TULOKSET: Klaukkala Games, Nurmijärvi, Klaukkalan urheilukenttä, 7.7.2023


195 urheilijaa, 259 lajisuoritusta

Miehet
M 100 m
1. erä
Tuuli: +0,4
1Jukka SundbergJukka Sundberg (-74)LeppSi29.1.7412,67SB
2Adrian JakobssonAdrian Jakobsson (-09)EsboIF 20.2.0912,80PB
3Julius KurppaJulius Kurppa (-10)VantSa30.9.1012,83PB
4Seppo JylhäahoSeppo Jylhäaho (-77)RunClub11.12.7713,53PB
5Eemeli MakkonenEemeli Makkonen (-09)KeskiUYU2.9.0913,67SB
6Aaron AdunAaron Adun (-09)HKV 15.6.0913,72
2. erä
Tuuli: +1,9
1Lauri MäkinenLauri Mäkinen (-05)KU-5811.9.0511,67PB
2Olavi HalonenOlavi Halonen (-06)HyvsU24.11.0611,72PB
3Heikki LeppänenHeikki Leppänen (-79)EsboIF28.11.7911,74SB
4Konsta KockKonsta Kock (-06)ViipU18.11.0611,78PB
5Aleksanteri YlimäkiAleksanteri Ylimäki (-01)ViipU30.7.0111,92PB
6Juho RäsänenJuho Räsänen (-96)OulPy25.3.9611,95PB
7Elis SundholmElis Sundholm (-09)HKV 20.9.0912,64PB
3. erä
Tuuli: +0,1
1Matias SalminenMatias Salminen (-06)LahdA7.6.0610,97 EYOF-raja
2Juuso PyyhtiäJuuso Pyyhtiä (-02)LahdA8.3.0211,38PB
3Henri MatikainenHenri Matikainen (-04)EspTa20.4.0411,54PB
4Henrik LounelaHenrik Lounela (-06)HKV24.12.0611,56
5Viljami HeinonenViljami Heinonen (-05)HKV31.8.0511,57SB
6Arttu HaaksluotoArttu Haaksluoto (-07)RiihimKi15.5.0711,69
7Pyry KoskiniemiPyry Koskiniemi (-04)HKV14.11.0411,76
8Alexander MannerkorpiAlexander Mannerkorpi (-05)HKV15.4.0511,79
M 800 m
1. erä
1Juhani PietarinenJuhani Pietarinen (-87)KU-5818.12.872.12,90PB
2Eelis LaaksoEelis Laakso (-06)EspTa8.2.062.13,24PB
3Jonne AhoJonne Aho (-07)SalVil25.4.072.18,43PB
4Markus WaithakaMarkus Waithaka (-09)HKV9.1.092.19,22PB
5Olli RauhaOlli Rauha (-08)KeskiUYU30.3.082.23,85PB
6Jibriil RobleJibriil Roble (-04)ViipU18.4.042.24,95PB
7Niila MyllymäkiNiila Myllymäki (-05)ViipU6.4.052.25,44PB
2. erä
1Panu JantunenPanu Jantunen (-89)HKV11.4.891.58,74SB
2Jaakko SiltalaJaakko Siltala (-05)HKV16.3.051.59,90
3Justus KorvenpääJustus Korvenpää (-08)KU-5828.1.082.00,18
4Joel VuohtoniemiJoel Vuohtoniemi (-04)ViipU5.9.042.02,71
5Samuel RätySamuel Räty (-03)KerU19.2.032.04,54SB
6Vili HahtoVili Hahto (-07)KU-58 24.9.072.04,93
7Henri HeikkinenHenri Heikkinen (-81)PaimU9.2.812.05,26
8Markus NikanderMarkus Nikander (-97)LänsiUU8.9.972.06,60PB
9Ville KorhonenVille Korhonen (-06)KU-5827.9.062.08,16
M 400 m aidat/hurdles
1Tomas JatskoTomas Jatsko (-02)TapE20.4.02 55,74
2Santeri TannerSanteri Tanner (-96)LänsiUU15.12.96 59,25
3Ville RyhänenVille Ryhänen (-82)EsboIF13.4.82 70,50SB
Antti PihlavistoAntti Pihlavisto (-02)HKV16.10.02 DQ
M Pituus/LJ
1Tuomas RättöTuomas Rättö (-06)HämeenlTa16.2.066,65 +1,0
  6,65/1.0     X/0.0     X/0.0     X/-0.1     6,34/-0.6     6,40/0.0     
2Konsta TynkkynenKonsta Tynkkynen (-05)TampPy19.10.056,59 +2,1
