TULOKSET: SAUL:n SM-viestit, Kangasala, Kyötikkälän urheilukeskus, 19.8.2023


411 urheilijaa, 239 lajisuoritusta

Miehet
M80 4x100 m
1V-S MastersV-S Masters VSMasters78,27
 Risto Räty 41, Hannu Penttilä 42, Heimo Klaukka 43, Eero Penttilä 41 
2LahtiSportLahtiSport LahtiSp78,34
 Lauri Stöd 42, Risto Mattila 42, Esa Saukkola 40, Seppo Ollinen 40 
3Kunto-Pirkat TampereKunto-Pirkat Tampere KuntoP81,38
 Reijo Kauppila 42, Eino Järvelä 40, Kauko Höysniemi 41, Yrjö Kerttula 41 
M80 1000 m viesti
1V-S MastersV-S Masters VSMasters3.57,22
 Heikki Salo 41, Heimo Klaukka 43, Hannu Penttilä 42, Risto Räty 41 
2Kunto-Pirkat TampereKunto-Pirkat Tampere KuntoP4.02,62
 Kauko Höysniemi 41, Yrjö Kerttula 41, Eino Järvelä 40, Reijo Kauppila 42 
3LahtiSportLahtiSport LahtiSp4.06,87
 Lauri Stöd 42, Seppo Ollinen 40, Esa Saukkola 40, Risto Mattila 42 
M80 3x400 m
1V-S MastersV-S Masters VSMasters5.07,43
 Heikki Salo 41, Hannu Penttilä 42, Risto Räty 41 
2Kunto-Pirkat TampereKunto-Pirkat Tampere KuntoP5.18,33
 Yrjö Kerttula 41, Eino Järvelä 40, Reijo Kauppila 42 
3LahtiSportLahtiSport LahtiSp5.36,67
 Risto Mattila 42, Esa Saukkonen , Seppo Ollinen 40 
M80 3x800 m
1Kunto-Pirkat TampereKunto-Pirkat Tampere KuntoP12.53,56
 Yrjö Kerttula 41, Eino Järvelä 40, Reijo Kauppila 42 
2LahtiSportLahtiSport LahtiSp13.45,53
 Seppo Ollinen 40, Risto Mattila 42, Esa Saukkola 40 
M75 4x100 m
1Porin Urheilu-VeteraanitPorin Urheilu-Veteraanit PorinUV64,06
 Jorma Nieminen 39, Pertti Ahomäki 46, Jouko Kirstilä 47, Pentti Vanhatalo 48 
2Kunto-Pirkat TampereKunto-Pirkat Tampere KuntoP65,46
 Heikki Eromäki , Ahti Finning 48, Väinö Pääkkö 47, Taisto Pietilä 48 
3V-S MastersV-S Masters VSMasters67,25
 Jouko Teinilä 44, John Rizaew 47, Jukka Helkama 46, Pentti Karppinen 47 
M75 1000 m viesti
1Kunto-Pirkat TampereKunto-Pirkat Tampere KuntoP3.03,83
 Väinö Pääkkö 47, Heikki Eromäki , Taisto Pietilä 48, Ahti Finning 48 
2Oulun IkiliikkujatOulun Ikiliikkujat OulIL3.12,74
 Eero Helenius 45, Veikko Virkkunen , Aarno Tolonen 48, Simo Perkkiö 46 
3V-S MastersV-S Masters VSMasters3.34,31
 John Rizaew 47, Jouko Teinilä 44, Jukka Helkama 46, Leo Koistinen 47 
M75 3x400 m
1Kunto-Pirkat TampereKunto-Pirkat Tampere KuntoP4.13,49
 Heikki Eromäki , Taisto Pietilä 48, Ahti Finning 48 
2V-S MastersV-S Masters VSMasters4.21,39
 Erkki Intovuori 48, Jukka Helkama 46, Leo Koistinen 47 
3Oulun IkiliikkujatOulun Ikiliikkujat OulIL4.30,31
 Pentti Hänninen 46, Simo Perkkiö 46, Aarno Tolonen 48 
4Spove HelsinkiSpove Helsinki Spove4.47,80
 Heikki Räsänen 44, Raimo Niemi 48, Markku Juopperi 44 
M75 3x800 m
1Kunto-Pirkat TampereKunto-Pirkat Tampere KuntoP10.26,97
 Matti Kuosmanen 45, Väinö Pääkkö 47, Ahti Finning 48 
2Spove HelsinkiSpove Helsinki Spove10.54,80
 Heikki Räsänen 44, Raimo Niemi 48, Markku Juopperi 44 
3V-S MastersV-S Masters VSMasters11.13,06
 Jukka Helkama 46, Erkki Intovuori 48, Leo Koistinen 47 
M70 4x100 m
1Lappajärven VeikotLappajärven Veikot LappVei60,72
 Arvi Kangastie 45, Jarmo Mäkinen 53, Juhani Tikkalahti 51, Esa Männikkö 48 
2Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU61,80
 Leo Lahtinen 52, Jukka Järvenpää 50, Antti Mero 52, Jaakko Hanhinen 53 
3LahtiSportLahtiSport LahtiSp61,90
 Erkki Raskinen 47, Mauri Forsberg 47, Harri Silkosuo 49, Taisto Pöyry 53 
4Kunto-Pirkat TampereKunto-Pirkat Tampere KuntoP62,46
 Ari Ovaska 50, Kari Sanelma 50, Pertti Nousiainen 53, Markku Huikkola 52 
5Kymen Urheilu-VeteraanitKymen Urheilu-Veteraanit KymUV63,09
 Antti Aaltonen 51, Auvo Kouvo 52, Seppo Putkinen 46, Tapio Pitkänen 49 
6Oulun IkiliikkujatOulun Ikiliikkujat OulIL63,54
 Simo Perkkiö 46, Mikko Santaniemi 51, Matti Heikkinen 53, Tapio Peltola 50 
7Muuramen YritysMuuramen Yritys MuurY64,41
 Pertti Härkönen 44, Reijo Vauhkonen 51, Pentti Tarvainen 46, Matti Jalonen 53 
M70 1000 m viesti
1Muuramen YritysMuuramen Yritys MuurY2.55,06
 Matti Jalonen 53, Ilmo Viitanen , Olavi Brandt 52, Reijo Vauhkonen 51 
2Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU2.55,53
 Jukka Järvenpää 50, Leo Lahtinen 52, Jaakko Hanhinen 53, Antti Mero 52 
3LahtiSportLahtiSport LahtiSp2.56,09
 Erkki Raskinen 47, Mauri Forsberg 47, Harri Silkosuo 49, Taisto Pöyry 53 
4Oulun IkiliikkujatOulun Ikiliikkujat OulIL2.57,05
 Matti Heikkinen 53, Tapio Peltola 50, Veijo Leiviskä 53, Mikko Santaniemi 51 
5Kymen Urheilu-VeteraanitKymen Urheilu-Veteraanit KymUV3.05,17
 Tapio Pitkänen 49, Seppo Putkinen 46, Antti Aaltonen 51, Auvo Kouvo 52 
6Kunto-Pirkat TampereKunto-Pirkat Tampere KuntoP3.18,31
 Pertti Nousiainen 53, Markku Huikkola 52, Ari Ovaska 50, Kari Sanelma 50 
M70 3x400 m
1Oulun IkiliikkujatOulun Ikiliikkujat OulIL3.49,44
 Mikko Santaniemi 51, Tapio Peltola 50, Veijo Leiviskä 53 
2Spove HelsinkiSpove Helsinki Spove4.01,15
 Vilho Kauppinen 51, Taisto Lehtinen 52, Rauno Silvennoinen 52 
3Muuramen YritysMuuramen Yritys MuurY4.05,45
 Pertti Härkönen 44, Olavi Brandt 52, Reijo Vauhkonen 51 
4LahtiSportLahtiSport LahtiSp4.10,85
 Harri Silkosuo 49, Matti Koljonen 48, Taisto Pöyry 53 
5V-S MastersV-S Masters VSMasters4.15,43
 Esko Valtonen 53, Ari Jussila 53, Esko Tynkkynen 52 
6Kunto-Pirkat TampereKunto-Pirkat Tampere KuntoP4.25,20
 Pertti Nousiainen 53, Juhani Kortelahti 50, Kari Sanelma 50 
M70 3x800 m
1Spove HelsinkiSpove Helsinki Spove 9.23,36
 Vilho Kauppinen 51, Taisto Lehtinen 52, Rauno Silvennoinen 52 
2Oulun IkiliikkujatOulun Ikiliikkujat OulIL 9.26,45
 Aarno Tolonen 48, Mikko Santaniemi 51, Veijo Leiviskä 53 
3V-S MastersV-S Masters VSMasters10.07,86
 Esko Valtonen 53, Ari Jussila 53, Esko Tynkkynen 52 
4Kunto-Pirkat TampereKunto-Pirkat Tampere KuntoP10.26,98
 Juhani Kortelahti 50, Jorma Ojen 52, Kari Sanelma 50 
M65 4x100 m
1Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV58,60
 Vesa Lappalainen 54, Veijo Rytkönen 56, Jari Pantzar 57, Esa Salminen 58 
2Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU66,47
 Reijo Häyrinen 57, Seppo Ahonen 49, Markku Haaranen 58, Tapio Savolainen 56 
M65 1000 m viesti
1Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV2.46,38
 Vesa Lappalainen 54, Veijo Rytkönen 56, Esa Salminen 58, Jari Pantzar 57 
2Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU2.56,03
 Seppo Ahonen 49, Reijo Häyrinen 57, Hannu Timonen-Nissi 56, Markku Haaranen 58 
M65 4x400 m
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU7.05,32
 Seppo Ahonen 49, Antti Kyrö 50, Timo Rantanen 43, Juhani Luotola 56 
M65 4x1500 m
1Lahden AhkeraLahden Ahkera LahdA24.50,09
 Aarre Rantala 54, Klaus Sjöblom 55, Heino Aalto 58, Esko Suomalainen 57 
M60 4x100 m
1Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV55,38
 Veijo Kylmäpuro 60, Jari Tammi 62, Christer Strömberg 60, Matti Skutnabb 60 
2Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU61,40
 Hannu Timonen-Nissi 56, Jari Muhonen 62, Tero Sillanpää 63, Pekka Suoniemi 61 
M60 1000 m viesti
1Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV2.35,60
 Veijo Kylmäpuro 60, Jari Tammi 62, Matti Skutnabb 60, Christer Strömberg 60 
2Lahden AhkeraLahden Ahkera LahdA2.53,23
 Tuomo Olin 57, Jukka Simola 62, Esko Suomalainen 57, Heino Aalto 58 
2Kenttäurheilijat-58 VantaaKenttäurheilijat-58 Vantaa KU-582.53,23
 Jarmo Viitanen 60, Lauri Palva 59, Anssi Pöyry 62, Jukka-Pekka Hassinen 60 
4Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU3.26,07
 Harri Paananen 59, Tero Sillanpää 63, Pekka Suoniemi 61, Jari Muhonen 62 
M60 4x400 m
1Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV4.36,34
 Jari Tammi 62, Matti Skutnabb 60, Jari Pantzar 57, Christer Strömberg 60 
2Porvoon UrheilijatPorvoon Urheilijat PorvU4.59,21
 Niko Lindberg 62, Vesa Lensu 62, Juha Heininen 63, Jari Uusitalo 63 
3Kenttäurheilijat-58 VantaaKenttäurheilijat-58 Vantaa KU-585.01,19
 Jukka-Pekka Hassinen 60, Anssi Pöyry 62, Jarmo Viitanen 60, Lauri Palva 59 
4Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU5.06,54
 Jari Muhonen 62, Hannu Timonen-Nissi 56, Reijo Häyrinen 57, Pekka Suoniemi 61 
M60 4x1500 m
1Kenttäurheilijat-58 VantaaKenttäurheilijat-58 Vantaa KU-5822.39,97
 Anssi Pöyry 62, Pasi Päällysaho 62, Jarmo Viitanen 60, Jukka-Pekka Hassinen 60 
2Porvoon UrheilijatPorvoon Urheilijat PorvU22.50,74
 Niko Lindberg 62, Vesa Lensu 62, Juha Heininen 63, Jari Uusitalo 63 
3Kunto-Pirkat TampereKunto-Pirkat Tampere KuntoP23.36,25
 Rolle Strömsholm 61, Leo Ukkonen 56, Jari Leppimäki 62, Seppo Kykkänen 58 
4V-S MastersV-S Masters VSMasters23.52,83
 Timo Syrjälä 63, Pekka Leppänen 59, Markku Iso-Ilomäki 60, Markku Kaartinen 63 
5Vaajakosken Kuohu JyväskyläVaajakosken Kuohu Jyväskylä VaajKuo25.01,00
 Reijo Julkunen 61, Matti Ahonen 60, Seppo Veid 60, Pekka Aijasaho 61 
M55 4x100 m
1Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV50,78
 Jukka Hannula 66, Taisto Miettinen 65, Jan Särömaa 66, Jarmo Nissilä 67 
Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKVDQ
 Jukka Hieta 67, Jouni Torasvirta 65, Pekka Hälinen 64, Petteri Kilpinen 64 
M55 1000 m viesti
1Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV2.24,29
 Jukka Hannula 66, Jarmo Nissilä 67, Taisto Nieminen , Jan Särömaa 66 
2Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV2.44,87
 Jouni Torasvirta 65, Jukka Hieta 67, Pekka Hälinen 64, Petteri Kilpinen 64 
3Hippoksen Maratonkerho JyväskyläHippoksen Maratonkerho Jyväskylä HippMK2.51,23
 Mika Hyppönen 67, Jyri Tiusanen 67, Harri Hokkanen 68, Tero Mähönen 68 
4Kunto-Pirkat TampereKunto-Pirkat Tampere KuntoP3.09,63
 Aaro Pakkanen 56, Juha Meriläinen 57, Timo Markkula , Mika Airola 66 
M55 4x400 m
1Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV4.18,30
 Jukka Hieta 67, Jan Särömaa 66, Taisto Miettinen 65, Jarmo Nissilä 67 
2Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV4.24,84
 Jouni Torasvirta 65, Jukka Hannula 66, Petteri Kilpinen 64, Pekka Hälinen 64 
3Hippoksen Maratonkerho JyväskyläHippoksen Maratonkerho Jyväskylä HippMK4.55,96
 Tero Mähönen 68, Harri Hokkanen 68, Mika Hyppönen 67, Jyri Tiusanen 67 
4Kunto-Pirkat TampereKunto-Pirkat Tampere KuntoP5.10,73
 Mika Airola 66, Jari Leppimäki 62, Seppo Kykkänen 58, Leo Ukkonen 56 
M55 4x1500 m
1Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV21.16,04
 Jari Marjomaa 64, Heikki Närhinen 65, Pekka Hälinen 64, Petteri Kilpinen 64 
2Hämeenlinnan KisaHämeenlinnan Kisa HämeenlKi21.21,54
 Pasi Rangell 68, Sergei Simanov 61, Viljo Kirjavainen 57, Ari Ahtiainen 66 
3Hippoksen Maratonkerho JyväskyläHippoksen Maratonkerho Jyväskylä HippMK22.04,31
 Jyri Tiusanen 67, Arto Pasanen 68, Tero Mähönen 68, Harri Hokkanen 68 
M50 4x100 m
1Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV49,95
 Ari Korolainen 71, Teemu Aaltonen 70, Jani Viljola 71, Henry Andberg 73 
2V-S MastersV-S Masters VSMasters51,09
 Krister Laine 72, Petri Tauriainen 72, Jukka Mertanen 73, Jani Kangasniemi 73 
3Hippoksen Maratonkerho JyväskyläHippoksen Maratonkerho Jyväskylä HippMK60,34
 Mika Rautiainen 72, Jyri Tiusanen 67, Tero Mähönen 68, Mika Hyppönen 67 
M50 1000 m viesti
1Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV2.20,91
 Ari Korolainen 71, Teemu Aaltonen 70, Henry Andberg 73, Jani Viljola 71 
2V-S MastersV-S Masters VSMasters2.30,96
 Jukka Mertanen 73, Jani Kangasniemi 73, Krister Laine 72, Petri Kuusniemi 66 
3Kenttäurheilijat-58 VantaaKenttäurheilijat-58 Vantaa KU-582.33,91
 Kari Elomäki 70, Tuomas Nupponen 71, Juhani Konu 68, Petri Svärd 68 
4Vaajakosken Kuohu JyväskyläVaajakosken Kuohu Jyväskylä VaajKuo2.36,80
 Markku Marjakaarto 72, Seppo Puttonen 68, Matti Lehtonen 67, Jukka Eskelinen 70 
M50 4x400 m
1Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV4.08,32
 Ari Korolainen 71, Teemu Aaltonen 70, Henry Andberg 73, Jani Viljola 71 
2Vaajakosken Kuohu JyväskyläVaajakosken Kuohu Jyväskylä VaajKuo4.30,02
 Markku Marjakaarto 72, Seppo Puttonen 68, Matti Lehtonen 67, Jukka Eskelinen 70 
3Kenttäurheilijat-58 VantaaKenttäurheilijat-58 Vantaa KU-584.32,19
