TULOKSET: Otaniemi Junior Games, Espoo, Otaniemen urheilupuisto, 16.8.2023


211 urheilijaa, 403 lajisuoritusta

Miehet
M19 Pituus/LJ
1Alec EkblomAlec Ekblom (-05)BorgåAk20.1.056,05 +0,9
  6,05/0.9     5,87/0.6     X     X     5,84/0.8     X     
M17 100 m
Tuuli: +0,3
1Elias LundellElias Lundell (-06)SjundeåIF10.8.0611,61PB
2Luka KasevaLuka Kaseva (-06)EspTa27.11.0611,86PB
3Tarmo AaproTarmo Aapro (-07)EspTa5.6.0712,49PB
M17 Keihäs/JT
1Aapo VanhanenAapo Vanhanen (-07)EspTa27.3.0744,36
  44,36     X     X     X     43,07     X     
2Tuomas PyökkilehtoTuomas Pyökkilehto (-07)KerU 24.12.0741,57
  35,03     39,92     41,57     39,76     40,14     41,32     
3Joona KorteJoona Korte (-07)EspTa1.10.0723,19
  X     X     X     X     22,79     23,19     
P15 100 m
1. erä
Tuuli: +0,5
1August MikkolaAugust Mikkola (-08)EspTa 8.5.0813,03PB
2Luka KielinenLuka Kielinen (-09)EspTa 16.2.0913,61PB
3Samuel AdunSamuel Adun (-10)HKV 28.10.1014,19
4Benjamin BlombergBenjamin Blomberg (-09)EsboIF23.4.0914,50PB
2. erä
Tuuli: 0,0
1Elis SundholmElis Sundholm (-09)HKV 20.9.0912,44PB
2Eino ViljanenEino Viljanen (-09)EsboIF1.1.0912,58
3Akseli VarpioAkseli Varpio (-08)RaisKu22.3.0812,72PB
4Simeon SivonenSimeon Sivonen (-09)HKV20.2.0912,82PB
5Adrian JakobssonAdrian Jakobsson (-09)EsboIF 20.2.0912,86
3. erä
Tuuli: +0,6
1Pyry HeiskanenPyry Heiskanen (-09)KU-5813.4.0911,97PB
2Okko ViljanenOkko Viljanen (-09)EsboIF1.1.0911,98
3Ville HanttuVille Hanttu (-08)EspTa24.12.0812,08
4Veikko ValovirtaVeikko Valovirta (-08)EspTa21.6.0812,22PB
5Teodor VeselinovicTeodor Veselinovic (-08)EspTa3.12.0812,39
6Samuel VihmaSamuel Vihma (-08)VantSa1.11.0812,41
P15 800 m
1Joel TulikouraJoel Tulikoura (-08)EsboIF15.5.082.19,41
2Leevi PiispanenLeevi Piispanen (-08)KU-58 15.2.082.20,51PB
3Elmer KeinänenElmer Keinänen (-08)EsboIF 5.3.082.28,44PB
4Lauri NiemiLauri Niemi (-09)RekRai 1.12.092.31,35PB
5Julius SaarinenJulius Saarinen (-09)VantSa6.8.092.31,89PB
6Aatu NurmiAatu Nurmi (-09)HelsTa31.12.092.32,49PB
P15 100 m aidat/hurdles
1. erä
Tuuli: –0,2
1Ville HanttuVille Hanttu (-08)EspTa24.12.0815,12PB
2Elis SundholmElis Sundholm (-09)HKV 20.9.0916,16PB
3Aaron AdunAaron Adun (-09)HKV 15.6.0916,30PB
2. erä
Tuuli: 0,0
1Akseli VarpioAkseli Varpio (-08)RaisKu22.3.0814,36PB
2Teodor VeselinovicTeodor Veselinovic (-08)EspTa3.12.0814,81
3Elmer KeinänenElmer Keinänen (-08)EsboIF 5.3.0815,03
4August MikkolaAugust Mikkola (-08)EspTa 8.5.0815,76PB
P15 Pituus/LJ
1Samuel VihmaSamuel Vihma (-08)VantSa1.11.085,55 –0,5
  5,34/0.0     5,55/-0.5     5,39/-1.4     X     X     5,42/0.5     
2Veikko ValovirtaVeikko Valovirta (-08)EspTa21.6.085,40 –0,6
  5,40/-0.6     X     5,17/0.5     5,31/0.7     5,10/0.5     X     
3Kaspian LindholmKaspian Lindholm (-08)EsboIF 30.8.085,19 +0,5SB
  5,11/-1.2 SB     X     4,97/-0.6     5,19/0.5 SB     5,01/-0.6     X     
4Aapeli OilaAapeli Oila (-08)EspTa18.7.084,98 +0,7PB
  4,98/-1.1 PB     4,98/0.7 =PB     X     X     4,69/0.9     X     
5Oiva MatikainenOiva Matikainen (-10)EspTa7.1.104,89 +0,6PB
  4,89/0.6 PB     4,61/-1.3     3,25/-1.5     P     P     P     
6Simeon SivonenSimeon Sivonen (-09)HKV20.2.094,67 +1,1
  4,67/1.1     X     2,63/-0.5     X     4,65/0.7     3,88/0.6     
7Samuel AdunSamuel Adun (-10)HKV 28.10.104,58 –1,3
  4,58/-1.3     4,38/-0.5     4,46/0.6     4,40/0.9     4,56/0.5     4,57/-0.5     
8Julius SaarinenJulius Saarinen (-09)VantSa6.8.093,78 0,0PB
  3,59/0.5 PB     3,74/1.1 PB     3,59/-0.5     X     3,54/0.6     3,78/0.0 PB     
P15 Keihäs/JT
1Elis SundholmElis Sundholm (-09)HKV 20.9.0940,07PB
  40,07 PB     P     X     P     39,37     39,75     
2Benjamin BlombergBenjamin Blomberg (-09)EsboIF23.4.0934,21
  X     33,08     34,21     31,26     31,27     31,77     
3Jere PaananenJere Paananen (-09)NurmijYU21.7.0929,23
  27,23     28,34     29,13     X     29,23     28,83     
4Aaron AdunAaron Adun (-09)HKV 15.6.0928,77PB
  25,85     X     28,77 PB     24,89     27,48     28,42     
5Agaton BlombergAgaton Blomberg (-09)EsboIF23.4.0922,40
  18,60     X     X     18,93     22,32     22,40     
P13 200 m
1. erä
Tuuli: +0,1
1Erik KorpelaErik Korpela (-12)VantSa11.3.1229,45PB kk11(11-v. ka 37.)
2Nooa LaineNooa Laine (-13)EspTa 21.6.1332,77PB
3Anton ParkkamäkiAnton Parkkamäki RekRai33,10
4Alfons RautawaaraAlfons Rautawaara (-11)EspTa22.12.1135,06PB
2. erä
Tuuli: +0,2
1Oiva MatikainenOiva Matikainen (-10)EspTa7.1.1027,69
2Sebastian SappinenSebastian Sappinen (-11)EspTa25.7.1129,51
3Emil RautiainenEmil Rautiainen (-11)EspTa5.2.1129,66
4Taito KatajamäkiTaito Katajamäki (-11)EspTa19.8.1130,99PB
P13 1000 m
1Eetu KitinmäkiEetu Kitinmäki (-11)NummKip 6.3.112.59,18
2Oiva MatikainenOiva Matikainen (-10)EspTa7.1.103.33,36
3Alfons RautawaaraAlfons Rautawaara (-11)EspTa22.12.113.43,35
4Joona MalinenJoona Malinen (-11)EspTa2.1.113.48,80
P13 Korkeus/HJ
1Joonatan Ylä-MäihäniemiJoonatan Ylä-Mäihäniemi (-11)VeikkVei3.4.111,35PB
 1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/XO    1,20/XO    1,25/XO    1,30/O    1,35/XXO PB    1,40/XXX     
2Emil RautiainenEmil Rautiainen (-11)EspTa5.2.111,30SB
 1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,30/O SB    1,35/XXX     
3Olli AuranenOlli Auranen (-11)NurmijYU26.8.111,30=PB
 1,15/O    1,20/O    1,25/XO    1,30/XXO =PB    1,35/XXX     
4Sebastian SappinenSebastian Sappinen (-11)EspTa25.7.111,25
 1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,30/XXX     
5Luca BandaLuca Banda (-11)EspTa 19.2.111,20
 1,10/XO    1,15/XO    1,20/XO    1,25/XXX     
6Anton ParkkamäkiAnton Parkkamäki RekRai1,10PB
 0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/XXO PB    1,15/XXX     
P13 Kiekko/DT
1Oiva MatikainenOiva Matikainen (-10)EspTa7.1.1042,86PB
  X     X     X     41,21     42,86 PB     X     
2Kevin JanssonKevin Jansson (-10)EsboIF 16.11.1036,57
  X     31,43     34,53     X     36,57     X     
3Tapio JallinojaTapio Jallinoja (-10)EspTa13.4.1035,66PB
  32,01     30,59     X     35,66 PB     X     X     
4Olli AuranenOlli Auranen (-11)NurmijYU26.8.1125,79
  X     X     25,24     X     22,37     25,79     
5Sebastian SappinenSebastian Sappinen (-11)EspTa25.7.1124,19
  19,55     X     X     24,19     X     X     
6Luca BandaLuca Banda (-11)EspTa 19.2.1118,83PB
  18,83 PB     18,38     17,11     X     18,17     17,56     
7Anton ParkkamäkiAnton Parkkamäki RekRai15,88
  X     15,88     12,64     13,16     X     13,46     
P11 60 m
1. erä
Tuuli: –0,8
1Vilho PartalaVilho Partala (-12)EspTa15.3.12 8,80PB
2Luukas TörmäläLuukas Törmälä (-13)HKV 12.2.13 8,93
3Erik CervantesErik Cervantes (-12)HIFK11.5.12 9,19
4Elias IhalainenElias Ihalainen (-12)EspTa20.12.12 9,35
5Topias PalmuTopias Palmu (-13)EspTa31.3.13 9,90
2. erä
Tuuli: –0,5
1Lac TorkkeliLac Torkkeli (-12)EspTa2.1.12 9,41PB
2Riku SäilynojaRiku Säilynoja (-12)EspTa9.9.12 9,50
3Aarni RistimäkiAarni Ristimäki (-12)EspTa17.9.12 9,63
4Jalmar MännistöJalmar Männistö (-12)EspTa25.10.12 9,67SB
5Eetu RantalaEetu Rantala (-13)EspTa12.10.13 9,73
6Sisu SäkkinenSisu Säkkinen (-12)EspTa13.6.12 9,75
3. erä
Tuuli: +0,2
1Viljami ViitaViljami Viita (-12)EspTa29.11.12 9,85PB
2Oskar EklundOskar Eklund (-13)EspTa11.4.1310,26PB
3Rento KatajamäkiRento Katajamäki (-13)EspTa7.10.1310,45
4Daniel TurpeinenDaniel Turpeinen (-13)EspTa4.8.1310,81
P11 1000 m
1Lac TorkkeliLac Torkkeli (-12)EspTa2.1.123.17,71PB
2Roope AsikainenRoope Asikainen (-12)HKV 2.1.123.23,96PB
3Elias IhalainenElias Ihalainen (-12)EspTa20.12.123.30,48PB
4Nooa LaineNooa Laine (-13)EspTa 21.6.133.31,55
5Riku SäilynojaRiku Säilynoja (-12)EspTa9.9.123.35,63PB
6Aarni RistimäkiAarni Ristimäki (-12)EspTa17.9.123.40,44PB
7Viljami ViitaViljami Viita (-12)EspTa29.11.123.41,48PB
8Topias PalmuTopias Palmu (-13)EspTa31.3.133.45,50PB
9Oskar EklundOskar Eklund (-13)EspTa11.4.133.52,78PB
10Daniel TurpeinenDaniel Turpeinen (-13)EspTa4.8.133.54,82PB
11Aron KitinmäkiAron Kitinmäki (-13)NummKip19.6.133.55,42PB
P11 Korkeus/HJ
1Jalmar MännistöJalmar Männistö (-12)EspTa25.10.121,30
 1,05/O    1,10/O    1,15/XO    1,20/O    1,25/XO    1,30/XO    1,35/XXX     
2Lac TorkkeliLac Torkkeli (-12)EspTa2.1.121,25=PB
 1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/O =PB    1,30/XXX     
3Elias IhalainenElias Ihalainen (-12)EspTa20.12.121,20PB
 1,00/O    1,05/XO    1,10/O    1,15/O    1,20/XO PB    1,25/XXX     
4Eetu RantalaEetu Rantala (-13)EspTa12.10.131,20PB
 1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/XO    1,20/XXO PB    1,25/XXX     
5Luukas TörmäläLuukas Törmälä (-13)HKV 12.2.131,15SB
 1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/O SB    1,20/XXX     
5Vilho PartalaVilho Partala (-12)EspTa15.3.121,15PB
 1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/O PB    1,20/XXX     
5Erik KorpelaErik Korpela (-12)VantSa11.3.121,15SB
 1,10/O    1,15/O SB     
8Aarni RistimäkiAarni Ristimäki (-12)EspTa17.9.121,15PB
 1,00/O    1,05/O    1,10/XXO    1,15/XOX PB    1,20/XX     
9Viljami ViitaViljami Viita (-12)EspTa29.11.121,15
 1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/XXO    1,20/XXX     
10Topias PalmuTopias Palmu (-13)EspTa31.3.131,10
 0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/XXO    1,15/XXX     
10Nooa LaineNooa Laine (-13)EspTa 21.6.131,10PB
 1,00/O    1,05/O    1,10/XXO PB    1,15/XXX     
10Miika LamminluotoMiika Lamminluoto (-14)LahdA30.12.141,10
 1,00/O    1,05/O    1,10/XXO    1,15/XXX     
13Daniel TurpeinenDaniel Turpeinen (-13)EspTa4.8.131,05=PB
 0,95/O    1,00/O    1,05/O =PB    1,10/XXX     
P11 Kuula/SP
1Oskari KovaniemiOskari Kovaniemi (-13)EspTa6.7.138,27
  7,72     8,19     8,15     8,06     8,05     8,27     
2Topias PalmuTopias Palmu (-13)EspTa31.3.137,06PB
  6,48     6,67     6,68     6,53     7,06 PB     7,01     
3Elias IhalainenElias Ihalainen (-12)EspTa20.12.126,63PB
  5,16     5,98     6,59 PB     6,05     6,63 PB     5,90     
4Aron KitinmäkiAron Kitinmäki (-13)NummKip19.6.136,44PB
  X     6,38 PB     5,47     5,88     6,44 PB     5,60     
5Eetu RantalaEetu Rantala (-13)EspTa12.10.136,31PB
  X     6,31 PB     5,88     6,03     X     X     
6Jalmar MännistöJalmar Männistö (-12)EspTa25.10.126,25PB
  6,16 PB     6,24 PB     5,98     6,25 PB     5,87     6,16     
7Lac TorkkeliLac Torkkeli (-12)EspTa2.1.126,08PB
  6,08 PB     5,92     5,84     5,98     5,61     3,06     
8Vilho PartalaVilho Partala (-12)EspTa15.3.125,76
  5,64     5,45     5,76     5,51     5,60     X     
9Viljami ViitaViljami Viita (-12)EspTa29.11.125,53
  5,10     5,53     5,36     
10Sisu SäkkinenSisu Säkkinen (-12)EspTa13.6.125,38PB
  X     X     5,38 PB     
P9 40 m
1. erä
Tuuli: –2,1
1Miika LamminluotoMiika Lamminluoto (-14)LahdA30.12.14 6,88
2Oliver SihvonenOliver Sihvonen (-14)EspTa16.4.14 7,13PB
3Walter HagnäsWalter Hagnäs (-15)EspTa26.12.15 7,34PB
4Lukas HagnäsLukas Hagnäs (-15)EspTa26.12.15 7,48PB
5Leo KeijonenLeo Keijonen (-14)HKV6.6.14 7,78
2. erä
Tuuli: –0,7
1Patrik PusaPatrik Pusa (-14)HKV20.4.14 6,66
2Tiitus KelaTiitus Kela (-14)LänsiUU29.3.14 6,92=PB
3Rafael SaulamaaRafael Saulamaa (-14)EspTa13.6.14 6,97PB
4Elmo HyrsyläElmo Hyrsylä (-15)VihdVie7.7.15 7,04
5Lenni PiispanenLenni Piispanen (-14)KU-583.4.14 7,39
6Alvar WaltariAlvar Waltari (-14)EspTa24.3.14 7,49PB
P9 1000 m
1Tuukka TamminenTuukka Tamminen (-14)HKV10.1.143.42,92PB
2Lauri LahtinenLauri Lahtinen (-14)KU-583.11.143.46,29PB
3Rafael SaulamaaRafael Saulamaa (-14)EspTa13.6.143.48,97PB
4Reko UuskoskiReko Uuskoski (-15)VantSa23.7.153.50,82PB
5Oliver SihvonenOliver Sihvonen (-14)EspTa16.4.143.59,36PB
6Alvar WaltariAlvar Waltari (-14)EspTa24.3.144.01,57PB
7Lenni PiispanenLenni Piispanen (-14)KU-583.4.144.08,07PB
8Leo KeijonenLeo Keijonen (-14)HKV6.6.144.12,25
9Eliel LaitasaloEliel Laitasalo EspTa4.27,33PB
10Pekka PulkkanenPekka Pulkkanen (-15)HKV 8.5.154.27,72PB
P9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Patrik PusaPatrik Pusa (-14)HKV20.4.143,85 
  3,85     3,76     X     3,75     X     3,67     
2Tiitus KelaTiitus Kela (-14)LänsiUU29.3.143,82 PB
  3,71     3,57     3,82 PB     3,58     3,80     3,67     
3Miika LamminluotoMiika Lamminluoto (-14)LahdA30.12.143,67 
  X     3,63     3,60     X     3,65     3,67     
4Lauri LahtinenLauri Lahtinen (-14)KU-583.11.143,30 
  3,10     3,12     3,13     2,94     3,25     3,30     
5Oliver SihvonenOliver Sihvonen (-14)EspTa16.4.143,25 PB
  3,25 PB     3,10     3,00     3,10     3,21     3,23     
6Walter HagnäsWalter Hagnäs (-15)EspTa26.12.153,19 PB
  3,19 PB     2,67     2,70     2,80     2,32     2,32     
7Lukas HagnäsLukas Hagnäs (-15)EspTa26.12.153,16 PB
  3,04 PB     3,16 PB     3,04     3,12     3,13     2,98     
8Alvar WaltariAlvar Waltari (-14)EspTa24.3.143,15 
  3,02     3,10     3,15     2,95     2,89     X     
9Rafael SaulamaaRafael Saulamaa (-14)EspTa13.6.143,03 PB
  X     2,99 PB     3,03 PB     P     P     P     
10Leo KeijonenLeo Keijonen (-14)HKV6.6.142,65 
  2,64     2,47     2,65     P     P     P     
11Pekka PulkkanenPekka Pulkkanen (-15)HKV 8.5.152,52 
  2,52     P     2,43     P     P     P     
P9 Kuula/SP
1Tiitus KelaTiitus Kela (-14)LänsiUU29.3.147,13PB
  6,61     6,79     6,72     7,13 PB     6,73     6,68     
2Volter MäntyläVolter Mäntylä (-14)EspTa31.1.147,03PB
  6,14     6,73     6,20     7,03 PB     7,00     6,55     
3Tuukka TamminenTuukka Tamminen (-14)HKV10.1.146,60
  5,91     5,98     6,26     6,43     6,06     6,60     
4Tobias SappinenTobias Sappinen (-15)EspTa9.3.156,32=PB
  6,32 =PB     5,87     5,58     6,12     5,80     5,99     
5Leo KeijonenLeo Keijonen (-14)HKV6.6.146,21PB
  5,66     5,69     5,35     6,14 PB     6,21 PB     5,99     
6Benjamin SappinenBenjamin Sappinen (-15)EspTa9.3.156,19
  5,17     5,72     5,67     5,92     5,81     6,19     
7Alvar WaltariAlvar Waltari (-14)EspTa24.3.145,68
  5,34     5,46     5,63     5,30     5,68     5,09     
8Rafael SaulamaaRafael Saulamaa (-14)EspTa13.6.145,41PB
  5,28 PB     5,12     4,64     5,41 PB     4,57     4,86     
9Eliel LaitasaloEliel Laitasalo EspTa4,46PB
  4,46 PB     X     X     
10Lukas HagnäsLukas Hagnäs (-15)EspTa26.12.153,97PB
  X     3,97 PB     3,58     
11Walter HagnäsWalter Hagnäs (-15)EspTa26.12.153,63PB
  X     3,63 PB     3,32     
Naiset
N19 Pituus/LJ
1Gisela BergströmGisela Bergström (-04)BorgåAk11.1.045,14 +0,7
  5,14/0.7     5,05/0.6     4,88/0.0     5,11/1.0     4,94/0.6     5,05/0.7     
2Sofia NiemiSofia Niemi (-05)KarhKa12.11.054,77 –0,6
  4,67/0.6     X     4,77/0.8     4,68/-0.5     4,77/-0.6     X     
N17 100 m
1. erä
Tuuli: +0,4
1Edit PalménEdit Palmén (-07)EspTa13.8.0713,67SB
2Kaisa KivinenKaisa Kivinen (-06)EspTa19.1.0613,73SB
3Anna PuolanneAnna Puolanne (-07)EspTa23.2.0714,69PB
4Meri LeppänenMeri Leppänen (-07)EspTa29.12.0714,95
Satu NissiläSatu Nissilä (-98)EspTa3.3.9813,37SB kilp. ulkop.
2. erä
Tuuli: +0,4
1Emilia ChandrasEmilia Chandras (-06)EspTa9.5.0612,87PB
2Matilda LahtiMatilda Lahti (-07)EspTa4.7.0713,09
3Matilda HelminenMatilda Helminen (-06)EspTa10.4.0613,24
4Elvira SuominenElvira Suominen (-06)EsboIF6.2.0614,01SB
5Isa LindbergIsa Lindberg (-07)EsboIF10.3.0714,05
N17 100 m aidat/hurdles
Tuuli: +0,6
1Emilia ChandrasEmilia Chandras (-06)EspTa9.5.0615,74
2Edit PalménEdit Palmén (-07)EspTa13.8.0715,78PB
3Matilda HelminenMatilda Helminen (-06)EspTa10.4.0617,44PB
4Kaisa KivinenKaisa Kivinen (-06)EspTa19.1.0617,61
T15 100 m
1. erä
Tuuli: +0,1
1Anna IngmanAnna Ingman (-09)IFSibboV8.6.0914,35
2Stella AndbergStella Andberg (-08)EspTa 21.4.0814,68PB
3Frida PalménFrida Palmén (-10)EspTa31.8.1014,90PB
4Inka KoivunenInka Koivunen (-09)EspTa10.3.0915,76
2. erä
Tuuli: +0,3
1Luna LeeLuna Lee (-09)HKV7.1.0914,23PB
2Niina LankinenNiina Lankinen (-09)VantSa23.5.0914,31PB
3Ella SchroderusElla Schroderus (-09)EspTa 3.5.0914,38PB
4Janina HörhammerJanina Hörhammer (-08)IFSibboV9.2.0814,42PB
3. erä
Tuuli: +0,3
1Nea HyrsyläNea Hyrsylä (-08)VihdVie 3.12.0813,54
2Iida-Maria LehtimäkiIida-Maria Lehtimäki (-08)IFSibboV 26.10.0814,09
3Anna RistimäkiAnna Ristimäki (-10)EspTa15.1.1014,33
4Kerttu PeltolaKerttu Peltola (-09)EspTa30.1.0914,38
4. erä
Tuuli: +0,6
1Tara SohloTara Sohlo (-08)EspTa 16.7.0812,82PB
2Daniela KahuguDaniela Kahugu (-08)EspTa14.12.0813,00
3Olivia KirjonenOlivia Kirjonen (-10)EspTa 7.7.1013,10PB (13-v. ka 96.)
4Lena LiimatainenLena Liimatainen (-08)EspTa27.2.0813,13
5Elle SaariElle Saari (-08)EspTa 25.6.0813,36PB
6Naima SainioNaima Sainio (-08)HKV7.3.0813,49
T15 800 m
1Klaara MertsaloKlaara Mertsalo (-08)EspTa27.11.082.26,39
2Paola KeroPaola Kero (-09)TuUL10.12.092.27,27PB
3Maiju MettäläMaiju Mettälä (-09)HKV23.5.092.37,96PB
4Ida KronholmIda Kronholm (-08)EspTa19.7.082.55,36PB
T15 80 m aidat/hurdles
1. erä
Tuuli: +0,2
1Saaga LampiSaaga Lampi (-11)EspTa 9.2.1113,87PB
2Hanna KotakallioHanna Kotakallio (-08)KirkkonU15.11.0813,96PB
3Luna LeeLuna Lee (-09)HKV7.1.0914,46PB
4Selma SuominenSelma Suominen (-09)ViipU22.3.0915,02PB
5Aino TurunenAino Turunen (-09)ViipU28.10.0915,93PB
6Katri HainariKatri Hainari (-09)ViipU11.2.0916,31
2. erä
Tuuli: +0,2
1Isabella TuulariIsabella Tuulari (-09)EspTa 5.5.0912,51PB
2Sara LatvanenSara Latvanen (-09)HKV2.5.0912,91=PB
3Petra PennanenPetra Pennanen (-09)HKV 11.7.0913,00
4Minttu KanervaMinttu Kanerva (-09)VantSa11.8.0913,30PB
5Viivi PajuViivi Paju (-09)VantSa7.3.0914,04
6Minea JunnoMinea Junno (-09)VantSa26.1.0915,02
3. erä
Tuuli: –0,3
1Elle SaariElle Saari (-08)EspTa 25.6.0812,21
2Naima SainioNaima Sainio (-08)HKV7.3.0812,46
3Elsi LukasczykElsi Lukasczyk (-09)HelsTa4.9.0912,61PB
4Olivia KirjonenOlivia Kirjonen (-10)EspTa 7.7.1012,74
5Olivia RautiainenOlivia Rautiainen (-08)EspTa8.10.0812,88
6Mathilda GranvikMathilda Granvik (-08)EsboIF7.2.0813,15
T15 Pituus/LJ
1Aleksandra LovénAleksandra Lovén (-09)HKV 26.10.094,96 –0,9
  X     X     4,69/-0.9     4,85/-0.7     4,96/-0.9     X     
2Isabella TuulariIsabella Tuulari (-09)EspTa 5.5.094,89 +0,9
  X     4,84/-0.7     4,89/0.9     4,62/0.5     P     4,86/0.6     
3Elle SaariElle Saari (-08)EspTa 25.6.084,78 –0,7PB
  4,56/0.9 SB     4,78/-0.7 PB     4,55/-0.7     4,55/-0.5     4,50/-0.9     4,58/0.9     
4Sara LatvanenSara Latvanen (-09)HKV2.5.094,74 +0,6PB
  4,29/-0.8 PB     4,58/-1.6 PB     4,15/-1.3     4,24/-0.9     4,74/0.6 PB     4,52/0.0     
5Hanna KotakallioHanna Kotakallio (-08)KirkkonU15.11.084,69 –0,8PB
  4,67/0.5 PB     4,69/-0.8 PB     4,60/0.5     4,60/0.6     4,62/0.5     4,65/0.8     
6Lena LiimatainenLena Liimatainen (-08)EspTa27.2.084,64 +0,6
  X     4,38/-0.5     4,62/0.0     4,61/-0.8     4,25/0.7     4,64/0.6     
7Petra PennanenPetra Pennanen (-09)HKV 11.7.094,49 –1,1
  4,34/0.9     4,26/0.8     4,44/-0.9     4,41/-1.0     4,49/-1.1     4,42/-1.4     
8Iida-Maria LehtimäkiIida-Maria Lehtimäki (-08)IFSibboV 26.10.084,48 +0,5SB
  X     4,48/0.5 SB     4,15/-1.4     4,23/-0.5     4,35/0.6     4,35/0.5     
9Maiju MettäläMaiju Mettälä (-09)HKV23.5.094,41 –1,1
  4,18/-0.5     4,41/-1.1     4,37/-1.2     
10Luna LeeLuna Lee (-09)HKV7.1.094,39 –1,1
  4,37/0.6     4,27/0.5     4,39/-1.1     
11Selma SuominenSelma Suominen (-09)ViipU22.3.094,33 –0,7PB
  4,33/-0.7 PB     3,89/-0.9     3,88/-0.6     
12Sara HämelinSara Hämelin (-08)EsboIF21.7.084,31 +0,6SB
  4,31/0.6 SB     4,06/-0.7     4,25/-1.5     
13Alisa MännistöAlisa Männistö (-10)EspTa 30.11.104,31 +0,9PB
  4,31/0.9 PB     4,05/-0.7     4,13/-0.9     
14Niina LankinenNiina Lankinen (-09)VantSa23.5.094,28 +0,5
  4,28/0.5     4,25/-0.6     4,18/0.9     
15Aino TurunenAino Turunen (-09)ViipU28.10.094,14 –0,5SB
  3,79/-1.1     4,14/-0.5 SB     3,82/0.5     
16Katri HainariKatri Hainari (-09)ViipU11.2.093,95 –0,6
  X     3,65/-0.8     3,95/-0.6     
17Vilma MetsäläVilma Metsälä (-09)EspTa 27.7.093,74 –0,9SB
  3,72/0.5 SB     3,61/-1.0     3,74/-0.9 SB     
T15 Keihäs/JT
1Livia von WendtLivia von Wendt (-08)HIFK1.1.0841,45
  40,12     39,47     41,45     39,50     38,90     39,01     
2Emma ValkilaEmma Valkila (-09)HKV14.7.0935,50
  31,38     35,50     32,06     34,96     35,46     28,96     
3Johanna KumpulainenJohanna Kumpulainen (-10)EspTa4.4.1029,87PB
  29,87 PB     28,77     27,19     28,62     24,85     27,76     
4Oona VanhanenOona Vanhanen (-11)EspTa 12.8.1127,61
  27,61     24,69     P     P     P     P     
5Mariana Asikainen MuñozMariana Asikainen Muñoz (-10)EspTa1.2.1026,57
  22,88     24,80     25,42     23,42     26,23     26,57     
6Saga SuonpääSaga Suonpää (-11)HelsTa29.4.1123,88
  X     23,88     X     20,39     X     21,72     
7Minttu KanervaMinttu Kanerva (-09)VantSa11.8.0923,66PB
  22,34     23,66 PB     X     X     X     P     
8Hanna KotakallioHanna Kotakallio (-08)KirkkonU15.11.0822,86
  21,61     21,10     22,86     P     P     
9Vilma MetsäläVilma Metsälä (-09)EspTa 27.7.0920,59
  18,00     19,45     20,59     
10Lena LiimatainenLena Liimatainen (-08)EspTa27.2.0820,12SB
  17,80 SB     20,12 SB     17,09     
11Stella AndbergStella Andberg (-08)EspTa 21.4.0818,96SB
  18,65 SB     18,96 SB     P     
12Katri HainariKatri Hainari (-09)ViipU11.2.0918,28
  18,28     13,70     P     
13Selma SuominenSelma Suominen (-09)ViipU22.3.0917,10PB
  X     11,24 SB     17,10 PB     
14Aino TurunenAino Turunen (-09)ViipU28.10.0912,07SB
  X     X     12,07 SB     
T13 200 m
1. erä
Tuuli: –0,5
1Evelyn OhiaEvelyn Ohia (-12)EspTa 7.2.1228,66PB kk11(11-v. ka 8.)
2Meribel VäliMeribel Väli (-12)EspTa/EST10.2.1229,90PB (11-v. ka 49.)
3Cätlyn ArusteCätlyn Aruste (-11)KirkkonU/EST28.1.1131,57PB
4Olivia ViljakainenOlivia Viljakainen (-13)EspTa10.2.1333,05PB =kk10
2. erä
Tuuli: 0,0
1Inna PirnesInna Pirnes (-10)VantSa2.8.1028,83PB
2Frida PalménFrida Palmén (-10)EspTa31.8.1031,18PB
3Sofia ReunanenSofia Reunanen (-10)EspTa19.3.1031,18PB
4Laura PietarinenLaura Pietarinen (-10)EspTa 7.4.1033,03SB
3. erä
Tuuli: –0,6
1Helmi-Tuuli HeiskanenHelmi-Tuuli Heiskanen (-11)KU-582.8.1129,15PB
2Saaga LampiSaaga Lampi (-11)EspTa 9.2.1129,57
3Anna RistimäkiAnna Ristimäki (-10)EspTa15.1.1029,75
4Linnea SeppänenLinnea Seppänen (-11)KirkkonU 15.7.1130,83PB
5Jenni MikkonenJenni Mikkonen (-11)EspTa 19.5.1131,69PB
6Emma KotakallioEmma Kotakallio (-11)KirkkonU 14.3.1131,96PB
T13 1000 m
1Alina VirtanenAlina Virtanen (-10)HKV29.6.103.20,15PB
2Jenni MikkonenJenni Mikkonen (-11)EspTa 19.5.113.20,37PB
3Kiira KiviojaKiira Kivioja (-11)EspTa23.8.113.25,67PB
4Ina MurtoIna Murto (-10)HKV 4.4.103.34,45
5Vilma LaakkonenVilma Laakkonen (-10)KU-5812.11.103.35,97PB
6Salla VakkilainenSalla Vakkilainen (-10)VantSa25.11.103.38,84PB
7Oona KuusivuoriOona Kuusivuori (-11)KeskiUYU7.5.113.44,51PB
8Venla TorkkeliVenla Torkkeli (-11)EspTa29.12.113.49,76PB
9Bea FrickerBea Fricker (-11)EspTa3.7.113.52,32PB
T13 Korkeus/HJ
1Medina NieminenMedina Nieminen (-11)VantSa7.6.111,50PB (12-v. ka 92.)
 1,25/O    1,30/O    1,35/O    1,40/O    1,45/XXO    1,50/O PB    1,55/XXX     
2Alina VirtanenAlina Virtanen (-10)HKV29.6.101,50
 1,40/XO    1,45/O    1,50/XO    1,55/XXX     
3Saaga LampiSaaga Lampi (-11)EspTa 9.2.111,40
 1,25/O    1,30/O    1,35/O    1,40/XO    1,45/X     
4Laura PietarinenLaura Pietarinen (-10)EspTa 7.4.101,40
 1,25/O    1,30/O    1,35/O    1,40/XXO    1,45/XXX     
5Jenni MikkonenJenni Mikkonen (-11)EspTa 19.5.111,30
 1,20/O    1,25/O    1,30/XXO    1,35/XXX     
6Linnea SeppänenLinnea Seppänen (-11)KirkkonU 15.7.111,25
 1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,30/XXX     
6Kiira KiviojaKiira Kivioja (-11)EspTa23.8.111,25=PB
 1,15/O    1,20/O    1,25/O =PB    1,30/XXX     
8Anna RistimäkiAnna Ristimäki (-10)EspTa15.1.101,25PB
 1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/XO PB    1,30/XXX     
9Johanna KumpulainenJohanna Kumpulainen (-10)EspTa4.4.101,20PB
 1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,20/O PB    1,25/XXX     
10Rebecka LietzRebecka Lietz (-11)HKV29.3.111,05PB
 0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/O PB    1,10/XXX     
T13 Kiekko/DT
1Mira MontonenMira Montonen (-11)EspTa2.8.1134,50PB kk12
  X     X     31,61     29,17     X     34,50 kk12 PB     
2Oona VanhanenOona Vanhanen (-11)EspTa 12.8.1131,36
  X     28,18     31,36     30,12     27,34     29,34     
3Viivi SirenViivi Siren (-11)VantSa12.1.1127,26PB
  23,99     X     27,26 PB     24,87     X     X     
4Johanna KumpulainenJohanna Kumpulainen (-10)EspTa4.4.1025,44
  23,50     23,44     X     X     25,44     24,71     
5Emma KotakallioEmma Kotakallio (-11)KirkkonU 14.3.1123,77
  23,77     17,60     20,87     15,92     18,98     X     
6Cätlyn ArusteCätlyn Aruste (-11)KirkkonU/EST28.1.1119,57PB
  15,39 PB     X     X     X     19,57 PB     16,25     
7Mariana Asikainen MuñozMariana Asikainen Muñoz (-10)EspTa1.2.1017,87
  X     17,57     17,87     16,43     16,90     X     
8Vilma LaakkonenVilma Laakkonen (-10)KU-5812.11.1016,02PB
  X     15,71 PB     13,47     13,93     16,02 PB     X     
9Saga SuonpääSaga Suonpää (-11)HelsTa29.4.1114,77
  14,77     X     14,53     
10Vanessa KolulaVanessa Kolula (-13)EspTa22.10.1314,48
  14,07     14,48     X     
11Alisa MännistöAlisa Männistö (-10)EspTa 30.11.1013,50PB
  13,32 PB     13,50 PB     X     
T11 60 m
1. erä
Tuuli: 0,0
1Evelyn OhiaEvelyn Ohia (-12)EspTa 7.2.12 8,49
2Iida-Emilia SuopohjaIida-Emilia Suopohja (-12)EspTa8.6.12 9,86PB
3Pihla ViljakainenPihla Viljakainen (-13)EspTa22.11.1310,27
4Lilja FinniläLilja Finnilä (-12)EspTa10.5.1210,51
5Felicia BlombergFelicia Blomberg (-13)EsboIF9.1.1310,95PB
6Liisa JäämiesLiisa Jäämies (-13)EspTa17.5.1312,10
2. erä
Tuuli: +0,3
1Meribel VäliMeribel Väli (-12)EspTa/EST10.2.12 8,99
2Iisa LivolaIisa Livola (-12)VantSa20.10.12 9,31PB
3Jenni HaapanenJenni Haapanen (-12)EspTa18.3.12 9,50
4Aurora JallinojaAurora Jallinoja (-12)EspTa4.6.1210,25PB
5Milja ParkkamäkiMilja Parkkamäki (-13)RekRai17.11.1310,51PB
6Pihla AttilaPihla Attila (-13)VantSa2.3.1310,55PB
3. erä
Tuuli: +0,4
1Alli-Ester VanhakyläAlli-Ester Vanhakylä (-13)EspTa27.11.13 9,82
2Vanessa KolulaVanessa Kolula (-13)EspTa22.10.13 9,83PB
3Kiana KankareKiana Kankare (-13)HKV 16.4.13 9,94
4Sini JaatinenSini Jaatinen (-12)EspTa31.1.1210,21
5Ida KotakallioIda Kotakallio (-13)KirkkonU 16.6.1310,48
6Lotta MontonenLotta Montonen (-13)NurmijYU14.9.1310,52
4. erä
Tuuli: +0,2
1Aurora SuominenAurora Suominen (-12)EsboIF3.1.12 9,86
2Seela KukkalaSeela Kukkala (-12)HIFK24.4.12 9,97PB
3Veera PulkkanenVeera Pulkkanen (-13)HKV 17.4.1310,47
4Silja SääksvuoriSilja Sääksvuori (-13)EspTa1.4.1310,48
5Minni VileniusMinni Vilenius (-12)HKV 17.8.1211,03PB
6Olivia KovaniemiOlivia Kovaniemi (-13)EspTa6.7.1311,19
T11 1000 m
1Alli-Ester VanhakyläAlli-Ester Vanhakylä (-13)EspTa27.11.133.31,43PB (10-v. ka 76.)
2Inka SomerjokiInka Somerjoki (-12)EspTa15.2.123.40,03PB
3Sini JaatinenSini Jaatinen (-12)EspTa31.1.123.51,72
4Lilja FinniläLilja Finnilä (-12)EspTa10.5.123.54,06PB
5Kiira UuskoskiKiira Uuskoski (-12)VantSa31.12.123.59,96PB
6Milja ParkkamäkiMilja Parkkamäki (-13)RekRai17.11.134.09,68
7Pihla ViljakainenPihla Viljakainen (-13)EspTa22.11.134.15,49PB
8Iris BombIris Bomb (-13)EspTa26.12.134.16,13PB
9Minni VileniusMinni Vilenius (-12)HKV 17.8.124.16,49
10Liisa JäämiesLiisa Jäämies (-13)EspTa17.5.134.35,14PB
T11 Korkeus/HJ
1Heidi SundqvistHeidi Sundqvist (-12)HIFK15.2.121,25SB
 1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/XO SB    1,30/XXX     
2Seela KukkalaSeela Kukkala (-12)HIFK24.4.121,20
 1,05/O    1,10/XO    1,15/XXO    1,20/XO    1,25/XXX     
3Meribel VäliMeribel Väli (-12)EspTa/EST10.2.121,15PB
 1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/O PB    1,20/XXX     
4Jenni HaapanenJenni Haapanen (-12)EspTa18.3.121,15PB
 0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/XO PB    1,20/XXX     
4Hilda PalménHilda Palmén (-13)EspTa7.5.131,15=PB
 0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/XO =PB    1,20/XXX     
6Kiana KankareKiana Kankare (-13)HKV 16.4.131,15PB
 0,80/O    0,85/O    0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/XO    1,15/XXO PB     
7Lotta MontonenLotta Montonen (-13)NurmijYU14.9.131,10
 0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/XXX     
7Olivia ViljakainenOlivia Viljakainen (-13)EspTa10.2.131,10PB
 0,80/O    0,85/O    0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O PB    1,15/XXX     
9Aurora JallinojaAurora Jallinoja (-12)EspTa4.6.121,05
 0,95/O    1,00/XO    1,05/XXO    1,10/XXX     
10Silja SääksvuoriSilja Sääksvuori (-13)EspTa1.4.131,05
 0,80/O    0,85/O    0,90/O    0,95/XXO    1,00/XO    1,05/XXO    1,10/XXX     
11Iida-Emilia SuopohjaIida-Emilia Suopohja (-12)EspTa8.6.121,00PB
 0,80/O    0,85/O    0,90/O    0,95/O    1,00/O PB    1,05/XXX     
12Veera PulkkanenVeera Pulkkanen (-13)HKV 17.4.131,00
 0,90/O    0,95/O    1,00/XO    1,05/XXX     
13Pihla ViljakainenPihla Viljakainen (-13)EspTa22.11.131,00PB
 0,80/O    0,85/O    0,90/XO    0,95/O    1,00/XO PB    1,05/XX-    1,10/X     
14Olivia KovaniemiOlivia Kovaniemi (-13)EspTa6.7.130,95
 0,85/O    0,90/O    0,95/O    1,00/XXX     
15Iris BombIris Bomb (-13)EspTa26.12.130,90PB
 0,80/XO    0,85/O    0,90/O PB    0,95/XXX     
T11 Kuula/SP
1Olivia KovaniemiOlivia Kovaniemi (-13)EspTa6.7.138,02PB
  8,02 PB     7,74     7,87     7,24     7,41     X     
2Meribel VäliMeribel Väli (-12)EspTa/EST10.2.127,91PB
  6,38     6,57     6,61 PB     6,52     7,91 PB     7,06     
3Jenni HaapanenJenni Haapanen (-12)EspTa18.3.127,54PB
  7,04     6,85     7,01     X     7,50 PB     7,54 PB     
4Lotta MontonenLotta Montonen (-13)NurmijYU14.9.137,43
  6,81     7,13     6,37     7,25     6,97     7,43     
5Sini JaatinenSini Jaatinen (-12)EspTa31.1.127,13PB
  6,36     6,34     6,50     7,13 PB     6,63     6,62     
6Evelyn OhiaEvelyn Ohia (-12)EspTa 7.2.127,06PB
  6,10 SB     5,98     7,06 PB     6,55     5,95     6,85     
7Seela KukkalaSeela Kukkala (-12)HIFK24.4.127,00PB
  5,51 PB     6,24 PB     6,34 PB     6,31     6,56 PB     7,00 PB     
8Vanessa KolulaVanessa Kolula (-13)EspTa22.10.136,61PB
  5,89     5,48     6,39 PB     6,61 PB     6,05     5,90     
9Hilda PalménHilda Palmén (-13)EspTa7.5.136,24
  5,55     6,24     5,21     
10Milja ParkkamäkiMilja Parkkamäki (-13)RekRai17.11.135,86PB
  5,86 PB     4,76     4,87     
11Olivia ViljakainenOlivia Viljakainen (-13)EspTa10.2.135,74PB
  X     5,48 PB     5,74 PB     
12Heidi SundqvistHeidi Sundqvist (-12)HIFK15.2.125,71
  5,71     5,14     5,33     
13Aurora JallinojaAurora Jallinoja (-12)EspTa4.6.125,64PB
  5,64 PB     4,53     5,45     
14Kiana KankareKiana Kankare (-13)HKV 16.4.135,35
  5,35     4,67     5,01     
15Inka SomerjokiInka Somerjoki (-12)EspTa15.2.125,24
  5,24     4,70     5,11     
16Iida-Emilia SuopohjaIida-Emilia Suopohja (-12)EspTa8.6.124,85PB
  4,28 PB     4,62 PB     4,85 PB     
17Iris BombIris Bomb (-13)EspTa26.12.134,68
  4,13     4,68     X     
18Silja SääksvuoriSilja Sääksvuori (-13)EspTa1.4.134,26PB
  4,26 PB     4,17     3,68     
T9 40 m
1. erä
Tuuli: –1,0
1Isabel NorrbackIsabel Norrback (-15)HKV15.4.15 7,05PB
2Janni HolappaJanni Holappa (-14)EspTa23.9.14 7,24PB
3Taika LaakkonenTaika Laakkonen (-14)KU-584.4.14 7,37
4Eevi PalmuEevi Palmu (-16)EspTa29.2.16 7,74PB
5Ada AaltonenAda Aaltonen (-16)EspTa20.4.16 7,76PB
2. erä
Tuuli: –0,6
1Manzana TallgrenManzana Tallgren (-15)HKV18.9.15 6,79PB
2Jade TikkanenJade Tikkanen (-14)HIFK31.1.14 6,98PB
3Vilmiina ViitaVilmiina Viita (-15)EspTa10.4.15 7,29PB
4Iisa KuokkanenIisa Kuokkanen (-14)EspTa23.4.14 7,68PB
5Vivia KankareVivia Kankare (-15)HKV18.4.15 8,01PB
3. erä
Tuuli: –1,5
1Sonja KorpelaSonja Korpela (-14)VantSa7.2.14 6,70
2Elvi-Lydia VanhakyläElvi-Lydia Vanhakylä (-16)EspTa6.1.16 7,44
3Veera BandaVeera Banda (-15)EspTa22.7.15 7,86PB
4Isla PartanenIsla Partanen (-14)EspTa8.11.14 7,97PB
5Lila WiikLila Wiik (-15)EspTa4.1.15 8,06PB
T9 1000 m
1Janni HolappaJanni Holappa (-14)EspTa23.9.144.00,50PB
2Vilmiina ViitaVilmiina Viita (-15)EspTa10.4.154.09,73PB
3Eevi LaineEevi Laine (-15)EspTa28.6.154.21,20PB
4Sonja UuskoskiSonja Uuskoski (-15)VantSa23.7.154.32,63PB
5Elsa JäämiesElsa Jäämies (-15)EspTa28.5.154.39,60
T9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Sonja KorpelaSonja Korpela (-14)VantSa7.2.143,87 PB
  3,71     3,74     3,70     3,80     3,87 PB     3,85     
2Manzana TallgrenManzana Tallgren (-15)HKV18.9.153,68 PB
  3,56 PB     3,53     3,61 PB     3,56     3,58     3,68 PB     
3Jade TikkanenJade Tikkanen (-14)HIFK31.1.143,60 
  3,54     3,36     3,27     3,31     3,60     3,57     
4Isabel NorrbackIsabel Norrback (-15)HKV15.4.153,42 PB
  3,23     3,19     X     3,22     3,13     3,42 PB     
5Janni HolappaJanni Holappa (-14)EspTa23.9.143,30 PB
  3,02 PB     2,95     X     3,25 PB     3,28 PB     3,30 PB     
6Taika LaakkonenTaika Laakkonen (-14)KU-584.4.143,26 PB
  3,02     2,70     2,97     3,22 PB     3,23 PB     3,26 PB     
7Vilmiina ViitaVilmiina Viita (-15)EspTa10.4.153,11 PB
  X     2,95 PB     X     3,11 PB     3,01     3,09     
8Elvi-Lydia VanhakyläElvi-Lydia Vanhakylä (-16)EspTa6.1.163,05 PB
  2,65     X     2,95     3,05 PB     3,00     X     
9Ada AaltonenAda Aaltonen (-16)EspTa20.4.162,90 PB
  2,90 PB     2,60     2,56     P     P     P     
10Isla PartanenIsla Partanen (-14)EspTa8.11.142,85 PB
  2,56 PB     2,73 PB     2,85 PB     P     P     P     
11Vivia KankareVivia Kankare (-15)HKV18.4.152,85 
  2,85     2,50     2,66     P     P     P     
12Eevi PalmuEevi Palmu (-16)EspTa29.2.162,74 PB
  X     2,74 PB     2,53     P     P     P     
13Veera BandaVeera Banda (-15)EspTa22.7.152,69 PB
  2,66 PB     2,14     2,69 PB     P     P     P     
14Iisa KuokkanenIisa Kuokkanen (-14)EspTa23.4.142,52 PB
  2,52 PB     X     2,34     P     P     P     
15Elsa JäämiesElsa Jäämies (-15)EspTa28.5.152,50 PB
  2,45 PB     2,50 PB     2,49     P     P     P     
T9 Kuula/SP
1Vilmiina ViitaVilmiina Viita (-15)EspTa10.4.155,72PB
  5,72 PB     5,71     5,40     
2Taika LaakkonenTaika Laakkonen (-14)KU-584.4.145,28PB
  4,56     5,28 PB     5,11     4,38     4,92     4,72     
3Iisa KuokkanenIisa Kuokkanen (-14)EspTa23.4.144,96PB
  3,83 PB     4,44 PB     4,18     4,49 PB     4,96 PB     4,43     
4Manzana TallgrenManzana Tallgren (-15)HKV18.9.154,43PB
  4,07     4,13     3,86     4,43 PB     4,22     4,31     
5Eevi PalmuEevi Palmu (-16)EspTa29.2.163,74
  3,40     3,41     3,06     3,74     3,12     3,39     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
22.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 1 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3
4.2.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 2
3.2.2024 Pajulahti: Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat
3.2.2024 Kajaani: Pk. kilpailut
3.2.2024 Helsinki: Helsyhallikilpailut 2
3.2.2024 Jyväskylä: Hipposhallikilpailut 2
3.2.2024 Turku: Kupittaan kisat
3.2.2024 Rovaniemi: Tunturihallikilpailut
31.1.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
27.1.2024 Ii: Testijuoksusarja 5
27.1.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
29.1.2024 Kokkola: Hallikisat
28.1.2024 Kuortane: Seiväskilpailu
28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
27.–28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
28.1.2024 Hyvinkää: Hallihypyt
28.1.2024 Oulu: Pm- hallikilpailut
28.1.2024 Lahti: Pikajuoksucup 2
28.1.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 1