  6,39/0.3     X/-0.5     6,58/0.4     6,59/2.1     6,39/-2.6     6,55/-2.2     
3Eelis SnåreEelis Snåre (-03)LahdA5.6.036,26 0,0
  6,26/0.0     6,12/0.1     X/0.2     X/0.8     X/-0.6     X/0.4     
4Alexander MannerkorpiAlexander Mannerkorpi (-05)HKV15.4.056,01 +0,4
  5,75/0.3     5,91/0.1     6,01/0.4     5,90/0.3     5,37/-0.5     5,53/-0.3     
5Olavi HalonenOlavi Halonen (-06)HyvsU24.11.065,98 0,0SB
  5,98/0.0 SB     5,98/0.0 =SB     X/1.8     5,82/0.7     5,63/0.0     X/0.0     
6Jamie OkaforJamie Okafor (-06)ViipU24.6.065,97 0,0PB
  4,88/0.8 PB     5,97/0.0 PB     5,42/0.0     5,75/0.0     5,71/-1.3     5,59/0.0     
7Arttu HaaksluotoArttu Haaksluoto (-07)RiihimKi15.5.075,92 +0,9
  5,92/0.9     5,77/-0.1     5,87/0.0     5,89/0.1     5,65/0.6     5,80/-2.1     
8Vilho HaaksluotoVilho Haaksluoto (-07)RiihimKi15.5.075,58 –0,4
  5,58/-0.4     P     P     P     P     P     
9Niko TilanderNiko Tilander (-07)KU-5823.1.075,25 +1,0SB
  X/2.4     X/0.2     5,25/1.0 SB     5,01/0.1     P     P     
10Henri KovanenHenri Kovanen (-07)HyvsU25.12.074,68 +0,8PB
  4,68/0.8 PB     X/0.2     X/0.3     X/0.0     X/1.2     X/-0.9     
11Samuel HurmerintaSamuel Hurmerinta (-07)HyvsU20.2.074,57 +0,8PB
  4,57/0.8 PB     4,48/0.3     4,05/0.5     4,23/-0.1     X/1.2     4,36/-0.8     
12Petri KoranderPetri Korander (-63)VihdUV23.7.634,16 –1,7SB
  3,90/0.0 SB     4,00/0.7 SB     4,03/-0.1 SB     4,16/-1.7 SB     X/0.0     3,67/-3.6     
M Kiekko/DT
1Riku KauppilaRiku Kauppila (-87)HKV7.2.8743,95SB
  40,70     40,95     X     42,23 SB     43,95 SB     X     
2Janne VartiainenJanne Vartiainen (-75)EspTa9.4.7537,49SB
  35,11     37,26 SB     37,49 SB     36,48     X     36,71     
3Olli JuvonenOlli Juvonen (-86)JanJa11.10.8635,01
  35,01     34,25     X     X     X     X     
4Antti LamminenAntti Lamminen (-80)HKV19.10.8032,14
  29,55     31,40     32,14     30,59     X     32,14     
5Petri KoranderPetri Korander (-63)VihdUV23.7.6321,70
  X     19,69     20,02     21,70     X     21,69     
M19 400 m aidat/hurdles
1Henri IlvesHenri Ilves (-04)EST25.3.04 55,92 uk
2Juho MantilaJuho Mantila (-05)HämeenlTa26.5.05 58,35
M19 Kiekko/DT
1Joona NieminenJoona Nieminen (-05)EspTa31.1.0548,38
  X     X     X     48,03     48,15     48,38     
2Mikko HuhtaMikko Huhta (-04)NurmijYU9.3.0446,42
  X     X     45,85     46,42     X     44,80     
3Onni RustholkarhuOnni Rustholkarhu (-05)LahdA15.6.0542,13
  X     42,13     41,38     41,77     41,24     40,91     
M17 400 m aidat/hurdles
1Niko TilanderNiko Tilander (-07)KU-5823.1.07 66,12PB
M17 Kuula/SP
1Aatu KangasniemiAatu Kangasniemi (-06)NurmijYU25.2.0620,80PB kk17 EYOF-raja
  19,71     20,80 kk17 PB     20,03     19,74     19,94     19,95     
2Olavi HalonenOlavi Halonen (-06)HyvsU24.11.0614,57PB
  13,56     X     13,41     13,21     13,96 PB     14,57 PB     
3Henri KovanenHenri Kovanen (-07)HyvsU25.12.079,23PB
  8,17 PB     9,06 PB     9,03     8,90     8,83     9,23 PB     
4Samuel HurmerintaSamuel Hurmerinta (-07)HyvsU20.2.076,48PB
  6,48 PB     6,15     X     6,29     6,37     6,05     
5Vilho MeriläinenVilho Meriläinen (-07)HyvsU15.2.076,18PB
  6,08 PB     X     X     X     6,16 PB     6,18 PB     
P15 300 m aidat/hurdles
1Nuutti LeppänenNuutti Leppänen (-08)KeskiUYU12.12.0840,80PB
2Leo LaaksonenLeo Laaksonen (-08)HelsTa 10.1.0855,36PB
P15 Pituus/LJ
1Anton MyrtenbladAnton Myrtenblad (-08)PorvU 8.3.085,27 +0,8PB
  5,26/-0.8 PB     X     X     X     X     5,27/0.8 PB     
2Elias OksanenElias Oksanen (-08)HyvsU2.7.085,22 +0,2
  5,22/0.2     5,09/1.0     3,69/0.9     X     1,52/0.0     4,90/1.1     
3Aaron AdunAaron Adun (-09)HKV 15.6.094,90 –0,8
  4,50/-0.1     2,32/0.0     X     4,64/0.5     4,90/-0.8     4,79/0.3     
4Markus WaithakaMarkus Waithaka (-09)HKV9.1.094,76 0,0PB
  4,60/0.1 PB     X     4,76/0.0 PB     4,36/0.2     4,69/1.5     4,70/-0.2     
P15 Kiekko/DT
1Jasper HeikkiniemiJasper Heikkiniemi (-08)JanJa28.10.0835,33
  34,50     33,37     33,35     X     34,14     35,33     
2Elis SundholmElis Sundholm (-09)HKV 20.9.0933,31
  32,53     33,31     X     X     X     X     
3Jesse HirvonenJesse Hirvonen (-09)HKV23.6.0926,05
  X     22,08     X     X     26,05     X     
4Ville TanskanenVille Tanskanen (-09)VihdVie6.12.0925,41PB
  25,41 PB     25,36     23,05     X     24,33     X     
P13 60 m
1. erä
Tuuli: –0,4
1Sisu HeinonenSisu Heinonen (-10)NurmijYU2.5.10 9,32PB
2Olli AuranenOlli Auranen (-11)NurmijYU26.8.11 9,32PB
3Jooa KanervaJooa Kanerva (-10)KeskiUYU18.10.10 9,90PB
2. erä
Tuuli: –0,3
1Miko SohloMiko Sohlo (-11)EspTa5.7.11 8,59PB
2Samuel AdunSamuel Adun (-10)HKV 28.10.10 8,84
3Sebastian SappinenSebastian Sappinen (-11)EspTa25.7.11 9,17PB
4Jimi NykänenJimi Nykänen (-11)NurmijYU2.5.11 9,20
5Otso AaltoOtso Aalto (-13)VeikkVei10.11.13 9,22
6Paavo JokitaloPaavo Jokitalo (-10)NurmijYU20.5.10 9,31PB
7Sampsa GrönbergSampsa Grönberg (-11)RiihimKi23.9.11 9,59
8Niilo AaltoNiilo Aalto (-12)VeikkVei22.1.12 9,96
P13 200 m aidat/hurdles
Tuuli: +0,1
1Roope SuoniemiRoope Suoniemi (-11)HKV3.4.1135,45PB kk12
2Paavo JokitaloPaavo Jokitalo (-10)NurmijYU20.5.1036,01PB
3Sebastian SappinenSebastian Sappinen (-11)EspTa25.7.1136,26PB
4Alfons RautawaaraAlfons Rautawaara (-11)EspTa22.12.1142,54
P13 Kolmiloikka/TJ
1Samuel AdunSamuel Adun (-10)HKV 28.10.109,99 0,0SB
  9,22/0.7     X/0.0     9,91/0.0 SB     X/0.0     9,99/0.0 SB     9,93/0.3     
2Paavo JokitaloPaavo Jokitalo (-10)NurmijYU20.5.109,64 +0,5PB
  9,43/0.2 PB     9,55/-0.1 PB     9,60/0.3 PB     9,11/-1.2     9,64/0.5 PB     9,32/0.2     
3Riku KorhonenRiku Korhonen (-10)NurmijYU5.1.109,48 +0,7PB
  X/0.6     9,30/-0.9 PB     9,46/0.5 PB     P     9,48/0.7 PB     9,36/0.5     
4Jimi NykänenJimi Nykänen (-11)NurmijYU2.5.119,44 +0,8PB
  8,74/-0.1 PB     8,72/-0.6     8,60/0.2     9,00/-0.1 PB     8,93/2.6     9,44/0.8 PB     
5Miko SohloMiko Sohlo (-11)EspTa5.7.119,36 0,0PB
  8,96/0.3 PB     9,17/1.3 PB     9,02/0.2     9,11/0.0     X/0.1     9,36/0.0 PB     
6Sisu HeinonenSisu Heinonen (-10)NurmijYU2.5.109,17 +2,3
  8,50/-0.6     8,97/0.0     8,49/0.8     8,95/0.1     9,17/2.3     9,00/0.5 =PB     
7Lauri NikkiläLauri Nikkilä (-11)HKV11.8.118,49 0,0PB
  7,94/0.0 PB     7,98/-1.3 PB     8,36/-0.8 PB     8,49/0.6 PB     8,42/0.0     8,49/0.0 =PB     
8Roope SuoniemiRoope Suoniemi (-11)HKV3.4.118,39 –0,4
  8,26/0.8     8,39/-0.4     7,65/0.6     8,02/1.0     7,95/-0.1     8,17/0.8     
Naiset
N 100 m
1. erä
Tuuli: 0,0
1Neela JakonenNeela Jakonen (-07)HyvsU25.6.0713,69SB
2Veera KallijärviVeera Kallijärvi (-08)KerU23.5.0814,18PB
3Alison AromäkiAlison Aromäki (-08)EspTa11.10.0814,41PB
4Emma KantolaEmma Kantola (-07)EspTa2.1.0714,45
5Anniina HenttonenAnniina Henttonen (-05)JanJa22.3.0514,57PB
6Lara VirkkunenLara Virkkunen (-07)AsikkRai14.2.0714,62
7Anni KujansivuAnni Kujansivu (-09)HKV10.10.0914,96PB
8Kati OikarinenKati Oikarinen (-61)HKV6.9.6115,05
2. erä
Tuuli: 0,0
1Elle SaariElle Saari (-08)EspTa 25.6.0813,38PB
2Janina VuorenmaaJanina Vuorenmaa (-09)HKV14.11.0913,93
3Mea ScepanovicMea Scepanovic (-09)NurmijYU4.2.0914,03PB
4Petra PennanenPetra Pennanen (-09)HKV 11.7.0914,07
5Liia LehiöLiia Lehiö (-09)NurmijYU3.5.0914,13
6Jenna PyykköJenna Pyykkö (-09)NurmijYU2.10.0914,20PB
7Heta MösöHeta Mösö (-09)NurmijYU12.5.0914,45
8Oona KorhonenOona Korhonen (-08)NurmijYU 10.4.0814,49PB
3. erä
Tuuli: +1,6
1Tara SohloTara Sohlo (-08)EspTa 16.7.0812,95PB
2Daniela KahuguDaniela Kahugu (-08)EspTa14.12.0813,20
3Silja NiemiSilja Niemi (-07)LahdA14.1.0713,62=PB
4Nelli NurminenNelli Nurminen (-08)JanJa17.12.0813,66
5Minja ToivanenMinja Toivanen (-09)NurmijYU20.4.0913,66
6Elle KukkonenElle Kukkonen (-09)KirkkonU9.6.0913,71
7Sanni SuhonenSanni Suhonen (-03)EspTa29.9.0313,83SB
8Veera KeskinenVeera Keskinen (-09)VihdVie 27.4.0913,95
4. erä
Tuuli: +1,7
1Aicha KalalaAicha Kalala (-05)KerU8.12.0512,62
2Safi KalalaSafi Kalala (-05)KerU8.12.0512,81
3Sissi KaksonenSissi Kaksonen (-07)HyvsU7.7.0712,82
4Polina PetrovaPolina Petrova (-06)KerU8.6.0612,85SB
5Tuuli KuljuTuuli Kulju (-06)JanJa 12.11.0612,87
6Aleksandra LovénAleksandra Lovén (-09)HKV 26.10.0912,95PB
7Matilda LahtiMatilda Lahti (-07)EspTa4.7.0713,02
8Lena LiimatainenLena Liimatainen (-08)EspTa27.2.0813,22
N 800 m
1. erä
1Jemina ForssJemina Forss (-00)TampPy28.10.002.17,80
2Pihla Jaakola-SiimesPihla Jaakola-Siimes (-07)NurmijYU18.8.072.29,94SB
3Nia KellasNia Kellas (-06)EspTa13.3.062.39,48
4Sara PietiläinenSara Pietiläinen (-09)KirkkonU14.6.092.42,62
5Camilla UschanovCamilla Uschanov (-07)HämeenlTa 11.3.072.43,92SB
6Mimi-Amanda OvaskainenMimi-Amanda Ovaskainen (-08)ViipU27.6.082.45,29
7Maria HeikkiläMaria Heikkilä (-09)KerU27.5.092.45,88PB
8Heini NikanderHeini Nikander (-88)LänsiUU5.1.882.46,16SB
9Saina LaviSaina Lavi (-08)KirkkonU14.3.082.53,91SB
10Emilia PietiläinenEmilia Pietiläinen (-08)KirkkonU6.1.082.55,11PB
2. erä
1Anni JantunenAnni Jantunen (-09)EspTa30.8.092.22,41
2Livia KytömaaLivia Kytömaa (-08)EspTa2.8.082.26,48
3Klaara MertsaloKlaara Mertsalo (-08)EspTa27.11.082.28,90
4Emma RiihilahtiEmma Riihilahti (-07)LahdA24.2.072.30,47SB
5Emilia TulokasEmilia Tulokas (-09)EspTa31.3.092.30,64
6Piia DoylePiia Doyle (-76)VeikkVei28.12.762.33,06
7Siiri KotamäkiSiiri Kotamäki (-08)KerU5.4.082.34,11
8Milla ElovaaraMilla Elovaara (-09)SalVil9.3.092.34,55
N 400 m aidat/hurdles
1Iida VerainenIida Verainen (-03)NousSu28.1.03 62,17
2Aleksandra HuhtalaAleksandra Huhtala (-05)PorinYU12.4.05 67,12
3Sandra JohanssonSandra Johansson (-03)BorgåAk27.4.03 71,41SB
N Kolmiloikka/TJ
1Noora HautamäkiNoora Hautamäki (-00)PyhtY20.2.0011,63 +0,3SB
  X/-0.4     X/0.0     11,30/0.2     11,50/0.2 SB     11,46/0.3     11,63/0.3 SB     
2Petra KallionpääPetra Kallionpää (-00)LahdA14.4.0011,63 +1,8SB
  X/0.5     11,63/1.8 SB     X/0.7     11,48/0.0     11,15/0.3     X/0.9     
3Elisa AlastaloElisa Alastalo (-04)JanJa20.1.0411,40 +0,4
  11,38/0.6     11,40/0.4     11,28/0.8     X/1.5     P     P     
4Mia FlinkMia Flink (-07)EspTa5.6.0711,25 +0,1
  10,89/0.1     10,73/0.3     11,22/-0.4     10,92/0.0     11,25/0.1     11,23/0.0     
5Milla PihlavaMilla Pihlava (-07)NurmijYU4.8.0710,53 +0,2PB
  10,53/0.2 PB     10,33/1.7     10,18/0.9     X/-0.2     X/0.0     X/0.7     
6Lara VirkkunenLara Virkkunen (-07)AsikkRai14.2.079,77 +0,3SB
  9,77/0.3 SB     9,60/0.9     X/0.0     X/-0.1     X/0.0     9,65/-0.3     
7Erin JohanssonErin Johansson (-07)BorgåAk16.2.079,46 –0,1PB
  8,97/0.1 SB     9,46/-0.1 PB     9,31/-0.1     9,40/-0.1     9,34/-0.3     X/0.4     
8Ingela Nygård JungarIngela Nygård Jungar (-66)EsboIF16.1.668,86 +1,9
  8,85/1.7     8,78/0.1     8,86/1.9     8,48/0.4     X/0.2     8,81/0.0     
Suvi EerikäinenSuvi Eerikäinen (-97)JyväskKU13.5.97NM –0,4
  X/-0.4     X/-0.4     X/0.9     X/0.6     X/0.0     X/-0.4     
N19 Kuula/SP
1Vilma KeräläVilma Kerälä (-05)HämeenlTa14.4.0512,79PB
  12,18     X     12,32     12,79 PB     12,42     12,46     
2Meeri LehtimäkiMeeri Lehtimäki (-05)KeskiUYU3.10.0511,16PB
  X     X     10,95 PB     10,82     X     11,16 PB     
N17 400 m aidat/hurdles
1Heidi VakkilainenHeidi Vakkilainen (-06)VantSa25.11.06 72,71PB
N17 Kuula/SP
1Sanni-Veera ViertolaSanni-Veera Viertola (-06)RiihimKi28.3.0611,09SB
  11,09 SB     X     X     X     X     10,70     
2Ida AarnioIda Aarnio (-06)HämeenlTa19.10.0610,75
  10,12     10,75     X     X     10,44     8,92     
3Emma KantolaEmma Kantola (-07)EspTa2.1.079,48
  8,84     8,80     9,48     8,87     9,26     9,08     
T15 300 m aidat/hurdles
1. erä
1Meira HyvärinenMeira Hyvärinen (-09)SalVil4.7.0950,55PB
2Minja ToivanenMinja Toivanen (-09)NurmijYU20.4.0950,95PB
3Viivi PajuViivi Paju (-09)VantSa7.3.0953,49PB
4Mea ScepanovicMea Scepanovic (-09)NurmijYU4.2.0956,59PB
2. erä
1Iida PerttulaIida Perttula (-09)HKV 24.2.0947,79PB kk14
2Petra PennanenPetra Pennanen (-09)HKV 11.7.0950,95PB
3Fanni PaijaFanni Paija (-09)UrjU14.6.0951,29
4Jenna KolariJenna Kolari (-08)ValkKa 20.6.0852,31PB
5Iita KiikkalaIita Kiikkala (-08)HelsTa15.7.0861,06SB
T15 Kolmiloikka/TJ
1Vilma LuontilaVilma Luontila (-08)TampPy4.2.0810,33 +0,1PB
  X/0.0     10,10/0.1 SB     10,18/0.1 SB     10,16/0.4     10,33/0.1 PB     10,28/1.6     
2Petra PennanenPetra Pennanen (-09)HKV 11.7.0910,14 +0,3PB
  9,45/0.9     9,83/-0.5     10,01/0.0     9,64/0.5     9,96/0.0     10,14/0.3 PB     
3Noora MoisioNoora Moisio (-09)TampPy22.5.0910,06 +0,5PB
  9,89/0.7 SB     9,72/0.0     9,56/0.3     9,44/0.2     10,06/0.5 PB     9,65/0.7     
4Pinja LuontilaPinja Luontila (-11)TampPy 8.5.119,72 +0,3
  9,72/0.3     9,35/0.1     9,25/0.0     9,47/0.1     9,48/0.0     9,66/0.7     
5Elea KoskinenElea Koskinen (-09)TampPy23.10.099,65 +0,2PB
  9,49/0.8 PB     9,32/0.7     9,65/0.2 PB     9,54/0.0     9,13/-0.1     X/0.1     
6Veera KeskinenVeera Keskinen (-09)VihdVie 27.4.099,65 0,0
  9,54/0.1     9,23/0.0     X     9,28/0.9     X/0.1     9,65/0.0     
7Tiia RothoviusTiia Rothovius (-09)TampPy7.6.099,42 +1,0SB
  9,38/-0.1 SB     9,33/0.0     9,14/-0.1     9,42/1.0 SB     X/0.0     X/1.3     
8Minja KauttoMinja Kautto (-10)LempKiYU9.5.109,12 +0,3SB
  8,20/0.9     8,87/0.0 SB     9,02/0.7 SB     9,12/0.3 SB     8,90/0.0     8,95/0.5     
9Liia LehiöLiia Lehiö (-09)NurmijYU3.5.098,88 –0,6
  X/0.1     8,88/-0.6     8,79/0.1     
10Niina LankinenNiina Lankinen (-09)VantSa23.5.098,79 0,0PB
  8,71/-0.1 PB     8,56/-0.2     8,79/0.0 PB     
11Anni KujansivuAnni Kujansivu (-09)HKV10.10.098,55 +0,8
  8,55/0.8     8,39/-0.3     8,46/0.0     
T15 Kuula/SP
1Wilhelmiina MäkeläWilhelmiina Mäkelä (-09)MarttMu14.12.0911,73
  11,19     11,62     X     X     11,73     11,46     
2Ada MyrtenbladAda Myrtenblad (-09)PorvU 25.7.099,47
  X     8,32     9,47     X     8,94     X     
3Jenna PyykköJenna Pyykkö (-09)NurmijYU2.10.099,07PB
  9,07 PB     8,69     X     8,08     8,77     X     
4Saina LaviSaina Lavi (-08)KirkkonU14.3.089,02
  8,81     8,87     9,02     9,00     8,98     X     
5Heta MösöHeta Mösö (-09)NurmijYU12.5.098,98PB
  X     8,25     X     X     8,98 PB     8,86     
6Lumi TeittinenLumi Teittinen (-09)VihdVie25.11.098,26
  8,24     8,20     X     7,98     8,26     8,12     
7Anni KujansivuAnni Kujansivu (-09)HKV10.10.098,16
  7,80     7,17     7,77     X     7,91     8,16     
Oona KorhonenOona Korhonen (-08)NurmijYU 10.4.08NM
  X     X     X     X     X     X     
T13 60 m
1. erä
Tuuli: –0,4
1Katarina LummiKatarina Lummi (-10)KeskiUYU11.4.10 9,72PB
2Veera MatikkaVeera Matikka (-10)KU-5824.8.10 9,89
3Sanni SilvastiSanni Silvasti (-10)KeskiUYU14.6.1010,00
2. erä
Tuuli: –0,4
1Milja NiemiMilja Niemi (-10)KerU27.6.10 9,25PB
2Sofia VesterinenSofia Vesterinen (-11)NurmijYU15.6.11 9,29PB
3Kerttu KanervaKerttu Kanerva (-11)KeskiUYU20.12.11 9,35PB
4Alexandria SuomiAlexandria Suomi (-11)NurmijYU5.4.11 9,55
5Rebecka LietzRebecka Lietz (-11)HKV29.3.11 9,63
6Viivi SirenViivi Siren (-11)VantSa12.1.11 9,74
7Isabella LindbergIsabella Lindberg (-10)RiihimKi 18.4.10 9,82PB
3. erä
Tuuli: –1,3
1Olivia KirjonenOlivia Kirjonen (-10)EspTa 7.7.10 8,38
2Onerva PennonenOnerva Pennonen (-10)NurmijYU12.8.10 8,68PB
3Maiju MiikkulainenMaiju Miikkulainen (-10)RiihimKi23.7.10 8,91PB
4Sade MalvelaSade Malvela (-11)VihdVie18.2.11 9,02PB
5Santra HöyläSantra Höylä (-10)VihdVie17.3.10 9,04
6Jenni VuorinenJenni Vuorinen (-11)RiihimKi 7.1.11 9,07PB
7Aada VähätaloAada Vähätalo (-11)RiihimKi30.6.11 9,15
8Minja KauttoMinja Kautto (-10)LempKiYU9.5.10 9,26SB
T13 200 m aidat/hurdles
1. erä
Tuuli: +0,7
1Minni KanervaMinni Kanerva (-10)KU-5818.8.1036,30PB
2Maiju MiikkulainenMaiju Miikkulainen (-10)RiihimKi23.7.1036,56PB
3Isabella LindbergIsabella Lindberg (-10)RiihimKi 18.4.1036,58PB
4Aada KölhiAada Kölhi (-10)HämeenlTa19.4.1037,86PB
5Salla VakkilainenSalla Vakkilainen (-10)VantSa25.11.1038,99PB
2. erä
Tuuli: 0,0
1Olivia KirjonenOlivia Kirjonen (-10)EspTa 7.7.1031,72
2Eevi KölhiEevi Kölhi (-11)HämeenlTa27.10.1132,06PB kk12(12-v. ka 14.)
3Emmi RiutankoskiEmmi Riutankoski (-10)HKV10.3.1033,01PB
4Bianca MikkolaBianca Mikkola (-10)HämeenlTa12.2.1035,64PB
5Jonna KolariJonna Kolari (-10)ValkKa 13.1.1037,00SB
6Minja KauttoMinja Kautto (-10)LempKiYU9.5.1037,81PB
3. erä
Tuuli: +1,5
1Taika HuttunenTaika Huttunen (-11)KU-581.6.1132,95PB (12-v. ka 26.)
2Emma KimpimäkiEmma Kimpimäki (-10)EspTa 19.6.1034,28
3Aada VähätaloAada Vähätalo (-11)RiihimKi30.6.1135,91PB
4Martta KoskivainioMartta Koskivainio (-10)MarttMu1.4.1036,04PB
5Miida WasströmMiida Wasström (-11)KU-5829.5.1136,22
6Jenni VuorinenJenni Vuorinen (-11)RiihimKi 7.1.1136,41PB
7Medina NieminenMedina Nieminen (-11)VantSa7.6.1137,77
T13 Pituus/LJ
1Eevi KölhiEevi Kölhi (-11)HämeenlTa27.10.114,74 0,0=PB
  4,48/-1.1     4,70/-0.2     4,74/0.0 =PB     4,49/0.3     4,62/0.4     4,58/0.8     
2Taika HuttunenTaika Huttunen (-11)KU-581.6.114,47 0,0
  4,47/0.0     4,31/-0.3     4,42/0.5     4,08/0.0     X/0.1     X/0.8     
3Aada KölhiAada Kölhi (-10)HämeenlTa19.4.104,39 0,0
  4,39/0.0     4,28/-0.6     4,02/0.2     X/-1.0     4,37/-0.1     X/0.2     
4Miida WasströmMiida Wasström (-11)KU-5829.5.114,33 +0,1PB
  4,15/0.3     4,14/-0.1     4,33/0.1 PB     4,30/-0.7     4,29/0.0     4,29/-0.4     
5Emma KimpimäkiEmma Kimpimäki (-10)EspTa 19.6.104,31 0,0PB
  3,91/-0.8     X/-0.1     4,03/0.0     3,93/-0.2     4,28/-0.5 PB     4,31/0.0 PB     
6Maiju MiikkulainenMaiju Miikkulainen (-10)RiihimKi23.7.104,14 0,0
  3,74/0.0     4,02/0.0     3,79/0.0     4,14/0.0     3,91/-0.1     3,92/0.0     
7Jenni VuorinenJenni Vuorinen (-11)RiihimKi 7.1.114,10 0,0PB
  X/-0.1     4,10/0.0 PB     X/0.0     X/0.3     X/0.0     3,74/0.0     
8Santra HöyläSantra Höylä (-10)VihdVie17.3.104,06 0,0
  4,06/0.0     3,89/-1.3     3,79/0.0     3,90/-0.1     3,38/0.6     3,90/0.0     
9Olivia KirjonenOlivia Kirjonen (-10)EspTa 7.7.103,99 0,0
  X/-0.4     3,99/0.5     3,99/0.0     
10Milja NiemiMilja Niemi (-10)KerU27.6.103,98 –0,6
  3,98/-0.6     3,50/-1.0     3,92/0.1     
11Minni KanervaMinni Kanerva (-10)KU-5818.8.103,89 –0,1
  X/-0.6     3,80/-1.0     3,89/-0.1     
12Medina NieminenMedina Nieminen (-11)VantSa7.6.113,81 –0,1
  X/0.2     3,81/-0.1     3,72/-0.2     
13Sade MalvelaSade Malvela (-11)VihdVie18.2.113,77 +0,1PB
  3,77/0.1 PB     3,73/0.0     3,69/-0.5     
14Sofia VesterinenSofia Vesterinen (-11)NurmijYU15.6.113,74 –0,5PB
  X/-0.4     3,74/-0.5 PB     X/0.1     
15Viivi SirenViivi Siren (-11)VantSa12.1.113,72 –0,8
  3,72/-0.8     3,65/0.0     3,64/0.0     
16Onerva PennonenOnerva Pennonen (-10)NurmijYU12.8.103,59 0,0
  X/0.7     X/-0.4     3,59/0.0     
17Rebecka LietzRebecka Lietz (-11)HKV29.3.113,57 +0,5
  3,47/-1.0     3,53/-0.2     3,57/0.5     
18Alexandria SuomiAlexandria Suomi (-11)NurmijYU5.4.113,51 –0,1PB
  3,51/-0.1 PB     3,19/-1.2     3,43/0.0     
19Veera MatikkaVeera Matikka (-10)KU-5824.8.103,49 +0,1SB
  X/-1.5     3,47/0.0 SB     3,49/0.1 SB     
20Kerttu KanervaKerttu Kanerva (-11)KeskiUYU20.12.113,47 –0,2
  3,27/0.0     3,47/-0.2     3,27/0.0     
21Katarina LummiKatarina Lummi (-10)KeskiUYU11.4.103,29 0,0
  3,29/0.0     3,03/0.0     3,08/-0.5     
22Sanni SilvastiSanni Silvasti (-10)KeskiUYU14.6.103,11 –0,4
  3,11/-0.4     X/-1.5     2,78/0.2     
23Iisa GrönroosIisa Grönroos (-10)KerU16.4.102,96 0,0
  2,88/0.0     2,96/0.0     2,93/0.0     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
24.–25.2.2024 Mustasaari: 22-, 19- ja 17-v. SM-hallikilpailut
25.2.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallimoniottelut
24.2.2024 Pori: Karhuhallin keihäs
22.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 1 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3
4.2.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 2
3.2.2024 Pajulahti: Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat
3.2.2024 Kajaani: Pk. kilpailut
3.2.2024 Helsinki: Helsyhallikilpailut 2
3.2.2024 Jyväskylä: Hipposhallikilpailut 2
3.2.2024 Turku: Kupittaan kisat
3.2.2024 Rovaniemi: Tunturihallikilpailut
31.1.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
27.1.2024 Ii: Testijuoksusarja 5
27.1.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
29.1.2024 Kokkola: Hallikisat
28.1.2024 Kuortane: Seiväskilpailu
28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
27.–28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
28.1.2024 Hyvinkää: Hallihypyt