU10.41,67
 Peppi Sahavirta 09, Erika Parkkonen 08, Venla Salminen 09, Olivia Puranen 08 
2Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU11.43,27
 Lumi-Kukka Saaranen 11, Enni Mustaparta 09, Venla Vienola 10, Ella Roimela 09 
3Kaipolan Vire JämsäKaipolan Vire Jämsä KaipVi13.12,93
 Veera Sinisalo 09, Lydia Aho 09, Stella Hakonen 09, Iida Tamminen 09 
T15 4x80 m aidat
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU50,03
 Sofia Sauvala 08, Essi Suni 08, Jade Kinnunen 08, Alina Pentti 08 
2Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU52,91
 Erika Parkkonen 08, Anna Njie 09, Jenny Grönholm 08, Venla Salminen 09 
3Kaipolan Vire JämsäKaipolan Vire Jämsä KaipVi60,46
 Lydia Aho 09, Veera Sinisalo 09, Stella Hakonen 09, Iida Tamminen 09 
4Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU62,67
 Lucinda Smith 09, Ella Roimela 09, Peppi Sahavirta 09, Linnea Kauppi 09 
T13 4x100 m
1Saarijärven PullistusSaarijärven Pullistus SaarijPu55,91
 Saara Puranen 10, Hilma Kinnunen 10, Aino Kantelinen 10, Lumia Ahola 10 
2Äänekosken UrheilijatÄänekosken Urheilijat ÄänekU56,70
 Matilda Syri 10, Petra Lähteelä 10, Veera Manner 11, Frida Rossi 11 
3Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU56,77
 Hertta Tikka 10, Anni Sahindal 10, Hanna Herranen 11, Jasmin Kinnunen 10 
4Kaipolan Vire JämsäKaipolan Vire Jämsä KaipVi58,44
 Julia Talvinen 10, Emilia Salonen 11, Iida Taini 11, Ronja Virtanen 11 
5Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU60,02
 Saara Järvinen 11, Ninni-Maria Ylönen 11, Jessika Ratilainen 11, Fanni Virtanen 11 
6Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU63,78
 Elli Uusi-Maahi 11, Adeleine Mattila 10, Ronja Schulman 11, Sini Korpi-Kyyny 11 
Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKUDNF
 Saimi Muhonen 10, Alisa Pirttiniemi 10, Kiira Kahilainen 10, Sofi Olokainen 10 
Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKUDQ
 Hilla Ruokostenpohja 11, Kaisla Veistämö 11, Petra Rautiainen 10, Siiri Perkkiö 11 
T13 4x600 m
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU 7.30,05
 Ronja Koivisto 11, Saimi Muhonen 10, Hilla Ruokostenpohja 11, Saana Seppänen 10 
2Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU 8.18,29
 Saara Järvinen 11, Kiira Kahilainen 10, Aino Tarkiainen 11, Sini Korpi-Kyyny 11 
3Saarijärven PullistusSaarijärven Pullistus SaarijPu 8.26,54
 Aino Kantelinen 10, Hilma Kinnunen 10, Lumia Ahola 10, Saara Puranen 10 
4Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU 8.27,25
 Ninni-Maria Ylönen 11, Fanni Virtanen 11, Petra Rautiainen 10, Anni Sahindal 10 
5Kaipolan Vire JämsäKaipolan Vire Jämsä KaipVi 8.42,38
 Emilia Salonen 11, Julia Talvinen 10, Iida Taini 11, Ronja Virtanen 11 
6Äänekosken UrheilijatÄänekosken Urheilijat ÄänekU 9.22,44
 Matilda Syri 10, Frida Rossi 11, Veera Manner 11, Petra Lähteelä 10 
T13 4x60 m aidat
1. erä
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU46,00
 Hilla Ruokostenpohja 11, Fanni Virtanen 11, Hanna Herranen 11, Ronja Koivisto 11 
2Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU50,34
 Saara Järvinen 11, Sini Korpi-Kyyny 11, Venla Vienola 10, Ninni-Maria Ylönen 11 
2. erä
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU42,09
 Kiira Kahilainen 10, Saimi Muhonen 10, Hertta Tikka 10, Jasmin Kinnunen 10 
2Saarijärven PullistusSaarijärven Pullistus SaarijPu46,06
 Meri Kankaanpää 11, Aino Kantelinen 10, Hilma Kinnunen 10, Lumia Ahola 10 
3Äänekosken UrheilijatÄänekosken Urheilijat ÄänekU49,97
 Petra Lähteelä 10, Elli Latvala 11, Veera Manner 11, Matilda Syri 10 
T11 4x 50 m
1. erä
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU30,53
 Liina Mäkelä 13, Ella Vesiaho 13, Milja Rentola 12, Kiia Kurunmäki 12 
2Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU32,53
 Rebekka Hokkanen 12, Saga Sorri 12, Meeri Järvinen 13, Amalia Kurkela 12 
3Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU33,15
 Emilia Ekonoja 13, Aada Suutari 12, Alisa Laurinmaa 13, Leni Hytönen 12 
4Kaipolan Vire JämsäKaipolan Vire Jämsä KaipVi34,45
 Elviira Blomback 12, Sofia Jylhä 12, Sylvi Savio 12, Iina Hasala 13 
2. erä
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU31,09
 Elsa Hakkarainen 12, Ella Vehniäinen 12, Pihla Paananen 12, Emilia Räsänen 12 
2Saarijärven PullistusSaarijärven Pullistus SaarijPu32,04
 Nella Ahonen 13, Lyyli Kinnunen 15, Anna Kankaanpää 13, Hertta Kinnunen 12 
3Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU32,26
 Elsi Suni 13, Seela Blomqvist 12, Matilda Iivonen 12, Valpuri Heikkinen 13 
4Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU32,88
 Siiri Huhtiniemi 13, Martta Rikman 13, Hilma Kaasalainen 13, Hertta Alonen 12 
5Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU33,28
 Pinja Vienola 12, Vilma Kortelainen 13, Lumi Dele 13, Ellen Laitiainen 13 
6Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU35,70
 Venla Lohi 13, Erin Levälahti 13, Meeri Kujala 13, Laila Marjomäki 13 
T11 4x600 m
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU 7.59,21
 Ella Vesiaho 13, Aada Suutari 12, Valpuri Heikkinen 13, Viivi Jarva 12 
2Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU 8.35,87
 Vilma Kortelainen 13, Liina Mäkelä 13, Lumi Dele 13, Lumi Jylhä 13 
3Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU 9.00,44
 Pinja Vienola 12, Kiia Kurunmäki 12, Ella Vehniäinen 12, Milja Rentola 12 
4Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU 9.01,95
 Emilia Räsänen 12, Juliet Kouko 12, Rebekka Hokkanen 12, Matilda Iivonen 12 
5Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU 9.10,43
 Meeri Järvinen 13, Lilja Lakanen 12, Emilia Ekonoja 13, Martta Rikman 13 
6Saarijärven PullistusSaarijärven Pullistus SaarijPu 9.23,80
 Anna Kankaanpää 13, Enni Keskinen 13, Lyyli Kinnunen 15, Hertta Kinnunen 12 
7Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU 9.30,67
 Alisa Laurinmaa 13, Pihla Paananen 12, Hertta Alonen 12, Hilma Kaasalainen 13 
8Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU 9.42,71
 Erin Levälahti 13, Venla Lohi 13, Ellen Laitiainen 13, Laila Marjomäki 13 
T11 4x60 m aidat
1. erä
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU49,46 epäv
 Alisa Laurinmaa 13, Aada Suutari 12, Lumi Dele 13, Leni Hytönen 12 
2Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU49,64 epäv
 Juliet Kouko 12, Ella Vesiaho 13, Meeri Järvinen 13, Martta Rikman 13 
3Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU54,14 epäv
 Milja Rentola 12, Amalia Kurkela 12, Erin Levälahti 13, Linda Toivonen 14 
2. erä
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU45,02 epäv
 Liina Mäkelä 13, Vilma Kortelainen 13, Kiia Kurunmäki 12, Pinja Vienola 12 
2Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU45,31 epäv
 Emilia Ekonoja 13, Rebekka Hokkanen 12, Siiri Huhtiniemi 13, Elsa Hakkarainen 12 
3Saarijärven PullistusSaarijärven Pullistus SaarijPu50,52 epäv
 Enni Keskinen 13, Anna Kankaanpää 13, Lyyli Kinnunen 15, Hertta Kinnunen 12 
T9 4x400 m
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU5.14,86
 Selma Järvinen 15, Elsi Luoto 14, Ida Nybacka 14, Martta Joutsen 14 
2Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU5.43,06
 Linda Toivonen 14, Kerttu Vainio 14, Mona Hokkanen-Cherry 14, Ansa Haapakoski 14 
3Äänekosken UrheilijatÄänekosken Urheilijat ÄänekU6.08,25
 Elli Korpilauri 15, Aava Manninen 15, Silja Rautiainen 15, Oona Ylitalo 15 
4Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU6.10,74
 Sofia Virtanen 15, Nelli Puumala 14, Janna Hirvi 14, Senja Pohjola 15 
5Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU6.11,93
 Iisa Mustaparta 14, Mette Heikkinen 14, Isla Juuti 14, Siiri Hemminki 14 
6Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU6.15,12
 Mila Pasanen 14, Tyyne Kovanen 15, Seela Knuutila 14, Beata Hokkanen 14 
7Saarijärven PullistusSaarijärven Pullistus SaarijPu6.24,25
 Lyyli Kinnunen 15, Kerttu Rahkonen 16, Elsa Rosti 15, Emilia Rahkonen 15 
8Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU6.27,25
 Inkeri Lähitie 14, Amalia Morko 14, Pihla Riihinen 14, Iida Pesonen 15 
9Kaipolan Vire JämsäKaipolan Vire Jämsä KaipVi6.32,83
 Anna Orell 15, Tilda Jokiperä 16, Minja Västinen 16, Hilma Kurjonen 15 
T9 8x40 m sukkulasekaviesti
1. erä
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU53,30 mixed
2Äänekosken UrheilijatÄänekosken Urheilijat ÄänekU60,03 mixed
3Saarijärven PullistusSaarijärven Pullistus SaarijPu60,63 mixed
4Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU63,93 mixed
2. erä
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU55,48 mixed
2Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU57,78 mixed
3Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU60,28 mixed
4Kaipolan Vire JämsäKaipolan Vire Jämsä KaipVi65,80 mixed
N60 4x100 m
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU62,58
 Anne Virkalahti 63, Leena Tenhu 57, Jaana Saarinen 63, Annika Savolainen 59 
N30 4x100 m
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU52,32
 Tuire Mäki 76, Tessa Tillgren 83, Miia Konttinen 87, Johanna Kivistö 88 

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat