TULOKSET: Pikajuoksukarnevaalit, Jämsä, Oinaalan urheilukeskus, Jämsänkoski, 2.7.2023


342 urheilijaa, 544 lajisuoritusta

Miehet
M 100 m
A-erä
Tuuli: +0,7
1Santeri ÖrnSanteri Örn (-99)PolvijU1.12.9910,49
2Eino VuoriEino Vuori (-02)HämeenlTa21.6.0210,53 22-v. EM-raja/SUL
3Valtteri LoukoValtteri Louko (-03)LapVi28.8.0310,55 22-v. EM-raja/SUL
4Kalle HirviKalle Hirvi (-05)ViipU21.12.0510,59 19-v. EM-raja
5Arttu PeltolaArttu Peltola (-02)JyväskKU8.10.0210,73
6Oskari LehtonenOskari Lehtonen (-97)NurmijYU14.6.9710,74SB
7Matias AhtinenMatias Ahtinen (-03)PolvijU1.2.0310,81PB
8Juho KoivistoJuho Koivisto (-03)JyväskKU5.3.0310,89
B-erä
Tuuli: +0,1
1Heikki NieminenHeikki Nieminen (-94)LahdA18.2.9410,83
2Topi HuttunenTopi Huttunen (-04)VierKoi9.1.0410,85
3Joonas LiukkonenJoonas Liukkonen (-00)PolvijU1.3.0011,04
4Joska TommolaJoska Tommola (-99)TurWei6.10.9911,10
5Viljami HietaharjuViljami Hietaharju (-99)IkaalU8.2.9911,12
Jesse VäyrynenJesse Väyrynen (-00)JyväskKU26.3.00DNS
Rasmus MartinRasmus Martin (-03)IFSibboV26.2.03DNS
Joonas JyrkkäJoonas Jyrkkä (-98)OulPy29.10.98DQ
Alkuerät
1. erä
Tuuli: –1,2
1Santeri ÖrnSanteri Örn (-99)PolvijU1.12.9910,57
2Kalle HirviKalle Hirvi (-05)ViipU21.12.0510,72
3Erno MehtonenErno Mehtonen (-98)SavonlRie24.4.9810,75
4Oskari LehtonenOskari Lehtonen (-97)NurmijYU14.6.9710,87SB
5Topi HuttunenTopi Huttunen (-04)VierKoi9.1.0410,98
6Joonas JyrkkäJoonas Jyrkkä (-98)OulPy29.10.9810,99
7Heikki NieminenHeikki Nieminen (-94)LahdA18.2.9411,03
8Jesse VäyrynenJesse Väyrynen (-00)JyväskKU26.3.0011,09
2. erä
Tuuli: –1,0
1Valtteri LoukoValtteri Louko (-03)LapVi28.8.0310,59 22-v. EM-raja/SUL
2Eino VuoriEino Vuori (-02)HämeenlTa21.6.0210,63
3Arttu PeltolaArttu Peltola (-02)JyväskKU8.10.0210,70
4Matias AhtinenMatias Ahtinen (-03)PolvijU1.2.0310,88PB
5Juho KoivistoJuho Koivisto (-03)JyväskKU5.3.0310,97
6Rasmus MartinRasmus Martin (-03)IFSibboV26.2.0311,01
7Alexander BjörkgrenAlexander Björkgren (-02)IFDrott4.2.0211,13SB
8Juho FyrsténJuho Fyrstén (-02)OulPy24.12.0211,33
3. erä
Tuuli: +0,8
1Joonas LiukkonenJoonas Liukkonen (-00)PolvijU1.3.0010,98
2Joska TommolaJoska Tommola (-99)TurWei6.10.9911,07PB
3Viljami HietaharjuViljami Hietaharju (-99)IkaalU8.2.9911,07SB
4Jonathan HyvärinenJonathan Hyvärinen (-86)HKV3.2.8611,12
5Konsta GröndahlKonsta Gröndahl (-01)TuUL9.9.0111,22
6Mikko MäkipääMikko Mäkipää (-02)IkaalU9.1.0211,48
7Juho RönkäJuho Rönkä (-98)JoensKa15.7.9811,72
8Heikki ÄijäläHeikki Äijälä (-01)NaantLöy5.1.0111,73
4. erä
Tuuli: –1,3
1Antti SainioAntti Sainio (-05)TampPy17.5.0510,96PB
2Jarmo EromäkiJarmo Eromäki (-04)HaukivKi15.4.0411,17SB
3Eeli PurolaEeli Purola (-00)OulPy19.5.0011,22SB
4Aleksi Ala-PrinkkiläAleksi Ala-Prinkkilä (-94)IFKraft31.12.9411,44SB
5Mutombo MbayaMutombo Mbaya (-01)VasaIS/COD24.6.0111,77 uk
6Antti PaasiAntti Paasi (-02)TampPy4.2.0211,92PB
5. erä
Tuuli: +0,3
1Joonas RajaniemiJoonas Rajaniemi (-03)OulPy2.1.0311,50SB
2Akseli EskelinenAkseli Eskelinen (-03)LappUM14.11.0311,53SB
3Leevi-Kalle HeikkiläLeevi-Kalle Heikkilä (-03)JyväskKU4.2.0311,58SB
4Miro TanninenMiro Tanninen (-03)JoensKa15.10.0311,66SB
5Väinö PekkolaVäinö Pekkola (-98)JyväskKU5.1.9811,90SB
M 200 m
1. erä
Tuuli: +1,7
1Roope SaarinenRoope Saarinen (-94)ViipU20.2.9421,04SB
2Konsta AlatupaKonsta Alatupa (-99)JyväskKU25.6.9921,10PB (ka 24.)
Riku IllukkaRiku Illukka (-99)VantSa21.9.99DNF
2. erä
Tuuli: +1,5
1Niilo MustalahtiNiilo Mustalahti (-02)SeinäjsU27.8.0220,85PB (ka 13.) (22-v. ka 7.) 22-v. EM-raja
2Valtteri LoukoValtteri Louko (-03)LapVi28.8.0321,28PB 22-v. EM-raja
3Lassi KaukonenLassi Kaukonen (-01)HKV13.4.0121,66PB (22-v. ka 88.)
4Konsta GröndahlKonsta Gröndahl (-01)TuUL9.9.0122,09
5Eino PerämaaEino Perämaa (-04)TampPy26.3.0422,67PB
3. erä
Tuuli: +2,0
1Tuomas LehtonenTuomas Lehtonen (-98)LiedPa4.8.9821,43PB (ka 74.)
2Erno MehtonenErno Mehtonen (-98)SavonlRie24.4.9821,57PB
3Antti SainioAntti Sainio (-05)TampPy17.5.0521,65PB kk19(22-v. ka 82.) (19-v. ka 39.)
4Lasse HämelahtiLasse Hämelahti (-00)TampPy23.12.0021,90SB
5Tomi MäkitaloTomi Mäkitalo (-07)KanksLei26.5.0722,36PB EYOF-raja
4. erä
Tuuli: +1,1
1Tarmo SavolaTarmo Savola (-00)VasaIS26.2.0021,79SB
2Jarmo EromäkiJarmo Eromäki (-04)HaukivKi15.4.0421,92SB
3Jere HaapalainenJere Haapalainen (-04)TampPy30.7.0421,92PB (19-v. ka 92.)
4Heikki NieminenHeikki Nieminen (-94)LahdA18.2.9422,23SB
5Juuso PyyhtiäJuuso Pyyhtiä (-02)LahdA8.3.0223,15PB
5. erä
Tuuli: –0,2
1Aku KuljuAku Kulju (-04)JyväskKU15.7.0421,83PB
2Topi HuttunenTopi Huttunen (-04)VierKoi9.1.0422,39
3Jonathan HyvärinenJonathan Hyvärinen (-86)HKV3.2.8622,58=SB
4Teemu TuomelaTeemu Tuomela (-00)AlajA29.2.0022,72
6. erä
Tuuli: +1,5
1Yousif JosephYousif Joseph (-97)SiilPo20.10.9721,66PB
2Matias TulokasMatias Tulokas (-03)IFSibboV8.4.0322,55PB
3Albert VauhkonenAlbert Vauhkonen (-02)LapinlVe26.9.0222,61PB
4Juho FyrsténJuho Fyrstén (-02)OulPy24.12.0223,08
M 400 m
1. erä
1Stephen KurkiStephen Kurki (-04)NaantLöy 17.3.04 52,86SB
2Jan-Mattias AspJan-Mattias Asp (-01)VasaIS 22.1.01 52,96PB
3Mutombo MbayaMutombo Mbaya (-01)VasaIS/COD24.6.01 53,75 uk
Santeri TannerSanteri Tanner (-96)LänsiUU15.12.96 DNF
2. erä
1Aapo ReinikainenAapo Reinikainen (-06)HKV17.5.06 53,19SB
2Eeli TohmolaEeli Tohmola (-05)OulPy4.4.05 53,46
3Valtteri LuomalaValtteri Luomala (-01)KauhWi12.2.01 54,37
4Petteri UusitaloPetteri Uusitalo (-78)TuUL17.2.78 55,49
3. erä
1Aapo MäkiniemiAapo Mäkiniemi (-07)LimNM4.2.07 50,11PB
2Heikki ÄijäläHeikki Äijälä (-01)NaantLöy5.1.01 50,54SB
3Eemeli MäntyläEemeli Mäntylä (-03)PorinTa8.12.03 50,58PB
4Jesse RiissanenJesse Riissanen (-06)TampPy17.8.06 50,99PB
5Joni HuhtalaJoni Huhtala (-99)KauhWi30.7.99 51,88SB
4. erä
1Pietari ValorantaPietari Valoranta (-00)JyväskKU17.8.00 50,10SB
2Alfons SödermanAlfons Söderman (-01)IFDrott19.9.01 50,47PB
3Riku UusitaloRiku Uusitalo (-05)TuUL3.1.05 50,59
4Petros PieskäPetros Pieskä (-96)KuivAu10.2.96 50,78
5Evgeny AlexandrovEvgeny Alexandrov (-95)HIFK19.1.95 51,91
5. erä
1Iiro SurkkaIiro Surkka (-98)JyväskKU28.3.98 49,55PB
2Teemu MälkiäTeemu Mälkiä (-04)LahdA20.11.04 50,15
3Aleksi SairanenAleksi Sairanen (-97)HIFK3.9.97 50,37
4Eetu PöyryEetu Pöyry (-96)TampPy21.8.96 50,41SB
5Albin SödermanAlbin Söderman (-05)IFDrott7.3.05 50,89
6. erä
1Tommi MäkinenTommi Mäkinen (-00)HKV8.2.00 49,39SB
2Konsta UutteraKonsta Uuttera (-05)TampPy1.8.05 49,76
3Teemu TuomelaTeemu Tuomela (-00)AlajA29.2.00 49,78
4Elias JradElias Jrad (-00)HKV19.3.00 49,95
5Rado LindbergRado Lindberg (-05)EsboIF26.3.05 50,26
7. erä
1Erik BackErik Back (-94)HIFK21.3.94 48,23
2Benjamin StendahlBenjamin Stendahl (-99)BorgåAk20.6.99 48,74
3Juho PirskanenJuho Pirskanen (-96)HKV12.8.96 48,89
4Eemeli VälimäkiEemeli Välimäki (-96)NoormNo8.12.96 49,26
5Filiph JohanssonFiliph Johansson (-97)GamlakIF22.2.97 50,49
M 110 m aidat/hurdles
Tuuli: –0,3
1Pyry SantahuhtaPyry Santahuhta (-99)KanksLei22.3.9914,27PB
2Valtteri KalliokuljuValtteri Kalliokulju (-97)LiedPa14.1.9714,29SB
3Adrian BjörkgrenAdrian Björkgren (-03)IFDrott15.12.0314,66PB (ka 98.) (22-v. ka 73.)
4Tarmo SavolaTarmo Savola (-00)VasaIS26.2.0014,74
5Joni JärvinenJoni Järvinen (-00)LahdA14.3.0015,09
6Matias TulokasMatias Tulokas (-03)IFSibboV8.4.0315,16
7Arttu SaariArttu Saari (-99)KeskiUYU9.12.9915,25
Oliver OksanenOliver Oksanen (-03)NoormNo6.10.03DNF
Alkuerät
1. erä
Tuuli: +1,0
1Joni JärvinenJoni Järvinen (-00)LahdA14.3.0014,61SB
2Tarmo SavolaTarmo Savola (-00)VasaIS26.2.0014,72SB
3Adrian BjörkgrenAdrian Björkgren (-03)IFDrott15.12.0314,76SB
4Oliver OksanenOliver Oksanen (-03)NoormNo6.10.0314,87PB
5Matias TulokasMatias Tulokas (-03)IFSibboV8.4.0314,93
2. erä
Tuuli: +0,8
1Valtteri KalliokuljuValtteri Kalliokulju (-97)LiedPa14.1.9714,42SB
2Pyry SantahuhtaPyry Santahuhta (-99)KanksLei22.3.9914,60
3Arttu SaariArttu Saari (-99)KeskiUYU9.12.9915,02
4Antti PihlavistoAntti Pihlavisto (-02)HKV16.10.0215,07PB
5Juuso PeltolaJuuso Peltola (-01)JyväskKU1.1.0119,62SB
M 400 m aidat/hurdles
1. erä
1Elmeri LesonenElmeri Lesonen (-02)SotkJy23.9.02 57,17PB
2Sakari ValliusSakari Vallius (-03)JoensKa26.3.03 57,58PB
3Oliver EnqvistOliver Enqvist (-02)IFSibboV 3.1.02 58,50SB
4Eino PerämaaEino Perämaa (-04)TampPy26.3.04 58,53
2. erä
1Samuli RaikunenSamuli Raikunen (-96)LiedPa27.5.96 54,90SB
2Antti PihlavistoAntti Pihlavisto (-02)HKV16.10.02 55,48SB
3Santeri TannerSanteri Tanner (-96)LänsiUU15.12.96 58,03
Samu LaaksoSamu Laakso (-00)TapE12.7.00 DNF
3. erä
1Jere HaapalainenJere Haapalainen (-04)TampPy30.7.04 50,93PB kk19 19-v. EM-raja
2Jaakko LinnusJaakko Linnus (-03)TampPy7.3.03 51,74 22-v. EM-raja
3Kalle KompuinenKalle Kompuinen (-99)LiedPa12.4.99 52,83
4Tomi LaaksoTomi Laakso (-02)TapE3.6.02 53,46PB
5Markus HurriMarkus Hurri (-00)LiedPa5.1.00 55,70
M19 100 m
Tuuli: –0,7
1Sampo VäyrynenSampo Väyrynen (-04)EspTa3.2.0410,96SB
2Ive NtumbaIve Ntumba (-04)VasaIS2.2.0411,02SB
3Aatu VaittinenAatu Vaittinen (-05)LempKiYU11.5.0511,04
4Verneri KaasalainenVerneri Kaasalainen (-04)MikkKV28.4.0411,38
5Miro MäkinenMiro Mäkinen (-05)TampPy4.5.0511,62
6Stephen KurkiStephen Kurki (-04)NaantLöy 17.3.0411,66
Benjamin OlliBenjamin Olli (-04)VasaIS22.9.04DNS
Joonas JäppinenJoonas Jäppinen (-04)HIFK5.3.04DQ
Alkuerät
1. erä
Tuuli: +0,4
1Joonas JäppinenJoonas Jäppinen (-04)HIFK5.3.0411,08
2Ive NtumbaIve Ntumba (-04)VasaIS2.2.0411,09=SB
3Benjamin OlliBenjamin Olli (-04)VasaIS22.9.0411,49
4Miro MäkinenMiro Mäkinen (-05)TampPy4.5.0511,54
5Pyry KoskiniemiPyry Koskiniemi (-04)HKV14.11.0411,79
6Mikael LahdensuoMikael Lahdensuo (-05)TampPy24.9.0512,02PB
2. erä
Tuuli: +1,0
1Sampo VäyrynenSampo Väyrynen (-04)EspTa3.2.0410,94PB
2Aatu VaittinenAatu Vaittinen (-05)LempKiYU11.5.0511,09
3Verneri KaasalainenVerneri Kaasalainen (-04)MikkKV28.4.0411,29
4Stephen KurkiStephen Kurki (-04)NaantLöy 17.3.0411,54SB
5Saku LehtonenSaku Lehtonen (-05)LempKiYU16.7.0511,63PB
Konsta KankainenKonsta Kankainen (-04)TampPy29.4.04DNF
M19 200 m
1. erä
Tuuli: –1,0
1Sampo VäyrynenSampo Väyrynen (-04)EspTa3.2.0422,36PB
2Ive NtumbaIve Ntumba (-04)VasaIS2.2.0422,51SB
3Aatu VaittinenAatu Vaittinen (-05)LempKiYU11.5.0522,57
4Verneri KaasalainenVerneri Kaasalainen (-04)MikkKV28.4.0422,94
5Santtu RautioSanttu Rautio (-06)SavonlRie17.2.0624,40PB
2. erä
Tuuli: –2,1
1Konsta KankainenKonsta Kankainen (-04)TampPy29.4.0423,21
2Pyry KoskiniemiPyry Koskiniemi (-04)HKV14.11.0423,87
3Miro MäkinenMiro Mäkinen (-05)TampPy4.5.0524,05
4Eevert HapponenEevert Happonen (-07)KuopRei7.6.0725,16PB
M17 100 m
Tuuli: –0,6
1Axel NisulaAxel Nisula (-07)MalaxIF15.6.0710,87 EYOF-raja
2Matias SalminenMatias Salminen (-06)LahdA7.6.0611,00 EYOF-raja
3Tomi MäkitaloTomi Mäkitalo (-07)KanksLei26.5.0711,04
4Alvar ItämeriAlvar Itämeri (-06)TuUL13.10.0611,05
5Juho VenäläinenJuho Venäläinen (-06)ImU21.9.0611,15
6Ronni MäntyrantaRonni Mäntyranta (-06)KuivAu13.4.0611,46
7Henrik LounelaHenrik Lounela (-06)HKV24.12.0611,53
8Aapo MäkiniemiAapo Mäkiniemi (-07)LimNM4.2.0711,67
Alkuerät
1. erä
Tuuli: +1,5
1Alvar ItämeriAlvar Itämeri (-06)TuUL13.10.0611,11
2Ronni MäntyrantaRonni Mäntyranta (-06)KuivAu13.4.0611,24PB
3Touko TarvonenTouko Tarvonen (-07)LahdA12.12.0711,56PB
4Eelis TurunenEelis Turunen (-06)KuopRei7.7.0611,83PB
5Linus EkholmLinus Ekholm (-06)BorgåAk15.4.0611,96SB
6Otso LuodeslampiOtso Luodeslampi (-06)LempKiYU12.1.0612,21SB
2. erä
Tuuli: –0,1
1Axel NisulaAxel Nisula (-07)MalaxIF15.6.0711,19
2Henrik LounelaHenrik Lounela (-06)HKV24.12.0611,54
3Aapo MäkiniemiAapo Mäkiniemi (-07)LimNM4.2.0711,55PB
4Santtu RautioSanttu Rautio (-06)SavonlRie17.2.0611,91PB
5Veeti PurolaVeeti Purola (-07)OulPy28.9.0712,18
3. erä
Tuuli: +0,6
1Matias SalminenMatias Salminen (-06)LahdA7.6.0610,82PB kk17(19-v. ka 86.) (17-v. ka 14.) EYOF-raja
2Tomi MäkitaloTomi Mäkitalo (-07)KanksLei26.5.0710,89PB EYOF-raja
3Juho VenäläinenJuho Venäläinen (-06)ImU21.9.0610,94 EYOF-raja
4Tobias MorenoTobias Moreno (-07)LahdA14.5.0711,68SB
5Jarkko MikkonenJarkko Mikkonen (-07)PyhäjPo26.1.0711,73PB
6Eevert HapponenEevert Happonen (-07)KuopRei7.6.0712,38PB
M17 300 m
1Jarkko MikkonenJarkko Mikkonen (-07)PyhäjPo26.1.0737,74PB
2Otso LuodeslampiOtso Luodeslampi (-06)LempKiYU12.1.0638,75PB
3Veeti PurolaVeeti Purola (-07)OulPy28.9.0740,06PB
4Linus EkholmLinus Ekholm (-06)BorgåAk15.4.0640,33SB
5Arsi NiskanenArsi Niskanen (-07)ÄänekU27.12.0740,45PB
P15 100 m
1. erä
Tuuli: +1,5
1Anton LaineAnton Laine (-08)MaskKa 7.4.0812,24PB
2Juuso RasiJuuso Rasi (-08)MaskKa 18.5.0812,37SB
3Aapeli OilaAapeli Oila (-08)EspTa18.7.0812,50PB
4Jesse MyllymäkiJesse Myllymäki (-08)ValkKa31.7.0812,63
2. erä
Tuuli: +1,1
1Nikola BäckNikola Bäck (-08)VasaIS 20.8.0811,19PB kk15(16-v. ka 56.) (15-v. ka 6.)
2Noel NikulainenNoel Nikulainen (-08)LempKiYU3.2.0811,66PB
3Mikael SalminenMikael Salminen (-08)LahdA15.3.0811,82PB
4Jonas BraxenJonas Braxen (-08)VasaIS 13.11.0812,10PB
5Paavo LaasanenPaavo Laasanen (-08)SiilPo29.2.0812,25PB
P15 300 m
1Jonas BraxenJonas Braxen (-08)VasaIS 13.11.0838,19PB
2Jesse MyllymäkiJesse Myllymäki (-08)ValkKa31.7.0839,28
3Juuso RasiJuuso Rasi (-08)MaskKa 18.5.0839,76PB
4Anton LaineAnton Laine (-08)MaskKa 7.4.0839,96PB
5Emil SeppäläEmil Seppälä (-08)TuUL22.2.0840,74PB
6Nikolas LindénNikolas Lindén (-08)LoimLei4.7.0844,27PB
P12 60 m
Tuuli: 0,0
1Markku HolmbergMarkku Holmberg (-11)LoimLei10.6.11 8,51PB
2Niklas KouvoNiklas Kouvo (-11)VampU7.5.11 8,71
3Eeli SavukoskiEeli Savukoski (-11)KuopRei16.1.11 9,01PB
4Elias HeinonenElias Heinonen (-11)LiedPa2.8.11 9,43
5Onni HeinonenOnni Heinonen (-11)LiedPa23.1.11 9,85
P11 60 m
Tuuli: –0,2
1Elias VihervaaraElias Vihervaara (-12)LiedPa9.1.12 9,07PB
2Julius KeränenJulius Keränen (-13)IkaalU3.2.13 9,15PB
3Nooa LaineNooa Laine (-13)EspTa 21.6.13 9,79PB
4Akseli HeinonenAkseli Heinonen (-13)LiedPa1.7.1310,05
5Juuso LiljaJuuso Lilja (-12)LiedPa25.7.1210,08
Naiset
N 100 m
A-erä
Tuuli: –0,6
1Anna PursiainenAnna Pursiainen (-03)EspTa12.3.0311,72 22-v. EM-raja/SUL
2Pirkitta MarjanenPirkitta Marjanen (-01)PorinYU28.8.0111,83 22-v. EM-raja/SUL
3Nea MattilaNea Mattila (-99)HIFK24.11.9912,07
4Julia IhantolaJulia Ihantola (-03)EspTa 22.12.0312,09
5Petra HäggqvistPetra Häggqvist (-01)HKV9.4.0112,17
6Katja LuukkolaKatja Luukkola (-03)LeppSi19.12.0312,17
7Emma TainioEmma Tainio (-03)PaimU5.11.0312,18
Lotta KemppinenLotta Kemppinen (-98)HIFK1.4.98DNS
Silja KempasSilja Kempas (-99)JoensKa28.5.99DQ
B-erä
Tuuli: –0,1
1Jandeh JallowJandeh Jallow (-97)OulPy25.9.9712,23
2Sanni MahonenSanni Mahonen (-98)JyväskKU19.8.9812,25
3Nathalie WestmanNathalie Westman (-98)GamlakIF28.4.9812,34
4Tessa MoisioTessa Moisio (-03)KaipVi4.5.0312,36
5Merituuli JääskeläinenMerituuli Jääskeläinen (-96)LappUM18.7.9612,38
6Jasmin ShowlahJasmin Showlah (-89)HIFK30.5.8912,39
7Sandra-Sofia NieminenSandra-Sofia Nieminen (-00)OulPy7.10.0012,53
Elisabet SalmelaElisabet Salmela (-97)VeitsilKV16.11.97DNS
Alkuerät
1. erä
Tuuli: +0,8
1Lotta KemppinenLotta Kemppinen (-98)HIFK1.4.9811,64
2Silja KempasSilja Kempas (-99)JoensKa28.5.9911,81
3Nea MattilaNea Mattila (-99)HIFK24.11.9912,02
4Elisabet SalmelaElisabet Salmela (-97)VeitsilKV16.11.9712,14SB
5Merituuli JääskeläinenMerituuli Jääskeläinen (-96)LappUM18.7.9612,19SB
6Sanni MahonenSanni Mahonen (-98)JyväskKU19.8.9812,22
7Jandeh JallowJandeh Jallow (-97)OulPy25.9.9712,30
Aino PulkkinenAino Pulkkinen (-98)JyväskKU2.2.98DQ
2. erä
Tuuli: +0,9
1Anna PursiainenAnna Pursiainen (-03)EspTa12.3.0311,68SB 22-v. EM-raja
2Pirkitta MarjanenPirkitta Marjanen (-01)PorinYU28.8.0111,80SB 22-v. EM-raja/SUL
3Katja LuukkolaKatja Luukkola (-03)LeppSi19.12.0312,00
4Petra HäggqvistPetra Häggqvist (-01)HKV9.4.0112,03
5Julia IhantolaJulia Ihantola (-03)EspTa 22.12.0312,07
6Emma TainioEmma Tainio (-03)PaimU5.11.0312,08
7Tessa MoisioTessa Moisio (-03)KaipVi4.5.0312,23
8Meeri ElomaaMeeri Elomaa (-03)SeinäjsU3.5.0312,51
3. erä
Tuuli: +0,8
1Nathalie WestmanNathalie Westman (-98)GamlakIF28.4.9812,19SB
2Jasmin ShowlahJasmin Showlah (-89)HIFK30.5.8912,25SB
3Sara FrancisSara Francis (-00)HIFK22.11.0012,31SB
4Alina PuhakkaAlina Puhakka (-95)JyväskKU1.1.9512,36PB
5Eeva SambergEeva Samberg (-02)HKV31.8.0212,52
6Maria RäsänenMaria Räsänen (-92)KuopRei11.3.9212,53SB
7Sofia YlinenSofia Ylinen (-03)JyväskKU5.2.0312,66
8Aino EnoAino Eno (-01)TampU17.6.0112,69
4. erä
Tuuli: +0,7
1Sandra-Sofia NieminenSandra-Sofia Nieminen (-00)OulPy7.10.0012,32PB
2Erin KarjalahtiErin Karjalahti (-01)NurmijYU9.12.0112,48SB
3Johanna KulmalaJohanna Kulmala (-02)JyväskKU6.4.0212,64
4Reetta RyynänenReetta Ryynänen (-04)JoensKa10.1.0412,67SB
5Lotta LahtinenLotta Lahtinen (-98)IFRaseb16.10.9812,68SB
6Emmi UotinenEmmi Uotinen (-01)SavonlRie5.9.0112,69
7Veera HäkkinenVeera Häkkinen (-03)JoensKa7.3.0312,71SB
8Sonja NousiainenSonja Nousiainen (-95)MikkKV14.3.9512,82
5. erä
Tuuli: +0,5
1Ada VarvioAda Varvio (-03)TampPy7.5.0312,83PB
2Iiris TörrönenIiris Törrönen (-98)OulPy25.5.9812,85SB
3Ilona KamunenIlona Kamunen (-01)KuivAu7.6.0112,96SB
4Inka MetsämäkiInka Metsämäki (-03)SeinäjsU9.6.0313,02
5Maria JääskäMaria Jääskä (-03)UllKi19.8.0313,08SB
6Taru VäisänenTaru Väisänen (-99)OulPy10.2.9913,17
7Silja LaaksonenSilja Laaksonen (-99)HelsTa27.11.9913,24=SB
8Tiia PirinenTiia Pirinen (-97)TampPy11.2.9713,28
6. erä
Tuuli: –1,7
1Olivia MarttilaOlivia Marttila (-03)TampPy8.8.0313,10SB
2Julia FabritiusJulia Fabritius (-98)VarkKV5.6.9813,32=SB
3Nella TuuriNella Tuuri (-98)LapVi17.7.9813,60
4Annika PöllänenAnnika Pöllänen (-91)SavonlRie22.1.9114,04
N 200 m
1. erä
Tuuli: +1,7
1Anna PursiainenAnna Pursiainen (-03)EspTa12.3.0323,78PB 22-v. EM-raja
2Julia IhantolaJulia Ihantola (-03)EspTa 22.12.0324,28
3Petra HäggqvistPetra Häggqvist (-01)HKV9.4.0125,02
4Maria JääskäMaria Jääskä (-03)UllKi19.8.0326,83SB
2. erä
Tuuli: +0,3
1Hilla UusimäkiHilla Uusimäki (-96)KU-5812.6.9624,15SB
2Silja KempasSilja Kempas (-99)JoensKa28.5.9924,21
3Nea MattilaNea Mattila (-99)HIFK24.11.9924,28
4Elisabet SalmelaElisabet Salmela (-97)VeitsilKV16.11.9724,78SB
5Riina HeikkonenRiina Heikkonen (-01)LappUM3.8.0128,01SB
3. erä
Tuuli: +2,5
1Sandra-Sofia NieminenSandra-Sofia Nieminen (-00)OulPy7.10.0024,83
2Jandeh JallowJandeh Jallow (-97)OulPy25.9.9724,92
3Emmi ValtonenEmmi Valtonen (-03)TuUL5.3.0325,05
4Maija JussilaMaija Jussila (-98)JyväskKU7.7.9825,38
4. erä
Tuuli: +1,2
1Siiri SiirtolaSiiri Siirtola (-05)HKV4.5.0525,21PB
2Silja FileniusSilja Filenius (-07)HIFK9.5.0725,38PB (16-v. ka 71.)
3Ida OunaslehtoIda Ounaslehto (-00)EsboIF15.11.0025,69PB
4Reetta RyynänenReetta Ryynänen (-04)JoensKa10.1.0425,72
5Iida LounelaIida Lounela (-03)HKV27.10.0328,40PB
5. erä
Tuuli: +0,9
1Tessa MoisioTessa Moisio (-03)KaipVi4.5.0325,36PB
2Eeva SambergEeva Samberg (-02)HKV31.8.0225,75PB
3Emmi UotinenEmmi Uotinen (-01)SavonlRie5.9.0125,96
4Ella NourrissonElla Nourrisson (-96)KeskiUYU1.5.9625,99PB
5Inka MetsämäkiInka Metsämäki (-03)SeinäjsU9.6.0326,80
6. erä
Tuuli: –1,2
1Lotta LahtinenLotta Lahtinen (-98)IFRaseb16.10.9826,40SB
2Veera HäkkinenVeera Häkkinen (-03)JoensKa7.3.0326,47SB
3Taru VäisänenTaru Väisänen (-99)OulPy10.2.9926,89
4Olivia MarttilaOlivia Marttila (-03)TampPy8.8.0326,95SB
5Venla PellikkaVenla Pellikka (-97)JyväskKU25.2.9727,11
7. erä
Tuuli: –0,2
1Alisa AaltoAlisa Aalto (-99)TampPy22.1.9925,49SB
2Ada VarvioAda Varvio (-03)TampPy7.5.0326,78PB
3Ilona KamunenIlona Kamunen (-01)KuivAu7.6.0127,27
4Tiia PirinenTiia Pirinen (-97)TampPy11.2.9728,02
5Annika PöllänenAnnika Pöllänen (-91)SavonlRie22.1.9129,25
8. erä
Tuuli: –0,3
1Heidi SalminenHeidi Salminen (-03)JyväskKU4.12.0324,60PB (22-v. ka 92.)
2Meeri ElomaaMeeri Elomaa (-03)SeinäjsU3.5.0325,92SB
3Anni SiirtolaAnni Siirtola (-98)HKV12.9.9825,95SB
4Sofia YlinenSofia Ylinen (-03)JyväskKU5.2.0326,76SB
N 400 m
1. erä
1Venla PellikkaVenla Pellikka (-97)JyväskKU25.2.97 61,59PB
2Tuuli SalonenTuuli Salonen (-99)SysmSi18.1.99 64,19=SB
3Iida LounelaIida Lounela (-03)HKV27.10.03 65,85
2. erä
1Milka UkkonenMilka Ukkonen (-04)LahdA23.4.04 60,27
2Aino EnoAino Eno (-01)TampU17.6.01 60,46PB
3Alisa PennanenAlisa Pennanen (-01)ForssSa26.3.01 62,88PB
4Riina HeikkonenRiina Heikkonen (-01)LappUM3.8.01 63,35
3. erä
1Carita KivimäkiCarita Kivimäki (-05)IkaalU9.10.05 58,06PB
2Rauha BuchwaldRauha Buchwald (-95)HKV20.6.95 58,37SB
3Minttu RinneMinttu Rinne (-98)SaarijPu29.10.98 59,21
4Aino VenäläinenAino Venäläinen (-04)ImU24.6.04 59,52
5Jenna-Emilia PiirainenJenna-Emilia Piirainen (-03)PohjKoi9.1.03 60,56SB
4. erä
1Elin MickosElin Mickos (-00)IFSibboV20.9.00 56,91SB
2Ronja KoskelaRonja Koskela (-03)KuivAu7.2.03 57,66SB
3Kira KruutiKira Kruuti (-98)HKV10.5.98 57,82SB
4Erika UtriainenErika Utriainen (-86)VeitsilKV15.10.86 58,32SB
5Erin KarjalahtiErin Karjalahti (-01)NurmijYU9.12.01 59,94SB
5. erä
1Emmi SaveniusEmmi Savenius (-06)VehmU26.4.06 55,88 EYOF-raja
2Olivia HeinoOlivia Heino (-02)TuUL16.1.02 56,59
3Linne KallioLinne Kallio (-05)EurajVei15.11.05 56,81PB
4Teresa PerttiläTeresa Perttilä (-05)HIFK21.9.05 57,40
5Minea LindénMinea Lindén (-05)LoimLei8.6.05 57,90
N 100 m aidat/hurdles
A-erä
Tuuli: –0,1
1Nooralotta NeziriNooralotta Neziri (-92)JyväskKU9.11.9213,16
2Saga VanninenSaga Vanninen (-03)TampPy4.5.0313,41=PB 22-v. EM-raja
3Anni SiirtolaAnni Siirtola (-98)HKV12.9.9813,53
4Siiri SiirtolaSiiri Siirtola (-05)HKV4.5.0513,55PB kk19 19-v. EM-raja
5Tanja KokkonenTanja Kokkonen (-02)HIFK20.10.0213,67 22-v. EM-raja
6Essi NiskalaEssi Niskala (-05)KuivAu24.5.0513,92
7Meeri RiialiMeeri Riiali (-05)ImU1.2.0513,94
8Niina KarttunenNiina Karttunen (-02)SavonlRie30.9.0214,09 22-v. EM-raja/SUL
B-erä
Tuuli: +0,7
1Iina HolopainenIina Holopainen (-03)HIFK 2.7.0313,98PB 22-v. EM-raja/SUL
2Essi VehmaaEssi Vehmaa (-02)LappUM19.6.0214,26
3Emmi ValtonenEmmi Valtonen (-03)TuUL5.3.0314,26
4Ida OunaslehtoIda Ounaslehto (-00)EsboIF15.11.0014,28
5Reetta HämäläinenReetta Hämäläinen (-92)LahdA13.2.9214,58SB
6Laura KoivukoskiLaura Koivukoski (-02)EurajVei18.4.0214,62
7Sara-Sofia HyvönenSara-Sofia Hyvönen (-05)JoensKa25.7.0515,03PB
8Edit NurminenEdit Nurminen (-02)TuUL29.8.0215,10
Alkuerät
1. erä
Tuuli: +0,9
1Nooralotta NeziriNooralotta Neziri (-92)JyväskKU9.11.9213,18
2Saga VanninenSaga Vanninen (-03)TampPy4.5.0313,34PB (ka 18.) (22-v. ka 11.) 22-v. EM-raja
3Anni SiirtolaAnni Siirtola (-98)HKV12.9.9813,41SB
4Siiri SiirtolaSiiri Siirtola (-05)HKV4.5.0513,60SB kk19 19-v. EM-raja
5Essi NiskalaEssi Niskala (-05)KuivAu24.5.0513,91SB
6Ida OunaslehtoIda Ounaslehto (-00)EsboIF15.11.0014,30
2. erä
Tuuli: –0,1
1Tanja KokkonenTanja Kokkonen (-02)HIFK20.10.0213,59PB (ka 41.) (22-v. ka 31.) 22-v. EM-raja
2Niina KarttunenNiina Karttunen (-02)SavonlRie30.9.0214,02 22-v. EM-raja/SUL
3Iina HolopainenIina Holopainen (-03)HIFK 2.7.0314,09SB 22-v. EM-raja/SUL
4Vilma VäliharjuVilma Väliharju (-04)TampPy28.4.0414,13
5Emmi ValtonenEmmi Valtonen (-03)TuUL5.3.0314,24
6Essi VehmaaEssi Vehmaa (-02)LappUM19.6.0214,60
7Laura KoivukoskiLaura Koivukoski (-02)EurajVei18.4.0214,87
3. erä
Tuuli: +1,2
1Meeri RiialiMeeri Riiali (-05)ImU1.2.0513,80PB (ka 73.) (22-v. ka 57.) (19-v. ka 32.) 19-v. EM-raja
2Reetta HämäläinenReetta Hämäläinen (-92)LahdA13.2.9214,83
3Edit NurminenEdit Nurminen (-02)TuUL29.8.0215,19
4Sara-Sofia HyvönenSara-Sofia Hyvönen (-05)JoensKa25.7.0515,20PB
5Anna PyykköAnna Pyykkö (-03)OrivPo14.2.0315,25SB
N 400 m aidat/hurdles
1. erä
1Nea HassilaNea Hassila (-05)IFDrott18.11.05 63,50PB
2Rosa KilpiRosa Kilpi (-97)KuivAu7.1.97 65,99PB
3Katariina LeppäahoKatariina Leppäaho (-07)AlajA4.7.07 70,32
Anna LukkarilaAnna Lukkarila (-06)KannU 21.7.06 DNF
2. erä
1Essi NiskalaEssi Niskala (-05)KuivAu24.5.05 61,36SB
2Ida FinellIda Finell (-05)BorgåAk21.2.05 63,49SB
3Miranda LehtimäkiMiranda Lehtimäki (-07)ForssSa18.2.07 65,11PB
3. erä
1Aada AhoAada Aho (-03)RaisKu3.1.03 58,42PB 22-v. EM-raja
2Heidi SalminenHeidi Salminen (-03)JyväskKU4.12.03 59,34SB 22-v. EM-raja
3Martta RautalaMartta Rautala (-96)ViipU4.11.96 59,81
4Mila HeikkonenMila Heikkonen (-06)HIFK27.11.06 60,09SB kk19 kk17 EYOF-raja
5Vilma VäliharjuVilma Väliharju (-04)TampPy28.4.04 60,85PB
N19 100 m
Tuuli: –0,7
1Aino VuorjokiAino Vuorjoki (-05)KuivAu7.11.0512,08SB
2Noora SalmiNoora Salmi (-05)JyväskKU3.9.0512,18
3Priscilla BoatengPriscilla Boateng (-05)IFDrott 9.10.0512,19
4Eliisa KallioEliisa Kallio (-04)EurajVei17.9.0412,32
5Inka-Maria YlitaloInka-Maria Ylitalo (-04)LapVi28.4.0412,39
6Riika TirkkonenRiika Tirkkonen (-04)JoensKa22.6.0412,52
7Hilma KinnunenHilma Kinnunen (-05)JyväskKU8.4.0512,53
8Sointu PurolaSointu Purola (-05)OulPy7.9.0512,69
Alkuerät
1. erä
Tuuli: +2,0
1Aino VuorjokiAino Vuorjoki (-05)KuivAu7.11.0512,01PB
2Priscilla BoatengPriscilla Boateng (-05)IFDrott 9.10.0512,17PB
3Hilma KinnunenHilma Kinnunen (-05)JyväskKU8.4.0512,28SB
4Riika TirkkonenRiika Tirkkonen (-04)JoensKa22.6.0412,35PB
5Sointu PurolaSointu Purola (-05)OulPy7.9.0512,64SB
6Lotta HäkkänenLotta Häkkänen (-05)MikkKV19.7.0512,84SB
7Elizabeth FogdeElizabeth Fogde (-05)MalaxIF16.4.0512,94
2. erä
Tuuli: +0,8
1Noora SalmiNoora Salmi (-05)JyväskKU3.9.0512,09PB
2Eliisa KallioEliisa Kallio (-04)EurajVei17.9.0412,17=PB
3Inka-Maria YlitaloInka-Maria Ylitalo (-04)LapVi28.4.0412,24
4Tilda KorhonenTilda Korhonen (-04)SiilPo15.6.0412,83
5Viivi LoukoViivi Louko (-05)LapVi20.9.0512,85=PB
6Amanda LehtimäkiAmanda Lehtimäki (-05)ForssSa17.12.0513,02PB
7Jenni KiminkinenJenni Kiminkinen (-04)JyväskKU23.4.0413,09
8Eerika RahkoEerika Rahko (-05)PohjKoi15.6.0513,44PB
N19 200 m
1. erä
Tuuli: +1,4
1Anniina PiipponenAnniina Piipponen (-07)VeitsilKV13.6.0725,82PB
2Nea SavolainenNea Savolainen (-06)MaanMa28.5.0626,40PB
3Tilda KorhonenTilda Korhonen (-04)SiilPo15.6.0426,80PB
4Elizabeth FogdeElizabeth Fogde (-05)MalaxIF16.4.0527,31SB
2. erä
Tuuli: –0,7
1Noora SalmiNoora Salmi (-05)JyväskKU3.9.0526,12PB
2Veera KetonenVeera Ketonen (-06)IlmajKi7.4.0626,95SB
3Iida VainionpääIida Vainionpää (-07)SeinäjsU18.7.0727,90PB
4Eerika RahkoEerika Rahko (-05)PohjKoi15.6.0528,32PB
5Vanessa SalminenVanessa Salminen (-07)ForssSa24.5.0728,86SB
6Emma KainulainenEmma Kainulainen (-09)IisVi1.3.0929,76
3. erä
Tuuli: +0,5
1Lotta HäkkänenLotta Häkkänen (-05)MikkKV19.7.0526,63SB
2Amanda LehtimäkiAmanda Lehtimäki (-05)ForssSa17.12.0526,92PB
3Elina RuotsalainenElina Ruotsalainen (-06)ValkKa21.1.0627,16
4Matilda HelminenMatilda Helminen (-06)EspTa10.4.0627,66
5Iida RonkainenIida Ronkainen (-07)KuopRei27.4.0727,70
4. erä
Tuuli: +0,2
1Olivia PanhelainenOlivia Panhelainen (-06)JoensKa6.1.0626,23PB
2Sara-Sofia HyvönenSara-Sofia Hyvönen (-05)JoensKa25.7.0526,61SB
3Jenni KiminkinenJenni Kiminkinen (-04)JyväskKU23.4.0426,63PB
4Elin HolmElin Holm (-07)IFÅsarna 5.6.0726,66PB
5Monamaria PyhältöMonamaria Pyhältö (-06)TampPy10.10.0627,15
5. erä
Tuuli: +0,4
1Riika TirkkonenRiika Tirkkonen (-04)JoensKa22.6.0425,50PB
2Aada MäättäläAada Määttälä (-04)ToholU23.5.0425,62PB
3Oona KareinenOona Kareinen (-06)JoensKa9.5.0625,89PB
4Henriikka LaineHenriikka Laine (-06)MaskKa31.5.0626,46
5Aada AarnioAada Aarnio (-06)JyväskKU26.2.0627,08
6. erä
Tuuli: +0,4
1Aino VuorjokiAino Vuorjoki (-05)KuivAu7.11.0524,87PB
2Priscilla BoatengPriscilla Boateng (-05)IFDrott 9.10.0525,02PB
3Elmiina SiikalaElmiina Siikala (-06)HIFK22.5.0625,28
4Amelie KoivuluomaAmelie Koivuluoma (-07)SeinäjsU21.6.0725,44
5Eliisa KallioEliisa Kallio (-04)EurajVei17.9.0425,65
N19 400 m
1Jenni JaatinenJenni Jaatinen (-04)IisVi30.7.04 61,44SB
2Helmi HaavistoHelmi Haavisto (-06)NokU15.6.06 61,87PB
3Eveliina ArvolaEveliina Arvola (-05)KuivAu7.10.05 62,98SB
4Anni TakamaaAnni Takamaa (-05)LapVi23.6.05 64,27SB
5Julia FranzénJulia Franzén (-06)IFSibboV29.1.06 66,44
N17 100 m
Tuuli: –0,3
1Elmiina SiikalaElmiina Siikala (-06)HIFK22.5.0612,13 EYOF-raja
2Amelie KoivuluomaAmelie Koivuluoma (-07)SeinäjsU21.6.0712,16 EYOF-raja
3Anniina PiipponenAnniina Piipponen (-07)VeitsilKV13.6.0712,58
4Aada AarnioAada Aarnio (-06)JyväskKU26.2.0612,60
5Henriikka LaineHenriikka Laine (-06)MaskKa31.5.0612,66
6Nelli FlyktmanNelli Flyktman (-08)KaipVi10.2.0812,76
7Oona KareinenOona Kareinen (-06)JoensKa9.5.0612,79
8Olivia PanhelainenOlivia Panhelainen (-06)JoensKa6.1.0612,93
Alkuerät
1. erä
Tuuli: +1,1
1Anniina PiipponenAnniina Piipponen (-07)VeitsilKV13.6.0712,41PB
2Nelli FlyktmanNelli Flyktman (-08)KaipVi10.2.0812,69
3Elina RuotsalainenElina Ruotsalainen (-06)ValkKa21.1.0613,04
4Sofia MorenoSofia Moreno (-06)PylkönmY8.2.0613,12
5Vilja HautaniemiVilja Hautaniemi (-06)LahdA15.10.0613,46SB
6Eevi YlitaloEevi Ylitalo (-06)JyväskKU31.3.0613,57PB
Vilja ValtakariVilja Valtakari (-07)HIFK18.11.07DQ
2. erä
Tuuli: +0,8
1Aada AarnioAada Aarnio (-06)JyväskKU26.2.0612,46
2Henriikka LaineHenriikka Laine (-06)MaskKa31.5.0612,56PB
3Olivia PanhelainenOlivia Panhelainen (-06)JoensKa6.1.0612,77PB
4Vilma KlemettiVilma Klemetti (-07)HIFK22.3.0713,17
5Matilda HelminenMatilda Helminen (-06)EspTa10.4.0613,30
6Aada TaskinenAada Taskinen (-06)OulPy30.5.0613,50PB
7Vanessa SalminenVanessa Salminen (-07)ForssSa24.5.0713,64SB
3. erä
Tuuli: +0,3
1Elmiina SiikalaElmiina Siikala (-06)HIFK22.5.0612,36
2Oona KareinenOona Kareinen (-06)JoensKa9.5.0612,86
3Nea SavolainenNea Savolainen (-06)MaanMa28.5.0612,99SB
4Monamaria PyhältöMonamaria Pyhältö (-06)TampPy10.10.0613,00
5Veera KetonenVeera Ketonen (-06)IlmajKi7.4.0613,15SB
6Iida RonkainenIida Ronkainen (-07)KuopRei27.4.0713,54=PB
7Teea OsmalaTeea Osmala (-07)VarkKV 9.1.0714,55
4. erä
Tuuli: –0,6
1Amelie KoivuluomaAmelie Koivuluoma (-07)SeinäjsU21.6.0712,50
2Venla VaittinenVenla Vaittinen (-08)LempKiYU7.4.0812,91
3Tuuli KuljuTuuli Kulju (-06)JanJa 12.11.0613,10
4Kerttu RantakangasKerttu Rantakangas (-06)KaipVi16.6.0613,10
5Elin HolmElin Holm (-07)IFÅsarna 5.6.0713,24PB
6Ella HyppöläElla Hyppölä (-07)KaipVi18.12.0713,54
7Iida VainionpääIida Vainionpää (-07)SeinäjsU18.7.0713,64
N17 300 m
1Emilia ArvolaEmilia Arvola (-06)HaapajKi25.7.0644,23PB
2Aada TaskinenAada Taskinen (-06)OulPy30.5.0647,52PB
T15 100 m
Tuuli: –0,8
1Anni NiskalaAnni Niskala (-08)KuivAu4.11.0812,67PB
