TULOKSET: Pm-kilpailut, Ikaalinen, Ikaalisten urheilukenttä, 11.–12.7.2023


127 urheilijaa, 202 lajisuoritusta


Miehet
M 100 m
12.7.
Tuuli: +0,6
1Jere HaapalainenJere Haapalainen (-04)TampPy30.7.0411,03PB
2Viljami HietaharjuViljami Hietaharju (-99)IkaalU8.2.9911,06
3Mikko MäkipääMikko Mäkipää (-02)IkaalU9.1.0211,21PB
4Konsta KankainenKonsta Kankainen (-04)TampPy29.4.0411,22PB
5Eino PerämaaEino Perämaa (-04)TampPy26.3.0411,30=PB
6Antti PaasiAntti Paasi (-02)TampPy4.2.0211,79PB
7Miika NiemeläMiika Niemelä (-05)LempKiYU25.2.0512,08
Alkuerät 12.7.
1. erä
Tuuli: –0,5
1Jere HaapalainenJere Haapalainen (-04)TampPy30.7.0411,12SB
2Konsta KankainenKonsta Kankainen (-04)TampPy29.4.0411,29PB
3Patrik JärvinenPatrik Järvinen (-04)TampPy23.10.0411,64
4Mikko MurtoMikko Murto (-04)TampPy2.6.0412,01SB
5Miika NiemeläMiika Niemelä (-05)LempKiYU25.2.0512,10
6Tuomas MäkeläTuomas Mäkelä (-08)IkaalU30.4.0812,69
2. erä
Tuuli: +1,0
1Viljami HietaharjuViljami Hietaharju (-99)IkaalU8.2.9911,05SB
2Eino PerämaaEino Perämaa (-04)TampPy26.3.0411,30PB
3Mikko MäkipääMikko Mäkipää (-02)IkaalU9.1.0211,34SB
4Juho KahelinJuho Kahelin (-02)TampPy17.12.0211,73SB
5Antti PaasiAntti Paasi (-02)TampPy4.2.0211,86PB
M 200 m
11.7.
1. erä
Tuuli: 0,0
1Antti PaasiAntti Paasi (-02)TampPy4.2.0224,11PB
2Rasmus SalminenRasmus Salminen (-08)ForssSa20.11.0825,36PB
3Tuomas MäkeläTuomas Mäkelä (-08)IkaalU30.4.0825,55PB
4Harri KauranenHarri Kauranen (-64)HämeenlTa30.3.6426,26SB
5Timofei KarpovTimofei Karpov (-11)IkaalU10.1.1127,35PB
2. erä
Tuuli: 0,0
1Jere HaapalainenJere Haapalainen (-04)TampPy30.7.0422,10
2Aatu VaittinenAatu Vaittinen (-05)LempKiYU11.5.0522,33
3Konsta KankainenKonsta Kankainen (-04)TampPy29.4.0422,74PB
4Eino PerämaaEino Perämaa (-04)TampPy26.3.0422,84
5Mikko MäkipääMikko Mäkipää (-02)IkaalU9.1.0222,90PB
6Tarmo TakalaTarmo Takala (-05)TampPy1.4.0524,17
7Daniel SillanpääDaniel Sillanpää (-07)IkaalU5.5.0724,67
M 400 m
12.7.
1Eino PerämaaEino Perämaa (-04)TampPy26.3.04 51,04PB
2Konsta KankainenKonsta Kankainen (-04)TampPy29.4.04 52,27PB
3Elias KeräläElias Kerälä (-07)HämeenlTa18.4.07 53,09PB
4Timofei KarpovTimofei Karpov (-11)IkaalU10.1.11 63,56PB
M 800 m
11.7.
1Oskari KangasniemiOskari Kangasniemi (-02)IkaalU3.3.022.02,83SB
2Jesse SaloJesse Salo (-06)LempKiYU20.3.062.09,42
3Teppo SyrjäläTeppo Syrjälä (-75)TampPy8.10.752.11,35SB
4Samuel KiviharjuSamuel Kiviharju (-06)LempKiYU25.6.062.11,83
Samuli KeroSamuli Kero (-02)VammsVoi1.6.022.05,94 kilp. ulkop.
Patrik JärvinenPatrik Järvinen (-04)TampPy23.10.04DNF
M 1500 m
12.7.
1Elias VirtanenElias Virtanen (-04)HämeenlTa26.3.04 4.16,95
2Teppo SyrjäläTeppo Syrjälä (-75)TampPy8.10.75 4.22,44SB
3Samuel KiviharjuSamuel Kiviharju (-06)LempKiYU25.6.06 4.41,25PB
4Jouko UusitaloJouko Uusitalo (-87)IkaalU20.4.87 4.47,14
5Marius RiihimäkiMarius Riihimäki (-07)TampPy16.3.07 4.48,03PB
6Vilho VehmasVilho Vehmas (-07)UrjU 18.9.07 4.53,48PB
7Eliel KärkkäinenEliel Kärkkäinen (-08)IkaalU 8.7.08 4.55,67PB
8Arttu ViljanenArttu Viljanen (-07)TampPy17.12.07 4.57,98PB
9Linus KärkkäinenLinus Kärkkäinen (-10)IkaalU 19.8.10 5.06,45PB
10Niilo VehmasNiilo Vehmas (-10)UrjU10.4.10 5.28,84PB
11Aarni KärkkäinenAarni Kärkkäinen (-12)IkaalU22.12.12 5.37,74PB
M 5000 m
11.7.
1Aleksi KiveläAleksi Kivelä (-00)LempKiYU23.5.0015.17,79SB
2Elias VirtanenElias Virtanen (-04)HämeenlTa26.3.0416.03,06PB
3Joonas KuismaJoonas Kuisma (-93)TeivoSt9.12.9316.53,52SB
4Lassi HopeasaloLassi Hopeasalo (-96)TeivoSt1.6.9617.02,28SB
5Riku-Antti NaskaliRiku-Antti Naskali (-91)KylmäkVei20.11.9117.07,18SB
6Jouko UusitaloJouko Uusitalo (-87)IkaalU20.4.8718.31,30PB
7Rauno KoivistoRauno Koivisto (-69)IkaalU20.8.6920.18,55SB
Lasse SuonpääLasse Suonpää (-86)KanksLei9.3.8616.14,00 kilp. ulkop.
Soini VirtanenSoini Virtanen (-01)RauhalRR9.1.0118.10,37PB kilp. ulkop.
M 3000 m esteet/SC
11.7.
1Jani HevonojaJani Hevonoja (-74)KylmäkVei19.10.7412.09,43
M 400 m aidat/hurdles
11.7.
1Eino PerämaaEino Perämaa (-04)TampPy26.3.04 56,95PB
2Juho MantilaJuho Mantila (-05)HämeenlTa26.5.05 57,56PB
M Korkeus/HJ
11.7.
1Matias MustonenMatias Mustonen (-97)LempKiYU21.4.972,05
 1,80/O    1,85/O    1,90/O    1,95/O    2,00/O    2,05/XO    2,10/XXX     
2Joonatan VeijolaJoonatan Veijola (-02)HämeenlTa9.7.021,95SB
 1,80/O    1,85/O    1,90/XXO    1,95/XXO SB    2,00/XXX     
3Lassi RaunioLassi Raunio (-83)TampPy11.10.831,70SB
 1,70/XO SB    1,75/-    1,80/XXX     
4Aaro HartikainenAaro Hartikainen (-07)TampPy15.5.071,65
 1,60/O    1,65/XO    1,70/XXX     
5Eemeli RaunioEemeli Raunio (-09)TampPy 12.2.091,65
 1,60/XO    1,65/XXO    1,70/XXX     
Arttu ViljanenArttu Viljanen (-07)TampPy17.12.07NH
M Seiväs/PV
12.7.
1Atte KuuselaAtte Kuusela (-05)TammRy17.10.054,30
 4,00/O    4,10/---    4,20/O    4,30/O    4,40/XXX     
2Juuso HassiJuuso Hassi (-93)OrivPo4.4.934,20
 4,00/O    4,10/---    4,20/O    4,30/---    4,40/XXX     
3Aapo NärhiAapo Närhi (-07)LempKiYU7.4.074,10
 3,80/XO    3,90/---    4,00/XXO    4,10/XXO    4,20/XXX     
Ville KattelusVille Kattelus (-92)YlihJu 2.6.92NH kilp. ulkop.
 3,80/XXX     
M Pituus/LJ
11.7.
1Eero HaapalaEero Haapala (-89)IkaalU10.7.897,36 +0,1SB
  7,36/0.1 SB     6,95/0.4     4,79/0.3     P     P     P     
2Juho KahelinJuho Kahelin (-02)TampPy17.12.026,62 +1,5PB
  6,37/0.2     X/0.5     6,62/1.5 PB     6,59/0.4     X/0.5     6,42/1.0     
3Mikko MäkipääMikko Mäkipää (-02)IkaalU9.1.026,28 +1,0SB
  X/0.3     6,02/0.9     6,28/1.0 SB     X/0.9     6,20/-0.3     X/1.2     
4Santeri HaapamäkiSanteri Haapamäki (-05)TampPy12.2.056,18 +0,5PB
  5,94     3,98/0.8     6,18/0.5 PB     4,20/0.2     P     P     
5Tuomas MäkeläTuomas Mäkelä (-08)IkaalU30.4.085,80 +1,4PB
  5,62/0.5     5,60/-1.1     5,80/1.4 PB     5,68/1.3     P     5,64/-2.0     
6Leevi OrtjuLeevi Ortju (-07)TampPy12.3.075,12 –0,5
  4,67/0.8     X/0.5     5,12/-0.5     4,95/0.7     5,07/-0.7     P     
7Miro MäkinenMiro Mäkinen (-05)TampPy4.5.054,55 –0,1
  X/0.4     X/0.4     2,77/-0.2     X/0.4     4,55/-0.1     X/0.2     
M Kolmiloikka/TJ
12.7.
1Niklas PiirainenNiklas Piirainen (-06)LempKiYU25.5.0613,51 –0,5
  X/0.3     13,41/0.4     X/0.8     X/0.4     P/0.0     13,51/-0.5     
2Eelis HarjunmaaEelis Harjunmaa (-05)TampPy8.4.0513,40 +0,2PB
  X/0.4     13,22/-0.2     X/1.0     X/0.3     X/0.7     13,40/0.2 PB     
3Tuomas MäkeläTuomas Mäkelä (-08)IkaalU30.4.0812,13 +0,8SB
  12,13/0.8 SB     X/1.4     11,98/1.3     11,95/-0.1     P/0.0     12,06/-1.0     
4Joni SalminenJoni Salminen (-84)ForssSa18.5.8412,13 +0,6SB
  11,79/-0.9 SB     11,58/0.5     X/0.5     P/0.0     11,74/-0.6     12,13/0.6 SB     
5Rasmus SalminenRasmus Salminen (-08)ForssSa20.11.0812,09 +0,2PB
  X/-0.4     X/0.4     12,09/0.2 PB     11,84/-0.5     P/0.0     X/0.0     
6Anselmi JaatinenAnselmi Jaatinen (-04)UrjU23.2.0412,07 +0,4PB
  11,60/0.4     11,64/0.6     11,56/0.5     11,39/0.6     11,77/0.2     12,07/0.4 PB     
Niko SimolaNiko Simola (-93)VammsVoi23.4.9314,42 +0,2SB kilp. ulkop.
  X/0.6     14,23/0.2 SB     X/0.7     P/0.0     X/0.2     14,42/0.2 SB     
Santeri HaapamäkiSanteri Haapamäki (-05)TampPy12.2.05NM +0,4
  X/0.4     P/0.0     P/0.0     P/0.0     P/0.0     P/0.0     
M Kuula/SP
11.7.
1Kalle KiviojaKalle Kivioja (-93)NokU9.1.9313,05SB
  X     X     12,39 SB     13,05 SB     X     X     
2Lauri LaasalaLauri Laasala (-81)ToijVau7.8.8112,84
  12,18     12,09     12,15     X     X     12,84     
3Tuomas MäkeläTuomas Mäkelä (-08)IkaalU30.4.0810,04PB
  9,39 PB     9,93 PB     9,94 PB     X     10,04 PB     X     
4Matti SaunanenMatti Saunanen (-75)IkaalU18.10.758,65
  7,51     8,49     X     8,48     8,03     8,65     
Arttu KorkeasaloArttu Korkeasalo (-00)LielKi4.2.00NM
  X     X     X     X     X     X     
M Kiekko/DT
12.7.
1Kalle KiviojaKalle Kivioja (-93)NokU9.1.9348,98
  45,69     46,20     45,40     46,87     48,98     X     
2Olli NiemiOlli Niemi (-98)KangKi1.5.9846,26
  44,81     45,12     X     46,26     X     X     
3Joni SalminenJoni Salminen (-84)ForssSa18.5.8433,77SB
  33,77 SB     X     X     X     X     X     
4Matti SaunanenMatti Saunanen (-75)IkaalU18.10.7521,24
  19,79     18,96     20,90     20,71     21,24     20,38     
Juha LahdenrantaJuha Lahdenranta (-76)PorinYU12.6.7647,93SB kilp. ulkop.
  47,93 SB     45,90     X     47,00     47,27     46,83     
M Keihäs/JT
12.7.
1Joonas OksanenJoonas Oksanen (-95)TampPy17.1.9565,85
  X     63,75     63,26     X     65,85     X     
2Henri-Jussi KurvinenHenri-Jussi Kurvinen (-96)VehmU30.12.9659,08
  X     X     59,08     X     57,98     X     
3Henri KorhonenHenri Korhonen (-94)TampPy19.10.9456,38
  55,48     X     56,38     X     P     X     
4Juuso HassiJuuso Hassi (-93)OrivPo4.4.9351,88
  50,07     51,88     P     P     P     P     
5Miro MäkinenMiro Mäkinen (-05)TampPy4.5.0546,22PB
  42,21 PB     42,43 PB     44,14 PB     46,22 PB     X     45,17     
6Joni SalminenJoni Salminen (-84)ForssSa18.5.8441,49SB
  38,40 SB     41,49 SB     X     X     P     P     
7Matti SaunanenMatti Saunanen (-75)IkaalU18.10.7531,26SB
  25,41     31,26 SB     X     29,08     28,60     28,31     
Naiset
N 100 m
12.7.
Tuuli: 0,0
1Ada VarvioAda Varvio (-03)TampPy7.5.0312,74PB
2Amanda LehtimäkiAmanda Lehtimäki (-05)ForssSa17.12.0512,95PB
3Josefina SalmiJosefina Salmi (-04)IkaalU28.8.0412,96
4Monamaria PyhältöMonamaria Pyhältö (-06)TampPy10.10.0613,12
5Ella KurulaElla Kurula (-08)IkaalU 17.2.0813,20=SB
6Tiia PirinenTiia Pirinen (-97)TampPy11.2.9713,38
7Pinja LehtinenPinja Lehtinen (-01)LempKiYU18.8.0113,69
8Ella RouhiainenElla Rouhiainen (-10)IkaalU21.10.1013,82
Alkuerät 12.7.
1. erä
Tuuli: +0,4
1Ada VarvioAda Varvio (-03)TampPy7.5.0312,92
2Monamaria PyhältöMonamaria Pyhältö (-06)TampPy10.10.0613,07
3Ella KurulaElla Kurula (-08)IkaalU 17.2.0813,20SB
4Pinja LehtinenPinja Lehtinen (-01)LempKiYU18.8.0113,40SB
5Ella RouhiainenElla Rouhiainen (-10)IkaalU21.10.1013,72PB
Petra BromanPetra Broman (-07)PorinYU 30.11.0713,53 kilp. ulkop.
2. erä
Tuuli: +0,3
1Josefina SalmiJosefina Salmi (-04)IkaalU28.8.0413,02
2Amanda LehtimäkiAmanda Lehtimäki (-05)ForssSa17.12.0513,07
3Tiia PirinenTiia Pirinen (-97)TampPy11.2.9713,51
4Fanny RantanenFanny Rantanen (-06)TampPy16.12.0614,52
Milja MiikkulainenMilja Miikkulainen (-07)PorinYU2.12.0712,84 kilp. ulkop.
N 200 m
11.7.
1. erä
Tuuli: 0,0
1Ella RouhiainenElla Rouhiainen (-10)IkaalU21.10.1028,43PB
2Unni LeinonenUnni Leinonen (-06)TampPy29.6.0628,96
3Fanny RantanenFanny Rantanen (-06)TampPy16.12.0629,83
4Maija MäntyläMaija Mäntylä (-09)TampPy22.4.0931,01PB
Petra BromanPetra Broman (-07)PorinYU 30.11.0727,89 kilp. ulkop.
2. erä
Tuuli: +0,3
1Emmi SaveniusEmmi Savenius (-06)VehmU26.4.0625,01SB
2Alisa AaltoAlisa Aalto (-99)TampPy22.1.9925,51
3Carita KivimäkiCarita Kivimäki (-05)IkaalU9.10.0525,54
4Aino EnoAino Eno (-01)TampU17.6.0126,29PB
5Ada VarvioAda Varvio (-03)TampPy7.5.0326,32PB
6Erika VälkkynenErika Välkkynen (-04)HämeenlTa20.2.0427,19SB
7Tiia PirinenTiia Pirinen (-97)TampPy11.2.9727,87
Milja MiikkulainenMilja Miikkulainen (-07)PorinYU2.12.0726,15 kilp. ulkop.
N 400 m
12.7.
1Carita KivimäkiCarita Kivimäki (-05)IkaalU9.10.05 58,87
2Aino EnoAino Eno (-01)TampU17.6.01 59,93PB
3Miranda LehtimäkiMiranda Lehtimäki (-07)ForssSa18.2.07 60,63PB
4Ada VarvioAda Varvio (-03)TampPy7.5.03 61,04PB
5Alisa PennanenAlisa Pennanen (-01)ForssSa26.3.01 63,17
6Tiia PirinenTiia Pirinen (-97)TampPy11.2.97 66,55
7Unni LeinonenUnni Leinonen (-06)TampPy29.6.06 68,05PB
8Lotta SavilahtiLotta Savilahti (-07)TampPy24.3.07 69,27PB
N 800 m
11.7.
1Alisa PennanenAlisa Pennanen (-01)ForssSa26.3.012.24,48
2Suvi RantalaSuvi Rantala (-02)HämeenlTa31.8.022.25,19
3Iina SaranpääIina Saranpää (-10)NokU19.2.102.25,96PB kk13
4Reea HiiteläReea Hiitelä (-09)TampPy29.7.092.31,87PB
5Pinja KykkänenPinja Kykkänen (-06)TampPy27.2.062.33,60
6Moonika RiihimäkiMoonika Riihimäki (-09)TampPy8.9.092.37,18
7Aida KoskensaloAida Koskensalo (-09)IkaalU 30.6.092.52,19PB
N 1500 m
12.7.
1Tuuli MurtoniemiTuuli Murtoniemi (-05)NokU22.5.05 6.41,92PB
N 5000 m
11.7.
1Saara KauranenSaara Kauranen (-91)HämeenlTa7.9.9120.41,71SB
N 3000 m esteet/SC
12.7.
1Suvi RantalaSuvi Rantala (-02)HämeenlTa31.8.0212.43,25PB
N 100 m aidat/hurdles
12.7.
Tuuli: +1,3
1Pinja LehtinenPinja Lehtinen (-01)LempKiYU18.8.0114,82SB
2Anna PyykköAnna Pyykkö (-03)OrivPo14.2.0315,34
N 400 m aidat/hurdles
11.7.
1Vilma VäliharjuVilma Väliharju (-04)TampPy28.4.04 60,06PB 19-v. EM-raja
2Miranda LehtimäkiMiranda Lehtimäki (-07)ForssSa18.2.07 66,54
N Korkeus/HJ
12.7.
1Aino AaltoAino Aalto (-06)VehmU6.6.061,70
 1,60/O    1,65/O    1,70/XXO    1,72/XXX     
2Ella MikkolaElla Mikkola (-07)TampPy10.11.071,65
 1,60/O    1,65/XO    1,70/XXX     
N Seiväs/PV
11.7.
1Aino SuorsaAino Suorsa (-03)OrivPo31.3.033,45
 3,35/O    3,45/XO    3,55/XXX     
Elsi KarjanlahtiElsi Karjanlahti (-07)SeinäjsU26.1.073,45=SB kilp. ulkop.
 3,15/O    3,25/O    3,35/O    3,45/XO =SB    3,55/XXX     
N Pituus/LJ
11.7.
1Oona KokkoOona Kokko (-06)TampPy12.8.065,33 –1,3PB
  5,27/-0.5     4,98/-0.3     5,19/-0.9     5,12/-0.5     4,90/-1.4     5,33/-1.3 PB     
2Arlena MikkonenArlena Mikkonen (-97)TampU9.8.975,30 –0,4
  5,23/-1.0     X/-0.3     5,19/-0.4     5,18/-0.8     5,30/-0.4     X/-0.7     
3Pinja LehtinenPinja Lehtinen (-01)LempKiYU18.8.015,27 –0,9SB
  5,20/-0.5 SB     5,20/0.4 =SB     5,25/-0.5 SB     X/-0.7     5,27/-0.1 SB     5,27/-0.9 =SB     
4Jenni SormunenJenni Sormunen (-05)IkaalU25.3.055,10 –0,6SB
  4,99/0.2 SB     X/-1.2     4,90/-1.3     4,96/-1.3     5,01/-0.3 SB     5,10/-0.6 SB     
5Monamaria PyhältöMonamaria Pyhältö (-06)TampPy10.10.065,09 –0,4
  X/-0.7     5,04/-0.7     4,75/0.2     4,89/-0.4     5,09/-0.4     5,00/-1.2     
6Ella KurulaElla Kurula (-08)IkaalU 17.2.084,78 –0,9
  4,66/-0.5     4,69/-1.3     4,78/-0.9     3,40/-1.1     4,75/-0.6     4,69/-0.8     
7Kamilla HillmanKamilla Hillman (-08)IkaalU30.4.084,66 –0,6
  4,55/-0.4     4,64/0.7     4,49/-0.3     4,44/-0.7     4,66/-0.6     4,64/-0.6     
8Lumi RekoniusLumi Rekonius (-08)TampPy 20.6.084,29 –0,8
  4,07/-0.2     4,22/0.4     4,29/-0.8     X/-1.0     X/-0.9     X/-0.8     
9Maija MäntyläMaija Mäntylä (-09)TampPy22.4.093,91 +0,5
  3,73/-0.7     3,67/-1.4     3,91/0.5     
10Josefina SalmiJosefina Salmi (-04)IkaalU28.8.041,99 –0,6
  1,99/-0.6     X/0.8     X/-1.0     
Veera KetonenVeera Ketonen (-06)IlmajKi7.4.065,44 –0,2PB kilp. ulkop.
  5,44/-0.1 PB     5,44/-0.2 =PB     5,21/0.2     
Susanna KiviojaSusanna Kivioja (-06)IlmajKi23.2.064,76 –1,6 kilp. ulkop.
  X/-0.7     4,76/-1.6     X/-0.5     
N Kolmiloikka/TJ
12.7.
1Vanessa SalminenVanessa Salminen (-07)ForssSa24.5.0711,00 +1,2
  10,13/-0.5     X/1.6     11,00/1.2     10,84/-0.4     X/1.4     10,76/-0.7     
2Jenni SormunenJenni Sormunen (-05)IkaalU25.3.0510,80 +0,2SB
  10,06/-0.6 SB     10,80/0.2 SB     P/0.0     10,39/0.5     10,78/-0.6     10,73/0.2     
3Roosa MyllymäkiRoosa Myllymäki (-05)TampPy8.9.0510,79 +0,4
  10,55/-0.6     10,66/-0.5     10,70/0.6     X/-0.4     10,72/-0.6     10,79/0.4     
4Monamaria PyhältöMonamaria Pyhältö (-06)TampPy10.10.0610,72 +1,6SB
  10,51/1.2 SB     10,63/0.4 SB     10,59/-0.2     10,72/1.6 SB     10,55/0.4     X/0.5     
5Unni LeinonenUnni Leinonen (-06)TampPy29.6.0610,52 +0,5PB
  9,18/0.3 SB     10,52/0.5 PB     9,30/1.5     10,15/0.8     10,26/0.2     X/1.6     
6Tuuli MurtoniemiTuuli Murtoniemi (-05)NokU22.5.0510,14 +1,1PB
  9,98/-0.8 SB     10,10/0.7 PB     10,14/1.1 PB     9,98/0.5     9,64/-0.5     10,11/0.6     
N Kuula/SP
12.7.
1Kaisa KymäläinenKaisa Kymäläinen (-94)HirsPy11.10.9416,19SB
  15,40     15,64     15,67     16,19 SB     15,41     15,99     
2Vilma KeräläVilma Kerälä (-05)HämeenlTa14.4.0513,16PB
  12,95 PB     12,59     X     13,09 PB     13,16 PB     X     
3Oona ViljanenOona Viljanen (-03)OrivPo7.10.0313,14
  12,75     12,61     X     13,14     13,04     13,09     
4Nelli TalvitieNelli Talvitie (-01)TampPy27.5.0113,09
  13,09     X     12,89     X     X     12,66     
5Venla RuotanenVenla Ruotanen (-99)TampPy9.3.9912,44PB
  11,92     12,44 PB     12,22     X     12,22     X     
6Julia VuoriJulia Vuori (-07)ForssSa27.11.0710,39PB
  9,78 PB     9,72     9,62     9,67     9,61     10,39 PB     
7Peppi VehmaaPeppi Vehmaa (-07)UrjU2.12.079,95PB
  9,56 PB     9,68 PB     X     X     9,95 PB     9,56     
N Kiekko/DT
11.7.
1Salla SipponenSalla Sipponen (-95)TampPy13.3.9555,68
  53,64     52,92     52,67     53,29     52,05     55,68     
2Helena LeveelahtiHelena Leveelahti (-99)VirtU30.9.9953,57
  52,24     52,63     X     52,70     X     53,57     
3Nelli TalvitieNelli Talvitie (-01)TampPy27.5.0143,53
  42,55     43,07     X     X     X     43,53     
4Anni VähäkoskiAnni Vähäkoski (-02)TampU2.5.0241,01
  X     40,61     41,01     X     X     40,05     
5Nilla RättyäNilla Rättyä (-01)TampPy19.7.0140,68
  40,68     X     39,22     X     X     X     
6Martta LaineMartta Laine (-06)ValkHa13.3.0640,66
  40,37     40,66     X     X     X     X     
7Iiris VeijolaIiris Veijola (-05)HämeenlTa4.4.0538,88
  X     38,88     X     X     X     X     
8Vanessa SalminenVanessa Salminen (-07)ForssSa24.5.0734,00
  X     X     34,00     X     X     X     
Peppi VehmaaPeppi Vehmaa (-07)UrjU2.12.07NM
  X     X     X     
N Keihäs/JT
12.7.
1Ronja KoivistoRonja Koivisto (-00)TampPy13.9.0042,54
  41,00     42,54     42,31     41,66     X     41,29     
2Oona ViljanenOona Viljanen (-03)OrivPo7.10.0340,52PB
  36,70     39,68 SB     40,52 PB     37,74     37,40     38,53     
3Venla RuotanenVenla Ruotanen (-99)TampPy9.3.9928,13
  X     X     26,44     27,91     X     28,13     
4Fanny RantanenFanny Rantanen (-06)TampPy16.12.0626,49PB
  26,49 PB     X     22,51     21,44     22,49     23,93     
Sanni HirttiöSanni Hirttiö (-03)TampPy13.12.03NM
  X     X     X     X     X     P     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
24.–25.2.2024 Mustasaari: 22-, 19- ja 17-v. SM-hallikilpailut
25.2.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallimoniottelut
24.2.2024 Pori: Karhuhallin keihäs
22.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 1 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3
4.2.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 2
3.2.2024 Pajulahti: Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat
3.2.2024 Kajaani: Pk. kilpailut
3.2.2024 Helsinki: Helsyhallikilpailut 2
3.2.2024 Jyväskylä: Hipposhallikilpailut 2
3.2.2024 Turku: Kupittaan kisat
3.2.2024 Rovaniemi: Tunturihallikilpailut
31.1.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
27.1.2024 Ii: Testijuoksusarja 5
27.1.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
29.1.2024 Kokkola: Hallikisat
28.1.2024 Kuortane: Seiväskilpailu
28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
27.–28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
28.1.2024 Hyvinkää: Hallihypyt