 Timo Paasonen 65, Tuomas Nupponen 71, Kari Elomäki 70, Juhani Konu 68 
M50 4x1500 m
1Kenttäurheilijat-58 VantaaKenttäurheilijat-58 Vantaa KU-5821.12,46
 Timo Paasonen 65, Tuomas Nupponen 71, Juhani Konu 68, Petri Svärd 68 
2Vaajakosken Kuohu JyväskyläVaajakosken Kuohu Jyväskylä VaajKuo21.27,94
 Matti Lehtonen 67, Aimo Mäkinen 58, Petri Leppänen 73, Seppo Puttonen 68 
3Hämeenlinnan TarmoHämeenlinnan Tarmo HämeenlTa21.29,28
 Miikka Tast 73, Veli-Tapani Raatikainen 68, Juha Arohonka 71, Kari Virtanen 69 
M45 4x100 m
1LahtiSportLahtiSport LahtiSp54,00
 Jari Karjalainen , Tuomo Nurminen 77, Risto Vaahtiala 56, Sami Veijalainen 72 
2Lempäälän Kisa YleisurheiluLempäälän Kisa Yleisurheilu LempKiYU57,34
 Mika Savela , Aku Kallio 78, Hannu Niemelä 74, Teemu Aalto 78 
3Kunto-Pirkat TampereKunto-Pirkat Tampere KuntoP62,96
 Jarno Warsa-Ritaranta 75, Rolle Strömsholm 61, Pertti Nousiainen 53, Markku Huikkola 52 
M45 1000 m viesti
1LahtiSportLahtiSport LahtiSp2.26,13
 Risto Vaahtiala 56, Jari Karjalainen , Sami Veijalainen 72, Touko Nurminen  
2Lempäälän Kisa YleisurheiluLempäälän Kisa Yleisurheilu LempKiYU2.30,64
 Mika Savela , Hannu Niemelä 74, Teemu Aalto 78, Aku Kallio 78 
3Hippoksen Maratonkerho JyväskyläHippoksen Maratonkerho Jyväskylä HippMK2.36,98 uk
 Hannu Kahila 76, Mika Rautiainen 72, Kimmo Kaario 72, Dick van der Kuip 76 
M45 4x400 m
1Lahden AhkeraLahden Ahkera LahdA4.32,40
 Timo Rikkonen 74, Joel Kumpulainen 77, Jani Reima 73, Jani Saarinen 77 
2Hippoksen Maratonkerho JyväskyläHippoksen Maratonkerho Jyväskylä HippMK4.44,15 uk
 Tuomo Saloranta 78, Harri Lamminsivu 78, Hannu Kahila 76, Dick van der Kuip 76 
3Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU6.09,36
 Harri Paananen 59, Tero Sillanpää 63, Markku Haaranen 58, Kai Rasmus 74 
M45 4x1500 m
1Lahden AhkeraLahden Ahkera LahdA21.16,65
 Joel Kumpulainen 77, Jani Reima 73, Timo Rikkonen 74, Jani Saarinen 77 
2Vaajakosken Kuohu JyväskyläVaajakosken Kuohu Jyväskylä VaajKuo21.19,72
 Tommi Leinonen 70, Petteri Ahonen 78, Markku Marjakaarto 72, Jukka Eskelinen 70 
3Hippoksen Maratonkerho JyväskyläHippoksen Maratonkerho Jyväskylä HippMK21.35,93 uk
 Hannu Kahila 76, Tuomo Saloranta 78, Harri Lamminsivu 78, Dick van der Kuip 76 
M40 4x100 m
1Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF48,15
 Oki Vuonoranta 83, Heikki Leppänen 79, Ville Ryhänen 82, Lassi Tani 83 
2Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU48,77
 Antero Holmila 79, Veli-Matti Hautakoski 81, Mikko Koli 68, Teemu Tapper 77 
3Lahden AhkeraLahden Ahkera LahdA51,94
 Kaj Ekström 83, Jouni Marttila 80, Lauri Karimäki 74, Teemu Lehtimäki 79 
4Kenttäurheilijat-58 VantaaKenttäurheilijat-58 Vantaa KU-5853,79
 Tommi Räisänen 81, Elias Koskinen 82, Marko Martikainen 75, Jarmo Henttinen 78 
5Hippoksen Maratonkerho JyväskyläHippoksen Maratonkerho Jyväskylä HippMK63,92
 Arto Pasanen 68, Jani Maukonen 82, Tuomo Saloranta 78, Hannu Kahila 76 
M40 1000 m viesti
1Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF2.17,55
 Lassi Tani 83, Heikki Leppänen 79, Oki Vuonoranta 83, Ville Ryhänen 82 
2Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU2.21,65
 Antero Holmila 79, Teemu Tapper 77, Mikko Koli 68, Veli-Matti Hautakoski 81 
3Lahden AhkeraLahden Ahkera LahdA2.22,22
 Lauri Karimäki 74, Kaj Ekström 83, Teemu Lehtimäki 79, Jouni Marttila 80 
4Kenttäurheilijat-58 VantaaKenttäurheilijat-58 Vantaa KU-582.24,40
 Marko Martikainen 75, Tommi Räsänen , Jarmo Henttinen 78, Elias Koskinen 82 
M40 4x400 m
1LahtiSportLahtiSport LahtiSp4.07,09
 Toni Pihlajamäki 83, Tuomas Alanne , Sami Veijalainen 72, Tuomo Nurminen 77 
2Kenttäurheilijat-58 VantaaKenttäurheilijat-58 Vantaa KU-584.30,40
 Elias Koskinen 82, Jarmo Henttinen 78, Marko Martikainen 75, Tommi Räisänen 81 
3Hippoksen Maratonkerho JyväskyläHippoksen Maratonkerho Jyväskylä HippMK4.50,84
 Kimmo Kaario 72, Mika Rautiainen 72, Jani Maukonen 82, Hannu Rintala 59 
M40 4x1500 m
1Hippoksen Maratonkerho JyväskyläHippoksen Maratonkerho Jyväskylä HippMK22.25,41 kk
 Hannu Rintala 59, Mika Rautiainen 72, Jani Maukonen 82, Kimmo Kaario 72 
2Lahden AhkeraLahden Ahkera LahdA23.52,74
 Teemu Lehtimäki 79, Tuomo Olin 57, Jukka Simola 62, Jouni Marttila 80 
M35 4x100 m
1Savonlinnan RientoSavonlinnan Riento SavonlRie49,86
 Antti Tanhuamäki 88, Joni Jäntti 87, Christopher Muhonen 86, Hannes Mäenpää 88 
2Viipurin Urheilijat HelsinkiViipurin Urheilijat Helsinki ViipU52,17
 Kaj Söderman 78, Janne Nurminen 80, Joonas Santala , Juha-Antti Hirsivuori 82 
3Valkealan Kajo KouvolaValkealan Kajo Kouvola ValkKa55,18
 Jonne Gröndahl , Mikko Poutanen 82, Janne Laurila 80, Mikko Viholainen  
4Lahden AhkeraLahden Ahkera LahdA57,02
 Tuomo Olin 57, Jyri Malinen 88, Timo Rikkonen 74, Timo Sikiö 80 
M35 1000 m viesti
1Viipurin Urheilijat HelsinkiViipurin Urheilijat Helsinki ViipU2.27,54
 Kaj Söderman 78, Joonas Santala , Juha-Antti Hirsivuori 82, Janne Nurminen 80 
2Savonlinnan RientoSavonlinnan Riento SavonlRie2.31,20
 Antti Tanhuamäki 88, Hannes Mäenpää 88, Christopher Muhonen 86, Sami Muhonen 76 
3Valkealan Kajo KouvolaValkealan Kajo Kouvola ValkKa2.46,31
 Jonne Gröndahl , Mikko Poutanen 82, Mikko Viholainen , Janne Laurila 80 
M35 4x400 m
1Savonlinnan RientoSavonlinnan Riento SavonlRie4.05,80
 Hannes Mäenpää 88, Antti Tanhuamäki 88, Ville Koskela 77, Tuomo Niittylahti 87 
M35 4x1500 m
1Vaajakosken Kuohu JyväskyläVaajakosken Kuohu Jyväskylä VaajKuo19.24,99 kk
 Pietari Sipponen 86, Rauno Lappi 84, Antti Hyttinen 83, Jukka Turunen 84 
2Savonlinnan RientoSavonlinnan Riento SavonlRie20.43,55
 Tuomo Niittylahti 87, Christopher Muhonen 86, Ville Koskela 77, Joni Jäntti 87 
M30 4x100 m
1Janakkalan JanaJanakkalan Jana JanJa48,11
 Joonas Lehtonen 91, Marko Korpi 88, Juho Toivari 84, Heikki Sahanen 85 
2LahtiSportLahtiSport LahtiSp51,16
 Joonas Alanne 84, Lauri Majuri 92, Tuomas Alanne , Toni Pihlajamäki 83 
3Lahden AhkeraLahden Ahkera LahdA52,49
 Paul Kirsch 93, Antti Valve 92, Juho Rekula 93, Taneli Kuhanen  
4Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU54,38
 Jarkko Lassila 76, Harri Metsäranta 79, Kai Rasmus 74, Ville Kleemola 93 
M30 1000 m viesti
1Janakkalan JanaJanakkalan Jana JanJa2.16,65
 Heikki Sahanen 85, Juho Toivari 84, Joonas Lehtonen 91, Marko Korpi 88 
2Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU2.22,80
 Jarkko Lassila 76, Harri Metsäranta 79, Harri Eränen 79, Ville Kleemola 93 
3Lahden AhkeraLahden Ahkera LahdA2.25,78
 Juho Rekula 93, Paul Kirsch 93, Taneli Kuhanen , Antti Valve 92 
4LahtiSportLahtiSport LahtiSp2.29,77
 Toni Pihlajamäki 83, Joonas Alanne 84, Tuomas Alanne , Lauri Majuri 92 
M30 4x400 m
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU4.18,60
 Ville Kleemola 93, Harri Metsäranta 79, Veli-Matti Hautakoski 81, Harri Eränen 79 
M30 4x1500 m
1Musta Neliö HämeenlinnaMusta Neliö Hämeenlinna MustaNe20.20,29 kk
 Joakim Pyttynen 77, Mikko Myöhänen , Joni Hiltula 85, Juho Lehtoviita 90 
2Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU20.43,27
 Ville Kleemola 93, Harri Metsäranta 79, Kai Rasmus 74, Harri Eränen 79 
Naiset
N75 1000 m viesti
1Kunto-Pirkat TampereKunto-Pirkat Tampere KuntoP5.13,88
 Mirja Mäntylä 45, Riitta Rasimus 41, Tellervo Pihlajaniemi 43, Sinikka Salo 47 
N75 3x400 m
1Kunto-Pirkat TampereKunto-Pirkat Tampere KuntoP6.46,30
 Riitta Rasimus 41, Tellervo Pihlajaniemi 43, Sinikka Salo 47 
N75 3x800 m
1Kunto-Pirkat TampereKunto-Pirkat Tampere KuntoP15.39,39
 Riitta Rasimus 41, Tellervo Pihlajaniemi 43, Sinikka Salo 47 
N70 4x100 m
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU75,82
 Maire Ahonen 51, Sisko Rauhala 50, Liisa Lapinkero 46, Terhi Kokkonen 47 
2V-S MastersV-S Masters VSMasters81,84
 Mirjam Tynkkynen 53, Marja Metsänkylä 51, Helena Friman 50, Kirsti Viitanen 42 
3LahtiSportLahtiSport LahtiSp93,21
 Leena Hannonen 50, Leena Kaartinen 42, Marja Maksimainen 48, Arja Ahola 48 
N70 1000 m viesti
1V-S MastersV-S Masters VSMasters3.43,48
 Kirsti Viitanen 42, Helena Friman 50, Marja Metsänkylä 51, Mirjam Tynkkynen 53 
2Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU4.08,87
 Liisa Lapinkero 46, Sisko Rauhala 50, Terhi Kokkonen 47, Pirjo Karetie 42 
N70 3x400 m
1V-S MastersV-S Masters VSMasters5.06,29
 Marja Metsänkylä 51, Helena Friman 50, Mirjam Tynkkynen 53 
2Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU5.49,16
 Pirjo Karetie 42, Maire Ahonen 51, Terhi Kokkonen 47 
N70 3x800 m
1V-S MastersV-S Masters VSMasters11.58,77
 Marja Metsänkylä 51, Mirjam Tynkkynen 53, Helena Friman 50 
N65 3x400 m
1V-S MastersV-S Masters VSMasters5.35,11
 Pirjo Karvonen 52, Merja Teräväinen 55, Pirjo Ailanto 56 
N65 3x800 m
1V-S MastersV-S Masters VSMasters14.25,90
 Merja Teräväinen 55, Kristiina Hukkanen 52, Pirjo Karvonen 52 
N60 4x100 m
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU65,89
 Anne Virkalahti 63, Jaana Saarinen 63, Tuula Ahonen 54, Leena Tenhu 57 
2Kunto-Pirkat TampereKunto-Pirkat Tampere KuntoP74,39
 Anne Vakkala 60, Tarja Kailajärvi 59, Pirjo Lauren , Päivi Mäkelä 60 
N60 1000 m viesti
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU3.20,50
 Tuula Ahonen 54, Leena Tenhu 57, Jaana Saarinen 63, Annika Savolainen 59 
2Kunto-Pirkat TampereKunto-Pirkat Tampere KuntoP3.46,19
 Anne Vakkala 60, Tarja Kailajärvi 59, Pirjo Lauren , Päivi Mäkelä 60 
3LahtiSportLahtiSport LahtiSp3.58,46
 Arja Ahola 48, Tiina Mäki 61, Tarja Huttunen 59, Marja-Leena Jukarainen 56 
N60 3x400 m
1LahtiSportLahtiSport LahtiSp5.47,08
 Tiina Mäki 61, Tarja Huttunen 59, Marja-Leena Jukarainen 56 
N60 3x800 m
1LahtiSportLahtiSport LahtiSp13.15,40
 Leena Kaartinen 42, Tarja Huttunen 59, Marja-Leena Jukarainen 56 
N55 4x100 m
1V-S MastersV-S Masters VSMasters60,78
 Sirpa Stenvall 64, Elisa Valtanen 68, Salla Teppo 66, Katrin Mertanen 66 
2Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU64,01
 Johanna Kalho 65, Annika Savolainen 59, Taija Somppi 67, Jaana Kiminkinen 65 
N55 1000 m viesti
1V-S MastersV-S Masters VSMasters2.47,80
 Sirpa Stenvall 64, Salla Teppo 66, Elisa Valtanen 68, Katrin Mertanen 66 
2Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU3.21,46
 Taija Somppi 67, Anne Virkalahti 63, Johanna Kalho 65, Jaana Kiminkinen 65 
N55 3x400 m
1Lahden AhkeraLahden Ahkera LahdA4.29,06
 Jaana Metsänen 64, Päivi Joentausta 67, Solja Haikarainen 68 
2Kunto-Pirkat TampereKunto-Pirkat Tampere KuntoP4.55,72
 Päivi Mäkelä 60, Pirjo Lauren , Anne Ahvenjärvi 66 
3V-S MastersV-S Masters VSMasters5.05,77
 Maarit Noro 66, Sirkku Päivike 67, Sirpa Stenvall 64 
N55 3x800 m
1Kunto-Pirkat TampereKunto-Pirkat Tampere KuntoP11.35,45
 Päivi Mäkelä 60, Pirjo Lauren , Anne Ahvenjärvi 66 
2V-S MastersV-S Masters VSMasters11.56,62
 Sirkku Päivike 67, Sirpa Stenvall 64, Pirjo Ailanto 56 
N50 4x100 m
1Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV62,01
 Kati Oikarinen 61, Mari Tirkkonen 69, Eerika Lipsanen 70, Tuula Vorselman 68 
2LahtiSportLahtiSport LahtiSp62,16
 Merja Myllymäki 64, Johanna Kasslin 68, Katriina Lehtoranta 73, Johanna Haverinen  
N50 1000 m viesti
1Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV3.04,72
 Mari Tirkkonen 69, Kati Oikarinen 61, Eerika Lipsanen 70, Tuula Vorselman 68 
2LahtiSportLahtiSport LahtiSp3.31,55
 Merja Myllymäki 64, Katriina Lehtoranta 73, Johanna Haverinen , Johanna Kasslin 68 
N50 3x400 m
1Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV3.58,59
 Tuula Vorselman 68, Mari Tirkkonen 69, Eerika Lipsanen 70 
2Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU4.41,15
 Nina Linden , Jaana Kiminkinen 65, Annika Savolainen 59 
3LahtiSportLahtiSport LahtiSp4.49,07
 Merja Myllymäki 64, Katriina Lehtoranta 73, Johanna Kasslin 68 
N50 3x800 m
1Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV 9.24,57
 Tuula Vorselman 68, Mari Tirkkonen 69, Eerika Lipsanen 70 
2Lahden AhkeraLahden Ahkera LahdA 9.57,55
 Jaana Metsänen 64, Päivi Joentausta 67, Sari Hautala 70 
3Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU12.03,30
 Pirjo Karetie 42, Jaana Kiminkinen 65, Nina Linden  
N45 4x100 m
1Kunto-Pirkat TampereKunto-Pirkat Tampere KuntoP59,54
 Virpi Hannuksela 72, Tiia Hautala 72, Johanna Kankaanpää 73, Tanja Kelohonka  
N45 1000 m viesti
1Kunto-Pirkat TampereKunto-Pirkat Tampere KuntoP2.59,39
 Virpi Hannuksela 72, Tiia Hautala 72, Johanna Kankaanpää 73, Tanja Kelohonka  
2Lahden AhkeraLahden Ahkera LahdA3.01,44
 Susanna Närvä 70, Sanna Mantere , Pauliina Tuominen , Solja Haikarainen 68 
N45 3x400 m
1Nurmijärven YleisurheiluNurmijärven Yleisurheilu NurmijYU3.45,57
 Anna-Mari Himanen 74, Maarit Vaittinen 69, Mirva Hasa 78 
2Lahden AhkeraLahden Ahkera LahdA3.49,34
 Sanna Mantere , Pauliina Tuominen , Sari Hautala 70 
N45 3x800 m
1Nurmijärven YleisurheiluNurmijärven Yleisurheilu NurmijYU 8.44,73
 Anna-Mari Himanen 74, Riitta Rahkila 77, Mirva Hasa 78 
N40 4x100 m
1Nurmijärven YleisurheiluNurmijärven Yleisurheilu NurmijYU55,83
 Outi Kivistö 79, Mirva Hasa , Riitta Rahkila 77, Sirpa Pajamäki 79 
2Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV55,84
 Riikka Huuskonen 81, Alexandra Aaltonen 80, Minna Varpiola 76, Yesenia Myllyniemi 81 
3Janakkalan JanaJanakkalan Jana JanJa56,36
 Taru Viiru 76, Maria Torttila 77, Anne-Mari Vallioniemi 82, Sari Pikkarainen 71 
4Liedon ParmaLiedon Parma LiedPa56,77
 Anna-Maija Naakka 83, Elina Riihimäki 80, Anniina Varjonen 81, Anu-Mari Yli-Kauppila 72 
5Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU56,98
 Virpi Kämäräinen 77, Jaana Saarisilta 81, Ilona Markkanen 81, Susanna Riekkinen 80 
6Lahden AhkeraLahden Ahkera LahdA59,24
 Susanna Närvä 70, Anna-Maija Virtanen 83, Sanna Mantere , Hanna Tuominen  
N40 1000 m viesti
1Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV2.39,89
 Riikka Huuskonen 81, Yesenia Myllyniemi 81, Minna Varpiola 76, Alexandra Aaltonen 80 
2Oulun PyrintöOulun Pyrintö OulPy2.45,90
 Eini Vasu 81, Satu Santaholma 81, Katja Larinen 81, Johanna Laurinen 76 
3Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU2.48,64
 Ilona Markkanen 81, Virpi Kämäräinen 77, Suvi Puttonen 80, Tuire Mäki 76 
4Janakkalan JanaJanakkalan Jana JanJa2.49,32
 Taru Viiru 76, Sari Pikkarainen 71, Maria Torttila 77, Anne-Mari Vallioniemi 82 
5Kenttäurheilijat-58 VantaaKenttäurheilijat-58 Vantaa KU-582.50,34
 Kirsi Helén 82, Raisa Huotari 69, Tanja Manninen 81, Sanna Kullberg 75 
6Liedon ParmaLiedon Parma LiedPa2.51,17
 Anna-Maija Naakka 83, Elina Riihimäki 80, Anu-Mari Yli-Kauppila 72, Elina Mäkinen 81 
7Nurmijärven YleisurheiluNurmijärven Yleisurheilu NurmijYU3.03,52
 Hannamari Hurtig-Putkonen 72, Sirpa Pajamäki 79, Maarit Vaittinen 69, Riitta Rahkila 77 
8Lahden AhkeraLahden Ahkera LahdA3.18,32
 Anna-Maija Virtanen 83, Laura Lintukangas 80, Mira Mämmi , Sirkku Leiviskä 78 
N40 3x400 m
1Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV3.25,24
 Anu Henttonen 75, Alexandra Aaltonen 80, Yesenia Myllyniemi 81 
2Kenttäurheilijat-58 VantaaKenttäurheilijat-58 Vantaa KU-583.35,84
 Kirsi Helén 82, Raisa Huotari 69, Tanja Manninen 81 
3Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU3.40,69
 Jaana Saarisilta 81, Susanna Riekkinen 80 
4Lahden AhkeraLahden Ahkera LahdA4.21,83
 Minna Söyrilä 68, Mira Mämmi , Sirkku Leiviskä 78 
N40 3x800 m
1Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV 9.01,55
 Anu Henttonen 75, Minna Varpiola 76, Alexandra Aaltonen 80 
2Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU 9.18,96
 Tessa Tillgren 83, Ilona Markkanen 81, Susanna Riekkinen 80 
3Länsi-Uudenmaan Urheilijat LohjaLänsi-Uudenmaan Urheilijat Lohja LänsiUU10.50,08
 Sara Lehtovuori 78, Sanna Westerberg 69, Heidi Tuomisto 83 
N35 4x100 m
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU53,10
 Tuire Mäki 76, Tessa Tillgren 83, Miia Konttinen 87, Johanna Kivistö 88 
2LahtiSportLahtiSport LahtiSp54,80
 Jonna Holkeri 75, Ella Eskelinen 78, Sini Lindqvist , Tiia Taponen 86 
3Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF56,89
 Leena Rosqvist 83, Ingela Nygård Jungar 66, Sanna Hosio 73, Ester Laato 87 
4Länsi-Uudenmaan Urheilijat LohjaLänsi-Uudenmaan Urheilijat Lohja LänsiUU56,93
 Sanna Westerberg 69, Ida Hellman 85, Heidi Tuomisto 83, Sara Lehtovuori 78 
5Lahden AhkeraLahden Ahkera LahdA59,55
 Elisa Kurkela 88, Heli Honkasalo 84, Laura Lintukangas 80, Tiia Welin 87 
6Oulun PyrintöOulun Pyrintö OulPy59,73
 Eini Vasu 81, Katja Larinen 81, Satu Santaholma 81, Katri Kauppila 85 
N35 1000 m viesti
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU2.29,52
 Miia Konttinen 87, Jaana Saarisilta 81, Tessa Tillgren 83, Johanna Kivistö 88 
2LahtiSportLahtiSport LahtiSp2.35,62
 Henna Mäkäläinen 80, Jonna Holkeri 75, Ella Eskelinen 78, Tiia Taponen 86 
3Lahden AhkeraLahden Ahkera LahdA2.36,54
 Teija Takala 85, Anne-Mari Andersson 84, Anne Rajaniemi 83, Anni Korhonen 83 
4Länsi-Uudenmaan Urheilijat LohjaLänsi-Uudenmaan Urheilijat Lohja LänsiUU2.45,24
 Heidi Tuomisto 83, Sanna Westerberg 69, Sara Lehtovuori 78, Ida Hellman 85 
5Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF2.53,77
 Ingela Nygård Jungar 66, Leena Rosqvist 83, Ester Laato 87, Sanna Hosio 73 
N35 3x400 m
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU3.15,99
 Tuire Mäki 76, Tessa Tillgren 83, Johanna Kivistö 88 
2LahtiSportLahtiSport LahtiSp3.27,62
 Jonna Holkeri 75, Ella Eskelinen 78, Tiia Taponen 86 
3Länsi-Uudenmaan Urheilijat LohjaLänsi-Uudenmaan Urheilijat Lohja LänsiUU3.28,54
 Sanna Westerberg 69, Sara Lehtovuori 78, Ida Hellman 85 
4Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV3.30,88
 Maija Merenmies 87, Katja-Maria Frösen 76 
5Liedon ParmaLiedon Parma LiedPa3.47,70
 Anu-Mari Yli-Kauppila 72, Anna-Kaisa Gallant 84, Katariina Kuusela 85 
N35 3x800 m
1Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV 8.34,01
 Maija Merenmies 87, Katja-Maria Frösen 76, Heidi Nieminen 69 
N30 4x100 m
1Lahden AhkeraLahden Ahkera LahdA55,42
 Senja Pirhonen 90, Anne-Mari Andersson 84, Rosa Hemming 88, Teija Takala 85 
2Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV56,40
 Minna Heimonen 91, Nelli Nikula 75, Sonja Hakala 88, Anni Kunnas 92 
3Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU57,27
 Anni Kauppinen 91, Reetta Tenhu 89, Johanna Ruupunen 92, Pia Haarma 91 
4Liedon ParmaLiedon Parma LiedPa59,81
 Katariina Kuusela 85, Minna Telen 78, Sari Helminen 82, Terhi Mäkinen 91 
5Valkealan Kajo KouvolaValkealan Kajo Kouvola ValkKa61,67
 Jasmina Kotikuusi 92, Reetta Härkönen , Maiju Gröndahl 91, Veera Väkevä 90 
N30 1000 m viesti
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU2.42,24
 Anni Kauppinen 91, Pia Haarma 91, Johanna Ruupunen 92, Reetta Tenhu 89 
2Lahden AhkeraLahden Ahkera LahdA2.46,35
 Minna Söyrilä 68, Rosa Hemming 88, Senja Pirhonen 90, Saara Harju 82 
3Valkealan Kajo KouvolaValkealan Kajo Kouvola ValkKa2.54,07
 Jasmina Kotikuusi 92, Veera Väkevä 90, Heidi Kilpinen-Suurnäkki 81, Maiju Gröndahl 91 
4Liedon ParmaLiedon Parma LiedPa2.56,08
 Anniina Varjonen 81, Terhi Mäkinen 91, Katariina Kuusela 85, Anna-Kaisa Gallant 84 
5Lahden AhkeraLahden Ahkera LahdA3.07,62
 Tiia Welin 87, Heli Honkasalo 84, Elisa Kurkela 88, Hanna Tuominen  
6Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV3.36,39
 Anni Kunnas 92, Minna Heimonen 91, Sonja Hakala 88, Nelli Nikula 75 
N30 3x400 m
1Kenttäurheilijat-58 VantaaKenttäurheilijat-58 Vantaa KU-583.34,20
 Sanna Kullberg 75, Iina Lohvansuu 92, Laura Heikkilä 86 
2Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU3.36,65
 Johanna Ruupunen 92, Suvi Puttonen 80, Reetta Tenhu 89 
N30 3x800 m
1Kenttäurheilijat-58 VantaaKenttäurheilijat-58 Vantaa KU-58 8.01,94
 Laura Heikkilä 86, Iina Lohvansuu 92, Sanna Kullberg 75 
2Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU 9.13,75
 Johanna Ruupunen 92, Suvi Puttonen 80, Reetta Tenhu 89 

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat