TULOKSET: Häme Games, Riihimäki, Peltosaaren urheilukenttä, 17.7.2023


196 urheilijaa, 293 lajisuoritusta

Miehet
M 60 m
1. erä
Tuuli: +3,1
1Harri KauranenHarri Kauranen (-64)HämeenlTa30.3.64 8,03
2Tuomo NurminenTuomo Nurminen (-77)LahtiSp25.9.77 8,16
3Seppo JylhäahoSeppo Jylhäaho (-77)RunClub11.12.77 8,65
4Veijo KylmäpuroVeijo Kylmäpuro (-60)HKV30.6.60 8,74
2. erä
Tuuli: +1,9
1Aleksanteri YlimäkiAleksanteri Ylimäki (-01)ViipU30.7.01 7,61PB
2Mirko HänninenMirko Hänninen (-02)JanJa11.4.02 7,68PB
3Pyry-Hermanni LahtinenPyry-Hermanni Lahtinen (-04)EspTa8.3.04 7,77PB
4Samuel VihmaSamuel Vihma (-08)VantSa1.11.08 7,88PB
5Janne LiimatainenJanne Liimatainen (-74)TuUL11.9.74 7,94SB
6Mika PasanenMika Pasanen (-67)KeskiUYU10.3.67 8,62PB
3. erä
Tuuli: +1,2
1Aleksi Ala-PrinkkiläAleksi Ala-Prinkkilä (-94)IFKraft31.12.94 7,05SB
2Erik BackErik Back (-94)HIFK21.3.94 7,06PB
3Jonathan HyvärinenJonathan Hyvärinen (-86)HKV3.2.86 7,09PB
4Ive NtumbaIve Ntumba (-04)VasaIS2.2.04 7,18PB
5Henri MatikainenHenri Matikainen (-04)EspTa20.4.04 7,22PB
6Joonas HulkkoJoonas Hulkko (-04)EspTa28.1.04 7,35PB
7Touko TarvonenTouko Tarvonen (-07)LahdA12.12.07 7,36PB
8Tobias MorenoTobias Moreno (-07)LahdA14.5.07 7,50PB
M 100 m
Tuuli: +0,1
1Kalle HirviKalle Hirvi (-05)ViipU21.12.0510,44PB kk19(ka 25.) (22-v. ka 10.) (19-v. ka 3.) 19-v. EM-raja
2Heikki NieminenHeikki Nieminen (-94)LahdA18.2.9410,85
3Sampo KiviharjuSampo Kiviharju (-84)HämeenlTa15.11.8410,90
4Erik BackErik Back (-94)HIFK21.3.9410,96SB
5Ive NtumbaIve Ntumba (-04)VasaIS2.2.0410,99SB
6Aleksi Ala-PrinkkiläAleksi Ala-Prinkkilä (-94)IFKraft31.12.9411,13SB
7Jonathan HyvärinenJonathan Hyvärinen (-86)HKV3.2.8611,15
8Arttu TauriainenArttu Tauriainen (-03)PernU4.1.0311,20SB
Alkuerät
1. erä
Tuuli: +2,5
1Erik BackErik Back (-94)HIFK21.3.9410,99
2Jonathan HyvärinenJonathan Hyvärinen (-86)HKV3.2.8611,13
3Viljami HeinonenViljami Heinonen (-05)HKV31.8.0511,55
4Touko TarvonenTouko Tarvonen (-07)LahdA12.12.0711,56
5Leo HeinonenLeo Heinonen (-07)HKV13.9.0712,41
6Samuel VihmaSamuel Vihma (-08)VantSa1.11.0812,52
7Seppo JylhäahoSeppo Jylhäaho (-77)RunClub11.12.7713,70
2. erä
Tuuli: +4,5
1Kalle HirviKalle Hirvi (-05)ViipU21.12.0510,23
2Aleksi Ala-PrinkkiläAleksi Ala-Prinkkilä (-94)IFKraft31.12.9410,89
3Samuli HänninenSamuli Hänninen (-02)EspTa27.6.0211,25
4Joonas HulkkoJoonas Hulkko (-04)EspTa28.1.0411,46
5Hannes NieminenHannes Nieminen (-03)LeppSi10.2.0311,59
6Pyry-Hermanni LahtinenPyry-Hermanni Lahtinen (-04)EspTa8.3.0412,10
7Harri KauranenHarri Kauranen (-64)HämeenlTa30.3.6412,66
3. erä
Tuuli: +3,2
1Heikki NieminenHeikki Nieminen (-94)LahdA18.2.9410,76
2Arttu TauriainenArttu Tauriainen (-03)PernU4.1.0311,11
3Arttu HaaksluotoArttu Haaksluoto (-07)RiihimKi15.5.0711,42
4Tobias MorenoTobias Moreno (-07)LahdA14.5.0711,63
5Joa JärvenkyläJoa Järvenkylä (-06)EspTa 2.6.0611,65
6Asko LehtonenAsko Lehtonen (-84)KU-583.11.8412,32
7Tuomo NurminenTuomo Nurminen (-77)LahtiSp25.9.7712,77
4. erä
Tuuli: +1,6
1Sampo KiviharjuSampo Kiviharju (-84)HämeenlTa15.11.8410,90
2Alexander MitchellAlexander Mitchell (-06)EspTa7.6.0611,15
3Rasmus VuonorantaRasmus Vuonoranta (-06)EsboIF30.6.0611,51
4Pyry KoskiniemiPyry Koskiniemi (-04)HKV14.11.0411,76
5Aleksanteri YlimäkiAleksanteri Ylimäki (-01)ViipU30.7.0111,82PB
6Mirko HänninenMirko Hänninen (-02)JanJa11.4.0212,31PB
5. erä
Tuuli: +2,7
1Ive NtumbaIve Ntumba (-04)VasaIS2.2.0410,89
2Henri MatikainenHenri Matikainen (-04)EspTa20.4.0411,16
3Zakaria SaballyZakaria Sabally (-04)ViipU6.11.0411,50
4Petri TauriainenPetri Tauriainen (-72)PernU3.10.7211,77
5Pietari RaijasPietari Raijas (-08)KeskiUYU3.6.0812,52
6Ville RyhänenVille Ryhänen (-82)EsboIF13.4.8213,52
M 200 m
1. erä
Tuuli: –2,3
1Jouni MarttilaJouni Marttila (-80)LahdA31.7.8027,76PB
2Ville RyhänenVille Ryhänen (-82)EsboIF13.4.8228,37
3Seppo JylhäahoSeppo Jylhäaho (-77)RunClub11.12.7728,94
2. erä
Tuuli: –1,9
1Zakaria SaballyZakaria Sabally (-04)ViipU6.11.0424,25
2Tuomas RättöTuomas Rättö (-06)HämeenlTa16.2.0624,47
3Arttu HaaksluotoArttu Haaksluoto (-07)RiihimKi15.5.0724,58PB
4Aleksanteri YlimäkiAleksanteri Ylimäki (-01)ViipU30.7.0125,43SB
5Hannes NieminenHannes Nieminen (-03)LeppSi10.2.0325,59SB
6Asko LehtonenAsko Lehtonen (-84)KU-583.11.8427,11
7Esa SalminenEsa Salminen (-58)HKV14.5.5829,35
3. erä
Tuuli: –1,5
1Jarmo EromäkiJarmo Eromäki (-04)HaukivKi15.4.0422,46
2Atte SormunenAtte Sormunen (-01)TampPy6.4.0122,86
3Heikki NieminenHeikki Nieminen (-94)LahdA18.2.9423,04
4Albert VauhkonenAlbert Vauhkonen (-02)LapinlVe26.9.0223,37
5Akseli EskelinenAkseli Eskelinen (-03)LappUM14.11.0323,39
6Santeri TannerSanteri Tanner (-96)LänsiUU15.12.9623,40
7Viljami HeinonenViljami Heinonen (-05)HKV31.8.0523,77
8Pyry KoskiniemiPyry Koskiniemi (-04)HKV14.11.0424,29
M 800 m
1Ville LampinenVille Lampinen (-94)KU-5812.12.941.52,79
2Eelis UittoEelis Uitto (-01)ViipU7.6.011.55,28SB
3Joona HeiskanenJoona Heiskanen (-05)KU-589.6.051.56,32
4Lassi KuvaLassi Kuva (-00)LahdA4.4.001.56,83
5Olli AhlgrenOlli Ahlgren (-01)LahdA21.5.011.58,08SB
6Joel VuohtoniemiJoel Vuohtoniemi (-04)ViipU5.9.041.59,37SB
7Dennis RehnströmDennis Rehnström (-86)IFRaseb12.9.862.01,07
8Joonas PalmuJoonas Palmu (-04)LahdA3.11.042.11,98SB
9Leo HeinonenLeo Heinonen (-07)HKV13.9.072.14,70PB
10Jerry KoliJerry Koli (-05)LahdA3.5.052.29,06SB
M 3000 m
1Teemu OksanenTeemu Oksanen (-00)IkaalU28.8.00 8.46,96PB
2Santtu HeiskanenSanttu Heiskanen (-05)KU-589.6.05 9.23,78PB
3Florian FritzénFlorian Fritzén (-06)IFRaseb26.4.06 9.33,98PB
4Ville KorhonenVille Korhonen (-06)KU-5827.9.06 9.37,51
5Simo LyyraSimo Lyyra (-94)KeskiUYU6.8.94 9.39,03PB
6Tero KorpiTero Korpi (-06)KU-5828.6.06 9.44,21
7Henri HeikkinenHenri Heikkinen (-81)PaimU9.2.81 9.44,90
8Henri TaipaleHenri Taipale (-92)KU-583.2.92 9.48,42PB
9Juhani PietarinenJuhani Pietarinen (-87)KU-5818.12.8710.03,84
10Aleksi HarkkoAleksi Harkko (-89)RunClub27.10.8910.12,51PB
11Mikko LuusaloMikko Luusalo (-76)HyvJuo6.7.7610.30,49PB
12Jussi-Pekka HeikkinenJussi-Pekka Heikkinen (-75)PaimU17.11.7510.35,62SB
13Kalle LottaKalle Lotta (-85)RunClub19.6.8510.38,50PB
14Jibriil RobleJibriil Roble (-04)ViipU18.4.0410.43,29PB
15Arto LevonperäArto Levonperä (-90)TriSuomi5.10.9010.46,27PB
M 400 m aidat/hurdles
1. erä
1Oliver EnqvistOliver Enqvist (-02)IFSibboV 3.1.02 58,14SB
2Daniel WickströmDaniel Wickström (-04)IFSibboV29.4.04 63,33PB
3Tuomo NurminenTuomo Nurminen (-77)LahtiSp25.9.77 66,06
2. erä
1Iiro SurkkaIiro Surkka (-98)JyväskKU28.3.98 54,76
2Antti PihlavistoAntti Pihlavisto (-02)HKV16.10.02 55,24SB
3Samu LaaksoSamu Laakso (-00)TapE12.7.00 56,28
4Santeri TannerSanteri Tanner (-96)LänsiUU15.12.96 56,58PB
5Juho MantilaJuho Mantila (-05)HämeenlTa26.5.05 57,93
6Eeli MäkeläEeli Mäkelä (-06)VantSa13.2.06 58,66PB
M Kolmiloikka/TJ
1Eelis SnåreEelis Snåre (-03)LahdA5.6.0313,04 +1,2
  12,59/1.4     13,04/1.2     X/1.6     X/1.2     P     P     
2Konsta KeijonenKonsta Keijonen (-05)KeskiUYU28.7.0511,35 0,0
  X/0.6     X/2.3     11,17/1.5     11,35/0.0     X/1.0     P     
M Kuula/SP
1Olli JuvonenOlli Juvonen (-86)JanJa11.10.8611,30
  10,88     11,30     11,03     X     X     11,25     
2Jarkko KarstilaJarkko Karstila (-71)LahtiSp5.2.7110,76
  10,54     X     X     10,76     X     10,69     
M Kiekko/DT
1Tuukka HeinonenTuukka Heinonen (-96)HelsTa9.5.9645,90PB
  45,90 PB     43,80     X     44,94     X     44,74     
2Ari SaloAri Salo (-80)ValkHa1.8.8042,80
  40,18     40,78     X     42,80     39,66     39,63     
3Jarkko KarstilaJarkko Karstila (-71)LahtiSp5.2.7138,11SB
  X     34,85     36,35     34,36     36,76 SB     38,11 SB     
4Olli JuvonenOlli Juvonen (-86)JanJa11.10.8636,32SB
  34,54     32,06     32,38     X     X     36,32 SB     
M Moukari/HT
1Juha NärhiJuha Närhi (-02)LempKiYU14.9.0258,65
  56,68     X     55,92     X     58,65     58,15     
2Kimi RinnekariKimi Rinnekari (-01)NurmijYU21.7.0157,96
  X     X     X     54,68     57,96     X     
3Esa KatajainenEsa Katajainen (-73)HKV7.9.7341,95SB
  X     40,56     41,47     41,95 SB     40,08     X     
4Olli JuvonenOlli Juvonen (-86)JanJa11.10.8632,35
  X     31,35     32,35     32,15     X     X     
Jarkko KarstilaJarkko Karstila (-71)LahtiSp5.2.71NM
  X     X     X     X     X     X     
Naiset
N 60 m
1. erä
Tuuli: +2,5
1Jaana RiikonenJaana Riikonen (-77)PernU28.8.77 8,84
2Sirpa PajamäkiSirpa Pajamäki (-79)NurmijYU 18.6.79 9,00
3Kati OikarinenKati Oikarinen (-61)HKV6.9.61 9,34
4Sinikka IllaruSinikka Illaru (-54)VihdUV8.6.54 9,60
2. erä
Tuuli: +2,1
1Kaarlie KetsKaarlie Kets (-05)EsboIF19.4.05 8,41
2Emelie AvellanEmelie Avellan (-05)EsboIF20.5.05 8,58
3Tiina YlöstaloTiina Ylöstalo (-85)TampPy1.4.85 8,70
4Taru ViiruTaru Viiru (-76)JanJa11.8.76 8,94
5Päivi PietarinenPäivi Pietarinen (-75)KeskiUYU 10.1.75 8,98
6Iina-Lydia PihlainenIina-Lydia Pihlainen (-82)EsboIF18.3.82 9,26
7Virpi RahikkalaVirpi Rahikkala (-71)KeskiUYU12.3.71 9,57
3. erä
Tuuli: +2,1
1Henriikka ParpalaHenriikka Parpala (-98)HIFK11.4.98 7,66
2Elin HolmbergElin Holmberg (-93)IFSibboV22.7.93 7,91
3Lotta HäkkänenLotta Häkkänen (-05)MikkKV19.7.05 8,07
4Senja RoosSenja Roos (-03)LahdA16.1.03 8,13
5Alexandra NylundAlexandra Nylund (-05)EsboIF27.3.05 8,18
6Kristiina TamskiKristiina Tamski (-08)TampPy23.10.08 8,31
7Isa LindbergIsa Lindberg (-07)EsboIF10.3.07 8,42
8Laura AnttilaLaura Anttila (-03)JanJa5.4.03 8,91
N 100 m
Tuuli: +2,3
1Emma TainioEmma Tainio (-03)PaimU5.11.0311,90
2Sanni MahonenSanni Mahonen (-98)JyväskKU19.8.9811,91
3Ella NourrissonElla Nourrisson (-96)KeskiUYU1.5.9612,25
4Eeva SambergEeva Samberg (-02)HKV31.8.0212,26
5Safi KalalaSafi Kalala (-05)KerU8.12.0512,58
6Laura KoivukoskiLaura Koivukoski (-02)EurajVei18.4.0212,60
7Elin HolmbergElin Holmberg (-93)IFSibboV22.7.9312,67
Iida VerainenIida Verainen (-03)NousSu28.1.03DNS
Alkuerät
1. erä
Tuuli: +0,7
1Laura KoivukoskiLaura Koivukoski (-02)EurajVei18.4.0212,72SB
2Aino OjaniemiAino Ojaniemi (-05)HämeenlTa23.1.0512,86
3Emmi HietanenEmmi Hietanen (-04)HämeenlTa26.2.0413,40
4Oivi HeikinahoOivi Heikinaho (-09)VihdVie 15.7.0913,47PB
5Pinja EkströmPinja Ekström (-84)LahdA14.1.8414,03PB
6Päivi PietarinenPäivi Pietarinen (-75)KeskiUYU 10.1.7514,56PB
7Virpi RahikkalaVirpi Rahikkala (-71)KeskiUYU12.3.7116,09
2. erä
Tuuli: +2,8
1Sanni MahonenSanni Mahonen (-98)JyväskKU19.8.9811,92
2Elin HolmbergElin Holmberg (-93)IFSibboV22.7.9312,60
3Safi KalalaSafi Kalala (-05)KerU8.12.0512,69
4Vilja HautaniemiVilja Hautaniemi (-06)LahdA15.10.0613,26
5Vanessa LindbergVanessa Lindberg (-04)RiihimKi11.4.0413,67
6Taru ViiruTaru Viiru (-76)JanJa11.8.7614,65
6Pihla KivistöPihla Kivistö (-05)KU-5821.8.0514,65
3. erä
Tuuli: +0,9
1Emma TainioEmma Tainio (-03)PaimU5.11.0312,03
2Minea LindénMinea Lindén (-05)LoimLei8.6.0513,03
3Kristiina TamskiKristiina Tamski (-08)TampPy23.10.0813,16
4Tähkä-Alina KoskelaTähkä-Alina Koskela (-07)RiihimKi30.3.0713,65PB
5Isa LindbergIsa Lindberg (-07)EsboIF10.3.0713,72
6Elle KukkonenElle Kukkonen (-09)KirkkonU9.6.0913,76
7Vilja-Matilda KoskelaVilja-Matilda Koskela (-05)RiihimKi25.12.0514,03PB
4. erä
Tuuli: +2,0
1Laura KolehmainenLaura Kolehmainen (-83)HKV5.12.8312,44SB
2Senja RoosSenja Roos (-03)LahdA16.1.0312,97SB
3Matilda HelminenMatilda Helminen (-06)EspTa10.4.0613,18
4Kaarlie KetsKaarlie Kets (-05)EsboIF19.4.0513,19
5Fanny-Amanda SeppäläFanny-Amanda Seppälä (-07)HKV25.1.0714,10PB
6Laura RatilainenLaura Ratilainen (-07)ToijVau30.3.0714,40SB
7Sari YildizSari Yildiz (-71)JanJa18.6.7115,02SB
8Iina-Lydia PihlainenIina-Lydia Pihlainen (-82)EsboIF18.3.8215,03SB
5. erä
Tuuli: +3,4
1Ella NourrissonElla Nourrisson (-96)KeskiUYU1.5.9612,21
2Aicha KalalaAicha Kalala (-05)KerU8.12.0512,64
3Lotta HäkkänenLotta Häkkänen (-05)MikkKV19.7.0512,90
4Alexandra NylundAlexandra Nylund (-05)EsboIF27.3.0512,92
5Linnea WiikLinnea Wiik (-03)IFSibboV18.3.0313,40
6Laura AnttilaLaura Anttila (-03)JanJa5.4.0314,21
7Kati OikarinenKati Oikarinen (-61)HKV6.9.6114,77
6. erä
Tuuli: +1,2
1Eeva SambergEeva Samberg (-02)HKV31.8.0212,47PB
2Iida VerainenIida Verainen (-03)NousSu28.1.0312,77SB
3Ida OunaslehtoIda Ounaslehto (-00)EsboIF15.11.0012,83
4Ella WesterlundElla Westerlund (-05)EsboIF3.10.0513,17
5Emelie AvellanEmelie Avellan (-05)EsboIF20.5.0513,84PB
6Jaana RiikonenJaana Riikonen (-77)PernU28.8.7714,14SB
7Matilda PennanenMatilda Pennanen (-07)EsboIF16.8.0714,38SB
8Sinikka IllaruSinikka Illaru (-54)VihdUV8.6.5415,55
N 200 m
1. erä
Tuuli: –1,1
1Ella NourrissonElla Nourrisson (-96)KeskiUYU1.5.9625,99=PB
2Pihla KivistöPihla Kivistö (-05)KU-5821.8.0531,47PB
3Sari YildizSari Yildiz (-71)JanJa18.6.7132,21
4Sinikka IllaruSinikka Illaru (-54)VihdUV8.6.5432,96
5Hanna KasurinenHanna Kasurinen (-78)HKV 29.6.7833,05SB
2. erä
Tuuli: –2,1
1Minea LindénMinea Lindén (-05)LoimLei8.6.0526,98
2Viivi PatronenViivi Patronen (-02)EspTa26.9.0227,83
3Matilda HelminenMatilda Helminen (-06)EspTa10.4.0627,92
4Riina HeikkonenRiina Heikkonen (-01)LappUM3.8.0128,14
5Fanny-Amanda SeppäläFanny-Amanda Seppälä (-07)HKV25.1.0729,29
6Pinja EkströmPinja Ekström (-84)LahdA14.1.8429,72
7Neea KiviNeea Kivi (-00)KeskiUYU10.5.0030,28
8Kati OikarinenKati Oikarinen (-61)HKV6.9.6132,30
3. erä
Tuuli: –2,3
1Emmi SaveniusEmmi Savenius (-06)VehmU26.4.0625,63
2Maija JussilaMaija Jussila (-98)JyväskKU7.7.9825,96
3Alisa AaltoAlisa Aalto (-99)TampPy22.1.9925,98
4Jonna BerghemJonna Berghem (-93)HIK25.2.9326,07SB
5Laura KolehmainenLaura Kolehmainen (-83)HKV5.12.8326,23
6Eeva SambergEeva Samberg (-02)HKV31.8.0226,48
7Martta ValtonenMartta Valtonen (-05)EspTa17.6.0526,88
8Polina PetrovaPolina Petrova (-06)KerU8.6.0626,91
N 400 m
1. erä
1Meeri KolisevaMeeri Koliseva (-07)JanJa16.12.07 64,40PB
2Noora NiininenNoora Niininen (-05)EspTa22.6.05 67,11SB
3Emilia HakomäkiEmilia Hakomäki (-05)SeinäjsU8.4.05 73,37
2. erä
1Anniina KortetmaaAnniina Kortetmaa (-95)JyväskKU9.1.95 54,53PB (ka 46.)
2Laura KolehmainenLaura Kolehmainen (-83)HKV5.12.83 57,54
3Saimi LupalaSaimi Lupala (-03)IFRaseb18.3.03 57,55
4Minttu RinneMinttu Rinne (-98)SaarijPu29.10.98 58,44
5Anni BergAnni Berg (-04)LappUM13.4.04 61,57
6Ella WesterlundElla Westerlund (-05)EsboIF3.10.05 62,43
7Riina HeikkonenRiina Heikkonen (-01)LappUM3.8.01 64,12
8Tuuli SalonenTuuli Salonen (-99)SysmSi18.1.99 65,70
N 800 m
1Helmi VuorimaaHelmi Vuorimaa (-00)LahdA17.7.002.10,03
2Sini-Minea SaarikoskiSini-Minea Saarikoski (-05)KerU18.10.052.15,16
3Hilla TuominenHilla Tuominen (-08)LahdA6.6.082.16,05PB kk15
4Jemina ForssJemina Forss (-00)TampPy28.10.002.16,84
5Lotta SundqvistLotta Sundqvist (-92)TuUL12.9.922.18,69SB
6Meeri SalomaaMeeri Salomaa (-01)EsboIF7.5.012.19,15
7Ella KainulainenElla Kainulainen (-02)HKV17.3.022.23,61
8Emma Haka-RiskuEmma Haka-Risku (-09)NokU8.2.092.24,39PB
9Minttu KaukonenMinttu Kaukonen (-04)LahdA27.2.042.28,83
10Nia KellasNia Kellas (-06)EspTa13.3.062.48,41
N 3000 m
1Ulla VirtanenUlla Virtanen (-82)JyväskKU27.4.8210.03,92
2Maria Murtorinne-TaskinenMaria Murtorinne-Taskinen (-90)HKV7.3.9010.17,39
3Katariina KärkkäinenKatariina Kärkkäinen (-02)IisVi15.8.0210.19,91
4Linnea HaralaLinnea Harala (-95)SomE3.1.9510.36,98
5Jonna RailioJonna Railio (-87)HelsJy9.5.8710.42,54
6Roosa HämäläinenRoosa Hämäläinen (-95)KälvTa3.3.9510.48,15SB
7Emma VuolantoEmma Vuolanto (-01)RunClub14.8.0110.53,59PB
8Nella HjortNella Hjort (-07)EspTa15.2.0711.00,54PB
9Anne LyytinenAnne Lyytinen (-96)KU-582.11.9611.03,29
10Sanna KullbergSanna Kullberg (-75)KU-5815.2.7511.03,82SB
11Aino TengvallAino Tengvall (-03)RekRai16.3.0311.09,34SB
Piia DoylePiia Doyle (-76)VeikkVei28.12.76 DNF
Eva PeltopuroEva Peltopuro (-05)VantSa4.11.05 DNF
N 100 m aidat/hurdles
Tuuli: +1,7
1Iida VerainenIida Verainen (-03)NousSu28.1.0314,17PB
2Laura KoivukoskiLaura Koivukoski (-02)EurajVei18.4.0214,44
3Martta ValtonenMartta Valtonen (-05)EspTa17.6.0514,54PB
4Reetta HämäläinenReetta Hämäläinen (-92)LahdA13.2.9214,63
5Emmi HietanenEmmi Hietanen (-04)HämeenlTa26.2.0415,40
6Vanessa LindbergVanessa Lindberg (-04)RiihimKi11.4.0415,41
Lotta PutkirantaLotta Putkiranta (-03)EspTa12.6.03DNF
N Korkeus/HJ
1Katri KatainenKatri Katainen (-99)KeurKi19.10.991,60
 1,57/XO    1,60/O    1,63/XXX     
2Lotta PutkirantaLotta Putkiranta (-03)EspTa12.6.031,54
 1,51/O    1,54/O    1,57/-    1,60/-    1,63/-     
3Sofia KokkoSofia Kokko (-06)MikkKV15.3.061,51
 1,48/O    1,51/XO    1,54/XXX     
N Pituus/LJ
1Anne-Mari LehtiöAnne-Mari Lehtiö (-95)KU-586.9.955,99 +0,1
  X/2.4     5,88/0.9     5,73/0.7     5,79/0.8     5,71/2.0     5,99/0.1     
2Gia ReinholmGia Reinholm (-99)JyväskKU31.3.995,98 0,0
  X/1.0     5,96/-0.9     5,98/0.5     X/0.7     4,05/1.0     5,98/0.0     
3Henriikka ParpalaHenriikka Parpala (-98)HIFK11.4.985,75 +1,4
  5,60/0.0     5,64/1.1     X/1.9     X/1.2     X/1.0     5,75/1.4     
4Pinja PikkupeuraPinja Pikkupeura (-97)HIFK17.7.975,44 +1,3
  X/1.2     5,26/0.9     5,36/1.0     X/1.4     5,44/1.3     X/1.8     
5Kira KaipiainenKira Kaipiainen (-06)KarhKa2.8.065,26 +1,6
  5,14/1.8     X/0.1     X/0.2     5,26/1.6     X/1.5     X/0.1     
6Ilona SaarikunnasIlona Saarikunnas (-04)LahdA5.9.045,20 +2,1
  5,02/0.8     5,20/2.1     3,52/1.4     X/1.9     P     P     
7Aino OjaniemiAino Ojaniemi (-05)HämeenlTa23.1.055,15 +2,1
  5,15/2.1     X/0.0     P     P     P     P     
8Lotta HäkkänenLotta Häkkänen (-05)MikkKV19.7.055,05 +1,4
  4,93/1.5     5,05/1.4     4,77/0.0     4,76/0.2     5,02/-0.1     4,88/1.0     
9Tiina YlöstaloTiina Ylöstalo (-85)TampPy1.4.854,99 +1,2SB
  4,99/1.2 SB     X/1.5     X/0.1     
10Oivi HeikinahoOivi Heikinaho (-09)VihdVie 15.7.094,85 0,0PB
  4,71/0.1 SB     4,85/0.0 PB     4,67/0.2     
11Emilia RättöEmilia Rättö (-06)HämeenlTa16.2.064,81 +1,5
  4,81/1.5     4,79/0.0     X/1.0     
12Sofia KokkoSofia Kokko (-06)MikkKV15.3.064,75 +1,0
  4,50/1.6     4,59/1.3     4,75/1.0     
13Vilja HautaniemiVilja Hautaniemi (-06)LahdA15.10.064,55 +0,1SB
  4,55/1.0 SB     4,55/0.1 =SB     4,37/1.3     
14Laura RatilainenLaura Ratilainen (-07)ToijVau30.3.074,35 +1,7
  4,35/1.7     X/1.2     4,13/0.1     
15Matilda PennanenMatilda Pennanen (-07)EsboIF16.8.074,34 +1,5
  4,26/0.8     4,34/1.5     4,19/-0.2     
N Kuula/SP
1Senja MäkitörmäSenja Mäkitörmä (-94)VarpVi31.5.9416,33
  15,30     16,02     16,33     X     X     X     
2Eveliina RouvaliEveliina Rouvali (-97)KuopRei16.4.9716,23
  16,23     X     X     X     X     16,02     
3Kaisa KymäläinenKaisa Kymäläinen (-94)HirsPy11.10.9415,65
  15,43     15,48     X     X     15,65     X     
4Gita ReinholmGita Reinholm (-03)KarhKa22.6.0312,93SB
  12,57 SB     12,82 SB     12,42     12,82 =SB     X     12,93 SB     
5Vilma KeräläVilma Kerälä (-05)HämeenlTa14.4.0512,83
  12,36     12,16     12,54     X     X     12,83     
6Nelli TalvitieNelli Talvitie (-01)TampPy27.5.0112,69
  12,69     X     X     X     X     X     
7Minna HenttonenMinna Henttonen (-75)MäntsU25.5.7512,15SB
  12,15 SB     12,09     X     11,79     X     X     
8Ida OunaslehtoIda Ounaslehto (-00)EsboIF15.11.0011,53
  11,48     11,23     11,53     11,21     X     10,94     
9Saimi LupalaSaimi Lupala (-03)IFRaseb18.3.0310,61SB
  10,33 SB     10,42 SB     10,61 SB     
Vanessa LindbergVanessa Lindberg (-04)RiihimKi11.4.04NM
  X     X     X     
N Kiekko/DT
1Katri HirvonenKatri Hirvonen (-90)JoensKa25.6.9051,30
  X     51,30     X     50,66     50,32     50,90     
2Tanja KomulainenTanja Komulainen (-80)TampPy2.3.8047,06SB
  43,27     45,09     X     X     X     47,06 SB     
3Tuula SviiliTuula Sviili (-94)PuumVi28.2.9446,05SB
  X     42,21     X     45,12     45,26     46,05 SB     
4Matleena ParpalaMatleena Parpala (-01)HIFK10.12.0145,90PB (22-v. ka 93.)
  41,51     45,90 PB     39,15     X     40,67     40,63     
5Iida MuukkaIida Muukka (-07)VantSa20.6.0741,50
  39,97     X     X     41,50     41,43     40,47     
6Maria OlkkonenMaria Olkkonen (-00)HartVoi26.3.0038,03
  37,31     X     38,03     X     36,91     X     
7Milla KelonurmiMilla Kelonurmi (-78)KeskiUYU8.4.7837,01SB
  35,34     33,36     37,01 SB     36,65     X     X     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3
4.2.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 2
3.2.2024 Pajulahti: Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat
3.2.2024 Kajaani: Pk. kilpailut
3.2.2024 Helsinki: Helsyhallikilpailut 2
3.2.2024 Jyväskylä: Hipposhallikilpailut 2
3.2.2024 Turku: Kupittaan kisat
3.2.2024 Rovaniemi: Tunturihallikilpailut
31.1.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
27.1.2024 Ii: Testijuoksusarja 5
27.1.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
29.1.2024 Kokkola: Hallikisat
28.1.2024 Kuortane: Seiväskilpailu
28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
27.–28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
28.1.2024 Hyvinkää: Hallihypyt
28.1.2024 Oulu: Pm- hallikilpailut
28.1.2024 Lahti: Pikajuoksucup 2
28.1.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 1
27.1.2024 Kuopio: Pm-kilpailut
27.1.2024 Mustasaari: Botnia Junior Games
27.1.2024 Tampere: Pirkkahallijuoksut