TULOKSET: Hervannan 31. juhlakisat, Tampere, Hervannan urheilukenttä, 20.8.2023


131 urheilijaa, 202 lajisuoritusta

Miehet
M 100 m
1. erä
Tuuli: +0,6
1Niilo LaukkanenNiilo Laukkanen (-07)TammRy22.3.0712,98
2Eliel NikkolaEliel Nikkola (-98)VehmU22.4.9815,30SB
Otso LuodeslampiOtso Luodeslampi (-06)LempKiYU12.1.06DNF
2. erä
Tuuli: +1,2
1Konsta UutteraKonsta Uuttera (-05)TampPy1.8.0511,29PB
2Konsta TynkkynenKonsta Tynkkynen (-05)TampPy19.10.0511,54
3Patrik JärvinenPatrik Järvinen (-04)TampPy23.10.0411,68
4Antti PaasiAntti Paasi (-02)TampPy4.2.0211,76PB
5Aleksi JokelaAleksi Jokela (-06)TammRy3.3.0611,84
3. erä
Tuuli: 0,0
1Juho KoivistoJuho Koivisto (-03)JyväskKU5.3.0311,07
2Samir DemnatiSamir Demnati (-89)IkaalU20.5.8911,30
3Eino PerämaaEino Perämaa (-04)TampPy26.3.0411,41
4Mikko MäkipääMikko Mäkipää (-02)IkaalU9.1.0211,42
5Tuomas RouvaliTuomas Rouvali (-94)JyväskKU14.2.9411,52
M 200 m
1. erä
Tuuli: +0,8
1Antti PaasiAntti Paasi (-02)TampPy4.2.0223,97PB
2Pyry-Hermanni LahtinenPyry-Hermanni Lahtinen (-04)EspTa8.3.0425,21PB
3Niilo LaukkanenNiilo Laukkanen (-07)TammRy22.3.0725,88
2. erä
Tuuli: +0,8
1Juho KoivistoJuho Koivisto (-03)JyväskKU5.3.0322,58PB
2Aleksi JokelaAleksi Jokela (-06)TammRy3.3.0623,96PB
3Aku KallioAku Kallio (-78)LempKiYU26.10.7824,38
3. erä
Tuuli: +1,2
1Konsta UutteraKonsta Uuttera (-05)TampPy1.8.0522,42PB
2Eino PerämaaEino Perämaa (-04)TampPy26.3.0423,07
3Samir DemnatiSamir Demnati (-89)IkaalU20.5.8923,18SB
4Aleksi KuusinenAleksi Kuusinen (-91)ViipU22.9.9123,20
5Aleksi HeimonenAleksi Heimonen (-97)TampU11.11.9723,49SB
M 800 m
1Oskari KangasniemiOskari Kangasniemi (-02)IkaalU3.3.021.59,77
2Joona SointuJoona Sointu (-01)LempKiYU9.10.012.01,14
3Eero RantaEero Ranta (-06)LempKiYU15.3.062.01,47PB
4Samuli KeroSamuli Kero (-02)VammsVoi1.6.022.02,75SB
5Akseli AittoniemiAkseli Aittoniemi (-06)VehmU29.3.062.02,96
6Samuli MattilaSamuli Mattila (-95)HämeenlTa6.9.952.06,26
7Antti RistanenAntti Ristanen (-09)LoimLei 11.8.092.07,06
8Ossi ArasaloOssi Arasalo (-94)HyvsU4.11.942.07,51
9Nikolas LindénNikolas Lindén (-08)LoimLei4.7.082.19,84
10Markus SöyrinkiMarkus Söyrinki (-87)ViialVa24.5.872.43,02SB
M 10000 m
Sekakilpailu!
1Andras PaukoAndras Pauko (-87)JyväskKU24.4.8733.23,09PB
2Yann ChapellièreYann Chapellière (-92)TeivoSt/FRA20.2.9235.17,21SB
3Lassi HopeasaloLassi Hopeasalo (-96)TeivoSt1.6.9636.28,36SB
6Rauno KoivistoRauno Koivisto (-69)IkaalU20.8.6941.14,72SB
7Vilho VehmasVilho Vehmas (-07)UrjU 18.9.0742.26,95PB
M17 100 m
Tuuli: +0,8
1Daniel SillanpääDaniel Sillanpää (-07)IkaalU5.5.0711,97
2Samuel RuohonenSamuel Ruohonen (-07)TampU13.3.0712,37PB
3Akseli AittoniemiAkseli Aittoniemi (-06)VehmU29.3.0612,58PB
4Leevi OrtjuLeevi Ortju (-07)TampPy12.3.0712,80PB
5Arttu ViljanenArttu Viljanen (-07)TampPy17.12.0712,98PB
6Aapo RaunioAapo Raunio (-07)TampU2.7.0713,65PB
M17 Pituus/LJ
1Daniel SillanpääDaniel Sillanpää (-07)IkaalU5.5.075,80 –0,5
  5,80/-0.5     X     P     X/-0.3     P     P     
2Samuel RuohonenSamuel Ruohonen (-07)TampU13.3.075,45 +0,6
  5,45/0.6     5,39/1.5     P     4,91/-0.2     P     P     
3Leevi OrtjuLeevi Ortju (-07)TampPy12.3.075,12 +0,2
  5,04/-1.0     P     5,12/0.2     5,04/-1.0     P     P     
4Arttu ViljanenArttu Viljanen (-07)TampPy17.12.074,87 +0,5PB
  4,61/0.7     4,63/-0.8     4,87/0.5 PB     4,40/2.2     4,55/0.5     X/2.5     
Aapo RaunioAapo Raunio (-07)TampU2.7.07NM +1,8
  X     X     X/0.9     X/0.6     X/-0.5     X/1.8     
P15 100 m
Tuuli: +0,3
1Tomas VasylenkoTomas Vasylenko (-10)TampU 20.8.1012,66PB
2Eelis PeltolaEelis Peltola (-09)TampPy23.7.0912,94PB
3Lauri HaverinenLauri Haverinen (-10)TampPy 9.5.1013,10PB
4Samu TulasaloSamu Tulasalo (-10)TampPy 6.6.1013,39PB
5Elias EskolaElias Eskola (-10)TampPy 31.3.1013,74PB
P15 300 m
1Jami NummiJami Nummi (-10)KiukKi15.2.1042,41PB
P15 Keihäs/JT
1Eelis PeltolaEelis Peltola (-09)TampPy23.7.0926,20
  25,21     21,66     19,88     22,61     21,75     26,20     
P13 Pituus/LJ
1Tomas VasylenkoTomas Vasylenko (-10)TampU 20.8.105,41 –0,8
  5,41/-0.8     5,35/2.2     5,23/0.4     P     5,32/1.8     5,37/2.5     
2Samu TulasaloSamu Tulasalo (-10)TampPy 6.6.104,51 +1,2
  4,48/-0.5     X     4,51/1.2     P     X     X     
3Eero KomulainenEero Komulainen (-13)TampPy27.12.133,45 –1,4PB
  3,14/-1.0 PB     3,08/1.4     3,45/-1.4 PB     3,25/-0.2     3,34/1.9     3,31/0.9     
4Severi SainioSeveri Sainio (-13)TampPy10.8.133,35 +2,4=PB
  3,14/1.1 =PB     3,35/2.4     X     X     X     X     
P13 Kiekko/DT
1Volmari PaananenVolmari Paananen (-10)TampPy 18.1.1042,86PB
  X     39,83     42,86 PB     42,10     40,58     40,26     
2Kevin JanssonKevin Jansson (-10)EsboIF 16.11.1035,28
  34,80     34,60     35,28     34,48     33,78     X     
3Samu TulasaloSamu Tulasalo (-10)TampPy 6.6.1034,64PB
  31,41     31,60     34,64 PB     32,34     31,83     32,78     
4Elias EskolaElias Eskola (-10)TampPy 31.3.1026,52PB
  21,15     26,52 PB     X     21,32     X     X     
P11 60 m
Tuuli: +1,9
1Severi SainioSeveri Sainio (-13)TampPy10.8.13 9,49PB
2Into RouhiainenInto Rouhiainen (-13)IkaalU15.3.13 9,59PB
3Eero KomulainenEero Komulainen (-13)TampPy27.12.13 9,60PB
4Jose JärvinenJose Järvinen (-12)TampU30.5.12 9,82
5Juuso SiltamäkiJuuso Siltamäki (-13)NokU21.3.13 9,83
6Eeli KivikangasEeli Kivikangas (-13)TampU14.7.1310,45PB
P11 Korkeus/HJ
1Jose JärvinenJose Järvinen (-12)TampU30.5.121,32
 1,20/XO    1,26/O    1,29/O    1,32/XO    1,35/XXX     
2Anton LindénAnton Lindén (-12)LoimLei 19.11.121,29=PB
 1,15/O    1,20/O    1,23/O    1,26/O    1,29/XO =PB    1,32/XXX     
3Eero KomulainenEero Komulainen (-13)TampPy27.12.131,15
 1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/XXO    1,20/XXX     
P11 Keihäs/JT
1Anton LindénAnton Lindén (-12)LoimLei 19.11.1229,65PB
  24,89     29,65 PB     26,62     X     P     P     
2Jose JärvinenJose Järvinen (-12)TampU30.5.1229,28PB
  27,43 PB     26,10     29,28 PB     27,38     24,67     X     
3Severi SainioSeveri Sainio (-13)TampPy10.8.1324,00PB
  20,65 SB     20,31     21,41 PB     X     24,00 PB     22,63     
4Eero KomulainenEero Komulainen (-13)TampPy27.12.1316,32
  X     X     13,56     16,32     14,88     X     
5Juuso SiltamäkiJuuso Siltamäki (-13)NokU21.3.1315,05
  X     15,05     13,95     14,14     12,41     X     
6Eeli KivikangasEeli Kivikangas (-13)TampU14.7.137,99
  7,82     6,56     7,99     6,61     6,20     5,50     
P9 40 m
Tuuli: +0,6
1Hemmo JussilaHemmo Jussila (-14)TampPy1.1.14 7,10
2Tuukka JalonenTuukka Jalonen (-14)TuUL6.8.14 7,47
3Joni KozaJoni Koza (-16)TampU25.3.16 7,74PB
4Lassi HaverinenLassi Haverinen (-14)TampPy1.1.14 8,08
P9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Tuukka JalonenTuukka Jalonen (-14)TuUL6.8.143,10 
  2,91     2,98     2,92     3,08     3,10     3,05     
2Lassi HaverinenLassi Haverinen (-14)TampPy1.1.142,95 
  2,64     2,95     2,80     2,95     2,76     2,70     
P9 Kuula/SP
1Tuukka JalonenTuukka Jalonen (-14)TuUL6.8.145,86PB
  5,75 PB     5,72     4,95     5,86 PB     5,42     5,68     
2Lassi HaverinenLassi Haverinen (-14)TampPy1.1.144,97PB
  4,31     4,97 PB     4,59     3,91     4,33     4,15     
Naiset
N 100 m
1. erä
Tuuli: –1,5
1Henriikka LaineHenriikka Laine (-06)MaskKa31.5.0612,86
2Tiia PirinenTiia Pirinen (-97)TampPy11.2.9713,67
2Eveliina MalinenEveliina Malinen (-01)JyväskKU13.11.0113,67
4Laura HuhtaLaura Huhta (-97)JyväskKU23.1.9713,75SB
5Venla RuotanenVenla Ruotanen (-99)TampPy9.3.9914,88
6Maria FabritiusMaria Fabritius (-02)VarkKV1.11.0216,53
2. erä
Tuuli: 0,0
1Rauha RajainmäkiRauha Rajainmäki (-08)PorinYU7.9.0812,92
2Emilia TuominenEmilia Tuominen (-97)HKV14.1.9713,40
3Emilia HeinoEmilia Heino (-02)TampPy25.12.0213,45
4Nella TuuriNella Tuuri (-98)LapVi17.7.9813,50
5Emmi PennanenEmmi Pennanen (-02)JyväskKU30.10.0213,58SB
6Minna LatvanenMinna Latvanen (-89)LempKiYU30.5.8914,63SB
3. erä
Tuuli: –1,4
1Emmi SaveniusEmmi Savenius (-06)VehmU26.4.0612,58SB
2Milja MiikkulainenMilja Miikkulainen (-07)PorinYU2.12.0712,72
3Olivia KärkiOlivia Kärki (-06)NoormNo8.3.0612,75SB
4Johanna KulmalaJohanna Kulmala (-02)JyväskKU6.4.0212,80
5Emmi MäkinenEmmi Mäkinen (-06)VehmU19.1.0612,84SB
6Kerttu KinnunenKerttu Kinnunen (-02)JyväskKU8.4.0213,15
7Aino RasmusAino Rasmus (-99)JyväskKU13.1.9913,16
N 200 m
1. erä
Tuuli: +1,3
1Laura HuhtaLaura Huhta (-97)JyväskKU23.1.9728,10PB
2Ella RouhiainenElla Rouhiainen (-10)IkaalU21.10.1028,15PB
3Emilia TuominenEmilia Tuominen (-97)HKV14.1.9728,22PB
4Venla RuotanenVenla Ruotanen (-99)TampPy9.3.9930,91
2. erä
Tuuli: +0,1
1Emmi SaveniusEmmi Savenius (-06)VehmU26.4.0625,27
2Milja MiikkulainenMilja Miikkulainen (-07)PorinYU2.12.0726,04
3Henriikka LaineHenriikka Laine (-06)MaskKa31.5.0626,53
4Aino RasmusAino Rasmus (-99)JyväskKU13.1.9926,99SB
5Juuli SaloniemiJuuli Saloniemi (-07)TampPy 7.6.0727,72PB
6Tiia PirinenTiia Pirinen (-97)TampPy11.2.9728,05
N 800 m
1Amanda VirtanenAmanda Virtanen (-96)TuUL1.7.962.15,97PB
2Minea LindénMinea Lindén (-05)LoimLei8.6.052.18,10
3Heidi HaapamäkiHeidi Haapamäki (-00)JyväskKU23.11.002.18,62PB
4Sara KarimäkiSara Karimäki (-09)VammsVoi14.3.092.25,37PB
5Anne LyytinenAnne Lyytinen (-96)KU-582.11.962.28,41SB
6Vilja HujanenVilja Hujanen (-07)ForssSa6.12.072.28,83PB
7Aliisa ValtaAliisa Valta (-07)TampPy17.11.072.30,07PB
8Siiri TarkkaSiiri Tarkka (-08)TampPy18.7.082.34,01
9Mila JokinenMila Jokinen (-05)VammsVoi15.4.052.35,84PB
10Hertta HakalaHertta Hakala (-07)TampPy31.12.072.47,36PB
11Neea KiviNeea Kivi (-00)KeskiUYU10.5.002.52,32
N 10000 m
Sekakilpailu!
4Vera TattariVera Tattari (-99)RunClub31.1.9938.35,81
5Veera VainioVeera Vainio (-92)TampPy2.12.9240.13,45SB
8Saara KauranenSaara Kauranen (-91)HämeenlTa7.9.9142.53,36
9Salla KotakorvaSalla Kotakorva (-85)IkaalU30.8.8549.11,69PB
N17 100 m
Tuuli: +0,1
1Neea NummiNeea Nummi (-06)KiukKi1.3.0613,38
N17 Pituus/LJ
1Olivia KärkiOlivia Kärki (-06)NoormNo8.3.065,16 +0,3
  5,14/-0.1     P     5,16/0.3     X/-0.5     X/1.3     X/0.5     
2Neea NummiNeea Nummi (-06)KiukKi1.3.064,86 +1,1
  4,46/-0.7     X     X/2.3     4,84/1.4     X/0.3     4,86/1.1     
3Laura RatilainenLaura Ratilainen (-07)ToijVau30.3.074,59 +1,6
  X     X     4,59/1.6     X/-0.1     X/0.1     X/0.7     
N17 Kuula/SP
1Essi IlomäkiEssi Ilomäki (-06)TampPy15.8.068,90PB
  X     8,90 PB     8,54     8,51     8,86     8,62     
T15 100 m
Tuuli: +2,0
1Iina SaranpääIina Saranpää (-10)NokU19.2.1013,45PB
2Oona MongkolOona Mongkol (-08)TampPy28.3.0813,49PB
3Matleena PeltomäkiMatleena Peltomäki (-09)PorinYU17.4.0914,02PB
4Emmi SairanenEmmi Sairanen (-08)TampPy17.10.0814,26
T15 300 m
1Rauha RajainmäkiRauha Rajainmäki (-08)PorinYU7.9.0843,93
2Matleena PeltomäkiMatleena Peltomäki (-09)PorinYU17.4.0945,87PB
3Emmi SairanenEmmi Sairanen (-08)TampPy17.10.0846,52
4Nia KytäjäNia Kytäjä (-09)ForssSa31.7.0946,93
T15 Korkeus/HJ
1Ida SaarinenIda Saarinen (-08)VilppVei17.2.081,47
 1,41/O    1,44/XO    1,47/O    1,50/XXX     
2Amelie LehtinenAmelie Lehtinen (-10)TampPy13.9.101,35PB
 1,20/O    1,25/O    1,30/O    1,35/XO PB    1,38/XXX     
3Iina NuuttinenIina Nuuttinen (-10)TampPy1.11.101,25
 1,20/O    1,25/XO    1,30/XXX     
T15 Keihäs/JT
1Piitu TourunenPiitu Tourunen (-08)LahdA25.6.0845,95
  44,83     45,95     45,07     42,10     45,03     43,96     
2Ella YlikoskiElla Ylikoski (-09)UlvST17.5.0940,29
  38,47     40,24     X     39,04     40,29     38,26     
3Netta NummiNetta Nummi (-08)KiukKi5.2.0830,56
  X     28,28     29,25     29,35     30,05     30,56     
T13 60 m
Tuuli: +0,8
1Emilia SalonenEmilia Salonen (-11)KaipVi23.3.11 8,92
2Lumi PennanenLumi Pennanen (-10)TampPy14.6.10 8,95PB
3Iina NuuttinenIina Nuuttinen (-10)TampPy1.11.10 8,96PB
3Miisa LyijynenMiisa Lyijynen (-10)NokPy26.11.10 8,96PB
5Annika JonkkaAnnika Jonkka (-11)KangKi 8.9.11 9,92PB
T13 Pituus/LJ
1Emilia SalonenEmilia Salonen (-11)KaipVi23.3.114,32 +1,8PB
  4,15/0.5     4,31/0.3 PB     4,10/-1.3     4,32/1.8 PB     4,09/1.5     4,20/0.1     
2Amelie LehtinenAmelie Lehtinen (-10)TampPy13.9.104,09 –0,5PB
  3,74/0.7     3,96/1.0     4,09/-0.5 PB     X     3,83/1.0     3,88/0.1     
3Iina NuuttinenIina Nuuttinen (-10)TampPy1.11.104,05 +0,4PB
  3,82/0.3     X     X     3,88/-0.1     4,05/0.4 PB     3,86/0.1     
4Lumi PennanenLumi Pennanen (-10)TampPy14.6.103,98 –0,2
  3,61/2.6     3,86/1.4     3,98/-0.2     3,93/2.5     3,89/0.5     3,40/1.3     
5Stella HillmanStella Hillman (-11)IkaalU 27.1.113,98 +1,9
  3,61/2.1     3,60/-0.4     3,70/-0.7     3,72/1.4     3,98/1.9     3,27/-0.4     
6Miisa LyijynenMiisa Lyijynen (-10)NokPy26.11.103,69 +2,4
  X     3,69/2.4     3,41/-1.4     3,59/0.9     P     P     
7Aino ValtaAino Valta (-13)TampPy12.1.133,57 +1,3PB
  3,26/2.3     3,55/1.8 PB     3,29/2.0     3,25/-0.5     3,57/1.3 PB     3,39/1.6     
8Annika JonkkaAnnika Jonkka (-11)KangKi 8.9.113,27 +0,6
  X     3,24/0.9     3,21/0.2     3,16/2.0     3,24/1.5     3,27/0.6     
T13 Kiekko/DT
1Aliisa PollariAliisa Pollari (-10)AlavU11.2.1030,74
  X     X     X     30,12     X     30,74     
2Kerttu ReimanKerttu Reiman (-10)MikkKV 21.8.1029,96PB
  29,96 PB     27,38     X     25,95     X     28,08     
3Anette NelimarkkaAnette Nelimarkka (-12)UlvST7.2.1227,38PB
  X     26,54     X     27,38 PB     X     26,67     
4Sara MajamäkiSara Majamäki (-10)ViialVa3.7.1020,09
  20,09     X     X     18,81     17,76     X     
5Veera PaananenVeera Paananen (-14)TampPy2.6.1419,84PB
  X     17,98     17,14     19,09     19,84 PB     17,67     
6Hilla SavonenHilla Savonen (-11)TampU26.10.1115,13PB
  X     12,92 PB     15,13 PB     X     X     X     
T11 60 m
Tuuli: +1,5
1Matilda PuolimatkaMatilda Puolimatka (-12)VehmU 20.2.12 8,89PB
2Sointu TulasaloSointu Tulasalo (-12)TampPy12.10.12 9,17PB
3Nella JokinenNella Jokinen (-13)LempKiYU5.1.13 9,32
4Kerttu HeikkiläKerttu Heikkilä (-12)KempKi7.5.12 9,49PB
5Alisa PirhonenAlisa Pirhonen (-12)LempKiYU19.9.12 9,52
6Aino ValtaAino Valta (-13)TampPy12.1.13 9,75
7Noora JonkkaNoora Jonkka (-13)KangKi 12.12.13 9,93PB
8Anette NelimarkkaAnette Nelimarkka (-12)UlvST7.2.12 9,96
T11 Korkeus/HJ
1Noora HämäläinenNoora Hämäläinen (-12)TampPy21.8.121,35
 1,20/O    1,23/O    1,26/O    1,29/O    1,32/XO    1,35/XO    1,38/XXX     
2Matilda PuolimatkaMatilda Puolimatka (-12)VehmU 20.2.121,35PB
 1,15/O    1,20/O    1,23/O    1,26/O    1,29/XO    1,32/O    1,35/XXO PB    1,38/XXX     
3Aava AsikainenAava Asikainen (-12)TampPy3.9.121,32
 1,10/XO    1,15/O    1,20/O    1,23/O    1,26/O    1,29/XO    1,32/XXO    1,35/XXX     
4Nella JokinenNella Jokinen (-13)LempKiYU5.1.131,26
 1,15/O    1,20/O    1,23/O    1,26/XO    1,29/XXX     
5Kerttu HeikkiläKerttu Heikkilä (-12)KempKi7.5.121,15
 1,00/O    1,05/XO    1,10/O    1,15/XO    1,20/XXX     
6Pinja RekolaPinja Rekola (-13)KangKi 24.4.131,05
 0,95/O    1,00/O    1,05/XXO    1,10/XXX     
T11 Keihäs/JT
1Aino AhtiAino Ahti (-12)LempKiYU3.9.1225,83
  23,99     20,49     23,23     24,65     23,72     25,83     
2Matilda PuolimatkaMatilda Puolimatka (-12)VehmU 20.2.1224,53PB
  24,53 PB     22,21     20,80     23,43     18,71     18,42     
3Anette NelimarkkaAnette Nelimarkka (-12)UlvST7.2.1220,90
  20,90     18,00     20,51     20,73     18,85     20,78     
4Nella JokinenNella Jokinen (-13)LempKiYU5.1.1318,61PB
  16,75     14,82     13,08     15,53     18,61 PB     16,74     
5Elli SiltanenElli Siltanen (-13)TampPy12.7.1316,59
  16,59     14,54     15,65     14,53     16,43     13,33     
6Veera PaananenVeera Paananen (-14)TampPy2.6.1416,55
  12,59     13,23     16,55     
7Alisa PirhonenAlisa Pirhonen (-12)LempKiYU19.9.1216,08
  15,31     15,18     16,08     15,72     14,81     14,95     
8Aava AsikainenAava Asikainen (-12)TampPy3.9.1214,59PB
  14,59 PB     13,16     13,08     13,79     14,26     13,65     
9Sointu TulasaloSointu Tulasalo (-12)TampPy12.10.1213,20SB
  13,20 SB     11,48     11,50     
10Pinja RekolaPinja Rekola (-13)KangKi 24.4.1312,61
  12,61     10,06     12,23     
11Noora HämäläinenNoora Hämäläinen (-12)TampPy21.8.1210,90
  9,33     10,90     10,43     
T9 40 m
Tuuli: –0,7
1Aida KozaAida Koza (-14)TampU27.1.14 7,01
2Iiris PinomäkiIiris Pinomäki (-14)NokU5.7.14 9,53
T9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Aida KozaAida Koza (-14)TampU27.1.143,74 PB
  3,32 PB     3,60 PB     3,74 PB     3,66     3,65     3,66     
2Iiris PinomäkiIiris Pinomäki (-14)NokU5.7.143,34 PB
  3,07     X     3,13     2,89     3,34 PB     3,25     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3
4.2.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 2
3.2.2024 Pajulahti: Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat
3.2.2024 Kajaani: Pk. kilpailut
3.2.2024 Helsinki: Helsyhallikilpailut 2
3.2.2024 Jyväskylä: Hipposhallikilpailut 2
3.2.2024 Turku: Kupittaan kisat
3.2.2024 Rovaniemi: Tunturihallikilpailut
31.1.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
27.1.2024 Ii: Testijuoksusarja 5
27.1.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
29.1.2024 Kokkola: Hallikisat
28.1.2024 Kuortane: Seiväskilpailu
28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
27.–28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
28.1.2024 Hyvinkää: Hallihypyt
28.1.2024 Oulu: Pm- hallikilpailut
28.1.2024 Lahti: Pikajuoksucup 2
28.1.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 1
27.1.2024 Kuopio: Pm-kilpailut