TULOKSET: Koski-Vähälän karijasut, Ylivieska, Ylivieskan urheilukenttä, 9.7.2023


41 urheilijaa, 51 lajisuoritusta

Miehet
M 100 m
Tuuli: 0,0
1Petros PieskäPetros Pieskä (-96)KuivAu10.2.9611,23
2Joonas RajaniemiJoonas Rajaniemi (-03)OulPy2.1.0311,35SB
3Miska NiemonenMiska Niemonen (-04)YlivKu15.8.0412,10
M 400 m aidat/hurdles
1Kristian HautakoskiKristian Hautakoski (-05)AlavVi13.1.05 56,03PB
M Seiväs/PV
1Antti KoisAntti Kois (-68)HimU2.4.683,80
 3,60/XO    3,80/O    4,00/XXX     
2Olavi RoivainenOlavi Roivainen (-56)SalSa18.5.562,90
 2,70/O    2,90/O    3,00/XXX     
M Kolmiloikka/TJ
1Roope RentolaRoope Rentola (-08)YlivKu24.3.0810,55 –0,7
  X     X     X     10,55/-0.7     X     X     
M Keihäs/JT
1Jyri IsokääntäJyri Isokääntä (-97)MerijKe25.5.9768,31PB
  X     62,48 SB     62,30     64,90 SB     66,00 SB     68,31 PB     
2Ville MyllyahoVille Myllyaho (-02)KuivAu24.4.0253,06SB
  X     51,20 SB     X     53,06 SB     X     52,95     
M17 100 m
Tuuli: +0,6
1Peetu MastokangasPeetu Mastokangas (-07)YlivKu30.5.0712,03
P15 Keihäs/JT
1Jere MurtoJere Murto (-09)AlavVi16.7.0974,30PBSE14 kk14(15-v. ka 8.)
  66,50     69,24     68,52     74,30 kk14 PB     P     X     
2Ville IsokääntäVille Isokääntä (-08)AlavVi25.4.0840,74PB
  35,87     40,74 PB     X     X     40,35     40,65     
P11 Keihäs/JT
1Jiri MäkikangasJiri Mäkikangas (-12)OulHui21.3.1221,45SB
  18,10 SB     20,23 SB     21,14 SB     19,37     21,45 SB     20,77     
Naiset
N 100 m
Tuuli: +2,0
1Jandeh JallowJandeh Jallow (-97)OulPy25.9.9711,95=PB
2Merituuli JääskeläinenMerituuli Jääskeläinen (-96)LappUM18.7.9612,03SB
3Sandra-Sofia NieminenSandra-Sofia Nieminen (-00)OulPy7.10.0012,23PB
4Maria JääskäMaria Jääskä (-03)UllKi19.8.0313,06=SB
5Emmi ErikkiläEmmi Erikkilä (-98)RaahVe4.11.9813,28
6Terhi JunnoTerhi Junno (-04)YlivKu26.5.0413,37
1. erä
Tuuli: +1,5
1Iiris TörrönenIiris Törrönen (-98)OulPy25.5.9812,69=PB
2Maria JääskäMaria Jääskä (-03)UllKi19.8.0313,06SB
3Milla KangasMilla Kangas (-06)OulPy27.2.0613,33SB
4Terhi JunnoTerhi Junno (-04)YlivKu26.5.0413,36SB
2. erä
Tuuli: +1,7
1Jandeh JallowJandeh Jallow (-97)OulPy25.9.9712,06
2Merituuli JääskeläinenMerituuli Jääskeläinen (-96)LappUM18.7.9612,09SB
3Emma MäkikallioEmma Mäkikallio (-02)PohjKoi9.2.0212,22SB
4Sandra-Sofia NieminenSandra-Sofia Nieminen (-00)OulPy7.10.0012,37
5Emmi ErikkiläEmmi Erikkilä (-98)RaahVe4.11.9812,45SB
N 400 m
1Emmi ErikkiläEmmi Erikkilä (-98)RaahVe4.11.98 58,31SB
N Seiväs/PV
1Olivia HärkönenOlivia Härkönen (-02)VeitsilKV23.9.023,50
 3,10/O    3,30/O    3,40/XO    3,50/O    3,65/XXX     
2Hanna VornanenHanna Vornanen (-06)HimU6.9.063,40
 3,10/O    3,20/O    3,30/O    3,40/O    3,50/XXX     
3Aamu UusitaloAamu Uusitalo (-06)HimU 31.5.063,40=PB
 3,10/XO    3,20/O    3,30/O    3,40/XXO =PB    3,50/XXX     
4Klaara KivistöKlaara Kivistö (-08)KalajJu10.5.082,70
 2,70/XO    2,90/XXX     
N Kolmiloikka/TJ
1Peppi MastokangasPeppi Mastokangas (-09)YlivKu5.7.0910,47 +1,1PB
  10,47/1.1 PB     10,16/3.2     X     10,08/-0.2     10,06/3.9     X     
2Anna YrjänäAnna Yrjänä (-05)LohtVei21.4.0510,36 +3,3
  10,26/0.8     10,36/3.3     10,21/0.3     9,94/0.3     X     10,34/3.2     
3Milla PasmaMilla Pasma (-09)KuivAu4.2.099,21 +1,5
  8,90/2.2     9,21/1.5     9,04/1.3     8,75/-0.3     X     8,72/4.2     
Eeva NurkkalaEeva Nurkkala (-05)OulPy31.3.05NM 
  X     X     X     X     X     X     
N Kuula/SP
1Venla RuotanenVenla Ruotanen (-99)TampPy9.3.9911,97PB
  X     11,97 PB     11,53     11,71     X     X     
2Kiia VanhatupaKiia Vanhatupa (-06)OulPy5.7.069,94PB
  9,94 PB     9,62     9,93     X     9,82     X     
N Keihäs/JT
1Sofia PölkkySofia Pölkky (-00)JyväskKU19.1.0041,96
  39,10     X     41,96     X     X     41,55     
2Venla RuotanenVenla Ruotanen (-99)TampPy9.3.9929,45SB
  26,46     26,85     X     29,45 SB     X     27,70     
N17 Keihäs/JT
1Helmi JauhiainenHelmi Jauhiainen (-07)ReisjPi 11.1.0745,02PB
  43,37 PB     X     40,80     X     45,02 PB     X     
2Kiia VanhatupaKiia Vanhatupa (-06)OulPy5.7.0634,85
  32,74     33,10     34,85     X     31,37     32,60     
3Saija NordströmSaija Nordström (-06)RantsRai24.3.0634,18
  X     32,58     X     34,15     34,00     34,18     
T15 Keihäs/JT
1Rebekka PetroRebekka Petro (-08)HämeenlTa25.3.0842,35
  37,78     X     42,35     X     X     38,15     
T13 Keihäs/JT
1Siiri IkäläinenSiiri Ikäläinen (-11)YlivKu 24.2.1130,71PB
  X     27,85     30,71 PB     29,90     X     27,86     
T11 Keihäs/JT
1Eerika HokajärviEerika Hokajärvi (-13)ViitVie17.3.1326,96
  26,96     24,46     X     X     X     24,06     
2Iida Koski-VähäläIida Koski-Vähälä (-12)YlivKu22.1.1221,34
  21,34     X     18,63     X     X     X     
3Eedit NikulaEedit Nikula (-12)YlivKu4.8.1219,37PB
  18,32 PB     16,80     18,38 PB     19,37 PB     17,65     X     
4Miina KotilaMiina Kotila (-13)ToholU9.4.1312,56
  11,10     12,18     10,36     12,56     12,22     10,85     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
22.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 1 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3
4.2.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 2
3.2.2024 Pajulahti: Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat
3.2.2024 Kajaani: Pk. kilpailut
3.2.2024 Helsinki: Helsyhallikilpailut 2
3.2.2024 Jyväskylä: Hipposhallikilpailut 2
3.2.2024 Turku: Kupittaan kisat
3.2.2024 Rovaniemi: Tunturihallikilpailut
31.1.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
27.1.2024 Ii: Testijuoksusarja 5
27.1.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
29.1.2024 Kokkola: Hallikisat
28.1.2024 Kuortane: Seiväskilpailu
28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
27.–28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
28.1.2024 Hyvinkää: Hallihypyt
28.1.2024 Oulu: Pm- hallikilpailut
28.1.2024 Lahti: Pikajuoksucup 2
28.1.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 1