TULOKSET: Kansalliset kilpailut, Alavus, Alavuden keskusurheilukenttä, 11.6.2023


57 urheilijaa, 68 lajisuoritusta

Miehet
M 100 m
Tuuli: +1,9
1Christoffer EnvallChristoffer Envall (-91)IKFalken6.8.9111,22SB
2Henrik LounelaHenrik Lounela (-06)HKV24.12.0611,50PB
3Matias KelttoMatias Keltto (-06)SeinäjsU17.2.0611,90PB
4Konsta VuorelaKonsta Vuorela (-07)JyväskKU8.2.0712,69
M 200 m
Tuuli: +5,5
1Christoffer EnvallChristoffer Envall (-91)IKFalken6.8.9122,52
2Henrik LounelaHenrik Lounela (-06)HKV24.12.0623,23
M 800 m
1Lauri HiisvirtaLauri Hiisvirta (-05)VasaIS15.6.052.03,66PB
2Rasmus LerstrandRasmus Lerstrand (-02)VasaIS29.10.022.03,80SB
3Akseli YlipeltolaAkseli Ylipeltola (-02)KauhajKa14.4.022.04,28PB
4Viktor BjörkellViktor Björkell (-02)VasaIS8.6.022.08,85SB
5Konsta VuorelaKonsta Vuorela (-07)JyväskKU8.2.072.10,01
M 3000 m
1Marko PalohuhtaMarko Palohuhta (-81)UllKi21.5.81 9.58,11SB
2Timo HietalahtiTimo Hietalahti (-91)UllKi21.11.9110.24,68PB
3Esko HeinolaEsko Heinola (-63)KauhajKa6.9.6310.28,25SB
M Pituus/LJ
1Juho KallioJuho Kallio (-04)LapVi16.3.046,56 +0,9
  6,24/1.2     X     6,38/0.5     X     6,48/2.0     6,56/0.9     
Frans HäggblomFrans Häggblom (-87)IKFalken29.4.87NM 
  X     P     P     P     P     P     
M Kolmiloikka/TJ
1Oliver KärkiOliver Kärki (-01)VaasVa4.10.0114,94 –1,2SB
  13,65/0.4 SB     14,79/-0.7 SB     X     X     X     14,94/-1.2 SB     
2Oskari KäpyahoOskari Käpyaho (-02)LapVi2.7.0214,17 –0,5SB
  X     13,59/-0.5     X     13,52/0.5     13,52/0.5     14,17/-0.5 SB     
3Johannes JokelaJohannes Jokela (-05)KristU19.12.0513,50 +2,5
  X     X     X     X     X     13,50/2.5     
M Keihäs/JT
1Spyros SavvaSpyros Savva (-00)CYP24.1.0064,88 uk
  56,27 PB     61,99 PB     64,38 PB     59,59     63,25     64,88 PB     
2Anton LeppäahoAnton Leppäaho (-05)KU-581.9.0556,78PB
  56,78 PB     54,68     X     X     55,06     X     
Naiset
N 100 m
1. erä
Tuuli: –1,6
1Venla PellikkaVenla Pellikka (-97)JyväskKU25.2.9713,01PB
2Sanja MäenpääSanja Mäenpää (-06)IlmajKi9.3.0613,22SB
3Sara VuorelaSara Vuorela (-07)AlajA 17.6.0713,41PB
4Susanna KiviojaSusanna Kivioja (-06)IlmajKi23.2.0613,49SB
5Anniina Latva-KivistöAnniina Latva-Kivistö (-08)SeinäjsU22.8.0813,50SB
6Mimmi RaninenMimmi Raninen (-08)SeinäjsU30.4.0813,61SB
2. erä
Tuuli: +0,1
1Jandeh JallowJandeh Jallow (-97)OulPy25.9.9712,21
2Priscilla BoatengPriscilla Boateng (-05)IFDrott 9.10.0512,32PB
3Inka-Maria YlitaloInka-Maria Ylitalo (-04)LapVi28.4.0412,41
4Viivi LoukoViivi Louko (-05)LapVi20.9.0512,85PB
5Inka MetsämäkiInka Metsämäki (-03)SeinäjsU9.6.0312,97SB
6Tiia PirinenTiia Pirinen (-97)TampPy11.2.9713,35SB
N 200 m
1. erä
Tuuli: +4,6
1Venla PellikkaVenla Pellikka (-97)JyväskKU25.2.9726,60
2Tiia PirinenTiia Pirinen (-97)TampPy11.2.9727,30
3Sara VuorelaSara Vuorela (-07)AlajA 17.6.0727,45
4Emilia HakomäkiEmilia Hakomäki (-05)SeinäjsU8.4.0531,07
2. erä
Tuuli: +1,5
1Amelie KoivuluomaAmelie Koivuluoma (-07)SeinäjsU21.6.0724,74PB kk17(19-v. ka 83.) (17-v. ka 34.) (16-v. ka 12.) EYOF-raja
2Jandeh JallowJandeh Jallow (-97)OulPy25.9.9725,06PB
3Priscilla BoatengPriscilla Boateng (-05)IFDrott 9.10.0525,22PB
4Eerika KoivuniemiEerika Koivuniemi (-04)SeinäjsU7.2.0425,97SB
5Inka MetsämäkiInka Metsämäki (-03)SeinäjsU9.6.0326,25SB
6Susanna KiviojaSusanna Kivioja (-06)IlmajKi23.2.0627,60
N 800 m
1Andrea LiljaAndrea Lilja (-99)VasaIS31.12.992.19,83SB
2Viola TakalaViola Takala (-08)AlajA30.10.082.23,49PB
3Liinu JärvinenLiinu Järvinen (-06)AlajA11.12.062.26,00PB
4Stella EhnströmStella Ehnström (-07)VasaIS24.2.072.26,74PB
5Ella HulkkiElla Hulkki (-04)VasaIS17.2.042.27,74PB
6Ella HuuskonenElla Huuskonen (-06)SeinäjsU12.10.062.33,24PB
N 100 m aidat/hurdles
Tuuli: +1,0
1Anna-Sofia OrajärviAnna-Sofia Orajärvi (-05)KuivAu20.2.0516,13PB
N Pituus/LJ
1Selma SaarinenSelma Saarinen (-01)LappVei26.9.015,63 +1,8SB
  5,51/2.3     5,63/1.8 SB     5,57/1.4     X     X     5,53/2.5     
2Sanja MäenpääSanja Mäenpää (-06)IlmajKi9.3.065,39 +0,8SB
  X     5,16/1.1     5,39/0.8 SB     5,20/0.3     X     X     
3Sari RantojaSari Rantoja (-05)AlavU9.8.055,29 –0,9SB
  X     5,29/-0.9 SB     X     4,63/-0.1     5,06/2.4     X     
4Petra VäkeväinenPetra Väkeväinen (-04)LappVei21.7.045,02 –0,3SB
  4,92/2.5     4,97/-1.3 SB     4,95/0.3     5,02/-0.3 SB     4,94/0.8     X     
N Moukari/HT
1Julia KivinenJulia Kivinen (-01)KaustPV10.5.0156,38
  55,94     56,26     56,35     X     56,38     X     
2Emmanuela KoomsonEmmanuela Koomson (-03)IFLänken2.2.0355,79PB (ka 66.) (22-v. ka 59.)
  X     X     55,58 PB     52,07     X     55,79 PB     
N Keihäs/JT
1Yuka SatoYuka Sato (-92)JPN21.7.9252,72 uk
  X     X     49,48 PB     X     52,72 PB     51,43     
2Tara NiemiTara Niemi (-97)VähänkVie26.10.9750,06PB (ka 67.)
  X     X     49,81 PB     X     50,06 PB     X     
3Ashley PrykeAshley Pryke (-97)CAN7.7.9749,85 uk
  X     46,46 PB     49,85 PB     47,02     X     X     
4Salla KoskimäkiSalla Koskimäki (-04)KaustPV17.6.0449,35PB kk19 19-v. EM-raja
  44,81     43,00     49,35 kk19 PB     X     47,46     45,40     
5Sofia PölkkySofia Pölkky (-00)JyväskKU19.1.0044,57SB
  X     44,57 SB     43,06     43,08     43,11     43,16     
N17 Moukari/HT
1Pinja KärhäPinja Kärhä (-07)NoormNo20.3.0767,67PBpe17 kk17 EYOF-raja
  67,67 kk17 PB     X     X     64,41     X     64,96     
2Sanni JokelaSanni Jokela (-07)AlavU29.11.0757,42PB (17-v. ka 54.) (16-v. ka 36.)
  X     55,11     57,42 PB     53,79     X     52,27     
3Jonna JärveläJonna Järvelä (-06)KaustPV26.7.0652,67
  48,63     X     51,28     51,29     51,06     52,67     
4Olivia LaasanenOlivia Laasanen (-08)IlmajKi18.1.0851,99
  51,99     X     X     X     X     X     
5Hanna SiiriläHanna Siirilä (-09)AlajA26.3.0950,69
  48,93     X     50,69     X     48,73     48,65     
6Anni SyväkoskiAnni Syväkoski (-08)KaustPV29.2.0849,52PB
  X     X     49,52 PB     X     46,47     47,91     
7Salla KalliomäkiSalla Kalliomäki (-07)KauhajKa21.1.0748,83
  46,82     45,20     X     46,85     48,83     48,17     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
22.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 1 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3
4.2.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 2
3.2.2024 Pajulahti: Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat
3.2.2024 Kajaani: Pk. kilpailut
3.2.2024 Helsinki: Helsyhallikilpailut 2
3.2.2024 Jyväskylä: Hipposhallikilpailut 2
3.2.2024 Turku: Kupittaan kisat
3.2.2024 Rovaniemi: Tunturihallikilpailut
31.1.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
27.1.2024 Ii: Testijuoksusarja 5
27.1.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
29.1.2024 Kokkola: Hallikisat
28.1.2024 Kuortane: Seiväskilpailu
28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
27.–28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
28.1.2024 Hyvinkää: Hallihypyt
28.1.2024 Oulu: Pm- hallikilpailut
28.1.2024 Lahti: Pikajuoksucup 2
28.1.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 1