TULOKSET: Ikaalisten Juhannuskisat, Ikaalinen, Ikaalisten urheilukenttä, 23.6.2023


262 urheilijaa, 457 lajisuoritusta

Miehet
M 100 m
1. erä
Tuuli: +1,2
1Niko MikkolaNiko Mikkola (-04)PorinYU4.4.0411,52PB
2Aleksi MiikkulainenAleksi Miikkulainen (-05)PorinYU19.11.0511,54
3Jesse RiissanenJesse Riissanen (-06)TampPy17.8.0611,61PB
4Patrik JärvinenPatrik Järvinen (-04)TampPy23.10.0411,63PB
5Pasi SipiläinenPasi Sipiläinen (-78)NokU9.8.7811,78PB
6Veikko KoskiVeikko Koski (-06)PorinYU4.6.0612,56PB
7Harri KauranenHarri Kauranen (-64)HämeenlTa30.3.6412,77SB
8Janne KuuselaJanne Kuusela (-75)TammRy5.4.7512,90
2. erä
Tuuli: 0,0
1Oliver OksanenOliver Oksanen (-03)NoormNo6.10.0311,34PB
2Konsta TynkkynenKonsta Tynkkynen (-05)TampPy19.10.0511,45PB
3Joona NurmiJoona Nurmi (-05)NoormNo10.2.0511,50
4Mikko MäkipääMikko Mäkipää (-02)IkaalU9.1.0211,56
5Eemeli MäntyläEemeli Mäntylä (-03)PorinTa8.12.0311,60
6Miro MäkinenMiro Mäkinen (-05)TampPy4.5.0511,62
7Pietari KivirantaPietari Kiviranta (-04)KanksLei20.10.0411,67SB
8Mikko MurtoMikko Murto (-04)TampPy2.6.0412,27SB
3. erä
Tuuli: +1,2
1Heikki NieminenHeikki Nieminen (-94)LahdA18.2.9410,80SB
2Benjamin OlliBenjamin Olli (-04)VasaIS22.9.0410,95SB
3Tomi MäkitaloTomi Mäkitalo (-07)KanksLei26.5.0711,00PB EYOF-raja
4Joona LehtinenJoona Lehtinen (-05)LempKiYU8.2.0511,19PB
5Samir DemnatiSamir Demnati (-89)IkaalU20.5.8911,29
M Kuula/SP
1Arttu KorkeasaloArttu Korkeasalo (-00)LielKi4.2.0018,47
  18,46     18,47     18,11     X     18,04     X     
2Eero AholaEero Ahola (-99)PorinYU15.1.9918,02SB
  15,82     17,14     17,73     18,02 SB     X     X     
3Panu TirkkonenPanu Tirkkonen (-97)KeitKu25.2.9716,97
  15,37     15,78     16,16     X     16,37     16,97     
4Mikko ToiviainenMikko Toiviainen (-90)LoimJa22.2.9016,85
  16,26     16,48     16,85     X     X     X     
5Mika FlinkkiläMika Flinkkilä (-93)SeinäjsU5.1.9316,07SB
  15,21 SB     16,07 SB     X     X     X     16,06     
6Miika LahtonenMiika Lahtonen (-03)MynämI8.6.0315,44
  X     X     15,15     15,44     X     15,17     
7Linus NurminenLinus Nurminen (-03)TeuvRi19.2.0314,54SB
  13,81     14,43     14,47     14,54 SB     14,45     X     
8Olli NiemiOlli Niemi (-98)KangKi1.5.9814,04
  13,54     13,21     13,71     13,54     14,04     13,45     
9Matti SaunanenMatti Saunanen (-75)IkaalU18.10.758,58
  8,41     8,50     8,58     
M19 200 m
1. erä
Tuuli: 0,0
1Miro MäkinenMiro Mäkinen (-05)TampPy4.5.0523,04SB
2Aleksi MiikkulainenAleksi Miikkulainen (-05)PorinYU19.11.0523,38PB
3Joona LehtinenJoona Lehtinen (-05)LempKiYU8.2.0564,07SB
Aleksi KuusinenAleksi Kuusinen (-91)ViipU22.9.9122,89SB kilp. ulkop.
2. erä
Tuuli: –1,8
1Antti SainioAntti Sainio (-05)TampPy17.5.0521,79PB
2Benjamin OlliBenjamin Olli (-04)VasaIS22.9.0422,24SB
3Aatu VaittinenAatu Vaittinen (-05)LempKiYU11.5.0522,38
4Konsta UutteraKonsta Uuttera (-05)TampPy1.8.0522,48PB
5Patrik JärvinenPatrik Järvinen (-04)TampPy23.10.0424,11SB
M19 800 m
1Elmeri KeroElmeri Kero (-04)TuUL27.8.042.05,93
Thomas SandbergThomas Sandberg (-78)ÅIFK28.3.782.16,33SB kilp. ulkop.
M19 Seiväs/PV
1Verneri VesalaVerneri Vesala (-04)ForssSa24.4.044,50PB
 4,10/O    4,20/-    4,30/O    4,40/O    4,50/O PB    4,60/XXX     
2Atte KuuselaAtte Kuusela (-05)TammRy17.10.054,30=PB
 3,90/O    4,10/XO    4,30/O =PB    4,40/XXX     
Oskari HenttinenOskari Henttinen (-03)TuUL12.2.034,60PB kilp. ulkop.
 4,10/O    4,20/-    4,30/XO    4,40/-    4,50/XO    4,60/XXO PB    4,70/XXX     
M19 Pituus/LJ
1Konsta TynkkynenKonsta Tynkkynen (-05)TampPy19.10.056,85 0,0PB
  4,76/0.1     6,18/0.0     6,85/0.0 PB     6,21/-0.2     X/0.1     6,28/0.7     
2Johannes JokelaJohannes Jokela (-05)KristU19.12.056,62 +0,1PB
  6,52/0.0 PB     6,62/0.1 PB     6,61/0.8     6,40/0.7     P     4,52/0.0     
3Niko MikkolaNiko Mikkola (-04)PorinYU4.4.046,34 +0,5PB
  6,34/0.5 PB     X/-0.2     6,02/0.0     X/1.7     X/-0.2     X/0.0     
M19 Keihäs/JT
Joonas OksanenJoonas Oksanen (-95)TampPy17.1.9566,17SB kilp. ulkop.
  X     60,09     63,18     64,11 SB     66,17 SB     61,78     
M17 100 m
Tuuli: +1,2
1Elias KeräläElias Kerälä (-07)HämeenlTa18.4.0711,81PB
M17 800 m
1Akseli AittoniemiAkseli Aittoniemi (-06)VehmU29.3.062.04,24
2Jesse SaloJesse Salo (-06)LempKiYU20.3.062.12,71
3Melvin SandbergMelvin Sandberg (-07)ÅIFK26.4.072.14,00
4Aleksi LaaksonenAleksi Laaksonen (-07)KanksLei29.5.072.25,44PB
M17 Korkeus/HJ
1Samuel RuohonenSamuel Ruohonen (-07)TampU13.3.071,60SB
 1,50/O    1,55/O    1,60/O SB    1,65/XXX     
M17 Seiväs/PV
1Aapo NärhiAapo Närhi (-07)LempKiYU7.4.074,20PB
 3,80/O    3,90/O    4,00/O    4,10/XO    4,20/XXO PB    4,30/XXX     
2Urho AroUrho Aro (-09)HKV14.10.093,10
 2,80/O    2,90/-    3,00/O    3,10/O    3,30/XXX     
3Vilho WillmanVilho Willman (-09)NoormNo19.3.093,00
 2,80/O    2,90/-    3,00/XXO    3,10/XXX     
M17 Pituus/LJ
1Samuel JussilaSamuel Jussila (-07)NoormNo29.11.076,22 +0,4PB
  5,92/0.9     6,22/0.4 PB     6,17/0.0     5,96/-0.4     6,03/1.8     6,15/-0.2     
2Samuel RuohonenSamuel Ruohonen (-07)TampU13.3.075,79 –0,6PB
  5,72/-0.1     5,48/-0.2     5,29/0.6     5,73/-0.2     5,79/-0.6 PB     P     
3Oliver KoskinenOliver Koskinen (-06)JyväskKU17.4.065,59 0,0PB
  X/1.2     5,45/1.5 PB     X/-0.4     5,38/0.6     X/-0.7     5,59/0.0 PB     
4Aarne KalelaAarne Kalela (-07)LempKiYU3.2.075,37 +0,1PB
  5,37/0.1 PB     X/0.1     X/-0.1     P     P     P     
M17 Kuula/SP
1Aatu KangasniemiAatu Kangasniemi (-06)NurmijYU25.2.0620,08 EYOF-raja
  X     X     20,00     19,59     20,08     19,78     
2Niilo TorviNiilo Torvi (-07)HimU 7.2.0714,71
  14,66     14,71     14,27     X     X     13,96     
M17 Keihäs/JT
1Roope MäkipeltoRoope Mäkipelto (-07)LehtimJy20.1.0753,20
  53,20     X     X     51,80     X     X     
Juho KallioJuho Kallio (-07)NoormNo19.5.07NM
  X     X     X     X     X     X     
P15 100 m
Tuuli: +0,4
1Noel NikulainenNoel Nikulainen (-08)LempKiYU3.2.0811,80PB
2Nooa HyvärinenNooa Hyvärinen (-08)TampPy 27.10.0812,24PB
3Tuomas MäkeläTuomas Mäkelä (-08)IkaalU30.4.0812,43PB
4Leevi PeinLeevi Pein (-09)KanksLei20.1.0912,48
5Mikael SaastamoinenMikael Saastamoinen (-09)NoormNo22.5.0912,72
6Hugo SalmiHugo Salmi (-09)VammsVoi8.7.0913,80PB
P15 800 m
1Elmeri TurunenElmeri Turunen (-09)KauhajKa16.1.092.28,94PB
2Eliel KärkkäinenEliel Kärkkäinen (-08)IkaalU 8.7.082.29,71PB
3Joonas KolehmainenJoonas Kolehmainen (-09)LempKiYU14.2.092.33,67
4Jesse HirvonenJesse Hirvonen (-09)HKV23.6.092.38,57
P15 Korkeus/HJ
1Vilho WillmanVilho Willman (-09)NoormNo19.3.091,35SB
 1,20/O    1,30/XO    1,35/XO SB    1,40/XXX     
P15 Pituus/LJ
1Tuomas MäkeläTuomas Mäkelä (-08)IkaalU30.4.085,65 +0,6
  5,29/-0.5     5,38/1.9     5,41/2.3     5,57/-0.1     5,65/0.6     5,60/0.7     
2Mikael SaastamoinenMikael Saastamoinen (-09)NoormNo22.5.095,14 +0,9
  X/0.7     5,14/0.9     5,06/0.7     X/-0.6     4,79/-0.5     5,04/1.2     
3Hugo SalmiHugo Salmi (-09)VammsVoi8.7.094,87 +1,1=PB
  4,57/0.7     4,87/1.1 =PB     4,79/-0.4     4,56/0.7     4,80/0.7     X/1.6     
P15 Kuula/SP
1Riki HonkanenRiki Honkanen (-08)ParkU12.1.0815,47PB
  13,78     X     14,14     14,26     14,21     15,47 PB     
2Tuomas MäkeläTuomas Mäkelä (-08)IkaalU30.4.0813,85PB
  12,47     13,20     12,90     13,31     13,85 PB     P     
3Aarni ElomaaAarni Elomaa (-08)TampPy12.8.0813,08
  X     X     X     X     13,08     X     
4Einari ReunamoEinari Reunamo (-09)PorinYU12.8.0911,03PB
  11,03 PB     10,32     10,13     X     X     X     
P15 Keihäs/JT
1Elmeri TurunenElmeri Turunen (-09)KauhajKa16.1.0941,83
  39,54     41,83     X     35,74     X     39,68     
2Jatro TapioJatro Tapio (-08)VammsVoi14.8.0839,90
  39,90     X     X     X     X     X     
P13 60 m
Tuuli: +0,1
1Timofei KarpovTimofei Karpov (-11)IkaalU10.1.11 8,56PB
P13 1000 m
1Linus KärkkäinenLinus Kärkkäinen (-10)IkaalU 19.8.103.17,61
P13 Korkeus/HJ
1Timofei KarpovTimofei Karpov (-11)IkaalU10.1.111,40PB
 1,10/-    1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,30/O    1,35/O    1,40/XO PB    1,43/XXX     
2Linus KärkkäinenLinus Kärkkäinen (-10)IkaalU 19.8.101,35
 1,10/-    1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,30/O    1,35/XO    1,40/XXX     
3Emil BednarzEmil Bednarz (-11)KanksLei21.7.111,25PB
 1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/XO PB    1,30/XXX     
P13 Kuula/SP
1Tuomas SaarijokiTuomas Saarijoki (-10)KanksLei17.7.1014,50
  12,41     13,33     13,48     14,50     13,76     14,16     
2Pentti TorviPentti Torvi (-10)HimU 23.5.1012,54
  12,40     11,89     11,63     11,52     12,22     12,54     
3Timofei KarpovTimofei Karpov (-11)IkaalU10.1.117,94PB
  7,41 PB     7,86 PB     7,94 PB     7,91     7,72     7,20     
4Emil BednarzEmil Bednarz (-11)KanksLei21.7.117,33PB
  6,69     6,32     7,33 PB     7,07     6,36     6,80     
5Jaakko HynnäJaakko Hynnä (-11)SäkU31.8.117,09PB
  7,06 PB     6,24     7,09 PB     6,81     6,39     6,97     
6Aapeli MyllymaaAapeli Myllymaa (-11)PorinYU9.4.116,91
  6,86     X     6,91     X     6,83     X     
P11 60 m
1. erä
Tuuli: +0,2
1Lauri TarhonenLauri Tarhonen (-13)LempKiYU20.8.13 9,44PB
2Severi SainioSeveri Sainio (-13)TampPy10.8.13 9,56=PB
3Mihei KarpovMihei Karpov (-13)IkaalU23.2.13 9,80PB
4Paavo MäkinenPaavo Mäkinen (-13)EspTa7.6.1310,01
5Niklas JärnströmNiklas Järnström (-12)LempKiYU26.11.1210,09
5Into RouhiainenInto Rouhiainen (-13)IkaalU15.3.1310,09PB
7Otto HietikkoOtto Hietikko (-12)KanksLei2.12.1210,44SB
8Konsta HalmelaKonsta Halmela (-12)IkaalU17.6.1210,72PB
2. erä
Tuuli: +0,9
1Juho ViljanenJuho Viljanen (-12)KanksLei21.5.12 8,60PB kk11
2Niilo AhonenNiilo Ahonen (-12)RaisKu 9.12.12 8,88
3Jasper PiirtolaJasper Piirtola (-12)PorinYU6.8.12 8,99PB
4Tobias LöfgrenTobias Löfgren (-12)HyvsU31.1.12 9,15PB
5Joel StenmanJoel Stenman (-13)TampPy22.3.13 9,17PB
6Julius KeränenJulius Keränen (-13)IkaalU3.2.13 9,38
7Veeti SeppäläVeeti Seppälä (-12)LahdA5.5.12 9,54SB
8Reino RaiskiReino Raiski (-13)VirtU 16.3.1310,81
P11 1000 m
1Lauri TarhonenLauri Tarhonen (-13)LempKiYU20.8.133.30,88
2Aarni KärkkäinenAarni Kärkkäinen (-12)IkaalU22.12.123.33,46PB
3Lenni KeroLenni Kero (-13)TuUL29.6.133.38,24
4Mihei KarpovMihei Karpov (-13)IkaalU23.2.133.47,75PB
5Jasu IrriJasu Irri (-13)VammsVoi3.8.133.53,52PB
6Markus ViitahalmeMarkus Viitahalme (-13)IkaalU28.11.134.18,88
P11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Niilo AhonenNiilo Ahonen (-12)RaisKu 9.12.124,46 =PB
  4,15     4,46 =PB     4,13     3,80     4,44     4,30     
2Joel StenmanJoel Stenman (-13)TampPy22.3.134,33 
  4,30     4,17     4,31     3,92     4,26     4,33     
3Juho ViljanenJuho Viljanen (-12)KanksLei21.5.124,31 
  4,26     4,26     4,11     4,07     4,31     4,21     
4Tobias LöfgrenTobias Löfgren (-12)HyvsU31.1.124,20 
  4,11     4,20     X     3,99     4,04     4,02     
5Julius KeränenJulius Keränen (-13)IkaalU3.2.134,17 PB
  4,07 PB     3,80     3,88     3,80     3,82     4,17 PB     
6Jasper PiirtolaJasper Piirtola (-12)PorinYU6.8.124,11 
  4,11     3,99     4,06     3,86     3,77     3,94     
7Veeti SeppäläVeeti Seppälä (-12)LahdA5.5.124,02 
  X     4,02     3,96     3,67     3,87     4,01     
8Mihei KarpovMihei Karpov (-13)IkaalU23.2.133,80 PB
  3,31 SB     3,75 PB     3,80 PB     3,49     3,73     3,57     
9Reino RaiskiReino Raiski (-13)VirtU 16.3.133,68 
  2,65     3,62     3,68     
10Lauri TarhonenLauri Tarhonen (-13)LempKiYU20.8.133,68 
  3,33     3,68     3,55     
11Severi SainioSeveri Sainio (-13)TampPy10.8.133,66 
  3,66     3,22     3,62     
12Into RouhiainenInto Rouhiainen (-13)IkaalU15.3.133,60 
  3,60     2,92     3,20     
13Niklas JärnströmNiklas Järnström (-12)LempKiYU26.11.123,59 PB
  3,59 PB     3,42     3,41     
14Konsta HalmelaKonsta Halmela (-12)IkaalU17.6.123,15 SB
  3,15 SB     3,15 =SB     3,00     
P11 Kuula/SP
1Tobias LöfgrenTobias Löfgren (-12)HyvsU31.1.1210,19PB
  9,59 PB     9,26     10,19 PB     9,90     X     X     
2Niklas JärnströmNiklas Järnström (-12)LempKiYU26.11.128,64PB
  X     7,60     7,31     7,75     6,14     8,64 PB     
3Veeti SeppäläVeeti Seppälä (-12)LahdA5.5.128,33PB
  7,45 SB     8,23 PB     8,04     8,16     8,33 PB     7,89     
4Joel StenmanJoel Stenman (-13)TampPy22.3.138,26PB
  7,27 PB     7,55 PB     7,66 PB     7,77 PB     8,26 PB     7,66     
5Jasper PiirtolaJasper Piirtola (-12)PorinYU6.8.128,09PB
  7,38     7,66     7,68     7,79     7,31     8,09 PB     
6Juhani ReunamoJuhani Reunamo (-12)PorinYU23.6.127,97
  7,97     X     X     X     X     7,94     
7Lauri TarhonenLauri Tarhonen (-13)LempKiYU20.8.137,12PB
  7,10 PB     7,12 PB     6,83     X     6,68     6,71     
8Otto HietikkoOtto Hietikko (-12)KanksLei2.12.127,06
  5,78     7,06     6,35     6,58     6,62     6,61     
9Severi SainioSeveri Sainio (-13)TampPy10.8.135,57
  5,57     X     5,11     
10Konsta HalmelaKonsta Halmela (-12)IkaalU17.6.125,56PB
  X     5,45 PB     5,56 PB     
11Anton LöfgrenAnton Löfgren (-14)HyvsU19.7.145,40PB
  5,40 PB     4,69     P     
P9 40 m
1. erä
Tuuli: +1,3
1Anton LöfgrenAnton Löfgren (-14)HyvsU19.7.14 7,18PB
2Sauli RaiskiSauli Raiski (-15)VirtU15.9.15 7,33PB
3Veeti SaloVeeti Salo (-16)IkaalU18.7.16 7,36PB
4Jooa PitkämäkiJooa Pitkämäki (-16)SeinäjsU26.7.16 7,69
5Oskari MäkeläOskari Mäkelä (-16)PorinYU30.10.16 8,26PB
2. erä
Tuuli: +1,4
1Jimi PitkämäkiJimi Pitkämäki (-14)SeinäjsU9.6.14 6,46
2Renny HietaniemiRenny Hietaniemi (-15)ÄhtU2.6.15 6,72PB
3Leo RätyLeo Räty (-14)KanksLei27.3.14 6,80
4Leo PirhonenLeo Pirhonen (-14)LempKiYU27.3.14 6,94PB
5Romeo RunstenRomeo Runsten (-15)NoormNo28.4.15 7,07
6Vilho HyttiVilho Hytti (-14)PorinYU14.7.14 7,08
7Kristian JärnströmKristian Järnström (-14)LempKiYU19.6.14 7,12=PB
8Lenni KoskinenLenni Koskinen (-14)KarvKi19.2.14 7,40
P9 1000 m
1Leo RätyLeo Räty (-14)KanksLei27.3.143.38,80PB
2Jimi PitkämäkiJimi Pitkämäki (-14)SeinäjsU9.6.143.39,36PB
3Vilho HyttiVilho Hytti (-14)PorinYU14.7.143.54,34
4Kacper BednarzKacper Bednarz (-14)KanksLei21.8.144.07,49PB
5Romeo RunstenRomeo Runsten (-15)NoormNo28.4.154.12,20PB
6Veeti SaloVeeti Salo (-16)IkaalU18.7.164.15,64PB
7Anton LöfgrenAnton Löfgren (-14)HyvsU19.7.144.32,71PB
Juuso KinnunenJuuso Kinnunen (-14)NokU1.2.14DNF
P9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Jimi PitkämäkiJimi Pitkämäki (-14)SeinäjsU9.6.144,28 PB kk9
  3,95     4,28 kk9 PB     4,19     3,83     4,23     4,28 =kk9 =PB     
2Leo RätyLeo Räty (-14)KanksLei27.3.143,74 
  3,74     3,51     3,62     3,62     3,49     3,65     
3Renny HietaniemiRenny Hietaniemi (-15)ÄhtU2.6.153,59 
  3,59     3,51     3,46     3,27     2,86     3,54     
4Romeo RunstenRomeo Runsten (-15)NoormNo28.4.153,53 PB
  3,53 PB     3,14     3,14     3,39     X     3,35     
5Vilho HyttiVilho Hytti (-14)PorinYU14.7.143,45 PB
  3,31     3,36 PB     3,28     3,21     3,37 PB     3,45 PB     
6Leo PirhonenLeo Pirhonen (-14)LempKiYU27.3.143,41 
  X     3,41     3,38     3,16     3,24     2,56     
7Kristian JärnströmKristian Järnström (-14)LempKiYU19.6.143,27 
  3,27     3,18     3,25     3,17     2,76     3,08     
8Kacper BednarzKacper Bednarz (-14)KanksLei21.8.143,24 PB
  X     3,20 PB     3,18     3,24 PB     3,12     3,02     
9Veeti SaloVeeti Salo (-16)IkaalU18.7.163,17 PB
  2,98 PB     2,77     3,17 PB     
10Jooa PitkämäkiJooa Pitkämäki (-16)SeinäjsU26.7.163,13 PB
  3,13 PB     2,98     2,91     
11Lenni KoskinenLenni Koskinen (-14)KarvKi19.2.143,11 
  2,99     3,11     X     
12Anton LöfgrenAnton Löfgren (-14)HyvsU19.7.143,04 PB
  3,04 PB     2,63     3,01     
13Sauli RaiskiSauli Raiski (-15)VirtU15.9.152,99 
  2,95     2,99     2,91     
14Oskari MäkeläOskari Mäkelä (-16)PorinYU30.10.162,43 PB
  2,35 PB     2,43 PB     2,33     
Naiset
N 100 m
Tuuli: +1,2
1Meeri ElomaaMeeri Elomaa (-03)SeinäjsU3.5.0312,31SB
2Carita KivimäkiCarita Kivimäki (-05)IkaalU9.10.0512,38PB
3Aino EnoAino Eno (-01)TampU17.6.0112,57
4Tiia PirinenTiia Pirinen (-97)TampPy11.2.9713,27SB
5Roosa KukkumäkiRoosa Kukkumäki (-00)KanksLei20.4.0022,19
N Kiekko/DT
1Helena LeveelahtiHelena Leveelahti (-99)VirtU30.9.9951,44
  X     50,42     X     X     51,44     X     
2Sanni KuparinenSanni Kuparinen (-01)JanJa21.11.0149,30 22-v. EM-raja/SUL
  48,65     47,87     47,54     49,30     48,04     46,96     
3Pauliina AaltoPauliina Aalto (-80)UudKK22.10.8048,06
  48,06     X     47,75     X     45,29     X     
4Roosa NaulaRoosa Naula (-01)TuUL26.1.0147,95SB 22-v. EM-raja/SUL
  44,85     47,95 SB     X     X     X     X     
5Nelli TalvitieNelli Talvitie (-01)TampPy27.5.0145,40
  40,38     X     45,40     43,60     X     X     
6Anni VähäkoskiAnni Vähäkoski (-02)TampU2.5.0243,07SB
  X     X     41,86     X     42,38     43,07 SB     
7Nilla RättyäNilla Rättyä (-01)TampPy19.7.0141,73
  41,21     41,73     X     41,00     X     X     
8Niina KeloNiina Kelo (-80)KeskiUYU26.3.8041,54
  38,84     40,95     41,00     41,54     39,95     40,26     
N19 100 m
Tuuli: –0,1
1Roosa MyllymäkiRoosa Myllymäki (-05)TampPy8.9.0513,26PB
1Emmi HietanenEmmi Hietanen (-04)HämeenlTa26.2.0413,26
3Jenni SormunenJenni Sormunen (-05)IkaalU25.3.0513,73SB
N19 200 m
1. erä
Tuuli: –0,4
1Vilma LuontilaVilma Luontila (-08)TampPy4.2.0826,65PB
2Venla VaittinenVenla Vaittinen (-08)LempKiYU7.4.0827,27PB
3Nuppu WillmanNuppu Willman (-07)NoormNo10.3.0727,46PB
4Sanni NiskanenSanni Niskanen (-05)ViialVa 7.11.0529,12SB
2. erä
Tuuli: –0,6
1Carita KivimäkiCarita Kivimäki (-05)IkaalU9.10.0525,49PB
2Milja MiikkulainenMilja Miikkulainen (-07)PorinYU2.12.0726,14SB
3Rauha RajainmäkiRauha Rajainmäki (-08)PorinYU7.9.0826,71SB
4Monamaria PyhältöMonamaria Pyhältö (-06)TampPy10.10.0627,02SB
5Petra BromanPetra Broman (-07)PorinYU 30.11.0727,74
Inka MetsämäkiInka Metsämäki (-03)SeinäjsU9.6.0326,19SB kilp. ulkop.
Tiia PirinenTiia Pirinen (-97)TampPy11.2.9727,61SB kilp. ulkop.
N19 800 m
1Emmi HietanenEmmi Hietanen (-04)HämeenlTa26.2.042.43,39
N19 Pituus/LJ
1Minja KurttiMinja Kurtti (-05)OulPy7.5.055,82 +0,7SB
  5,77/1.3 SB     5,40/0.3     5,82/0.7 SB     5,53/-0.2     5,77/0.7     X/1.8     
2Jenna SaarilahtiJenna Saarilahti (-04)TampPy28.11.045,62 +0,1PB
  5,20/0.1     5,40/-0.6     5,42/0.7     5,49/0.2     5,62/0.1 PB     5,53/1.9     
3Roosa MyllymäkiRoosa Myllymäki (-05)TampPy8.9.055,42 +0,7PB
  X/1.7     5,41/1.0 PB     X/1.3     5,23/0.0     5,42/0.7 PB     X/2.6     
4Kristiina TamskiKristiina Tamski (-08)TampPy23.10.085,19 –0,1PB
  4,95/0.0     5,09/1.5 =PB     X/2.1     5,05/1.1     5,19/-0.1 PB     X/1.8     
5Vilma LuontilaVilma Luontila (-08)TampPy4.2.085,09 0,0
  4,86/-0.1     5,05/0.2     X/1.2     5,09/0.0     
6Jenni SormunenJenni Sormunen (-05)IkaalU25.3.054,96 +0,2SB
  X/0.0     4,65/0.0 SB     X/0.2     4,96/0.2 SB     4,79/-0.1     4,92/2.6     
7Mea ToivonenMea Toivonen (-05)UudKK18.1.054,89 –0,1SB
  4,76/1.6 SB     X/0.5     4,89/-0.1 SB     4,85/0.1     4,60/0.0     4,77/1.8     
8Aino HeikkiläAino Heikkilä (-08)TampPy28.12.084,62 +2,2
  4,62/2.2     4,54/1.1     4,55/0.0 =SB     4,42/0.3     4,50/-0.3     4,49/2.3     
9Emilia SalonenEmilia Salonen (-05)LempKiYU15.12.054,62 0,0SB
  4,52/0.1 SB     X/1.1     4,62/0.0 SB     
10Emilia JokinenEmilia Jokinen (-04)VehmU14.8.044,57 +0,3PB
  X/2.0     X/1.4     4,57/0.3 PB     
N19 Kuula/SP
1Minttu LaurilaMinttu Laurila (-05)TuUL24.6.0514,49 19-v. EM-raja
  14,38     14,30     14,49     14,13     X     14,18     
2Vilma KeräläVilma Kerälä (-05)HämeenlTa14.4.0512,15
  X     X     11,11     11,50     11,59     12,15     
3Siiri PeinSiiri Pein (-05)KanksLei22.7.0510,67
  X     X     10,11     9,73     10,67     X     
Roosa KukkumäkiRoosa Kukkumäki (-00)KanksLei20.4.005,63PB kilp. ulkop.
  4,85     5,35     5,63 PB     5,29     5,24     5,33     
N19 Kiekko/DT
1Mea ToivonenMea Toivonen (-05)UudKK18.1.0541,76PB
  36,39     39,90     38,56     40,44 PB     41,76 PB     40,56     
2Pinja NaulaPinja Naula (-04)TuUL17.4.0441,45SB
  X     37,40 SB     39,58 SB     X     41,01 SB     41,45 SB     
3Sanni-Maria MäkeläSanni-Maria Mäkelä (-05)NoormNo16.3.0540,86
  40,86     40,16     X     X     X     X     
4Rebecca NelimarkkaRebecca Nelimarkka (-06)NakkVire10.7.0639,06PB
  35,96     37,07     37,90 PB     37,75     36,12     39,06 PB     
5Vilma KeräläVilma Kerälä (-05)HämeenlTa14.4.0538,30
  36,92     35,90     38,18     X     38,30     X     
6Kiia MäkinenKiia Mäkinen (-08)PorinYU9.12.0836,48
  34,12     34,12     X     34,34     X     36,48     
7Rania ToivonenRania Toivonen (-06)UudKK14.4.0636,31
  36,31     X     X     X     X     36,01     
8Siiri PeinSiiri Pein (-05)KanksLei22.7.0529,82
  X     X     29,82     X     X     29,40     
9Essi IlomäkiEssi Ilomäki (-06)TampPy15.8.0629,21
  X     28,53     29,21     X     28,40     X     
N17 100 m
1. erä
Tuuli: 0,0
1Susanna KiviojaSusanna Kivioja (-06)IlmajKi23.2.0613,13PB
2Juuli SaloniemiJuuli Saloniemi (-07)TampPy 7.6.0713,29PB
3Pinja KukkoPinja Kukko (-06)LempKiYU11.5.0613,44PB
4Peppi LehtinenPeppi Lehtinen (-07)KanksLei20.1.0713,50PB
5Essi KytöharjuEssi Kytöharju (-07)KauhajKa24.2.0713,64PB
2. erä
Tuuli: +0,5
1Iida KastarinenIida Kastarinen (-07)TampPy12.6.0712,51PB
2Krista LehtiKrista Lehti (-06)LempKiYU18.3.0612,63PB
3Milja MiikkulainenMilja Miikkulainen (-07)PorinYU2.12.0712,68
4Juuli MarkkulaJuuli Markkula (-07)TampPy19.6.0712,91PB
5Rauha RajainmäkiRauha Rajainmäki (-08)PorinYU7.9.0812,92SB
6Sanja MäenpääSanja Mäenpää (-06)IlmajKi9.3.0612,95PB
7Jenni HirvonenJenni Hirvonen (-07)HKV2.7.0713,01PB
8Petra BromanPetra Broman (-07)PorinYU 30.11.0713,38
N17 800 m
1Linnea KeroLinnea Kero (-06)TuUL3.11.062.27,98SB
2Pinja KykkänenPinja Kykkänen (-06)TampPy27.2.062.34,23
3Venla PatrikainenVenla Patrikainen (-06)NokU4.11.062.36,03SB
4Aliisa ValtaAliisa Valta (-07)TampPy17.11.072.38,20PB
5Hilla TenhoHilla Tenho (-07)NoormNo3.4.072.39,08
N17 100 m aidat/hurdles
Tuuli: +0,7
1Maria DjuskoMaria Djusko (-07)HämeenlTa13.3.0714,01 EYOF-raja
2Olivia KärkiOlivia Kärki (-06)NoormNo8.3.0614,05SB EYOF-raja
N17 Pituus/LJ
1Iida KastarinenIida Kastarinen (-07)TampPy12.6.075,62 +0,8=PB
  5,62/0.8 =PB     X/0.1     5,61/1.1     X/1.4     5,59/-0.4     X/1.1     
2Sanja MäenpääSanja Mäenpää (-06)IlmajKi9.3.065,59 +0,1PB
  5,30/0.9     5,22/1.4     5,45/0.4 PB     4,99/0.0     5,48/0.0 PB     5,59/0.1 PB     
3Nelli FlyktmanNelli Flyktman (-08)KaipVi10.2.085,56 +1,4PB kk15(15-v. ka 96.)
  5,44/1.3 SB     5,27/0.0     5,53/2.2     5,50/0.0 PB     5,49/-0.5     5,56/1.4 kk15 PB     
4Susanna KiviojaSusanna Kivioja (-06)IlmajKi23.2.065,27 +3,0
  X/0.9     5,07/0.4     5,27/3.0     X/0.5     5,22/1.1 =PB     5,16/3.2     
5Juuli MarkkulaJuuli Markkula (-07)TampPy19.6.075,24 +1,5
  5,23/0.1     5,24/1.5     5,22/1.5     5,19/0.0     3,28/0.0     X/1.3     
6Monamaria PyhältöMonamaria Pyhältö (-06)TampPy10.10.065,13 0,0PB
  5,13/0.0 PB     4,78/0.0     4,77/0.0     X/0.0     
7Jenni HirvonenJenni Hirvonen (-07)HKV2.7.075,05 +2,2
  5,05/2.2     4,88/0.6 =PB     X/0.8     4,59/-0.4     X/0.1     
8Olivia KärkiOlivia Kärki (-06)NoormNo8.3.064,96 +2,2
  X/0.2     X/0.9     4,96/2.2     X/-0.3     X/0.1     X/1.1     
9Rauha RajainmäkiRauha Rajainmäki (-08)PorinYU7.9.084,63 0,0
  4,63/0.0     X/0.3     X/0.0     
10Peppi LehtinenPeppi Lehtinen (-07)KanksLei20.1.074,59 0,0PB
  4,48/-0.5 SB     4,59/0.0 PB     4,55/-0.3     
11Essi KytöharjuEssi Kytöharju (-07)KauhajKa24.2.074,48 +1,4SB
  4,48/1.4 SB     4,24/0.4     4,42/2.4     
12Minttu SaarilahtiMinttu Saarilahti (-09)TampPy 6.5.094,21 +0,4
  4,21/0.4     3,79/2.0     X/0.1     
13Senja PakkanenSenja Pakkanen (-08)KanksLei23.4.084,16 +1,1PB
  3,99/0.0 PB     4,16/1.1 PB     3,97/-0.1     
14Aida KoskensaloAida Koskensalo (-09)IkaalU 30.6.093,86 +1,7=SB
  X/0.1     3,73/0.6     3,86/1.7 =SB     
N17 Kuula/SP
1Ella MäntyläElla Mäntylä (-06)VähänkVie4.5.0615,05 EYOF-raja
  X     X     X     14,84     15,05     X     
2Essi IlomäkiEssi Ilomäki (-06)TampPy15.8.068,84PB
  8,36 PB     8,58 PB     8,76 PB     8,84 PB     8,84 =PB     8,40     
T15 100 m
1. erä
Tuuli: +1,2
1Vilma KoskiVilma Koski (-08)PorinYU6.1.0813,00SB
2Anni MäkitaloAnni Mäkitalo (-09)KanksLei16.4.0914,59PB
3Aida KoskensaloAida Koskensalo (-09)IkaalU 30.6.0914,60PB
4Kiira BromanKiira Broman (-09)PorinYU13.8.0914,65PB
5Iida-Maria VasuIida-Maria Vasu (-09)IkaalU27.9.0915,08PB
2. erä
Tuuli: +1,3
1Hanna KotakallioHanna Kotakallio (-08)KirkkonU15.11.0813,46PB
2Reea HiiteläReea Hiitelä (-09)TampPy29.7.0913,85PB
3Jadessa SyrjäläJadessa Syrjälä (-09)ÄhtU29.5.0914,15
4Matleena PeltomäkiMatleena Peltomäki (-09)PorinYU17.4.0914,24
5Emmi SairanenEmmi Sairanen (-08)TampPy17.10.0814,31PB
6Aada AntilaAada Antila (-08)KanksLei5.8.0814,48=PB
7Veera NiemiVeera Niemi (-09)NoormNo5.3.0914,68
8Senja PakkanenSenja Pakkanen (-08)KanksLei23.4.0814,73
3. erä
Tuuli: 0,0
1Venla VaittinenVenla Vaittinen (-08)LempKiYU7.4.0812,75PB
2Kristiina TamskiKristiina Tamski (-08)TampPy23.10.0812,78SB
3Essi KinnanenEssi Kinnanen (-09)VammsVoi30.3.0913,24PB
4Aino HeikkiläAino Heikkilä (-08)TampPy28.12.0813,55SB
5Jenna JärvenmäkiJenna Järvenmäki (-08)NokU1.3.0813,62SB
6Iina PoussuIina Poussu (-09)NoormNo25.5.0914,01
7Maija JunnilaMaija Junnila (-08)KanksLei14.4.0814,03
T15 800 m
1Sara KarimäkiSara Karimäki (-09)VammsVoi14.3.092.32,32
2Siiri TarkkaSiiri Tarkka (-08)TampPy18.7.082.33,93
3Reea HiiteläReea Hiitelä (-09)TampPy29.7.092.33,98
4Josefina LehtinenJosefina Lehtinen (-08)TampPy22.10.082.34,74
5Emmi SairanenEmmi Sairanen (-08)TampPy17.10.082.41,17PB
6Lotta KeroLotta Kero (-08)TuUL26.12.082.41,89
7Veera NiemiVeera Niemi (-09)NoormNo5.3.092.58,53PB
Iida-Maria VasuIida-Maria Vasu (-09)IkaalU27.9.09DNF
T15 80 m aidat/hurdles
Tuuli: +0,5
1Ella WallinElla Wallin (-08)VasaIS20.12.0811,42PB kk15
2Aino HeikkiläAino Heikkilä (-08)TampPy28.12.0812,75SB
3Matleena PeltomäkiMatleena Peltomäki (-09)PorinYU17.4.0912,89
4Essi KinnanenEssi Kinnanen (-09)VammsVoi30.3.0912,96PB
5Jadessa SyrjäläJadessa Syrjälä (-09)ÄhtU29.5.0913,21PB
6Maija JunnilaMaija Junnila (-08)KanksLei14.4.0813,37
7Taika KuuselaTaika Kuusela (-09)TammRy22.7.0913,70
T15 Korkeus/HJ
1Ella WallinElla Wallin (-08)VasaIS20.12.081,58
 1,20/-    1,25/-    1,30/-    1,35/-    1,43/O    1,46/O    1,49/O    1,52/O    1,55/XO    1,58/XXO    1,61/XX-     
2Iina PoussuIina Poussu (-09)NoormNo25.5.091,55SB
 1,20/-    1,25/-    1,30/-    1,35/O    1,40/O    1,43/O    1,46/O    1,49/O    1,52/XO    1,55/XO SB    1,58/XXX     
3Ella RajalaElla Rajala (-10)LempKiYU14.3.101,43PB
 1,20/-    1,25/O    1,30/XO    1,35/O    1,40/XXO    1,43/XXO PB    1,46/XXX     
4Matleena PeltomäkiMatleena Peltomäki (-09)PorinYU17.4.091,40SB
 1,20/-    1,25/O    1,30/O    1,35/O    1,40/XO SB    1,43/XXX     
5Lumi RekoniusLumi Rekonius (-08)TampPy 20.6.081,30=PB
 1,20/-    1,25/O    1,30/O =PB    1,35/XXX     
6Pilvi KoukkariPilvi Koukkari (-10)SeinäjsU14.10.101,30
 1,20/O    1,25/XO    1,30/O    1,35/XXX     
7Lotta PeltomäkiLotta Peltomäki (-11)PorinYU5.6.111,30
 1,20/-    1,25/XO    1,30/XXO    1,35/XXX     
T15 Kuula/SP
1Kiia MäkinenKiia Mäkinen (-08)PorinYU9.12.0812,93
  12,93     X     X     X     12,78     X     
2Jenna JärvenmäkiJenna Järvenmäki (-08)NokU1.3.089,78
  7,82     9,78     8,69     9,04     8,96     8,98     
3Lumi RekoniusLumi Rekonius (-08)TampPy 20.6.089,76
  8,93     9,11     8,74     X     9,28     9,76     
4Armi PartanenArmi Partanen (-08)KanksLei14.9.089,54
  8,88     X     9,19     9,12     9,34     9,54     
5Minja MäkeläMinja Mäkelä (-09)NoormNo11.2.098,58PB
  8,42 PB     8,58 PB     8,57     X     P     P     
6Erika SalonenErika Salonen (-09)LempKiYU25.4.097,91
  7,73     7,84     7,75     7,00     7,90     7,91     
7Iida-Maria VasuIida-Maria Vasu (-09)IkaalU27.9.095,88
  5,62     5,88     5,65     5,59     5,48     5,52     
8Aida KoskensaloAida Koskensalo (-09)IkaalU 30.6.095,56PB
  X     5,44 PB     5,36     5,56 PB     4,06     5,19     
T15 Keihäs/JT
1Piitu TourunenPiitu Tourunen (-08)LahdA25.6.0841,63
  41,39     X     40,33     41,35     38,10     41,63     
2Minja MäkeläMinja Mäkelä (-09)NoormNo11.2.0932,86PB
  27,34     30,14     31,02     32,86 PB     X     30,33     
3Pinja LuontilaPinja Luontila (-11)TampPy 8.5.1128,45SB
  28,39 SB     26,33     26,90     26,62     28,30     28,45 SB     
4Ella RajalaElla Rajala (-10)LempKiYU14.3.1025,53PB
  22,86 SB     23,82 SB     X     23,44     25,53 PB     X     
5Hanna KotakallioHanna Kotakallio (-08)KirkkonU15.11.0824,22PB
  22,74 PB     24,22 PB     23,37     23,74     22,51     21,86     
6Miia KallioMiia Kallio (-11)NoormNo23.8.1121,48
  20,18     19,71     21,48     20,85     X     X     
7Rosaliina NelimarkkaRosaliina Nelimarkka (-10)UlvST 16.12.1021,14
  20,40     X     19,78     20,12     20,57     21,14     
T13 60 m
1. erä
Tuuli: +0,8
1Minea OnnelaMinea Onnela (-11)HKV17.8.11 9,08PB
2Emma KotakallioEmma Kotakallio (-11)KirkkonU 14.3.11 9,47PB
3Miia KallioMiia Kallio (-11)NoormNo23.8.1110,01
4Loviisa WiljakkaLoviisa Wiljakka (-11)IkaalU6.6.1110,26PB
5Minea JärnströmMinea Järnström (-11)LempKiYU18.10.1110,43
2. erä
Tuuli: –0,3
1Mette PakkalaMette Pakkala (-10)SeinäjsU3.7.10 8,93
2Elli HeiniluomaElli Heiniluoma (-11)KarvKi29.4.11 9,06PB
3Sofia KoskiSofia Koski (-11)SeinäjsU15.5.11 9,12PB
4Jenni VuorinenJenni Vuorinen (-11)RiihimKi 7.1.11 9,35
5Tilda JaakkolaTilda Jaakkola (-11)KanksLei17.1.11 9,57
3. erä
Tuuli: +1,2
1Ella RouhiainenElla Rouhiainen (-10)IkaalU21.10.10 8,44PB
2Sofia LahdenperäSofia Lahdenperä (-10)PorinYU1.4.10 8,45PB
3Iina MansikkaIina Mansikka (-10)PorinYU17.2.10 8,65PB
4Vieno MäkinenVieno Mäkinen (-12)SeinäjsU25.1.12 8,81PB
5Enia GürlerEnia Gürler (-11)HKV 20.9.11 8,89PB
6Vilja RehoVilja Reho (-11)KanksLei9.6.11 9,00PB
7Miisa LyijynenMiisa Lyijynen (-10)NokPy26.11.10 9,08PB
8Pilvi KoukkariPilvi Koukkari (-10)SeinäjsU14.10.10 9,11PB
T13 1000 m
1Sofia LahdenperäSofia Lahdenperä (-10)PorinYU1.4.103.37,03
2Enia GürlerEnia Gürler (-11)HKV 20.9.113.56,68PB
3Sofia KoskiSofia Koski (-11)SeinäjsU15.5.113.58,90PB
4Minea OnnelaMinea Onnela (-11)HKV17.8.114.14,25PB
5Tilda JaakkolaTilda Jaakkola (-11)KanksLei17.1.114.22,69
6Neea IrriNeea Irri (-11)VammsVoi23.11.114.34,72
T13 Pituus/LJ
1Sofia LahdenperäSofia Lahdenperä (-10)PorinYU1.4.104,51 +0,7
  4,40/0.6     4,35/0.5     4,38/-0.5     4,28/2.0     4,18/-0.6     4,51/0.7     
2Iina MansikkaIina Mansikka (-10)PorinYU17.2.104,50 +1,3
  4,30/0.4     4,35/-0.3     4,46/0.8     4,29/1.8     4,41/1.5     4,50/1.3     
3Ella RouhiainenElla Rouhiainen (-10)IkaalU21.10.104,30 –0,2PB
  4,30/-0.2 PB     3,67/0.7     4,06/-0.3     3,85/-4.0     4,28/-0.3     4,19/-0.8     
4Minea OnnelaMinea Onnela (-11)HKV17.8.114,22 +2,4=PB
  3,53/0.9     3,95/0.2     4,04/-0.1     4,09/1.1 =PB     4,22/2.4     3,97/0.3     
5Stella HillmanStella Hillman (-11)IkaalU 27.1.114,05 –0,4PB
  3,61/-0.2 PB     4,05/-0.4 PB     3,89/-0.3     3,10/0.9     3,52/-0.2     P     
6Pilvi KoukkariPilvi Koukkari (-10)SeinäjsU14.10.103,90 +1,1PB
  3,51/0.9 SB     3,90/1.1 PB     3,63/-0.3     3,68/2.3     3,36/0.7     X/1.3     
7Sofia KoskiSofia Koski (-11)SeinäjsU15.5.113,87 +0,4
  3,87/-0.4     3,87/0.4     3,59/-0.2     X/0.7     P     P     
8Enia GürlerEnia Gürler (-11)HKV 20.9.113,82 +0,8
  3,77/0.5     X/0.8     3,57/2.1     X/-0.4     3,82/0.8     3,36/0.3     
9Emma KotakallioEmma Kotakallio (-11)KirkkonU 14.3.113,82 +2,0PB
  3,72/1.4 PB     3,34/-0.7     2,95/-0.6     2,96/2.1     3,82/2.0 PB     3,53/1.3     
10Vilja RehoVilja Reho (-11)KanksLei9.6.113,73 +0,9PB
  3,66/-0.7 PB     3,22/0.7     X/-0.2     X/-0.1     3,47/-0.9     3,73/0.9 PB     
11Miisa LyijynenMiisa Lyijynen (-10)NokPy26.11.103,61 –0,8
  3,38/0.2     3,61/-0.8     3,36/1.0     
12Rosaliina NelimarkkaRosaliina Nelimarkka (-10)UlvST 16.12.103,57 +1,1
  3,52/1.1     3,36/0.3     3,32/2.2     3,08/-0.5     3,36/1.0     3,57/1.1     
13Minea JärnströmMinea Järnström (-11)LempKiYU18.10.113,57 +0,9PB
  3,57/0.9 PB     3,49/-0.5     X/1.1     
14Tilda JaakkolaTilda Jaakkola (-11)KanksLei17.1.113,52 +1,1
  X/1.3     3,33/0.4     3,30/0.5     3,52/1.1     X/1.6     3,20/-0.3     
T13 Kuula/SP
1Pinja LuontilaPinja Luontila (-11)TampPy 8.5.1112,72PB kk12
  11,90     11,77     11,52     12,06     12,72 kk12 PB     12,28     
2Minea OnnelaMinea Onnela (-11)HKV17.8.119,91PB
  9,41     9,33     8,11     8,90     9,45     9,91 PB     
3Mette PakkalaMette Pakkala (-10)SeinäjsU3.7.109,39PB
  9,35 PB     9,39 PB     8,06     8,17     8,07     P     
4Stella HillmanStella Hillman (-11)IkaalU 27.1.118,24PB
  8,24 PB     7,62     P     P     P     P     
5Lotta PeltomäkiLotta Peltomäki (-11)PorinYU5.6.118,01
  X     5,79     7,77     7,11     7,37     8,01     
6Enia GürlerEnia Gürler (-11)HKV 20.9.117,90
  7,41     7,61     7,21     7,49     X     7,90     
7Ella RajalaElla Rajala (-10)LempKiYU14.3.107,77PB
  7,55     X     7,34     7,77 PB     X     X     
8Rosaliina NelimarkkaRosaliina Nelimarkka (-10)UlvST 16.12.107,75PB
  6,79     7,04     7,19     7,49     6,70     7,75 PB     
9Sofia KoskiSofia Koski (-11)SeinäjsU15.5.117,03PB
  7,03 PB     7,01     6,91     
10Minea JärnströmMinea Järnström (-11)LempKiYU18.10.116,77
  6,60     X     6,77     
11Emma KotakallioEmma Kotakallio (-11)KirkkonU 14.3.116,59
  6,17     6,59     6,47     
12Vilja RehoVilja Reho (-11)KanksLei9.6.115,85PB
  5,85 PB     5,59     5,66     
13Tilda JaakkolaTilda Jaakkola (-11)KanksLei17.1.115,05PB
  4,66 PB     5,05 PB     4,58     
T11 60 m
1. erä
Tuuli: +0,2
1Sofia KarimäkiSofia Karimäki (-13)VammsVoi2.7.13 9,81PB
2Lumikki KeimiöniemiLumikki Keimiöniemi (-12)IkaalU11.8.1210,09
3Anastasia JahilaAnastasia Jahila (-13)ParkU30.7.1310,19PB
4Miisa-Liina KuusikkoMiisa-Liina Kuusikko (-13)ParkU6.3.1310,39PB
2. erä
Tuuli: +1,2
1Oona MäkeläOona Mäkelä (-13)PorinYU21.12.1310,00PB
2Ida KotakallioIda Kotakallio (-13)KirkkonU 16.6.1310,05PB
3Adalia RautavaaraAdalia Rautavaara (-12)IkaalU9.4.1210,17PB
4Helmi MessmanHelmi Messman (-12)HämeenlTa11.3.1210,22
5Aida WillmanAida Willman (-12)NoormNo6.4.1210,32PB
6Ronja PitkänenRonja Pitkänen (-12)NokPy12.6.1210,91
3. erä
Tuuli: –0,3
1Matilda PuolimatkaMatilda Puolimatka (-12)VehmU 20.2.12 9,03
2Iida OksanenIida Oksanen (-12)NoormNo5.9.12 9,48
3Lotta HyttiLotta Hytti (-12)PorinYU25.2.12 9,55
4Nella JokinenNella Jokinen (-13)LempKiYU5.1.13 9,56
5Sofie VallinojaSofie Vallinoja (-12)TampPy 20.7.12 9,64
6Anette NelimarkkaAnette Nelimarkka (-12)UlvST7.2.12 9,67
7Alisa PirhonenAlisa Pirhonen (-12)LempKiYU19.9.12 9,68
8Aino ValtaAino Valta (-13)TampPy12.1.13 9,99
T11 1000 m
1Sofie VallinojaSofie Vallinoja (-12)TampPy 20.7.123.37,58
2Lotta HyttiLotta Hytti (-12)PorinYU25.2.123.38,37
3Aida WillmanAida Willman (-12)NoormNo6.4.123.43,69
4Mailis IjäsMailis Ijäs (-13)KangKi12.4.134.07,82
5Neelia KoivunenNeelia Koivunen (-13)RaumU19.4.134.17,50
6Anastasia JahilaAnastasia Jahila (-13)ParkU30.7.134.29,33PB
7Ronja PitkänenRonja Pitkänen (-12)NokPy12.6.124.36,10PB
T11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Matilda PuolimatkaMatilda Puolimatka (-12)VehmU 20.2.124,17 
  4,10     4,04     4,17     4,10     4,10     4,12     
2Nella JokinenNella Jokinen (-13)LempKiYU5.1.134,09 PB
  3,77     3,77     3,78     3,71     3,76     4,09 PB     
3Sofie VallinojaSofie Vallinoja (-12)TampPy 20.7.124,02 
  1,71     3,52     3,95     3,86     2,65     4,02     
4Ida JaakkolaIda Jaakkola (-12)KanksLei10.1.123,95 
  3,95     3,82     3,95     3,75     3,88     3,95     
5Lotta HyttiLotta Hytti (-12)PorinYU25.2.123,88 PB
  3,61     3,59     3,75 SB     3,76 SB     3,81 PB     3,88 PB     
6Alisa PirhonenAlisa Pirhonen (-12)LempKiYU19.9.123,75 PB
  3,64 PB     3,55     3,52     3,27     3,62     3,75 PB     
7Helmi MessmanHelmi Messman (-12)HämeenlTa11.3.123,73 
  3,52     3,63     3,50     3,57     3,53     3,73     
8Anette NelimarkkaAnette Nelimarkka (-12)UlvST7.2.123,65 
  3,65     3,65     3,55     3,55     3,60     3,62     
9Iida OksanenIida Oksanen (-12)NoormNo5.9.123,52 SB
  3,37 SB     3,19     3,52 SB     
10Oona MäkeläOona Mäkelä (-13)PorinYU21.12.133,27 
  3,23     3,22     3,27     
11Anastasia JahilaAnastasia Jahila (-13)ParkU30.7.133,25 PB
  3,22 PB     3,25 PB     3,21     
12Miisa-Liina KuusikkoMiisa-Liina Kuusikko (-13)ParkU6.3.133,22 SB
  3,22 SB     3,22 =SB     3,20     
13Aida WillmanAida Willman (-12)NoormNo6.4.123,20 PB
  2,84 SB     3,20 PB     3,13     
14Ronja PitkänenRonja Pitkänen (-12)NokPy12.6.123,05 PB
  2,85     2,91     3,05 PB     
15Miina OinoMiina Oino (-12)YlöjU11.12.122,64 PB
  2,64 PB     2,54     2,26     
16Maisa NiemiMaisa Niemi (-12)YlöjU25.11.122,49 
  2,49     2,42     0,71     
T11 Kuula/SP
1Jenna HautakorpiJenna Hautakorpi (-12)KarvKi22.2.1210,76
  10,76     10,12     10,09     9,90     10,05     10,00     
2Matilda PuolimatkaMatilda Puolimatka (-12)VehmU 20.2.127,79
  X     7,47     7,30     6,86     6,83     7,79     
3Lotta HyttiLotta Hytti (-12)PorinYU25.2.127,75
  X     6,74     7,43     7,75     7,68     
4Ida JaakkolaIda Jaakkola (-12)KanksLei10.1.127,11PB
  7,07 PB     6,19     7,11 PB     X     6,47     5,24     
5Anette NelimarkkaAnette Nelimarkka (-12)UlvST7.2.127,05
  7,02     6,57     6,82     6,93     7,05     6,98     
6Anastasia JahilaAnastasia Jahila (-13)ParkU30.7.136,60PB
  6,28 PB     6,07     6,60 PB     6,33     6,47     6,18     
7Aino ValtaAino Valta (-13)TampPy12.1.136,17PB
  6,17 PB     5,78     5,75     5,64     5,61     5,03     
8Aida WillmanAida Willman (-12)NoormNo6.4.126,03PB
  5,45 PB     5,67 PB     6,03 PB     P     P     P     
9Oona MäkeläOona Mäkelä (-13)PorinYU21.12.135,35
  5,35     5,15     5,09     
10Mailis IjäsMailis Ijäs (-13)KangKi12.4.135,21PB
  5,21 PB     5,12     4,92     
11Miisa-Liina KuusikkoMiisa-Liina Kuusikko (-13)ParkU6.3.134,52PB
  4,31 PB     4,52 PB     4,34     
12Maisa NiemiMaisa Niemi (-12)YlöjU25.11.124,07PB
  4,07 PB     2,76     3,57     
13Miina OinoMiina Oino (-12)YlöjU11.12.123,66PB
  3,29 PB     3,66 PB     3,27     
T9 40 m
1. erä
Tuuli: –0,7
1Linda VerkamaLinda Verkama (-14)KuusEV30.3.14 7,11PB
2Anni SihvonenAnni Sihvonen (-15)EsboIF8.4.15 7,12PB
3Meeri AroMeeri Aro (-14)HKV 9.2.14 7,17PB
4Matilda TikkinenMatilda Tikkinen (-16)YlöjU7.7.16 8,52PB
2. erä
Tuuli: +1,0
1Ilona PoussuIlona Poussu (-14)NoormNo27.3.14 6,84PB
2Enni-Sofia IhamäkiEnni-Sofia Ihamäki (-14)PorinYU23.3.14 6,98PB
3Iris ValonenIris Valonen (-14)TurWei20.5.14 7,04PB
4Lumi GürlerLumi Gürler (-14)HKV 9.7.14 7,27PB
5Sanni LahdenperäSanni Lahdenperä (-14)UlvST5.6.14 7,79
6Emma SirppiniemiEmma Sirppiniemi (-14)KU-589.4.14 7,89
7Ella JärvinenElla Järvinen (-14)IkaalU25.1.14 8,12PB
T9 1000 m
1Anni SihvonenAnni Sihvonen (-15)EsboIF8.4.154.02,90PB
2Emma SirppiniemiEmma Sirppiniemi (-14)KU-589.4.144.11,30
3Lumi GürlerLumi Gürler (-14)HKV 9.7.144.34,97PB
4Sanni LahdenperäSanni Lahdenperä (-14)UlvST5.6.145.02,97PB
T9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Anni SihvonenAnni Sihvonen (-15)EsboIF8.4.153,49 PB
  3,38 PB     3,49 PB     3,35     3,33     3,45     3,34     
2Ilona PoussuIlona Poussu (-14)NoormNo27.3.143,42 
  3,35     3,42     3,40     3,32     3,41     X     
3Iris ValonenIris Valonen (-14)TurWei20.5.143,41 PB
  3,29 PB     3,41 PB     3,29     3,28     2,84     3,15     
4Linda VerkamaLinda Verkama (-14)KuusEV30.3.143,40 PB
  3,17 PB     3,24 PB     3,40 PB     3,12     3,38     3,38     
5Meeri AroMeeri Aro (-14)HKV 9.2.143,38 PB
  3,19     3,13     3,30     3,29     3,38 PB     3,20     
6Enni-Sofia IhamäkiEnni-Sofia Ihamäki (-14)PorinYU23.3.143,38 
  3,26     3,38     3,27     3,08     X     3,17     
7Lumi GürlerLumi Gürler (-14)HKV 9.7.143,12 
  2,93     2,91     3,06     3,12     2,93     2,98     
8Sanni LahdenperäSanni Lahdenperä (-14)UlvST5.6.142,90 PB
  2,65     2,59     2,62     2,90 PB     2,62     2,55     
9Emma SirppiniemiEmma Sirppiniemi (-14)KU-589.4.142,75 PB
  2,75 PB     2,65     2,66     2,37     2,61     X     
10Ella JärvinenElla Järvinen (-14)IkaalU25.1.142,68 
  2,56     2,68     2,66     X     2,47     2,45     
11Matilda TikkinenMatilda Tikkinen (-16)YlöjU7.7.162,38 PB
  2,22 PB     2,34 PB     2,36 PB     2,38 PB     2,33     2,36     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3
4.2.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 2
3.2.2024 Pajulahti: Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat
3.2.2024 Kajaani: Pk. kilpailut
3.2.2024 Helsinki: Helsyhallikilpailut 2
3.2.2024 Jyväskylä: Hipposhallikilpailut 2
3.2.2024 Turku: Kupittaan kisat
3.2.2024 Rovaniemi: Tunturihallikilpailut
31.1.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
27.1.2024 Ii: Testijuoksusarja 5
27.1.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
29.1.2024 Kokkola: Hallikisat
28.1.2024 Kuortane: Seiväskilpailu
28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
27.–28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
28.1.2024 Hyvinkää: Hallihypyt
28.1.2024 Oulu: Pm- hallikilpailut
28.1.2024 Lahti: Pikajuoksucup 2
28.1.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 1
27.1.2024 Kuopio: Pm-kilpailut
27.1.2024 Mustasaari: Botnia Junior Games
27.1.2024 Tampere: Pirkkahallijuoksut