TULOKSET: Pikajuoksuilta, Hämeenlinna, Kaurialan urheilukenttä, Hämeenlinna, 16.8.2023


110 urheilijaa, 186 lajisuoritusta

Miehet
M 100 m
1. erä
Tuuli: –0,7
1Lenni TorkkelLenni Torkkel (-05)TuUL27.1.0512,04
2Mirko HänninenMirko Hänninen (-02)JanJa11.4.0212,45
3Juho ToivariJuho Toivari (-84)JanJa4.10.8412,56
4Markus SöyrinkiMarkus Söyrinki (-87)ViialVa24.5.8714,28
5Heikki LähdekorpiHeikki Lähdekorpi (-60)ForssSa22.8.6014,55
6Veli-Matti MannilaVeli-Matti Mannila (-79)HelsTa27.7.7914,76SB
2. erä
Tuuli: –1,3
1Kalle RaitalaKalle Raitala (-94)TampPy2.8.9411,78SB
2Lauri MäkinenLauri Mäkinen (-05)KU-5811.9.0511,85
3Aatu SihvonenAatu Sihvonen (-05)KarhKa15.2.0511,91
4Aku KallioAku Kallio (-78)LempKiYU26.10.7812,12
3. erä
Tuuli: –0,6
1Eino VuoriEino Vuori (-02)HämeenlTa21.6.0210,76
2Mikko MäkipääMikko Mäkipää (-02)IkaalU9.1.0211,45
3Tuomas RättöTuomas Rättö (-06)HämeenlTa16.2.0611,48
4Juho MantilaJuho Mantila (-05)HämeenlTa26.5.0511,70
5Eeti HänninenEeti Hänninen (-06)HämeenlTa21.1.0611,73
6Elias KeräläElias Kerälä (-07)HämeenlTa18.4.0711,78
M 200 m
1. erä
Tuuli: –1,7
1Lenni TorkkelLenni Torkkel (-05)TuUL27.1.0524,07PB
2Aatu SihvonenAatu Sihvonen (-05)KarhKa15.2.0524,23PB
3Juho ToivariJuho Toivari (-84)JanJa4.10.8425,91
4Juho LautaojaJuho Lautaoja (-05)ForssSa16.5.0527,26SB
5Heikki LähdekorpiHeikki Lähdekorpi (-60)ForssSa22.8.6030,13
2. erä
Tuuli: –0,8
1Eino VuoriEino Vuori (-02)HämeenlTa21.6.0221,63PB (22-v. ka 77.)
2Mikko MäkipääMikko Mäkipää (-02)IkaalU9.1.0222,90=PB
3Aku KallioAku Kallio (-78)LempKiYU26.10.7824,43
M 400 m
1. erä
1Eero HirvinenEero Hirvinen (-01)KanksLei4.1.01 51,61PB
2Jasper LeppäkangasJasper Leppäkangas (-00)KanksLei9.5.00 54,84PB
3Antti RistanenAntti Ristanen (-09)LoimLei 11.8.09 57,00PB
4Veli-Matti MannilaVeli-Matti Mannila (-79)HelsTa27.7.79 69,01SB
2. erä
1Kalle RaitalaKalle Raitala (-94)TampPy2.8.94 50,69
2Tuomas RättöTuomas Rättö (-06)HämeenlTa16.2.06 52,39PB
3Jouko JuntunenJouko Juntunen (-81)TampPy24.1.81 52,83
4Juho MantilaJuho Mantila (-05)HämeenlTa26.5.05 53,58PB
5Juhani MikkolaJuhani Mikkola (-84)HämeenlTa27.2.84 54,50SB
6Samuli MattilaSamuli Mattila (-95)HämeenlTa6.9.95 56,68PB
M17 400 m
1Henri KovanenHenri Kovanen (-07)HyvsU25.12.07 60,32PB
P13 60 m
Tuuli: –3,2
1Tatu KoskinenTatu Koskinen (-10)HämeenlTa17.2.10 8,32
2Sisu LehtonenSisu Lehtonen (-10)HämeenlTa7.4.10 8,44
3Niilo IloNiilo Ilo (-11)RiihimKi12.2.11 8,84
4Touko KorpelaTouko Korpela (-11)ValkHa19.10.11 9,17
5Juhani HonkajuuriJuhani Honkajuuri (-10)HämeenlTa10.1.10 9,45
6Matias JoutvuoMatias Joutvuo (-11)HämeenlTa25.11.11 9,64
P13 200 m
Tuuli: –0,1
1Tatu KoskinenTatu Koskinen (-10)HämeenlTa17.2.1026,79PB
2Sisu LehtonenSisu Lehtonen (-10)HämeenlTa7.4.1027,36
3Niilo IloNiilo Ilo (-11)RiihimKi12.2.1127,70PB (12-v. ka 80.)
4Matias JoutvuoMatias Joutvuo (-11)HämeenlTa25.11.1131,13PB
5Juhani HonkajuuriJuhani Honkajuuri (-10)HämeenlTa10.1.1031,49SB
6Juho SeppäläJuho Seppälä (-11)HämeenlTa15.7.1131,96
P13 400 m
1Tatu KoskinenTatu Koskinen (-10)HämeenlTa17.2.10 60,71PB
2Sisu LehtonenSisu Lehtonen (-10)HämeenlTa7.4.10 61,09PB
3Niilo IloNiilo Ilo (-11)RiihimKi12.2.11 66,55PB
4Juho SeppäläJuho Seppälä (-11)HämeenlTa15.7.11 70,34PB
5Matias JoutvuoMatias Joutvuo (-11)HämeenlTa25.11.11 71,48PB
P11 60 m
1. erä
Tuuli: –0,4
1Anton RokkanenAnton Rokkanen (-14)HämeenlTa30.1.1410,76PB
2Anton AholaAnton Ahola (-12)HämeenlTa17.11.1210,80
3Julius KeloJulius Kelo (-15)HämeenlTa1.4.1511,25PB
4Joona UschanovJoona Uschanov (-15)HämeenlTa7.3.1511,53PB
2. erä
Tuuli: –0,4
1Eino JuutilaEino Juutila (-12)HämeenlTa26.1.12 8,96
2Touko VälimaaTouko Välimaa (-12)KangU 10.9.12 9,35
3Daniel HöijerDaniel Höijer (-12)HämeenlTa7.11.12 9,69
4Leino CalleminLeino Callemin (-13)HämeenlTa3.10.13 9,79
5Jesse VänttinenJesse Vänttinen (-13)HämeenlTa28.6.1310,52
P11 200 m
1. erä
Tuuli: –1,1
1Otso AaltoOtso Aalto (-13)VeikkVei10.11.1330,49PB kk10
2Niilo AaltoNiilo Aalto (-12)VeikkVei22.1.1233,61PB
3Julius KeloJulius Kelo (-15)HämeenlTa1.4.1537,54PB
4Anton RokkanenAnton Rokkanen (-14)HämeenlTa30.1.1437,55PB
5Joona UschanovJoona Uschanov (-15)HämeenlTa7.3.1540,90PB
2. erä
Tuuli: –1,5
1Eino JuutilaEino Juutila (-12)HämeenlTa26.1.1230,62PB
2Rasmus PuotsaariRasmus Puotsaari (-13)KU-5819.1.1330,67PB (10-v. ka 86.)
3Daniel HöijerDaniel Höijer (-12)HämeenlTa7.11.1232,26PB
4Touko VälimaaTouko Välimaa (-12)KangU 10.9.1232,81PB
5Leino CalleminLeino Callemin (-13)HämeenlTa3.10.1334,14PB
P11 400 m
1Rasmus PuotsaariRasmus Puotsaari (-13)KU-5819.1.13 67,88PB
2Vili-Petteri LammiVili-Petteri Lammi (-12)NurmijYU24.5.12 68,05PB
3Otso AaltoOtso Aalto (-13)VeikkVei10.11.13 68,86PB
4Niilo AaltoNiilo Aalto (-12)VeikkVei22.1.12 75,24PB
5Leino CalleminLeino Callemin (-13)HämeenlTa3.10.13 83,57PB
6Anton RokkanenAnton Rokkanen (-14)HämeenlTa30.1.14 86,45PB
7Jesse VänttinenJesse Vänttinen (-13)HämeenlTa28.6.13 86,82PB
8Julius KeloJulius Kelo (-15)HämeenlTa1.4.15 88,32PB
Naiset
N 100 m
1. erä
Tuuli: –1,4
1Laura AnttilaLaura Anttila (-03)JanJa5.4.0314,38
2Maria TorttilaMaria Torttila (-77)JanJa16.1.7714,65
3Taru ViiruTaru Viiru (-76)JanJa11.8.7614,72
4Ida AarnioIda Aarnio (-06)HämeenlTa19.10.0614,81SB
5Anna-Maija VirtanenAnna-Maija Virtanen (-83)LahdA11.4.8314,86
6Sari YildizSari Yildiz (-71)JanJa18.6.7115,17
7Sinikka IllaruSinikka Illaru (-54)VihdUV8.6.5416,06
Anniina HenttonenAnniina Henttonen (-05)JanJa22.3.05DQ
2. erä
Tuuli: –2,4
1Anni KuuttiAnni Kuutti (-04)VehmU1.1.0413,58SB
2Jenni SormunenJenni Sormunen (-05)IkaalU25.3.0513,74
3Roosa MyllymäkiRoosa Myllymäki (-05)TampPy8.9.0513,81
4Vilja HujanenVilja Hujanen (-07)ForssSa6.12.0713,90PB
5Ella PeräläElla Perälä (-02)KeskiUYU27.10.0213,97
6Sanni NiskanenSanni Niskanen (-05)ViialVa 7.11.0514,04
7Laura Kontio MarinsLaura Kontio Marins (-94)JanJa11.10.9414,49
Erika VälkkynenErika Välkkynen (-04)HämeenlTa20.2.04DNF
3. erä
Tuuli: –1,2
1Olivia MarttilaOlivia Marttila (-03)TampPy8.8.0313,00
2Amanda LehtimäkiAmanda Lehtimäki (-05)ForssSa17.12.0513,02
3Meeri KolisevaMeeri Koliseva (-07)JanJa16.12.0713,21
4Aino OjaniemiAino Ojaniemi (-05)HämeenlTa23.1.0513,28
5Emmi HietanenEmmi Hietanen (-04)HämeenlTa26.2.0413,41
6Emilia RättöEmilia Rättö (-06)HämeenlTa16.2.0613,49
7Jenna SaarilahtiJenna Saarilahti (-04)TampPy28.11.0413,60
8Iida KujanpääIida Kujanpää (-05)TampPy12.7.0513,60SB
N 200 m
1. erä
Tuuli: –2,8
1Pinja LehtinenPinja Lehtinen (-01)LempKiYU18.8.0127,96SB
2Sanni NiskanenSanni Niskanen (-05)ViialVa 7.11.0529,08
3Amanda VirtanenAmanda Virtanen (-96)TuUL1.7.9629,44SB
4Maria TorttilaMaria Torttila (-77)JanJa16.1.7730,10
5Taru ViiruTaru Viiru (-76)JanJa11.8.7631,74SB
2. erä
Tuuli: –1,5
1Amanda LehtimäkiAmanda Lehtimäki (-05)ForssSa17.12.0526,56PB
2Olivia MarttilaOlivia Marttila (-03)TampPy8.8.0326,77SB
3Anni KuuttiAnni Kuutti (-04)VehmU1.1.0426,81PB
4Emmi HietanenEmmi Hietanen (-04)HämeenlTa26.2.0427,34
5Iida KujanpääIida Kujanpää (-05)TampPy12.7.0527,76
6Jenni SormunenJenni Sormunen (-05)IkaalU25.3.0528,15SB
N 400 m
1Amanda VirtanenAmanda Virtanen (-96)TuUL1.7.96 61,53PB
2Emma Haka-RiskuEmma Haka-Risku (-09)NokU8.2.09 62,62PB
3Tuuli SalonenTuuli Salonen (-99)SysmSi18.1.99 62,66SB
4Eevi KettunenEevi Kettunen (-05)PolvijU27.12.05 63,24PB
5Suvi RantalaSuvi Rantala (-02)HämeenlTa31.8.02 63,77PB
6Anni TakamaaAnni Takamaa (-05)LapVi23.6.05 64,18
7Eevi KölhiEevi Kölhi (-11)HämeenlTa27.10.11 65,67PB
T15 100 m
1. erä
Tuuli: –0,8
1Siiri NiskanenSiiri Niskanen (-09)HämeenlTa 15.7.0914,37PB
2Silja KariniemiSilja Kariniemi (-08)HämeenlTa28.9.0814,56PB
3Salla LehtonenSalla Lehtonen (-08)HämeenlTa7.9.0815,29SB
4Peppi NiemeläPeppi Niemelä (-09)HämeenlTa19.5.0916,92PB
2. erä
Tuuli: –2,2
1Nelli KarevaaraNelli Karevaara (-09)HämeenlTa1.3.0913,73
2Nelli NurminenNelli Nurminen (-08)JanJa17.12.0813,97
3Eevi AarnioEevi Aarnio (-09)HämeenlTa28.3.0914,36
4Venla RepoVenla Repo (-09)PorvU15.1.0914,52
5Nia KytäjäNia Kytäjä (-09)ForssSa31.7.0914,54PB
T15 200 m
Tuuli: –0,6
1Ninni TikkaNinni Tikka (-09)HämeenlTa9.7.0928,29SB
2Nelli NurminenNelli Nurminen (-08)JanJa17.12.0829,39SB
3Venla RepoVenla Repo (-09)PorvU15.1.0929,81PB
4Salla LehtonenSalla Lehtonen (-08)HämeenlTa7.9.0831,49PB
T15 400 m
1Silja KariniemiSilja Kariniemi (-08)HämeenlTa28.9.08 69,54PB
2Nia KytäjäNia Kytäjä (-09)ForssSa31.7.09 71,93PB
3Lilli AholaLilli Ahola (-09)HämeenlTa19.10.09 75,68PB
4Peppi NiemeläPeppi Niemelä (-09)HämeenlTa19.5.09 82,05PB
T13 60 m
1. erä
Tuuli: –2,2
1Aada NaapuriAada Naapuri (-11)HämeenlTa9.9.11 9,47
2Minttu TunturiMinttu Tunturi (-11)HämeenlTa26.9.11 9,54
3Riina TaipaleRiina Taipale (-10)HämeenlTa5.8.1010,68PB
2. erä
Tuuli: –2,2
1Julia SihvonenJulia Sihvonen (-10)EspTa 7.7.10 8,55
2Fanny PetterssonFanny Pettersson (-11)SomVoi27.1.11 8,67
3Aada KölhiAada Kölhi (-10)HämeenlTa19.4.10 8,69
4Aada VähätaloAada Vähätalo (-11)RiihimKi30.6.11 8,94
5Alina MäntynevaAlina Mäntyneva (-11)HämeenlTa28.4.11 9,08
T13 200 m
1. erä
Tuuli: +0,4
1Alina MäntynevaAlina Mäntyneva (-11)HämeenlTa28.4.1129,61PB
2Riina TaipaleRiina Taipale (-10)HämeenlTa5.8.1037,87PB
2. erä
Tuuli: +0,4
1Fanny PetterssonFanny Pettersson (-11)SomVoi27.1.1128,52
2Aada KölhiAada Kölhi (-10)HämeenlTa19.4.1029,79
3Aada NaapuriAada Naapuri (-11)HämeenlTa9.9.1133,05PB
4Sonja PääkkönenSonja Pääkkönen (-11)HämeenlTa10.10.1136,63
T13 400 m
1Julia SihvonenJulia Sihvonen (-10)EspTa 7.7.10 65,49PB
2Isla JuseliusIsla Juselius (-11)HämeenlTa24.2.11 69,13PB
3Sonja PääkkönenSonja Pääkkönen (-11)HämeenlTa10.10.11 80,78PB
T11 60 m
1. erä
Tuuli: –1,1
1Fanni ViitanenFanni Viitanen (-13)HämeenlTa4.6.1310,14PB
2Sanni UschanovSanni Uschanov (-13)HämeenlTa1.4.1310,34PB
2Vilhelmiina KärkkäinenVilhelmiina Kärkkäinen (-14)HämeenlTa2.6.1410,34PB
4Aino VuorelaAino Vuorela (-13)HämeenlTa7.9.1310,51
5Elle OnnelaElle Onnela (-13)HämeenlTa10.12.1310,54
6Peppi HaavistoPeppi Haavisto (-13)HämeenlTa10.11.1310,56
2. erä
Tuuli: –1,2
1Eerika LonkaEerika Lonka (-12)HämeenlTa6.1.12 9,11
2Kerttu RantanenKerttu Rantanen (-12)LempKiYU20.6.12 9,33PB
3Minea TikkaMinea Tikka (-12)HämeenlTa2.2.12 9,38PB
4Pihla LehtonenPihla Lehtonen (-13)HämeenlTa25.11.1310,10
5Helmi MessmanHelmi Messman (-12)HämeenlTa11.3.1210,21
6Eelin MielonenEelin Mielonen (-14)HämeenlTa25.7.1410,22
T11 200 m
1. erä
Tuuli: –0,2
1Eerika LonkaEerika Lonka (-12)HämeenlTa6.1.1231,25PB
2Kerttu RantanenKerttu Rantanen (-12)LempKiYU20.6.1231,96PB
3Vilhelmiina KärkkäinenVilhelmiina Kärkkäinen (-14)HämeenlTa2.6.1435,89PB
4Aino VuorelaAino Vuorela (-13)HämeenlTa7.9.1335,95PB
5Peppi HaavistoPeppi Haavisto (-13)HämeenlTa10.11.1340,12SB
2. erä
Tuuli: +1,0
1Minea TikkaMinea Tikka (-12)HämeenlTa2.2.1232,52PB
2Pihla LehtonenPihla Lehtonen (-13)HämeenlTa25.11.1333,90PB
3Eelin MielonenEelin Mielonen (-14)HämeenlTa25.7.1434,23PB kk9
4Fanni ViitanenFanni Viitanen (-13)HämeenlTa4.6.1335,67PB
5Sanni UschanovSanni Uschanov (-13)HämeenlTa1.4.1336,26PB
6Elle OnnelaElle Onnela (-13)HämeenlTa10.12.1337,48PB
T11 400 m
1Elsi NokisalmiElsi Nokisalmi (-13)JanJa12.9.13 74,59PB
2Minea TikkaMinea Tikka (-12)HämeenlTa2.2.12 75,19PB
3Pihla LehtonenPihla Lehtonen (-13)HämeenlTa25.11.13 79,73PB
4Elle OnnelaElle Onnela (-13)HämeenlTa10.12.13 84,86PB
5Sanni UschanovSanni Uschanov (-13)HämeenlTa1.4.13 85,60PB
6Kerttu RantanenKerttu Rantanen (-12)LempKiYU20.6.12 86,35SB
7Aino VuorelaAino Vuorela (-13)HämeenlTa7.9.13 88,33PB
8Helmi MessmanHelmi Messman (-12)HämeenlTa11.3.12 88,62PB

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
22.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 1 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3
4.2.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 2
3.2.2024 Pajulahti: Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat
3.2.2024 Kajaani: Pk. kilpailut
3.2.2024 Helsinki: Helsyhallikilpailut 2
3.2.2024 Jyväskylä: Hipposhallikilpailut 2
3.2.2024 Turku: Kupittaan kisat
3.2.2024 Rovaniemi: Tunturihallikilpailut
31.1.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
27.1.2024 Ii: Testijuoksusarja 5
27.1.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
29.1.2024 Kokkola: Hallikisat
28.1.2024 Kuortane: Seiväskilpailu
28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
27.–28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
28.1.2024 Hyvinkää: Hallihypyt
28.1.2024 Oulu: Pm- hallikilpailut
28.1.2024 Lahti: Pikajuoksucup 2
28.1.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 1