TULOKSET: Varstakisat, Urjala, Urjalan keskusurheilukenttä, 16.7.2023


199 urheilijaa, 414 lajisuoritusta

Miehet
M 100 m
1. erä
Tuuli: –3,5
1Eetu PaasikiviEetu Paasikivi (-03)JoensKa19.5.0313,23SB
2Otto OjanenOtto Ojanen (-03)UrjU7.10.0314,08PB
Ossi OjanenOssi Ojanen (-05)UrjU30.1.05DQ
2. erä
Tuuli: –3,4
1Miro MäkinenMiro Mäkinen (-05)TampPy4.5.0511,78
2Juuso ToivonenJuuso Toivonen (-00)ÄhtU9.3.0011,79
3Antti PaasiAntti Paasi (-02)TampPy4.2.0212,06
4Janne KuuselaJanne Kuusela (-75)TammRy5.4.7513,12
M 3000 m
1Luukas LehtinenLuukas Lehtinen (-07)LapSa6.7.0710.19,21PB
2Ossi OjanenOssi Ojanen (-05)UrjU30.1.0511.27,85PB
3Otto OjanenOtto Ojanen (-03)UrjU7.10.0311.30,09PB
M Pituus/LJ
1Eetu PaasikiviEetu Paasikivi (-03)JoensKa19.5.035,64 +2,4
  5,17/2.5     X/-0.5     X/1.4     5,02/2.7     X/3.2     5,64/2.4     
2Eetu KuismaEetu Kuisma (-99)TurKU10.3.995,01 +2,5
  4,70/3.6     5,00/5.4     4,83/4.7     4,79/2.3     X/2.8     5,01/2.5     
3Janne KuuselaJanne Kuusela (-75)TammRy5.4.754,87 +2,0SB
  X/2.4     4,68/2.6     4,85/2.0 SB     4,59/3.8     4,65/2.6     4,87/2.0 SB     
4Ossi OjanenOssi Ojanen (-05)UrjU30.1.054,85 +3,6
  4,85/3.6     4,79/5.5     4,67/3.3     4,81/2.5     4,73/1.1 =PB     P     
5Otto OjanenOtto Ojanen (-03)UrjU7.10.034,47 +5,0
  4,19/4.3     4,24/3.3     4,11/2.0 =PB     4,16/2.8     4,47/5.0     P     
M Kuula/SP
1Olli NiemiOlli Niemi (-98)KangKi1.5.9814,16
  14,05     X     14,09     13,83     14,16     13,60     
2Lauri LaasalaLauri Laasala (-81)ToijVau7.8.8112,57
  12,18     12,42     12,57     X     X     12,15     
3Olli JuvonenOlli Juvonen (-86)JanJa11.10.8611,22
  11,06     11,22     10,78     X     11,03     11,00     
4Peter PitkänenPeter Pitkänen UrjU10,30SB
  8,09 SB     9,27 SB     10,05 SB     9,62     9,91     10,30 SB     
5Matti SaunanenMatti Saunanen (-75)IkaalU18.10.758,86
  8,22     8,86     X     7,98     8,54     8,60     
6Otto OjanenOtto Ojanen (-03)UrjU7.10.037,86PB
  7,30 PB     6,97     7,86 PB     7,80     
7Ossi OjanenOssi Ojanen (-05)UrjU30.1.057,83PB
  6,93 PB     7,47 PB     7,83 PB     7,64     
M Kiekko/DT
1Olli NiemiOlli Niemi (-98)KangKi1.5.9847,77SB
  42,35     43,43     43,62     44,99     40,06     47,77 SB     
2Topi LaitilaTopi Laitila (-85)TeuvRi4.11.8545,07SB
  44,68     44,32     45,07 SB     X     X     43,34     
3Ari SaloAri Salo (-80)ValkHa1.8.8039,76
  39,24     X     39,76     X     X     X     
4Eetu PaasikiviEetu Paasikivi (-03)JoensKa19.5.0333,47PB
  25,92 PB     30,30 PB     32,42 PB     30,65     33,47 PB     X     
5Olli JuvonenOlli Juvonen (-86)JanJa11.10.8632,45
  X     32,15     32,45     31,92     32,20     X     
6Otto OjanenOtto Ojanen (-03)UrjU7.10.0321,30PB
  18,70 PB     19,45 PB     X     21,30 PB     X     19,51     
7Matti SaunanenMatti Saunanen (-75)IkaalU18.10.7519,53
  16,75     19,49     X     19,53     17,61     18,36     
8Ossi OjanenOssi Ojanen (-05)UrjU30.1.0518,55PB
  X     16,75 PB     14,48     18,23 PB     18,55 PB     16,24     
Mikko HuhtaMikko Huhta (-04)NurmijYU9.3.04NM
  X     X     X     
M Keihäs/JT
1Joonas OksanenJoonas Oksanen (-95)TampPy17.1.9566,95SB
  66,30 SB     X     62,36     X     64,96     66,95 SB     
2Henri KorhonenHenri Korhonen (-94)TampPy19.10.9460,53
  57,96     X     53,36     X     X     60,53     
3Miro MäkinenMiro Mäkinen (-05)TampPy4.5.0536,21
  36,21     X     X     X     
4Ossi OjanenOssi Ojanen (-05)UrjU30.1.0533,40PB
  24,65 PB     X     33,30 PB     33,40 PB     X     32,13     
5Otto OjanenOtto Ojanen (-03)UrjU7.10.0327,33PB
  X     26,89 PB     27,33 PB     26,08     26,42     25,84     
M 3000 m kävely/Walk
1Jonathan EkbergJonathan Ekberg (-03)EsboIF17.10.0311.40,09PB (ka 6.) (22-v. ka 3.)
2Eetu SalmiEetu Salmi (-05)YlänKi24.8.0515.04,18PB
3Ari VäliniemiAri Väliniemi (-58)RaumU8.7.5817.55,29SB
Samuel MarkuSamuel Marku (-05)YlänKi3.7.05DNF
M19 Kolmiloikka/TJ
1Leevi OrtjuLeevi Ortju (-07)TampPy12.3.0711,91 +3,9
  11,72/2.9     11,82/4.0     11,87/2.9     X/3.5     11,85/1.2     11,91/3.9     
2Anselmi JaatinenAnselmi Jaatinen (-04)UrjU23.2.0411,71 +4,3
  11,53/2.1     11,57/2.0     11,42/2.3     11,49/2.8     X/-0.6     11,71/4.3     
M17 100 m
Tuuli: –3,5
1Aleksi JokelaAleksi Jokela (-06)TammRy3.3.0612,15
2Niilo LaukkanenNiilo Laukkanen (-07)TammRy22.3.0713,12
3Leevi OrtjuLeevi Ortju (-07)TampPy12.3.0713,24
4Aaro HartikainenAaro Hartikainen (-07)TampPy15.5.0713,34
5Vilho VehmasVilho Vehmas (-07)UrjU 18.9.0714,25
Aapo NärhiAapo Närhi (-07)LempKiYU7.4.07DQ
M17 800 m
1Arttu ViljanenArttu Viljanen (-07)TampPy17.12.072.19,22
2Vilho VehmasVilho Vehmas (-07)UrjU 18.9.072.23,60PB
M17 Kiekko/DT
1Mico LampinenMico Lampinen (-06)KU-589.2.0661,44PB kk17
  57,03     59,90 kk17 PB     X     54,12     X     61,44 kk17 PB     
2Miro ValtonenMiro Valtonen (-07)IkurinVi1.7.0745,71
  45,71     X     43,98     45,01     45,46     X     
3Jussi KoskelaJussi Koskela (-07)KangKi21.5.0742,42
  42,42     X     40,67     42,27     X     X     
4Niilo LaukkanenNiilo Laukkanen (-07)TammRy22.3.0735,33
  31,46     X     29,22     X     35,33     34,78     
5Aaro HartikainenAaro Hartikainen (-07)TampPy15.5.0734,87
  X     34,87     X     32,86     32,69     33,95     
P15 100 m
1. erä
Tuuli: –3,6
1Rasmus SalminenRasmus Salminen (-08)ForssSa20.11.0813,01
2Samu PentinniemiSamu Pentinniemi (-09)ViialVa 6.1.0913,09
3Elmo HärkönenElmo Härkönen (-09)TampPy1.7.0914,39SB
P15 800 m
1Niklas LehtinenNiklas Lehtinen (-09)LapSa 19.8.092.19,82PB
P15 100 m aidat/hurdles
Tuuli: –1,3
1Samu PentinniemiSamu Pentinniemi (-09)ViialVa 6.1.0915,59
2Rasmus SalminenRasmus Salminen (-08)ForssSa20.11.0816,42SB
P15 Korkeus/HJ
1Aapo NummilaAapo Nummila (-10)TammRy7.10.101,27
 1,20/O    1,27/XXO    1,31/XXX     
P15 Keihäs/JT
1Samu PentinniemiSamu Pentinniemi (-09)ViialVa 6.1.0940,80PB
  40,80 PB     36,97     X     31,41     35,46     P     
2Rasmus SalminenRasmus Salminen (-08)ForssSa20.11.0828,84
  26,48     27,84     28,23     28,84     27,91     28,70     
P13 60 m
1. erä
Tuuli: –2,5
1Niilo VehmasNiilo Vehmas (-10)UrjU10.4.10 9,20
2Onni MäkinenOnni Mäkinen (-10)UrjU5.7.10 9,59
3Aapo NummilaAapo Nummila (-10)TammRy7.10.10 9,92SB
P13 1000 m
1Niilo VehmasNiilo Vehmas (-10)UrjU10.4.103.24,73SB
2Miska MäntyMiska Mänty (-10)LempKiYU1.12.103.31,62PB
3Akseli KuusjärviAkseli Kuusjärvi (-10)LempKiYU13.8.103.36,96SB
4Aapo NummilaAapo Nummila (-10)TammRy7.10.103.59,65PB
P13 60 m aidat/hurdles
Tuuli: –4,4
1Niklas KouvoNiklas Kouvo (-11)VampU7.5.1111,07
2Onni MäkinenOnni Mäkinen (-10)UrjU5.7.1011,83SB
3Milo GirautMilo Giraut (-11)TampPy24.4.1112,02PB
4Aapo JaatinenAapo Jaatinen (-11)UrjU24.3.1113,97
P13 Pituus/LJ
1Milo GirautMilo Giraut (-11)TampPy24.4.114,26 +3,8PB
  X/3.0     3,35/2.2     4,26/3.8     4,00/1.0     
2Onni MäkinenOnni Mäkinen (-10)UrjU5.7.104,21 +0,8PB
  3,94/4.9     3,95/3.0     3,72/4.0     4,21/0.8 PB     
3Niilo VehmasNiilo Vehmas (-10)UrjU10.4.103,93 +2,3
  3,55/2.5     3,70/1.9     3,93/2.3     3,78/0.9 =PB     
4Aapo NummilaAapo Nummila (-10)TammRy7.10.103,81 +1,3
  3,72/1.0     3,69/2.5     3,75/1.4     3,81/1.3     
5Patrik RantalaPatrik Rantala (-11)LittTU16.4.113,73 +3,3=PB
  3,73/3.3     3,66/5.5     X/3.7     3,38/1.9 =PB     
6Aapo JaatinenAapo Jaatinen (-11)UrjU24.3.113,57 +3,1PB
  2,45/4.0     X/2.9     3,57/3.1     X/1.6     
7Miska MäntyMiska Mänty (-10)LempKiYU1.12.103,39 +2,9
  3,39/2.9     X/2.7     3,22/1.8 =PB     X/1.1     
Niklas KouvoNiklas Kouvo (-11)VampU7.5.11NM +1,8
  X/3.4     X/3.1     X/2.9     X/1.8     
P13 Kiekko/DT
1Patrik RantalaPatrik Rantala (-11)LittTU16.4.1125,95
  25,95     X     X     X     
2Aapo NummilaAapo Nummila (-10)TammRy7.10.1024,17PB
  24,17 PB     X     20,54     X     
3Niklas KouvoNiklas Kouvo (-11)VampU7.5.1122,94PB
  21,31 PB     22,94 PB     X     20,61     
4Niilo VehmasNiilo Vehmas (-10)UrjU10.4.1022,29PB
  X     19,53     22,29 PB     X     
5Aapo JaatinenAapo Jaatinen (-11)UrjU24.3.1121,93
  21,93     21,58     X     X     
6Elmo VesakoskiElmo Vesakoski (-10)UrjU 14.7.1020,03PB
  20,03 PB     X     11,66     14,92     
7Onni MäkinenOnni Mäkinen (-10)UrjU5.7.1013,77PB
  11,10 SB     13,77 PB     12,76     13,46     
8Robert AlariRobert Alari (-13)PaimU17.10.1312,79PB
  12,78 PB     12,79 PB     12,26     9,67     
9Milo GirautMilo Giraut (-11)TampPy24.4.119,87PB
  X     X     X     9,87 PB     
P12 60 m
Tuuli: –1,7
1Niklas KouvoNiklas Kouvo (-11)VampU7.5.11 8,85
2Milo GirautMilo Giraut (-11)TampPy24.4.11 9,49SB
3Patrik RantalaPatrik Rantala (-11)LittTU16.4.11 9,69SB
4Aapo JaatinenAapo Jaatinen (-11)UrjU24.3.1110,12PB
P11 60 m
Tuuli: –2,6
1Osmo MäkinenOsmo Mäkinen (-12)LoimLei3.11.12 9,78
2Niklas JärnströmNiklas Järnström (-12)LempKiYU26.11.1210,24
3Janne TuominenJanne Tuominen (-12)LahdA16.12.1210,45PB
4Toivo LeinoToivo Leino UrjU12,10PB
P11 1000 m
1Janne TuominenJanne Tuominen (-12)LahdA16.12.123.57,14
2Kalle LeinamoKalle Leinamo (-12)UrjU4.5.124.01,35PB
3Oiva OjalaOiva Ojala (-13)UrjU25.5.134.06,12PB
4Jami SaloJami Salo (-13)ForssSa17.9.134.06,15PB
5Eetu GlückEetu Glück UrjU4.16,68PB
P11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Niklas JärnströmNiklas Järnström (-12)LempKiYU26.11.123,43 
  3,12     3,28     3,40     3,43     
2Osmo MäkinenOsmo Mäkinen (-12)LoimLei3.11.123,26 PB
  2,90     3,12 PB     3,18 PB     3,26 PB     
3Janne TuominenJanne Tuominen (-12)LahdA16.12.123,24 
  3,01     3,11     3,23     3,24     
4Eetu GlückEetu Glück UrjU3,20 PB
  3,15 PB     2,80     2,82     3,20 PB     
5Jami SaloJami Salo (-13)ForssSa17.9.133,10 
  2,93     3,08     3,10     2,98     
6Arttu KalevaArttu Kaleva (-13)UrjU23.4.133,00 
  2,88     3,00     X     2,98     
7Anton LaaksoAnton Laakso (-13)UrjU29.11.132,58 =PB
  2,58 =PB     2,40     2,25     2,38     
8Toivo LeinoToivo Leino UrjU2,50 PB
  2,07 PB     2,47 PB     2,50 PB     X     
P11 Kuula/SP
1Niklas JärnströmNiklas Järnström (-12)LempKiYU26.11.127,93
  7,72     7,86     7,72     7,93     
2Janne TuominenJanne Tuominen (-12)LahdA16.12.126,54
  6,27     6,54     X     6,26     
3Kalle LeinamoKalle Leinamo (-12)UrjU4.5.125,95PB
  5,69 PB     5,95 PB     5,75     5,45     
4Anton LaaksoAnton Laakso (-13)UrjU29.11.135,42PB
  5,29 PB     5,33 PB     5,42 PB     4,95     
5Eetu GlückEetu Glück UrjU5,31PB
  X     4,39 PB     4,83 PB     5,31 PB     
6Robert AlariRobert Alari (-13)PaimU17.10.135,00PB
  4,34     4,66     4,86     5,00 PB     
7Toivo LeinoToivo Leino UrjU4,37PB
  3,29 PB     4,06 PB     4,37 PB     4,33     
8Arttu KalevaArttu Kaleva (-13)UrjU23.4.134,36PB
  4,31 PB     4,36 PB     3,91     4,01     
P10 60 m
Tuuli: –2,3
1Eetu GlückEetu Glück UrjU10,49PB
2Arttu KalevaArttu Kaleva (-13)UrjU23.4.1310,55
3Oiva OjalaOiva Ojala (-13)UrjU25.5.1310,89
4Nestori VirtanenNestori Virtanen (-13)UrjU24.3.1310,90
5Jami SaloJami Salo (-13)ForssSa17.9.1310,97
6Anton LaaksoAnton Laakso (-13)UrjU29.11.1311,77
P9 40 m
1. erä
Tuuli: –2,7
1Niila KorpelaNiila Korpela (-14)UrjU18.10.14 7,87PB
2Aatu JaatinenAatu Jaatinen (-14)UrjU2.8.14 8,20PB
3Titus KorteTitus Korte UrjU10,26PB
2. erä
Tuuli: –3,0
1Kristian JärnströmKristian Järnström (-14)LempKiYU19.6.14 7,17
2Juho TuominenJuho Tuominen (-14)LahdA31.8.14 7,22
3Eino VehmasEino Vehmas (-14)UrjU22.1.14 7,49
4Alvar WaltariAlvar Waltari (-14)EspTa24.3.14 7,50PB
5Roni MarjamäkiRoni Marjamäki (-14)UrjU16.7.14 7,51
P9 1000 m
1Juho TuominenJuho Tuominen (-14)LahdA31.8.144.02,43
2Patrick ValkamaPatrick Valkama (-14)ForssSa16.3.144.04,27PB
3Eino VehmasEino Vehmas (-14)UrjU22.1.144.10,20
4Alvar WaltariAlvar Waltari (-14)EspTa24.3.144.16,69
5Luka ValkamaLuka Valkama (-14)ForssSa28.6.144.33,47SB
6Sisu VesakoskiSisu Vesakoski (-15)UrjU1.6.155.08,50PB
P9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Juho TuominenJuho Tuominen (-14)LahdA31.8.143,21 
  3,14     3,21     3,06     3,07     
2Kristian JärnströmKristian Järnström (-14)LempKiYU19.6.143,07 
  2,97     3,07     2,74     2,94     
3Luka ValkamaLuka Valkama (-14)ForssSa28.6.142,97 PB
  2,72 PB     2,93 PB     2,87     2,97 PB     
4Alvar WaltariAlvar Waltari (-14)EspTa24.3.142,93 
  2,93     2,81     1,88     2,90     
5Eino VehmasEino Vehmas (-14)UrjU22.1.142,84 
  2,66     2,74     2,84     X     
6Patrick ValkamaPatrick Valkama (-14)ForssSa16.3.142,76 PB
  2,48 PB     2,76 PB     2,57     2,64     
7Sisu VesakoskiSisu Vesakoski (-15)UrjU1.6.152,35 
  2,10     2,35     2,35     2,10     
8Aatu JaatinenAatu Jaatinen (-14)UrjU2.8.142,20 PB
  2,16     2,20 PB     2,06     2,04     
9Titus KorteTitus Korte UrjU1,67 PB
  1,20 PB     1,49 PB     1,36     1,67 PB     
P9 Kiekko/DT
1Alvar WaltariAlvar Waltari (-14)EspTa24.3.1414,82PB
  14,82 PB     X     14,41     X     
2Kristian JärnströmKristian Järnström (-14)LempKiYU19.6.1414,33
  14,33     12,99     X     11,79     
3Mikael AnttilaMikael Anttila (-15)TampPy17.5.1513,33PB
  X     X     X     13,33 PB     
4Juho TuominenJuho Tuominen (-14)LahdA31.8.1412,43PB
  10,12 PB     12,14 PB     X     12,43 PB     
5Eino VehmasEino Vehmas (-14)UrjU22.1.1411,67PB
  11,67 PB     X     10,16     X     
6Niila KorpelaNiila Korpela (-14)UrjU18.10.1410,56
  10,56     10,07     9,83     9,63     
7Aatu JaatinenAatu Jaatinen (-14)UrjU2.8.147,59
  X     7,59     X     7,52     
8Sisu VesakoskiSisu Vesakoski (-15)UrjU1.6.156,98PB
  X     4,68 PB     6,42 PB     6,98 PB     
9Titus KorteTitus Korte UrjU4,35PB
  X     4,35 PB     X     X     
P8 40 m
1Sisu VesakoskiSisu Vesakoski (-15)UrjU1.6.15 8,39
2Noel KulonenNoel Kulonen (-15)ToijVau29.5.15 8,69PB
Naiset
N 100 m
Tuuli: –1,9
1Hanna PeltolaHanna Peltola (-01)TampPy2.3.0113,42SB
2Emmi PennanenEmmi Pennanen (-02)JyväskKU30.10.0213,94SB
3Hanna HaavikkoHanna Haavikko (-75)KuntoP6.5.7516,22PB
N 3000 m
1Ida-Emilia RusanenIda-Emilia Rusanen (-98)PaimU28.5.9810.52,23PB
2Saara KauranenSaara Kauranen (-91)HämeenlTa7.9.9111.52,72PB
3Erika TurunenErika Turunen (-99)TuUL9.10.9912.19,44PB
N Korkeus/HJ
1Ella MikkolaElla Mikkola (-07)TampPy10.11.071,62
 1,62/O    1,68/XXX     
N Pituus/LJ
1Arlena MikkonenArlena Mikkonen (-97)TampU9.8.975,48 +2,1
  5,42/2.5     5,48/2.1     5,44/1.7     X/1.7     5,27/3.1     X/1.4     
2Hanna PeltolaHanna Peltola (-01)TampPy2.3.015,38 +2,0
  5,38/2.0     5,21/2.8     3,81/3.2     5,26/1.8     X/1.8     5,26/2.1     
3Sofia NiemiSofia Niemi (-05)KarhKa12.11.054,69 +2,5
  4,65/2.3     4,69/2.5     4,68/2.5     4,47/3.6     4,52/1.8     3,26/4.5     
4Sanni NiskanenSanni Niskanen (-05)ViialVa 7.11.054,55 +3,7
  4,19/3.3     4,13/2.3     4,10/3.7     4,55/3.7     X/2.8     4,39/4.4     
5Josefina SalmiJosefina Salmi (-04)IkaalU28.8.043,40 +3,1
  3,40/3.1     X/3.2     2,55/3.9     X/2.2     3,01/2.7     X/2.5     
N Kiekko/DT
1Iiris VeijolaIiris Veijola (-05)HämeenlTa4.4.0545,45
  40,28     X     41,72     43,41     45,45     X     
2Pamela RantalaPamela Rantala (-06)LittTU25.5.0643,15
  43,15     43,04     42,36     41,59     42,55     42,62     
3Nelli TalvitieNelli Talvitie (-01)TampPy27.5.0142,64
  42,64     X     X     X     X     40,69     
4Nilla RättyäNilla Rättyä (-01)TampPy19.7.0140,19
  40,19     38,21     X     39,10     X     39,32     
5Mette KarppanenMette Karppanen (-03)UrjU13.12.0334,15PB
  30,52 SB     32,67 PB     34,15 PB     31,91     31,75     32,61     
6Peppi VehmaaPeppi Vehmaa (-07)UrjU2.12.0731,58PB
  31,58 PB     30,06     X     X     27,89     X     
7Siiri LaukkanenSiiri Laukkanen (-03)TammRy23.2.0325,69SB
  22,78 SB     23,76 SB     25,69 SB     25,44     24,10     22,68     
8Alexandra AlariAlexandra Alari (-06)PaimU29.10.0620,68
  19,82     20,12     X     20,68     X     20,28     
N Keihäs/JT
1Jenni VuoriJenni Vuori (-95)TammRy24.1.9545,51SB
  43,11     43,11     43,59     41,85     45,51 SB     43,90     
2Erica SyrjäläErica Syrjälä (-06)TammRy16.3.0642,99PB
  X     42,99 PB     40,83     X     41,16     40,61     
N 3000 m kävely/Walk
1Anniina KivimäkiAnniina Kivimäki (-99)LapVi3.3.9913.59,12SB
2Veera RantalaVeera Rantala (-06)LempKiYU15.9.0616.13,24SB
3Aino SaarinenAino Saarinen (-05)KalVa4.10.0516.25,71SB
4Anni SaarinenAnni Saarinen (-07)KalVa17.2.0717.01,70PB
5Tuuli MurtoniemiTuuli Murtoniemi (-05)NokU22.5.0517.11,73
6Helmi RajamäkiHelmi Rajamäki (-09)LempKiYU 6.3.0919.22,58PB
7Jenni LahtinenJenni Lahtinen (-81)IkurinVi16.7.8119.27,90
8Feza MbonabingiFeza Mbonabingi (-08)LempKiYU18.2.0821.44,85PB
N19 100 m
Tuuli: –1,9
1Sanni NiskanenSanni Niskanen (-05)ViialVa 7.11.0514,35
N19 Kuula/SP
1Vilma KeräläVilma Kerälä (-05)HämeenlTa14.4.0513,13
  12,50     12,88     X     13,13     12,19     12,75     
N17 100 m
Tuuli: –3,7
1Ainu VerhoAinu Verho (-07)LempKiYU19.5.0713,21
2Jenna PentinniemiJenna Pentinniemi (-06)ViialVa26.9.0613,94
3Miina PaijaMiina Paija (-07)UrjU6.5.0714,39
4Liisa MarttilaLiisa Marttila (-07)HämeenlTa 22.2.0714,45
5Alexandra AlariAlexandra Alari (-06)PaimU29.10.0616,72
N17 800 m
1Vilja HujanenVilja Hujanen (-07)ForssSa6.12.072.31,88PB
2Miina PaijaMiina Paija (-07)UrjU6.5.072.32,18PB
N17 Pituus/LJ
1Ainu VerhoAinu Verho (-07)LempKiYU19.5.075,29 +4,8
  5,29/4.8     5,13/1.6 =SB     5,04/1.9     5,08/2.5     X/1.8     5,11/2.2     
2Monamaria PyhältöMonamaria Pyhältö (-06)TampPy10.10.065,11 +2,7
  X/1.1     5,11/2.7     4,98/1.8     X/1.8     4,83/2.0     4,98/1.3     
3Fanny AlariFanny Alari (-09)PaimU21.2.094,78 +3,1
  1,98/2.0     X/1.7     4,59/2.6     4,58/1.8     4,70/2.2     4,78/3.1     
4Nanna HarkkiNanna Harkki (-08)LempKiYU26.7.084,75 +1,6PB
  4,56/3.0     4,75/1.6 PB     4,68/2.1     4,68/3.7     X/2.3     X/2.9     
5Kamilla HillmanKamilla Hillman (-08)IkaalU30.4.084,63 +1,4
  4,49/3.4     4,62/1.7     4,51/3.5     4,61/1.0     4,63/1.4     4,52/2.1     
6Laura RatilainenLaura Ratilainen (-07)ToijVau30.3.074,63 +1,7
  X/2.1     4,63/1.7     4,53/1.2     X/3.4     4,44/1.6     X/1.7     
7Liisa MarttilaLiisa Marttila (-07)HämeenlTa 22.2.074,60 +4,4
  X/3.3     4,60/4.4     4,55/3.2     P     P     P     
8Erica SyrjäläErica Syrjälä (-06)TammRy16.3.064,47 +2,1
  3,86/1.1     4,11/1.6     4,17/1.8     4,44/1.7 =PB     X/1.4     4,47/2.1     
N17 Kuula/SP
1Julia VuoriJulia Vuori (-07)ForssSa27.11.0711,49
  10,78     X     10,92     11,49     11,12     X     
2Peppi VehmaaPeppi Vehmaa (-07)UrjU2.12.0711,30
  11,08     X     11,30     X     11,17     X     
3Vanessa SalminenVanessa Salminen (-07)ForssSa24.5.0711,24SB
  10,54 SB     11,24 SB     11,13     X     10,75     X     
4Erica SyrjäläErica Syrjälä (-06)TammRy16.3.0610,60
  9,96     X     10,39     X     X     10,60     
5Monamaria PyhältöMonamaria Pyhältö (-06)TampPy10.10.0610,53PB
  10,53 PB     9,76     X     10,31     10,41     X     
6Miina PaijaMiina Paija (-07)UrjU6.5.0710,37SB
  10,37 SB     10,10     8,92     9,76     10,17     X     
T15 100 m
1. erä
Tuuli: –1,2
1Fiona GirautFiona Giraut (-09)TampPy12.2.0914,10PB
2Fanny AlariFanny Alari (-09)PaimU21.2.0914,33
3Ella SchroderusElla Schroderus (-09)EspTa 3.5.0914,76PB
2. erä
Tuuli: –2,3
1Ida PentinlehtoIda Pentinlehto (-09)RaisKu19.2.0913,38
2Nanna HarkkiNanna Harkki (-08)LempKiYU26.7.0813,63
3Essi KinnanenEssi Kinnanen (-09)VammsVoi30.3.0913,76
4Vilma ToivonenVilma Toivonen (-08)LoimLei 4.1.0814,31
T15 800 m
1Jenni TuominenJenni Tuominen (-09)LahdA5.7.092.44,45
2Ella SchroderusElla Schroderus (-09)EspTa 3.5.092.54,50PB
T15 80 m aidat/hurdles
1. erä
Tuuli: –1,9
1Minttu LautkankareMinttu Lautkankare (-10)TuUL15.4.1013,51PB
2Feza MbonabingiFeza Mbonabingi (-08)LempKiYU18.2.0816,34SB
2. erä
Tuuli: –1,6
1Essi KinnanenEssi Kinnanen (-09)VammsVoi30.3.0913,15
2Fanni PaijaFanni Paija (-09)UrjU14.6.0913,40
3Taika KuuselaTaika Kuusela (-09)TammRy22.7.0913,68
Erin LönnqvistErin Lönnqvist (-08)LempKiYU 24.1.08DQ
T15 300 m aidat/hurdles
1Fanni PaijaFanni Paija (-09)UrjU14.6.0949,64PB
2Taika KuuselaTaika Kuusela (-09)TammRy22.7.0950,52PB
3Netta RoivainenNetta Roivainen (-09)TampPy20.10.0950,89PB
4Fiona GirautFiona Giraut (-09)TampPy12.2.0954,56PB
T15 Korkeus/HJ
1Fiona GirautFiona Giraut (-09)TampPy12.2.091,44
 1,22/-    1,28/-    1,32/O    1,36/O    1,40/XO    1,44/XO    1,48/XXX     
2Ella RajalaElla Rajala (-10)LempKiYU14.3.101,44=PB
 1,22/-    1,28/O    1,32/O    1,36/O    1,40/O    1,44/XXO =PB    1,48/XXX     
3Erin LönnqvistErin Lönnqvist (-08)LempKiYU 24.1.081,40SB
 1,22/-    1,28/-    1,32/O    1,36/O    1,40/O SB    1,44/XXX     
4Fanni PaijaFanni Paija (-09)UrjU14.6.091,40
 1,22/-    1,28/O    1,32/XO    1,36/O    1,40/XXO    1,44/XXX     
5Anni KalevaAnni Kaleva (-10)UrjU16.10.101,36SB
 1,22/O    1,28/XO    1,32/XXO    1,36/XXO SB    1,40/XXX     
6Elsa LindroosElsa Lindroos (-09)TampPy 25.9.091,32
 1,22/O    1,28/O    1,32/XO    1,36/XXX     
T15 Kuula/SP
1Tuuli LahtinenTuuli Lahtinen (-09)VehmU3.2.0911,43PB
  9,75     10,34     9,46     11,43 PB     10,70     10,93     
2Kamilla HillmanKamilla Hillman (-08)IkaalU30.4.089,76
  9,17     9,67     9,34     X     9,07     9,76     
3Fiona GirautFiona Giraut (-09)TampPy12.2.099,25PB
  9,25 PB     9,14     8,70     8,83     X     X     
4Iida LahtinenIida Lahtinen (-09)VehmU3.2.098,57
  8,50     8,55     X     8,57     X     X     
T13 60 m
1. erä
Tuuli: –0,6
1Anni RissanenAnni Rissanen (-10)NokPy12.1.10 9,37PB
2Maisa KervinenMaisa Kervinen (-10)NokPy28.2.10 9,69PB
3Minna LeinamoMinna Leinamo (-10)UrjU9.4.10 9,78PB
2. erä
Tuuli: –1,8
1Miisa LyijynenMiisa Lyijynen (-10)NokPy26.11.10 9,07PB
2Anni KalevaAnni Kaleva (-10)UrjU16.10.10 9,42
3Martta KoskivainioMartta Koskivainio (-10)MarttMu1.4.10 9,52SB
4Martina PakkanenMartina Pakkanen (-10)ViialVa23.9.10 9,59
5Amalia VirtanenAmalia Virtanen (-10)UrjU15.6.10 9,81
T13 1000 m
1Minttu LautkankareMinttu Lautkankare (-10)TuUL15.4.103.38,70PB
2Hertta IkonenHertta Ikonen (-10)VehmU 6.11.103.44,31
3Emmi VankkaEmmi Vankka (-11)UrjU16.1.113.45,45SB
4Lina SalevaLina Saleva (-10)LittTU5.10.103.49,61
5Miisa LyijynenMiisa Lyijynen (-10)NokPy26.11.104.09,33PB
6Amalia VirtanenAmalia Virtanen (-10)UrjU15.6.104.09,50PB
7Minna LeinamoMinna Leinamo (-10)UrjU9.4.104.11,24PB
8Anni RissanenAnni Rissanen (-10)NokPy12.1.104.12,67PB
9Venla UittiVenla Uitti (-11)NokPy17.2.114.53,54PB
T13 60 m aidat/hurdles
1. erä
Tuuli: –3,0
1Martta KoskivainioMartta Koskivainio (-10)MarttMu1.4.1012,55SB
2Anni RissanenAnni Rissanen (-10)NokPy12.1.1012,66PB
3Maisa KervinenMaisa Kervinen (-10)NokPy28.2.1013,53PB
2. erä
Tuuli: –3,4
1Minttu LautkankareMinttu Lautkankare (-10)TuUL15.4.1010,12
2Emmi VankkaEmmi Vankka (-11)UrjU16.1.1111,19
3Anni KalevaAnni Kaleva (-10)UrjU16.10.1012,01PB
4Fanni AlilaFanni Alila (-11)ViialVa28.4.1112,36
T13 Pituus/LJ
1Emma ToivonenEmma Toivonen (-10)LoimLei9.4.104,36 +1,7
  4,17/2.5     4,20/2.1     4,36/1.7     4,28/1.3     
2Minja KaunisharjuMinja Kaunisharju (-10)ForssSa4.4.104,17 +2,2
  4,16/2.4     4,17/2.2     4,11/1.2     4,10/2.9     
3Tiana HuhtalaTiana Huhtala (-10)ForssSa9.2.104,07 +2,8
  3,62/2.2     X/4.2     4,07/2.8     X/2.2     
4Anni KalevaAnni Kaleva (-10)UrjU16.10.104,06 +1,6PB
  X/1.9     3,94/1.7     4,03/1.6     4,06/1.6 PB     
5Emmi VankkaEmmi Vankka (-11)UrjU16.1.113,91 +2,1
  3,91/2.1     3,86/3.0     3,85/1.9     3,73/2.7     
6Olivia MattilaOlivia Mattila (-11)ForssSa28.5.113,89 +2,7PB
  3,80/1.2     3,73/2.6     3,89/2.7     3,83/2.3     
7Stella HillmanStella Hillman (-11)IkaalU 27.1.113,87 +3,3
  3,87/3.3     3,80/2.6     3,72/1.4     3,71/2.5     
8Hertta IkonenHertta Ikonen (-10)VehmU 6.11.103,85 +2,9
  3,61/1.3     3,63/2.4     3,85/2.9     3,12/3.2     
9Sissi VesakoskiSissi Vesakoski (-12)UrjU26.5.123,49 +3,1PB
  3,49/3.1     X/2.7     3,43/3.1     X/1.6     
10Minea JärnströmMinea Järnström (-11)LempKiYU18.10.113,40 +2,9
  3,26/3.6     3,40/2.9     3,37/4.0     3,36/2.5     
11Maisa KervinenMaisa Kervinen (-10)NokPy28.2.103,33 +4,9
  3,33/4.9     X/2.2     3,20/1.7 =PB     2,82/3.9     
12Tiitu MurtoniemiTiitu Murtoniemi (-13)NokU30.3.133,12 +1,7PB
  2,82/3.3     2,90/3.6     2,92/1.3 PB     3,12/1.7 PB     
13Neea BergNeea Berg (-11)UrjU2.7.113,09 +2,4PB
  3,09/2.4     X/3.5     X/3.1     X/1.4     
T13 Keihäs/JT
1Minja KaunisharjuMinja Kaunisharju (-10)ForssSa4.4.1031,69PB
  29,51     28,80     31,69 PB     30,66     
2Minttu LautkankareMinttu Lautkankare (-10)TuUL15.4.1031,32
  25,64     29,34     26,70     31,32     
3Ella RajalaElla Rajala (-10)LempKiYU14.3.1028,74
  27,10     26,18     28,74     27,62     
4Emmi VankkaEmmi Vankka (-11)UrjU16.1.1128,11PB
  27,25     28,11 PB     24,25     24,72     
5Emma ToivonenEmma Toivonen (-10)LoimLei9.4.1026,42PB
  25,77 PB     26,42 PB     26,23     21,81     
6Aino AhtiAino Ahti (-12)LempKiYU3.9.1223,65
  21,79     23,65     23,41     18,67     
7Minea JärnströmMinea Järnström (-11)LempKiYU18.10.1120,93
  19,30     16,46     20,93     20,28     
8Olivia MattilaOlivia Mattila (-11)ForssSa28.5.1120,79
  20,78     19,34     20,79     19,81     
9Viivi PakkanenViivi Pakkanen (-13)ViialVa6.7.1317,36
  17,36     17,16     16,78     15,66     
10Elli ToorikkaElli Toorikka (-13)UrjU12.8.1311,42PB
  8,64     6,96     9,37     11,42 PB     
11Venla UittiVenla Uitti (-11)NokPy17.2.119,05PB
  9,05 PB     8,93     7,68     8,68     
T12 60 m
Tuuli: –1,6
1Emmi VankkaEmmi Vankka (-11)UrjU16.1.11 8,95PB
2Fanni AlilaFanni Alila (-11)ViialVa28.4.11 9,73
3Minea JärnströmMinea Järnström (-11)LempKiYU18.10.11 9,85
4Venla UittiVenla Uitti (-11)NokPy17.2.1110,13PB
5Neea BergNeea Berg (-11)UrjU2.7.1110,54PB
T11 60 m
1. erä
Tuuli: –1,3
1Ilona RahkonenIlona Rahkonen (-12)ToijVau19.3.12 9,61PB
2Veera UittiVeera Uitti (-12)NokPy29.7.1210,10PB
3Hilkka IkonenHilkka Ikonen (-12)VehmU 2.10.1210,46PB
4Mila KataistoMila Kataisto (-12)UrjU18.1.1210,95SB
5Ronja PitkänenRonja Pitkänen (-12)NokPy12.6.1211,09
2. erä
Tuuli: –4,6
1Helmi LindforsHelmi Lindfors (-12)LittTU10.8.12 9,43
2Mette HäkkinenMette Häkkinen (-12)PunkalKu2.1.12 9,51
3Sissi VesakoskiSissi Vesakoski (-12)UrjU26.5.12 9,63
4Maisa DrudeMaisa Drude (-12)UrjU6.5.12 9,72
5Kerttu RantanenKerttu Rantanen (-12)LempKiYU20.6.12 9,78
6Roosa BergmanRoosa Bergman (-12)TuUL24.4.12 9,86
T11 1000 m
1Mette HäkkinenMette Häkkinen (-12)PunkalKu2.1.123.33,91
2Sofia ViitanenSofia Viitanen (-13)LempKiYU20.10.133.55,90SB
3Mailis IjäsMailis Ijäs (-13)KangKi12.4.134.04,73PB
4Aino AhtiAino Ahti (-12)LempKiYU3.9.124.11,49
5Viivi PakkanenViivi Pakkanen (-13)ViialVa6.7.134.14,71SB
6Elli ToorikkaElli Toorikka (-13)UrjU12.8.134.19,74SB
7Veera UittiVeera Uitti (-12)NokPy29.7.124.32,50PB
8Ronja PitkänenRonja Pitkänen (-12)NokPy12.6.124.56,08
9Saima KoskenojaSaima Koskenoja (-13)ForssSa17.9.135.33,28PB
T11 Korkeus/HJ
1Nella JokinenNella Jokinen (-13)LempKiYU5.1.131,26
 1,16/O    1,20/O    1,23/XO    1,26/O    1,29/XXX     
2Helmi LindforsHelmi Lindfors (-12)LittTU10.8.121,23PB
 1,02/O    1,08/O    1,12/O    1,16/O    1,20/O    1,23/O PB    1,26/XXX     
2Minea KaukojärviMinea Kaukojärvi (-13)ViialVa5.5.131,23PB
 1,02/O    1,08/O    1,12/O    1,16/O    1,20/O    1,23/O PB    1,26/XXX     
4Roosa BergmanRoosa Bergman (-12)TuUL24.4.121,20
 1,02/O    1,08/O    1,12/O    1,16/O    1,20/XO    1,23/XXX     
4Mette HäkkinenMette Häkkinen (-12)PunkalKu2.1.121,20
 1,08/O    1,12/O    1,16/O    1,20/XO    1,23/XXX     
6Jenna LehtiJenna Lehti (-12)KoskKai 7.3.121,16
 0,96/O    1,02/O    1,08/O    1,12/O    1,16/O    1,20/XXX     
7Hilkka IkonenHilkka Ikonen (-12)VehmU 2.10.121,12PB
 0,90/O    0,96/O    1,02/O    1,08/O    1,12/O PB    1,16/XXX     
8Mila KataistoMila Kataisto (-12)UrjU18.1.121,08SB
 0,96/O    1,02/O    1,08/O SB    1,12/XXX     
9Minja AntilaMinja Antila (-13)UrjU16.12.131,02
 0,90/O    0,96/O    1,02/XXO    1,08/XXX     
9Katarina LammiKatarina Lammi (-13)ViialVa2.1.131,02PB
 0,90/O    0,96/O    1,02/XXO PB    1,08/XXX     
11Ronja PitkänenRonja Pitkänen (-12)NokPy12.6.120,96SB
 0,96/O SB    1,02/XXX     
11Kerttu RantanenKerttu Rantanen (-12)LempKiYU20.6.120,96
 0,80/O    0,90/O    0,96/O    1,02/XXX     
13Maia JoenpaloMaia Joenpalo (-13)TammRy29.9.130,96PB
 0,80/O    0,90/O    0,96/XXO PB    1,02/XXX     
14Hellevi KoskenojaHellevi Koskenoja (-12)ForssSa30.1.120,90PB
 0,80/O    0,90/O PB    0,96/XXX     
T11 Kuula/SP
1Ilona RahkonenIlona Rahkonen (-12)ToijVau19.3.127,71
  X     7,18     7,47     7,71     
2Minea KaukojärviMinea Kaukojärvi (-13)ViialVa5.5.137,65
  7,65     6,92     7,54     7,58     
3Katarina LammiKatarina Lammi (-13)ViialVa2.1.137,61PB
  7,02     6,91     7,13     7,61 PB     
4Mette HäkkinenMette Häkkinen (-12)PunkalKu2.1.126,93
  X     6,91     6,73     6,93     
5Roosa BergmanRoosa Bergman (-12)TuUL24.4.126,85PB
  6,81     6,46     6,43     6,85 PB     
6Kerttu KoveroKerttu Kovero (-12)ToijVau28.6.126,60
  6,28     6,48     6,22     6,60     
7Lyydia ToivonenLyydia Toivonen (-13)UrjU17.2.136,48PB
  6,25 PB     6,43 PB     6,48 PB     6,09     
8Mila KataistoMila Kataisto (-12)UrjU18.1.125,82PB
  5,82 PB     5,48     5,61     5,76     
9Sissi VesakoskiSissi Vesakoski (-12)UrjU26.5.125,52PB
  5,02     5,52 PB     5,47     4,65     
10Sara-Linnea RajalaSara-Linnea Rajala (-12)UrjU29.7.125,28PB
  5,28 PB     4,99     X     5,19     
11Olivia RajalampiOlivia Rajalampi UrjU3,69PB
  X     X     3,69 PB     3,08     
T10 60 m
1. erä
Tuuli: –4,1
1Vilma RekolaVilma Rekola (-13)UrjU24.1.1310,50PB
2Maia JoenpaloMaia Joenpalo (-13)TammRy29.9.1310,69PB
3Viivi PakkanenViivi Pakkanen (-13)ViialVa6.7.1310,70
4Saima KoskenojaSaima Koskenoja (-13)ForssSa17.9.1311,89
5Olivia RajalampiOlivia Rajalampi UrjU12,25
2. erä
Tuuli: –3,1
1Nella JokinenNella Jokinen (-13)LempKiYU5.1.13 9,59
2Sofia ViitanenSofia Viitanen (-13)LempKiYU20.10.13 9,66
3Minea KaukojärviMinea Kaukojärvi (-13)ViialVa5.5.13 9,72
4Hilla TukiaHilla Tukia (-13)RaumU31.7.1310,11
5Lyydia ToivonenLyydia Toivonen (-13)UrjU17.2.1310,22
6Katarina LammiKatarina Lammi (-13)ViialVa2.1.1310,53
T9 40 m
Tuuli: –4,0
1Enni IsoviitaEnni Isoviita (-14)UrjU1.3.14 8,04
2Sofia HakalaSofia Hakala (-14)VesilVi25.10.14 8,14SB
3Kerttu RistimäkiKerttu Ristimäki (-15)ViialVa21.10.15 8,16PB
4Helka PohjolaHelka Pohjola UrjU 8,44PB
5Iina TulonenIina Tulonen (-14)UrjU8.8.14 9,05
T9 1000 m
1Sara SaloSara Salo (-15)ForssSa29.7.154.13,83PB
2Hulda IkonenHulda Ikonen (-14)VehmU15.9.144.16,72
3Venla PaijaVenla Paija (-15)UrjU12.7.154.34,36PB
4Aino OjalaAino Ojala (-16)UrjU18.1.164.35,86PB
5Aura KivistöAura Kivistö (-15)UrjU25.6.154.47,60PB
6Elsa LänninkiElsa Länninki (-15)UrjU28.1.155.08,49PB
7Helka PohjolaHelka Pohjola UrjU5.12,03PB
T9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Vilja EskolaVilja Eskola (-15)OrivPo26.8.153,22 PB
  3,22 PB     3,09     2,87     2,96     
2Hulda IkonenHulda Ikonen (-14)VehmU15.9.143,07 
  2,84     3,02     3,03     3,07     
3Aura KivistöAura Kivistö (-15)UrjU25.6.152,96 
  2,96     2,39     2,82     2,96     
4Venla PaijaVenla Paija (-15)UrjU12.7.152,77 
  2,64     2,77     2,68     2,58     
5Sara SaloSara Salo (-15)ForssSa29.7.152,65 
  2,56     2,52     2,61     2,65     
6Maisa MäkinenMaisa Mäkinen (-14)UrjU22.11.142,62 PB
  2,54     2,52     2,62 PB     2,58     
7Enni IsoviitaEnni Isoviita (-14)UrjU1.3.142,60 PB
  2,46 SB     2,47 SB     2,60 PB     2,48     
8Sofia HakalaSofia Hakala (-14)VesilVi25.10.142,58 PB
  2,58 PB     2,31     2,25     2,50     
9Kerttu RistimäkiKerttu Ristimäki (-15)ViialVa21.10.152,55 PB
  2,30 PB     2,52 PB     2,55 PB     2,20     
10Elsa LänninkiElsa Länninki (-15)UrjU28.1.152,54 PB
  2,26     2,47 =PB     2,37     2,54 PB     
11Helka PohjolaHelka Pohjola UrjU2,52 PB
  2,50 PB     2,52 PB     2,32     2,39     
12Maiju AntilaMaiju Antila (-15)UrjU3.10.152,38 
  2,35     2,38     1,74     P     
13Pihla ToorikkaPihla Toorikka (-16)UrjU7.6.162,33 
  2,33     2,29     2,30     2,30     
14Fiona JärnströmFiona Järnström (-15)LempKiYU7.11.152,18 
  2,12     2,06     2,16     2,18     
15Janna SaarinenJanna Saarinen (-15)UrjU4.2.152,15 
  1,97     1,93     1,92     2,15     
T9 Kuula/SP
1Venla PaijaVenla Paija (-15)UrjU12.7.154,09PB
  4,09 PB     3,83     3,57     3,82     
2Elsa LänninkiElsa Länninki (-15)UrjU28.1.153,98
  3,73     3,71     3,98     3,95     
3Janna SaarinenJanna Saarinen (-15)UrjU4.2.153,75PB
  3,75 PB     3,53     3,61     3,19     
4Enni IsoviitaEnni Isoviita (-14)UrjU1.3.143,75SB
  3,75 SB     2,83     3,30     3,61     
5Fiona JärnströmFiona Järnström (-15)LempKiYU7.11.153,72PB
  3,59     3,72 PB     3,60     3,69     
6Maiju AntilaMaiju Antila (-15)UrjU3.10.153,23
  3,23     2,90     2,89     3,07     
7Kerttu RistimäkiKerttu Ristimäki (-15)ViialVa21.10.152,77PB
  2,52 PB     2,60 PB     2,77 PB     2,58     
T8 40 m
1. erä
Tuuli: –1,8
1Sara SaloSara Salo (-15)ForssSa29.7.15 7,47PB
2Alina TukiaAlina Tukia (-15)RaumU10.8.15 7,85PB
3Maiju AntilaMaiju Antila (-15)UrjU3.10.15 8,16
4Fiona JärnströmFiona Järnström (-15)LempKiYU7.11.15 8,70
2. erä
Tuuli: –2,7
1Vilja EskolaVilja Eskola (-15)OrivPo26.8.15 7,28PB
2Aura KivistöAura Kivistö (-15)UrjU25.6.15 7,57
3Venla PaijaVenla Paija (-15)UrjU12.7.15 7,60PB
4Elsa LänninkiElsa Länninki (-15)UrjU28.1.15 8,15

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
22.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 1 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3
4.2.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 2
3.2.2024 Pajulahti: Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat
3.2.2024 Kajaani: Pk. kilpailut
3.2.2024 Helsinki: Helsyhallikilpailut 2
3.2.2024 Jyväskylä: Hipposhallikilpailut 2
3.2.2024 Turku: Kupittaan kisat
3.2.2024 Rovaniemi: Tunturihallikilpailut
31.1.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
27.1.2024 Ii: Testijuoksusarja 5
27.1.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
29.1.2024 Kokkola: Hallikisat
28.1.2024 Kuortane: Seiväskilpailu
28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
27.–28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
28.1.2024 Hyvinkää: Hallihypyt
28.1.2024 Oulu: Pm- hallikilpailut
28.1.2024 Lahti: Pikajuoksucup 2
28.1.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 1