TULOKSET: 87. Juhannuskisat, Saarijärvi, Saarijärven keskusurheilukenttä, 25.6.2023


139 urheilijaa, 178 lajisuoritusta

Miehet
M 200 m
1. erä
Tuuli: –0,2
1Teemu TuomelaTeemu Tuomela (-00)AlajA29.2.0022,51SB
2Iiro SurkkaIiro Surkka (-98)JyväskKU28.3.9822,68PB
3Lauri TakalaLauri Takala (-06)SeinäjsU6.2.0622,72PB
4Ville KyrönlahtiVille Kyrönlahti (-04)KangasnKa21.9.0422,93PB
2. erä
Tuuli: –0,6
1Lasse HämelahtiLasse Hämelahti (-00)TampPy23.12.0021,97SB
2Jarmo EromäkiJarmo Eromäki (-04)HaukivKi15.4.0422,05SB
3Topi HuttunenTopi Huttunen (-04)VierKoi9.1.0422,20SB
4Jesse VäyrynenJesse Väyrynen (-00)JyväskKU26.3.0022,42SB
M 400 m
1. erä
1Elmeri LesonenElmeri Lesonen (-02)SotkJy23.9.02 50,2hPB
2Kristian HautakoskiKristian Hautakoski (-05)AlavVi13.1.05 50,3hPB
2Lauri TakalaLauri Takala (-06)SeinäjsU6.2.06 50,3hPB
4Jukka EskelinenJukka Eskelinen (-70)VaajKuo26.10.70 61,80PB
2. erä
1Konsta AlatupaKonsta Alatupa (-99)JyväskKU25.6.99 47,42PB
2Teemu TuomelaTeemu Tuomela (-00)AlajA29.2.00 49,40SB
3Iiro SurkkaIiro Surkka (-98)JyväskKU28.3.98 50,00PB
4Sebastian NordbergSebastian Nordberg (-03)IFKraft1.5.03 51,50SB
M 800 m
1Lauri HassiLauri Hassi (-90)OrivPo20.9.901.57,29
2Samu HeikkonenSamu Heikkonen (-98)LappUM31.5.981.57,57
3Albin SödermanAlbin Söderman (-05)IFDrott7.3.051.58,54PB
4Kasper BjörkbackaKasper Björkbacka (-06)VetU 7.11.061.59,98PB
5Tero ReinikainenTero Reinikainen (-95)KuopRei31.5.952.00,12
6Anssi MustonenAnssi Mustonen (-05)KoivKi28.4.052.00,73PB
7Saku MiettinenSaku Miettinen (-02)LappUM30.9.022.01,36SB
8Sami PetäjäjärviSami Petäjäjärvi (-90)OulPy10.7.902.01,59
9Joni HuhtalaJoni Huhtala (-99)KauhWi30.7.992.02,32PB
10Akseli YlipeltolaAkseli Ylipeltola (-02)KauhajKa14.4.022.03,10PB
11Valtteri LuomalaValtteri Luomala (-01)KauhWi12.2.012.03,70SB
M 3000 m
1Jussi KarkkulainenJussi Karkkulainen (-96)PyhäsU19.11.96 8.47,91PB
2Ville ViitakoskiVille Viitakoski (-07)MikkKV5.3.07 9.10,14SB
3Ari-Pekka LassilaAri-Pekka Lassila (-87)VetU10.5.87 9.10,99SB
4Henri SäisäHenri Säisä (-05)IisVi7.5.05 9.25,24SB
5Santeri KallioSanteri Kallio (-07)KälvTa15.4.07 9.28,41PB
6Oskari RannilaOskari Rannila (-04)VetU3.9.04 9.29,69PB
7Lauri LakanenLauri Lakanen (-07)JyväskKU29.5.07 9.47,68
8Pietari JussinmäkiPietari Jussinmäki (-04)HalsToi7.9.04 9.47,88PB
9Leevi TähtinenLeevi Tähtinen (-99)JyväskKU25.6.99 9.48,60PB
M Korkeus/HJ
1Arttu MattilaArttu Mattila (-01)ÄänekU3.3.012,11
 2,06/O    2,11/O    2,20/XXX     
2Matias MustonenMatias Mustonen (-97)LempKiYU21.4.972,06
 1,96/O    2,01/O    2,06/O    2,11/XXX     
3Artturi TiipiöArtturi Tiipiö (-97)TeuvRi14.2.971,96SB
 1,86/XO    1,91/O    1,96/XO SB    2,01/XXX     
4Teemu KoskelaTeemu Koskela (-07)KuivAu11.4.071,91PB
 1,76/O    1,81/O    1,86/O    1,91/XXO PB    1,96/XXX     
M Pituus/LJ
1Karim EchahidKarim Echahid (-01)LahdA23.5.017,06 +0,9
  7,06/0.9     2,25/-0.3     P     P     P     P     
2Julius ToivolaJulius Toivola (-98)JyväskKU21.10.987,06 +0,2SB
  X/0.5     X/-0.1     7,06/0.2 SB     X/1.3     X/0.8     X/-0.4     
3Juho NieminenJuho Nieminen (-00)JyväskKU9.6.006,89 +0,1SB
  6,78/0.9 SB     6,89/0.1 SB     X/-0.1     X/-0.1     6,76/1.1     X/0.4     
4Jonatan KinnunenJonatan Kinnunen (-02)TuUL17.5.026,80 –0,2
  6,62/-0.7     X/0.3     X/-0.6     X/0.3     X/-1.8     6,80/-0.2     
5Ville ToivonenVille Toivonen (-02)ÄhtU8.4.026,32 +0,7
  6,31/0.6     6,20/-0.2     4,03/0.2     6,32/0.7     4,62/0.7     6,10/-0.3     
M Keihäs/JT
1Teemu WirkkalaTeemu Wirkkala (-84)ToholU14.1.8474,30SB
  68,80     71,08     X     71,85     X     74,30 SB     
2Lassi Yli-KotilaLassi Yli-Kotila (-99)KannU1.6.9973,38
  X     67,27     70,17     73,38     X     X     
3Jaakko Hauta-ahoJaakko Hauta-aho (-97)TöysVe10.1.9771,59SB
  71,59 SB     X     X     X     X     68,81     
4Spyros SavvaSpyros Savva (-00)CYP24.1.0069,18 uk
  63,52     69,18 PB     68,01     68,49     65,64     66,26     
5Ville KorhonenVille Korhonen (-01)SiilPo12.7.0156,81
  X     54,14     X     56,81     X     X     
Matias ViikiläMatias Viikilä (-05)SaarijPu25.1.05NM
  X     X     X     X     X     X     
Eetu PeltokangasEetu Peltokangas (-01)ToholU21.2.01NM
  X     X     X     X     X     X     
M17 100 m
Tuuli: +1,8
1Patrik KinnunenPatrik Kinnunen (-07)SaarijPu25.1.0712,10SB
2Peetu MastokangasPeetu Mastokangas (-07)YlivKu30.5.0712,14
3Veeti PurolaVeeti Purola (-07)OulPy28.9.0712,27
4Juuso TapanilaJuuso Tapanila (-07)JyväskKU21.7.0712,40PB
5Paavo LahtiPaavo Lahti (-07)TampPy29.9.0712,66
6Ville KankainenVille Kankainen (-08)ÄänekU31.7.0813,44
M17 800 m
1Jani TytärniemiJani Tytärniemi (-07)GamlakIF27.4.072.09,45PB
2Iisakki JussinmäkiIisakki Jussinmäki (-06)HalsToi6.7.062.16,54SB
3Aapo PimiäAapo Pimiä (-08)SaarijPu 8.2.082.17,04PB
M17 Pituus/LJ
1Valentino BertucciValentino Bertucci (-06)NivU 21.3.066,51 +0,4SB
  6,21/-0.3     6,51/0.4 SB     6,13/-1.1     6,18/0.0     6,43/1.5     X/-0.6     
2Theo GullbergTheo Gullberg (-07)VasaIS14.3.075,43 –0,2
  5,43/-0.2     X/0.3     5,36/-0.6     X/-0.1     X/1.3     2,78/-0.8     
3Ville KankainenVille Kankainen (-08)ÄänekU31.7.085,29 +0,1
  X/0.3     5,21/0.0     5,17/-0.4     5,29/0.1     5,26/0.2     5,25/-0.7     
4Paavo LahtiPaavo Lahti (-07)TampPy29.9.074,94 +0,9
  4,92/0.4     4,91/-0.2     X/-0.4     X/0.1     4,94/0.9     P     
Naiset
N 100 m
1. erä
Tuuli: 0,0
1Aava RaudaskoskiAava Raudaskoski (-07)KokkTU12.2.0712,79PB
1Tilda KorhonenTilda Korhonen (-04)SiilPo15.6.0412,90
2Aava RaudaskoskiAava Raudaskoski (-07)KokkTU12.2.0712,94
2Jenni KiminkinenJenni Kiminkinen (-04)JyväskKU23.4.0413,04PB
3Piia KalliomäkiPiia Kalliomäki (-03)ÄänekU12.6.0313,02
3Nella TuuriNella Tuuri (-98)LapVi17.7.9813,47SB
4Sonja JääskeläinenSonja Jääskeläinen (-04)KarstKi25.6.0413,24SB
4Saga KoppeliSaga Koppeli (-05)JyväskKU25.1.0513,70
5Jenni KiminkinenJenni Kiminkinen (-04)JyväskKU23.4.0413,27
5Vilma HonkonenVilma Honkonen (-05)JyväskKU9.5.0514,25
6Nella TuuriNella Tuuri (-98)LapVi17.7.9813,52
7Saga KoppeliSaga Koppeli (-05)JyväskKU25.1.0513,72
8Vilma HonkonenVilma Honkonen (-05)JyväskKU9.5.0514,04
2. erä
Tuuli: +0,2
1Annika HaverinenAnnika Haverinen (-99)KajKi21.11.9911,79PB (ka 51.)
1Annika HaverinenAnnika Haverinen (-99)KajKi21.11.9911,91
2Jandeh JallowJandeh Jallow (-97)OulPy25.9.9712,01SB
2Saara KeskitaloSaara Keskitalo (-00)EspTa3.7.0012,03
3Johanna KylmänenJohanna Kylmänen (-02)RaisKu22.3.0212,07
3Sandra-Sofia NieminenSandra-Sofia Nieminen (-00)OulPy7.10.0012,55=PB
4Jandeh JallowJandeh Jallow (-97)OulPy25.9.9712,24
4Alina PuhakkaAlina Puhakka (-95)JyväskKU1.1.9512,58
5Sandra-Sofia NieminenSandra-Sofia Nieminen (-00)OulPy7.10.0012,54PB
5Riina HeikkonenRiina Heikkonen (-01)LappUM3.8.0113,41SB
6Alina PuhakkaAlina Puhakka (-95)JyväskKU1.1.9512,82
6Johanna KylmänenJohanna Kylmänen (-02)RaisKu22.3.0225,26
7Riina HeikkonenRiina Heikkonen (-01)LappUM3.8.0113,61
N 400 m
1. erä
1Vanessa StoreVanessa Store (-07)KälvTa21.9.07 59,92PB
2Emilia ArvolaEmilia Arvola (-06)HaapajKi25.7.06 61,74PB
3Riina HeikkonenRiina Heikkonen (-01)LappUM3.8.01 62,55
4Anna LukkarilaAnna Lukkarila (-06)KannU 21.7.06 63,99PB
5Tilda KorhonenTilda Korhonen (-04)SiilPo15.6.04 64,20PB
2. erä
1Mathilda KvistMathilda Kvist (-99)VasaIS26.11.99 56,48PB
2Sandra-Sofia NieminenSandra-Sofia Nieminen (-00)OulPy7.10.00 57,86PB
3Nea HassilaNea Hassila (-05)IFDrott18.11.05 57,99SB
4Noora HarjuNoora Harju (-05)SeinäjsU26.2.05 58,58PB
5Eerika KoivuniemiEerika Koivuniemi (-04)SeinäjsU7.2.04 58,82SB
N 1500 m
1Veera MensonenVeera Mensonen (-99)MaanMa1.8.99 4.29,03SB
2Kaisa HonkaharjuKaisa Honkaharju (-93)KälvTa31.10.93 4.29,29PB
3Siiri RainioSiiri Rainio (-00)JyväskKU11.7.00 4.29,29SB
4Noora HukkaNoora Hukka (-09)JoensKa27.6.09 5.02,57PB
5Ella HulkkiElla Hulkki (-04)VasaIS17.2.04 5.10,76PB
N 3000 m
1Laura KarkkulainenLaura Karkkulainen (-92)PyhäsU29.10.9210.28,81SB
2Heidi HaapamäkiHeidi Haapamäki (-00)JyväskKU23.11.0010.33,71PB
3Katri SaavalainenKatri Saavalainen (-02)SysmSi5.6.0211.08,96PB
4Natalija NylundNatalija Nylund (-97)LahdA6.2.9711.30,13
N 100 m aidat/hurdles
Tuuli: –0,4
1Saara KeskitaloSaara Keskitalo (-00)EspTa3.7.0013,41
2Mathilda KvistMathilda Kvist (-99)VasaIS26.11.9914,24SB
3Eucabeth KivikangasEucabeth Kivikangas (-02)JyväskKU2.2.0216,04
N Korkeus/HJ
1Elin PajunenElin Pajunen (-95)VasaIS1.3.951,80SB
 1,68/XO    1,71/O    1,74/O    1,77/XXO    1,80/XO SB    1,83/XXX     
2Johanna NieminenJohanna Nieminen (-03)JyväskKU9.5.031,68
 1,65/XO    1,68/XO    1,71/XXX     
3Pirkko JärvikyläPirkko Järvikylä (-06)JyväskKU12.6.061,65SB
 1,55/O    1,60/O    1,65/XXO SB    1,68/XXX     
4Miina TurpeinenMiina Turpeinen (-05)VesU1.12.051,55SB
 1,50/O    1,55/XO SB    1,60/XXX     
5Emma LatvalaEmma Latvala (-08)LappVei28.1.081,50SB
 1,45/XO    1,50/O SB    1,55/XXX     
6Lotta PerkiöLotta Perkiö (-06)SaarijPu20.11.061,45
 1,40/O    1,45/O    1,50/XXX     
N Pituus/LJ
1Sonja JääskeläinenSonja Jääskeläinen (-04)KarstKi25.6.045,63 +1,1PB
  5,46/-0.2     5,42/0.9     X/1.9     5,46/1.7     5,63/1.1 PB     5,48/0.0     
2Laura KoivistoLaura Koivisto (-01)JyväskKU4.2.015,62 +0,6PB
  X/-0.1     X/-0.9     5,62/0.6 PB     5,59/2.3     X/0.0     5,25/0.3     
3Piia KalliomäkiPiia Kalliomäki (-03)ÄänekU12.6.035,59 +2,6
  5,32/-1.8     X/1.0     5,59/2.6     5,50/1.5     5,58/0.7     X/-0.2     
4Riikka SavolainenRiikka Savolainen (-03)JyväskKU14.6.035,49 +1,4SB
  5,16/0.0 SB     X/0.5     5,49/1.8 SB     5,19/1.3     5,49/1.4 =SB     X/0.7     
5Eucabeth KivikangasEucabeth Kivikangas (-02)JyväskKU2.2.025,46 –0,7=PB
  5,46/-0.7 =PB     X/0.6     X/0.5     2,27/0.9     5,44/0.2     5,34/-0.1     
6Saana TurunenSaana Turunen (-05)SotkJy18.1.055,36 +0,4=PB
  5,05/-1.2     5,24/1.3 =SB     5,29/0.7 SB     3,70/1.7     5,36/0.1 PB     5,36/0.4 =PB     
7Jenni KiviojaJenni Kivioja (-87)SiilPo30.6.875,27 +2,6
  X/-0.1     X/-0.2     5,19/0.5     X/2.4     5,27/2.6     5,11/-0.8     
8Miina TurpeinenMiina Turpeinen (-05)VesU1.12.054,66 –0,6SB
  4,29/-1.0 SB     4,66/-0.6 SB     X     P     P     P     
9Vilma HonkonenVilma Honkonen (-05)JyväskKU9.5.054,32 +1,8
  X/-1.5     X/0.5     4,32/1.8     
10Johanna NieminenJohanna Nieminen (-03)JyväskKU9.5.033,49 0,0SB
  3,49/0.0 SB     X/1.0     X/1.8     
Selma SaarinenSelma Saarinen (-01)LappVei26.9.01DNS nwnd
N Moukari/HT
1Aada KoppeliAada Koppeli (-02)JyväskKU19.5.0261,75 22-v. EM-raja
  58,77     X     61,75     59,67     59,33     X     
2Taru KillinenTaru Killinen (-05)EsboIF20.5.0559,72PB (ka 35.) (22-v. ka 30.) (19-v. ka 21.) 19-v. EM-raja
  59,23 PB     58,52     56,75     59,16     59,72 PB     57,59     
3Julia KivinenJulia Kivinen (-01)KaustPV10.5.0158,36SB
  55,55     57,71 SB     57,15     57,36     58,01 SB     58,36 SB     
4Emmi MäkäläinenEmmi Mäkäläinen (-05)JyväskKU20.12.0555,60
  55,60     X     X     54,44     54,89     X     
5Eveliina SairanenEveliina Sairanen (-05)SiilPo24.2.0542,91
  41,71     42,91     40,76     42,76     X     39,70     
6Sinja JohanssonSinja Johansson (-05)JoutsPo6.10.0539,27
  39,08     39,27     X     35,99     X     X     
N Keihäs/JT
1Ronja KoivistoRonja Koivisto (-00)TampPy13.9.0048,98PB (ka 84.)
  46,83 SB     48,98 PB     48,53     X     43,68     44,70     
2Merja PerätaloMerja Perätalo (-96)YlikNM22.3.9646,96SB
  40,69     43,68     43,36     43,35     43,51     46,96 SB     
3Cecilia ÖsterbergCecilia Österberg (-05)IFFemman9.11.0546,78
  X     46,67     45,24     X     X     46,78     
4Minttu TurunenMinttu Turunen (-04)KuopRei17.9.0444,20SB
  40,13     44,20 SB     X     42,68     43,56     
5Saga KurunmäkiSaga Kurunmäki (-03)LehtimJy5.1.0343,08
  40,33     39,69     36,77     36,69     X     43,08     
6Helmiina KynnäsHelmiina Kynnäs (-04)SaarijPu20.5.0440,66
  38,74     40,66     40,62     37,99     40,16     40,09     
7Tiisa PaukkuTiisa Paukku (-04)PihtipTui2.1.0438,42
  X     37,73     38,42     37,67     36,18     37,64     
N17 100 m
1. erä
Tuuli: +1,4
1Minea PerttuMinea Perttu (-08)YlivKu 19.10.0813,07PB
2Iina MannerIina Manner (-08)ÄänekU1.11.0813,18PB
3Aino-Maria ValkolaAino-Maria Valkola (-08)SaarijPu8.3.0813,32SB
4Eevi YlitaloEevi Ylitalo (-06)JyväskKU31.3.0613,73SB
5Taika PurolaTaika Purola (-10)OulPy17.8.1014,24PB
2. erä
Tuuli: +0,6
1Nea KoppeliNea Koppeli (-07)JyväskKU14.8.0712,80
2Kerttu RantakangasKerttu Rantakangas (-06)KaipVi16.6.0613,01PB
3Sofia SauvalaSofia Sauvala (-08)JyväskKU9.1.0813,05
4Selma PollariSelma Pollari (-08)ÄänekU8.8.0813,09
5Peppi SoiluahoPeppi Soiluaho (-09)ÄänekU17.1.0913,15
6Ella HyppöläElla Hyppölä (-07)KaipVi18.12.0713,46SB
N17 Pituus/LJ
1Pirkko JärvikyläPirkko Järvikylä (-06)JyväskKU12.6.065,50 +0,8
  5,29/-0.2     X/-0.8     5,03/-1.4     5,15/0.0     X/-0.3     5,50/0.8     
2Kerttu RantakangasKerttu Rantakangas (-06)KaipVi16.6.065,39 +0,8PB
  5,19/0.9 SB     X/0.0     5,21/-1.5 SB     5,13/-0.8     5,39/0.8 PB     X/0.0     
3Selma PollariSelma Pollari (-08)ÄänekU8.8.085,23 –0,3
  5,23/0.5     4,96/-1.2     4,91/0.2     4,98/-1.6     5,23/-0.3     X/-0.2     
4Sofia SauvalaSofia Sauvala (-08)JyväskKU9.1.085,06 –1,2
  X/1.5     4,90/-0.6     5,06/-1.2     4,98/-1.4     5,03/0.4     X/-0.2     
5Peppi SoiluahoPeppi Soiluaho (-09)ÄänekU17.1.095,05 –0,5
  4,90/0.0     4,78/-0.8     4,81/-2.3     4,98/0.0     5,05/-0.5     4,99/0.1     
6Aino-Maria ValkolaAino-Maria Valkola (-08)SaarijPu8.3.084,87 –1,9
  X/1.1     X/-0.8     4,87/-1.9     X/0.6     X/0.2     X/0.1     
7Iina MannerIina Manner (-08)ÄänekU1.11.084,69 +0,5
  4,69/0.5     4,67/0.2     4,49/-1.9     
8Erika ParkkonenErika Parkkonen (-08)JyväskKU31.7.084,59 –1,3SB
  X/1.2     4,38/-0.6 SB     4,59/-1.3 SB     4,41/-2.4     4,17/-0.4     4,58/0.0     
9Enni MakkonenEnni Makkonen (-08)ÄänekU6.11.084,55 +0,7
  4,55/0.7     4,51/-0.1     4,29/-0.7     
10Eevi YlitaloEevi Ylitalo (-06)JyväskKU31.3.064,47 +0,1SB
  X/0.3     4,47/0.1 SB     4,44/-1.6     
11Ella HyppöläElla Hyppölä (-07)KaipVi18.12.074,43 –0,5
  4,38/1.3     X/-0.1     4,43/-0.5     
12Sara MäkeläSara Mäkelä (-06)EsboIF28.2.064,33 +0,9SB
  4,33/0.9 SB     X/-0.2     X/-1.4     
13Lotta PerkiöLotta Perkiö (-06)SaarijPu20.11.064,23 –1,5
  X/0.6     3,84/-0.9     4,23/-1.5     
14Annika SairanenAnnika Sairanen (-10)SiilPo24.6.103,99 –0,5SB
  X/0.7     3,99/-0.5 SB     X/-0.7     
N17 Moukari/HT
1Olivia LaasanenOlivia Laasanen (-08)IlmajKi18.1.0856,30
  52,94     49,81     51,76     55,07     56,30     52,65     
2Sanni JokelaSanni Jokela (-07)AlavU29.11.0754,04
  51,75     52,54     X     54,04     X     X     
3Hanna SiiriläHanna Siirilä (-09)AlajA26.3.0952,13
  51,12     X     47,62     50,40     51,77     52,13     
4Jonna JärveläJonna Järvelä (-06)KaustPV26.7.0651,48
  47,95     49,96     51,48     48,97     50,21     49,51     
5Anni SyväkoskiAnni Syväkoski (-08)KaustPV29.2.0849,91PB
  43,58     45,97     49,91 PB     X     48,59     
6Tilda PimiäTilda Pimiä (-06)SaarijPu25.2.0648,07SB
  38,75     X     47,59 SB     45,54     48,07 SB     48,03     
7Kiira JohanssonKiira Johansson (-08)JoutsPo18.3.0845,66
  38,69     40,43     45,66     42,40     43,12     44,46     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
2.3.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
3.3.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
3.3.2024 Savonlinna: Keväthallikilpailut
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikillpailut
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
2.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut
29.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 6
24.2.2024 Ii: Testijuoksusarja
24.2.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
25.2.2024 Tampere: Hallimaraton kaikki
25.2.2024 Tampere: Hallimaraton
28.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
28.2.2024 Pori: Nuorten aitasprintit
28.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
27.2.2024 Joensuu: Motonet-kilpailut
24.–25.2.2024 Mustasaari: 22-, 19- ja 17-v. SM-hallikilpailut
25.2.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallimoniottelut
24.2.2024 Pori: Karhuhallin keihäs
22.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 1 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3