TULOKSET: 13-9-v. pm-moniottelut, Joutsa, Joutsan urheilukenttä, 19.8.2023


48 urheilijaa, 204 lajisuoritusta

Miehet
P13 Neliottelu/Quadrathlon
1Nooa NieminenNooa Nieminen (-10)AsikkRai7.5.101682PB
 10.71/0.1 1.45 9.88 2:40.03 
2Osku SiltalaOsku Siltala (-10)LahdA4.2.101242PB
 11.26/0.1 1.39 7.07 3:08.11 
P12 Neliottelu/Quadrathlon
1Tomas MäkinenTomas Mäkinen (-11)LahdA7.1.111131PB
 11.79/0.1 1.33 8.60 3:47.83 
P11 Kolmiottelu/Triathlon
1Veeti SeppäläVeeti Seppälä (-12)LahdA5.5.12923PB
 9.59 3.99 8.29 
2Tuomas YlönenTuomas Ylönen (-12)LahdA25.5.12794PB
 9.67 3.81 6.72 
Sulo Elliot SaarinenSulo Elliot Saarinen (-12)ValkHa7.9.12904PB kilp. ulkop.
 9.79 4.04 8.29 
P10 Kolmiottelu/Triathlon
Oskari KovaniemiOskari Kovaniemi (-13)EspTa6.7.13796PB kilp. ulkop.
 10.21 3.62 8.43 
P9 Kolmiottelu/Triathlon
1Juho VirtanenJuho Virtanen (-14)JoutsPo21.1.14528PB
 7.16 3.22 4.32 
2Veikka RyyttyVeikka Ryytty (-14)LahdA5.4.14502PB
 7.67 3.23 5.12 
3Rene HynninenRene Hynninen (-14)HartVoi5.5.14478PB
 7.47 3.00 4.74 
4Viljo RossiViljo Rossi (-15)JoutsPo1.5.15432PB
 7.92 2.93 4.89 
5Antón Nykänen AlvarezAntón Nykänen Alvarez (-14)JoutsPo10.12.14404PB
 7.77 2.69 4.55 
6Velmu KanervaVelmu Kanerva (-17)OrimJy17.1.17197PB
 8.95 2.30 2.49 
Naiset
T13 Neliottelu/Quadrathlon
1Peppi YlijärviPeppi Ylijärvi (-10)LahdA28.8.101203PB
 11.22w/3.4 4.10/1.0 6.71 2:55.65 
2Meiju AlholaMeiju Alhola (-10)OrimJy7.12.101178PB
 11.61w/3.4 3.95/1.7 8.03 3:01.56 
3Ellen VahlbergEllen Vahlberg (-10)OrimJy24.11.10985PB
 12.34w/3.4 3.59/0.2 6.48 2:58.04 
4Senja-Sofia MoilanenSenja-Sofia Moilanen (-10)LahdA8.2.10958PB
 11.45w/3.4 NM/0.1 9.12 3:11.26 
5Iitu YlönenIitu Ylönen (-10)HartVoi11.8.10796PB
 13.35w/3.4 3.70/-0.5 6.09 3:34.98 
6Iisa TuominenIisa Tuominen (-10)LahdA 23.1.10729PB
 12.44w/3.4 NM/0.1 5.40 2:55.25 
T12 Neliottelu/Quadrathlon
1Elsa KemppainenElsa Kemppainen (-11)LahdA13.8.111268PB
 11.57w/2.1 4.06/0.1 7.09 2:41.38 
2Jasmin RedmanJasmin Redman (-11)LahdA 16.2.111143PB
 12.02w/2.1 3.71/-0.6 6.91 2:43.23 
Taika HuttunenTaika Huttunen (-11)KU-581.6.111659PB (12-v. ka 29.) kilp. ulkop.
 10.03w/2.1 4.64/-0.4 8.27 2:42.81 
T11 Kolmiottelu/Triathlon
1Pipsa KanervaPipsa Kanerva (-12)OrimJy25.3.12998PB
 9.31 4.39 7.54 
2Venla NieminenVenla Nieminen (-12)AsikkRai3.4.12832PB
 9.53 3.98 6.54 
3Iris VikströmIris Vikström (-12)OrimJy24.1.12778PB
 10.39 3.80 7.90 
4Aino KoistinenAino Koistinen (-12)OrimJy26.6.12745PB
 9.89 3.90 6.05 
5Lumi TerviöLumi Terviö (-12)LahdA 12.1.12704PB
 10.18 3.59 6.79 
6Tilda PaloTilda Palo (-12)LahdA22.4.12548PB
 11.29 3.23 6.38 
7Peppi PakkanenPeppi Pakkanen (-12)LahdA15.1.12483PB
 11.01 3.22 4.82 
T10 Kolmiottelu/Triathlon
1Weera JärvinenWeera Järvinen (-13)JoutsPo19.1.13694PB
 10.05 3.42 6.79 
2Elle NieminenElle Nieminen (-13)HeinI3.10.13668PB
 10.29 3.76 5.82 
3Pihla RintalaPihla Rintala (-13)OrimJy24.6.13667PB
 9.87 3.52 5.64 
4Elisabet TeerikangasElisabet Teerikangas (-13)LahdA20.9.13536PB
 10.30 3.18 4.86 
5Erin VahlbergErin Vahlberg (-13)OrimJy15.2.13479PB
 10.79 3.03 4.89 
6Isabella PackalénIsabella Packalén (-13)LahdA24.3.13422PB
 11.11 2.75 4.80 
Olivia KovaniemiOlivia Kovaniemi (-13)EspTa6.7.13570PB kilp. ulkop.
 11.53 3.12 7.28 
Anna VastamäkiAnna Vastamäki (-13)HartVoi22.6.13DNF
 10.67 5.61 
T9 Kolmiottelu/Triathlon
1Fanny KnuutilaFanny Knuutila (-14)HeinI20.2.14632PB
 7.12 3.35 5.93 
2Eedla KojolaEedla Kojola (-14)HartVoi10.2.14573PB
 7.52 3.15 6.35 
3Ronja MalmströmRonja Malmström (-14)IitPy9.7.14482PB
 7.95 3.16 5.43 
4Sofia PölkkiSofia Pölkki (-14)HartVoi22.2.14431PB
 7.78 3.23 3.89 
5Tiila PaloTiila Palo (-15)LahdA30.3.15367PB
 7.81 2.95 3.31 
6Ida KoistinenIda Koistinen (-15)OrimJy25.8.15360PB
 7.77 2.93 3.11 
7Nonna HölttäNonna Hölttä (-14)HartVoi14.11.14328PB
 8.00 2.70 3.39 
8Milla LiukkonenMilla Liukkonen (-14)HartVoi26.5.14306PB
 8.11 2.57 3.34 
9Nuppu PakkanenNuppu Pakkanen (-16)LahdA28.12.16271PB
 8.15 2.56 2.66 
10Usva OksanenUsva Oksanen (-16)JoutsPo11.9.16209PB
 8.52 2.33 2.20 
11Etta VahlbergEtta Vahlberg (-17)OrimJy8.3.17194PB
 8.81 2.19 2.47 

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
22.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 1 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3
4.2.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 2
3.2.2024 Pajulahti: Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat
3.2.2024 Kajaani: Pk. kilpailut
3.2.2024 Helsinki: Helsyhallikilpailut 2
3.2.2024 Jyväskylä: Hipposhallikilpailut 2
3.2.2024 Turku: Kupittaan kisat
3.2.2024 Rovaniemi: Tunturihallikilpailut
31.1.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
27.1.2024 Ii: Testijuoksusarja 5
27.1.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
29.1.2024 Kokkola: Hallikisat
28.1.2024 Kuortane: Seiväskilpailu
28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
27.–28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
28.1.2024 Hyvinkää: Hallihypyt
28.1.2024 Oulu: Pm- hallikilpailut
28.1.2024 Lahti: Pikajuoksucup 2
28.1.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 1