TULOKSET: Eltsun kisat, Helsinki, Eläintarhan urheilukenttä, 17.8.2023


283 urheilijaa, 297 lajisuoritusta

Miehet
M 100 m
1. erä
Tuuli: –1,0
1Joakim KarmitsaJoakim Karmitsa (-96)KU-585.1.9611,39
2Toni AppelqvistToni Appelqvist (-02)EsboIF17.2.0211,70SB
3Markku TervoMarkku Tervo (-88)HKV8.8.8812,04
4Mikhail ParamonovMikhail Paramonov (-83)HIFK20.11.8312,38
5Kuutti VierrosKuutti Vierros (-05)ViipU16.2.0512,45PB
6Jukka SundbergJukka Sundberg (-74)LeppSi29.1.7412,58SB
7Aarne HannikainenAarne Hannikainen (-08)HKV27.6.0812,84
8Johannes HakalaJohannes Hakala (-04)EspTa25.9.0414,63SB
2. erä
Tuuli: +0,1
1Touko TarvonenTouko Tarvonen (-07)LahdA12.12.0711,36PB
2Viljami HeinonenViljami Heinonen (-05)HKV31.8.0511,46PB
3Mortti MetsäkoivuMortti Metsäkoivu (-04)ViipU 20.7.0411,47SB
4Henrik LounelaHenrik Lounela (-06)HKV24.12.0611,47PB
5Aatu PenttiläAatu Penttilä (-04)TuUL16.12.0411,48SB
6Joonas HulkkoJoonas Hulkko (-04)EspTa28.1.0411,50=PB
7Pyry KoskiniemiPyry Koskiniemi (-04)HKV14.11.0411,67
Albin LundbergAlbin Lundberg (-02)VasaIS21.2.02DQ
3. erä
Tuuli: +0,7
1Heikki NieminenHeikki Nieminen (-94)LahdA18.2.9410,92
2Lassi KaukonenLassi Kaukonen (-01)HKV13.4.0110,99
3Aleksi Ala-PrinkkiläAleksi Ala-Prinkkilä (-94)IFKraft31.12.9411,07
4Juuso PyyhtiäJuuso Pyyhtiä (-02)LahdA8.3.0211,31PB
5Ville KyrönlahtiVille Kyrönlahti (-04)KangasnKa21.9.0411,41SB
6Miro MäkinenMiro Mäkinen (-05)TampPy4.5.0511,51
7Micke BärlundMicke Bärlund (-05)TapE20.11.0511,64
8Santeri TannerSanteri Tanner (-96)LänsiUU15.12.9611,72
M 400 m
1. erä
1Aapo ReinikainenAapo Reinikainen (-06)HKV17.5.06 51,98PB
2Joakim KarmitsaJoakim Karmitsa (-96)KU-585.1.96 52,08SB
3Teemu RuippoTeemu Ruippo (-90)JoensKa20.5.90 53,55
4Aarni AnttilaAarni Anttila (-07)HKV1.2.07 55,65
5Kuutti VierrosKuutti Vierros (-05)ViipU16.2.05 56,98PB
6Miika NousiainenMiika Nousiainen (-73)HKV23.9.73 58,56PB
2. erä
1Veikko KorpikallioVeikko Korpikallio (-04)MikkKV14.9.04 49,57PB
2Riku UusitaloRiku Uusitalo (-05)TuUL3.1.05 50,23PB
3Oliver EnqvistOliver Enqvist (-02)IFSibboV 3.1.02 50,57
4Aleksi ViitamäkiAleksi Viitamäki (-02)LiedPa20.4.02 50,91PB
5Albert VauhkonenAlbert Vauhkonen (-02)LapinlVe26.9.02 51,24=PB
6Samuli RaikunenSamuli Raikunen (-96)LiedPa27.5.96 51,72
7Miro MäkinenMiro Mäkinen (-05)TampPy4.5.05 53,28SB
3. erä
1Benjamin LeeBenjamin Lee (-03)HKV26.3.03 48,43SB
2Niko ViljolaNiko Viljola (-00)HKV6.9.00 49,05
3Lassi KaukonenLassi Kaukonen (-01)HKV13.4.01 49,13PB
4Matias LinkoahoMatias Linkoaho (-94)HKV1.1.94 49,34
5Elias JradElias Jrad (-00)HKV19.3.00 49,70
6Tommi MäkinenTommi Mäkinen (-00)HKV8.2.00 51,31
Juho PirskanenJuho Pirskanen (-96)HKV12.8.96 DNF
4. erä
1Asseri VälimäkiAsseri Välimäki (-00)NoormNo24.11.00 46,48PBpe (ka 9.)
2Erik BackErik Back (-94)HIFK21.3.94 48,35
3Valtteri KeskinenValtteri Keskinen (-02)JyväskKU12.6.02 48,91
4Aleksi SairanenAleksi Sairanen (-97)HIFK3.9.97 49,61PB
5Evgeny AlexandrovEvgeny Alexandrov (-95)HIFK19.1.95 50,73
6Jaakko LehtiläJaakko Lehtilä (-93)TampPy21.6.93 50,91
Ville LampinenVille Lampinen (-94)KU-5812.12.94 DNF
M 1500 m
1. erä
1Lauri HassiLauri Hassi (-90)OrivPo20.9.90 4.00,14SB
2Joona HeiskanenJoona Heiskanen (-05)KU-589.6.05 4.00,47
3Rasmus KrogellRasmus Krogell (-02)KU-5819.7.02 4.03,66PB
4Atte NevalaAtte Nevala (-02)KU-585.12.02 4.05,13SB
5Onni IkonenOnni Ikonen (-02)JyväskKU2.1.02 4.06,07
6Sisu MäkeläSisu Mäkelä (-06)HKV5.1.06 4.06,72PB
7Santtu HeiskanenSanttu Heiskanen (-05)KU-589.6.05 4.07,49PB
8Oscar NyholmOscar Nyholm (-04)BorgåAk14.5.04 4.07,88PB
9Samuli SaarikoskiSamuli Saarikoski (-08)KerU5.3.08 4.07,99PB kk15(16-v. ka 62.) (15-v. ka 4.)
10Saku MiettinenSaku Miettinen (-02)LappUM30.9.02 4.08,38
11Leevi HolmströmLeevi Holmström (-05)LahdA22.9.05 4.09,10PB
12Elias VirtanenElias Virtanen (-04)HämeenlTa26.3.04 4.09,80PB
13Mikaïl UusipereMikaïl Uusipere (-06)EspTa27.3.06 4.12,93PB
14Rasmus LerstrandRasmus Lerstrand (-02)VasaIS29.10.02 4.18,05PB
15Joona HeikkeröJoona Heikkerö (-03)PorvU22.4.03 4.19,24PB
16Leevi TähtinenLeevi Tähtinen (-99)JyväskKU25.6.99 4.24,18
17Simo LyyraSimo Lyyra (-94)KeskiUYU6.8.94 4.26,96PB
18Aki KauppinenAki Kauppinen (-87)SjundeåIF22.2.87 4.38,61PB
19Kasper LindebergKasper Lindeberg (-04)LahdA 14.6.04 4.39,18
2. erä
1Aleksi KiveläAleksi Kivelä (-00)LempKiYU23.5.00 3.49,50
2Eero SalevaEero Saleva (-95)HKV7.10.95 3.49,95
3Samu MikkonenSamu Mikkonen (-96)TampPy8.7.96 3.50,01SB
4Joni VirkkalaJoni Virkkala (-95)GamlakIF27.6.95 3.50,30
5Joonas KumpulainenJoonas Kumpulainen (-06)OrimJy21.2.06 3.50,55PB kk19 kk17(19-v. ka 41.) (17-v. ka 3.)
