TULOKSET: 19- ja 17-v. aluemestaruuskilpailut, etelä ja kaakko, Vantaa, Hiekkaharjun liikuntapuisto, Vantaa, 1.–2.8.2023


256 urheilijaa, 461 lajisuoritusta


Miehet
M19 100 m
1.8.
Tuuli: –2,0
1Joonas JäppinenJoonas Jäppinen (-04)HIFK5.3.0411,23
2Miska KoponenMiska Koponen (-04)ViipU 24.7.0411,44SB
3Henri MatikainenHenri Matikainen (-04)EspTa20.4.0411,46=PB
4Joonas HulkkoJoonas Hulkko (-04)EspTa28.1.0411,55PB
5Micke BärlundMicke Bärlund (-05)TapE20.11.0511,59
6Taneli HyvärinenTaneli Hyvärinen (-05)HyvsU5.5.0511,67
7Zakaria SaballyZakaria Sabally (-04)ViipU6.11.0411,75
Mortti MetsäkoivuMortti Metsäkoivu (-04)ViipU 20.7.04DQ
Alkuerät 1.8.
1. erä
Tuuli: –1,2
1Joonas JäppinenJoonas Jäppinen (-04)HIFK5.3.0411,24
2Miska KoponenMiska Koponen (-04)ViipU 24.7.0411,41PB
3Henri MatikainenHenri Matikainen (-04)EspTa20.4.0411,46PB
4Joonas HulkkoJoonas Hulkko (-04)EspTa28.1.0411,61PB
5Micke BärlundMicke Bärlund (-05)TapE20.11.0511,64
6Miro NaskiMiro Naski (-05)KarhKa6.10.0511,79
7Daniel WickströmDaniel Wickström (-04)IFSibboV29.4.0412,23
2. erä
Tuuli: –1,3
1Mortti MetsäkoivuMortti Metsäkoivu (-04)ViipU 20.7.0411,64
2Taneli HyvärinenTaneli Hyvärinen (-05)HyvsU5.5.0511,69
3Zakaria SaballyZakaria Sabally (-04)ViipU6.11.0411,72
4Lauri MäkinenLauri Mäkinen (-05)KU-5811.9.0512,04
5Lauri Manner-RaappanaLauri Manner-Raappana (-05)HKV28.6.0512,36
6Kuutti VierrosKuutti Vierros (-05)ViipU16.2.0512,49
M19 200 m
2.8.
1. erä
Tuuli: –1,5
1Joonas HulkkoJoonas Hulkko (-04)EspTa28.1.0424,00PB
2Lauri Manner-RaappanaLauri Manner-Raappana (-05)HKV28.6.0525,28SB
3Kuutti VierrosKuutti Vierros (-05)ViipU16.2.0525,48
2. erä
Tuuli: –1,8
1Johannes HakalaJohannes Hakala (-04)EspTa25.9.0423,29SB
2Joona HeiskanenJoona Heiskanen (-05)KU-589.6.0523,80PB
3Henri MatikainenHenri Matikainen (-04)EspTa20.4.0423,85PB
4Thomas IsakssonThomas Isaksson (-05)BorgåAk31.5.0524,01PB
5Eetu RantalaEetu Rantala (-05)HIFK30.8.0524,35
3. erä
Tuuli: –2,2
1Sampo VäyrynenSampo Väyrynen (-04)EspTa3.2.0422,78
2Elliot SchmidtElliot Schmidt (-05)BorgåAk12.5.0523,11
3Miska KoponenMiska Koponen (-04)ViipU 24.7.0423,13SB
4Lassi LehtimäkiLassi Lehtimäki (-04)HIFK4.8.0423,31
5Micke BärlundMicke Bärlund (-05)TapE20.11.0523,77
M19 400 m
1.8.
1. erä
1Lassi LehtimäkiLassi Lehtimäki (-04)HIFK4.8.04 50,71PB
2Eetu RantalaEetu Rantala (-05)HIFK30.8.05 53,10
3Jaakko SiltalaJaakko Siltala (-05)HKV16.3.05 53,93
4Joonas PalmuJoonas Palmu (-04)LahdA3.11.04 58,08
2. erä
1Sampo VäyrynenSampo Väyrynen (-04)EspTa3.2.04 49,99PB
2Joona HeiskanenJoona Heiskanen (-05)KU-589.6.05 51,06
3Johannes HakalaJohannes Hakala (-04)EspTa25.9.04 51,96
4Taneli HyvärinenTaneli Hyvärinen (-05)HyvsU5.5.05 52,73
M19 800 m
2.8.
1Saku KoukkuSaku Koukku (-05)LappUM12.1.052.10,15SB
2Joonas PalmuJoonas Palmu (-04)LahdA3.11.042.11,67
3Kalle GauriloffKalle Gauriloff (-04)KeskiUYU5.1.042.19,99SB
4Jibriil RobleJibriil Roble (-04)ViipU18.4.042.21,43PB
M19 1500 m
1.8.
1Santtu HeiskanenSanttu Heiskanen (-05)KU-589.6.05 4.08,64PB
2Leevi HolmströmLeevi Holmström (-05)LahdA22.9.05 4.09,99PB
3Veeti SavolainenVeeti Savolainen (-05)KerU17.8.05 4.10,74PB
4Joel VuohtoniemiJoel Vuohtoniemi (-04)ViipU5.9.04 4.16,86
5Hannes NikkinenHannes Nikkinen (-05)LänsiUU3.10.05 4.18,54
6Jibriil RobleJibriil Roble (-04)ViipU18.4.04 4.57,00
M19 5000 m
2.8.
1Hannes NikkinenHannes Nikkinen (-05)LänsiUU3.10.0515.58,88PB
2Leevi HolmströmLeevi Holmström (-05)LahdA22.9.0516.00,06PB
3Santtu HeiskanenSanttu Heiskanen (-05)KU-589.6.0516.25,12PB
4Veeti SavolainenVeeti Savolainen (-05)KerU17.8.0516.42,06PB
M19 3000 m esteet/SC
2.8.
1Otto RuuskanenOtto Ruuskanen (-04)LappUM16.10.0410.13,96PB
2Joel VuohtoniemiJoel Vuohtoniemi (-04)ViipU5.9.0410.33,23PB
3Oliver AsikainenOliver Asikainen (-05)HKV12.12.0510.41,47PB
M19 110 m aidat/hurdles
1.8.
Tuuli: 0,0
1Elliot SchmidtElliot Schmidt (-05)BorgåAk12.5.0514,78
2Thomas IsakssonThomas Isaksson (-05)BorgåAk31.5.0515,55PB
3Simon EkholmSimon Ekholm (-05)IFRaseb4.9.0515,89
M19 400 m aidat/hurdles
2.8.
1Daniel WickströmDaniel Wickström (-04)IFSibboV29.4.04 64,99
M19 Korkeus/HJ
2.8.
1Noor-Eldin MahmoudNoor-Eldin Mahmoud (-04)HIFK5.10.041,89
 1,83/O    1,86/-    1,89/O    1,95/XXX     
2Jade NyströmJade Nyström (-04)KorPo5.1.041,83
 1,79/O    1,83/XO    1,86/-    1,89/XXX     
3Simon EkholmSimon Ekholm (-05)IFRaseb4.9.051,62
 1,62/XXO    1,67/XXX     
M19 Seiväs/PV
1.8.
1Eerik MäkeläEerik Mäkelä (-04)LahdA5.7.044,40SB
 4,10/O    4,20/-    4,30/XXO    4,40/XO SB    4,50/XXX     
2Johannes MäkeläJohannes Mäkelä (-04)HKV6.10.044,30
 4,10/XXO    4,20/-    4,30/XO    4,40/XXX     
3Atte TuominenAtte Tuominen (-04)LahdA24.4.044,20
 4,10/XO    4,20/O    4,30/XXX     
M19 Pituus/LJ
1.8.
1Thomas IsakssonThomas Isaksson (-05)BorgåAk31.5.056,13 –0,8SB
  5,54/-1.7     5,85/-1.1     6,10/0.5 SB     X/-0.5     5,91/-1.5     6,13/-0.8 SB     
2Alec EkblomAlec Ekblom (-05)BorgåAk20.1.055,90 –1,3
  5,54/-1.1     5,86/-1.5     5,72/0.5     X/-1.7     5,81/-1.9     5,90/-1.3     
3Zakaria SaballyZakaria Sabally (-04)ViipU6.11.045,48 –1,4
  5,48/-1.4     X/-1.5     5,36/-0.5     5,42/-0.6     5,34/-1.6     X/-1.7     
M19 Kolmiloikka/TJ
2.8.
1Alec EkblomAlec Ekblom (-05)BorgåAk20.1.0512,59 +0,9
  12,11/0.6     12,37/1.2     X/1.4     12,22/1.4     12,20/1.3     12,59/0.9     
M19 Kuula/SP
2.8.
1Joona NieminenJoona Nieminen (-05)EspTa31.1.0513,99
  13,65     X     13,88     13,95     13,99     X     
2Onni RustholkarhuOnni Rustholkarhu (-05)LahdA15.6.0513,54
  13,54     13,39     X     13,26     X     X     
3Pyry SelinPyry Selin (-05)LahdA28.12.0512,89
  X     X     X     X     X     12,89     
4Robin HildénRobin Hildén (-04)IFSibboV29.5.0412,88
  X     X     X     X     12,86     12,88     
5Samuel PuustinenSamuel Puustinen (-05)BorgåAk10.6.0510,25PB
  10,25 PB     10,23     X     X     X     9,88     
M19 Kiekko/DT
2.8.
1Joona NieminenJoona Nieminen (-05)EspTa31.1.0547,87
  X     43,39     47,18     X     47,87     46,54     
2Mikko HuhtaMikko Huhta (-04)NurmijYU9.3.0446,97
  45,18     46,84     46,97     43,67     44,58     X     
3Onni RustholkarhuOnni Rustholkarhu (-05)LahdA15.6.0543,27
  43,27     X     42,50     X     41,49     40,60     
4Robin HildénRobin Hildén (-04)IFSibboV29.5.0443,18
  X     42,81     42,78     42,40     42,80     43,18     
5Samuel PuustinenSamuel Puustinen (-05)BorgåAk10.6.0533,66
  X     31,55     32,72     X     33,44     33,66     
6Simon EkholmSimon Ekholm (-05)IFRaseb4.9.0528,93
  28,93     X     X     27,84     X     P     
7Thomas IsakssonThomas Isaksson (-05)BorgåAk31.5.0524,61
  X     21,68     X     X     X     24,61     
M19 Moukari/HT
1.8.
1Max LampinenMax Lampinen (-04)KU-5811.10.0476,91
  75,35     76,91     75,59     74,07     75,39     P     
2Mikko HuhtaMikko Huhta (-04)NurmijYU9.3.0460,75
  59,03     X     X     X     60,75     P     
3Samuel PuustinenSamuel Puustinen (-05)BorgåAk10.6.0559,30
  58,42     X     56,59     59,30     X     P     
4Pyry SelinPyry Selin (-05)LahdA28.12.0549,55
  X     49,55     X     X     X     P     
M19 Keihäs/JT
1.8.
1Anton LeppäahoAnton Leppäaho (-05)KU-581.9.0554,41
  X     52,30     51,94     X     52,18     54,41     
2Linus HenrikssonLinus Henriksson (-05)BorgåAk7.7.0537,46PB
  27,80     33,55     X     33,85     31,73     37,46 PB     
3Simon EkholmSimon Ekholm (-05)IFRaseb4.9.0536,96
  35,70     35,94     36,57     36,96     X     34,80     
4Elliot SchmidtElliot Schmidt (-05)BorgåAk12.5.0525,26PB
  25,26 PB     23,34     24,47     X     X     X     
M17 100 m
1.8.
Tuuli: –0,2
1Alexander MitchellAlexander Mitchell (-06)EspTa7.6.0611,30
2Daniel GrönvikDaniel Grönvik (-07)IFRaseb 9.2.0711,74
3Lauri KylmäpuroLauri Kylmäpuro (-06)HKV17.4.0611,87
4Elias LundellElias Lundell (-06)SjundeåIF10.8.0611,88
5Vili HahtoVili Hahto (-07)KU-58 24.9.0711,98PB
6Luka KasevaLuka Kaseva (-06)EspTa27.11.0612,20
7Aarni AnttilaAarni Anttila (-07)HKV1.2.0712,27
8Anton BaggerAnton Bagger (-06)SjundeåIF17.1.0612,61
Alkuerät 1.8.
1. erä
Tuuli: +0,5
1Arttu HaaksluotoArttu Haaksluoto (-07)RiihimKi15.5.0711,66
2Daniel GrönvikDaniel Grönvik (-07)IFRaseb 9.2.0711,69
3Vili HahtoVili Hahto (-07)KU-58 24.9.0711,99PB
4Luka KasevaLuka Kaseva (-06)EspTa27.11.0612,13
5Aarni AnttilaAarni Anttila (-07)HKV1.2.0712,19SB
6Eero WuotiEero Wuoti (-07)KU-5827.5.0712,56
7Tarmo AaproTarmo Aapro (-07)EspTa5.6.0712,78
8Niko TilanderNiko Tilander (-07)KU-5823.1.0712,79SB
2. erä
Tuuli: +1,0
1Alexander MitchellAlexander Mitchell (-06)EspTa7.6.0611,60
2Lauri KylmäpuroLauri Kylmäpuro (-06)HKV17.4.0611,80
3Elias LundellElias Lundell (-06)SjundeåIF10.8.0612,00
4Anton BaggerAnton Bagger (-06)SjundeåIF17.1.0612,43
5Jusa NiemiJusa Niemi (-06)RiihimKi28.2.0612,49PB
6Mikael GustafssonMikael Gustafsson (-07)IFSibboV8.6.0712,71
7Samuli OlinSamuli Olin (-07)KerU10.12.0712,88
8Joona SavolainenJoona Savolainen (-07)HKV6.1.0713,38
M17 200 m
2.8.
1. erä
Tuuli: –2,4
1Juska TorkkolaJuska Torkkola (-08)KU-588.2.0825,47PB
2Anton BaggerAnton Bagger (-06)SjundeåIF17.1.0625,69PB
3Tarmo AaproTarmo Aapro (-07)EspTa5.6.0726,01PB
2. erä
Tuuli: –2,0
1Elias LundellElias Lundell (-06)SjundeåIF10.8.0624,16PB
2Vili HahtoVili Hahto (-07)KU-58 24.9.0724,39
3Luka KasevaLuka Kaseva (-06)EspTa27.11.0624,78
4Aarni AnttilaAarni Anttila (-07)HKV1.2.0725,20SB
3. erä
Tuuli: –2,5
1Aapo ReinikainenAapo Reinikainen (-06)HKV17.5.0623,79
2Touko TarvonenTouko Tarvonen (-07)LahdA12.12.0723,81PB
3Zion MnasZion Mnas (-06)HIFK31.5.0624,18PB
4Alex BrofeltAlex Brofelt (-06)KeskiUYU30.3.0624,19
5Otso BarckOtso Barck (-06)KeskiUYU16.10.0624,74
M17 400 m
1.8.