2Minea PerttuMinea Perttu (-08)YlivKu 19.10.0813,21
3Selma PollariSelma Pollari (-08)ÄänekU8.8.0813,22
4Henni PiirainenHenni Piirainen (-08)HIFK9.2.0813,38SB
5Iina MannerIina Manner (-08)ÄänekU1.11.0813,50
6Essi HautakoskiEssi Hautakoski (-08)JyväskKU10.12.0814,06
7Hilla SeppänenHilla Seppänen (-08)JyväskKU8.8.0814,17
T15 300 m
1Anni NiskalaAnni Niskala (-08)KuivAu4.11.0841,64
2Henni PiirainenHenni Piirainen (-08)HIFK9.2.0842,16PB
3Matilda KoivistoMatilda Koivisto (-08)SeinäjsU12.6.0842,90PB
4Minea PerttuMinea Perttu (-08)YlivKu 19.10.0843,95PB
5Vilma ToivonenVilma Toivonen (-08)LoimLei 4.1.0844,14PB
T14 100 m
1. erä
Tuuli: +0,9
1Aleksandra LovénAleksandra Lovén (-09)HKV 26.10.0913,14PB
2Petra PennanenPetra Pennanen (-09)HKV 11.7.0914,04PB
3Onerva PennonenOnerva Pennonen (-10)NurmijYU12.8.1014,04
4Matleena PeltomäkiMatleena Peltomäki (-09)PorinYU17.4.0914,11
5Lydia AhoLydia Aho (-09)KaipVi22.8.0914,28
6Kerttu PeltolaKerttu Peltola (-09)EspTa30.1.0914,32
7Venla RepoVenla Repo (-09)PorvU15.1.0914,34
8Emma KainulainenEmma Kainulainen (-09)IisVi1.3.0914,54
2. erä
Tuuli: +0,3
1Meya KastrénMeya Kastrén (-09)VasaIS 1.5.0913,21
2Peppi MastokangasPeppi Mastokangas (-09)YlivKu5.7.0913,31
3Venla LehtoVenla Lehto (-09)IFDrott21.1.0913,43PB
4Emmi AhvenlampiEmmi Ahvenlampi (-11)SeinäjsU3.5.1113,44
5Elle KukkonenElle Kukkonen (-09)KirkkonU9.6.0913,68
6Matilda LevorantaMatilda Levoranta (-09)HIFK14.6.0913,91
7Iida TamminenIida Tamminen (-09)KaipVi4.4.0914,35
Peppi SoiluahoPeppi Soiluaho (-09)ÄänekU17.1.09DQ
T14 300 m
1Meya KastrénMeya Kastrén (-09)VasaIS 1.5.0941,60
2Elle KukkonenElle Kukkonen (-09)KirkkonU9.6.0944,01PB
3Venla SalminenVenla Salminen (-09)JyväskKU28.9.0944,84PB
4Iida TamminenIida Tamminen (-09)KaipVi4.4.0946,35PB
5Venla RepoVenla Repo (-09)PorvU15.1.0949,32
6Taika PurolaTaika Purola (-10)OulPy17.8.1050,79PB
T13 60 m
1. erä
Tuuli: +0,2
1Onerva PennonenOnerva Pennonen (-10)NurmijYU12.8.10 8,75
2Eevi HautaniemiEevi Hautaniemi (-10)LahdA3.4.10 8,99PB
3Julia TalvinenJulia Talvinen (-10)KaipVi9.3.10 9,03=PB
2. erä
Tuuli: –0,5
1Olivia KirjonenOlivia Kirjonen (-10)EspTa 7.7.10 8,29PB
2Isla KimpimäkiIsla Kimpimäki (-10)EspTa 19.6.10 8,30
3Emma KimpimäkiEmma Kimpimäki (-10)EspTa 19.6.10 8,71PB
4Veera NiskaVeera Niska (-10)EspTa 26.8.10 8,74
5Taika PurolaTaika Purola (-10)OulPy17.8.10 8,91
T12 60 m
Tuuli: +0,3
1Emilia SalonenEmilia Salonen (-11)KaipVi23.3.11 8,94
2Alexandria SuomiAlexandria Suomi (-11)NurmijYU5.4.11 9,45
3Helmi TronttiHelmi Trontti (-11)EspTa13.7.11 9,98PB
T11 60 m
1. erä
Tuuli: –0,4
1Elsa HakkarainenElsa Hakkarainen (-12)JyväskKU6.3.12 9,92
2Janni PoijärviJanni Poijärvi (-13)LiedPa25.8.1310,39
3Julia MattilaJulia Mattila (-12)LiedPa15.8.1210,43PB
4Linnea MattilaLinnea Mattila (-14)LiedPa17.11.1410,91PB
5Alina LappalainenAlina Lappalainen (-12)LiedPa18.5.1211,42PB
2. erä
Tuuli: +0,4
1Matilda PuolimatkaMatilda Puolimatka (-12)VehmU 20.2.12 8,93PB
2Ilona RahkonenIlona Rahkonen (-12)OrivPo4.3.12 8,95
3Siiri MustalahtiSiiri Mustalahti (-12)SeinäjsU7.4.12 9,00PB
4Rita TuominenRita Tuominen (-13)LahdA2.6.13 9,48
5Mira KorpiMira Korpi (-12)KU-58 17.4.12 9,49PB
6Emilia RäsänenEmilia Räsänen (-12)JyväskKU12.10.12 9,79PB
7Elviira BlombackElviira Blomback (-12)KaipVi28.6.12 9,81

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3
4.2.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 2
3.2.2024 Pajulahti: Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat
3.2.2024 Kajaani: Pk. kilpailut
3.2.2024 Helsinki: Helsyhallikilpailut 2
3.2.2024 Jyväskylä: Hipposhallikilpailut 2
3.2.2024 Turku: Kupittaan kisat
3.2.2024 Rovaniemi: Tunturihallikilpailut
31.1.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
27.1.2024 Ii: Testijuoksusarja 5
27.1.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
29.1.2024 Kokkola: Hallikisat
28.1.2024 Kuortane: Seiväskilpailu
28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
27.–28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
28.1.2024 Hyvinkää: Hallihypyt
28.1.2024 Oulu: Pm- hallikilpailut
28.1.2024 Lahti: Pikajuoksucup 2
28.1.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 1
27.1.2024 Kuopio: Pm-kilpailut
27.1.2024 Mustasaari: Botnia Junior Games
27.1.2024 Tampere: Pirkkahallijuoksut