6Leonard MarkénLeonard Markén (-03)IFVOM13.12.03 3.50,59
7Eero HeinonenEero Heinonen (-97)TuUL21.1.97 3.52,64PB
8Mikko KauppinenMikko Kauppinen (-03)VierKoi3.2.03 3.52,89
9Niko PutkinenNiko Putkinen (-01)LahdA28.8.01 3.52,99PB
10Julius MäkinenJulius Mäkinen (-01)TampPy17.8.01 3.53,94SB
11Väinö VenetjokiVäinö Venetjoki (-00)GamlakIF29.5.00 3.54,39SB
12Aki NummelaAki Nummela (-85)HKV30.5.85 3.55,76SB
13Konsta HämäläinenKonsta Hämäläinen (-98)JoensKa8.3.98 3.56,27
14Walte HautalaWalte Hautala (-01)LahdA1.12.01 3.56,41PB
15Oliver AsikainenOliver Asikainen (-05)HKV12.12.05 3.56,55PB
16Joonatan VenäläinenJoonatan Venäläinen (-06)ImU21.1.06 3.59,98
17Luukas KontroLuukas Kontro (-05)JyväskKU17.4.05 4.03,53SB
Daniel LundmarkDaniel Lundmark (-98)HIFK8.9.98 DNF
Alex RauhalaAlex Rauhala (-97)VasaIS8.10.97 DNF
Tuomas PuputtiTuomas Puputti (-97)IFRaseb21.12.97 DNF
M 5000 m
1Jarkko JärvenpääJarkko Järvenpää (-86)TampPy22.8.8614.51,20SB
2Rasmus PalmiRasmus Palmi (-89)HKV28.5.8915.44,60
3Tero KorpiTero Korpi (-06)KU-5828.6.0616.11,28PB
4Timo NikulaTimo Nikula (-78)RunClub14.12.7816.44,16PB
5Karri KuusinenKarri Kuusinen (-07)HKV1.5.0716.44,44PB
6Toni JankaToni Janka (-83)KU-5819.4.8316.47,73PB
7Rami UrhoRami Urho (-70)TuUL3.4.7018.05,25SB
8Mikko SallinenMikko Sallinen (-82)Endurance9.1.8218.27,27SB
9Arto LevonperäArto Levonperä (-90)TriSuomi5.10.9018.48,09PB
10Jyri LehtonenJyri Lehtonen (-89)JyväskKU18.4.8923.12,82PB
Tuure HaapanenTuure Haapanen (-02)TuUL13.12.02DNF
M 110 m aidat/hurdles
Tuuli: –0,3
1Arttu SaariArttu Saari (-99)KeskiUYU9.12.9914,64
2Joni JärvinenJoni Järvinen (-00)LahdA14.3.0014,75
3Matias KomiMatias Komi (-03)IFSibboV12.5.0314,99
M 400 m aidat/hurdles
1. erä
1Rado LindbergRado Lindberg (-05)EsboIF26.3.05 55,36PB
2Samu LaaksoSamu Laakso (-00)TapE12.7.00 56,34
3Tomas JatskoTomas Jatsko (-02)TapE20.4.02 57,90
4Eino PerämaaEino Perämaa (-04)TampPy26.3.04 58,16
2. erä
1Tuomas LehtonenTuomas Lehtonen (-98)LiedPa4.8.98 50,75
2Kalle KompuinenKalle Kompuinen (-99)LiedPa12.4.99 52,48
3Tomi LaaksoTomi Laakso (-02)TapE3.6.02 53,78
4Iiro SurkkaIiro Surkka (-98)JyväskKU28.3.98 54,96
5Antti PihlavistoAntti Pihlavisto (-02)HKV16.10.02 55,12SB
M Korkeus/HJ
1Joonatan VeijolaJoonatan Veijola (-02)HämeenlTa9.7.021,95=SB
 1,81/O    1,86/O    1,91/XXO    1,95/XO =SB    2,00/XXX     
2Jade NyströmJade Nyström (-04)KorPo5.1.041,91SB
 1,81/O    1,86/XO    1,91/O SB    1,95/XXX     
M Seiväs/PV
1Johannes MäkeläJohannes Mäkelä (-04)HKV6.10.044,25
 4,05/XO    4,25/XO    4,40/XXX     
2Urho AroUrho Aro (-09)HKV14.10.093,05
 3,05/XO    3,15/XXX     
M Pituus/LJ
1Kalle SalminenKalle Salminen (-96)JoensKa29.1.967,53 0,0SB
  7,18/2.2     7,31/-0.1     7,42/-0.4 SB     X/0.0     7,49/0.0 SB     7,53/0.0 SB     
2Joona LuotonenJoona Luotonen (-96)IFSibboV9.9.967,06 +0,3
  X/0.7     7,06/0.3     X/-0.8     X/-0.1     6,99/0.0     X/0.0     
3Roni OllikainenRoni Ollikainen (-90)HKV27.8.906,94 –0,7
  6,86/-0.1     4,97/-0.2     6,94/-0.7     6,58/0.7     6,86/0.0     6,90/0.0     
4Kristian PeltolaKristian Peltola (-01)JyväskKU13.9.016,86 –1,1
  X/1.0     6,86/-1.1     X/0.7     X/0.1     X/0.0     X/0.0     
5Matias MustonenMatias Mustonen (-97)LempKiYU21.4.976,73 0,0PB
  X/1.4     6,65/1.5 PB     6,51/0.8     6,33/0.4     4,63/0.0     6,73/0.0 PB     
6Tuomas RouvaliTuomas Rouvali (-94)JyväskKU14.2.946,65 –1,3
  6,54/-0.6     X/1.4     X/0.0     6,65/-1.3     X/0.0     X/0.0     
7Jimi HuuhoJimi Huuho (-01)PyhäsU13.2.016,27 0,0
  5,86/-0.5     6,24/1.0     X/0.7     6,27/0.4     6,11/0.0     6,27/0.0     
8Aaron UtulahtiAaron Utulahti (-02)VihdVie30.8.025,73 –0,6
  X/1.7     X/0.2     5,73/-0.6     X/2.0     X/0.0     X/0.0     
9Matias NiinimaaMatias Niinimaa (-99)NaantLöy14.5.995,68 +1,3
  X/0.1     X/1.6     5,68/1.3     
M Kuula/SP
1Arttu KorkeasaloArttu Korkeasalo (-00)LielKi4.2.0018,26
  X     17,86     18,26     17,89     X     X     
2Miika LahtonenMiika Lahtonen (-03)MynämI8.6.0317,16PB (22-v. ka 60.)
  X     16,44     X     15,98     17,16 PB     16,40     
3Mikko ToiviainenMikko Toiviainen (-90)LoimJa22.2.9016,25
  16,25     X     X     X     16,13     X     
M Moukari/HT
1Henri LiipolaHenri Liipola (-94)TammRy24.4.9470,42
  69,29     70,42     68,01     X     68,09     X     
2Marco KammerMarco Kammer (-98)HIFK26.2.9869,82
  66,94     68,41     X     68,75     68,37     69,82     
3Roope AuvinenRoope Auvinen (-98)SjundeåIF17.2.9869,62
  69,23     X     X     X     X     69,62     
4Risto KauppinenRisto Kauppinen (-94)KangKi20.8.9460,77
  X     X     60,77     X     X     60,10     
M19 110 m aidat/hurdles
Tuuli: –0,3
1Ville KyrönlahtiVille Kyrönlahti (-04)KangasnKa21.9.0414,27
2Elliot SchmidtElliot Schmidt (-05)BorgåAk12.5.0515,15
Naiset
N 100 m
1. erä
Tuuli: +0,6
1Ruusu SaarelaRuusu Saarela (-05)EspTa13.4.0513,59SB
2Riitta SallinenRiitta Sallinen (-76)HKV 19.6.7613,71=SB
3Viiu LiskiViiu Liski (-07)NummKip28.5.0713,92SB
4Saara HämäläinenSaara Hämäläinen (-02)EspTa24.1.0214,11SB
5Taija Yli-VääräläTaija Yli-Väärälä (-91)TammRy28.10.9114,26
6Virpi VähäkangasVirpi Vähäkangas (-83)KerU1.9.8314,30
7Kati OikarinenKati Oikarinen (-61)HKV6.9.6114,84
2. erä
Tuuli: +2,0
1Katja KangasKatja Kangas (-90)PohjKoi21.12.9012,82SB
2Reetta HämäläinenReetta Hämäläinen (-92)LahdA13.2.9213,25
3Silja LaaksonenSilja Laaksonen (-99)HelsTa27.11.9913,36
4Katja HonkanenKatja Honkanen (-06)LappUM4.1.0613,37PB
5Olivia EttanenOlivia Ettanen (-04)KarhU16.7.0413,42PB
6Matilda LevorantaMatilda Levoranta (-09)HIFK14.6.0913,47PB
7Emilia TallqvistEmilia Tallqvist (-03)EsboIF3.1.0313,59PB
3. erä
Tuuli: +0,1
1Eeva SambergEeva Samberg (-02)HKV31.8.0212,53
2Johanna KulmalaJohanna Kulmala (-02)JyväskKU6.4.0212,57
3Polina PetrovaPolina Petrova (-06)KerU8.6.0612,61SB
4Lotta LahtinenLotta Lahtinen (-98)IFRaseb16.10.9812,77
5Kira KaipiainenKira Kaipiainen (-06)KarhKa2.8.0612,85SB
6Alexandra NylundAlexandra Nylund (-05)EsboIF27.3.0513,22SB
7Emma-Roosa RäisänenEmma-Roosa Räisänen (-05)HKV3.12.0513,27
8Ella PaukkuElla Paukku (-04)EsboIF12.7.0413,49SB
4. erä
Tuuli: +0,8
1Eliisa KallioEliisa Kallio (-04)EurajVei17.9.0412,10=PB
2Siiri SiirtolaSiiri Siirtola (-05)HKV4.5.0512,11PB (19-v. ka 98.)
3Essi VehmaaEssi Vehmaa (-02)LappUM19.6.0212,20PB
4Sofia YlinenSofia Ylinen (-03)JyväskKU5.2.0312,35PB
5Inka-Maria YlitaloInka-Maria Ylitalo (-04)LapVi28.4.0412,40
6Noora JuslinNoora Juslin (-99)BorgåAk14.11.9912,41
7Ella NourrissonElla Nourrisson (-96)KeskiUYU1.5.9612,45PB
8Aicha KalalaAicha Kalala (-05)KerU8.12.0512,62
5. erä
Tuuli: +0,5
1Anna PursiainenAnna Pursiainen (-03)EspTa12.3.0311,65SB
2Pirkitta MarjanenPirkitta Marjanen (-01)PorinYU28.8.0111,91
3Johanna KylmänenJohanna Kylmänen (-02)RaisKu22.3.0211,97
4Petra HäggqvistPetra Häggqvist (-01)HKV9.4.0112,01
5Tessa MoisioTessa Moisio (-03)KaipVi4.5.0312,03
6Sanni MahonenSanni Mahonen (-98)JyväskKU19.8.9812,14
7Kira KruutiKira Kruuti (-98)HKV10.5.9812,23SB
8Katja LuukkolaKatja Luukkola (-03)LeppSi19.12.0312,36
N 400 m
1. erä
1Pinja HeinonenPinja Heinonen (-01)JyväskKU10.3.01 59,18PB
2Alisa PennanenAlisa Pennanen (-01)ForssSa26.3.01 62,84PB
3Petra MannonenPetra Mannonen (-00)TuUL7.10.00 64,20
4Tiia PirinenTiia Pirinen (-97)TampPy11.2.97 64,92
5Noora NiininenNoora Niininen (-05)EspTa22.6.05 65,83SB
6Pinja EkströmPinja Ekström (-84)LahdA14.1.84 65,87
7Neea KiviNeea Kivi (-00)KeskiUYU10.5.00 68,24SB
2. erä
1Anni BergAnni Berg (-04)LappUM13.4.04 60,37PB
2Venla PellikkaVenla Pellikka (-97)JyväskKU25.2.97 61,59=PB
3Riina HeikkonenRiina Heikkonen (-01)LappUM3.8.01 61,95
4Pihla KössiPihla Kössi (-99)PaimU22.10.99 62,14
5Vilma KyyröVilma Kyyrö (-00)KerU 3.1.00 62,42
6Anni KorhonenAnni Korhonen (-83)LahdA4.7.83 63,56SB
7Terhi VehkoTerhi Vehko (-05)HKV11.1.05 64,55
Mette-Maria LukinMette-Maria Lukin (-00)JoensKa8.10.00 DNF
3. erä
1Emmi UotinenEmmi Uotinen (-01)SavonlRie5.9.01 58,38PB
2Jenna-Emilia PiirainenJenna-Emilia Piirainen (-03)PohjKoi9.1.03 58,94SB
3Aino VenäläinenAino Venäläinen (-04)ImU24.6.04 59,33
4Rosa KilpiRosa Kilpi (-97)KuivAu7.1.97 59,59
5Venla VirrantuomiVenla Virrantuomi (-06)HKV31.1.06 59,87
6Aino EnoAino Eno (-01)TampU17.6.01 60,48
7Milka UkkonenMilka Ukkonen (-04)LahdA23.4.04 61,13
8Meeri SalomaaMeeri Salomaa (-01)EsboIF7.5.01 62,36
4. erä
1Ronja KoskelaRonja Koskela (-03)KuivAu7.2.03 57,34
2Alisa AaltoAlisa Aalto (-99)TampPy22.1.99 57,56SB
3Laura LaukkaLaura Laukka (-94)HKV5.10.94 57,74
4Laura KolehmainenLaura Kolehmainen (-83)HKV5.12.83 57,89
5Kia LaisiKia Laisi (-01)EspTa19.7.01 58,07SB
6Johanna KylmänenJohanna Kylmänen (-02)RaisKu22.3.02 58,22SB
7Carita KivimäkiCarita Kivimäki (-05)IkaalU9.10.05 59,21
5. erä
1Veera MattilaVeera Mattila (-03)VammsVoi21.1.03 53,91PB
2Milja ThuresonMilja Thureson (-94)TuTo23.5.94 54,14
3Sara LappalainenSara Lappalainen (-91)BorgåAk17.8.91 54,79PB (ka 60.)
4Hilla UusimäkiHilla Uusimäki (-96)KU-5812.6.96 55,33
5Elle CederElle Ceder (-06)HKV26.12.06 55,59PB (22-v. ka 73.) (19-v. ka 41.) (17-v. ka 14.)
6Julia IhantolaJulia Ihantola (-03)EspTa 22.12.03 56,43PB
7Julia RaunioJulia Raunio (-02)HKV17.8.02 56,47
8Linne KallioLinne Kallio (-05)EurajVei15.11.05 58,38
N 1500 m
1. erä
1Sini-Minea SaarikoskiSini-Minea Saarikoski (-05)KerU18.10.05 4.39,51PB
2Winnie MarkénWinnie Markén (-08)IFVOM20.5.08 4.40,39PB kk15(16-v. ka 78.) (15-v. ka 32.)
3Emma HakalaEmma Hakala (-93)EspTa10.9.93 4.47,00PB
4Heidi HaapamäkiHeidi Haapamäki (-00)JyväskKU23.11.00 4.47,79
5Noora HyyrynenNoora Hyyrynen (-96)ViipU20.2.96 4.48,02SB
6Eva PeltopuroEva Peltopuro (-05)VantSa4.11.05 4.51,11
7Emma Haka-RiskuEmma Haka-Risku (-09)NokU8.2.09 4.52,25PB (14-v. ka 56.)
8Vera TattariVera Tattari (-99)RunClub31.1.99 4.58,78PB
9Ella HulkkiElla Hulkki (-04)VasaIS17.2.04 4.59,95PB
10Piia DoylePiia Doyle (-76)VeikkVei28.12.76 5.06,73
11Neea TarvainenNeea Tarvainen (-99)JoensKa23.12.99 5.16,67
12Erika TurunenErika Turunen (-99)TuUL9.10.99 5.25,57
Emma VuolantoEmma Vuolanto (-01)RunClub14.8.01 DNF
2. erä
1Nelli NordlundNelli Nordlund (-97)LahdA6.1.97 4.20,65PB (ka 45.)
2Siiri RainioSiiri Rainio (-00)JyväskKU11.7.00 4.22,06PB (ka 56.)
3Veera MensonenVeera Mensonen (-99)MaanMa1.8.99 4.22,15PB (ka 57.)
4Lotta-Maria MaineLotta-Maria Maine (-02)TuUL12.5.02 4.26,06SB
5Salla LaukkanenSalla Laukkanen (-00)JoensKa18.3.00 4.27,66PB
6Kaisa HonkaharjuKaisa Honkaharju (-93)KälvTa31.10.93 4.27,84PB
7Alisa VirtanenAlisa Virtanen (-02)JyväskKU4.9.02 4.30,96PB (22-v. ka 100.)
8Heini IkonenHeini Ikonen (-99)JyväskKU22.3.99 4.33,08SB
9Janette VänttinenJanette Vänttinen (-02)HKV7.3.02 4.33,62PB
10Pihla HokkanenPihla Hokkanen (-93)JyväskKU23.1.93 4.34,57PB
11Veronika VirtapohjaVeronika Virtapohja (-96)LahdA25.10.96 4.34,78PB
12Taru PalsaTaru Palsa (-88)HKV10.10.88 4.37,22
13Katariina KärkkäinenKatariina Kärkkäinen (-02)IisVi15.8.02 4.45,67
Emilia JousimaaEmilia Jousimaa (-93)LahdA9.10.93 DNF
Lotta SundqvistLotta Sundqvist (-92)TuUL12.9.92 DNF
N 5000 m
1Sara-Elise RuokonenSara-Elise Ruokonen (-99)JyväskKU20.4.9918.01,22
2Anna HaatajaAnna Haataja (-96)OulPy20.1.9618.02,04SB
3Iida HaatajaIida Haataja (-94)OulPy28.9.9418.09,89
4Roosa HämäläinenRoosa Hämäläinen (-95)KälvTa3.3.9518.16,06SB
5Jonna RailioJonna Railio (-87)HelsJy9.5.8718.31,28SB
6Ida-Emilia RusanenIda-Emilia Rusanen (-98)PaimU28.5.9818.40,01PB
7Mari UlkuniemiMari Ulkuniemi (-88)RunClub26.9.8818.43,11
8Aino TengvallAino Tengvall (-03)RekRai16.3.0319.51,32PB
9Siiri KotamäkiSiiri Kotamäki (-08)KerU5.4.0820.01,61PB
10Iida MäkeläIida Mäkelä (-02)EspTa11.7.0220.46,92PB
Laura HeikkiläLaura Heikkilä (-86)KU-5821.11.86DNF
Nelli HiippavuoriNelli Hiippavuori (-02)TuUL8.4.02DNF
N 100 m aidat/hurdles
1. erä
Tuuli: +0,6
1Charlotte KajanderCharlotte Kajander (-06)HIFK15.1.0614,54PB (17-v. ka 56.)
2Milja MahlavuoriMilja Mahlavuori (-04)LappUM5.2.0414,91
3Inka-Maria YlitaloInka-Maria Ylitalo (-04)LapVi28.4.0415,05
4Tessa MoisioTessa Moisio (-03)KaipVi4.5.0315,49PB
5Lotta MetsärintaLotta Metsärinta (-05)LaitJy4.7.0518,60
Edit NurminenEdit Nurminen (-02)TuUL29.8.02DNF
2. erä
Tuuli: +0,3
1Siiri SiirtolaSiiri Siirtola (-05)HKV4.5.0513,71
2Essi VehmaaEssi Vehmaa (-02)LappUM19.6.0213,83
3Ella NisulaElla Nisula (-01)KuivAu16.8.0114,38SB
4Laura KoivukoskiLaura Koivukoski (-02)EurajVei18.4.0214,56
5Reetta HämäläinenReetta Hämäläinen (-92)LahdA13.2.9214,86
Wilma JungarWilma Jungar (-02)EsboIF6.5.02DNF
N Seiväs/PV
1Maria KytöläMaria Kytölä (-97)NurmijYU24.8.973,85
 3,65/O    3,75/O    3,85/XXO    4,00/XXX     
2Emma RovasaloEmma Rovasalo (-03)TuUL18.1.033,65
 3,55/O    3,65/XO    3,75/XXX     
3Elli RantalaElli Rantala (-06)EspTa2.11.063,65PB (ka 57.) (22-v. ka 56.) (19-v. ka 48.) (17-v. ka 32.)
 3,35/XO    3,45/O    3,55/XO    3,65/XO PB    3,75/XXX     
4Fiinu PuustinenFiinu Puustinen (-03)JyväskKU24.10.033,45
 3,35/O    3,45/XO    3,55/XXX     
5Vilma MikkolaVilma Mikkola (-04)KeskiUYU24.2.043,45
 3,25/O    3,35/XXO    3,45/XO    3,55/XXX     
6Frida BlomfeltFrida Blomfelt (-08)EsboIF6.1.083,15
 3,15/O    3,25/XXX     
Essi MelenderEssi Melender (-02)TuUL29.4.02NH
 3,35/XXX     
N Kolmiloikka/TJ
1Elina KostiainenElina Kostiainen (-92)VihdVie23.4.9212,76 +0,2
  12,58/0.3     12,73/0.3     12,66/-0.1     12,76/0.2     X/0.0     X/-0.4     
2Ella NisulaElla Nisula (-01)KuivAu16.8.0112,51 0,0
  X/0.5     X/0.8     12,40/0.3     12,23/0.6     12,51/0.0     X/0.2     
3Ilona RuoholaIlona Ruohola (-03)TuUL14.4.0312,51 +0,2
  12,36/0.5     12,36/0.1     12,51/0.2     X/0.3     12,23/0.1     X/-0.3     
4Kira KytöläKira Kytölä (-93)EsboIF25.6.9312,48 +0,1
  X/0.2     12,24/0.1     X/0.7     12,48/0.1     X/0.1     12,36/0.1     
5Jessica MiettinenJessica Miettinen (-98)JoensKa24.6.9812,36 –0,1
  X/0.5     X/0.6     12,33/0.3     X/0.1     X/-0.3     12,36/-0.1     
6Siri SavolainenSiri Savolainen (-00)NaantLöy31.10.0012,28 +0,2
  12,00/0.7     X/0.1     12,08/-0.1     X/0.4     11,86/-0.2     12,28/0.2     
7Janita LeppärantaJanita Leppäranta (-00)KristU26.2.0012,16 –0,2
  X/0.5     11,94/-0.1     11,81/-0.2     12,03/0.2     12,16/-0.2     12,15/0.3     
8Emilia HeinoEmilia Heino (-02)TampPy25.12.0212,03 –0,3
  X/0.2     12,01/-0.2     11,89/-0.1     X/0.1     12,03/-0.3     X/0.1     
9Janika JokinenJanika Jokinen (-02)TampU12.9.0211,89 0,0
  X/0.3     X/0.2     11,89/0.0     
10Katja KangasKatja Kangas (-90)PohjKoi21.12.9011,42 +0,5SB
  X/0.1     11,28/0.3 SB     11,42/0.5 SB     
11Essi ErikssonEssi Eriksson (-02)HKV8.1.0210,95 –0,3
  X/0.5     10,95/-0.3     X/-0.2     
12Ruusu SaarelaRuusu Saarela (-05)EspTa13.4.0510,14 +0,5
  10,14/0.5     10,09/0.3     10,02/0.3     
13Siiri MetsäläSiiri Metsälä (-02)EsboIF9.2.029,91 –0,1
  X/0.3     9,91/-0.1     9,82/0.5     
Suvi EerikäinenSuvi Eerikäinen (-97)JyväskKU13.5.97NM –0,1
  X/0.3     X/0.0     X/-0.1     
Laura RautiainenLaura Rautiainen (-98)LahdA14.6.98NM +0,5
  X/0.4     X/0.1     X/0.5     
Noora HautamäkiNoora Hautamäki (-00)PyhtY20.2.00NM –0,1
  X/0.2     X/-0.1     X/-0.1     
Petra KallionpääPetra Kallionpää (-00)LahdA14.4.00NM +0,3
  X/0.4     X/0.6     X/0.3     
N Moukari/HT
1Anni SinelampiAnni Sinelampi (-01)LahdA4.1.0155,08
  X     54,12     55,08     54,71     X     54,39     
2Ellen UschanowEllen Uschanow (-05)RaisKu30.5.0554,53PB (ka 73.) (22-v. ka 67.) (19-v. ka 55.)
  52,27     54,53 PB     X     X     X     51,32     
3Marika VirtanenMarika Virtanen (-03)TuUL29.12.0353,48
  53,48     52,75     50,71     51,23     52,55     X     
4Johanna WitkaJohanna Witka (-98)TammRy21.12.9851,73
  X     X     X     51,73     X     47,62     
5Emma PääkköEmma Pääkkö (-01)VahdTui20.5.0149,50
  48,10     49,50     47,84     X     X     X     
6Tahiti OjansivuTahiti Ojansivu (-98)TuUL22.1.9849,02
  47,56     48,94     X     49,02     X     47,58     
N Keihäs/JT
1Emilia KarellEmilia Karell (-03)SjundeåIF30.3.0352,01
  51,02     X     49,80     48,64     52,01     51,13     
2Minka NurroMinka Nurro (-99)HKV7.12.9946,45
  45,52     43,79     45,27     X     46,45     44,71     
3Tuuli KattilamäkiTuuli Kattilamäki (-00)KU-5823.10.0037,95
  37,09     37,89     37,04     36,59     36,92     37,95     
4Livia von WendtLivia von Wendt (-08)HIFK1.1.0834,16SB kk15
  32,65 kk15 SB     33,72 kk15 SB     X     33,28     33,70     34,16 kk15 SB     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
2.3.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
3.3.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
3.3.2024 Savonlinna: Keväthallikilpailut
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikillpailut
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
2.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut
29.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 6
24.2.2024 Ii: Testijuoksusarja
24.2.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
25.2.2024 Tampere: Hallimaraton kaikki
25.2.2024 Tampere: Hallimaraton
28.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
28.2.2024 Pori: Nuorten aitasprintit
28.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
27.2.2024 Joensuu: Motonet-kilpailut
24.–25.2.2024 Mustasaari: 22-, 19- ja 17-v. SM-hallikilpailut
25.2.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallimoniottelut
24.2.2024 Pori: Karhuhallin keihäs
22.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 1 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3