TULOKSET: Kesäkisa 2, Hämeenlinna, Kaurialan urheilukenttä, Hämeenlinna, 5.7.2023


120 urheilijaa, 202 lajisuoritusta

Miehet
M 100 m
Tuuli: +0,7
1Taneli HyvärinenTaneli Hyvärinen (-05)HyvsU5.5.0511,38PB
2Juho MantilaJuho Mantila (-05)HämeenlTa26.5.0511,51
3Aatu SihvonenAatu Sihvonen (-05)KarhKa15.2.0511,78PB
4Daniel WickströmDaniel Wickström (-04)IFSibboV29.4.0411,87PB
5Harri KauranenHarri Kauranen (-64)HämeenlTa30.3.6412,83
6Markus SöyrinkiMarkus Söyrinki (-87)ViialVa24.5.8714,09SB
M 800 m
1Elias VirtanenElias Virtanen (-04)HämeenlTa26.3.042.04,64PB
2Samuli MattilaSamuli Mattila (-95)HämeenlTa6.9.952.05,76PB
3Riku-Antti NaskaliRiku-Antti Naskali (-91)KylmäkVei20.11.912.07,97PB
4Petri SvärdPetri Svärd (-68)KU-589.4.682.29,52SB
M Kiekko/DT
1Juuso SillanpääJuuso Sillanpää (-79)JyväskKU16.2.7946,51
  35,18     46,51     35,73     45,91     44,88     43,42     
2Mikko HuhtaMikko Huhta (-04)NurmijYU9.3.0444,26
  X     X     40,61     44,26     44,07     X     
3Ari SaloAri Salo (-80)ValkHa1.8.8043,45SB
  42,87 SB     43,45 SB     X     X     X     X     
4Santeri SöderströmSanteri Söderström (-97)KarkkPo6.1.9740,88SB
  38,84 SB     40,19 SB     X     X     40,88 SB     X     
5Olli JuvonenOlli Juvonen (-86)JanJa11.10.8634,83
  X     X     34,16     34,30     34,83     32,22     
M17 100 m
Tuuli: –2,8
1Eeti HänninenEeti Hänninen (-06)HämeenlTa21.1.0611,67
2Elias KeräläElias Kerälä (-07)HämeenlTa18.4.0711,90
3Olavi HalonenOlavi Halonen (-06)HyvsU24.11.0612,09
4Samuel KiviharjuSamuel Kiviharju (-06)LempKiYU25.6.0612,89PB
5Matias VirtaMatias Virta (-07)HyvsU8.4.0713,09SB
M17 800 m
1Jesse SaloJesse Salo (-06)LempKiYU20.3.062.07,86SB
2Matias VirtaMatias Virta (-07)HyvsU8.4.072.09,06PB
3Samuel KiviharjuSamuel Kiviharju (-06)LempKiYU25.6.062.11,24PB
M17 Pituus/LJ
1Tuomas RättöTuomas Rättö (-06)HämeenlTa16.2.066,79 +0,3PB kk17
  X/0.6     6,46/0.4     X/0.4     X/0.2     6,66/-0.3     6,79/0.3 kk17 PB     
2Olavi HalonenOlavi Halonen (-06)HyvsU24.11.065,81 +0,8SB
  5,69/1.7 SB     X/-0.8     X/1.7     4,48/-0.1     X/0.0     5,81/0.8 SB     
3Matias VirtaMatias Virta (-07)HyvsU8.4.074,88 +1,1SB
  4,80/0.8 SB     P     P     4,37/1.0     X/0.6     4,88/1.1 SB     
P15 100 m
Tuuli: –1,2
1Niilo LinnamaaNiilo Linnamaa (-08)KangKi 21.9.0813,05PB
2Vilho PeltotaloVilho Peltotalo (-08)HämeenlTa22.1.0814,26PB
3Samu KuismaSamu Kuisma (-09)HämeenlTa24.3.0914,55
P15 800 m
1Niilo LinnamaaNiilo Linnamaa (-08)KangKi 21.9.082.22,20
2Vilho PeltotaloVilho Peltotalo (-08)HämeenlTa22.1.082.26,73PB
P13 60 m
Tuuli: –0,6
1Tatu KoskinenTatu Koskinen (-10)HämeenlTa17.2.10 8,30PB
2Sisu LehtonenSisu Lehtonen (-10)HämeenlTa7.4.10 8,34
3Santeri PerkkiöSanteri Perkkiö (-10)HKV18.12.10 8,48
4Miio HaavistoMiio Haavisto (-11)HämeenlTa5.10.11 9,64
5Matias JoutvuoMatias Joutvuo (-11)HämeenlTa25.11.11 9,65PB
6Juhani HonkajuuriJuhani Honkajuuri (-10)HämeenlTa10.1.10 9,66
7Touko RokkanenTouko Rokkanen (-11)HämeenlTa18.12.1110,19PB
8Juho SeppäläJuho Seppälä (-11)HämeenlTa15.7.1110,30
P13 600 m
1Sisu LehtonenSisu Lehtonen (-10)HämeenlTa7.4.101.46,07PB
2Olavi JärviOlavi Järvi (-12)TuUL 26.6.121.50,40PB
3Juho SeppäläJuho Seppälä (-11)HämeenlTa15.7.111.53,64PB
4Tatu KoskinenTatu Koskinen (-10)HämeenlTa17.2.101.55,77PB
5Matias JoutvuoMatias Joutvuo (-11)HämeenlTa25.11.111.57,18PB
6Juhani HonkajuuriJuhani Honkajuuri (-10)HämeenlTa10.1.102.06,00SB
7Miio HaavistoMiio Haavisto (-11)HämeenlTa5.10.112.18,46SB
P13 Kuula/SP
1Sisu LehtonenSisu Lehtonen (-10)HämeenlTa7.4.109,04
  9,04     8,77     7,62     8,45     8,63     8,58     
2Juho SeppäläJuho Seppälä (-11)HämeenlTa15.7.119,02
  9,02     8,56     8,98     8,35     7,78     8,87     
3Tatu KoskinenTatu Koskinen (-10)HämeenlTa17.2.107,50
  X     6,90     6,94     X     6,74     7,50     
4Touko RokkanenTouko Rokkanen (-11)HämeenlTa18.12.116,57PB
  6,09 PB     6,31 PB     5,92     6,43 PB     6,20     6,57 PB     
5Miio HaavistoMiio Haavisto (-11)HämeenlTa5.10.116,18PB
  5,07     5,39     5,07     5,73 PB     6,18 PB     X     
P11 60 m
1. erä
Tuuli: –3,2
1Väinö KokkoVäinö Kokko (-12)HämeenlTa9.7.12 9,88PB
2Joonatan PöystiJoonatan Pöysti (-13)HämeenlTa17.1.1310,50PB
3Jesse VänttinenJesse Vänttinen (-13)HämeenlTa28.6.1310,74
4Anton AholaAnton Ahola (-12)HämeenlTa17.11.1211,39
2. erä
Tuuli: –0,5
1Eino JuutilaEino Juutila (-12)HämeenlTa26.1.12 8,95
2Daniel HöijerDaniel Höijer (-12)HämeenlTa7.11.12 9,95
3Leino CalleminLeino Callemin (-13)HämeenlTa3.10.1310,15
4Leo VuolleLeo Vuolle (-13)HämeenlTa1.8.1310,35
P11 600 m
1Väinö KokkoVäinö Kokko (-12)HämeenlTa9.7.121.55,75PB
2Daniel HöijerDaniel Höijer (-12)HämeenlTa7.11.122.04,23PB
3Roope RiippiRoope Riippi (-12)HämeenlTa25.2.122.06,98PB
4Eino JuutilaEino Juutila (-12)HämeenlTa26.1.122.11,16PB
5Janne TuominenJanne Tuominen (-12)LahdA16.12.122.13,87PB
6Joonatan PöystiJoonatan Pöysti (-13)HämeenlTa17.1.132.16,53PB
7Leino CalleminLeino Callemin (-13)HämeenlTa3.10.132.22,55PB
8Leo VuolleLeo Vuolle (-13)HämeenlTa1.8.132.24,94PB
9Jesse VänttinenJesse Vänttinen (-13)HämeenlTa28.6.132.25,05SB
P11 Korkeus/HJ
1Jesse VänttinenJesse Vänttinen (-13)HämeenlTa28.6.131,19PB
 0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,13/O    1,16/O    1,19/XO PB    1,22/XXX     
2Eino JuutilaEino Juutila (-12)HämeenlTa26.1.121,19PB
 0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,13/O    1,16/O    1,19/XXO PB    1,22/XXX     
3Anton AholaAnton Ahola (-12)HämeenlTa17.11.121,05PB
 0,95/XO    1,00/XXO    1,05/O PB    1,10/XXX     
4Leino CalleminLeino Callemin (-13)HämeenlTa3.10.131,00PB
 0,95/O    1,00/XXO PB    1,05/XXX     
Leo VuolleLeo Vuolle (-13)HämeenlTa1.8.13NH
 1,00/XXX     
P9 600 m
1Juho TuominenJuho Tuominen (-14)LahdA31.8.142.09,18PB
2Anton RokkanenAnton Rokkanen (-14)HämeenlTa30.1.142.09,90PB
3Touko Mäki-KihniäTouko Mäki-Kihniä (-14)HämeenlTa7.6.142.21,61PB
4Julius KeloJulius Kelo (-15)HämeenlTa1.4.152.22,75PB
5Leevi SavolainenLeevi Savolainen (-14)HämeenlTa7.9.142.31,21PB
6Tommi MuiluTommi Muilu (-14)HämeenlTa6.6.142.33,36PB
7Aulis NiskanenAulis Niskanen (-14)HämeenlTa25.10.142.42,62PB
8Maximilian StoltzenbergMaximilian Stoltzenberg (-15)HämeenlTa9.9.152.43,88PB
P9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Julius KeloJulius Kelo (-15)HämeenlTa1.4.153,16 
  3,08     3,16     X     3,13     
2Anton RokkanenAnton Rokkanen (-14)HämeenlTa30.1.142,80 
  2,70     X     2,80     2,56     
3Leevi SavolainenLeevi Savolainen (-14)HämeenlTa7.9.142,75 PB
  2,62 PB     2,54     2,72 PB     2,75 PB     
4Aulis NiskanenAulis Niskanen (-14)HämeenlTa25.10.142,71 PB
  2,19 PB     2,63 PB     2,68 PB     2,71 PB     
5Touko Mäki-KihniäTouko Mäki-Kihniä (-14)HämeenlTa7.6.142,58 
  2,58     2,35     2,39     2,40     
6Tommi MuiluTommi Muilu (-14)HämeenlTa6.6.142,47 PB
  2,30 PB     2,40 PB     2,47 PB     2,41     
7Maximilian StoltzenbergMaximilian Stoltzenberg (-15)HämeenlTa9.9.152,42 PB
  2,42 PB     2,26     2,28     2,39     
Naiset
N 100 m
Tuuli: –1,6
1Aino OjaniemiAino Ojaniemi (-05)HämeenlTa23.1.0512,77
2Lotta KirjavainenLotta Kirjavainen (-05)TuUL18.9.0513,31SB
3Laura Kontio MarinsLaura Kontio Marins (-94)JanJa11.10.9413,85SB
4Virpi HannukselaVirpi Hannuksela (-72)KuntoP8.1.7214,74
5Maria FabritiusMaria Fabritius (-02)VarkKV1.11.0216,44PB
N 800 m
1Jemina ForssJemina Forss (-00)TampPy28.10.002.17,63
2Suvi RantalaSuvi Rantala (-02)HämeenlTa31.8.022.23,06PB
3Laura PietiläLaura Pietilä (-82)JyväskKU10.12.822.39,86
N Kiekko/DT
1Iiris VeijolaIiris Veijola (-05)HämeenlTa4.4.0547,71
  40,29     39,70     43,88     45,02     47,71     X     
2Vilma KeräläVilma Kerälä (-05)HämeenlTa14.4.0539,59
  37,70     37,62     X     35,87     39,59     37,96     
3Maria OlkkonenMaria Olkkonen (-00)HartVoi26.3.0038,76
  X     X     X     37,05     X     38,76     
4Milla KelonurmiMilla Kelonurmi (-78)KeskiUYU8.4.7836,66SB
  33,24 SB     X     32,72     32,83     36,29 SB     36,66 SB     
5Tiina RiuttaTiina Riutta (-84)KeskiUYU2.4.8435,20
  34,75     31,57     X     35,20     X     X     
6Ida AarnioIda Aarnio (-06)HämeenlTa19.10.0632,03PB
  32,03 PB     X     30,76     30,58     X     27,52     
7Julia PitkänenJulia Pitkänen (-05)JanJa6.11.0531,52
  31,52     28,97     29,71     28,47     X     X     
N17 100 m
Tuuli: –1,3
1Maria DjuskoMaria Djusko (-07)HämeenlTa13.3.0712,62PB
2Emilia RättöEmilia Rättö (-06)HämeenlTa16.2.0613,29
N17 Pituus/LJ
1Maria DjuskoMaria Djusko (-07)HämeenlTa13.3.075,27 +0,4
  X/-0.3     5,07/-0.7     5,06/0.7     5,27/0.4     X/0.6     3,64/0.5     
2Laura MantilaLaura Mantila (-08)HämeenlTa24.3.085,09 +0,7PB
  X/1.4     4,98/0.5     4,77/1.1     4,95/0.4     X/0.2     5,09/0.7 PB     
3Emilia RättöEmilia Rättö (-06)HämeenlTa16.2.064,98 –0,2=PB
  4,90/-0.1     4,90/0.9     4,77/-0.4     4,73/0.6     X/-0.3     4,98/-0.2 =PB     
4Jenna MinkkinenJenna Minkkinen (-09)PälkLL14.8.094,65 –0,8SB
  4,56/-0.5     4,53/0.6     4,65/-0.8 SB     4,43/0.7     X/-0.3     2,57/0.7     
5Nelli KarevaaraNelli Karevaara (-09)HämeenlTa1.3.092,78 –0,2
  X/-0.5     2,70/1.7     X/-0.3     X/0.7     X/-2.2     2,78/-0.2     
Aino OjaniemiAino Ojaniemi (-05)HämeenlTa23.1.055,13 +0,2 kilp. ulkop.
  4,99/0.2     X/0.3     5,02/-0.7     5,00/0.7     5,13/0.2     5,05/-0.1     
T15 100 m
1. erä
Tuuli: –1,3
1Eevi KölhiEevi Kölhi (-11)HämeenlTa27.10.1113,49PB (12-v. ka 63.)
2Aino SeppäläAino Seppälä (-08)LahdA29.5.0813,67SB
3Ninni TikkaNinni Tikka (-09)HämeenlTa9.7.0913,97PB
4Kerttu PeltolaKerttu Peltola (-09)EspTa30.1.0914,32
5Venla MennalaVenla Mennala (-09)HämeenlTa6.7.0914,33PB
2. erä
Tuuli: –0,6
1Laura MantilaLaura Mantila (-08)HämeenlTa24.3.0813,08PB
2Nanna HarkkiNanna Harkki (-08)LempKiYU26.7.0813,44PB
3Nelli NurminenNelli Nurminen (-08)JanJa17.12.0813,56PB
4Nelli KarevaaraNelli Karevaara (-09)HämeenlTa1.3.0913,68PB
5Jenna MinkkinenJenna Minkkinen (-09)PälkLL14.8.0913,88
6Iida-Maria LehtimäkiIida-Maria Lehtimäki (-08)IFSibboV 26.10.0813,98
7Venla RuoholaVenla Ruohola (-08)TuUL28.7.0814,46
T15 800 m
1Venla MennalaVenla Mennala (-09)HämeenlTa6.7.092.23,43PB
2Anni HammarAnni Hammar (-08)LahdA1.11.082.39,38
3Iida-Maria LehtimäkiIida-Maria Lehtimäki (-08)IFSibboV 26.10.082.47,75
4Jenni TuominenJenni Tuominen (-09)LahdA5.7.092.53,16
T15 Korkeus/HJ
1Venla RuoholaVenla Ruohola (-08)TuUL28.7.081,41SB
 1,30/O    1,35/XO    1,38/XO    1,41/O SB    1,44/XXX     
T13 60 m
Tuuli: –0,5
1Aada KölhiAada Kölhi (-10)HämeenlTa19.4.10 8,52PB
2Fanny PetterssonFanny Pettersson (-11)SomVoi27.1.11 8,71PB
3Aada VähätaloAada Vähätalo (-11)RiihimKi30.6.11 8,89PB
4Alina MäntynevaAlina Mäntyneva (-11)HämeenlTa28.4.11 8,94
5Jenni LehtimäkiJenni Lehtimäki (-11)IFSibboV13.7.11 8,95
6Aada NaapuriAada Naapuri (-11)HämeenlTa9.9.11 9,46PB
7Helka SimolaHelka Simola (-11)HämeenlTa5.5.11 9,67
8Sonja PääkkönenSonja Pääkkönen (-11)HämeenlTa10.10.1110,12
T13 600 m
1Eevi KölhiEevi Kölhi (-11)HämeenlTa27.10.111.52,64PB
2Jenni LehtimäkiJenni Lehtimäki (-11)IFSibboV13.7.111.59,10PB
3Aada KölhiAada Kölhi (-10)HämeenlTa19.4.102.07,49SB
4Helka HiltunenHelka Hiltunen (-11)HämeenlTa8.5.112.08,84PB
5Sonja PääkkönenSonja Pääkkönen (-11)HämeenlTa10.10.112.13,75PB
T13 Kuula/SP
1Aada KölhiAada Kölhi (-10)HämeenlTa19.4.1011,20PB
  11,20 PB     10,92     10,80     10,45     10,72     X     
2Aada VähätaloAada Vähätalo (-11)RiihimKi30.6.118,99PB
  8,99 PB     8,61     X     8,87     X     X     
3Riina TaipaleRiina Taipale (-10)PälkLL5.8.108,75
  8,58     8,46     8,27     7,21     8,73     8,75     
4Eevi KölhiEevi Kölhi (-11)HämeenlTa27.10.117,60
  7,60     7,48     6,55     6,81     6,86     7,34     
5Aura RuljaAura Rulja (-10)HämeenlTa7.7.107,47PB
  7,14 PB     7,26 PB     7,47 PB     7,46     7,03     6,65     
6Sara MajamäkiSara Majamäki (-10)ViialVa3.7.107,36PB
  7,36 PB     6,98     7,13     7,02     6,58     X     
7Helka SimolaHelka Simola (-11)HämeenlTa5.5.116,41
  6,18     6,41     5,52     6,16     5,52     6,00     
8Sonja PääkkönenSonja Pääkkönen (-11)HämeenlTa10.10.115,50PB
  4,74     4,95     5,50 PB     4,88     4,88     4,86     
9Seela PasmaSeela Pasma (-13)HyvsU4.3.135,39PB
  5,39 PB     5,32     4,87     
10Aada NaapuriAada Naapuri (-11)HämeenlTa9.9.115,21PB
  5,07 PB     5,21 PB     5,01     
T11 60 m
1. erä
Tuuli: –1,3
1Elle OnnelaElle Onnela (-13)HämeenlTa10.12.1310,42
2Aino VuorelaAino Vuorela (-13)HämeenlTa7.9.1310,52
3Peppi HaavistoPeppi Haavisto (-13)HämeenlTa10.11.1310,58
4Jasmin SatomaaJasmin Satomaa (-13)HämeenlTa28.7.1310,87PB
5Sinja VilkmanSinja Vilkman (-13)HämeenlTa23.2.1311,16PB
6Iida SyreniusIida Syrenius (-13)HämeenlTa2.2.1311,94PB
7Titta ViitasaariTitta Viitasaari (-13)HämeenlTa30.3.1312,69PB
2. erä
Tuuli: –2,2
1Erika LindbergErika Lindberg (-12)HämeenlTa23.3.12 9,01
2Eerika LonkaEerika Lonka (-12)HämeenlTa6.1.12 9,12
3Elsi NokisalmiElsi Nokisalmi (-13)JanJa12.9.13 9,18
4Minnea KantolaMinnea Kantola (-13)TuUL7.5.13 9,65
5Helmi HäyryHelmi Häyry (-12)HIFK1.8.12 9,92
6Elli YleniusElli Ylenius (-12)JanJa29.9.12 9,96
7Pihla LehtonenPihla Lehtonen (-13)HämeenlTa25.11.1310,06
8Seela PasmaSeela Pasma (-13)HyvsU4.3.1310,21
T11 600 m
1Elsa BlombergElsa Blomberg (-12)HämeenlTa25.2.122.06,68PB
2Seela PasmaSeela Pasma (-13)HyvsU4.3.132.09,41PB
3Elli YleniusElli Ylenius (-12)JanJa29.9.122.12,74PB
4Eerika LonkaEerika Lonka (-12)HämeenlTa6.1.122.14,27PB
5Elle OnnelaElle Onnela (-13)HämeenlTa10.12.132.19,66PB
6Erika LindbergErika Lindberg (-12)HämeenlTa23.3.122.22,79PB
7Amanda SiekkinenAmanda Siekkinen (-13)HämeenlTa2.9.132.29,77PB
8Jasmin SatomaaJasmin Satomaa (-13)HämeenlTa28.7.132.30,04PB
9Aino VuorelaAino Vuorela (-13)HämeenlTa7.9.132.34,06PB
10Peppi HaavistoPeppi Haavisto (-13)HämeenlTa10.11.132.35,17SB
11Titta ViitasaariTitta Viitasaari (-13)HämeenlTa30.3.132.37,07PB
12Iida SyreniusIida Syrenius (-13)HämeenlTa2.2.132.37,82PB
T11 Korkeus/HJ
1Erika LindbergErika Lindberg (-12)HämeenlTa23.3.121,27PB
 0,95/-    1,10/O    1,13/O    1,16/O    1,19/O    1,22/O    1,25/XXO    1,27/XXO PB    1,29/XXX     
2Eerika LonkaEerika Lonka (-12)HämeenlTa6.1.121,16PB
 0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,13/O    1,16/O PB    1,19/XXX     
3Elli YleniusElli Ylenius (-12)JanJa29.9.121,13
 0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,13/O    1,16/XXX     
4Minnea KantolaMinnea Kantola (-13)TuUL7.5.131,13
 0,95/-    1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,13/XXO    1,16/XXX     
5Elle OnnelaElle Onnela (-13)HämeenlTa10.12.131,10PB
 0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/XO PB    1,13/XXX     
6Pihla LehtonenPihla Lehtonen (-13)HämeenlTa25.11.131,10PB
 0,95/-    1,00/O    1,05/XO    1,10/XXO PB    1,13/XXX     
7Peppi HaavistoPeppi Haavisto (-13)HämeenlTa10.11.131,05PB
 0,95/O    1,00/O    1,05/O PB    1,10/XXX     
8Amanda SiekkinenAmanda Siekkinen (-13)HämeenlTa2.9.131,05PB
 0,95/O    1,00/O    1,05/XO PB    1,10/XXX     
8Aino VuorelaAino Vuorela (-13)HämeenlTa7.9.131,05PB
 0,95/O    1,00/O    1,05/XO PB    1,10/XXX     
T9 600 m
1Salla-Sofia LehtimäkiSalla-Sofia Lehtimäki (-14)IFSibboV26.4.142.04,06
2Lila MattilaLila Mattila (-14)HämeenlTa6.6.142.17,76PB
3Eelin MielonenEelin Mielonen (-14)HämeenlTa25.7.142.24,45PB
4Vilhelmiina KärkkäinenVilhelmiina Kärkkäinen (-14)HämeenlTa2.6.142.28,73PB
5Alina DjuskoAlina Djusko (-15)HämeenlTa28.1.152.35,67PB
6Elli-Maria HaapanenElli-Maria Haapanen (-14)HämeenlTa8.3.142.39,40PB
7Emilia KeloEmilia Kelo (-17)HämeenlTa28.3.172.40,03PB
T9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Salla-Sofia LehtimäkiSalla-Sofia Lehtimäki (-14)IFSibboV26.4.143,57 PB
  3,23     3,16     3,51     3,57 PB     
2Alina DjuskoAlina Djusko (-15)HämeenlTa28.1.153,37 
  3,07     X     3,18     3,37     
3Eelin MielonenEelin Mielonen (-14)HämeenlTa25.7.143,28 
  3,28     3,09     3,23     3,20     
4Lila MattilaLila Mattila (-14)HämeenlTa6.6.143,17 PB
  3,03 PB     3,17 PB     2,76     2,97     
5Vilhelmiina KärkkäinenVilhelmiina Kärkkäinen (-14)HämeenlTa2.6.143,13 PB
  3,13 PB     2,90     3,07     2,90     
6Elli-Maria HaapanenElli-Maria Haapanen (-14)HämeenlTa8.3.142,99 PB
  2,99 PB     2,79     2,92     2,59     
7Emilia KeloEmilia Kelo (-17)HämeenlTa28.3.172,69 PB
  2,69 PB     2,55     2,66     X     
8Tuisku HaavistoTuisku Haavisto (-16)HämeenlTa20.4.162,22 PB
  1,97 PB     1,85     2,08 PB     2,22 PB     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
27.2.2024 Joensuu: Motonet-kilpailut
24.–25.2.2024 Mustasaari: 22-, 19- ja 17-v. SM-hallikilpailut
25.2.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallimoniottelut
24.2.2024 Pori: Karhuhallin keihäs
22.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 1 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3
4.2.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 2
3.2.2024 Pajulahti: Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat
3.2.2024 Kajaani: Pk. kilpailut
3.2.2024 Helsinki: Helsyhallikilpailut 2
3.2.2024 Jyväskylä: Hipposhallikilpailut 2
3.2.2024 Turku: Kupittaan kisat
3.2.2024 Rovaniemi: Tunturihallikilpailut
31.1.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
27.1.2024 Ii: Testijuoksusarja 5
27.1.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
29.1.2024 Kokkola: Hallikisat
28.1.2024 Kuortane: Seiväskilpailu
28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
27.–28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1