TULOKSET: Kesäkuun kisa, Nokia, Nokian keskusurheilukenttä, 14.6.2023


47 urheilijaa, 74 lajisuoritusta

Miehet
M Kiekko/DT
1Olli NiemiOlli Niemi (-98)KangKi1.5.9846,80SB
  X     44,88     46,33 SB     45,78     45,26     46,80 SB     
2Ari SaloAri Salo (-80)ValkHa1.8.8041,74SB
  X     40,95 SB     41,74 SB     X     41,62     X     
3Matti SaunanenMatti Saunanen (-75)IkaalU18.10.7519,73SB
  19,73 SB     19,23     X     17,45     17,99     17,80     
M17 Kiekko/DT
1Manu KankaanniemiManu Kankaanniemi (-06)VammsVoi16.3.0652,63
  X     X     X     52,63     X     X     
2Miro ValtonenMiro Valtonen (-07)IkurinVi1.7.0748,33
  45,06     48,33     46,58     48,18     47,37     47,95     
3Jussi KoskelaJussi Koskela (-07)KangKi21.5.0743,30
  X     43,30     41,77     X     42,08     41,24     
4Aaro HartikainenAaro Hartikainen (-07)TampPy15.5.0736,03PB
  34,02     X     34,24 PB     34,10     33,55     36,03 PB     
P13 Pituus/LJ
1Rasmus MajuriRasmus Majuri (-10)KiukKi16.11.104,86 +1,4PB
  4,58/0.6     4,70/0.4     4,53/-0.1     4,00/1.6     P/0.0     4,86/1.4 PB     
P11 60 m
Tuuli: +0,4
1Juuso SiltamäkiJuuso Siltamäki (-13)NokU21.3.13 9,72PB
2Rasmus HautamäkiRasmus Hautamäki (-13)NokU5.5.13 9,73PB
P11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Rasmus HautamäkiRasmus Hautamäki (-13)NokU5.5.133,60 SB
  3,57 SB     3,60 SB     3,16     3,31     
P11 Kuula/SP
1Juuso SiltamäkiJuuso Siltamäki (-13)NokU21.3.134,60PB
  4,60 PB     4,24     4,51     4,32     
P9 40 m
Tuuli: –0,6
1Roope MajuriRoope Majuri (-14)KiukKi10.6.14 7,53PB
2Lenni BjörkholmLenni Björkholm (-14)NokU26.11.14 7,87PB
P9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Roope MajuriRoope Majuri (-14)KiukKi10.6.143,04 
  2,95     3,04     2,87     2,98     
2Lenni BjörkholmLenni Björkholm (-14)NokU26.11.142,77 PB
  2,77 PB     2,52     X     2,53     
Naiset
N Kiekko/DT
1Sanni KuparinenSanni Kuparinen (-01)JanJa21.11.0150,60SB
  X     47,67     49,88     X     50,60 SB     X     
2Nelli TalvitieNelli Talvitie (-01)TampPy27.5.0145,02PB
  X     X     42,88     41,28     45,02 PB     44,82     
3Anni VähäkoskiAnni Vähäkoski (-02)TampU2.5.0242,42SB
  X     41,40 SB     X     39,95     42,38 SB     42,42 SB     
4Nilla RättyäNilla Rättyä (-01)TampPy19.7.0142,08SB
  40,35 SB     40,80 SB     40,81 SB     42,00 SB     42,08 SB     X     
5Essi IlomäkiEssi Ilomäki (-06)TampPy15.8.0628,84
  27,93     28,40     28,84     X     28,18     28,65     
Helena LeveelahtiHelena Leveelahti (-99)VirtU30.9.99NM
  X     X     X     X     X     X     
N19 800 m
1Iina SaranpääIina Saranpää (-10)NokU19.2.102.30,53PB
2Linnea SaloLinnea Salo (-06)NokU7.7.062.35,06SB
3Venla PatrikainenVenla Patrikainen (-06)NokU4.11.062.37,18SB
4Inkeri OjalaInkeri Ojala (-08)NokU 6.7.082.40,56PB
5Aliisa ValtaAliisa Valta (-07)TampPy17.11.072.40,83PB
6Tuuli MurtoniemiTuuli Murtoniemi (-05)NokU22.5.052.53,29SB
N17 100 m
Tuuli: +0,1
1Kristiina TamskiKristiina Tamski (-08)TampPy23.10.0813,27SB
2Helmi HaavistoHelmi Haavisto (-06)NokU15.6.0613,80PB
3Tutta MurtoniemiTutta Murtoniemi (-07)NokU14.9.0714,25PB
4Eerika EskonenEerika Eskonen (-08)NokU4.1.0814,74PB
T15 80 m aidat/hurdles
Tuuli: –0,8
1Kristiina TamskiKristiina Tamski (-08)TampPy23.10.0812,75SB
2Jenna JärvenmäkiJenna Järvenmäki (-08)NokU1.3.0813,40
3Eerika EskonenEerika Eskonen (-08)NokU4.1.0814,81PB
T15 Kuula/SP
1Kristiina TamskiKristiina Tamski (-08)TampPy23.10.0810,60
  9,97     10,60     10,40     
2Jenna JärvenmäkiJenna Järvenmäki (-08)NokU1.3.089,92PB
  9,48 SB     9,92 PB     9,29     
T13 60 m
Tuuli: –0,9
1Iina SaranpääIina Saranpää (-10)NokU19.2.10 8,47
2Miisa LyijynenMiisa Lyijynen (-10)NokPy26.11.10 9,13PB
3Emilia HänninenEmilia Hänninen (-11)NokU9.4.11 9,74PB
T13 600 m
1Emilia HänninenEmilia Hänninen (-11)NokU9.4.112.16,23PB
T13 Pituus/LJ
1Julia SuolaniemiJulia Suolaniemi (-10)ToijVau31.5.104,65 +1,1SB
  4,63/-0.3 SB     4,52/0.3     4,65/1.1 SB     4,62/0.3     X/0.9     4,55/0.2     
2Emilia HänninenEmilia Hänninen (-11)NokU9.4.113,90 +0,3PB
  3,78/0.1 PB     3,39/0.9     X/1.8     3,90/0.3 PB     3,89/2.0     X/0.7     
3Miisa LyijynenMiisa Lyijynen (-10)NokPy26.11.103,82 –0,1PB
  3,82/-0.1 PB     3,62/0.5     3,55/0.9     3,77/0.7     3,70/1.0     3,54/-0.3     
T11 60 m
1. erä
Tuuli: +0,7
1Iida Yli-KorpelaIida Yli-Korpela (-12)TampPy6.9.12 9,44PB
2Alisa PirhonenAlisa Pirhonen (-12)LempKiYU19.9.12 9,57PB
3Tiitu MurtoniemiTiitu Murtoniemi (-13)NokU30.3.1310,45SB
4Ronja PitkänenRonja Pitkänen (-12)NokPy12.6.1210,56PB
5Linnea SilanderLinnea Silander (-13)NokU21.3.1310,80PB
T11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Iida Yli-KorpelaIida Yli-Korpela (-12)TampPy6.9.123,57 PB
  3,54 PB     3,54 =PB     3,29     3,57 PB     
2Alisa PirhonenAlisa Pirhonen (-12)LempKiYU19.9.123,56 
  X     3,56     3,50     3,31     
3Milja KoivistoMilja Koivisto (-12)NokPy23.11.123,29 PB
  3,22 PB     3,29 PB     2,95     3,11     
4Tiitu MurtoniemiTiitu Murtoniemi (-13)NokU30.3.133,23 PB
  3,03 SB     2,99     3,23 PB     3,17     
5Linnea SilanderLinnea Silander (-13)NokU21.3.133,10 PB
  3,10 PB     3,01     2,86     2,78     
6Ronja PitkänenRonja Pitkänen (-12)NokPy12.6.123,01 PB
  2,94 PB     3,00 PB     3,01 PB     2,96     
T11 Kuula/SP
1Milja KoivistoMilja Koivisto (-12)NokPy23.11.125,70SB
  5,45 SB     5,70 SB     5,35     5,61     
T9 40 m
1. erä
Tuuli: –0,5
1Aleksandra MäkeläAleksandra Mäkelä (-14)NokPy12.12.14 8,10PB
2Tuikku KilponenTuikku Kilponen (-14)NokU16.9.14 8,16PB
3Erin MikkonenErin Mikkonen (-14)NokU14.5.14 8,37PB
4Unna KilponenUnna Kilponen (-16)NokU19.2.16 8,78PB
2. erä
Tuuli: +0,1
1Aliisa HänninenAliisa Hänninen (-14)NokU28.1.14 7,28PB
2Sofia PoutanenSofia Poutanen (-14)NokU14.10.14 7,33PB
3Iiris PinomäkiIiris Pinomäki (-14)NokU5.7.14 7,42PB
4Elsa HuurinainenElsa Huurinainen (-14)NokPy27.12.14 7,66PB
5Tytti EränenTytti Eränen (-15)NokU16.4.15 8,86PB
T9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Aliisa HänninenAliisa Hänninen (-14)NokU28.1.143,35 PB
  3,04 PB     3,35 PB     3,24     3,25     
2Sofia PoutanenSofia Poutanen (-14)NokU14.10.143,30 PB
  3,30 PB     3,29     3,13     3,14     
3Iiris PinomäkiIiris Pinomäki (-14)NokU5.7.143,15 PB
  2,88 PB     2,84     2,79     3,15 PB     
4Elsa HuurinainenElsa Huurinainen (-14)NokPy27.12.142,97 PB
  2,73 PB     2,90 PB     2,79     2,97 PB     
5Tuikku KilponenTuikku Kilponen (-14)NokU16.9.142,76 PB
  2,70 PB     2,64     2,56     2,76 PB     
6Aleksandra MäkeläAleksandra Mäkelä (-14)NokPy12.12.142,43 PB
  2,29     2,42 PB     2,43 PB     X     
7Erin MikkonenErin Mikkonen (-14)NokU14.5.142,41 SB
  X     2,26 SB     2,41 SB     2,40     
8Unna KilponenUnna Kilponen (-16)NokU19.2.162,21 PB
  2,18 PB     2,09     2,21 PB     2,09     
9Tytti EränenTytti Eränen (-15)NokU16.4.152,13 PB
  2,13 PB     X     X     2,12     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3
4.2.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 2
3.2.2024 Pajulahti: Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat
3.2.2024 Kajaani: Pk. kilpailut
3.2.2024 Helsinki: Helsyhallikilpailut 2
3.2.2024 Jyväskylä: Hipposhallikilpailut 2
3.2.2024 Turku: Kupittaan kisat
3.2.2024 Rovaniemi: Tunturihallikilpailut
31.1.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
27.1.2024 Ii: Testijuoksusarja 5
27.1.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
29.1.2024 Kokkola: Hallikisat
28.1.2024 Kuortane: Seiväskilpailu
28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
27.–28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
28.1.2024 Hyvinkää: Hallihypyt
28.1.2024 Oulu: Pm- hallikilpailut
28.1.2024 Lahti: Pikajuoksucup 2
28.1.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 1
27.1.2024 Kuopio: Pm-kilpailut
27.1.2024 Mustasaari: Botnia Junior Games
27.1.2024 Tampere: Pirkkahallijuoksut