1. erä
1Alex BrofeltAlex Brofelt (-06)KeskiUYU30.3.06 54,37PB
2Peik RiskaPeik Riska (-07)HKV5.5.07 55,28PB
3Aaro JaakkolaAaro Jaakkola (-07)PorvU3.11.07 56,93PB
2. erä
1Justus KorvenpääJustus Korvenpää (-08)KU-5828.1.08 51,95=PB =kk15
2Vili HahtoVili Hahto (-07)KU-58 24.9.07 52,91PB
3Aapo ReinikainenAapo Reinikainen (-06)HKV17.5.06 53,38
4Aatu PohjonenAatu Pohjonen (-06)LappUM25.6.06 53,55PB
5Otso BarckOtso Barck (-06)KeskiUYU16.10.06 53,60PB
M17 800 m
2.8.
1Ukko IkonenUkko Ikonen (-06)VantSa11.2.062.05,00
2Aaro JaakkolaAaro Jaakkola (-07)PorvU3.11.072.08,60PB
3Eelis LaaksoEelis Laakso (-06)EspTa8.2.062.09,06PB
4Jerry VileniusJerry Vilenius (-07)HKV3.6.072.11,23
5Peik RiskaPeik Riska (-07)HKV5.5.072.11,33PB
6Oiva OdiahOiva Odiah (-07)PorvU10.8.072.12,63PB
7Niilo MölsäNiilo Mölsä (-06)PorvU1.10.062.17,34
8Daniel LeeDaniel Lee (-07)HKV24.9.072.20,40
M17 1500 m
1.8.
1Jens-Aarne KeroJens-Aarne Kero (-07)IFRaseb4.10.07 4.16,61
2Mikaïl UusipereMikaïl Uusipere (-06)EspTa27.3.06 4.18,25
3Ville KorhonenVille Korhonen (-06)KU-5827.9.06 4.22,10PB
4Karri KuusinenKarri Kuusinen (-07)HKV1.5.07 4.32,39PB
5Jerry VileniusJerry Vilenius (-07)HKV3.6.07 4.35,41PB
6Oiva OdiahOiva Odiah (-07)PorvU10.8.07 4.38,10
7Matias MikkolaMatias Mikkola (-07)ViipU16.4.07 4.38,20PB
8Emil AlajoutsijärviEmil Alajoutsijärvi (-07)EspTa8.3.07 4.38,54
9William ForsténWilliam Forstén (-06)EsboIF31.5.06 4.39,10
10Eelis LaaksoEelis Laakso (-06)EspTa8.2.06 4.39,84PB
11Niilo MölsäNiilo Mölsä (-06)PorvU1.10.06 4.47,35
12Aleksi KarvoAleksi Karvo (-06)VantSa28.3.06 4.48,89PB
13Daniel LeeDaniel Lee (-07)HKV24.9.07 5.13,70PB
M17 3000 m
2.8.
1Tero KorpiTero Korpi (-06)KU-5828.6.06 9.20,04
2Jonne MourujärviJonne Mourujärvi (-07)NurmijYU17.3.07 9.26,93PB
3Florian FritzénFlorian Fritzén (-06)IFRaseb26.4.06 9.30,66PB
4Karri KuusinenKarri Kuusinen (-07)HKV1.5.07 9.31,04PB
5Ville KorhonenVille Korhonen (-06)KU-5827.9.06 9.33,97PB
6Emil AlajoutsijärviEmil Alajoutsijärvi (-07)EspTa8.3.0710.38,06PB
7Eelis SahlstenEelis Sahlsten (-07)KU-5820.10.0711.03,61PB
Mikaïl UusipereMikaïl Uusipere (-06)EspTa27.3.06 DNF
M17 2000 m esteet/SC
2.8.
1Eino MannonenEino Mannonen (-06)KarhKa3.1.06 7.18,46SB
2Aleksi KarvoAleksi Karvo (-06)VantSa28.3.06 7.19,79
3Matias MikkolaMatias Mikkola (-07)ViipU16.4.07 7.28,29
M17 110 m aidat/hurdles
1.8.
Tuuli: –0,5
1Tumi SirankoTumi Siranko (-06)VantSa8.2.0614,94
2Eeli MäkeläEeli Mäkelä (-06)VantSa13.2.0615,03
3Jesse KettunenJesse Kettunen (-07)LänsiUU20.1.0715,22
4Henri AspelinHenri Aspelin (-06)BorgåAk17.8.0615,90PB
5Matias NieminenMatias Nieminen (-07)AsikkRai6.9.0716,67PB
M17 400 m aidat/hurdles
2.8.
1Perttu AakkoPerttu Aakko (-07)LappUM27.8.07 56,94
2Lauri KylmäpuroLauri Kylmäpuro (-06)HKV17.4.06 57,39
3Eeli MäkeläEeli Mäkelä (-06)VantSa13.2.06 58,02
4Eero WuotiEero Wuoti (-07)KU-5827.5.07 61,63PB
M17 Korkeus/HJ
2.8.
1Sisu MäkeläSisu Mäkelä (-06)HKV5.1.061,86
 1,71/O    1,75/-    1,79/O    1,83/-    1,86/XXO    1,89/XXX     
2Tumi SirankoTumi Siranko (-06)VantSa8.2.061,79
 1,71/O    1,75/O    1,79/XO    1,83/XXX     
3Santeri KnuutinenSanteri Knuutinen (-07)LänsiUU 26.6.071,71
 1,57/XO    1,62/O    1,67/XO    1,71/XO    1,75/XXX     
4Oliver LindqvistOliver Lindqvist (-08)KirkkonU8.10.081,62
 1,50/O    1,57/O    1,62/O    1,67/XXX     
Matias NieminenMatias Nieminen (-07)AsikkRai6.9.07NH
 1,57/XXX     
M17 Seiväs/PV
1.8.
1Arttu HaaksluotoArttu Haaksluoto (-07)RiihimKi15.5.074,30
 4,30/O    4,40/-    4,50/XXX     
2Olavi KiiskiOlavi Kiiski (-07)KarhKa8.5.074,20
 4,00/O    4,10/-    4,20/O    4,30/XXX     
3Jusa NiemiJusa Niemi (-06)RiihimKi28.2.064,10PB
 3,80/O    3,90/O    4,00/O    4,10/O PB    4,20/XXX     
4Olavi SivénOlavi Sivén (-07)LahdA6.2.074,00
 4,00/XXO    4,10/-    4,20/XXX     
Matias NieminenMatias Nieminen (-07)AsikkRai6.9.07NH
 3,00/XXX     
M17 Pituus/LJ
1.8.
1Henrik LounelaHenrik Lounela (-06)HKV24.12.066,23 –0,7PB
  6,23/-0.7 PB     5,99/-2.2     5,49/-1.8     P     P     P     
2Pyry HeiskanenPyry Heiskanen (-09)KU-5813.4.096,09 +0,7PB kk14(14-v. ka 61.)
  6,09/0.7 kk14 PB     5,47/-1.5     5,62/-1.1     P     P     P     
3Jesse KettunenJesse Kettunen (-07)LänsiUU20.1.075,90 –0,7
  5,42/-0.5     5,69/0.0     5,58/-1.6     5,63/-1.2     5,86/-1.0     5,90/-0.7     
4Eeli MäkeläEeli Mäkelä (-06)VantSa13.2.065,83 –0,6=PB
  5,43/-0.7 SB     5,73/-1.1 SB     5,83/-0.6 =PB     5,50/-1.6     5,68/-1.9     5,22/-1.4     
5Emil GranströmEmil Granström (-06)VihdVie14.4.065,58 –1,3PB
  5,34/0.6 SB     X/-0.7     5,58/-1.3 PB     5,55/-2.1     P     P     
6Niko TilanderNiko Tilander (-07)KU-5823.1.075,26 –1,1SB
  X/-0.5     X/-0.6     5,26/-1.1 SB     X/-1.3     X/-2.4     5,13/-1.3     
7Eelis HynninenEelis Hynninen (-06)LahdA25.8.065,23 –1,6
  5,08/-0.7     5,13/0.7     5,23/0.0     4,72/-1.6     5,23/-1.6     4,24/-2.1     
8Kasperi HiidenniemiKasperi Hiidenniemi (-06)KeskiUYU15.6.065,19 –1,7
  5,09/0.8     5,13/-1.1     5,06/-0.5     X/-1.8     5,05/-1.7     5,19/-1.7     
9Matias NieminenMatias Nieminen (-07)AsikkRai6.9.075,13 +0,5
  4,73/-0.7     5,06/-0.7     5,13/0.5     
10Samuli OlinSamuli Olin (-07)KerU10.12.075,10 –1,9PB
  5,10/-1.9 PB     X/-0.9     4,90/-0.7     
11Sisu MäkeläSisu Mäkelä (-06)HKV5.1.065,02 –2,0PB
  4,43/-2.3 PB     5,02/-2.0 PB     4,74/-0.9     
M17 Kolmiloikka/TJ
2.8.
1Emil GranströmEmil Granström (-06)VihdVie14.4.0612,63 +0,9
  12,62/1.5     11,52/1.5     12,02/0.9     12,13/1.2     X/2.0     12,63/0.9     
2Peik RiskaPeik Riska (-07)HKV5.5.0712,41 +1,0PB
  12,33/1.1 PB     X/0.9     12,41/1.0 PB     X/1.1     12,00/1.0     12,07/-0.5     
3Oliver LindqvistOliver Lindqvist (-08)KirkkonU8.10.0811,65 +0,5PB
  11,48/1.8     11,07/-0.5     11,25/1.9     11,65/0.5 PB     11,54/1.7     X/2.7     
4Niko TilanderNiko Tilander (-07)KU-5823.1.0711,40 +0,8
  10,40/0.6     10,36/1.0     11,40/0.8     X/0.5     P     P     
5Kasperi HiidenniemiKasperi Hiidenniemi (-06)KeskiUYU15.6.0611,14 +0,6
  11,07/0.8     11,11/0.5     11,14/0.6     P     P     P     
6Matias NieminenMatias Nieminen (-07)AsikkRai6.9.0710,33 +1,2PB
  X/0.7     9,94/1.5 PB     X/-0.7     10,33/1.2 PB     X/1.6     X/1.5     
M17 Kuula/SP
2.8.
1Aatu KangasniemiAatu Kangasniemi (-06)NurmijYU25.2.0619,33
  18,85     19,31     X     19,01     19,33     X     
2Henri AspelinHenri Aspelin (-06)BorgåAk17.8.0613,11
  12,42     X     13,11     12,90     X     12,41     
3Aapo VanhanenAapo Vanhanen (-07)EspTa27.3.0711,56
  X     11,56     X     X     X     X     
4Aarni IkäheimoAarni Ikäheimo (-07)EspTa 30.10.0711,53
  X     X     10,11     11,53     X     X     
5Pyry NieminenPyry Nieminen (-07)AsikkRai6.9.0711,39PB
  11,03     11,39 PB     X     X     X     X     
6Matias NieminenMatias Nieminen (-07)AsikkRai6.9.0711,21
  11,21     X     10,44     10,55     10,26     X     
M17 Kiekko/DT
2.8.
1Mico LampinenMico Lampinen (-06)KU-589.2.0655,93
  55,93     55,56     55,40     X     X     X     
2Aatu KangasniemiAatu Kangasniemi (-06)NurmijYU25.2.0650,33SB
  50,33 SB     48,55     X     X     X     X     
3Jussi HeikkiniemiJussi Heikkiniemi (-06)JanJa17.6.0647,82
  45,82     47,00     X     X     X     47,82     
4Aarni IkäheimoAarni Ikäheimo (-07)EspTa 30.10.0742,27PB
  37,86     X     X     X     36,14     42,27 PB     
5Wictor WernerWictor Werner (-07)IFRaseb27.8.0737,82
  36,63     37,82     X     X     34,95     36,49     
6Aapo VanhanenAapo Vanhanen (-07)EspTa27.3.0737,13
  37,13     X     X     X     X     X     
7Pyry NieminenPyry Nieminen (-07)AsikkRai6.9.0728,83
  28,83     X     X     X     X     X     
8Henri KovanenHenri Kovanen (-07)HyvsU25.12.0725,44PB
  25,44 PB     X     19,67     X     X     X     
M17 Moukari/HT
1.8.
1Aatu KangasniemiAatu Kangasniemi (-06)NurmijYU25.2.0674,17
  72,83     X     X     74,17     72,41     
2Sakari MäkeläSakari Mäkelä (-07)LahdA20.8.0751,82
  51,82     X     X     47,05     X     
3Aarni IkäheimoAarni Ikäheimo (-07)EspTa 30.10.0741,62PB
  X     X     39,97     X     41,62 PB     
4Aapo VanhanenAapo Vanhanen (-07)EspTa27.3.0738,49PB
  P     P     38,49 PB     X     38,33     
M17 Keihäs/JT
1.8.
1Pietari HanhisaloPietari Hanhisalo (-07)HIFK19.11.0753,54
  48,40     52,03     X     X     53,54     51,00     
2Aapo VanhanenAapo Vanhanen (-07)EspTa27.3.0744,57
  X     44,57     X     X     X     40,85     
3Henri AspelinHenri Aspelin (-06)BorgåAk17.8.0642,33PB
  39,72 PB     X     40,13 PB     39,84     42,33 PB     X     
4Pyry NieminenPyry Nieminen (-07)AsikkRai6.9.0740,00
  X     X     X     35,60     40,00     X     
5Tuomas PyökkilehtoTuomas Pyökkilehto (-07)KerU 24.12.0737,09
  37,09     X     X     X     36,43     35,81     
6Eero WuotiEero Wuoti (-07)KU-5827.5.0734,60
  X     34,21     30,61     34,60     X     X     
7Joona SavolainenJoona Savolainen (-07)HKV6.1.0733,92PB
  X     33,92 PB     32,68     X     32,66     X     
M17 3000 m kävely/Walk
1.8.
1Pekka PeltolaPekka Peltola (-06)EsboIF 25.7.0614.53,48PB
2Henri KovanenHenri Kovanen (-07)HyvsU25.12.0717.38,19PB
Naiset
N19 100 m
1.8.
Tuuli: –1,4
1Aicha KalalaAicha Kalala (-05)KerU8.12.0512,57
2Aava LajunenAava Lajunen (-05)VantSa7.8.0512,66PB
3Safi KalalaSafi Kalala (-05)KerU8.12.0512,95
4Martta ValtonenMartta Valtonen (-05)EspTa17.6.0513,15
5Alexandra NylundAlexandra Nylund (-05)EsboIF27.3.0513,26SB
6Ella WesterlundElla Westerlund (-05)EsboIF3.10.0513,41
7Saana LaihanenSaana Laihanen (-05)ImU18.1.0513,68
8Vanessa LindbergVanessa Lindberg (-04)RiihimKi11.4.0413,92
Alkuerät 1.8.
1. erä
Tuuli: –0,4
1Aicha KalalaAicha Kalala (-05)KerU8.12.0512,62
2Aava LajunenAava Lajunen (-05)VantSa7.8.0512,86SB
3Martta ValtonenMartta Valtonen (-05)EspTa17.6.0513,21
4Saana LaihanenSaana Laihanen (-05)ImU18.1.0513,70
5Vanessa LindbergVanessa Lindberg (-04)RiihimKi11.4.0413,79SB
6Aino-Maria AinasojaAino-Maria Ainasoja (-05)HKV2.3.0514,00SB
7Anniina HenttonenAnniina Henttonen (-05)JanJa22.3.0515,01
2. erä
Tuuli: –1,0
1Siiri SiirtolaSiiri Siirtola (-05)HKV4.5.0512,41SB
2Safi KalalaSafi Kalala (-05)KerU8.12.0513,04
3Alexandra NylundAlexandra Nylund (-05)EsboIF27.3.0513,38
4Ella WesterlundElla Westerlund (-05)EsboIF3.10.0513,41
5Lilja KoskelaLilja Koskela (-04)HKV 6.1.0413,90SB
6Pihla KivistöPihla Kivistö (-05)KU-5821.8.0514,50
N19 200 m
2.8.
1. erä
Tuuli: –1,6
1Terhi VehkoTerhi Vehko (-05)HKV11.1.0527,60
2Alexandra NylundAlexandra Nylund (-05)EsboIF27.3.0527,74PB
3Lilja KoskelaLilja Koskela (-04)HKV 6.1.0428,65SB
4Olivia SiitarinenOlivia Siitarinen (-05)EspTa15.4.0533,02SB
2. erä
Tuuli: –2,4
1Sini-Minea SaarikoskiSini-Minea Saarikoski (-05)KerU18.10.0527,43
2Anni BergAnni Berg (-04)LappUM13.4.0427,52
3Ella WesterlundElla Westerlund (-05)EsboIF3.10.0527,63
4Emma-Roosa RäisänenEmma-Roosa Räisänen (-05)HKV3.12.0529,02SB
3. erä
Tuuli: –1,6
1Vivian TranVivian Tran (-05)HIFK 30.3.0525,17
2Aino VenäläinenAino Venäläinen (-04)ImU24.6.0426,17
3Aicha KalalaAicha Kalala (-05)KerU8.12.0526,26
4Ida FinellIda Finell (-05)BorgåAk21.2.0526,49PB
5Safi KalalaSafi Kalala (-05)KerU8.12.0527,02
N19 400 m
1.8.
1. erä
1Elma HannikainenElma Hannikainen (-05)HKV6.3.05 61,03SB
2Ella WesterlundElla Westerlund (-05)EsboIF3.10.05 62,23
3Mona KorelinMona Korelin (-04)HKV15.5.04 66,61
2. erä
1Aino VenäläinenAino Venäläinen (-04)ImU24.6.04 58,58SB
2Sini-Minea SaarikoskiSini-Minea Saarikoski (-05)KerU18.10.05 59,49
3Anni BergAnni Berg (-04)LappUM13.4.04 60,43PB
4Olivia EttanenOlivia Ettanen (-04)KarhU16.7.04 60,56
N19 800 m
2.8.
1Olivia EttanenOlivia Ettanen (-04)KarhU16.7.042.24,33PB
2Eva PeltopuroEva Peltopuro (-05)VantSa4.11.052.27,13SB
N19 100 m aidat/hurdles
1.8.
Tuuli: –1,1
1Martta ValtonenMartta Valtonen (-05)EspTa17.6.0514,87
2Vanessa LindbergVanessa Lindberg (-04)RiihimKi11.4.0415,98
3Jutta HeinoJutta Heino (-04)KarkkPo10.10.0417,75
N19 400 m aidat/hurdles
2.8.
1Aava LajunenAava Lajunen (-05)VantSa7.8.05 69,18
N19 Korkeus/HJ
1.8.
1Moona VirtanenMoona Virtanen (-05)HyvsU28.10.051,38SB
 1,31/O    1,38/XO SB    1,45/XXX     
N19 Seiväs/PV
2.8.
1Vilma MikkolaVilma Mikkola (-04)KeskiUYU24.2.043,50
 2,95/-    3,10/-    3,20/O    3,30/O    3,40/XO    3,50/XXXO     
2Vanessa LindbergVanessa Lindberg (-04)RiihimKi11.4.043,40
 2,95/-    3,10/-    3,20/-    3,30/-    3,40/XO    3,50/XXXX     
3Vilja-Matilda KoskelaVilja-Matilda Koskela (-05)RiihimKi25.12.053,20
 2,95/O    3,10/XXO    3,20/O    3,30/XXX     
Helmi EklundHelmi Eklund (-05)EspTa26.5.05NH
 2,95/-    3,10/-    3,20/XXX     
N19 Pituus/LJ
2.8.
1Gisela BergströmGisela Bergström (-04)BorgåAk11.1.045,35 +2,9
  5,08/3.6     5,35/2.9     5,28/2.7     4,99/1.8     5,02/3.2     5,30/3.2     
2Sofia NiemiSofia Niemi (-05)KarhKa12.11.054,71 +2,7
  4,51/1.5     4,71/2.2     4,54/1.9     4,67/0.7     4,71/2.7     4,70/1.4     
Olivia SiitarinenOlivia Siitarinen (-05)EspTa15.4.05NM +2,5
  X/1.2     X/2.5     P     P     P     P     
N19 Kolmiloikka/TJ
1.8.
1Noora SihvonenNoora Sihvonen (-04)KeskiUYU5.5.0411,40 –0,9
  X/0.8     X/-0.8     X/-0.9     10,44/-1.3     11,16/0.7     11,40/-0.9     
2Helmi LipsanenHelmi Lipsanen (-05)JanJa9.4.0510,95 +0,5
  10,81/0.7     10,95/0.5     10,70/-1.0     10,59/-0.8     10,87/-0.5     10,71/-1.8     
3Jutta HeinoJutta Heino (-04)KarkkPo10.10.0410,62 –0,6
  10,10/0.5     10,62/-0.6     10,15/-1.0     10,17/-1.5     X/0.5     P     
4Moona VirtanenMoona Virtanen (-05)HyvsU28.10.0510,28 –0,9SB
  9,68/-0.7     10,28/-0.9 SB     9,97/-0.9     9,87/-0.5     X/-1.3     X/0.5     
N19 Kuula/SP
2.8.
1Julia NystrandJulia Nystrand (-05)EsboIF23.6.0512,61
  12,34     12,28     X     X     X     12,61     
2Meeri LehtimäkiMeeri Lehtimäki (-05)KeskiUYU3.10.0510,92
  10,92     10,31     10,21     10,32     10,82     10,69     
3Vanessa LindbergVanessa Lindberg (-04)RiihimKi11.4.0410,78
  9,85     10,27     X     10,35     10,78     X     
4Marianna UtulahtiMarianna Utulahti (-05)VihdVie28.12.059,97
  X     9,50     X     9,97     X     X     
N19 Kiekko/DT
2.8.
1Julia NystrandJulia Nystrand (-05)EsboIF23.6.0540,23
  X     X     34,53     40,23     37,40     39,07     
2Pinja MuotkaPinja Muotka (-04)LahdA15.10.0435,65SB
  31,79     31,61     26,80     33,62     35,65 SB     32,32     
3Marianna UtulahtiMarianna Utulahti (-05)VihdVie28.12.0532,13
  32,13     X     31,43     X     X     X     
4Jonna VirenJonna Viren (-04)LiljIK14.3.0431,20SB
  X     26,07 SB     31,20 SB     31,09     30,73     30,64     
5Silja HeiskanenSilja Heiskanen (-05)EspTa 18.3.0530,02
  29,20     30,02     X     29,69     X     X     
N19 Moukari/HT
1.8.
1Emmi MaloEmmi Malo (-04)LopU18.8.0448,55
  X     X     X     48,55     46,20     X     
2Alice KoskelainenAlice Koskelainen (-05)LahdA8.2.0543,34PB
  42,58     43,34 PB     X     X     42,19     X     
3Wilma SimonenWilma Simonen (-05)KU-5829.4.0539,87
  X     39,87     X     X     39,83     38,99     
4Marianna UtulahtiMarianna Utulahti (-05)VihdVie28.12.0535,77PB
  35,77 PB     33,13     X     X     33,67     34,05     
N19 Keihäs/JT
1.8.
1Siiri NikulaSiiri Nikula (-04)KeskiUYU27.10.0436,31
  35,40     32,87     X     X     36,31     35,46     
2Elisa HilskaElisa Hilska (-04)LappUM13.3.0433,27
  32,90     X     32,18     33,27     31,85     32,06     
N17 100 m
1.8.
Tuuli: –0,8
1Elmiina SiikalaElmiina Siikala (-06)HIFK22.5.0612,39
2Polina PetrovaPolina Petrova (-06)KerU8.6.0612,85=SB
3Jade OravainenJade Oravainen (-07)ViipU18.3.0713,08
4Camilla JunesCamilla Junes (-08)EspTa7.9.0813,15
5Matilda LahtiMatilda Lahti (-07)EspTa4.7.0713,19
6Tuuli KuljuTuuli Kulju (-06)JanJa 12.11.0613,19
7Emilia ChandrasEmilia Chandras (-06)EspTa9.5.0613,20
8Matilda HelminenMatilda Helminen (-06)EspTa10.4.0613,20
Alkuerät 1.8.
1. erä
Tuuli: –2,0
1Elmiina SiikalaElmiina Siikala (-06)HIFK22.5.0612,70
2Jade OravainenJade Oravainen (-07)ViipU18.3.0713,05
3Matilda LahtiMatilda Lahti (-07)EspTa4.7.0713,12
4Eevi RantamäkiEevi Rantamäki (-07)KU-5829.10.0714,07
5Anna PuolanneAnna Puolanne (-07)EspTa23.2.0714,78PB
Ada NikkinenAda Nikkinen (-09)KU-585.5.09DQ
Kaisa KivinenKaisa Kivinen (-06)EspTa19.1.06DQ
2. erä
Tuuli: –1,6
1Polina PetrovaPolina Petrova (-06)KerU8.6.0612,94
2Olivia RautiainenOlivia Rautiainen (-08)EspTa8.10.0813,63
3Iida RautioIida Rautio (-06)EspTa30.12.0613,86
4Mea ScepanovicMea Scepanovic (-09)NurmijYU4.2.0914,39
5Liia LehiöLiia Lehiö (-09)NurmijYU3.5.0914,54
3. erä
Tuuli: –0,3
1Emilia ChandrasEmilia Chandras (-06)EspTa9.5.0613,25
2Nathalie JakobssonNathalie Jakobsson (-06)EsboIF 6.6.0613,30
3Lena LiimatainenLena Liimatainen (-08)EspTa27.2.0813,37
4Ruusu KoskelaRuusu Koskela (-07)HKV 28.5.0713,86
5Elvira SuominenElvira Suominen (-06)EsboIF6.2.0614,13SB
6Olivia LindholmOlivia Lindholm (-07)RiihimKi28.12.0714,21
4. erä
Tuuli: –1,7
1Camilla JunesCamilla Junes (-08)EspTa7.9.0813,15
2Matilda HelminenMatilda Helminen (-06)EspTa10.4.0613,21
3Tuuli KuljuTuuli Kulju (-06)JanJa 12.11.0613,22
4Sara ForsströmSara Forsström (-06)EspTa 29.10.0613,90SB
5Fanny HolmFanny Holm (-07)IFSibboV4.7.0713,95
6Meri LeppänenMeri Leppänen (-07)EspTa29.12.0715,15
N17 200 m
2.8.
1. erä
Tuuli: –2,9
1Minja ToivanenMinja Toivanen (-09)NurmijYU20.4.0928,87SB
2Elvira SuominenElvira Suominen (-06)EsboIF6.2.0629,38
3Jemina NurmelaJemina Nurmela (-07)LappUM8.3.0729,80
4Alison AromäkiAlison Aromäki (-08)EspTa11.10.0831,21PB
5Ida KronholmIda Kronholm (-08)EspTa19.7.0832,17PB
2. erä
Tuuli: –1,0
1Meeri KolisevaMeeri Koliseva (-07)JanJa16.12.0727,04PB
2Matilda HelminenMatilda Helminen (-06)EspTa10.4.0627,65
3Sara HeininenSara Heininen (-07)EsboIF25.11.0728,27PB
4Sara ForsströmSara Forsström (-06)EspTa 29.10.0628,64
5Ruusu KoskelaRuusu Koskela (-07)HKV 28.5.0728,86
6Olivia LindholmOlivia Lindholm (-07)RiihimKi28.12.0728,95
3. erä
Tuuli: –2,2
1Polina PetrovaPolina Petrova (-06)KerU8.6.0626,49
2Mathilda SilfverMathilda Silfver (-06)IFRaseb28.11.0626,84
3Jade OravainenJade Oravainen (-07)ViipU18.3.0727,23
4Tara SohloTara Sohlo (-08)EspTa 16.7.0827,66
5Emilia ChandrasEmilia Chandras (-06)EspTa9.5.0627,69
N17 400 m
1.8.
1. erä
1Meeri KolisevaMeeri Koliseva (-07)JanJa16.12.07 62,86PB
2Fanny-Amanda SeppäläFanny-Amanda Seppälä (-07)HKV25.1.07 63,88PB
3Sara ParviainenSara Parviainen (-06)NurmijYU31.8.06 64,54PB
4Elina VakkilainenElina Vakkilainen (-08)VantSa22.3.08 66,69PB
5Lina KiviahoLina Kiviaho (-06)EsboIF16.4.06 67,29
2. erä
1Mathilda SilfverMathilda Silfver (-06)IFRaseb28.11.06 59,61
2Sissi KaksonenSissi Kaksonen (-07)HyvsU7.7.07 61,00PB
3Sara HeininenSara Heininen (-07)EsboIF25.11.07 62,77
4Matleena SivénMatleena Sivén (-07)LahdA6.2.07 63,30
5Vilhelmiina SaukkolaVilhelmiina Saukkola (-06)NummKip26.11.06 64,61
6Julia FranzénJulia Franzén (-06)IFSibboV29.1.06 68,15
N17 800 m
2.8.
1Matleena SivénMatleena Sivén (-07)LahdA6.2.072.24,79=PB
2Vilhelmiina SaukkolaVilhelmiina Saukkola (-06)NummKip26.11.062.31,24PB
3Fanny-Amanda SeppäläFanny-Amanda Seppälä (-07)HKV25.1.072.36,40
4Eevi RantamäkiEevi Rantamäki (-07)KU-5829.10.072.44,20PB
N17 1500 m
1.8.
1Pihla Jaakola-SiimesPihla Jaakola-Siimes (-07)NurmijYU18.8.07 5.18,43
2Veera WesterlundVeera Westerlund (-06)KarhKa31.5.06 5.24,23
3Nia KellasNia Kellas (-06)EspTa13.3.06 5.31,60PB
N17 2000 m esteet/SC
2.8.
1Pihla Jaakola-SiimesPihla Jaakola-Siimes (-07)NurmijYU18.8.07 7.51,69PB
2Saana KajanderSaana Kajander (-07)KeskiUYU25.2.07 8.08,02PB
3Nia KellasNia Kellas (-06)EspTa13.3.06 8.36,10PB
N17 100 m aidat/hurdles
1.8.
Tuuli: –0,7
1Elmiina SiikalaElmiina Siikala (-06)HIFK22.5.0614,47
2Charlotte KajanderCharlotte Kajander (-06)HIFK15.1.0614,64
3Kiia ÄikääKiia Äikää (-06)HIFK2.6.0614,84
4Emilia ChandrasEmilia Chandras (-06)EspTa9.5.0615,75
5Lumia LaaksoLumia Laakso (-06)HKV4.4.0616,00
6Edit PalménEdit Palmén (-07)EspTa13.8.0716,38PB
7Jemina NurmelaJemina Nurmela (-07)LappUM8.3.0716,81
8Milla PihlavaMilla Pihlava (-07)NurmijYU4.8.0717,53PB
N17 400 m aidat/hurdles
2.8.
1. erä
1Kaisa KivinenKaisa Kivinen (-06)EspTa19.1.06 69,18PB
2Edit PalménEdit Palmén (-07)EspTa13.8.07 72,30PB
3Sara ForsströmSara Forsström (-06)EspTa 29.10.06 73,40PB
4Julia FranzénJulia Franzén (-06)IFSibboV29.1.06 78,04
2. erä
1Matilda LahtiMatilda Lahti (-07)EspTa4.7.07 65,30PB
2Celina SalonenCelina Salonen (-07)LahdA11.3.07 67,39PB
3Sara ParviainenSara Parviainen (-06)NurmijYU31.8.06 71,18
4Sara HeininenSara Heininen (-07)EsboIF25.11.07 71,42
N17 Korkeus/HJ
1.8.
1Hanna MustonenHanna Mustonen (-07)LahdA1.9.071,50
 1,50/O    1,54/XXX     
2Jemina NurmelaJemina Nurmela (-07)LappUM8.3.071,50PB
 1,31/O    1,38/O    1,45/XXO    1,50/XXO PB    1,54/XXX     
3Ester SolismaaEster Solismaa (-07)HyvsU18.12.071,45
 1,38/O    1,45/XO    1,50/XXX     
N17 Seiväs/PV
2.8.
1Elli RantalaElli Rantala (-06)EspTa2.11.063,30
 2,20/-    2,40/-    2,60/-    2,80/-    2,95/-    3,20/XO    3,30/O    3,40/XXX     
2Fanny HolmFanny Holm (-07)IFSibboV4.7.072,60=PB
 2,20/O    2,40/O    2,60/XO =PB    2,80/XXX     
3Amelie DossehAmelie Dosseh (-07)ViipU18.8.072,60PB
 2,20/O    2,40/O    2,60/XXO PB    2,80/XXX     
Tähkä-Alina KoskelaTähkä-Alina Koskela (-07)RiihimKi30.3.07NH
 2,20/-    2,40/-    2,60/-    2,80/XXX     
N17 Pituus/LJ
2.8.
1Tuuli KiviniemiTuuli Kiviniemi (-06)PorvU14.4.065,36 +2,6
  4,70/0.5     5,18/1.8     X/1.9     4,92/1.9     X/2.7     5,36/2.6     
2Helmi CardonaHelmi Cardona (-06)KeskiUYU13.8.065,24 +2,7
  X/2.8     5,15/2.3     X/2.9     X/3.3     X/2.3     5,24/2.7     
3Mia FlinkMia Flink (-07)EspTa5.6.075,22 +1,5
  4,98/2.8     4,91/1.3     X/1.0     4,84/-0.7     5,22/1.5     5,20/1.3     
4Venla ReunanenVenla Reunanen (-07)HIFK18.1.075,18 +2,3
  X/1.9     5,18/2.3     5,17/1.2     X/2.1     X/2.4     X/1.9     
5Minni RuskaMinni Ruska (-07)HKV31.3.075,16 +1,5PB
  4,98/2.3     5,01/1.2 PB     4,89/1.2     4,98/1.2     5,09/3.1     5,16/1.5 PB     
6Lumia LaaksoLumia Laakso (-06)HKV4.4.065,08 +2,7
  4,81/3.6     4,95/3.0     4,55/2.5     4,98/1.3     5,04/2.3     5,08/2.7     
7Kaisa KivinenKaisa Kivinen (-06)EspTa19.1.065,03 +2,1
  X/2.6     4,90/1.6     4,70/2.1     X/1.0     5,03/2.1     X/1.4     
8Iida RautioIida Rautio (-06)EspTa30.12.064,88 +1,5
  4,81/1.9     4,88/1.1     4,64/2.1     4,68/0.7     4,82/2.1     4,88/1.5     
9Milla PihlavaMilla Pihlava (-07)NurmijYU4.8.074,80 +1,1SB
  4,70/2.2     4,60/2.2     4,80/1.1 SB     
10Hanna MustonenHanna Mustonen (-07)LahdA1.9.074,71 +1,9SB
  4,57/1.8 SB     4,60/2.3     4,71/1.9 SB     
11Veera MikkonenVeera Mikkonen (-06)KirkkonU8.10.064,43 +2,0
  X/3.1     4,43/2.0     X/1.4     
12Jemina NurmelaJemina Nurmela (-07)LappUM8.3.074,37 +2,0
  4,37/2.0     X/3.8     P     P     P     P     
13Mea ScepanovicMea Scepanovic (-09)NurmijYU4.2.094,14 +2,6
  4,05/1.2     4,11/1.4     4,14/2.6     
N17 Kolmiloikka/TJ
1.8.
1Mia FlinkMia Flink (-07)EspTa5.6.0711,38 +0,5
  10,69/-0.5     11,04/-0.5     11,21/0.5     10,96/1.4     11,38/0.5     11,32/0.0     
2Minni RuskaMinni Ruska (-07)HKV31.3.0711,14 –1,0
  10,78/0.6     11,14/-1.0     11,03/-0.9     11,05/-2.0     10,74/-0.8     11,00/0.5     
3Emma SimonenEmma Simonen (-07)KU-586.6.0711,10 –0,5SB
  11,10/-0.5 SB     10,69/-0.6     10,89/0.5     10,77/0.6     10,74/-0.5     10,68/-1.6     
4Alisa RauhamaaAlisa Rauhamaa (-06)LahdA3.1.0611,01 –1,6
  11,01/-1.2     10,70/-1.4     11,01/-1.6     X/-1.7     X/-0.5     10,52/-1.1     
5Iida RiutankoskiIida Riutankoski (-07)HKV1.2.0710,94 +0,9SB
  10,94/0.9 SB     X/0.5     10,63/-0.7     X/-1.1     10,48/-1.1     10,56/0.6     
6Venla ReunanenVenla Reunanen (-07)HIFK18.1.0710,57 –0,5
  X/1.4     10,38/0.5     X/-1.0     10,57/-0.5     X/-2.2     9,63/-1.3     
7Helmi CardonaHelmi Cardona (-06)KeskiUYU13.8.0610,49 –1,4PB
  10,07/-2.2     10,29/-0.7     X/-0.6     10,24/-1.3     X/-1.0     10,49/-1.4 PB     
8Matilda PennanenMatilda Pennanen (-07)EsboIF16.8.0710,17 –0,5SB
  9,93/-2.7 SB     10,17/-0.5 SB     X/-0.7     9,60/-2.1     X/-0.8     X/-1.2     
9Sara MäkeläSara Mäkelä (-06)EsboIF28.2.069,30 0,0
  X/0.5     9,30/0.0     X/0.0     
N17 Kuula/SP
2.8.
1Harmony NwoguHarmony Nwogu (-06)KerU10.1.0612,88
  10,21     10,37     12,44     12,88     11,79     11,85     
2Jessica BjörkstenJessica Björksten (-07)LiljIK25.5.0712,74
  11,85     12,19     X     X     X     12,74     
3Oona KorhonenOona Korhonen (-08)NurmijYU 10.4.0812,42PB
  12,42 PB     X     X     X     X     X     
4Aino IkäheimoAino Ikäheimo (-06)EspTa 11.6.0612,30
  X     12,30     X     X     X     X     
5Sanni-Veera ViertolaSanni-Veera Viertola (-06)RiihimKi28.3.0611,34SB
  11,13 SB     X     X     10,62     X     11,34 SB     
6Lumia LaaksoLumia Laakso (-06)HKV4.4.0611,00
  11,00     10,90     X     X     P     P     
7Ella ErikssonElla Eriksson (-07)LiljIK12.9.0710,56
  9,48     10,00     10,04     10,56     X     10,08     
8Milla PihlavaMilla Pihlava (-07)NurmijYU4.8.0710,39PB
  10,39 PB     9,51     9,65     10,03     10,24     X     
9Emma KantolaEmma Kantola (-07)EspTa2.1.078,89
  X     8,11     8,89     
10Anastasiia MykhalchukAnastasiia Mykhalchuk (-06)LiljIK 25.12.068,54
  8,54     X     X     
11Kira KoskiniemiKira Koskiniemi (-06)HKV11.10.067,93
  7,93     X     X     
12Anna PuolanneAnna Puolanne (-07)EspTa23.2.077,21
  7,21     7,17     6,98     
N17 Kiekko/DT
2.8.
1Aino IkäheimoAino Ikäheimo (-06)EspTa 11.6.0641,07SB
  38,71     X     38,04     X     36,44     41,07 SB     
2Iida MuukkaIida Muukka (-07)VantSa20.6.0740,18
  34,91     39,83     38,34     X     39,61     40,18     
3Leia LommiLeia Lommi (-07)KarhKa10.9.0734,88PB
  32,32     X     30,94     34,88 PB     30,55     X     
4Jessica BjörkstenJessica Björksten (-07)LiljIK25.5.0731,28
  30,91     31,28     X     X     X     X     
5Helmi CardonaHelmi Cardona (-06)KeskiUYU13.8.0628,58SB
  27,33 SB     X     X     P     X     28,58 SB     
6Annariina Haapa-ahoAnnariina Haapa-aho (-07)VihdVie20.4.0722,30PB
  X     22,16 PB     20,23     22,30 PB     X     21,59     
7Kira KoskiniemiKira Koskiniemi (-06)HKV11.10.0621,17PB
  19,12     X     21,17 PB     19,66     X     X     
8Anastasiia MykhalchukAnastasiia Mykhalchuk (-06)LiljIK 25.12.0618,16PB
  X     14,36 PB     15,87 PB     18,16 PB     X     16,75     
N17 Moukari/HT
1.8.
1Iida MuukkaIida Muukka (-07)VantSa20.6.0755,32
  53,89     54,39     X     55,32     X     54,32     
2Tara HatakkaTara Hatakka (-06)VantSa29.12.0653,84
  X     50,76     48,70     50,48     52,93     53,84     
3Oona KorhonenOona Korhonen (-08)NurmijYU 10.4.0853,64PB (17-v. ka 91.) (16-v. ka 75.) (15-v. ka 55.)
  43,90     45,13     50,59 PB     52,60 PB     48,85     53,64 PB     
4Melina LundqvistMelina Lundqvist (-06)BorgåAk20.2.0652,41
  52,41     X     X     X     X     X     
5Aino IkäheimoAino Ikäheimo (-06)EspTa 11.6.0651,14
  X     47,85     47,17     50,48     51,14     50,91     
6Kiira JohanssonKiira Johansson (-08)JoutsPo18.3.0847,72PB
  X     45,92     42,81     47,01     46,03     47,72 PB     
7Charlotte KnapeCharlotte Knape (-09)IFSibboV7.10.0945,30
  43,74     42,73     43,04     45,21     44,76     45,30     
8Emma ValkilaEmma Valkila (-09)HKV14.7.0944,24PB
  44,24 PB     X     X     41,87     X     X     
9Jenna PyykköJenna Pyykkö (-09)NurmijYU2.10.0942,98PB
  40,83     42,98 PB     42,37     
10Kira KoskiniemiKira Koskiniemi (-06)HKV11.10.0639,68SB
  X     X     39,68 SB     
11Ella ErikssonElla Eriksson (-07)LiljIK12.9.0735,15
  34,47     X     35,15     
12Emma KangasniemiEmma Kangasniemi (-08)NurmijYU10.8.0833,95
  X     X     33,95     
Heta MösöHeta Mösö (-09)NurmijYU12.5.09NM
  X     X     X     
N17 Keihäs/JT
1.8.
1Lumia LaaksoLumia Laakso (-06)HKV4.4.0639,14
  37,40     X     39,14     X     37,48     X     
2Milla PihlavaMilla Pihlava (-07)NurmijYU4.8.0729,32
  29,32     27,30     26,92     X     25,43     27,28     
3Annariina Haapa-ahoAnnariina Haapa-aho (-07)VihdVie20.4.0726,56PB
  20,03 PB     23,10 PB     26,56 PB     22,08     20,32     X     
4Elina VakkilainenElina Vakkilainen (-08)VantSa22.3.0825,23PB
  21,55 PB     19,36     21,75 PB     25,23 PB     23,36     24,41     
N17 3000 m kävely/Walk
1.8.
1Heidi VakkilainenHeidi Vakkilainen (-06)VantSa25.11.0617.21,45

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
27.2.2024 Joensuu: Motonet-kilpailut
24.–25.2.2024 Mustasaari: 22-, 19- ja 17-v. SM-hallikilpailut
25.2.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallimoniottelut
24.2.2024 Pori: Karhuhallin keihäs
22.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 1 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3
4.2.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 2
3.2.2024 Pajulahti: Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat
3.2.2024 Kajaani: Pk. kilpailut
3.2.2024 Helsinki: Helsyhallikilpailut 2
3.2.2024 Jyväskylä: Hipposhallikilpailut 2
3.2.2024 Turku: Kupittaan kisat
3.2.2024 Rovaniemi: Tunturihallikilpailut
31.1.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
27.1.2024 Ii: Testijuoksusarja 5
27.1.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
29.1.2024 Kokkola: Hallikisat
28.1.2024 Kuortane: Seiväskilpailu
28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
27.–28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1