TULOKSET: Pm-kilpailut, Turku, Paavo Nurmen stadion, Urheilupuisto, 11.7.2023


191 urheilijaa, 238 lajisuoritusta

Miehet
M 200 m
1. erä
Tuuli: –0,4
1Akseli HyytiäAkseli Hyytiä (-04)LaitJy11.4.0424,77SB
2Rikhard LehtinenRikhard Lehtinen (-00)JyväskKU16.5.0025,89SB
3Eetu KuismaEetu Kuisma (-99)TurKU10.3.9926,75SB
2. erä
Tuuli: +0,7
1Konsta GröndahlKonsta Gröndahl (-01)TuUL9.9.0122,31
2Stephen KurkiStephen Kurki (-04)NaantLöy 17.3.0423,02PB
3Markus TeijulaMarkus Teijula (-98)NaantLöy30.1.9823,18SB
4Aleksi ViitamäkiAleksi Viitamäki (-02)LiedPa20.4.0223,43
5Markku TervoMarkku Tervo (-88)HKV8.8.8824,36
M 800 m
1. erä
1Markus TeijulaMarkus Teijula (-98)NaantLöy30.1.981.59,20
2Niko MyllynenNiko Myllynen (-05)TurWei10.5.052.05,65PB
3Stephen KurkiStephen Kurki (-04)NaantLöy 17.3.042.05,93PB
M 3000 m
1Niklas WihlmanNiklas Wihlman (-85)TuUL5.3.85 8.41,38SB
2Jaakko KeroJaakko Kero (-72)TuUL3.9.72 9.17,83SB
3Jukka KeroJukka Kero (-74)TuUL12.6.7410.09,57SB
4Lasse KeroLasse Kero (-77)TuUL3.6.7710.19,81SB
5Tyko SuomiTyko Suomi (-05)ForssSa14.3.0510.53,55SB
M 400 m aidat/hurdles
1Kalle KompuinenKalle Kompuinen (-99)LiedPa12.4.99 52,58
2Samuli RaikunenSamuli Raikunen (-96)LiedPa27.5.96 54,18SB
3Markus HurriMarkus Hurri (-00)LiedPa5.1.00 55,41
4Riku UusitaloRiku Uusitalo (-05)TuUL3.1.05 56,99
M Korkeus/HJ
1Samuli NurminenSamuli Nurminen (-81)RaumU28.1.811,87SB
 1,72/O    1,77/-    1,82/O    1,87/XO SB    1,90/XXX     
2Heikki PärnäHeikki Pärnä (-81)TuUL6.4.811,72
 1,72/O    1,77/XXX     
M Kuula/SP
1Miika LahtonenMiika Lahtonen (-03)MynämI8.6.0316,03
  15,35     X     X     X     X     16,03     
2Mico EkmanMico Ekman (-03)PiikkKe19.2.0312,14SB
  11,56 SB     12,14 SB     X     X     11,95     X     
3Lari AutioLari Autio (-95)TuUL23.3.9510,39SB
  10,39 SB     X     10,28     X     10,02     9,94     
M Keihäs/JT
1Akseli HyytiäAkseli Hyytiä (-04)LaitJy11.4.0450,36SB
  49,29 SB     45,59     50,36 SB     49,90     46,16     46,83     
2Petteri SoininenPetteri Soininen (-85)RaisKu16.10.8540,67
  40,67     X     X     39,03     39,15     X     
M19 Kuula/SP
1Juho SuominenJuho Suominen (-04)PiikkKe26.6.0416,43PB
  16,29     X     15,85     15,80     16,43 PB     X     
2Aapo KalajokiAapo Kalajoki (-05)TuUL26.9.0515,19
  X     14,78     X     14,97     15,19     X     
M17 200 m
1. erä
Tuuli: –0,8
1Hannu SjöblomHannu Sjöblom (-06)LoimLei7.6.0623,07PB
2Eemil AaltonenEemil Aaltonen (-06)TuUL22.3.0624,64PB
3Elias HyytiäElias Hyytiä (-07)LaitJy13.8.0724,92PB
4Eero HakolaEero Hakola (-08)LiedPa19.1.0825,04PB
5Aleksanteri NyholmAleksanteri Nyholm (-07)TuUL7.1.0725,26PB
6Niklas OjanenNiklas Ojanen (-09)TuUL2.12.0926,51PB
2. erä
Tuuli: +0,4
1Niklas TamminenNiklas Tamminen (-07)TuUL10.10.0723,82
2Lukas BrandtLukas Brandt (-08)NaantLöy25.4.0824,77PB
3Anton LaineAnton Laine (-08)MaskKa 7.4.0824,79PB
4Richard LindqvistRichard Lindqvist (-09)TuUL4.8.0925,18PB
5Juuso RasiJuuso Rasi (-08)MaskKa 18.5.0825,21PB
6Ville SuomalainenVille Suomalainen (-07)TuTo24.6.0728,16PB
M17 800 m
1Jonne AhoJonne Aho (-07)SalVil25.4.072.17,45PB
2Konsta SaariKonsta Saari (-08)KiukKi 24.4.082.20,19PB
M17 3000 m
1Aleksi AhlforsAleksi Ahlfors (-07)RaumU9.4.07 9.08,61PB
2Tatu VirtanenTatu Virtanen (-08)LiedPa 25.2.08 9.09,51PB kk15
3Atte VirtanenAtte Virtanen (-08)LiedPa 25.2.08 9.29,47PB
4Matias MikkolaMatias Mikkola (-07)ViipU16.4.07 9.59,24PB
M17 Korkeus/HJ
1Taavi TuominenTaavi Tuominen (-06)RaisKu4.6.061,70PB
 1,55/O    1,60/O    1,65/O    1,70/XO PB    1,72/XXX     
2Elias HyytiäElias Hyytiä (-07)LaitJy13.8.071,65
 1,55/XO    1,60/XO    1,65/O    1,70/XXX     
M17 Kolmiloikka/TJ
1Niko KaunistoNiko Kaunisto (-07)NaantLöy11.2.0712,33 +1,3
  X     X     X     11,68/-0.1     11,84/0.6     12,33/1.3     
2Taavi TuominenTaavi Tuominen (-06)RaisKu4.6.0612,01 +0,4
  X     X     12,01/0.4     11,10/0.2     P/0.0     X     
3Olli PäkkiläOlli Päkkilä (-07)TurWei23.3.0711,72 nwnd
  11,25/1.2 SB     10,24/-0.7     11,26/1.2 SB     10,95/0.8     11,58/0.8 SB     11,72 SB     
4Ville SuomalainenVille Suomalainen (-07)TuTo24.6.078,96 +0,3PB
  8,96/0.3 PB     8,83/0.2     8,89/0.6     8,18     P     P     
M17 Kuula/SP
1Valtteri ValtonenValtteri Valtonen (-06)LaitJy10.3.0614,76
  X     X     14,76     X     X     X     
2Luka LujasmaaLuka Lujasmaa (-06)SalVil5.4.0614,02SB
  13,42     X     14,02 SB     13,80     13,60     X     
3Olli PäkkiläOlli Päkkilä (-07)TurWei23.3.0712,23
  11,15     12,07     11,55     11,68     11,52     12,23     
4Lenni MajasuoLenni Majasuo (-07)TuUL26.4.0711,16
  11,02     11,13     11,03     X     11,16     X     
5Artturi GauffinArtturi Gauffin (-06)KaarUra 30.5.0610,56
  X     10,55     X     X     10,56     X     
M17 Keihäs/JT
1Valtteri ValtonenValtteri Valtonen (-06)LaitJy10.3.0652,01PB
  X     X     49,77 PB     52,01 PB     X     X     
2Nooa LaitinenNooa Laitinen (-07)KaarUra21.5.0746,16
  X     X     41,73     40,12     46,16     X     
3Ville SuomalainenVille Suomalainen (-07)TuTo24.6.0729,20
  27,35     X     X     29,20     28,41     26,66     
P15 800 m
1Eero LahdenkauppiEero Lahdenkauppi (-08)TuUL1.3.082.11,11
2Emil SeppäläEmil Seppälä (-08)TuUL22.2.082.15,68
P15 300 m aidat/hurdles
1Nikolas LindénNikolas Lindén (-08)LoimLei4.7.0847,89PB
P15 Korkeus/HJ
1Carlos MattssonCarlos Mattsson (-08)TuUL1.10.081,57PB
 1,22/-    1,27/-    1,32/-    1,37/-    1,42/-    1,47/O    1,57/O PB    1,62/XXX     
2Eelis EskolaEelis Eskola (-08)NousSu 31.7.081,42SB
 1,22/-    1,27/-    1,32/-    1,37/O    1,42/O SB    1,47/X--     
3Noah LaapioNoah Laapio (-08)TuTo25.6.081,37PB
 1,22/O    1,27/O    1,32/XXO    1,37/O PB    1,42/XXX     
P15 Kolmiloikka/TJ
1Eero HakolaEero Hakola (-08)LiedPa19.1.0811,38 +0,2PB
  X     11,38/0.2 PB     11,20/1.0     X     P     P     
P15 Kuula/SP
1Eelis EskolaEelis Eskola (-08)NousSu 31.7.0812,86PB
  12,09     12,48     12,46     12,86 PB     12,82     12,68     
2Joonas HeinonenJoonas Heinonen (-08)UudKK10.7.0812,69
  X     12,18     X     12,50     12,69     X     
3Carlos MattssonCarlos Mattsson (-08)TuUL1.10.0810,30PB
  9,03 PB     10,30 PB     9,23     9,56     9,80     9,74     
4Samu SuominenSamu Suominen (-08)RaisKu28.12.089,09PB
  8,33 PB     9,09 PB     8,43     8,37     8,55     X     
P15 Keihäs/JT
1Jussi SoraluomaJussi Soraluoma (-08)KaarUra21.10.0847,10
  47,10     45,42     X     X     X     46,17     
2Noah LaapioNoah Laapio (-08)TuTo25.6.0832,09PB
  X     X     X     28,13 SB     28,70 PB     32,09 PB     
P14 800 m
1Sisu SaarinenSisu Saarinen (-09)TuUL6.10.092.02,16PB kk14
2Tuomas SuopajärviTuomas Suopajärvi (-09)MaskKa3.4.092.31,43PB
P14 Kuula/SP
1Frans HeinonenFrans Heinonen (-09)UudKK 22.6.0912,31PB
  X     11,79     12,31 PB     12,24     X     12,24     
2Onni NiemiOnni Niemi (-09)MynämI 11.1.099,22
  8,62     8,78     8,98     9,18     X     9,22     
P14 Keihäs/JT
1Eerik HäkliEerik Häkli (-09)RaisKu 1.11.0931,69
  30,84     X     31,69     31,20     X     31,24     
2Samuel HolmlundSamuel Holmlund (-09)NousSu9.7.0921,49PB
  17,18     21,49 PB     18,01     19,11     16,27     18,73     
M30 200 m
Tuuli: –1,2
1Petri TauriainenPetri Tauriainen (-72)VSVetU3.10.7224,44SB
2Petteri UusitaloPetteri Uusitalo (-78)TuUL17.2.7824,64
3Janne LiimatainenJanne Liimatainen (-74)TuUL11.9.7426,12PB
4Jorma HietamäkiJorma Hietamäki (-55)VSMasters18.11.5530,66SB
5Jukka HelkamaJukka Helkama (-46)VSMasters31.10.4635,09SB
6Erkki IntovuoriErkki Intovuori (-48)VSMasters6.1.4837,04SB
7Jouko TeiniläJouko Teinilä (-44)VSMasters12.12.4438,74
Eero PenttiläEero Penttilä (-41)VSMasters19.9.41DNF
M30 800 m
1Tero Siltala KoivistoTero Siltala Koivisto (-78)LahdA22.7.782.41,45
2Erkki IntovuoriErkki Intovuori (-48)VSMasters6.1.483.34,19
M30 Kuula/SP
1Kalle AhvenjärviKalle Ahvenjärvi (-93)TuUL22.6.939,43PB
  8,78 PB     X     8,05     X     X     9,43 PB     
Naiset
N 200 m
1. erä
Tuuli: –0,6
1Linne KallioLinne Kallio (-05)EurajVei15.11.0525,63
2Janette HanskiJanette Hanski (-00)KarhU2.3.0027,25
3Tinja PirttikoskiTinja Pirttikoski (-05)TuUL21.8.0527,83
4Emmi PatrikainenEmmi Patrikainen (-05)EurajVei21.1.0528,02
5Ida LundIda Lund (-98)TuUL5.2.9830,03PB
2. erä
Tuuli: –1,8
1Martta RautalaMartta Rautala (-96)ViipU4.11.9625,59SB
2Jenna-Lotta LaamanenJenna-Lotta Laamanen (-99)NaantLöy6.8.9927,77
3Petra MannonenPetra Mannonen (-00)TuUL7.10.0028,75SB
4Felicia AyelbassaFelicia Ayelbassa (-05)TuUL4.5.0528,93
5Marika SalmiMarika Salmi (-85)VSMasters13.5.8529,57SB
N 800 m
1. erä
1Laura NakolinnaLaura Nakolinna (-97)TuUL30.7.972.19,48SB
2Amanda VirtanenAmanda Virtanen (-96)TuUL1.7.962.19,82
3Jenna-Lotta LaamanenJenna-Lotta Laamanen (-99)NaantLöy6.8.992.20,79
4Linne KallioLinne Kallio (-05)EurajVei15.11.052.25,37PB
5Anna BilykAnna Bilyk (-05)KaarUra/UKR23.11.052.27,18 uk
6Erika TurunenErika Turunen (-99)TuUL9.10.992.36,57
N 3000 m
1Aino SuniAino Suni (-00)TuUL21.8.00 9.57,35PB
2Linnea HaralaLinnea Harala (-95)SomE3.1.9510.30,10SB
3Judith KavanderJudith Kavander (-99)SauvU26.5.9911.16,88
N 400 m aidat/hurdles
1Pinja HeinonenPinja Heinonen (-01)JyväskKU10.3.01 61,83PB
2Lotta MetsärintaLotta Metsärinta (-05)LaitJy4.7.05 64,76PB
3Anna DahlströmAnna Dahlström (-99)IFRaseb17.3.99 69,31
4Ada KoskelainenAda Koskelainen (-02)TuUL19.8.02 73,45SB
Martta RautalaMartta Rautala (-96)ViipU4.11.96 DNF
N Seiväs/PV
1Maria KytöläMaria Kytölä (-97)NurmijYU24.8.973,90
 3,75/XXO    3,90/XO    4,05/XXX     
2Emma HovirintaEmma Hovirinta (-04)TuUL 4.9.043,25
 3,10/XXO    3,25/XO    3,40/XXX     
3Aino HongistoAino Hongisto (-04)TuUL1.3.043,10
 2,95/O    3,10/O    3,25/XXX     
N Pituus/LJ
1Taika KoilahtiTaika Koilahti (-98)TurWei4.12.986,02 +1,7SB
  5,56/-0.2     5,78/1.2     5,76/-0.5     5,73/0.1     X     6,02/1.7 SB     
2Paula VihtalahtiPaula Vihtalahti (-96)NoormNo1.5.965,57 +0,6SB
  X/0.5     X/0.4     5,57/0.6 SB     X/-0.6     5,51/0.5     X/1.0     
3Siri SavolainenSiri Savolainen (-00)NaantLöy31.10.005,49 +0,7SB
  3,13/0.6 SB     5,20/2.0 SB     X/0.7     5,28/0.0 SB     5,46/-0.3 SB     5,49/0.7 SB     
4Emmi ValtonenEmmi Valtonen (-03)TuUL5.3.035,31 +0,5
  X/-0.6     5,07/2.0     X/0.7     X/-0.1     5,31/0.5     X     
5Janette HanskiJanette Hanski (-00)KarhU2.3.005,24 +0,2
  5,24/0.2     5,02/0.2     X/0.1     X/0.5     5,22/1.2     X     
6Mea ToivonenMea Toivonen (-05)UudKK18.1.054,78 +1,2
  4,49/0.7     4,59/-0.1     4,78/1.2     X/0.2     4,64/0.5     4,59/1.4     
7Neea KnaapiNeea Knaapi (-05)TuUL 18.6.054,59 +0,1SB
  4,20/0.6     4,52/0.9     4,47/1.1     4,34/1.3     X     4,59/0.1 SB     
N Kuula/SP
1Minttu LaurilaMinttu Laurila (-05)TuUL24.6.0514,98PB kk19
  14,05     14,56     14,04     14,44     14,98 kk19 PB     14,38     
2Janette HanskiJanette Hanski (-00)KarhU2.3.0012,29
  X     X     X     X     12,15     12,29     
3Emmi ValtonenEmmi Valtonen (-03)TuUL5.3.0312,18PB
  11,62     11,12     12,01     11,35     12,18 PB     11,65     
4Elina VerainenElina Verainen (-01)NousSu2.1.019,68SB
  9,48     9,49     9,52     9,43     9,48     9,68 SB     
5Johanna RantaJohanna Ranta (-75)TuUL1.6.756,76
  6,39     6,76     6,64     6,69     6,71     6,76     
N Kiekko/DT
1Roosa NaulaRoosa Naula (-01)TuUL26.1.0150,06PB
  50,06 PB     X     X     48,46     X     X     
2Pauliina AaltoPauliina Aalto (-80)UudKK22.10.8049,69
  X     48,68     49,69     48,09     49,19     X     
3Elina MattilaElina Mattila (-89)TuUL7.9.8944,96
  43,23     X     44,78     42,85     42,43     44,96     
4Pinja NaulaPinja Naula (-04)TuUL17.4.0441,28
  X     38,83     41,25     X     41,28     37,07     
5Mea ToivonenMea Toivonen (-05)UudKK18.1.0540,49
  37,77     X     35,46     38,71     X     40,49     
6Anne RämöAnne Rämö (-80)TurKU24.4.8027,04SB
  25,98     X     25,18     X     25,44     27,04 SB     
7Susanna VuoriSusanna Vuori (-70)RaisKu24.3.7023,97
  X     21,84     20,64     23,11     23,97     X     
8Johanna RantaJohanna Ranta (-75)TuUL1.6.7521,51
  X     17,39     20,85     17,78     21,51     21,27     
N17 200 m
Tuuli: –0,3
1Henriikka LaineHenriikka Laine (-06)MaskKa31.5.0626,48
2Essi MäkiläEssi Mäkilä (-07)NaantLöy19.2.0728,69
3Fatou FaalFatou Faal (-06)TurWei22.11.0629,44
4Juliaana HartikainenJuliaana Hartikainen (-07)TuUL29.8.0729,73
5Aino VahteraAino Vahtera (-07)TurWei 1.11.0729,87PB
6Emma KantolaEmma Kantola (-07)EspTa2.1.0730,39PB
N17 800 m
1Saana KajanderSaana Kajander (-07)KeskiUYU25.2.072.28,75SB
2Vilja HujanenVilja Hujanen (-07)ForssSa6.12.072.33,36PB
3Nanna KukkulaNanna Kukkula (-07)KalVa14.11.072.36,29SB
N17 3000 m
1Alisa EmaldynovaAlisa Emaldynova (-06)SalVil21.8.0610.37,21PB
2Linnea KeroLinnea Kero (-06)TuUL3.11.0611.13,07
N17 400 m aidat/hurdles
1Riina ÖsterbackaRiina Österbacka (-07)TuTo 7.6.07 76,47PB
2Minne KänkänenMinne Känkänen (-06)SalVil13.12.06 92,01SB
N17 Seiväs/PV
1Venla LehtinenVenla Lehtinen (-07)TuUL29.10.073,10SB
 2,75/XO    2,95/O    3,10/XO SB    3,25/XXX     
2Isla LehtonenIsla Lehtonen (-06)NaantLöy20.4.062,55
 2,55/XO    2,75/XXX     
2Alisa SalomäkiAlisa Salomäki (-06)MaskKa8.12.062,55
 2,35/O    2,55/XO    2,75/XXX     
Iina LokistoIina Lokisto (-06)SalVil3.5.06NH
 2,35/XXX     
N17 Pituus/LJ
1Minea KumlanderMinea Kumlander (-07)RaisKu29.6.074,58 +0,2PB
  4,41/1.4 PB     4,50/1.3 PB     4,36/0.4     4,44/-0.7     4,58/0.2 PB     X     
2Essi MäkiläEssi Mäkilä (-07)NaantLöy19.2.074,57 +0,6PB
  X/0.9     X/-0.4     4,29/0.4 SB     4,13/-0.6     4,57/0.6 PB     P     
3Minne KänkänenMinne Känkänen (-06)SalVil13.12.064,50 +0,7PB
  4,50/0.7 PB     4,46/0.0     X/0.2     P     4,29/0.2     4,39/1.3     
4Matilda MehtoMatilda Mehto (-07)NaantLöy11.6.074,19 +1,7PB
  4,19/1.7 PB     X/0.8     4,05/-0.2     4,01/-1.4     P     P     
N17 Kuula/SP
1Carmen WellingCarmen Welling (-06)TuUL3.5.0614,71
  X     X     14,71     X     X     X     
2Pamela RantalaPamela Rantala (-06)LittTU25.5.0614,08
  13,49     13,50     13,65     X     X     14,08     
3Aada VuoriahoAada Vuoriaho (-06)LaitJy16.1.0613,65
  X     X     X     13,65     X     X     
4Emma KantolaEmma Kantola (-07)EspTa2.1.078,99
  8,99     8,63     8,24     8,66     8,66     8,39     
5Alexandra AlariAlexandra Alari (-06)PaimU29.10.068,39
  7,95     8,33     8,26     8,07     7,86     8,39     
N17 Kiekko/DT
1Carmen WellingCarmen Welling (-06)TuUL3.5.0644,66
  43,82     44,66     X     43,17     44,16     44,32     
2Pamela RantalaPamela Rantala (-06)LittTU25.5.0644,18
  38,75     X     40,45     40,01     43,01     44,18     
3Matilda MehtoMatilda Mehto (-07)NaantLöy11.6.0738,67PB
  34,10     37,19 SB     35,59     X     X     38,67 PB     
4Rania ToivonenRania Toivonen (-06)UudKK14.4.0633,49
  33,49     X     X     X     X     X     
5Marianelle KoskinenMarianelle Koskinen (-06)TurWei11.11.0630,90SB
  30,90 SB     28,79     28,01     28,55     30,07     X     
6Alexandra AlariAlexandra Alari (-06)PaimU29.10.0622,13PB
  X     20,71 PB     20,23     20,79 PB     21,22 PB     22,13 PB     
T15 800 m
1Kaisla MannerKaisla Manner (-08)SalVil15.4.082.34,86
2Iida LehtoIida Lehto (-08)TuUL20.4.082.34,90
3Vilma ToivonenVilma Toivonen (-08)LoimLei 4.1.082.37,19
4Kerttu TuominenKerttu Tuominen (-08)LittTU28.7.083.17,86PB
T15 300 m aidat/hurdles
1Kaisla MannerKaisla Manner (-08)SalVil15.4.0849,57PB
2Linnea ÖsterbackaLinnea Österbacka (-08)TuTo 9.7.0853,38SB
T15 Seiväs/PV
1Maija ElovaaraMaija Elovaara (-08)SalVil23.1.082,68
 2,60/XXO    2,68/XXO    2,76/XXX     
2Sara SöderlundSara Söderlund (-08)TuUL5.3.082,50
 2,40/O    2,50/XXO    2,60/XXX     
3Elli TättiläElli Tättilä (-08)KalVa8.5.082,30=SB
 2,10/XO    2,20/XXO    2,30/O =SB    2,40/XXX     
T15 Kuula/SP
1Olivia SuutariOlivia Suutari (-08)KalVa21.10.0811,20PB
  X     11,20 PB     X     10,99     X     10,97     
2Venla MannerVenla Manner (-08)TuUL30.5.0810,90SB
  10,16     X     10,52     10,90 SB     10,81     X     
3Niina PetterssonNiina Pettersson (-08)TuUL4.6.0810,22PB
  9,38 SB     8,88     9,43 SB     9,31     9,90 SB     10,22 PB     
4Helmi KoivumäkiHelmi Koivumäki (-08)TuUL 22.9.0810,05
  9,37     9,20     10,05     9,92     9,81     9,80     
5Essi LokistoEssi Lokisto (-08)SalVil11.9.089,41
  9,18     9,03     9,10     9,03     9,13     9,41     
6Venla KatvesojaVenla Katvesoja (-08)VehmKi19.1.089,03
  8,77     8,51     X     X     8,41     9,03     
7Aada LehtinenAada Lehtinen (-08)MaskKa 5.3.088,09PB
  8,09 PB     7,66     7,12     7,28     7,80     7,67     
T15 Kiekko/DT
1Olivia SuutariOlivia Suutari (-08)KalVa21.10.0838,41
  X     X     29,29     38,41     X     36,16     
2Venla MannerVenla Manner (-08)TuUL30.5.0837,98PB
  37,37     37,98 PB     37,71     X     37,17     X     
3Venla KatvesojaVenla Katvesoja (-08)VehmKi19.1.0833,69
  29,47     X     33,69     29,66     X     X     
4Vilma ToivonenVilma Toivonen (-08)LoimLei 4.1.0827,49
  X     23,54     23,91     X     X     27,49     
5Elli TättiläElli Tättilä (-08)KalVa8.5.0825,09
  18,94     21,85     25,09     22,46     23,69     X     
6Niina PetterssonNiina Pettersson (-08)TuUL4.6.0824,42SB
  24,42 SB     23,50     X     X     22,72     21,47     
T14 800 m
1Meira HyvärinenMeira Hyvärinen (-09)SalVil4.7.092.29,46
2Emily TasalaEmily Tasala (-09)TuUL 26.10.092.31,34PB
3Paola KeroPaola Kero (-09)TuUL10.12.092.33,79
4Milla ElovaaraMilla Elovaara (-09)SalVil9.3.092.34,40
5Iiris KoskiIiris Koski (-09)SalVil16.7.093.09,74
T14 300 m aidat/hurdles
1Elsa KeinonenElsa Keinonen (-09)RaisKu 24.12.0947,33PB kk14
2Minea AuremaaMinea Auremaa (-09)TuUL20.2.0947,63PB
3Meira HyvärinenMeira Hyvärinen (-09)SalVil4.7.0948,12PB
4Sara HonkakangasSara Honkakangas (-09)LaitJy 12.3.0949,40PB
5Loviisa LehtonenLoviisa Lehtonen (-09)NaantLöy 22.11.0955,64PB
6Aada MyllymaaAada Myllymaa (-09)PiikkKe3.5.0959,09PB
7Raakel KarhumaaRaakel Karhumaa (-09)PiikkKe14.11.0965,23PB
T14 Seiväs/PV
1Emma SuovanenEmma Suovanen (-09)TuUL3.3.092,76
 2,50/XO    2,60/O    2,68/XO    2,76/O    3,01/XXX     
2Hertta HannulaHertta Hannula (-09)TuUL 10.3.092,50
 2,40/XO    2,50/XO    2,60/XXX     
3Inka LaukkanenInka Laukkanen (-09)TuUL 11.12.092,10SB
 1,90/XO    2,00/O    2,10/O SB    2,20/XXX     
Minea AuremaaMinea Auremaa (-09)TuUL20.2.09NH
 1,90/XXX     
T14 Pituus/LJ
1Ellen TaponenEllen Taponen (-09)SalVil22.12.095,05 +0,1PB
  4,86/0.9     X/-0.6     X/-0.2     3,67/0.0     5,05/0.1 PB     4,91/1.1     
2Elsa KeinonenElsa Keinonen (-09)RaisKu 24.12.094,96 +1,2PB
  4,61/1.0 PB     4,82/0.0 PB     4,91 PB     4,86/0.7     4,92/-0.1 PB     4,96/1.2 PB     
3Aino IvaldiAino Ivaldi (-09)PiikkKe5.6.094,83 +1,0
  X/1.2     4,28/0.4     4,60/1.4     4,66/0.3     4,72/-0.1     4,83/1.0     
4Emma SuovanenEmma Suovanen (-09)TuUL3.3.094,64 +1,4PB
  4,64/1.4 PB     4,41/-0.1     P     P     P     P     
5Fanny AlariFanny Alari (-09)PaimU21.2.094,60 +0,7
  4,39/3.2     4,43/0.3     2,51     4,60/0.7     4,56/0.0     X/-0.1     
6Veera RantapajuVeera Rantapaju (-09)TurWei1.3.094,55 +0,7PB
  4,55/0.7 PB     4,51/1.0     4,08/0.8     P     4,24/0.2     4,38/0.3     
7Linda NissiläLinda Nissilä (-09)TurWei 4.8.094,43 +0,1PB
  X     4,43/0.1 PB     4,30/0.6     3,82/-0.1     4,02/0.4     4,21/0.9     
8Eevi AirenneEevi Airenne (-09)TuUL21.4.094,30 +0,1
  4,19/1.3     4,04/0.1     4,15/0.4     X/0.8     4,30/0.1     4,14/-0.2     
9Linnéa HentulaLinnéa Hentula (-09)RaisKu7.12.094,01 +1,0PB
  4,01/1.0 PB     3,91/-0.3     3,81/0.6     
10Vilja MannerVilja Manner TurWei3,87 0,0
  X/0.6     3,42/-0.4     3,87/0.0     
11Helmi KaunismäkiHelmi Kaunismäki (-09)TuUL12.11.093,87 +0,5PB
  X/0.5     X/-0.3     3,87/0.5 PB     
T14 Kuula/SP
1Wilhelmiina MäkeläWilhelmiina Mäkelä (-09)MarttMu14.12.0912,16PB
  12,16 PB     X     X     12,15     11,79     X     
2Sara HonkakangasSara Honkakangas (-09)LaitJy 12.3.0910,42PB
  10,26 PB     9,74     9,83     9,81     10,03     10,42 PB     
3Nella LahtonenNella Lahtonen (-09)MynämI11.11.099,88PB
  9,88 PB     9,14     9,32     9,34     9,33     X     
4Janette SjöbergJanette Sjöberg (-09)KalVa 19.6.099,38
  8,97     9,38     9,19     9,23     8,88     X     
5Elisa AarlahtiElisa Aarlahti (-09)MietMP28.6.098,62
  8,21     7,94     8,04     7,92     8,61     8,62     
6Olivia LievonenOlivia Lievonen (-09)MaskKa 12.1.098,62PB
  8,03     8,62 PB     7,62     7,71     7,50     7,21     
7Veera RantapajuVeera Rantapaju (-09)TurWei1.3.097,98PB
  7,98 PB     7,85     7,96     7,36     X     6,85     
8Anni SaarinenAnni Saarinen (-09)RaisKu 23.10.097,45SB
  7,10 =SB     X     7,12 SB     7,05     7,45 SB     6,85     
T14 Kiekko/DT
1Nella LahtonenNella Lahtonen (-09)MynämI11.11.0935,58
  27,76     X     32,36     X     35,58     X     
2Fanny AlariFanny Alari (-09)PaimU21.2.0928,45PB
  X     X     25,44     X     28,23 PB     28,45 PB     
3Anni SaarinenAnni Saarinen (-09)RaisKu 23.10.0923,41PB
  23,41 PB     22,81     20,97     X     X     21,76     
4Janette SjöbergJanette Sjöberg (-09)KalVa 19.6.0922,32PB
  22,25 PB     19,94     20,78     22,32 PB     22,19     19,46     
5Elina HakuniElina Hakuni (-09)NaantLöy 31.10.0921,23
  X     17,42     X     17,55     21,23     19,84     
N75 Kuula/SP
1Kirsti ViitanenKirsti Viitanen (-42)VSMasters21.8.428,52SB
  8,52 SB     8,13     8,05     8,40     X     X     
N65 Kuula/SP
1Virve LännistöVirve Lännistö (-57)VSMasters26.8.579,38
  9,18     9,27     8,82     X     9,38     9,02     
N30 200 m
Tuuli: –0,3
1Elisa LahdensuoElisa Lahdensuo (-68)VSMasters17.3.6828,60
N30 800 m
1Jenni LautialaJenni Lautiala (-79)SalVil20.7.792.25,75SB
N30 Kuula/SP
2Susanna VuoriSusanna Vuori (-70)RaisKu24.3.708,64PB
  8,07 PB     8,64 PB     8,60     7,87     7,77     8,05     
4Anna-Maija NaakkaAnna-Maija Naakka (-83)LiedPa1.4.837,13
  6,72     7,13     6,62     7,01     X     6,73     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat