TULOKSET: 56. Juhannuskisat, Keuruu, Keuruun urheilukeskus, 22.–23.6.2023


190 urheilijaa, 266 lajisuoritusta


Miehet
M 100 m
23.6.
Tuuli: +0,6
1Jesse VäyrynenJesse Väyrynen (-00)JyväskKU26.3.0010,90
2Tommi MäkinenTommi Mäkinen (-00)HKV8.2.0011,18
3Santeri TannerSanteri Tanner (-96)LänsiUU15.12.9611,42
4Aapo SavolaAapo Savola (-04)OulPy20.3.0412,37
Alkuerät 23.6.
1. erä
Tuuli: 0,0
1Jesse VäyrynenJesse Väyrynen (-00)JyväskKU26.3.0010,90
2Verneri KaasalainenVerneri Kaasalainen (-04)MikkKV28.4.0411,33
3Otto YlöstaloOtto Ylöstalo (-91)IFSibboV4.2.9111,71
2. erä
Tuuli: +0,1
1Mikko PaavolaMikko Paavola (-98)AlajA16.1.9811,07
2Tommi MäkinenTommi Mäkinen (-00)HKV8.2.0011,10SB
3Santeri TannerSanteri Tanner (-96)LänsiUU15.12.9611,41
4Aapo SavolaAapo Savola (-04)OulPy20.3.0412,24SB
M 200 m
23.6.
Tuuli: +0,4
1Jere HaapalainenJere Haapalainen (-04)TampPy30.7.0421,98PB
2Tommi MäkinenTommi Mäkinen (-00)HKV8.2.0022,05SB
3Verneri KaasalainenVerneri Kaasalainen (-04)MikkKV28.4.0422,66PB
4Santeri TannerSanteri Tanner (-96)LänsiUU15.12.9622,83PB
M 800 m
23.6.
1. erä
1Junnu KorvenpääJunnu Korvenpää (-02)KU-5817.6.021.52,25PB
2Lauri HassiLauri Hassi (-90)OrivPo20.9.901.53,07PB
3Leonard MarkénLeonard Markén (-03)IFVOM13.12.031.53,59PB
4Oliver AsikainenOliver Asikainen (-05)HKV12.12.051.54,11PB
5Tero ReinikainenTero Reinikainen (-95)KuopRei31.5.951.54,55PB
6Jussi RaittinenJussi Raittinen (-90)KurikRy1.12.901.55,48
7Samu HeikkonenSamu Heikkonen (-98)LappUM31.5.981.55,79
8Justus KorvenpääJustus Korvenpää (-08)KU-5828.1.081.58,48
Sisu MäkeläSisu Mäkelä (-06)HKV5.1.06DNF
Julius UutelaJulius Uutela (-97)HKV8.11.97DNF
2. erä
1Tuomas PuputtiTuomas Puputti (-97)IFRaseb21.12.971.56,33SB
2Onni MäkeläOnni Mäkelä (-02)GamlakIF25.9.021.56,39PB
3Robin KronqvistRobin Kronqvist (-00)IKFalken12.6.001.57,29SB
4Johannes EhrsJohannes Ehrs (-02)IFVOM10.10.021.57,95PB
5Jimi AlastaloJimi Alastalo (-04)JoensKa2.7.041.58,02PB
6Kasper BiskopKasper Biskop (-05)GamlakIF8.2.052.01,55PB
7Jussi HuuskonenJussi Huuskonen (-92)JyväskKU24.1.922.04,19
M 3000 m
23.6.
1Eero SalevaEero Saleva (-95)HKV7.10.95 8.09,61SB
2Ossi KekkiOssi Kekki (-93)LahdA29.10.93 8.12,80
3Samu MikkonenSamu Mikkonen (-96)TampPy8.7.96 8.21,06SB
4Niko PutkinenNiko Putkinen (-01)LahdA28.8.01 8.26,85
5Panu JantunenPanu Jantunen (-89)HKV11.4.89 8.32,98SB
6Eemeli HirvonenEemeli Hirvonen (-05)JoensKa17.10.05 8.36,00
7Niklas HeikkiläNiklas Heikkilä (-00)KuusUS18.10.00 8.36,45PB
8Arash Ahmad GulArash Ahmad Gul (-03)LahdA7.3.03 8.36,56
9Ilmari LehmusIlmari Lehmus (-04)JoensKa10.1.04 8.50,65PB
10Lasse SuonpääLasse Suonpää (-86)KanksLei9.3.86 9.03,50
11Väinö KlemolaVäinö Klemola (-82)KuopRei16.6.82 9.27,13SB
12Lauri AlmLauri Alm (-07)MikkKV21.12.07 9.27,63PB
13Lauri LakanenLauri Lakanen (-07)JyväskKU29.5.07 9.30,38PB
M Korkeus/HJ
23.6.
1Matias MustonenMatias Mustonen (-97)LempKiYU21.4.972,10SB
 1,81/-    1,86/-    1,91/O    1,95/-    1,99/O    2,05/O    2,10/O SB    2,15/XXX     
2Artturi TiipiöArtturi Tiipiö (-97)TeuvRi14.2.971,91=SB
 1,81/O    1,86/O    1,91/O =SB    1,95/XXX     
3Teemu LaurikainenTeemu Laurikainen (-04)OrivPo19.11.041,86
 1,81/-    1,86/O    1,91/XXX     
3Elias KurumaaElias Kurumaa (-04)KanksLei23.9.041,86PB
 1,81/O    1,86/O PB    1,91/XXX     
M Seiväs/PV
23.6.
1Tommi JärvenpääTommi Järvenpää (-06)JyväskKU22.1.065,00PB kk19 kk17(19-v. ka 59.) (17-v. ka 10.) EYOF-raja
 4,25/O    4,40/O    4,50/O    4,55/-    4,60/O    4,70/O    4,80/XXO    4,90/O    5,00/XXO kk19 kk17 PB    5,10/XXX     
2Otto JunnilaOtto Junnila (-03)IFSibboV30.8.034,60
 4,50/XXO    4,55/-    4,60/O    4,70/XXX     
3Arttu HaaksluotoArttu Haaksluoto (-07)RiihimKi15.5.074,40
 4,10/O    4,25/O    4,40/O    4,50/XXX     
4Vilho HaaksluotoVilho Haaksluoto (-07)RiihimKi15.5.074,40PB (16-v. ka 68.)
 4,10/O    4,25/XO    4,40/XXO PB    4,50/XXX     
5Olavi HalonenOlavi Halonen (-06)HyvsU24.11.064,25
 4,10/O    4,25/XO    4,40/XXX     
5Oskari TikkakoskiOskari Tikkakoski (-06)VetU13.5.064,25
 4,10/O    4,25/XO    4,40/XXX     
7Jusa NiemiJusa Niemi (-06)RiihimKi28.2.063,90
 3,90/O    4,10/XXX     
Olavi KiiskiOlavi Kiiski (-07)KarhKa8.5.07NH
 3,90/XXX     
Joonatan KemppainenJoonatan Kemppainen (-02)PihtipTui15.8.02NH
 4,60/XXX     
M Pituus/LJ
23.6.
1Heikki VuorinenHeikki Vuorinen (-01)ÄänekU6.5.016,98 +0,8PB
  6,98/-0.1 PB     6,96/1.6     6,98/0.8 =PB     X/0.7     X/0.5     6,77/-0.2     
2Kristian PeltolaKristian Peltola (-01)JyväskKU13.9.016,94 –0,2
  6,70/1.4     X/0.3     6,26/-0.8     6,79/-0.3     X/1.3     6,94/-0.2     
3Tuomas RouvaliTuomas Rouvali (-94)JyväskKU14.2.946,64 –0,7
  6,64/-0.7     X/0.8     X/0.8     P     6,48/-0.1     X/0.9     
4Aku KuljuAku Kulju (-04)JyväskKU15.7.046,60 –0,7SB
  6,60/-0.7 SB     X/1.4     X/-0.5     X/0.3     6,19/0.7     X/-0.2     
5Joona ViitalaJoona Viitala (-08)JyväskKU24.3.086,00 +0,7
  5,95/1.2     5,77/-0.9     5,83/0.7     6,00/0.7     5,77/0.5     5,97/0.4     
M Kuula/SP
23.6.
1Lauri LaasalaLauri Laasala (-81)ToijVau7.8.8113,40SB
  12,99     12,93     12,57     12,41     12,67     13,40 SB     
M Kiekko/DT
23.6.
1Anders VikAnders Vik (-03)NOR7.3.0350,67 uk
  X     X     X     50,67     X     X     
2Kalle KiviojaKalle Kivioja (-93)NokU9.1.9348,33SB
  43,00 SB     41,19     46,08 SB     X     48,33 SB     X     
3Juuso SillanpääJuuso Sillanpää (-79)JyväskKU16.2.7946,16
  45,60     38,98     46,14     46,16     37,77     X     
M19 Kuula/SP
23.6.
1Aapo SavolaAapo Savola (-04)OulPy20.3.0411,28PB
  11,21 PB     10,50     10,80     10,77     11,28 PB     P     
P15 100 m
22.6.
Tuuli: –0,1
1Taavi MannerTaavi Manner (-08)KanksLei2.9.0812,52
2Jimmy TormilainenJimmy Tormilainen (-09)TampPy25.7.0913,53PB
3Joel LaurinmaaJoel Laurinmaa (-09)JyväskKU2.6.0914,09
P15 800 m
22.6.
1Taavi MannerTaavi Manner (-08)KanksLei2.9.082.21,89
2Joel LaurinmaaJoel Laurinmaa (-09)JyväskKU2.6.092.42,65
P13 60 m
22.6.
Tuuli: +0,2
1Kalle NuoranneKalle Nuoranne (-11)KeurKi9.2.11 9,61SB
P13 1000 m
22.6.
1Kasper EkonojaKasper Ekonoja (-10)JyväskKU2.7.103.06,81PB
2Elias TiisanojaElias Tiisanoja (-11)JyväskKU12.7.113.48,11SB
P13 Pituus/LJ
22.6.
1Kalle NuoranneKalle Nuoranne (-11)KeurKi9.2.113,47 –1,0PB
  X/-1.1     3,28/-0.8 PB     3,27/-0.3     3,47/-1.0 PB     
2Elias TiisanojaElias Tiisanoja (-11)JyväskKU12.7.113,37 –0,8PB
  3,37/-0.8 PB     3,11/-0.9     3,27/0.3     3,23/-0.8     
P11 60 m
22.6.
Tuuli: +0,1
1Touko KankainenTouko Kankainen (-12)JyväskKU30.5.12 8,94PB
2Ben KorhonenBen Korhonen (-12)KeurKi27.1.12 9,00PB
3Eero KoppinenEero Koppinen (-12)KokkVei4.10.12 9,38
4Arvi SulkavaArvi Sulkava (-12)ÄhtU10.2.12 9,52PB
5Vilho KestinmäkiVilho Kestinmäki (-12)ÄhtU9.1.12 9,53PB
6Daniel ParkkonenDaniel Parkkonen (-12)JyväskKU31.3.12 9,62PB
7Niilo NiemeläNiilo Niemelä (-12)KeurKi20.10.12 9,88PB
P11 1000 m
22.6.
1Touko KankainenTouko Kankainen (-12)JyväskKU30.5.123.17,45PB
2Ben KorhonenBen Korhonen (-12)KeurKi27.1.123.42,50PB
P11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
22.6.
1Vilho KestinmäkiVilho Kestinmäki (-12)ÄhtU9.1.123,99 PB
  3,38 SB     3,70 PB     3,99 PB     3,74     
2Ben KorhonenBen Korhonen (-12)KeurKi27.1.123,89 SB
  3,80 SB     X     3,72     3,89 SB     
3Daniel ParkkonenDaniel Parkkonen (-12)JyväskKU31.3.123,86 PB
  3,52 SB     3,64 SB     3,62     3,86 PB     
4Arvi SulkavaArvi Sulkava (-12)ÄhtU10.2.123,52 
  3,52     3,29     3,48     3,43     
5Niilo NiemeläNiilo Niemelä (-12)KeurKi20.10.123,45 
  3,43     3,33     3,45     3,35     
P9 40 m
22.6.
Tuuli: 0,0
1Lenni PollariLenni Pollari (-14)JyväskKU12.5.14 6,86
2Aaron StenmanAaron Stenman (-14)JyväskKU14.4.14 7,21
3Unto IivonenUnto Iivonen (-14)JyväskKU11.8.14 7,28PB
4Pyry PesonenPyry Pesonen (-15)KeurKi9.8.15 7,43PB
P9 1000 m
22.6.
1Lenni PollariLenni Pollari (-14)JyväskKU12.5.143.49,79PB
2Aaron StenmanAaron Stenman (-14)JyväskKU14.4.143.57,54PB
3Pyry PesonenPyry Pesonen (-15)KeurKi9.8.154.26,88PB
P9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
22.6.
1Aaron StenmanAaron Stenman (-14)JyväskKU14.4.143,47 
  3,47/0.0     3,37     3,17     X     
2Unto IivonenUnto Iivonen (-14)JyväskKU11.8.143,39 PB
  3,36/0.0 PB     3,39 PB     3,25     3,28     
3Lenni PollariLenni Pollari (-14)JyväskKU12.5.143,37 
  P/0.0     3,37     3,37     X     
4Pyry PesonenPyry Pesonen (-15)KeurKi9.8.152,76 PB
  2,55/0.0 PB     2,58 PB     2,71 PB     2,76 PB     
Naiset
N 100 m
23.6.
Tuuli: +0,4
1Piia KalliomäkiPiia Kalliomäki (-03)ÄänekU12.6.0312,84
2Tiia SädeTiia Säde (-04)JoensKa5.6.0412,90
3Jenni KiminkinenJenni Kiminkinen (-04)JyväskKU23.4.0413,12PB
4Venla PellikkaVenla Pellikka (-97)JyväskKU25.2.9713,25
5Moona HeikkinenMoona Heikkinen (-06)JyväskKU17.1.0613,53
Ella RäsänenElla Räsänen (-94)EsboIF27.1.94DNS
23.6.
B-erä
Tuuli: +0,1
1Noora AutioNoora Autio (-97)ÄänekU13.11.9715,90 epäv
Alkuerät 23.6.
1. erä
Tuuli: +0,1
1Ella RäsänenElla Räsänen (-94)EsboIF27.1.9412,09SB
2Moona HeikkinenMoona Heikkinen (-06)JyväskKU17.1.0613,30PB
3Sofia KurumaaSofia Kurumaa (-06)KanksLei13.9.0613,94
2. erä
Tuuli: +0,3
1Piia KalliomäkiPiia Kalliomäki (-03)ÄänekU12.6.0312,74PB
2Tiia SädeTiia Säde (-04)JoensKa5.6.0412,86SB
3Jenni KiminkinenJenni Kiminkinen (-04)JyväskKU23.4.0413,15SB
4Venla PellikkaVenla Pellikka (-97)JyväskKU25.2.9713,16
N 200 m
23.6.
1. erä
Tuuli: 0,0
1Venla PellikkaVenla Pellikka (-97)JyväskKU25.2.9726,78PB
2Riina HeikkonenRiina Heikkonen (-01)LappUM3.8.0128,08SB
3Taika HenttonenTaika Henttonen (-08)HKV12.1.0829,32PB
4Johanna RuupunenJohanna Ruupunen (-92)JyväskKU10.1.9230,71SB
2. erä
Tuuli: 0,0
1Silja KempasSilja Kempas (-99)JoensKa28.5.9924,10PB
2Ella RäsänenElla Räsänen (-94)EsboIF27.1.9424,39SB
3Jenni KiminkinenJenni Kiminkinen (-04)JyväskKU23.4.0426,75PB
4Meri HenttonenMeri Henttonen (-10)HKV 12.5.1028,33
N 800 m
23.6.
1Jemina ForssJemina Forss (-00)TampPy28.10.002.16,66
2Pihla HokkanenPihla Hokkanen (-93)JyväskKU23.1.932.17,14SB
3Winnie MarkénWinnie Markén (-08)IFVOM20.5.082.17,36PB kk15
4Amanda VirtanenAmanda Virtanen (-96)TuUL1.7.962.17,36PB
5Jenni JaatinenJenni Jaatinen (-04)IisVi30.7.042.20,06SB
6Heidi HaapamäkiHeidi Haapamäki (-00)JyväskKU23.11.002.22,04PB
7Helmi HaavistoHelmi Haavisto (-06)NokU15.6.062.23,95
8Riina HeikkonenRiina Heikkonen (-01)LappUM3.8.012.33,55SB
N 3000 m
23.6.
1Janette VänttinenJanette Vänttinen (-02)HKV7.3.02 9.47,76PB (22-v. ka 88.)
2Cecilia ÖsterbladCecilia Österblad (-00)VasaIS28.2.0010.02,76PB
3Nelli ViskariNelli Viskari (-04)LappUM22.10.0410.09,54SB
4Anne RajaniemiAnne Rajaniemi (-83)LahdA11.5.8310.21,28SB
5Pinja LaasanenPinja Laasanen (-05)SiilPo3.6.0510.26,12PB
6Karla KönönenKarla Könönen (-03)PyhäsU1.4.0310.32,78PB
7Nella HjortNella Hjort (-07)EspTa15.2.0711.07,51PB
8Helmi KarjainenHelmi Karjainen (-02)LempKiYU 25.6.0211.09,41SB
9Ilona TakalaIlona Takala (-06)AlajA26.10.0611.28,44PB
10Elsi KonstariElsi Konstari (-06)JämsI10.10.0611.43,83PB
N Korkeus/HJ
23.6.
1Venla PulkkanenVenla Pulkkanen (-02)JyväskKU13.7.021,86PB 22-v. EM-raja
 1,69/O    1,73/O    1,77/O    1,80/O    1,82/O    1,86/XXO PB    1,88/XXX     
2Johanna NieminenJohanna Nieminen (-03)JyväskKU9.5.031,80PB 22-v. EM-raja/SUL
 1,65/O    1,69/O    1,73/XO    1,77/XO    1,80/XO PB    1,82/XXX     
3Saga VanninenSaga Vanninen (-03)TampPy4.5.031,73
 1,65/O    1,69/XO    1,73/O    1,77/XXX     
4Mia KänsäkangasMia Känsäkangas (-05)GamlakIF10.8.051,73
 1,60/O    1,65/O    1,69/O    1,73/XXO    1,77/XXX     
5Vilma ItälinnaVilma Itälinna (-03)TampPy23.5.031,65SB
 1,55/O    1,60/O    1,65/O SB    1,69/XXX     
5Katri KatainenKatri Katainen (-99)KeurKi19.10.991,65
 1,60/O    1,65/O    1,69/XXX     
7Sanni SänttiSanni Säntti (-00)IlmajKi2.4.001,45SB
 1,45/XO SB    1,50/XXX     
N Seiväs/PV
23.6.
1Saga AnderssonSaga Andersson (-00)EsboIF30.3.004,45
 4,10/O    4,15/-    4,20/-    4,25/XXO    4,30/---    4,35/O    4,40/---    4,45/O    4,50/XXX     
2Elina LampelaElina Lampela (-98)OulPy18.2.984,40
 4,15/XO    4,20/-    4,25/---    4,30/XXO    4,35/---    4,40/XXO    4,45/---    4,50/XXX     
3Silja AnderssonSilja Andersson (-03)EsboIF30.11.034,30PB (ka 6.) (22-v. ka 6.) 22-v. EM-raja
 4,00/XO    4,05/-    4,10/-    4,15/O    4,20/-    4,25/---    4,30/O PB    4,35/XXX     
4Tuuli JärvinenTuuli Järvinen (-05)KeurKi24.2.054,10SB kk19 19-v. EM-raja
 3,50/O    3,70/O    3,85/O    4,00/XXO    4,05/-    4,10/XXO kk19 SB    4,15/-    4,20/XXX     
5Emma RovasaloEmma Rovasalo (-03)TuUL18.1.034,05PB (ka 21.) (22-v. ka 18.) 22-v. EM-raja
 3,50/O    3,70/O    3,85/XXO    4,00/XO    4,05/O PB    4,10/XXX     
6Laura OllikainenLaura Ollikainen (-98)VarkKV19.1.984,00SB
 3,85/XXO    4,00/XO SB    4,05/-    4,10/XXX     
7Maria KytöläMaria Kytölä (-97)NurmijYU24.8.973,85
 3,70/O    3,85/XO    4,00/XXX     
8Essi MelenderEssi Melender (-02)TuUL29.4.023,85SB
 3,50/XO    3,70/XO    3,85/XO SB    4,00/-    4,05/XXX     
9Janna-Juulia MäenpääJanna-Juulia Mäenpää (-06)LappVei25.7.063,70 EYOF-raja
 3,50/O    3,70/XO    3,85/XXX     
10Aino SuorsaAino Suorsa (-03)OrivPo31.3.033,50
 3,30/O    3,50/XO    3,70/XXX     
11Vanessa LindbergVanessa Lindberg (-04)RiihimKi11.4.043,50
 3,30/XO    3,50/XO    3,70/XXX     
11Elli RantalaElli Rantala (-06)EspTa2.11.063,50
 3,30/XO    3,50/XO    3,70/XXX     
13Elsi KarjanlahtiElsi Karjanlahti (-07)SeinäjsU26.1.073,10SB
 3,10/XO SB    3,30/XXX     
13Karoliina HirveläKaroliina Hirvelä (-06)JämsI11.8.063,10
 3,10/XO    3,30/XXX     
N Pituus/LJ
23.6.
1Gia ReinholmGia Reinholm (-99)JyväskKU31.3.996,08 +0,6
  X/0.5     X/1.0     5,88/-0.1     6,01/-0.3     6,08/0.6     5,97/-0.6     
2Nea LentoNea Lento (-02)TampPy7.3.025,97 –0,1SB
  5,97/-0.1 SB     5,79/0.2     5,81/-0.3     5,80/0.5     5,86/-0.9     5,96/-0.2     
3Anne-Mari LehtiöAnne-Mari Lehtiö (-95)KU-586.9.955,94 +0,2
  5,90/0.9     5,79/-0.3     5,94/0.2     X/-1.0     X/-0.8     5,86/0.4     
4Sini SanaslahtiSini Sanaslahti (-95)KaipVi14.10.955,82 +0,4
  5,51/0.6     X/-1.2     5,74/0.4     X/-0.2     5,82/0.4     X/-1.2     
5Vilma VäliharjuVilma Väliharju (-04)TampPy28.4.045,72 –0,8SB
  5,57/-0.9 SB     5,66/0.5 SB     5,53/0.2     5,44/-0.9     5,46/-0.5     5,72/-0.8 SB     
6Olivia AsikainenOlivia Asikainen (-04)KaipVi26.1.045,68 +0,3PB
  X/0.5     5,68/0.3 PB     X/0.7     X/0.2     5,39/-0.6     5,56/-0.9     
7Sofia YlinenSofia Ylinen (-03)JyväskKU5.2.035,63 +0,5
  5,43/0.5     5,44/0.4     5,54/1.3     X/-1.4     5,63/0.5     X/-0.7     
8Piia KalliomäkiPiia Kalliomäki (-03)ÄänekU12.6.035,62 +0,3
  5,54/0.3     X/0.6     5,62/0.3     X/-1.2     5,41/1.3     5,31/-1.3     
9Tessa MoisioTessa Moisio (-03)KaipVi4.5.035,54 –0,7
  5,54/-0.7     X/-0.3     X/0.4     
10Sonja JääskeläinenSonja Jääskeläinen (-04)KarstKi25.6.045,51 +0,5SB
  5,46/0.6 SB     X/0.3     5,51/0.5 SB     
11Selma SaarinenSelma Saarinen (-01)LappVei26.9.015,48 +0,2
  5,48/0.2     5,38/-1.2     5,36/0.3     
12Arlena MikkonenArlena Mikkonen (-97)TampU9.8.975,46 +0,6
  X/-0.8     X/1.1     5,46/0.6     
13Venla VäliharjuVenla Väliharju (-02)TampPy30.4.025,42 +0,5
  X/1.3     X/0.2     5,42/0.5     
14Saana TakalaSaana Takala (-03)SeinäjsU30.6.035,26 –0,6
  5,26/-0.6     5,07/1.1     X/-0.3     
15Siiri LithoviusSiiri Lithovius (-02)LimNM15.4.025,17 –0,3SB
  5,16/-0.3 SB     5,17/-0.3 SB     5,11/-0.8     
16Pirkko JärvikyläPirkko Järvikylä (-06)JyväskKU12.6.065,14 +1,2
  5,13/-0.1     5,14/1.2     X/-0.2     
17Sari RantojaSari Rantoja (-05)AlavU9.8.055,04 –1,3
  5,03/-0.4     5,04/-1.3     X/0.3     
18Noora AutioNoora Autio (-97)ÄänekU13.11.973,49 +0,8PB
  3,19/0.5 PB     X/-0.1     3,49/0.8 PB     
Jessica MiettinenJessica Miettinen (-98)JoensKa24.6.98NM +0,5
  X/0.7     X/0.9     X/0.5     
N Kuula/SP
23.6.
1Emilia KangasEmilia Kangas (-01)SeinäjsU10.8.0116,34 22-v. EM-raja
  X     15,56     16,14     X     16,34     X     
2Kaisu EskelinenKaisu Eskelinen (-00)MaanMa11.3.0015,18
  15,18     X     X     X     X     X     
3Saga VanninenSaga Vanninen (-03)TampPy4.5.0314,32 22-v. EM-raja/SUL
  14,32     X     X     13,64     14,22     X     
4Tuuli KammonenTuuli Kammonen (-04)MikkKV 21.10.0413,06=PB
  12,80     12,50     12,60     12,27     12,90     13,06 =PB     
5Oona ViljanenOona Viljanen (-03)OrivPo7.10.0312,99SB
  12,19     12,99 SB     12,73     12,83     12,81     X     
6Vilma ItälinnaVilma Itälinna (-03)TampPy23.5.0312,19PB
  10,68     11,00     11,49 PB     12,19 PB     11,69     X     
7Moona HeikkinenMoona Heikkinen (-06)JyväskKU17.1.0611,78PB
  11,78 PB     11,07     10,18     10,15     P     P     
8Piia KoskiPiia Koski (-96)TeuvRi9.6.9611,77
  11,77     11,75     X     X     11,50     X     
9Ronja HarjuRonja Harju (-04)JyväskKU3.9.0410,40
  9,68     10,40     10,13     
10Sanni SänttiSanni Säntti (-00)IlmajKi2.4.0010,14SB
  9,78 SB     9,62     10,14 SB     
N Kiekko/DT
23.6.
1Piia KoskiPiia Koski (-96)TeuvRi9.6.9642,83
  42,83     X     42,47     40,73     X     42,54     
2Maria OlkkonenMaria Olkkonen (-00)HartVoi26.3.0034,38
  34,38     X     X     X     X     X     
3Nelli PajulaNelli Pajula (-04)JyväskKU1.12.0434,31
  33,80     34,04     30,89     33,69     34,31     X     
4Lumi KorczakLumi Korczak (-07)VantSa25.9.0723,07
  X     19,68     21,49     23,07     22,63     21,84     
N17 Kuula/SP
23.6.
1Sanni JokelaSanni Jokela (-07)AlavU29.11.0711,48
  11,47     11,48     11,38     X     X     X     
T15 100 m
22.6.
Tuuli: +0,4
1Ines PiispanenInes Piispanen (-09)GamlakIF9.5.0912,92
2Erika ParkkonenErika Parkkonen (-08)JyväskKU31.7.0813,65
3Iida TamminenIida Tamminen (-09)KaipVi4.4.0913,85
4Maiju MettäläMaiju Mettälä (-09)HKV23.5.0913,92
5Ida SaarinenIda Saarinen (-08)VilppVei17.2.0814,28PB
6Peppi HokkanenPeppi Hokkanen (-09)JyväskKU23.11.0914,36PB
7Lumi HaapaniemiLumi Haapaniemi (-09)AlavU20.10.0915,02PB
T15 800 m
22.6.
1Maiju MettäläMaiju Mettälä (-09)HKV23.5.092.44,60PB
2Peppi HokkanenPeppi Hokkanen (-09)JyväskKU23.11.093.07,36PB
T15 Korkeus/HJ
22.6.
1Ida SaarinenIda Saarinen (-08)VilppVei17.2.081,48
 1,30/-    1,35/-    1,40/O    1,45/XXO    1,48/O    1,51/XXX     
2Erika ParkkonenErika Parkkonen (-08)JyväskKU31.7.081,40SB
 1,30/O    1,35/O    1,40/O SB    1,45/XXX     
3Iida TamminenIida Tamminen (-09)KaipVi4.4.091,35
 1,30/O    1,35/O    1,40/XXX     
T13 60 m
22.6.
Tuuli: +0,5
1Maria MannerMaria Manner (-10)KanksLei24.5.10 8,71
2Alisa KoskinenAlisa Koskinen (-10)ÄhtU 7.10.10 8,77PB
3Emilia SalonenEmilia Salonen (-11)KaipVi23.3.11 8,91
4Eerika VuorenmaaEerika Vuorenmaa (-11)KeurKi17.6.11 9,42PB
5Ronja TormilainenRonja Tormilainen (-11)TampPy11.4.11 9,56PB
6Venla KoluVenla Kolu (-11)KeurKi10.12.1110,42PB
T13 1000 m
22.6.
1Iida TainiIida Taini (-11)KaipVi27.3.113.31,95PB
2Amanda OnnelaAmanda Onnela (-10)KangKi13.4.103.41,53
3Maria MannerMaria Manner (-10)KanksLei24.5.103.47,74
4Eerika VuorenmaaEerika Vuorenmaa (-11)KeurKi17.6.113.52,96PB
5Venla KoluVenla Kolu (-11)KeurKi10.12.114.22,88PB
T13 Pituus/LJ
22.6.
1Alisa KoskinenAlisa Koskinen (-10)ÄhtU 7.10.104,58 +0,4PB
  3,96/-1.5 PB     4,30/0.6 PB     4,58/0.4 PB     4,19/-0.3     
2Emilia SalonenEmilia Salonen (-11)KaipVi23.3.114,25 –0,4
  4,01/-1.4     3,97/0.2     4,25/-0.4     3,97/-0.3     
3Maria MannerMaria Manner (-10)KanksLei24.5.103,92 –0,2
  3,68/-1.8     3,72/-0.1     3,34/0.3     3,92/-0.2     
4Eerika VuorenmaaEerika Vuorenmaa (-11)KeurKi17.6.113,66 +0,4PB
  3,45/-0.8 PB     3,26/-0.2     3,66/0.4 PB     3,56/-0.7     
5Ronja TormilainenRonja Tormilainen (-11)TampPy11.4.113,09 –0,9PB
  X/-1.3     2,60/1.0 PB     3,09/-0.9 PB     2,89/-0.4     
6Venla KoluVenla Kolu (-11)KeurKi10.12.113,03 –0,7
  3,03/-0.7     2,84/-0.5     2,94/-0.2     2,96/-0.6     
T11 60 m
22.6.
1. erä
Tuuli: +0,1
1Säde LindgrenSäde Lindgren (-12)KarstKi25.4.12 9,39SB
2Emilia RäsänenEmilia Räsänen (-12)JyväskKU12.10.12 9,89PB
3Henna TamminenHenna Tamminen (-13)NoormNo4.10.13 9,89
4Alisa LaurinmaaAlisa Laurinmaa (-13)JyväskKU28.11.1310,30
2. erä
Tuuli: +0,1
1Ilona RahkonenIlona Rahkonen (-12)OrivPo4.3.12 8,91PB
2Milja RentolaMilja Rentola (-12)JyväskKU9.1.12 9,51
3Ella VehniäinenElla Vehniäinen (-12)JyväskKU11.11.12 9,81
4Matilda IivonenMatilda Iivonen (-12)JyväskKU22.4.12 9,96
5Rebekka HokkanenRebekka Hokkanen (-12)JyväskKU24.12.1210,01
T11 1000 m
22.6.
1Viivi JarvaViivi Jarva (-12)JyväskKU14.3.123.32,72PB
2Minea HaapsaloMinea Haapsalo (-12)PorvU18.9.123.34,52PB
3Alisa LaurinmaaAlisa Laurinmaa (-13)JyväskKU28.11.133.55,47
4Emilia EkonojaEmilia Ekonoja (-13)JyväskKU1.3.133.57,28PB
5Ilona RahkonenIlona Rahkonen (-12)OrivPo4.3.124.01,32SB
6Henna TamminenHenna Tamminen (-13)NoormNo4.10.134.05,39PB
T11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
22.6.
1Ilona RahkonenIlona Rahkonen (-12)OrivPo4.3.124,42 
  4,32     4,25     4,25     4,42     
2Minea HaapsaloMinea Haapsalo (-12)PorvU18.9.123,85 PB
  3,76 =PB     3,69     3,74     3,85 PB     
3Milja RentolaMilja Rentola (-12)JyväskKU9.1.123,75 PB
  3,75 PB     3,57     3,50     3,26     
4Rebekka HokkanenRebekka Hokkanen (-12)JyväskKU24.12.123,71 
  3,64     3,71     3,71     3,70     
5Matilda IivonenMatilda Iivonen (-12)JyväskKU22.4.123,60 PB
  3,42     3,59 PB     3,39     3,60 PB     
6Alisa LaurinmaaAlisa Laurinmaa (-13)JyväskKU28.11.133,52 PB
  3,38     3,41     3,37     3,52 PB     
7Ella VehniäinenElla Vehniäinen (-12)JyväskKU11.11.123,51 PB
  3,37     3,37     3,51 PB     3,51 =PB     
8Henna TamminenHenna Tamminen (-13)NoormNo4.10.133,46 PB
  3,34     3,32     3,46 PB     3,22     
T9 40 m
22.6.
Tuuli: +0,2
1Aada KuukkanenAada Kuukkanen (-14)LaukU19.1.14 6,98
2Vieno KukkamoVieno Kukkamo (-14)MikkKV17.7.14 7,23PB
3Beata HokkanenBeata Hokkanen (-14)JyväskKU10.8.14 7,42
4Senja PohjolaSenja Pohjola (-15)JyväskKU5.1.15 7,43PB
5Venla TamminenVenla Tamminen (-15)NoormNo19.8.15 7,52
6Iita KoluIita Kolu (-14)KeurKi17.2.14 7,74
7Maikki HelinMaikki Helin (-16)VirtU26.5.16 8,76PB
T9 1000 m
22.6.
1Venla TamminenVenla Tamminen (-15)NoormNo19.8.154.21,22PB
T9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
22.6.
1Vieno KukkamoVieno Kukkamo (-14)MikkKV17.7.143,53 PB
  3,49 PB     3,47     3,47     3,53 PB     
2Aada KuukkanenAada Kuukkanen (-14)LaukU19.1.143,40 PB
  3,37 SB     3,36     3,37 =SB     3,40 PB     
3Beata HokkanenBeata Hokkanen (-14)JyväskKU10.8.143,12 
  2,99     3,03     3,07     3,12     
4Senja PohjolaSenja Pohjola (-15)JyväskKU5.1.153,04 PB
  3,04 PB     X     X     2,86     
5Venla TamminenVenla Tamminen (-15)NoormNo19.8.152,98 PB
  2,78     2,64     X     2,98 PB     
6Iita KoluIita Kolu (-14)KeurKi17.2.142,77 
  2,26     2,15     2,77     2,17     
7Maikki HelinMaikki Helin (-16)VirtU26.5.162,51 
  2,19     2,38     2,51     2,24     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
2.3.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
3.3.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
3.3.2024 Savonlinna: Keväthallikilpailut
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikillpailut
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
2.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut
29.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 6
24.2.2024 Ii: Testijuoksusarja
24.2.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
25.2.2024 Tampere: Hallimaraton kaikki
25.2.2024 Tampere: Hallimaraton
28.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
28.2.2024 Pori: Nuorten aitasprintit
28.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
27.2.2024 Joensuu: Motonet-kilpailut
24.–25.2.2024 Mustasaari: 22-, 19- ja 17-v. SM-hallikilpailut
25.2.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallimoniottelut
24.2.2024 Pori: Karhuhallin keihäs
22.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 1 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3