TULOKSET: Suomenselän kisat, Alajärvi, Rannankylän urheilukenttä, 8.6.2023


41 urheilijaa, 76 lajisuoritusta

Miehet
M Keihäs/JT
1Oskari LeppäahoOskari Leppäaho (-01)AlajA14.10.0161,93PB
  59,31 SB     61,93 PB     56,88     58,87     58,37     60,56     
P13 300 m
1Niklas MäkiNiklas Mäki (-11)SoinSi12.7.1155,7hPB
P13 Pituus/LJ
1Niklas MäkiNiklas Mäki (-11)SoinSi12.7.113,38 PB
  3,18 PB     X     3,06     3,38 PB     3,26     3,20     
2Peeti PeuraPeeti Peura (-11)SoinSi16.10.112,67 PB
  1,91 PB     2,67 PB     2,22     X     2,61     2,54     
P13 Keihäs/JT
1Kasper HumalajokiKasper Humalajoki (-10)AlajA12.6.1043,36PB
  39,45 PB     43,36 PB     42,25     41,20     39,87     38,60     
2Joona KangastupaJoona Kangastupa (-10)AlajA6.8.1037,36PB
  33,84 SB     36,99 PB     37,34 PB     X     37,36 PB     X     
3Julius SyrjäläJulius Syrjälä (-11)ÄhtU23.2.1128,75SB
  X     21,31     X     28,75 SB     24,78     21,61     
4Peeti PeuraPeeti Peura (-11)SoinSi16.10.1119,85SB
  19,29 SB     17,07     18,31     18,80     17,36     19,85 SB     
P11 60 m
1Vilho KestinmäkiVilho Kestinmäki (-12)ÄhtU9.1.12 9,4h
2Juuso KurunmäkiJuuso Kurunmäki (-13)AlavU29.3.1310,0h
3Eero HautamäkiEero Hautamäki (-13)SoinSi19.9.1310,0h
P11 Kuula/SP
1Vilho KestinmäkiVilho Kestinmäki (-12)ÄhtU9.1.126,45=PB
  6,34     6,22     6,25     6,45 =PB     6,11     6,28     
2Niilo KeskitaloNiilo Keskitalo (-14)SoinSi8.2.145,51PB
  4,52 PB     4,61 PB     4,84 PB     5,51 PB     4,84     5,15     
3Juuso KurunmäkiJuuso Kurunmäki (-13)AlavU29.3.135,31
  5,12     5,08     5,08     5,31     4,96     4,97     
P11 Keihäs/JT
1Jimi PitkämäkiJimi Pitkämäki (-14)SeinäjsU9.6.1435,74
  34,58     31,95     32,12     31,46     31,10     35,74     
2Jooa PitkämäkiJooa Pitkämäki (-16)SeinäjsU26.7.1620,99
  20,59     X     20,29     X     X     20,99     
3Vilho KestinmäkiVilho Kestinmäki (-12)ÄhtU9.1.1219,33SB
  15,78 SB     18,21 SB     19,33 SB     X     X     X     
4Renny HietaniemiRenny Hietaniemi (-15)ÄhtU2.6.1516,50SB
  12,54 SB     15,78 SB     16,50 SB     15,26     X     13,50     
P9 60 m
1. erä
1Renny HietaniemiRenny Hietaniemi (-15)ÄhtU2.6.1510,0h
2Sauli RaiskiSauli Raiski (-15)VirtU15.9.1511,0h
3Niilo KeskitaloNiilo Keskitalo (-14)SoinSi8.2.1411,8h
4Alvari Ylä-JussilaAlvari Ylä-Jussila (-17)ÄhtU3.1.1713,0h
2. erä
1Niilo LahdenmäkiNiilo Lahdenmäki (-17)AlavU21.4.1712,1h
2Valtti Ylä-JussilaValtti Ylä-Jussila (-15)ÄhtU14.6.1512,2h
3Luka VähäsoiniLuka Vähäsoini (-16)SoinSi6.11.1613,5h
P9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Renny HietaniemiRenny Hietaniemi (-15)ÄhtU2.6.153,61 PB
  3,51 PB     3,46     3,42     3,50     3,55 PB     3,61 PB     
2Sauli RaiskiSauli Raiski (-15)VirtU15.9.153,00 PB
  2,86 PB     3,00 PB     2,52     2,94     X     2,90     
3Valtti Ylä-JussilaValtti Ylä-Jussila (-15)ÄhtU14.6.152,66 PB
  2,05 SB     2,64 PB     2,41     X     2,51     2,66 PB     
4Niilo KeskitaloNiilo Keskitalo (-14)SoinSi8.2.142,61 PB
  2,61 PB     2,39     2,44     2,46     2,51     2,41     
5Niilo LahdenmäkiNiilo Lahdenmäki (-17)AlavU21.4.172,56 PB
  2,56 PB     X     X     2,31     2,28     2,07     
6Alvari Ylä-JussilaAlvari Ylä-Jussila (-17)ÄhtU3.1.172,36 PB
  2,21 PB     2,22 PB     2,36 PB     2,03     2,05     2,20     
7Luka VähäsoiniLuka Vähäsoini (-16)SoinSi6.11.162,08 PB
  1,96 PB     1,86     2,01 PB     2,08 PB     1,86     1,97     
Naiset
N Keihäs/JT
1Jelena JaakkolaJelena Jaakkola (-89)SoinSi7.3.8947,42
  47,01     47,42     46,32     45,75     46,70     X     
2Saga KurunmäkiSaga Kurunmäki (-03)LehtimJy5.1.0343,18SB
  43,18 SB     41,57     X     38,54     X     40,65     
T15 300 m
1Aada PiispanenAada Piispanen (-09)AlajA7.3.0950,1hPB
2Pihla PeuraPihla Peura (-09)SoinSi13.8.0951,2hPB
3Emmi KurunmäkiEmmi Kurunmäki (-09)AlavU12.12.0952,6hPB
4Elli KestinmäkiElli Kestinmäki ÄhtU55,4hPB
T15 Korkeus/HJ
1Aada PiispanenAada Piispanen (-09)AlajA7.3.091,30SB
 1,10/O    1,15/O    1,20/XO    1,25/O    1,30/O SB    1,35/XXX     
2Sanni PeltonenSanni Peltonen (-09)VirtU10.1.091,25=SB
 1,20/O    1,25/XO =SB    1,30/XXX     
3Pihla PeuraPihla Peura (-09)SoinSi13.8.091,15SB
 1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/XXO SB    1,20/XXX     
T15 Kuula/SP
1Sanni PeltonenSanni Peltonen (-09)VirtU10.1.097,26
  6,41     7,02     6,59     6,95     7,04     7,26     
2Pihla PeuraPihla Peura (-09)SoinSi13.8.097,14PB
  6,92 PB     6,62     6,81     6,78     7,14 PB     6,87     
3Aada PiispanenAada Piispanen (-09)AlajA7.3.096,55PB
  5,93 PB     6,39 PB     5,95     6,55 PB     6,16     5,90     
T13 60 m
1Martta HautamäkiMartta Hautamäki (-11)SoinSi19.1.11 9,5h
2Aliina RinneAliina Rinne (-11)SoinSi11.2.1110,0h
3Lumia PiispanenLumia Piispanen (-10)AlajA9.11.1010,1h
4Ella VähäsoiniElla Vähäsoini (-12)SoinSi4.3.1211,2h
T13 300 m
1Martta HautamäkiMartta Hautamäki (-11)SoinSi19.1.1157,0hPB
2Aliina RinneAliina Rinne (-11)SoinSi11.2.1159,3hPB
T13 Korkeus/HJ
1Martta HautamäkiMartta Hautamäki (-11)SoinSi19.1.111,20PB
 1,15/O    1,20/XO PB    1,25/XXX     
2Aliina RinneAliina Rinne (-11)SoinSi11.2.111,15PB
 1,00/O    1,05/O    1,10/XO    1,15/O PB    1,20/XXX     
3Lumia PiispanenLumia Piispanen (-10)AlajA9.11.101,10PB
 0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O PB    1,15/XXX     
T11 Korkeus/HJ
1Linnea PiispanenLinnea Piispanen (-12)AlajA16.7.121,00SB
 0,90/O    0,95/O    1,00/XXO SB    1,05/XXX     
T11 Kuula/SP
1Lilli NortunenLilli Nortunen (-12)ÄhtU1.3.128,15PB
  7,68     7,93     8,15 PB     7,96     7,88     7,99     
2Linnea PiispanenLinnea Piispanen (-12)AlajA16.7.125,91PB
  5,40 PB     5,59 PB     5,66 PB     5,61     5,72 PB     5,91 PB     
3Ella VähäsoiniElla Vähäsoini (-12)SoinSi4.3.125,03PB
  4,64 PB     4,88 PB     5,03 PB     4,62     4,65     4,69     
T9 60 m
1. erä
1Hilda TurjaHilda Turja (-15)AlajA2.6.1510,4h
2Ellen PiispanenEllen Piispanen (-15)AlajA13.6.1510,8h
3Adelina VälkkyAdelina Välkky (-16)AlavU12.6.1611,4h
4Neea LampinenNeea Lampinen (-15)SoinSi21.3.1512,8h
5Eevi VähäsoiniEevi Vähäsoini (-14)SoinSi23.10.1412,9h
2. erä
1Olivia VälkkyOlivia Välkky (-14)AlavU30.3.1410,2h
2Lilja PihalaLilja Pihala (-14)ÄhtU27.4.1410,8h
3Amanda MäkiAmanda Mäki (-14)SoinSi12.3.1411,5h
4Maikki HelinMaikki Helin (-16)VirtU26.5.1612,4h
5Hilma KeskitaloHilma Keskitalo (-16)SoinSi3.10.1613,0h
T9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Hilda TurjaHilda Turja (-15)AlajA2.6.153,22 PB
  3,22 PB     3,09     2,92     3,09     2,94     2,95     
2Ellen PiispanenEllen Piispanen (-15)AlajA13.6.153,16 PB
  2,81 PB     X     2,98 PB     2,92     3,16 PB     3,00     
3Olivia VälkkyOlivia Välkky (-14)AlavU30.3.143,15 SB
  3,00 SB     3,14 SB     3,10     3,02     2,94     3,15 SB     
4Lilja PihalaLilja Pihala (-14)ÄhtU27.4.142,92 PB
  2,64 PB     2,92 PB     2,71     2,72     2,88     2,91     
5Adelina VälkkyAdelina Välkky (-16)AlavU12.6.162,75 PB
  2,75 PB     1,75     2,65     X     2,47     2,64     
6Amanda MäkiAmanda Mäki (-14)SoinSi12.3.142,65 PB
  2,53 PB     2,59 PB     2,50     2,49     2,65 PB     2,63     
7Maikki HelinMaikki Helin (-16)VirtU26.5.162,58 PB
  2,42 PB     2,22     2,06     2,12     2,30     2,58 PB     
8Neea LampinenNeea Lampinen (-15)SoinSi21.3.152,38 PB
  2,38 PB     2,28     2,33     2,32     2,29     1,99     
9Hilma KeskitaloHilma Keskitalo (-16)SoinSi3.10.162,03 PB
  1,61 SB     X     1,44     1,87 SB     2,03 PB     1,88     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat