TULOKSET: Mikkeli Games , Mikkeli, Mikkelin urheilupuisto, 21.7.2023


87 urheilijaa, 94 lajisuoritusta

Miehet
M 200 m
1. erä
Tuuli: +0,2
1Samu KäyhköSamu Käyhkö (-03)PolvijU23.5.0322,38PB
2Veikko KorpikallioVeikko Korpikallio (-04)MikkKV14.9.0423,02PB
3Rasmus LehikoinenRasmus Lehikoinen (-03)PolvijU4.3.0323,16SB
4Petri TauriainenPetri Tauriainen (-72)PernU3.10.7224,39SB
Leo RyhänenLeo Ryhänen (-09)MikkKV6.3.09DNS
2. erä
Tuuli: +1,0
1Jarmo EromäkiJarmo Eromäki (-04)HaukivKi15.4.0421,83SB
2Tuomas KaukolahtiTuomas Kaukolahti (-94)KU-586.5.9422,42PB
3Ville KyrönlahtiVille Kyrönlahti (-04)KangasnKa21.9.0422,72PB
4Antti PuustinenAntti Puustinen (-07)MikkKV2.6.0723,58PB
5Eelis TurunenEelis Turunen (-06)KuopRei7.7.0623,67PB
M 1500 m
1Eetu ValtolaEetu Valtola (-06)MikkKV10.5.06 3.59,96
2Aki NummelaAki Nummela (-85)HKV30.5.85 4.00,30SB
3Onni IkonenOnni Ikonen (-02)JyväskKU2.1.02 4.08,78
4Ville ViitakoskiVille Viitakoski (-07)MikkKV5.3.07 4.12,14PB
5Jussi HuuskonenJussi Huuskonen (-92)JyväskKU24.1.92 4.14,33SB
6Eden KotilainenEden Kotilainen (-07)MikkKV2.10.07 4.16,03PB
7Lauri AlmLauri Alm (-07)MikkKV21.12.07 4.17,44PB
8Lauri MononenLauri Mononen (-07)SavonlRie9.7.07 4.18,11PB
9Vinski MalinenVinski Malinen (-04)MikkKV 9.9.04 4.27,44PB
10Antti NisonenAntti Nisonen (-76)MikkKV14.8.76 4.33,80SB
11Joonas PalmuJoonas Palmu (-04)LahdA3.11.04 4.41,47SB
12Jussi-Pekka HeikkinenJussi-Pekka Heikkinen (-75)PaimU17.11.75 4.47,09SB
M Pituus/LJ
1Kristian PeltolaKristian Peltola (-01)JyväskKU13.9.017,21 +1,2PB
  7,00/2.7     6,95/2.1     7,21/1.2 PB     X/0.3     X/0.0     X/0.2     
2Joona LuotonenJoona Luotonen (-96)IFSibboV9.9.967,12 +2,9
  X/-0.9     X/3.2     6,97/2.2     7,00/1.4     X/0.7     7,12/2.9     
3Heikki VuorinenHeikki Vuorinen (-01)ÄänekU6.5.017,03 +1,0PB
  6,78/3.0     7,03/1.0 PB     6,82/0.0     X/2.1     X/0.8     X/0.0     
4Tuomas KaukolahtiTuomas Kaukolahti (-94)KU-586.5.946,98 +2,3
  6,53/1.5     6,94/0.7     6,98/1.3 =SB     6,76/1.7     6,93/0.8     6,98/2.3     
5Tomi ValkamaTomi Valkama (-01)KauhWi23.10.016,93 +2,9
  6,46/0.3     6,93/2.9     6,79/2.2     6,48/1.1     X/1.4     6,69/1.3     
6Pyry KeränenPyry Keränen (-97)KarkkPo18.6.976,89 +2,0
  6,81/2.8     6,72/2.8     6,78/0.7     6,89/1.9     6,30/1.6     6,89/2.0     
7Jonatan KinnunenJonatan Kinnunen (-02)TuUL17.5.026,72 +1,6
  X/3.4     5,06/2.3     6,50/-0.1     X/1.2     4,63/0.0     6,72/1.6     
8Tuomas RättöTuomas Rättö (-06)HämeenlTa16.2.066,49 0,0
  6,28/3.0     X/1.4     6,49/0.0     6,32/-0.5     X/0.7     X/1.2     
9Topi TaskinenTopi Taskinen (-05)MikkKV3.6.056,37 +2,1
  6,37/2.1     X/2.2     5,99/0.0     
10Arttu TauriainenArttu Tauriainen (-03)PernU4.1.036,29 +2,8
  6,29/2.8     P     P     
M Keihäs/JT
1Taneli JuutinenTaneli Juutinen (-94)KuopRei25.10.9482,85PB (ka 27.)
  80,40 PB     P     X     78,40     82,85 PB     P     
2Oliver HelanderOliver Helander (-97)OulPy1.1.9780,97
  80,97     X     80,61     X     X     X     
3Toni KeränenToni Keränen (-98)LimNM16.6.9880,56SB
  77,29     X     80,56 SB     78,38     X     X     
4Toni KuuselaToni Kuusela (-94)VimpVe21.1.9480,50
  X     75,76     X     80,50     79,56     X     
5Genki DeanGenki Dean (-91)JPN30.12.9177,43 uk
  75,30     P     P     P     P     77,43     
6Teemu NarviTeemu Narvi (-00)KanksLei2.7.0075,77SB
  69,79     72,17     72,94     75,77 SB     73,80     75,47     
7Teemu WirkkalaTeemu Wirkkala (-84)ToholU14.1.8471,58
  69,36     X     X     X     71,58     70,28     
M17 1500 m
1Otto LindstedtOtto Lindstedt (-08)MikkKV22.4.08 5.12,85PB
2Vilho KunttuVilho Kunttu (-09)MikkKV25.10.09 5.16,76PB
3Vinski RäihäVinski Räihä (-10)MikkKV26.1.10 5.44,69PB
Naiset
N 200 m
1. erä
Tuuli: +0,8
1Johanna KulmalaJohanna Kulmala (-02)JyväskKU6.4.0226,14PB
2Elina RuotsalainenElina Ruotsalainen (-06)ValkKa21.1.0626,41PB
3Anni BergAnni Berg (-04)LappUM13.4.0427,23SB
4Helmi LaineHelmi Laine (-04)SavonlRie22.9.0427,81SB
5Mette VoutilainenMette Voutilainen (-06)SavonlRie15.2.0628,02PB
6Annika PöllänenAnnika Pöllänen (-91)SavonlRie22.1.9128,89PB
2. erä
Tuuli: +0,7
1Annika HaverinenAnnika Haverinen (-99)KajKi21.11.9924,38PB (ka 84.)
2Silja KempasSilja Kempas (-99)JoensKa28.5.9924,53
3Hilma KinnunenHilma Kinnunen (-05)JyväskKU8.4.0525,12
4Maija JussilaMaija Jussila (-98)JyväskKU7.7.9825,23SB
5Minttu RinneMinttu Rinne (-98)SaarijPu29.10.9825,90
N 1500 m
1Taru PalsaTaru Palsa (-88)HKV10.10.88 4.36,55PB
2Pihla HokkanenPihla Hokkanen (-93)JyväskKU23.1.93 4.37,90SB
3Heidi HaapamäkiHeidi Haapamäki (-00)JyväskKU23.11.00 4.46,28PB
4Oona ImmonenOona Immonen (-06)SavonlRie7.9.06 4.56,20PB
5Eva PeltopuroEva Peltopuro (-05)VantSa4.11.05 4.57,21
6Karla KönönenKarla Könönen (-03)PyhäsU1.4.03 4.58,19PB
7Nella HjortNella Hjort (-07)EspTa15.2.07 5.02,94PB
8Neea TarvainenNeea Tarvainen (-99)JoensKa23.12.99 5.05,29PB
9Venla KapiainenVenla Kapiainen (-07)MikkKV1.12.07 5.24,48
N Pituus/LJ
1Nea LentoNea Lento (-02)TampPy7.3.026,08 +1,0SB
  5,95/1.2     5,91/1.8     5,90/0.0     6,08/1.0 SB     6,03/0.1     X/1.1     
2Anne-Mari LehtiöAnne-Mari Lehtiö (-95)KU-586.9.956,04 +0,8SB
  5,97/0.6     6,03/0.0 SB     X/0.8     X/0.8     X/-0.1     6,04/0.8 SB     
3Gia ReinholmGia Reinholm (-99)JyväskKU31.3.995,98 0,0
  5,98/0.0     X/0.6     X/0.8     X/0.0     X/0.2     5,81/1.2     
4Neea KäyhköNeea Käyhkö (-02)SavonlRie17.1.025,87 +0,6
  5,63/1.0     5,87/0.6     3,99/0.0     5,57/0.0     5,79/1.0     5,61/1.0     
5Sini SanaslahtiSini Sanaslahti (-95)KaipVi14.10.955,71 +0,2
  5,71/0.2     X/1.0     X/0.8     X/0.0     5,66/1.4     X/1.0     
6Taika KoilahtiTaika Koilahti (-98)TurWei4.12.985,61 0,0
  5,43/0.3     5,40/0.0     X/0.4     X/1.4     5,54/0.0     5,61/0.0     
7Piia KalliomäkiPiia Kalliomäki (-03)ÄänekU12.6.035,55 0,0
  5,55/0.0     X/1.1     5,55/0.0     5,35/0.0     5,49/0.0     X/1.2     
8Essi VehmaaEssi Vehmaa (-02)LappUM19.6.025,35 +1,5
  5,33/0.7     5,13/0.9     5,35/1.5     5,30/1.2     5,29/0.0     P     
9Lotta KirvesmiesLotta Kirvesmies (-95)MikkKV19.5.955,27 +0,4
  5,20/1.3     X/2.0     5,27/0.4     
10Anne-Karin KilkkiAnne-Karin Kilkki (-05)LappUM23.2.055,12 0,0
  X/0.0     5,12/0.0     5,01/0.3     
11Nelli AnttonenNelli Anttonen (-04)ImU10.2.045,07 +1,4SB
  5,00/0.7 SB     X/1.1     5,07/1.4 SB     
12Milja MahlavuoriMilja Mahlavuori (-04)LappUM5.2.045,03 +0,9
  5,01/0.0     5,03/0.9     1,56/0.5     
13Sofia KokkoSofia Kokko (-06)MikkKV15.3.065,01 0,0
  X/0.9     5,01/0.0     X/1.5     
14Lotta HäkkänenLotta Häkkänen (-05)MikkKV19.7.054,82 +1,2
  2,20/1.5     4,82/1.2     4,56/0.8     
15Essi NiinimäkiEssi Niinimäki (-05)LappUM27.7.054,68 +1,1
  X/1.2     4,68/1.1     4,64/0.0     
16Annika PöllänenAnnika Pöllänen (-91)SavonlRie22.1.914,20 +0,7
  4,20/0.0     4,10/0.7     4,20/0.7     
Helmi LaineHelmi Laine (-04)SavonlRie22.9.04NM 0,0
  X/0.6     X/1.0     X/0.0     
N Keihäs/JT
1Anni-Linnea AlanenAnni-Linnea Alanen (-02)OulPy11.11.0259,86
  46,05     51,07     52,98     51,27     54,13     59,86     
2Yuka SatoYuka Sato (-92)JPN21.7.9257,13 uk
  X     54,23     57,13     55,58     56,39     56,02     
3Jenni KangasJenni Kangas (-92)LahdA3.7.9253,88SB
  X     50,53     50,85     51,98 SB     53,88 SB     X     
4Jatta-Mari JääskeläinenJatta-Mari Jääskeläinen (-94)TuUL27.2.9453,76
  52,49     53,76     X     X     51,85     51,97     
5Sanne ErkkolaSanne Erkkola (-94)TuUL8.3.9451,50
  48,60     50,65     51,50     P     P     P     
6Ashley PrykeAshley Pryke (-97)CAN7.7.9751,16 uk
  47,59     50,63     51,16     X     X     X     
7Siiri ElomaaSiiri Elomaa (-03)TampPy19.9.0350,17
  46,83     45,57     47,76     45,85     50,17     40,21     
8Malin KarellMalin Karell (-05)SjundeåIF27.9.0548,54
  46,46     48,54     X     45,73     45,58     X     
N17 1500 m
1Saara JantunenSaara Jantunen (-06)LappUM18.11.06 5.13,68
2Fanni MalinenFanni Malinen (-07)MikkKV2.6.07 5.52,69PB
3Hertta MalinenHertta Malinen (-10)MikkKV 27.3.10 5.59,26PB

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3
4.2.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 2
3.2.2024 Pajulahti: Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat
3.2.2024 Kajaani: Pk. kilpailut
3.2.2024 Helsinki: Helsyhallikilpailut 2
3.2.2024 Jyväskylä: Hipposhallikilpailut 2
3.2.2024 Turku: Kupittaan kisat
3.2.2024 Rovaniemi: Tunturihallikilpailut
31.1.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
27.1.2024 Ii: Testijuoksusarja 5
27.1.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
29.1.2024 Kokkola: Hallikisat
28.1.2024 Kuortane: Seiväskilpailu
28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
27.–28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
28.1.2024 Hyvinkää: Hallihypyt
28.1.2024 Oulu: Pm- hallikilpailut
28.1.2024 Lahti: Pikajuoksucup 2
28.1.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 1
27.1.2024 Kuopio: Pm-kilpailut
27.1.2024 Mustasaari: Botnia Junior Games
27.1.2024 Tampere: Pirkkahallijuoksut