TULOKSET: Kestävyysjuoksu- ja kävelykarnevaalit, Jämsä, Paunun urheilukeskus, 1.7.2023


227 urheilijaa, 228 lajisuoritusta

Miehet
M 1500 m
1. erä
1Lauri HiisvirtaLauri Hiisvirta (-05)VasaIS15.6.05 4.23,22PB
2Otto RuuskanenOtto Ruuskanen (-04)LappUM16.10.04 4.24,15PB
3Viktor BjörkellViktor Björkell (-02)VasaIS8.6.02 4.29,45PB
4Jimi RousuJimi Rousu (-05)GamlakIF25.9.05 4.33,42SB
5Emil AlajoutsijärviEmil Alajoutsijärvi (-07)EspTa8.3.07 4.33,68PB
6Oiva OdiahOiva Odiah (-07)PorvU10.8.07 4.33,84PB
7Anton FuruAnton Furu (-07)GamlakIF18.10.07 4.43,89PB
8Jerry VileniusJerry Vilenius (-07)HKV3.6.07 4.48,12PB
9Pyry IltanenPyry Iltanen (-03)TampPy8.9.03 4.52,53PB
10Rasmus VankkaRasmus Vankka (-07)TampPy5.4.07 4.53,09PB
11Marius RiihimäkiMarius Riihimäki (-07)TampPy16.3.07 4.55,31PB
12Harri LamminsivuHarri Lamminsivu (-78)HippMK13.4.78 5.14,33PB
13Jaakko KangasJaakko Kangas (-07)SeinäjsU28.12.07 5.49,21PB
2. erä
1Veeti SavolainenVeeti Savolainen (-05)KerU17.8.05 4.11,68PB
2Elias VirtanenElias Virtanen (-04)HämeenlTa26.3.04 4.11,83PB
3Saku MiettinenSaku Miettinen (-02)LappUM30.9.02 4.14,42SB
4Mikaïl UusipereMikaïl Uusipere (-06)EspTa27.3.06 4.14,80PB
5Valtteri PartanenValtteri Partanen (-06)LahdA18.1.06 4.15,11PB
6Niklas MoilanenNiklas Moilanen (-04)KuivAu18.6.04 4.16,39PB
7Tero KorpiTero Korpi (-06)KU-5828.6.06 4.16,47PB
8Samuli MattilaSamuli Mattila (-95)HämeenlTa6.9.95 4.18,24PB
9Elmo Ylä-KotolaElmo Ylä-Kotola (-05)KarhKa29.10.05 4.21,04SB
10Riku-Antti NaskaliRiku-Antti Naskali (-91)KylmäkVei20.11.91 4.21,65PB
11Kasper LindebergKasper Lindeberg (-04)LahdA 14.6.04 4.23,42PB
12Joona HeikkeröJoona Heikkerö (-03)PorvU22.4.03 4.31,98
3. erä
1Joonas KumpulainenJoonas Kumpulainen (-06)OrimJy21.2.06 3.59,94PB EYOF-raja
2Martti MajuriMartti Majuri (-04)LappUM30.6.04 4.05,20PB
3Markus SereniusMarkus Serenius (-03)HIFK28.6.03 4.09,21SB
4Kasper BjörkbackaKasper Björkbacka (-06)VetU 7.11.06 4.12,15
5Henri SäisäHenri Säisä (-05)IisVi7.5.05 4.13,43
6Kasper BiskopKasper Biskop (-05)GamlakIF8.2.05 4.13,81
7Tero ReinikainenTero Reinikainen (-95)KuopRei31.5.95 4.16,55
8Joona HeiskanenJoona Heiskanen (-05)KU-589.6.05 4.18,01
9Santtu HeiskanenSanttu Heiskanen (-05)KU-589.6.05 4.20,12
4. erä
1Leonard MarkénLeonard Markén (-03)IFVOM13.12.03 3.51,62
2Mika KotirantaMika Kotiranta (-00)JoensKa28.7.00 3.52,22SB
3Joni VirkkalaJoni Virkkala (-95)GamlakIF27.6.95 3.52,72
4Antton LauntoAntton Launto (-90)SauvU10.9.90 3.54,61
5Niklas HeikkiläNiklas Heikkilä (-00)KuusUS18.10.00 3.55,83SB
6Tuure HaapanenTuure Haapanen (-02)TuUL13.12.02 3.56,62
7Samu HeikkonenSamu Heikkonen (-98)LappUM31.5.98 3.57,94
8Joonatan VenäläinenJoonatan Venäläinen (-06)ImU21.1.06 3.59,27 EYOF-raja
9Walte HautalaWalte Hautala (-01)LahdA1.12.01 4.02,71
10Mikko HirvonenMikko Hirvonen (-97)JoensKa8.12.97 4.02,83
11Rasmus LaapasRasmus Laapas (-06)NurmijYU9.6.06 4.03,87
Aleksi KiveläAleksi Kivelä (-00)LempKiYU23.5.00 DNF
Samu MikkonenSamu Mikkonen (-96)TampPy8.7.96 DNF
M 10000 m
1. erä
1Harri HietamäkiHarri Hietamäki (-84)VasaIS5.12.8432.41,86SB
2Kalle LinnasaariKalle Linnasaari (-97)TuUL2.10.9733.43,38SB
3Lauri MiettinenLauri Miettinen (-87)EspTa19.5.8733.51,46PB
4Jesse KuokkanenJesse Kuokkanen (-96)VarkKV23.6.9634.54,31SB
5Oskari RannilaOskari Rannila (-04)VetU3.9.0435.07,35PB
6Pietari JussinmäkiPietari Jussinmäki (-04)HalsToi7.9.0438.01,73PB
Aleksi NiemeläAleksi Niemelä (-93)VaajKuo22.2.93DNF
2. erä
1Solomon BoitSolomon Boit (-99)PorinYU/KEN1.10.9928.53,09 uk
2Ibrahim BurasIbrahim Buras (-01)NOR21.8.0129.10,94 uk
3Philip MassacandPhilip Massacand (-02)NOR12.5.0229.12,25 uk
4Antti IhamäkiAntti Ihamäki (-97)AlajA2.2.9729.28,03PB
5Leevi KeronenLeevi Keronen (-00)LempKiYU14.11.0029.33,62PB
6Marius Liljeberg WangMarius Liljeberg Wang (-01)NOR3.10.0129.41,40 uk
7Niklas WihlmanNiklas Wihlman (-85)TuUL5.3.8530.35,77SB
8Tord Franke UlsetTord Franke Ulset (-03)NOR6.5.0330.37,24 uk
9Vilho LoukkalahtiVilho Loukkalahti (-95)IFRaseb1.8.9530.43,08PB
10Juho YlinenJuho Ylinen (-97)JyväskKU28.10.9731.03,07PB
11Arash Ahmad GulArash Ahmad Gul (-03)LahdA7.3.0331.07,74PB
12Jaakko PiesanenJaakko Piesanen (-93)SaarijPu28.10.9331.37,91SB
13Julius TaskinenJulius Taskinen (-99)LappUM20.8.9931.39,51PB
14Rasmus KrogellRasmus Krogell (-02)KU-5819.7.0231.46,41PB
15Miika TenhunenMiika Tenhunen (-96)NivU11.10.9631.48,13SB
16Heikki HakkarainenHeikki Hakkarainen (-86)HippMK2.3.8632.33,05
17Ari-Pekka LassilaAri-Pekka Lassila (-87)VetU10.5.8732.47,58SB
18Endre WigaardEndre Wigaard (-96)NOR25.6.9632.57,44 uk
19Antti HyttinenAntti Hyttinen (-83)VaajKuo28.7.8333.33,15SB
Otto KaarioOtto Kaario (-98)JyväskKU5.11.98DNF
Liiban HagialiLiiban Hagiali (-96)EspTa6.12.96DNF
Theodor Berre JakobsenTheodor Berre Jakobsen (-01)NOR23.5.01DNF uk
M 5000 m kävely/Walk
1Oskari MatilaOskari Matila (-06)KuortKu5.1.0626.14,21PB kk kk19 kk17
2Kristoffer RandallKristoffer Randall (-07)NOR19.3.0726.19,16 uk
3Joel PeltonenJoel Peltonen (-07)PorinTa18.6.0726.22,85PB
4Eetu SalmiEetu Salmi (-05)YlänKi24.8.0527.14,02PB
5Jussi RaudaskoskiJussi Raudaskoski (-06)OulPy28.3.0627.17,18PB
6Samuel MarkuSamuel Marku (-05)YlänKi3.7.0527.45,71
M 10000 m kävely/Walk
1Rasmus LerstrandRasmus Lerstrand (-02)VasaIS29.10.0246.16,37PB kk
P15 2000 m
1Samuli SaarikoskiSamuli Saarikoski (-08)KerU5.3.08 5.59,14PB
2Antti RistanenAntti Ristanen (-09)LoimLei 11.8.09 6.00,20PB kk14
3Leo RajaniemiLeo Rajaniemi (-09)LahdA 4.3.09 6.00,83PB
4Veikko YlönenVeikko Ylönen (-09)JorU6.1.09 6.29,45PB
5Joonatan KulmalaJoonatan Kulmala (-09)JyväskKU6.11.09 6.31,35PB
6Eelis PeltolaEelis Peltola (-09)TampPy23.7.09 6.32,75PB
7Alex AhlgrenAlex Ahlgren (-08)PorvU 16.6.08 6.34,27PB
8Oskari PiirainenOskari Piirainen (-08)PorvU 17.6.08 6.34,69PB
9Aapo NiittyaroAapo Niittyaro (-08)LempKiYU31.8.08 6.37,77PB
10Filip NyströmFilip Nyström (-09)PorvU 12.5.09 6.41,19PB
11Leevi PiispanenLeevi Piispanen (-08)KU-58 15.2.08 6.41,99PB
12Eeli HaverinenEeli Haverinen (-08)TampPy 10.5.08 6.54,24PB
13Lauri NiemiLauri Niemi (-09)RekRai 1.12.09 7.02,53PB
14Joonas KolehmainenJoonas Kolehmainen (-09)LempKiYU14.2.09 7.02,83PB
15Luka SoiramoLuka Soiramo (-10)PorvU8.4.10 7.57,59
P15 3000 m kävely/Walk
1Niilo RaudaskoskiNiilo Raudaskoski (-08)OulPy24.9.0815.50,13PB kk15
2Aapo PimiäAapo Pimiä (-08)SaarijPu 8.2.0815.52,77PB
3Yrjänä RenvallYrjänä Renvall (-09)EspTa 22.1.0916.48,04PB
4Rasmus HelasuoRasmus Helasuo (-09)VantSa21.4.0917.45,19
5Onni UnkuriOnni Unkuri (-09)NakkVire19.9.0920.42,91
Miska HokajärviMiska Hokajärvi (-09)ViitVie24.8.09DNF
P13 600 m
1Eetu KitinmäkiEetu Kitinmäki (-11)NummKip 6.3.111.38,20PB
2Tobias LierTobias Lier (-10)JoensKa4.1.101.41,70PB
3Niki SirénNiki Sirén (-10)RaisKu27.6.101.45,54PB
4Sebastian SappinenSebastian Sappinen (-11)EspTa25.7.111.49,22PB
5Roni TyyneläRoni Tyynelä (-11)VähänkVie31.1.111.50,40PB
6Elias HeinonenElias Heinonen (-11)LiedPa2.8.111.51,09PB
7Oliver EkmanOliver Ekman (-10)VantSa14.1.101.59,30PB
8Alfons RautawaaraAlfons Rautawaara (-11)EspTa22.12.112.03,49PB
9Onni HeinonenOnni Heinonen (-11)LiedPa23.1.112.06,95PB
10Joona SoiluahoJoona Soiluaho (-11)ÄänekU3.6.112.11,28PB
P11 600 m
1Elias VihervaaraElias Vihervaara (-12)LiedPa9.1.121.56,26PB
2Julius KeränenJulius Keränen (-13)IkaalU3.2.131.59,64PB
3Juuso LiljaJuuso Lilja (-12)LiedPa25.7.122.21,34PB
P10 600 m
1Nico TyyneläNico Tyynelä (-13)VähänkVie19.3.131.55,36PB
2Akseli HeinonenAkseli Heinonen (-13)LiedPa1.7.132.04,73SB
3Kuisma SaloKuisma Salo (-15)KarkkPo19.8.152.20,26
P10 1000 m kävely/Walk
1Oiva OjalaOiva Ojala (-13)UrjU25.5.13 6.13,24PB kk10
Naiset
N 1500 m
1. erä
1Ella HuuskonenElla Huuskonen (-06)SeinäjsU12.10.06 5.14,67PB
2Elsi KonstariElsi Konstari (-06)JämsI10.10.06 5.19,86PB
3Veera WesterlundVeera Westerlund (-06)KarhKa31.5.06 5.23,25PB
4Taru RepoTaru Repo (-06)PohjKoi9.1.06 5.24,28SB
5Venla PatrikainenVenla Patrikainen (-06)NokU4.11.06 5.28,31SB
6Eevi LehtinenEevi Lehtinen (-07)KarhKa19.3.07 5.32,87PB
7Aliisa ValtaAliisa Valta (-07)TampPy17.11.07 5.39,62
2. erä
1Sointu OinasSointu Oinas (-07)PohjKoi23.2.07 4.56,20PB
2Ella HulkkiElla Hulkki (-04)VasaIS17.2.04 5.03,99PB
3Ellinoora TuominenEllinoora Tuominen (-02)RaumU21.11.02 5.04,72PB
4Helmi KarjainenHelmi Karjainen (-02)LempKiYU 25.6.02 5.05,15SB
5Petriina NiininenPetriina Niininen (-04)TampPy3.2.04 5.05,60
6Nella HjortNella Hjort (-07)EspTa15.2.07 5.06,66PB
7Suvi RantalaSuvi Rantala (-02)HämeenlTa31.8.02 5.08,69
8Janette MahkonenJanette Mahkonen (-06)LappUM1.6.06 5.08,99PB
9Roosa PelkonenRoosa Pelkonen (-99)MäntsU28.9.99 5.09,11
10Venla RantaVenla Ranta (-00)LempKiYU12.2.00 5.14,13
11Ilona TakalaIlona Takala (-06)AlajA26.10.06 5.18,52PB
12Siiri TarkkaSiiri Tarkka (-08)TampPy18.7.08 5.21,41
3. erä
1Winnie MarkénWinnie Markén (-08)IFVOM20.5.08 4.43,75PB kk15
2Ella MykkänenElla Mykkänen (-04)IisVi20.8.04 4.47,76PB
3Emilia SiltanenEmilia Siltanen (-83)JyväskKU19.3.83 4.47,83PB
4Pinja LaasanenPinja Laasanen (-05)SiilPo3.6.05 4.50,25SB
5Heidi HaapamäkiHeidi Haapamäki (-00)JyväskKU23.11.00 4.50,81PB
6Oona-Mari HakulinenOona-Mari Hakulinen (-94)JyväskKU21.9.94 4.52,89SB
7Emma HakalaEmma Hakala (-93)EspTa10.9.93 4.53,59SB
8Anne LyytinenAnne Lyytinen (-96)KU-582.11.96 4.59,42PB
9Anni NikuAnni Niku (-04)NivU12.7.04 5.01,12SB
10Enni PetreliusEnni Petrelius (-04)PohjKoi28.8.04 5.02,49SB
11Miisa MäittäläMiisa Mäittälä (-08)PorvU25.5.08 5.07,12
4. erä
1Kaisa HonkaharjuKaisa Honkaharju (-93)KälvTa31.10.93 4.36,23
2Inka PeltolaInka Peltola (-07)LahdA8.2.07 4.41,11
3Pihla HokkanenPihla Hokkanen (-93)JyväskKU23.1.93 4.43,67SB
4Sini-Minea SaarikoskiSini-Minea Saarikoski (-05)KerU18.10.05 4.45,77
5Karoliina OlliKaroliina Olli (-06)LoimLei16.10.06 4.46,46
6Sofia RinneSofia Rinne (-06)LahdA14.11.06 4.47,97
7Katri NiemistöKatri Niemistö (-94)JyväskKU7.4.94 4.48,49SB
8Alisa EmaldynovaAlisa Emaldynova (-06)SalVil21.8.06 4.48,90
9Eva PeltopuroEva Peltopuro (-05)VantSa4.11.05 4.49,19
10Miina KilpeläinenMiina Kilpeläinen (-05)ViipU20.6.05 4.50,17
11Linnea HaralaLinnea Harala (-95)SomE3.1.95 4.51,08
12Lotta SundqvistLotta Sundqvist (-92)TuUL12.9.92 4.56,35
Jemina ForssJemina Forss (-00)TampPy28.10.00 DNF
N 10000 m
1Liina WinbornLiina Winborn (-01)TurWei26.9.0135.38,48PB 22-v. EM-raja
2Satu LipiäinenSatu Lipiäinen (-96)UltraS14.2.9636.11,97PB
3Emilie MoEmilie Mo (-01)NOR25.12.0136.29,87 uk
4Maria Murtorinne-TaskinenMaria Murtorinne-Taskinen (-90)HKV7.3.9036.42,84PB
5Julia KekkonenJulia Kekkonen (-00)EspTa23.3.0036.45,98PB
6Iida HaatajaIida Haataja (-94)OulPy28.9.9437.51,32
7Mari UlkuniemiMari Ulkuniemi (-88)RunClub26.9.8838.27,48SB
8Saara Ylisaukko-ojaSaara Ylisaukko-oja (-88)RunClub22.7.8838.49,08SB
Laura HeikkiläLaura Heikkilä (-86)KU-5821.11.86DNF
Emma RantaEmma Ranta (-03)LempKiYU28.6.03DNF
N 5000 m kävely/Walk
1Ella RautawaaraElla Rautawaara (-08)EspTa9.12.0822.42,57PBSE15 kk kk19 kk17 17-v. EM-raja
2Aliisa KiiskiAliisa Kiiski (-05)KarhKa11.3.0524.10,47PB
3Venla-Nora NirkkonenVenla-Nora Nirkkonen (-01)TurWei19.1.0124.23,89SB
4Iiris AiraksinenIiris Airaksinen (-07)SiilPo12.7.0726.18,47PB
5Veera RantalaVeera Rantala (-06)LempKiYU15.9.0629.31,60PB
6Heidi VakkilainenHeidi Vakkilainen (-06)VantSa25.11.0629.57,65PB
7Heidi AhvenusHeidi Ahvenus (-79)KaipVi 30.5.7930.32,55
8Jenni LahtinenJenni Lahtinen (-81)IkurinVi16.7.8133.43,27SB
T15 2000 m
1Noora HukkaNoora Hukka (-09)JoensKa27.6.09 6.45,14PB
2Emma Haka-RiskuEmma Haka-Risku (-09)NokU8.2.09 6.47,58PB
3Kaisla PasslinKaisla Passlin (-08)LimNM28.3.08 6.49,70PB
4Livia KytömaaLivia Kytömaa (-08)EspTa2.8.08 6.56,61PB
5Ronja HannénRonja Hannén (-09)PorvU4.8.09 6.57,29PB
6Aurora LehtonenAurora Lehtonen (-10)UlvST28.6.10 6.59,78PB kk13
7Viola TakalaViola Takala (-08)AlajA30.10.08 7.05,25PB
8Moonika RiihimäkiMoonika Riihimäki (-09)TampPy8.9.09 7.05,94PB
9Tessa HerronenTessa Herronen (-08)KälvTa17.11.08 7.06,13PB
