TULOKSET: Seuran mestaruuskilpailut, Riihimäki, Peltosaaren urheilukenttä, 19.–20.7.2023


59 urheilijaa, 85 lajisuoritusta


Miehet
M19 110 m aidat/hurdles
20.7.
Tuuli: +0,8
Daniel WickströmDaniel Wickström (-04)IFSibboV29.4.04DNF
M19 Seiväs/PV
19.7.
1Arttu HaaksluotoArttu Haaksluoto (-07)RiihimKi15.5.074,30
 4,30/O    4,40/XXX     
2Atte TuominenAtte Tuominen (-04)LahdA24.4.044,30
 4,00/XO    4,10/XO    4,30/XO    4,40/XXX     
3Jusa NiemiJusa Niemi (-06)RiihimKi28.2.064,00
 3,80/O    4,00/XXO    4,10/XXX     
4Olavi SivénOlavi Sivén (-07)LahdA6.2.073,80
 3,80/O    4,00/XXX     
Eerik MäkeläEerik Mäkelä (-04)LahdA5.7.04NH
 4,30/XXX     
M17 110 m aidat/hurdles
20.7.
Tuuli: +0,8
1Arttu HaaksluotoArttu Haaksluoto (-07)RiihimKi15.5.0715,42PB
P15 100 m aidat/hurdles
20.7.
Tuuli: –0,2
1Topi NiemiTopi Niemi (-08)RiihimKi26.7.0814,94
2Ossi NiemiOssi Niemi (-08)RiihimKi26.7.0815,13PB
3Ville MattilaVille Mattila (-08)RiihimKi18.2.0815,63
P15 Seiväs/PV
20.7.
1Ville MattilaVille Mattila (-08)RiihimKi18.2.082,85PB
 2,55/O    2,65/O    2,75/O    2,85/O PB    2,95/XXX     
1Ossi NiemiOssi Niemi (-08)RiihimKi26.7.082,85PB
 2,55/O    2,65/O    2,75/O    2,85/O PB    2,95/XXX     
1Topi NiemiTopi Niemi (-08)RiihimKi26.7.082,85
 2,85/O    2,95/XXX     
P13 60 m aidat/hurdles
20.7.
Tuuli: +0,4
1Johannes TuominenJohannes Tuominen (-11)RiihimKi26.1.1111,55
2Elias SivonenElias Sivonen (-11)RiihimKi5.1.1112,48PB
3Otso VästiläOtso Västilä (-11)RiihimKi19.9.1112,61PB
4Niilo IloNiilo Ilo (-11)RiihimKi12.2.1112,91
5Sampsa GrönbergSampsa Grönberg (-11)RiihimKi23.9.1113,15
6Lukas KauppiLukas Kauppi (-10)RiihimKi9.10.1013,18PB
7Jyvä-Kasperi KoskelaJyvä-Kasperi Koskela (-11)RiihimKi 1.12.1113,29
8Rasmus PeltopuroRasmus Peltopuro (-11)RiihimKi9.3.1113,66
P13 Seiväs/PV
20.7.
1Jyvä-Kasperi KoskelaJyvä-Kasperi Koskela (-11)RiihimKi 1.12.112,80PB =kk12
 1,95/O    2,05/O    2,15/-    2,35/O    2,55/O    2,70/XO    2,80/XXO =kk12 PB    2,85/XXX     
2Otso VästiläOtso Västilä (-11)RiihimKi19.9.112,05PB
 1,65/O    1,75/O    1,85/XO    1,95/XO    2,05/XO PB    2,15/XXX     
3Johannes TuominenJohannes Tuominen (-11)RiihimKi26.1.111,75PB
 1,35/XO    1,50/O    1,65/O    1,75/XO PB    1,85/XXX     
4Rasmus PeltopuroRasmus Peltopuro (-11)RiihimKi9.3.111,65PB
 1,35/O    1,50/O    1,65/XO PB    1,75/XXX     
5Elias SivonenElias Sivonen (-11)RiihimKi5.1.111,50PB
 1,05/O    1,20/O    1,35/O    1,50/O PB    1,65/XXX     
P11 60 m aidat/hurdles
20.7.
Tuuli: +0,2
1Vili RomppanenVili Romppanen (-12)RiihimKi31.1.1212,73PB
2Tobias WunschTobias Wunsch (-12)RiihimKi 5.3.1212,74
P11 Seiväs/PV
19.7.
1Tobias LöfgrenTobias Löfgren (-12)HyvsU31.1.122,30
 1,95/O    2,10/O    2,30/O    2,40/XXX     
2Tobias WunschTobias Wunsch (-12)RiihimKi 5.3.121,65PB
 1,05/O    1,20/O    1,35/O    1,50/O    1,65/O PB    1,80/XXX     
3Vili RomppanenVili Romppanen (-12)RiihimKi31.1.121,50PB
 1,05/O    1,20/O    1,35/O    1,50/O PB    1,65/XXX     
3Niilo AaltoNiilo Aalto (-12)VeikkVei22.1.121,50PB
 0,90/O    1,05/O    1,20/O    1,35/O    1,50/O PB    1,65/XXX     
5Otso AaltoOtso Aalto (-13)VeikkVei10.11.131,20PB
 0,90/O    1,05/XXO    1,20/XO PB    1,35/XXX     
P9 Seiväs/PV
19.7.
1Jasper PohjoisahoJasper Pohjoisaho (-14)RiihimKi13.3.141,20PB
 0,90/O    1,05/O    1,20/O PB    1,35/XXX     
2Onni HyvämäkiOnni Hyvämäki (-15)SomE9.7.151,20
 0,90/O    1,05/O    1,20/XXO    1,35/XXX     
3Manuel BitterManuel Bitter (-15)RiihimKi29.1.151,05PB
 0,90/O    1,05/XO PB    1,20/XXX     
Niilo LaitaharjuNiilo Laitaharju (-15)RiihimKi5.8.15NH
 0,90/XXX     
Tomas LehtimäkiTomas Lehtimäki (-14)RiihimKi27.1.14NH
 0,90/XXX     
Naiset
N19 100 m aidat/hurdles
20.7.
Tuuli: +0,7
1Vanessa LindbergVanessa Lindberg (-04)RiihimKi11.4.0415,63
N19 Seiväs/PV
19.7.
1Vilja-Matilda KoskelaVilja-Matilda Koskela (-05)RiihimKi25.12.053,10
 3,00/XO    3,10/O    3,20/XXX     
Vanessa LindbergVanessa Lindberg (-04)RiihimKi11.4.04NH
 3,40/XXX     
N17 100 m aidat/hurdles
20.7.
Tuuli: +0,7
1Emilia ChandrasEmilia Chandras (-06)EspTa9.5.0615,49
Olivia LindholmOlivia Lindholm (-07)RiihimKi28.12.07DNF
N17 Seiväs/PV
20.7.
1Jenni HirvonenJenni Hirvonen (-07)HKV2.7.072,95PB
 2,75/O    2,85/O    2,95/O PB    3,05/XXX     
T15 80 m aidat/hurdles
20.7.
Tuuli: –0,2
1Kaisa AlastaloKaisa Alastalo (-09)RiihimKi15.2.0913,90PB
T15 Seiväs/PV
20.7.
1Kaisa AlastaloKaisa Alastalo (-09)RiihimKi15.2.091,95=PB
 1,65/O    1,75/O    1,85/O    1,95/XO =PB    2,05/XXX     
T13 60 m aidat/hurdles
20.7.
Tuuli: –0,7
1Maiju MiikkulainenMaiju Miikkulainen (-10)RiihimKi23.7.1010,38
2Aada VähätaloAada Vähätalo (-11)RiihimKi30.6.1110,48PB
3Isabella LindbergIsabella Lindberg (-10)RiihimKi 18.4.1011,05
4Lilja HyvönenLilja Hyvönen (-11)RiihimKi13.3.1111,36PB
5Jenni VuorinenJenni Vuorinen (-11)RiihimKi 7.1.1111,51PB
6Henni HakonenHenni Hakonen (-10)RiihimKi10.2.1013,88
T13 Seiväs/PV
20.7.
1Maiju MiikkulainenMaiju Miikkulainen (-10)RiihimKi23.7.102,05PB
 1,65/O    1,75/O    1,85/O    1,95/XO    2,05/XO PB    2,15/XXX     
2Jenni VuorinenJenni Vuorinen (-11)RiihimKi 7.1.111,75PB
 1,65/O    1,75/O PB    1,85/XXX     
3Isabella LindbergIsabella Lindberg (-10)RiihimKi 18.4.101,65PB
 1,35/O    1,50/XO    1,65/O PB    1,75/XXX     
4Henni HakonenHenni Hakonen (-10)RiihimKi10.2.101,50PB
 1,35/O    1,50/O PB    1,65/XXX     
5Aada VähätaloAada Vähätalo (-11)RiihimKi30.6.111,35SB
 1,35/O SB    1,50/XXX     
T11 60 m aidat/hurdles
20.7.
1. erä
Tuuli: –0,7
1Iina MattilaIina Mattila (-12)RiihimKi26.10.1212,87PB
2Elizabeth UwaseElizabeth Uwase (-12)RiihimKi28.12.1213,46PB
3Suvi WalldenSuvi Wallden (-13)RiihimKi17.8.1314,45PB
4Sanni RäihäSanni Räihä (-13)RiihimKi10.2.1314,47PB
5Venla VähänenVenla Vähänen (-13)RiihimKi11.9.1314,67PB
6Aleena VatjusAleena Vatjus (-12)RiihimKi31.8.1216,33PB
2. erä
Tuuli: +0,2
1Ada AhlforsAda Ahlfors (-13)RiihimKi23.2.1311,17
2Sonja SivonenSonja Sivonen (-12)RiihimKi16.7.1211,93
3Nea KurjenmäkiNea Kurjenmäki (-12)RiihimKi16.7.1212,02
4Emmi NiemiEmmi Niemi (-13)RiihimKi29.8.1312,71PB
5Silja NummelaSilja Nummela (-13)RiihimKi10.4.1313,27PB
6Fanni PalomäkiFanni Palomäki (-13)RiihimKi4.7.1313,99PB
T11 Seiväs/PV
19.7.
1Vilja HyvämäkiVilja Hyvämäki (-12)SomE12.8.121,80=SB
 1,35/O    1,50/O    1,65/O    1,80/O =SB    1,95/XXX     
2Kaisla SaloKaisla Salo (-13)KarkkPo8.5.131,65=PB
 0,90/O    1,05/O    1,20/O    1,35/O    1,50/O    1,65/O =PB    1,80/XXX     
3Emmi NiemiEmmi Niemi (-13)RiihimKi29.8.131,65PB
 0,90/O    1,05/O    1,20/O    1,35/O    1,50/O    1,65/XO PB    1,80/XXX     
3Nea KurjenmäkiNea Kurjenmäki (-12)RiihimKi16.7.121,65PB
 0,90/O    1,05/O    1,20/O    1,35/O    1,50/O    1,65/XO PB    1,80/XXX     
5Iina MattilaIina Mattila (-12)RiihimKi26.10.121,20SB
 0,90/O    1,05/XO    1,20/O SB    1,35/XXX     
6Aleena VatjusAleena Vatjus (-12)RiihimKi31.8.121,20PB
 0,90/XXO    1,05/O    1,20/O PB    1,35/XXX     
7Fanni PalomäkiFanni Palomäki (-13)RiihimKi4.7.131,20PB
 0,90/XO    1,05/XO    1,20/XO PB    1,35/XXX     
8Ada AhlforsAda Ahlfors (-13)RiihimKi23.2.130,90PB
 0,90/O PB    1,05/XXX     
Silja NummelaSilja Nummela (-13)RiihimKi10.4.13NH
 0,90/XXX     
Venla VähänenVenla Vähänen (-13)RiihimKi11.9.13NH
 0,90/XXX     
T9 Seiväs/PV
19.7.
1Iina KurjenmäkiIina Kurjenmäki (-15)RiihimKi30.1.151,35PB
 0,90/O    1,05/O    1,20/O    1,35/O PB    1,50/XXX     
Adelina AnttilaAdelina Anttila (-14)RiihimKi1.12.14NH
 0,90/XXX     
Olivia RissanenOlivia Rissanen (-16)RiihimKi13.10.16NH
 0,90/XXX     
Reetta ToivanenReetta Toivanen (-16)RiihimKi16.5.16NH
 0,90/XXX     
Aliisa KoskivuoriAliisa Koskivuori (-16)RiihimKi12.5.16NH
 0,90/XXX     
Aada MatilainenAada Matilainen (-16)RiihimKi11.8.16NH
 0,90/XXX     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
27.2.2024 Joensuu: Motonet-kilpailut
24.–25.2.2024 Mustasaari: 22-, 19- ja 17-v. SM-hallikilpailut
25.2.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallimoniottelut
24.2.2024 Pori: Karhuhallin keihäs
22.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 1 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3
4.2.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 2
3.2.2024 Pajulahti: Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat
3.2.2024 Kajaani: Pk. kilpailut
3.2.2024 Helsinki: Helsyhallikilpailut 2
3.2.2024 Jyväskylä: Hipposhallikilpailut 2
3.2.2024 Turku: Kupittaan kisat
3.2.2024 Rovaniemi: Tunturihallikilpailut
31.1.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
27.1.2024 Ii: Testijuoksusarja 5
27.1.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
29.1.2024 Kokkola: Hallikisat
28.1.2024 Kuortane: Seiväskilpailu
28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
27.–28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1