TULOKSET: Hyvän tuulen kisat 2, Helsinki, Eläintarhan urheilukenttä, 15.8.2023


241 urheilijaa, 309 lajisuoritusta

Miehet
M 200 m
1. erä
Tuuli: +0,9
1Miro MäkinenMiro Mäkinen (-05)TampPy4.5.0522,84
2Tomi LaaksoTomi Laakso (-02)TapE3.6.0223,08
3Tomas JatskoTomas Jatsko (-02)TapE20.4.0223,64
Joonas HulkkoJoonas Hulkko (-04)EspTa28.1.04DNS
Eetu RantalaEetu Rantala (-05)HIFK30.8.05DNS
Pyry KoskiniemiPyry Koskiniemi (-04)HKV14.11.04DNS
Antti JuvonenAntti Juvonen (-03)OulPy5.2.03DNS
Daniel MikkonenDaniel Mikkonen (-94)PieksVei2.5.94DNS
2. erä
Tuuli: +1,5
1Oskari LehtonenOskari Lehtonen (-97)NurmijYU14.6.9720,86SB
2Oliver EnqvistOliver Enqvist (-02)IFSibboV 3.1.0222,21PB
3Matias TulokasMatias Tulokas (-03)IFSibboV8.4.0322,40PB
4Albert VauhkonenAlbert Vauhkonen (-02)LapinlVe26.9.0222,57PB
5Niko ViljolaNiko Viljola (-00)HKV6.9.0022,66
6Santeri TannerSanteri Tanner (-96)LänsiUU15.12.9622,72PB
7Micke BärlundMicke Bärlund (-05)TapE20.11.0523,05SB
Aatu VaittinenAatu Vaittinen (-05)LempKiYU11.5.05DNS
Alkuerät
1. erä
Tuuli: –0,1
1Jukka HietaJukka Hieta (-67)HKV5.3.6728,63SB
2Aslan AitolehtiAslan Aitolehti (-10)HKV16.1.1029,40PB
3Veli-Matti MannilaVeli-Matti Mannila (-79)HelsTa27.7.7929,87SB
4Leo LaaksonenLeo Laaksonen (-08)HelsTa 10.1.0830,05PB
5Otso JärvinenOtso Järvinen (-12)HelsTa9.4.1230,63PB
6Rasmus KalkasRasmus Kalkas (-10)HKV7.1.1031,10PB
2. erä
Tuuli: +0,4
1Aarne HannikainenAarne Hannikainen (-08)HKV27.6.0825,90PB
2Elis SundholmElis Sundholm (-09)HKV 20.9.0926,16PB
3Esa SalminenEsa Salminen (-58)HKV14.5.5827,38SB
4Seppo JylhäahoSeppo Jylhäaho (-77)RunClub11.12.7727,88PB
5Santeri PerkkiöSanteri Perkkiö (-10)HKV18.12.1028,56
6Jouni TorasvirtaJouni Torasvirta (-65)HKV18.9.6528,72
7Sebastian SappinenSebastian Sappinen (-11)EspTa25.7.1129,42
3. erä
Tuuli: 0,0
1Jussi WesankoJussi Wesanko (-09)HKV 7.1.0925,57PB
2Aarre TuokkoAarre Tuokko (-90)HKV24.12.9025,66PB
3Miika NousiainenMiika Nousiainen (-73)HKV23.9.7326,04SB
4Jani ViljolaJani Viljola (-71)HKV16.9.7126,49SB
5Christer StrömbergChrister Strömberg (-60)HKV18.8.6026,90SB
6Sami KoivunenSami Koivunen (-81)NoormNo31.1.8127,26SB
4. erä
Tuuli: +0,2
1Juska TorkkolaJuska Torkkola (-08)KU-588.2.0825,38PB
2Pekka AuterePekka Autere (-79)EspTa7.7.7925,66PB
3Mikko AlakurttiMikko Alakurtti (-84)LänsiUU14.12.8425,81PB
4Markus TeppoMarkus Teppo (-09)PorvU10.2.0925,83PB
5Mikke PaajanenMikke Paajanen (-95)HaukivKi28.12.9526,43SB
6Jan SärömaaJan Särömaa (-66)HKV11.6.6626,70SB
5. erä
Tuuli: –0,2
1Joonas HulkkoJoonas Hulkko (-04)EspTa28.1.0423,53PB
2Markku TervoMarkku Tervo (-88)HKV8.8.8824,34
3Kalle SipiläKalle Sipilä (-79)HKV10.12.7924,63PB
4Juho RäsänenJuho Räsänen (-96)OulPy25.3.9624,78PB
5Jani RastasJani Rastas (-96)HIFK11.5.9624,81SB
6Kuutti VierrosKuutti Vierros (-05)ViipU16.2.0525,14PB
7Aaron UtulahtiAaron Utulahti (-02)VihdVie30.8.0225,20SB
6. erä
Tuuli: +0,3
1Lassi LehtimäkiLassi Lehtimäki (-04)HIFK4.8.0422,74PB
2Henri MatikainenHenri Matikainen (-04)EspTa20.4.0423,11PB
3Pyry KoskiniemiPyry Koskiniemi (-04)HKV14.11.0423,27SB
4Antti JuvonenAntti Juvonen (-03)OulPy5.2.0323,48SB
5Eetu RantalaEetu Rantala (-05)HIFK30.8.0523,68
6Daniel MikkonenDaniel Mikkonen (-94)PieksVei2.5.9423,78PB
7. erä
Tuuli: 0,0
1Juuso PyyhtiäJuuso Pyyhtiä (-02)LahdA8.3.0222,72PB
2Santeri TannerSanteri Tanner (-96)LänsiUU15.12.9622,93
3Micke BärlundMicke Bärlund (-05)TapE20.11.0523,15SB
4Evgeny AlexandrovEvgeny Alexandrov (-95)HIFK19.1.9523,16
5Tomi LaaksoTomi Laakso (-02)TapE3.6.0223,18
6Tomas JatskoTomas Jatsko (-02)TapE20.4.0223,41
8. erä
Tuuli: +1,9
1Oliver EnqvistOliver Enqvist (-02)IFSibboV 3.1.0222,45
2Matias TulokasMatias Tulokas (-03)IFSibboV8.4.0322,48PB
3Luka VeselinovicLuka Veselinovic (-05)EspTa15.7.0522,54PB
4Niko ViljolaNiko Viljola (-00)HKV6.9.0022,58SB
5Albert VauhkonenAlbert Vauhkonen (-02)LapinlVe26.9.0222,65
6Miro MäkinenMiro Mäkinen (-05)TampPy4.5.0523,21
9. erä
Tuuli: +0,6
1Oskari LehtonenOskari Lehtonen (-97)NurmijYU14.6.9720,99
2Sampo KiviharjuSampo Kiviharju (-84)HämeenlTa15.11.8421,45=PB
3Erik BackErik Back (-94)HIFK21.3.9421,98
4Benjamin StendahlBenjamin Stendahl (-99)BorgåAk20.6.9922,25SB
5Aatu VaittinenAatu Vaittinen (-05)LempKiYU11.5.0522,61
M 800 m
1. erä
1Ossi ArasaloOssi Arasalo (-94)HyvsU4.11.942.06,97SB
2Juhani PietarinenJuhani Pietarinen (-87)KU-5818.12.872.13,17
3Kalle LehtoKalle Lehto (-83)KuhmKu17.12.832.14,22SB
4Nuutti StarkNuutti Stark (-07)VihdVie 5.6.072.16,11PB
5Aki KauppinenAki Kauppinen (-87)SjundeåIF22.2.872.21,26
6Jibriil RobleJibriil Roble (-04)ViipU18.4.042.22,04
7Ilkka IisakkaIlkka Iisakka (-79)EsboIF26.2.792.22,27SB
8Niila MyllymäkiNiila Myllymäki (-05)ViipU6.4.052.28,43
9Ville KoskelaVille Koskela (-77)SavonlRie31.8.772.40,71
2. erä
1Rasmus KrogellRasmus Krogell (-02)KU-5819.7.021.59,20PB
2Akseli YlipeltolaAkseli Ylipeltola (-02)KauhajKa14.4.022.01,19PB
3Onni HuovinenOnni Huovinen (-03)JoensKa7.5.032.01,61SB
4Leevi HolmströmLeevi Holmström (-05)LahdA22.9.052.03,51PB
5Benjamin BjörkellBenjamin Björkell (-01)PorvU10.6.012.04,38
6Samuli MattilaSamuli Mattila (-95)HämeenlTa6.9.952.04,56PB
7Patrik JärvinenPatrik Järvinen (-04)TampPy23.10.042.04,86
8Joona HeikkeröJoona Heikkerö (-03)PorvU22.4.032.05,26PB
9Olli VerkamaOlli Verkama (-94)HyvsU24.1.942.06,92SB
3. erä
1Olli AhlgrenOlli Ahlgren (-01)LahdA21.5.011.55,72SB
2Panu JantunenPanu Jantunen (-89)HKV11.4.891.55,83SB
3Walte HautalaWalte Hautala (-01)LahdA1.12.011.56,77PB
4Teemu PihlajamäkiTeemu Pihlajamäki (-03)LapVi3.3.031.57,02PB
5Joona SointuJoona Sointu (-01)LempKiYU9.10.011.57,39SB
6Jaakko SiltalaJaakko Siltala (-05)HKV16.3.051.57,59PB
7Justus KorvenpääJustus Korvenpää (-08)KU-5828.1.081.57,66PB kk15
8Niko PutkinenNiko Putkinen (-01)LahdA28.8.011.58,19PB
9Veeti SavolainenVeeti Savolainen (-05)KerU17.8.051.58,94PB
10Joel VuohtoniemiJoel Vuohtoniemi (-04)ViipU5.9.042.03,34
4. erä
1Benjamin LeeBenjamin Lee (-03)HKV26.3.031.49,74
2Lauri HassiLauri Hassi (-90)OrivPo20.9.901.52,96
3Junnu KorvenpääJunnu Korvenpää (-02)KU-5817.6.021.53,58
4Veikko KorpikallioVeikko Korpikallio (-04)MikkKV14.9.041.54,05PB
5Julius MäkinenJulius Mäkinen (-01)TampPy17.8.011.54,64SB
6Atte NevalaAtte Nevala (-02)KU-585.12.021.54,64
7Samu HeikkonenSamu Heikkonen (-98)LappUM31.5.981.57,61
8Konsta HämäläinenKonsta Hämäläinen (-98)JoensKa8.3.981.58,96
Ville LampinenVille Lampinen (-94)KU-5812.12.94DNF
Antton LauntoAntton Launto (-90)SauvU10.9.90DNF
M Keihäs/JT
1Henri KorhonenHenri Korhonen (-94)TampPy19.10.9455,06
  X     X     53,74     55,06     X     53,27     
2Joar SöderholmJoar Söderholm (-02)HIFK8.7.0252,07
  X     X     X     52,07     X     
3Waltteri HelisaloWaltteri Helisalo (-04)HIFK1.7.0445,49
  45,39     45,49     X     X     44,06     41,55     
4Antti MiihkinenAntti Miihkinen (-81)VihdUV18.7.8139,55
  36,08     39,55     39,20     39,26     39,28     37,22     
5Petri KoranderPetri Korander (-63)VihdUV23.7.6331,76
  31,76     29,97     X     31,08     30,05     29,56     
M17 Kolmiloikka/TJ
1Bernard SjöblomBernard Sjöblom (-08)HIFK29.5.0811,46 –0,6
  11,35/-0.9     X/-0.8     11,26/-0.1     11,46/-0.6     P     P     
M17 Keihäs/JT
1Pietari HanhisaloPietari Hanhisalo (-07)HIFK19.11.0754,30
  50,55     50,41     48,46     53,65     50,75     54,30     
P15 Korkeus/HJ
1Bernard SjöblomBernard Sjöblom (-08)HIFK29.5.081,65
 1,55/O    1,60/O    1,65/XXO    1,70/XXX     
P15 Keihäs/JT
1Lauri SahaLauri Saha (-08)KerU30.9.0848,18
  46,68     45,58     43,99     43,63     43,63     48,18     
2Elis SundholmElis Sundholm (-09)HKV 20.9.0937,83
  37,65     37,83     37,83     37,21     P     P     
P13 Kiekko/DT
1Rasmus KalkasRasmus Kalkas (-10)HKV7.1.1034,38
  X     X     30,60     X     34,38     30,04     
2Juho AnderssonJuho Andersson (-10)VantSa31.12.1030,80
  X     29,39     30,80     X     X     X     
3Sebastian SappinenSebastian Sappinen (-11)EspTa25.7.1127,38PB
  X     21,99     23,57     X     27,38 PB     X     
4Otso JärvinenOtso Järvinen (-12)HelsTa9.4.1226,54PB
  24,57 PB     26,38 PB     X     25,44     26,54 PB     X     
5Akseli LaihoAkseli Laiho (-11)HKV7.8.1121,47PB
  20,40 PB     X     21,47 PB     X     21,38     21,39     
6Elmo LaihoElmo Laiho (-11)HKV7.8.1118,75PB
  X     15,71 PB     X     18,75 PB     18,20     18,45     
7Oskari KovaniemiOskari Kovaniemi (-13)EspTa6.7.1318,61PB kk10
  17,43 PB     15,87     18,61 kk10 PB     X     X     X     
P13 Keihäs/JT
1Julius KurppaJulius Kurppa (-10)VantSa30.9.1043,52
  43,52     X     X     42,62     X     X     
2Sebastian SappinenSebastian Sappinen (-11)EspTa25.7.1133,26
  33,26     33,18     31,67     31,29     33,02     30,62     
3Elmo LaihoElmo Laiho (-11)HKV7.8.1129,71
  26,14     29,71     29,61     X     23,70     X     
4Akseli LaihoAkseli Laiho (-11)HKV7.8.1129,18
  27,23     26,56     28,04     X     25,68     29,18     
5Oskari KovaniemiOskari Kovaniemi (-13)EspTa6.7.1327,15
  25,55     25,31     24,27     24,37     25,32     27,15     
6Oliver EkmanOliver Ekman (-10)VantSa14.1.1025,55
  20,96     24,81     23,11     24,58     25,55     25,31     
Naiset
N 200 m
1. erä
Tuuli: +1,1
1Eeva SambergEeva Samberg (-02)HKV31.8.0226,08
2Rosa KilpiRosa Kilpi (-97)KuivAu7.1.9726,33PB
3Sanna ErkinheimoSanna Erkinheimo (-81)EurajVei23.2.8126,39SB
Tara SohloTara Sohlo (-08)EspTa 16.7.08DNS
Inka EkbomInka Ekbom (-05)SalVil17.8.05DNS
Camilla JunesCamilla Junes (-08)EspTa7.9.08DNS
Safi KalalaSafi Kalala (-05)KerU8.12.05DNS
Aleksandra LovénAleksandra Lovén (-09)HKV 26.10.09DNS
2. erä
Tuuli: +1,1
1Aino PulkkinenAino Pulkkinen (-98)JyväskKU2.2.9823,51
2Martta RautalaMartta Rautala (-96)ViipU4.11.9625,38SB
3Maija JussilaMaija Jussila (-98)JyväskKU7.7.9825,45
4Laura KolehmainenLaura Kolehmainen (-83)HKV5.12.8325,49
5Carita KivimäkiCarita Kivimäki (-05)IkaalU9.10.0525,81
6Aava LajunenAava Lajunen (-05)VantSa7.8.0526,28
7Lotta LahtinenLotta Lahtinen (-98)IFRaseb16.10.9826,52
Aicha KalalaAicha Kalala (-05)KerU8.12.05DNS
Alkuerät
1. erä
Tuuli: +0,5
1Julia NevankoJulia Nevanko (-94)HKV29.6.9429,87PB
2Sari YildizSari Yildiz (-71)JanJa18.6.7130,79SB
3Kati OikarinenKati Oikarinen (-61)HKV6.9.6131,03SB
4Sinna LajunenSinna Lajunen (-11)VantSa22.11.1131,68PB
5Alina NyholmAlina Nyholm (-04)TurKU20.2.0431,72PB
6Hanna VilmiHanna Vilmi (-89)HKV16.9.8934,27
2. erä
Tuuli: +0,4
1Viivi PajuViivi Paju (-09)VantSa7.3.0929,78PB
2Alison AromäkiAlison Aromäki (-08)EspTa11.10.0830,16PB
3Essi JärvinenEssi Järvinen (-10)HelsTa22.9.1030,73=PB
4Pihla KivistöPihla Kivistö (-05)KU-5821.8.0530,78PB
5Seela LajunenSeela Lajunen (-11)VantSa22.11.1130,97
6Rebecka LietzRebecka Lietz (-11)HKV29.3.1131,71
7Katri HainariKatri Hainari (-09)ViipU11.2.0931,86SB
3. erä
Tuuli: +0,7
1Nella EiromaNella Eiroma (-08)HKV22.4.0828,53PB
2Pinja EkströmPinja Ekström (-84)LahdA14.1.8428,60PB
3Saara HämäläinenSaara Hämäläinen (-02)EspTa24.1.0229,21SB
4Veera MikkonenVeera Mikkonen (-06)KirkkonU8.10.0629,46SB
5Aino TurunenAino Turunen (-09)ViipU28.10.0929,88SB
6Venla KalevaVenla Kaleva (-10)HelsTa15.3.1030,25
7Sofia KytömaaSofia Kytömaa (-11)EspTa17.3.1130,80
4. erä
Tuuli: +1,2
1Aleksandra LovénAleksandra Lovén (-09)HKV 26.10.0926,56PB (14-v. ka 97.)
2Elle KukkonenElle Kukkonen (-09)KirkkonU9.6.0927,69PB
3Petra PennanenPetra Pennanen (-09)HKV 11.7.0927,91PB
4Emma-Roosa RäisänenEmma-Roosa Räisänen (-05)HKV3.12.0527,96PB
5Vilja ValtakariVilja Valtakari (-07)HIFK18.11.0728,08PB
6Maiju MettäläMaiju Mettälä (-09)HKV23.5.0928,44PB
7Riitta SallinenRiitta Sallinen (-76)HKV 19.6.7628,68=SB
8Nelli NikulaNelli Nikula (-75)HKV5.12.7529,39SB
5. erä
Tuuli: +0,7
1Camilla JunesCamilla Junes (-08)EspTa7.9.0826,49PB
2Hanna KotakallioHanna Kotakallio (-08)KirkkonU15.11.0826,88PB
3Lotta PutkirantaLotta Putkiranta (-03)EspTa12.6.0327,94SB
4Lilja KoskelaLilja Koskela (-04)HKV 6.1.0428,10SB
5Emmi RiutankoskiEmmi Riutankoski (-10)HKV10.3.1028,10PB
6Ruusu SaarelaRuusu Saarela (-05)EspTa13.4.0528,27PB
7Iida LounelaIida Lounela (-03)HKV27.10.0328,58
6. erä
Tuuli: +0,3
1Ella WesterlundElla Westerlund (-05)EsboIF3.10.0526,98SB
2Terhi VehkoTerhi Vehko (-05)HKV11.1.0527,01SB
3Riina HeikkonenRiina Heikkonen (-01)LappUM3.8.0127,09SB
4Milja MajuriMilja Majuri (-05)VantSa 11.11.0527,38PB
5Pihla KössiPihla Kössi (-99)PaimU22.10.9927,71
6Matilda LevorantaMatilda Levoranta (-09)HIFK14.6.0927,82PB
7Matilda TuovinenMatilda Tuovinen (-09)ViipU14.6.0927,84PB
7. erä
Tuuli: +0,5
1Aava LajunenAava Lajunen (-05)VantSa7.8.0526,08PB
2Ida HellmanIda Hellman (-85)LänsiUU2.4.8526,53PB
3Inka EkbomInka Ekbom (-05)SalVil17.8.0526,61PB
4Tara SohloTara Sohlo (-08)EspTa 16.7.0826,70PB
5Venla PellikkaVenla Pellikka (-97)JyväskKU25.2.9727,10
6Olivia EttanenOlivia Ettanen (-04)KarhU16.7.0427,38
7Mathilda GranvikMathilda Granvik (-08)EsboIF7.2.0828,00PB
8. erä
Tuuli: +1,4
1Ella NourrissonElla Nourrisson (-96)KeskiUYU1.5.9625,78PB
2Lotta LahtinenLotta Lahtinen (-98)IFRaseb16.10.9826,18SB
3Aicha KalalaAicha Kalala (-05)KerU8.12.0526,32
4Rosa KilpiRosa Kilpi (-97)KuivAu7.1.9726,41
5Sanna ErkinheimoSanna Erkinheimo (-81)EurajVei23.2.8126,44SB
6Safi KalalaSafi Kalala (-05)KerU8.12.0526,57
7Aino EnoAino Eno (-01)TampU17.6.0126,61
9. erä
Tuuli: +0,5
1Saimi LupalaSaimi Lupala (-03)IFRaseb18.3.0325,27PB
2Martta RautalaMartta Rautala (-96)ViipU4.11.9625,49SB
3Laura KolehmainenLaura Kolehmainen (-83)HKV5.12.8325,53
4Iina HolopainenIina Holopainen (-03)HIFK 2.7.0325,80PB
5Carita KivimäkiCarita Kivimäki (-05)IkaalU9.10.0525,80
6Noora JuslinNoora Juslin (-99)BorgåAk14.11.9926,04SB
7Eeva SambergEeva Samberg (-02)HKV31.8.0226,44
10. erä
Tuuli: +0,1
1Aino PulkkinenAino Pulkkinen (-98)JyväskKU2.2.9823,44
2Saara KeskitaloSaara Keskitalo (-00)EspTa3.7.0024,25PB (ka 66.)
3Nea MattilaNea Mattila (-99)HIFK24.11.9924,42
4Emma TainioEmma Tainio (-03)PaimU5.11.0324,56
5Kira KruutiKira Kruuti (-98)HKV10.5.9824,98
6Sanni MahonenSanni Mahonen (-98)JyväskKU19.8.9825,24SB
7Maija JussilaMaija Jussila (-98)JyväskKU7.7.9825,45
N 800 m
1. erä
1Anni HalkoAnni Halko (-96)EspTa21.1.962.28,41PB
2Tilda KajulaTilda Kajula (-04)RaisKu22.12.042.31,51PB
3Tiia Ylä-PeräinenTiia Ylä-Peräinen (-94)LänsiUU11.12.942.35,54
4Nia KellasNia Kellas (-06)EspTa13.3.062.38,36
5Jenna MaukonenJenna Maukonen (-03)LahdA29.10.032.40,61
6Maija MerenmiesMaija Merenmies (-87)HKV 16.10.872.40,83PB
7Hertta-Liina TuominenHertta-Liina Tuominen (-11)LahdA 10.11.112.43,56
8Tuulia KiuruTuulia Kiuru (-07)HIFK7.2.072.47,71
9Neea KiviNeea Kivi (-00)KeskiUYU10.5.002.48,68SB
2. erä
1Suvi RantalaSuvi Rantala (-02)HämeenlTa31.8.022.25,16
2Fiia KajulaFiia Kajula (-03)RaisKu2.6.032.26,29
3Alma MäkeläAlma Mäkelä (-96)KU-583.11.962.26,37
4Vilma KyyröVilma Kyyrö (-00)KerU 3.1.002.28,51
5Piia DoylePiia Doyle (-76)VeikkVei28.12.762.28,67PB
6Taika HenttonenTaika Henttonen (-08)HKV12.1.082.29,44
7Anne LyytinenAnne Lyytinen (-96)KU-582.11.962.30,65SB
8Emilia TulokasEmilia Tulokas (-09)EspTa31.3.092.31,30
9Neea TarvainenNeea Tarvainen (-99)JoensKa23.12.992.34,96
10Siiri KotamäkiSiiri Kotamäki (-08)KerU5.4.082.36,60
3. erä
1Sara LappalainenSara Lappalainen (-91)BorgåAk17.8.912.01,55
2Laura LaukkaLaura Laukka (-94)HKV5.10.942.13,46
3Ida FinellIda Finell (-05)BorgåAk21.2.052.20,43
4Elma HannikainenElma Hannikainen (-05)HKV6.3.052.21,02
5Heidi HaapamäkiHeidi Haapamäki (-00)JyväskKU23.11.002.22,12
6Jenna-Lotta LaamanenJenna-Lotta Laamanen (-99)NaantLöy6.8.992.22,79
7Livia KytömaaLivia Kytömaa (-08)EspTa2.8.082.25,14
8Meeri SalomaaMeeri Salomaa (-01)EsboIF7.5.012.28,58
9Riina HeikkonenRiina Heikkonen (-01)LappUM3.8.012.31,30
Julia RaunioJulia Raunio (-02)HKV17.8.02DNF
N 100 m aidat/hurdles
Tuuli: +0,5
1Annimari KorteAnnimari Korte (-88)HIFK8.4.8813,07
2Saara KeskitaloSaara Keskitalo (-00)EspTa3.7.0013,10PB (ka 7.)
3Ella NisulaElla Nisula (-01)KuivAu16.8.0114,41SB
N Keihäs/JT
1Minka NurroMinka Nurro (-99)HKV7.12.9945,74
  43,18     43,56     43,38     X     45,74     44,45     
2Jenni VuoriJenni Vuori (-95)TammRy24.1.9542,06
  41,76     X     41,01     41,32     42,06     41,69     
3Pilke KössiPilke Kössi (-01)PaimU27.11.0141,41
  41,41     38,34     41,41     41,25     39,14     X     
4Elisa HilskaElisa Hilska (-04)LappUM13.3.0430,91
  30,91     X     30,40     30,84     29,78     30,64     
N19 Kolmiloikka/TJ
1Anne-Karin KilkkiAnne-Karin Kilkki (-05)LappUM23.2.0511,45 +0,2
  11,45/0.2     11,19/0.2     10,93/0.4     X/-0.8     X/-1.6     11,03/-1.7     
2Helmi LipsanenHelmi Lipsanen (-05)JanJa9.4.0511,02 +0,2
  X/0.0     10,95/0.1     11,02/0.2     X/0.2     X/-1.7     X/-1.1     
3Essi NiinimäkiEssi Niinimäki (-05)LappUM27.7.0510,18 –0,4
  10,11/0.5     10,11/0.5     10,18/-0.4     9,96/0.1     X/-1.3     X/-0.7     
N17 Kolmiloikka/TJ
1Selma SuominenSelma Suominen (-09)ViipU22.3.099,63 –0,1PB
  9,63/-0.1 PB     9,51/-0.1     X/-0.6     X/-0.3     X/-1.2     X/-2.7     
2Erin JohanssonErin Johansson (-07)BorgåAk16.2.079,07 0,0
  8,95/-0.3     8,63/0.0     9,07/0.0     8,83/-0.9     8,84/-0.9     7,66/-2.7     
3Aino TurunenAino Turunen (-09)ViipU28.10.098,89 –0,5PB
  X/-0.8     X/0.1     8,23/-1.1 PB     X/-0.1     8,89/-0.5 PB     8,68/-1.1     
4Katri HainariKatri Hainari (-09)ViipU11.2.098,61 –2,6
  X/-0.4     X/0.4     8,60/-0.5     8,60/-0.4     X/-0.9     8,61/-2.6     
5Rebecka LietzRebecka Lietz (-11)HKV29.3.118,07 +0,1PB
  7,69/-0.6     7,94/-0.2 PB     8,07/0.1 PB     7,97/0.2     7,98/-0.7     7,97/-1.4     
Matilda TuovinenMatilda Tuovinen (-09)ViipU14.6.09NM +0,4
  X/-0.9     X/0.4     P     P     P     P     
N17 Keihäs/JT
1Livia von WendtLivia von Wendt (-08)HIFK1.1.0835,74
  33,52     35,33     35,74     35,72     34,37     35,25     
2Mila HeikkonenMila Heikkonen (-06)HIFK27.11.0634,34PB
  34,34 PB     29,43     29,29     30,46     P     P     
3Erin JohanssonErin Johansson (-07)BorgåAk16.2.0723,68PB
  22,78 PB     23,68 PB     X     20,01     20,01     21,83     
4Tuulia KiuruTuulia Kiuru (-07)HIFK7.2.0722,31PB
  19,38 PB     21,17 PB     20,43     22,31 PB     22,10     21,39     
T15 Korkeus/HJ
1Naima SainioNaima Sainio (-08)HKV7.3.081,55SB
 1,45/O    1,50/O    1,55/XO SB    1,60/XXX     
2Isabella TuulariIsabella Tuulari (-09)EspTa 5.5.091,50
 1,40/O    1,45/O    1,50/XXO    1,55/XXX     
3Sara LatvanenSara Latvanen (-09)HKV2.5.091,45PB
 1,30/O    1,35/O    1,40/O    1,45/O PB    1,50/XXX     
4Iida PerttulaIida Perttula (-09)HKV 24.2.091,45PB
 1,30/O    1,35/O    1,40/XO    1,45/O PB    1,50/XXX     
4Sara HämelinSara Hämelin (-08)EsboIF21.7.081,45=SB
 1,35/XO    1,40/O    1,45/O =SB    1,50/XXX     
6Petra PennanenPetra Pennanen (-09)HKV 11.7.091,45
 1,30/O    1,35/O    1,40/XXO    1,45/XXO    1,50/XXX     
Mila HeikkonenMila Heikkonen (-06)HIFK27.11.06NH
Nella EiromaNella Eiroma (-08)HKV22.4.08NH
 1,35/XXX     
T15 Keihäs/JT
1Olivia HämäläinenOlivia Hämäläinen (-08)HKV26.4.0838,37
  33,50     X     X     X     38,37     37,24     
2Isabella TuulariIsabella Tuulari (-09)EspTa 5.5.0936,69
  33,79     36,60     36,69     34,68     33,97     32,55     
3Sara LatvanenSara Latvanen (-09)HKV2.5.0936,18PB
  29,59 PB     36,18 PB     34,04     35,34     25,56     33,10     
4Petra PennanenPetra Pennanen (-09)HKV 11.7.0926,19
  24,24     23,05     24,19     24,18     25,78     26,19     
5Iida PerttulaIida Perttula (-09)HKV 24.2.0920,43PB
  20,43 PB     20,42     19,63     X     17,66     P     
6Katariina LaihoKatariina Laiho (-09)HKV8.10.0918,76
  17,06     16,24     17,09     17,85     18,76     18,30     
T13 Kiekko/DT
1Mira MontonenMira Montonen (-11)EspTa2.8.1130,00
  28,35     X     X     27,04     30,00     X     
2Johanna KumpulainenJohanna Kumpulainen (-10)EspTa4.4.1028,04PB
  19,52 SB     28,04 PB     25,55     26,50     23,16     26,48     
3Emma KotakallioEmma Kotakallio (-11)KirkkonU 14.3.1124,64
  X     22,96     22,40     24,64     X     19,20     
4Meeri SahaMeeri Saha (-11)KU-5825.10.1123,38PB
  23,38 PB     20,13     X     X     X     X     
5Mariana Asikainen MuñozMariana Asikainen Muñoz (-10)EspTa1.2.1023,29PB
  15,98     18,97     23,29 PB     X     21,55     20,16     
6Saaga LampiSaaga Lampi (-11)EspTa 9.2.1123,27PB
  20,20     17,85     23,27 PB     21,27     X     21,49     
7Lotta MontonenLotta Montonen (-13)NurmijYU14.9.1322,53
  X     19,62     22,53     20,43     X     X     
8Elea LeppänenElea Leppänen (-11)KU-5820.3.1119,27PB
  19,27 PB     18,67     X     17,13     X     18,23     
9Olivia KovaniemiOlivia Kovaniemi (-13)EspTa6.7.1318,66
  X     17,31     18,66     
10Saga SuonpääSaga Suonpää (-11)HelsTa29.4.1117,21
  X     11,86     17,21     
11Taika HuttunenTaika Huttunen (-11)KU-581.6.1116,57
  X     X     16,57     
12Siina KuikkaSiina Kuikka (-10)KU-58 29.11.1013,51PB
  X     13,51 PB     12,33     
Viivi SirenViivi Siren (-11)VantSa12.1.11NM
  X     X     X     
T13 Keihäs/JT
1Mariana Asikainen MuñozMariana Asikainen Muñoz (-10)EspTa1.2.1028,73PB
  X     27,38     24,51     27,72 PB     26,58     28,73 PB     
2Johanna KumpulainenJohanna Kumpulainen (-10)EspTa4.4.1027,44PB
  24,69     27,44 PB     26,30     25,69     25,92     26,79     
3Viivi SirenViivi Siren (-11)VantSa12.1.1127,07PB
  27,07 PB     X     X     X     X     24,97     
4Miida WasströmMiida Wasström (-11)KU-5829.5.1124,98
  23,84     24,59     24,28     24,98     24,15     22,88     
5Saga SuonpääSaga Suonpää (-11)HelsTa29.4.1124,39
  24,02     24,39     21,81     20,55     24,26     23,00     
6Lotta MontonenLotta Montonen (-13)NurmijYU14.9.1323,96
  21,29     17,92     22,50     23,61     22,95     23,96     
7Siina KuikkaSiina Kuikka (-10)KU-58 29.11.1023,89PB
  18,26     18,14     23,89 PB     18,77     20,79     20,54     
8Emmi RiutankoskiEmmi Riutankoski (-10)HKV10.3.1023,59
  21,94     23,30     22,80     X     23,59     21,35     
9Elea LeppänenElea Leppänen (-11)KU-5820.3.1121,82
  20,35     20,46     21,82     
10Meeri SahaMeeri Saha (-11)KU-5825.10.1121,17
  21,17     X     19,49     
11Taika HuttunenTaika Huttunen (-11)KU-581.6.1120,76
  19,90     18,37     20,76     
12Saaga LampiSaaga Lampi (-11)EspTa 9.2.1120,17PB
  18,92 PB     15,64     20,17 PB     
13Julia Awuah-AddaeJulia Awuah-Addae (-13)VantSa10.10.1311,59PB
  7,51 PB     11,59 PB     11,04     
Olivia KovaniemiOlivia Kovaniemi (-13)EspTa6.7.13NM
  X     X     X     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
2.3.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
3.3.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
3.3.2024 Savonlinna: Keväthallikilpailut
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikillpailut
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
2.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut
29.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 6
24.2.2024 Ii: Testijuoksusarja
24.2.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
25.2.2024 Tampere: Hallimaraton kaikki
25.2.2024 Tampere: Hallimaraton
28.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
28.2.2024 Pori: Nuorten aitasprintit
28.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
27.2.2024 Joensuu: Motonet-kilpailut
24.–25.2.2024 Mustasaari: 22-, 19- ja 17-v. SM-hallikilpailut
25.2.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallimoniottelut
24.2.2024 Pori: Karhuhallin keihäs
22.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 1 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3