10Hanna KotakallioHanna Kotakallio (-08)KirkkonU15.11.08 7.16,12PB
11Inka KuningasInka Kuningas (-09)KeitNu22.8.09 7.52,39
12Sanni LiikkanenSanni Liikkanen (-08)VehkVei4.12.08 8.12,95
T15 3000 m kävely/Walk
1Jenna KolariJenna Kolari (-08)ValkKa 20.6.0816.54,54
2Elina VakkilainenElina Vakkilainen (-08)VantSa22.3.0817.43,09SB
3Anni KälviäinenAnni Kälviäinen (-09)ValkKa29.3.0918.27,05PB
4Lilli AholaLilli Ahola (-09)HämeenlTa19.10.0918.31,01PB
5Inka KuningasInka Kuningas (-09)KeitNu22.8.0918.57,96PB
6Emilia MyyräEmilia Myyrä (-09)VantSa30.9.0919.36,84PB
7Emma HiironenEmma Hiironen (-08)PihtipTui22.9.0819.38,36SB
8Loviisa LehtonenLoviisa Lehtonen (-09)NaantLöy 22.11.0919.48,02PB
9Helmi RajamäkiHelmi Rajamäki (-09)LempKiYU 6.3.0920.09,65PB
T13 600 m
1Saga MarkénSaga Markén (-10)IFVOM25.9.101.58,25PB
2Katarina LummiKatarina Lummi (-10)KeskiUYU11.4.102.17,39PB
T13 2000 m kävely/Walk
1Hilla RuokostenpohjaHilla Ruokostenpohja (-11)JyväskKU21.8.1110.58,89PB kk12
2Peppi HaaparantaPeppi Haaparanta (-10)VihdVie11.3.1011.24,44
3Emmi VankkaEmmi Vankka (-11)UrjU16.1.1111.30,95
4Sofia PiirainenSofia Piirainen (-11)AlavU10.10.1111.55,66PB
5Milja AnttilaMilja Anttila (-11)NakkVire26.5.1112.37,39PB
6Elvira KononenElvira Kononen (-10)KU-5826.11.1012.50,03PB
T12 600 m
1Siina HaapalaSiina Haapala (-11)KU-587.1.111.55,90
2Meeri SahaMeeri Saha (-11)KU-5825.10.111.59,99
3Kielo SaloKielo Salo (-11)KarkkPo12.4.112.03,26PB
4Julia MattilaJulia Mattila (-12)LiedPa15.8.122.06,68PB
5Salme HaapalaSalme Haapala (-12)KU-5831.8.122.13,02PB
6Emilia RäsänenEmilia Räsänen (-12)JyväskKU12.10.122.14,82PB
7Alina LappalainenAlina Lappalainen (-12)LiedPa18.5.122.28,45PB
T10 600 m
1Fanni KiukkonenFanni Kiukkonen (-13)KauhajKa16.6.131.57,51PB
2Kaisla SaloKaisla Salo (-13)KarkkPo8.5.131.59,67PB
3Martta JoutsenMartta Joutsen (-14)JyväskKU12.3.142.02,82PB
4Eeva AlakarhuEeva Alakarhu (-15)LapVi5.5.152.12,99
5Elsa AlakarhuElsa Alakarhu (-13)LapVi29.5.132.16,51PB
6Linnea MattilaLinnea Mattila (-14)LiedPa17.11.142.23,10PB
7Janni PoijärviJanni Poijärvi (-13)LiedPa25.8.132.25,84PB
T10 1000 m kävely/Walk
1Lumi JylhäLumi Jylhä (-13)JyväskKU22.8.13 6.27,81
2Hilma KaasalainenHilma Kaasalainen (-13)JyväskKU25.2.13 6.31,97PB
3Ella MarkuElla Marku (-13)YlänKi8.6.13 6.35,21PB

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat