TULOKSET: PKO Games Joensuu 4.6.2023


175 urheilijaa, 300 lajisuoritusta

Miehet
M 100 m
Tuuli: 0,0
1Matias AhtinenMatias Ahtinen (-03)PolvijU1.2.0310,94PB
2Otto PulkkinenOtto Pulkkinen (-01)ImU28.3.0111,30SB
3Rasmus LehikoinenRasmus Lehikoinen (-03)PolvijU4.3.0311,40SB
4Teemu TapperTeemu Tapper (-77)JyväskKU16.4.7712,00
5Vinski HynninenVinski Hynninen (-07)JoensKa21.9.0712,03SB
6Roope TurunenRoope Turunen (-05)PyhäsU2.5.0512,29
7Eevert HapponenEevert Happonen (-07)KuopRei7.6.0712,40PB
8Christopher MuhonenChristopher Muhonen (-86)SavonlRie12.6.8613,46
Alkuerät
1. erä
Tuuli: +1,7
1Otto PulkkinenOtto Pulkkinen (-01)ImU28.3.0111,33SB
2Juho RönkäJuho Rönkä (-98)JoensKa15.7.9811,66SB
3Roope TurunenRoope Turunen (-05)PyhäsU2.5.0512,21PB
4Christopher MuhonenChristopher Muhonen (-86)SavonlRie12.6.8613,29PB
2. erä
Tuuli: 0,0
1Matias AhtinenMatias Ahtinen (-03)PolvijU1.2.0311,03SB
2Rasmus LehikoinenRasmus Lehikoinen (-03)PolvijU4.3.0311,60SB
3Teemu TapperTeemu Tapper (-77)JyväskKU16.4.7711,98SB
4Vinski HynninenVinski Hynninen (-07)JoensKa21.9.0712,28SB
5Eevert HapponenEevert Happonen (-07)KuopRei7.6.0712,41PB
M 400 m
1Aleksi SairanenAleksi Sairanen (-97)HIFK3.9.97 51,21SB
2Teemu RuippoTeemu Ruippo (-90)JoensKa20.5.90 53,02SB
3Onni NyyssönenOnni Nyyssönen (-07)JoensKa31.5.07 53,53PB
4Eevert HapponenEevert Happonen (-07)KuopRei7.6.07 55,66PB
5Christopher MuhonenChristopher Muhonen (-86)SavonlRie12.6.86 62,40SB
M 1500 m
1Konsta HämäläinenKonsta Hämäläinen (-98)JoensKa8.3.98 3.54,83SB
2Mikko KauppinenMikko Kauppinen (-03)VierKoi3.2.03 3.56,19PB
3Samu HeikkonenSamu Heikkonen (-98)LappUM31.5.98 3.58,22SB
4Karlos KemppaalaKarlos Kemppaala (-04)ViipU 8.6.04 4.00,30PB kk19
5Mikko HirvonenMikko Hirvonen (-97)JoensKa8.12.97 4.00,65SB
6Tero ReinikainenTero Reinikainen (-95)KuopRei31.5.95 4.08,73SB
7Henri SäisäHenri Säisä (-05)IisVi7.5.05 4.12,90PB
8Petri NevalainenPetri Nevalainen (-94)JoensKa22.12.94 4.13,95PB
9Jimi AlastaloJimi Alastalo (-04)JoensKa2.7.04 4.17,76SB
10Konsta VuorelaKonsta Vuorela (-07)JyväskKU8.2.07 4.30,45PB
11Valtteri MäkeläValtteri Mäkelä (-06)JoensKa27.5.06 4.31,28PB
Eemeli HirvonenEemeli Hirvonen (-05)JoensKa17.10.05 DNF
M Pituus/LJ
1Jimi HuuhoJimi Huuho (-01)PyhäsU13.2.016,53 +0,8PB
  5,72/-0.8 SB     X     6,26/0.3 SB     6,53/0.8 PB     6,23/0.1     6,40/0.0     
M17 Keihäs/JT
1Juho EskelinenJuho Eskelinen (-06)TuupovU9.10.0662,08SB
  62,08 SB     X     X     53,23     57,44     X     
2Topias MustonenTopias Mustonen (-07)JoensKa27.11.0746,37PB
  45,60 PB     43,06     46,37 PB     45,70     43,21     41,79     
P15 100 m
Tuuli: 0,0
1Niilo PelliNiilo Pelli (-08)PolvijU30.11.0812,15PB
2Topias PoutiainenTopias Poutiainen (-09)OutokPa9.5.0912,84PB
3Renne KankkunenRenne Kankkunen (-08)JoensKa13.7.0812,88PB
4Leevi PartanenLeevi Partanen (-09)JoensKa26.1.0915,23PB
P15 1500 m esteet/SC
1Aapo RautiainenAapo Rautiainen (-08)KiihtU10.3.08 5.02,35PB
2Tomi KoponenTomi Koponen (-09)OutokPa9.7.09 5.35,79PB
P15 Kolmiloikka/TJ
1Topias PoutiainenTopias Poutiainen (-09)OutokPa9.5.0912,04 0,0PB kk14
  11,80/0.0 kk14 PB     11,84/0.0 kk14 PB     11,98/0.0 kk14 PB     12,04/0.0 kk14 PB     11,93/-1.5     11,78/0.0     
2Renne KankkunenRenne Kankkunen (-08)JoensKa13.7.0811,29 0,0SB
  11,04/0.0 SB     10,92/0.0     11,07/0.0 SB     11,01/-0.4     11,25/-0.5 SB     11,29/0.0 SB     
P15 Kiekko/DT
1Samuli RomakkaniemiSamuli Romakkaniemi (-08)KuopRei 10.2.0846,76PB
  44,34 PB     44,23     46,76 PB     42,72     44,22     43,66     
2Topias PoutiainenTopias Poutiainen (-09)OutokPa9.5.0937,33
  33,08     X     37,33     X     X     X     
3Aleksi PasanenAleksi Pasanen (-08)SiilPo1.4.0836,47SB
  X     34,56 SB     X     34,83 SB     35,81 SB     36,47 SB     
4Kalle TorssonenKalle Torssonen (-10)LipTai12.5.1034,50PB kk13
  26,90 kk13 PB     34,50 kk13 PB     30,78     31,28     31,80     33,05     
5Niilo PelliNiilo Pelli (-08)PolvijU30.11.0832,92
  32,74     32,92     X     X     X     X     
6Leevi PartanenLeevi Partanen (-09)JoensKa26.1.0917,29PB
  X     X     17,25 PB     17,29 PB     X     X     
P13 100 m
Tuuli: –0,5
1Toivo TakanenToivo Takanen (-10)JoensKa28.5.1012,77PB kk13
2Lassi MatikainenLassi Matikainen (-10)JoensKa21.4.1013,32PB
3Peetu AlastaloPeetu Alastalo (-10)PyhäsU25.3.1013,96PB
4Pietu StenbergPietu Stenberg (-11)PyhäsU5.12.1115,12PB
P13 1000 m
1Tobias LierTobias Lier (-10)JoensKa4.1.103.12,56PB
2Pietu StenbergPietu Stenberg (-11)PyhäsU5.12.113.18,04PB
3Jaakko AuvinenJaakko Auvinen (-10)JoensKa15.9.103.20,71PB
4Santtu PiitulainenSanttu Piitulainen (-11)JoensKa10.5.113.22,31
5Aleksis KiveläAleksis Kivelä (-10)PolvijU13.5.103.27,91PB
P13 Korkeus/HJ
1Nuutti HämäläinenNuutti Hämäläinen (-10)PyhäsU31.5.101,47SB
 1,35/O    1,39/O    1,43/XXO    1,47/O SB    1,51/XXX     
2Aleksis KiveläAleksis Kivelä (-10)PolvijU13.5.101,43SB
 1,35/O    1,39/O    1,43/XO SB    1,47/XXX     
3Oliver ViitanenOliver Viitanen (-11)KerimU20.7.111,25
 1,20/O    1,25/O    1,30/XXX     
4Pietu StenbergPietu Stenberg (-11)PyhäsU5.12.111,25PB
 1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/XXO PB    1,30/XXX     
P13 Kuula/SP
1Kalle TorssonenKalle Torssonen (-10)LipTai12.5.1011,84PB
  11,84 PB     11,30     11,63     X     
2Peetu AlastaloPeetu Alastalo (-10)PyhäsU25.3.109,88PB
  9,88 PB     8,88     9,24     9,29     
P11 60 m
Tuuli: –0,5
1Aapo IlvonenAapo Ilvonen (-12)JoensKa25.12.12 9,59PB
2Eino TurunenEino Turunen (-12)OutokPa13.7.12 9,59SB
3Peetu PölönenPeetu Pölönen (-12)JoensKa12.7.12 9,69PB
4Jiri TurunenJiri Turunen (-12)KiihtU5.11.12 9,71PB
5Valtteri HiltunenValtteri Hiltunen (-13)PyhäsU6.1.1310,00PB
6Otto AimasmäkiOtto Aimasmäki (-13)PyhäsU22.8.1310,07PB
7Akseli MatikainenAkseli Matikainen (-12)JoensKa21.2.1210,38PB
8Taavi KerkkänenTaavi Kerkkänen (-13)PyhäsU5.7.1311,25PB
P11 1000 m
1Kirill ZuikovKirill Zuikov (-13)JoensKa2.2.133.29,03PB
2Eino TurunenEino Turunen (-12)OutokPa13.7.123.33,60SB
3Peetu PölönenPeetu Pölönen (-12)JoensKa12.7.123.38,50PB
4Veikko KortelainenVeikko Kortelainen (-12)JoensKa13.4.123.45,58PB
5Taavi KerkkänenTaavi Kerkkänen (-13)PyhäsU5.7.134.09,01SB
6Pyry MyllerPyry Myller (-12)PyhäsU8.5.124.19,17SB
P11 Korkeus/HJ
1Eino TurunenEino Turunen (-12)OutokPa13.7.121,21PB
 1,00/O    1,05/O    1,09/O    1,13/O    1,17/O    1,21/XO PB    1,24/XXX     
2Pyry MyllerPyry Myller (-12)PyhäsU8.5.121,17
 1,00/O    1,05/O    1,09/XO    1,13/O    1,17/XO    1,21/XXX     
3Valtteri HiltunenValtteri Hiltunen (-13)PyhäsU6.1.131,05
 1,00/O    1,05/O    1,09/XXX     
4Taavi KerkkänenTaavi Kerkkänen (-13)PyhäsU5.7.130,95PB
 0,85/O    0,90/O    0,95/O PB    1,00/XXX     
P11 Kuula/SP
1Pyry MyllerPyry Myller (-12)PyhäsU8.5.127,59
  7,03     6,09     7,59     X     
2Aapo IlvonenAapo Ilvonen (-12)JoensKa25.12.127,56PB
  7,14     7,54 PB     6,61     7,56 PB     
3Eino TurunenEino Turunen (-12)OutokPa13.7.127,55PB
  7,55 PB     7,01     7,28     7,39     
4Otto AimasmäkiOtto Aimasmäki (-13)PyhäsU22.8.136,09PB
  6,09 PB     5,69     5,94     5,62     
5Aleksi PitkänenAleksi Pitkänen (-13)PyhäsU23.6.135,76PB
  5,76 PB     4,44     5,39     4,86     
6Kasperi PussinenKasperi Pussinen (-13)JoensKa23.8.134,50PB
  4,16 PB     4,43 PB     4,50 PB     4,15     
P9 40 m
Tuuli: –2,0
1Jare KeränenJare Keränen (-14)JoensKa31.7.14 7,07SB
2Paavo HiltunenPaavo Hiltunen (-14)JoensKa4.8.14 7,27SB
3Maks KempasMaks Kempas (-14)LieksU30.9.14 7,50PB
4Eeli AlastaloEeli Alastalo (-14)PyhäsU9.6.14 7,51PB
5Leo PäivelinLeo Päivelin (-15)PyhäsU18.2.15 7,56PB
6Sisu KanervaSisu Kanerva (-14)PyhäsU2.4.14 7,59PB
7Jasper SieviläinenJasper Sieviläinen (-15)JoensKa26.6.15 8,26PB
P9 1000 m
1Jare KeränenJare Keränen (-14)JoensKa31.7.143.12,03PB kk9
2Maks KempasMaks Kempas (-14)LieksU30.9.143.52,25PB
3Paavo HiltunenPaavo Hiltunen (-14)JoensKa4.8.143.58,72PB
4Elias HyvärinenElias Hyvärinen LieksU4.14,79PB
5Sisu KanervaSisu Kanerva (-14)PyhäsU2.4.144.28,08PB
6Leo PäivelinLeo Päivelin (-15)PyhäsU18.2.154.28,09PB
P9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Jare KeränenJare Keränen (-14)JoensKa31.7.143,77 PB
  3,77 PB     3,55     3,64     
2Paavo HiltunenPaavo Hiltunen (-14)JoensKa4.8.143,47 PB
  3,36 PB     3,36 =PB     3,47 PB     
3Eeli AlastaloEeli Alastalo (-14)PyhäsU9.6.143,14 SB
  3,14 SB     3,12     3,08     
4Leo PäivelinLeo Päivelin (-15)PyhäsU18.2.153,11 PB
  3,09 PB     3,11 PB     2,99     
5Sisu KanervaSisu Kanerva (-14)PyhäsU2.4.142,99 PB
  2,95 PB     2,99 PB     2,81     
6Maks KempasMaks Kempas (-14)LieksU30.9.142,94 SB
  2,94 SB     2,83     2,86     
7Jasper SieviläinenJasper Sieviläinen (-15)JoensKa26.6.152,61 PB
  2,36 SB     2,61 PB     2,42     
P9 Kuula/SP
1Jare KeränenJare Keränen (-14)JoensKa31.7.146,11PB
  5,88 PB     6,11 PB     6,01     5,24     
2Jimi PiiroinenJimi Piiroinen (-14)PyhäsU15.1.146,04PB
  5,65 PB     6,04 PB     5,97     5,84     
3Sisu KanervaSisu Kanerva (-14)PyhäsU2.4.145,87PB
  5,75 PB     5,87 PB     5,68     5,82     
4Paavo HiltunenPaavo Hiltunen (-14)JoensKa4.8.145,20SB
  5,20 SB     4,90     5,19     4,75     
5Jasper SieviläinenJasper Sieviläinen (-15)JoensKa26.6.153,79PB
  3,79 PB     3,58     3,28     3,79 =PB     
Naiset
N 100 m
Tuuli: 0,0
1Silja KempasSilja Kempas (-99)JoensKa28.5.9911,86SB
2Senni SalminenSenni Salminen (-96)ImU29.1.9612,26PB
3Riika TirkkonenRiika Tirkkonen (-04)JoensKa22.6.0412,56PB
4Emilia KiiskiEmilia Kiiski (-02)JoensKa23.4.0212,58SB
5Oona KareinenOona Kareinen (-06)JoensKa9.5.0612,82
6Veera HäkkinenVeera Häkkinen (-03)JoensKa7.3.0312,85SB
7Olivia PanhelainenOlivia Panhelainen (-06)JoensKa6.1.0612,98SB
8Tiia SädeTiia Säde (-04)JoensKa5.6.0413,03SB
Alkuerät
1. erä
Tuuli: –0,7
1Senni SalminenSenni Salminen (-96)ImU29.1.9612,44SB
2Emilia KiiskiEmilia Kiiski (-02)JoensKa23.4.0212,61SB
3Olivia PanhelainenOlivia Panhelainen (-06)JoensKa6.1.0613,09SB
4Sara-Sofia HyvönenSara-Sofia Hyvönen (-05)JoensKa25.7.0513,14PB
5Tiia SädeTiia Säde (-04)JoensKa5.6.0413,17SB
6Erin KainulainenErin Kainulainen (-04)SavonlRie9.2.0413,31=PB
7Annika PöllänenAnnika Pöllänen (-91)SavonlRie22.1.9114,17=PB
2. erä
Tuuli: –0,7
1Riika TirkkonenRiika Tirkkonen (-04)JoensKa22.6.0412,77
2Veera HäkkinenVeera Häkkinen (-03)JoensKa7.3.0312,90SB
3Heidi TyrväinenHeidi Tyrväinen (-03)SavonlRie 14.12.0314,09
4Emma HalonenEmma Halonen (-04)SavonlRie 23.3.0414,32
Aada HeiskanenAada Heiskanen (-05)SavonlRie16.12.05DQ
3. erä
Tuuli: 0,0
1Silja KempasSilja Kempas (-99)JoensKa28.5.9911,97SB
2Oona KareinenOona Kareinen (-06)JoensKa9.5.0612,80SB
3Emmi UotinenEmmi Uotinen (-01)SavonlRie5.9.0112,90PB
4Silja LaaksonenSilja Laaksonen (-99)HelsTa27.11.9913,24SB
5Roosa RissanenRoosa Rissanen (-00)SavonlRie28.11.0013,70SB
6Ella EronenElla Eronen (-97)JoensKa4.1.9714,03SB
N 400 m
1. erä
1Emmi UotinenEmmi Uotinen (-01)SavonlRie5.9.01 59,44PB
2Mette-Maria LukinMette-Maria Lukin (-00)JoensKa8.10.00 62,59SB
3Vilma KyyröVilma Kyyrö (-00)KerU 3.1.00 63,66
4Sara-Sofia HyvönenSara-Sofia Hyvönen (-05)JoensKa25.7.05 64,44PB
5Ella EronenElla Eronen (-97)JoensKa4.1.97 64,98PB
6Emma HalonenEmma Halonen (-04)SavonlRie 23.3.04 72,20PB
2. erä
1Silja KempasSilja Kempas (-99)JoensKa28.5.99 54,59SB
2Veera HäkkinenVeera Häkkinen (-03)JoensKa7.3.03 58,95SB
3Oona KareinenOona Kareinen (-06)JoensKa9.5.06 60,15SB
4Riika TirkkonenRiika Tirkkonen (-04)JoensKa22.6.04 60,89SB
5Riina HeikkonenRiina Heikkonen (-01)LappUM3.8.01 62,87SB
N 1500 m
1Heidi MustonenHeidi Mustonen (-90)VarkKV23.7.90 4.55,41PB
N Pituus/LJ
1Sara-Sofia HyvönenSara-Sofia Hyvönen (-05)JoensKa25.7.055,41 +0,7PB
  X/0.0     X/0.0     5,34/0.9 SB     5,41/0.7 PB     5,36/0.1     5,31/0.4     
2Erin KainulainenErin Kainulainen (-04)SavonlRie9.2.045,40 0,0PB
  4,57/-0.6     5,07/0.0     5,32/0.2 PB     5,31/0.3     4,80/0.0     5,40/0.0 PB     
3Roosa RissanenRoosa Rissanen (-00)SavonlRie28.11.004,76 +0,2PB
  4,52/0.0 SB     4,42/0.0     4,58/0.6 SB     4,64/0.0 SB     4,71/0.0 PB     4,76/0.2 PB     
4Mimmi MarttinenMimmi Marttinen (-07)JoensKa10.9.074,68 +0,8SB
  4,26/-0.2 SB     X     4,68/0.8 SB     4,66/1.2     X     X     
5Elle VuohtoniemiElle Vuohtoniemi (-08)IisVi23.1.084,64 +0,6SB
  4,17/-0.8     4,64/0.6 SB     4,17/0.0     3,99/0.0     4,09/0.2     4,27/0.4     
6Sini KettunenSini Kettunen (-08)IisVi17.3.084,25 +1,3PB
  X     4,17/0.0 PB     4,25/0.8 PB     4,15/0.1     3,94/0.6     4,25/1.3 =PB     
7Annika PöllänenAnnika Pöllänen (-91)SavonlRie22.1.914,25 0,0
  X/0.0     X     X     4,25/0.0     3,53/-0.3     4,23/0.0     
N Kiekko/DT
1Vilma RäsänenVilma Räsänen (-03)ViitVie6.9.0347,60
  42,39     47,60     45,72     X     47,11     45,60     
2Tiia TirkkonenTiia Tirkkonen (-95)KeitKu27.1.9542,11SB
  X     41,88 SB     41,78     40,64     X     42,11 SB     
3Taija TirkkonenTaija Tirkkonen (-00)KeitKu31.7.0041,71
  41,24     X     40,59     X     41,68     41,71     
4Kristiina NevalainenKristiina Nevalainen (-07)KuopRei1.7.0732,98PB
  27,33 PB     X     32,98 PB     32,13     32,35     32,51     
5Laura OvaskainenLaura Ovaskainen (-05)KaavKai3.11.0530,77PB
  29,33 SB     30,77 PB     28,24     X     26,41     27,28     
6Eveliina SairanenEveliina Sairanen (-05)SiilPo24.2.0528,33SB
  X     28,33 SB     24,70     X     X     X     
N17 2000 m esteet/SC
1Ilona PelliIlona Pelli (-06)MikkKV7.3.06 7.48,87SB
N17 Keihäs/JT
1Ira HirvonenIra Hirvonen (-06)JoensKa12.4.0644,73PB (17-v. ka 77.)
  X     44,73 PB     41,59     43,45     44,54     X     
2Lilli TiainenLilli Tiainen (-08)KerimU13.9.0837,01PB kk15
  33,72 kk15 PB     36,19 kk15 PB     36,58 kk15 PB     35,67     37,01 kk15 PB     36,70     
3Mimmi MarttinenMimmi Marttinen (-07)JoensKa10.9.0722,78PB
  X     X     X     22,14 PB     X     22,78 PB     
T15 100 m
Tuuli: 0,0
1Tuuli KämäräinenTuuli Kämäräinen (-09)LapinlVe3.3.0912,68PB (14-v. ka 90.)
2Sohvi-Lotta VaronenSohvi-Lotta Varonen (-09)JoensKa2.8.0913,48PB
3Pinja StenbergPinja Stenberg (-09)PyhäsU20.12.0913,59PB
4Emilia PirttijärviEmilia Pirttijärvi (-08)SavonlRie1.7.0814,52
5Saimi VänttinenSaimi Vänttinen (-09)SavonlRie10.12.0914,69PB
6Emma KainulainenEmma Kainulainen (-09)IisVi1.3.0914,69
7Sini KettunenSini Kettunen (-08)IisVi17.3.0814,85
8Elina NaumanenElina Naumanen (-08)JorU24.8.0815,13SB
T15 1500 m esteet/SC
1Silja ValtolaSilja Valtola (-08)MikkKV1.7.08 5.34,67SB
2Elli HalonenElli Halonen (-09)JoensKa31.10.09 5.41,30PB kk14(14-v. ka 98.)
3Fanni HeikkinenFanni Heikkinen (-09)JoensKa3.9.09 5.49,12PB
4Mette OinonenMette Oinonen (-09)JoensKa21.12.09 5.57,91PB
5Venla PyykköVenla Pyykkö (-09)JoensKa25.12.09 6.04,28PB
T15 Kolmiloikka/TJ
1Jasmin HuuhoJasmin Huuho (-08)PyhäsU1.7.0810,28 0,0
  10,09/0.0     10,28/0.0     10,21/0.0     10,12/0.0     10,20/-0.7     10,10/-0.8     
2Emilia PirttijärviEmilia Pirttijärvi (-08)SavonlRie1.7.089,82 –0,2SB
  X/0.1     9,79/0.0 SB     X/0.0     X/0.0     9,82/-0.2 SB     9,43/0.0     
3Emma KainulainenEmma Kainulainen (-09)IisVi1.3.099,59 0,0
  9,59/0.0     9,27/0.0     8,22/0.0     9,39/0.0     9,47/-1.1     X/0.0     
4Saimi VänttinenSaimi Vänttinen (-09)SavonlRie10.12.099,15 0,0PB
  X/0.0     9,13/0.0 PB     X/0.0     8,37/0.0     8,91/-0.7     9,15/0.0 PB     
T15 Kiekko/DT
1Elina NaumanenElina Naumanen (-08)JorU24.8.0829,83
  28,28     26,10     28,65     29,83     X     27,38     
2Peppilotta EronenPeppilotta Eronen (-09)JoensKa12.1.0917,74PB
  17,74 PB     14,71     15,27     16,08     17,23     17,47     
3Minessa MiettinenMinessa Miettinen (-09)JoensKa2.8.0917,48PB
  X     14,39 PB     X     14,86 PB     17,48 PB     X     
T13 100 m
1. erä
Tuuli: 0,0
1Aino KolmonenAino Kolmonen (-10)JoensKa14.2.1014,27PB
2Viida HiltunenViida Hiltunen (-10)OutokPa16.12.1014,59PB
3Iida KervinenIida Kervinen (-11)PyhäsU1.9.1114,62PB
4Neea KiiskinenNeea Kiiskinen (-10)JoensKa26.2.1014,98PB
5Anette AlastaloAnette Alastalo (-11)PyhäsU1.9.1115,33PB
6Vinka PyylampiVinka Pyylampi (-11)JoensKa9.8.1115,81PB
2. erä
Tuuli: –1,2
1Ronja EronenRonja Eronen (-10)PyhäsU2.1.1014,15PB
2Ida PelliIda Pelli (-10)PolvijU19.4.1014,23PB
3Ida-Liina HyvönenIda-Liina Hyvönen (-10)JoensKa3.5.1014,52PB
4Sanni LehikoinenSanni Lehikoinen (-11)JoensKa19.5.1114,85PB
5Emma ReinikainenEmma Reinikainen (-11)VarkKV2.10.1115,35PB
6Senni RyhänenSenni Ryhänen (-10)JoensKa20.8.1015,82PB
7Jenna SieviläinenJenna Sieviläinen (-11)JoensKa25.5.1116,98PB
T13 1000 m
1Kristiina Rinta-JaskariKristiina Rinta-Jaskari (-10)LappUM12.7.103.25,83SB
2Lila RiissanenLila Riissanen (-11)JoensKa10.5.113.26,27PB
3Sara NoponenSara Noponen (-10)JoensKa22.7.103.41,47PB
4Vinka PyylampiVinka Pyylampi (-11)JoensKa9.8.113.53,59PB
T13 Korkeus/HJ
1Inga IkonenInga Ikonen (-10)KuvKuo1.4.101,58
 1,43/O    1,47/O    1,51/O    1,55/O    1,58/O    1,61/XXX     
2Annika SairanenAnnika Sairanen (-10)SiilPo24.6.101,51PB
 1,35/O    1,39/O    1,43/O    1,47/O    1,51/O PB    1,55/XXX     
3Helmi SiitonenHelmi Siitonen (-10)MikkKV20.8.101,43
 1,39/O    1,43/O    1,47/XXX     
4Maija MutikainenMaija Mutikainen (-10)KerimU2.6.101,35SB
 1,30/O    1,35/O SB    1,39/XXX     
5Ida-Liina HyvönenIda-Liina Hyvönen (-10)JoensKa3.5.101,35PB
 1,25/O    1,30/O    1,35/XXO PB    1,39/XXX     
6Sanni LehikoinenSanni Lehikoinen (-11)JoensKa19.5.111,30SB
 1,20/O    1,25/O    1,30/O SB    1,35/XXX     
7Jade NousiainenJade Nousiainen (-10)PyhäsU15.5.101,30SB
 1,20/O    1,25/O    1,30/XXO SB    1,35/XXX     
8Jenna SieviläinenJenna Sieviläinen (-11)JoensKa25.5.111,20PB
 1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,20/O PB    1,25/-     
T13 Kuula/SP
1Ida-Liina HyvönenIda-Liina Hyvönen (-10)JoensKa3.5.1012,00PB
  12,00 PB     X     X     X     
2Ida PelliIda Pelli (-10)PolvijU19.4.109,81
  9,60     9,81     X     X     
3Olivia KaartoOlivia Kaarto (-11)JoensKa9.9.119,47
  9,20     9,16     8,19     9,47     
4Jade NousiainenJade Nousiainen (-10)PyhäsU15.5.109,06PB
  8,54 PB     9,06 PB     8,75     X     
5Sanni LehikoinenSanni Lehikoinen (-11)JoensKa19.5.118,24PB
  X     7,91 PB     8,24 PB     7,35     
6Senni RyhänenSenni Ryhänen (-10)JoensKa20.8.108,18PB
  X     X     7,47 SB     8,18 PB     
7Viida HiltunenViida Hiltunen (-10)OutokPa16.12.107,72PB
  7,62 PB     7,52     7,72 PB     7,31     
8Iida KervinenIida Kervinen (-11)PyhäsU1.9.117,37PB
  7,37 PB     7,04     7,08     X     
9Emma ReinikainenEmma Reinikainen (-11)VarkKV2.10.117,36PB
  7,36 PB     6,73     X     6,57     
10Anette AlastaloAnette Alastalo (-11)PyhäsU1.9.116,89PB
  6,63 PB     X     6,89 PB     6,75     
11Neea KiiskinenNeea Kiiskinen (-10)JoensKa26.2.106,37PB
  6,37 PB     6,21     6,01     5,31     
12Jenna SieviläinenJenna Sieviläinen (-11)JoensKa25.5.114,76PB
  4,48 PB     4,76 PB     4,39     4,71     
T11 60 m
1. erä
Tuuli: –1,9
1Mette FinckeMette Fincke (-12)JoensKa27.4.12 9,91PB
2Lilia KorpinurmiLilia Korpinurmi (-13)JoensKa29.5.1311,60PB
3Kerttu RäsänenKerttu Räsänen (-12)OutokPa11.6.1211,65PB
4Camilla AsikainenCamilla Asikainen (-13)JoensKa16.2.1311,89PB
2. erä
Tuuli: –2,1
1Sara TarvainenSara Tarvainen (-12)PolvijU3.6.12 9,77PB
2Milja PäivelinMilja Päivelin (-13)PyhäsU27.6.1310,27SB
3Linda TeerikorpiLinda Teerikorpi (-12)JoensKa25.7.1210,36SB
4Ella SiebernsElla Sieberns (-12)JoensKa23.10.1211,04PB
5Ella PoutiainenElla Poutiainen (-12)OutokPa10.1.1211,12PB
6Elsi HautamäkiElsi Hautamäki (-13)PyhäsU1.1.1311,29PB
3. erä
Tuuli: –2,1
1Sara KeränenSara Keränen (-12)JoensKa14.9.12 9,23PB
2Lila TanskanenLila Tanskanen (-12)JoensKa28.1.12 9,25PB
3Liisa KeskisaloLiisa Keskisalo (-12)JoensKa26.11.12 9,90SB
4Stella LaakkonenStella Laakkonen (-12)PyhäsU24.6.12 9,93
5Alissa KiveläAlissa Kivelä (-12)PolvijU13.8.1210,17SB
T11 1000 m
1Liisa KeskisaloLiisa Keskisalo (-12)JoensKa26.11.123.32,41
2Ida ValtolaIda Valtola (-12)MikkKV6.5.123.46,23PB
3Milja PäivelinMilja Päivelin (-13)PyhäsU27.6.133.57,34PB
4Mette FinckeMette Fincke (-12)JoensKa27.4.123.58,23PB
5Linda TeerikorpiLinda Teerikorpi (-12)JoensKa25.7.124.00,67PB
6Elsi HautamäkiElsi Hautamäki (-13)PyhäsU1.1.134.12,87PB
T11 Korkeus/HJ
1Hilda TanskanenHilda Tanskanen (-12)PolvijU20.11.121,30PB
 1,05/O    1,09/O    1,13/O    1,17/O    1,21/XXO    1,24/XXO    1,27/O    1,30/XXO PB    1,32/XXX     
2Sara KeränenSara Keränen (-12)JoensKa14.9.121,24PB
 1,00/O    1,05/O    1,09/O    1,13/XO    1,17/O    1,21/XO    1,24/XO PB    1,27/XXX     
3Stella LaakkonenStella Laakkonen (-12)PyhäsU24.6.121,21
 0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,09/O    1,13/XXO    1,17/XO    1,21/O    1,24/XXX     
4Kerttu VatanenKerttu Vatanen (-12)LipTai3.8.121,17SB
 1,00/O    1,05/O    1,09/O    1,13/O    1,17/XO SB    1,21/XXX     
5Liisa KeskisaloLiisa Keskisalo (-12)JoensKa26.11.121,17PB
 0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,09/O    1,13/XO    1,17/XO PB    1,21/XXX     
6Iita VasarainenIita Vasarainen (-13)PyhäsU26.3.131,09PB
 0,85/O    0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/XO    1,09/O PB    1,13/XX-     
7Elsi HautamäkiElsi Hautamäki (-13)PyhäsU1.1.131,00=PB
 0,85/O    0,90/O    0,95/O    1,00/O =PB    1,05/XXX     
8Camilla AsikainenCamilla Asikainen (-13)JoensKa16.2.131,00PB
 0,85/O    0,90/O    0,95/XXO    1,00/O PB    1,05/XXX     
9Lilia KorpinurmiLilia Korpinurmi (-13)JoensKa29.5.131,00PB
 0,85/O    0,90/O    0,95/XO    1,00/XO PB    1,05/XXX     
Milja PäivelinMilja Päivelin (-13)PyhäsU27.6.13NH
 0,85/XXX     
T11 Kuula/SP
1Emilia PitkänenEmilia Pitkänen (-12)PyhäsU27.6.127,72
  7,49     7,72     7,52     7,12     
2Nea MustonenNea Mustonen (-12)VarkKV10.11.127,45
  6,40     7,13     6,84     7,45     
3Alissa KiveläAlissa Kivelä (-12)PolvijU13.8.127,40
  6,29     7,40     6,17     7,23     
4Lila TanskanenLila Tanskanen (-12)JoensKa28.1.127,32PB
  6,54     6,88 PB     6,92 PB     7,32 PB     
5Liisa KeskisaloLiisa Keskisalo (-12)JoensKa26.11.126,82PB
  6,82 PB     6,55     P     P     
6Kerttu RäsänenKerttu Räsänen (-12)OutokPa11.6.126,45PB
  5,69 PB     6,06 PB     5,99     6,45 PB     
7Sara KeränenSara Keränen (-12)JoensKa14.9.126,44PB
  6,44 PB     5,56     6,17     P     
8Sara TarvainenSara Tarvainen (-12)PolvijU3.6.126,30
  6,30     6,08     6,17     5,88     
9Enni KempasEnni Kempas (-13)LieksU15.1.135,83SB
  5,33 SB     5,83 SB     5,67     5,44     
10Ella PoutiainenElla Poutiainen (-12)OutokPa10.1.125,42
  5,07     5,42     5,29     5,38     
11Diana LaakkonenDiana Laakkonen (-13)PyhäsU29.7.135,42PB
  X     4,41 SB     5,42 PB     5,33     
12Iita VasarainenIita Vasarainen (-13)PyhäsU26.3.135,10PB
  5,10 PB     4,77     1,93     5,02     
13Ella SiebernsElla Sieberns (-12)JoensKa23.10.124,28PB
  3,84 PB     3,76     4,28 PB     3,87     
T9 40 m
1. erä
Tuuli: –0,5
1Eevi ReijonenEevi Reijonen (-14)PyhäsU23.2.14 7,75PB
2Viivi KerkkänenViivi Kerkkänen (-15)PyhäsU5.5.15 8,06PB
3Elsi HämäläinenElsi Hämäläinen (-15)JoensKa22.9.15 8,16PB
4Olivia MultanenOlivia Multanen (-14)JoensKa3.8.14 8,33PB
5Lotta RäsänenLotta Räsänen (-14)OutokPa4.10.14 8,43PB
6Mila MultanenMila Multanen (-16)JoensKa21.5.16 9,61PB
2. erä
Tuuli: –1,9
1Veera HiltunenVeera Hiltunen (-14)PyhäsU5.3.14 6,99PB
2Siiri TeerikorpiSiiri Teerikorpi (-14)JoensKa16.3.14 7,14PB
3Inka NuottivaaraInka Nuottivaara (-14)PyhäsU17.11.14 7,29PB
4Selja MyllerSelja Myller (-14)PyhäsU15.2.14 7,91PB
5Minja PekkanenMinja Pekkanen (-15)LieksU1.1.15 7,94SB
T9 1000 m
1Inka NuottivaaraInka Nuottivaara (-14)PyhäsU17.11.143.59,81PB
2Aino KortelainenAino Kortelainen (-14)JoensKa22.1.144.11,40PB
3Viivi KerkkänenViivi Kerkkänen (-15)PyhäsU5.5.154.31,53PB
T9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Inka NuottivaaraInka Nuottivaara (-14)PyhäsU17.11.143,48 
  3,36     3,48     3,40     
2Siiri TeerikorpiSiiri Teerikorpi (-14)JoensKa16.3.143,32 PB
  3,16 PB     3,14     3,32 PB     
3Selja MyllerSelja Myller (-14)PyhäsU15.2.143,13 PB
  2,98 PB     3,13 PB     2,95     
4Veera HiltunenVeera Hiltunen (-14)PyhäsU5.3.143,12 
  3,00     2,94     3,12     
5Elsi HämäläinenElsi Hämäläinen (-15)JoensKa22.9.152,92 PB
  2,92 PB     2,90     2,77     
6Jade MustonenJade Mustonen (-15)VarkKV5.5.152,92 
  2,92     2,81     2,86     
7Eevi ReijonenEevi Reijonen (-14)PyhäsU23.2.142,82 PB
  2,82 PB     2,60     2,55     
8Minja PekkanenMinja Pekkanen (-15)LieksU1.1.152,67 SB
  2,67 SB     X     2,49     
9Viivi KerkkänenViivi Kerkkänen (-15)PyhäsU5.5.152,55 PB
  2,55 PB     2,55 =PB     2,44     
10Olivia MultanenOlivia Multanen (-14)JoensKa3.8.142,36 PB
  2,26 PB     2,36 PB     2,28     
11Mila MultanenMila Multanen (-16)JoensKa21.5.162,10 PB
  2,00 PB     2,10 PB     1,96     
T9 Kuula/SP
1Selja MyllerSelja Myller (-14)PyhäsU15.2.145,68
  5,31     5,68     5,26     5,02     
2Minja PekkanenMinja Pekkanen (-15)LieksU1.1.154,62PB
  4,18 PB     4,51 PB     4,62 PB     4,57     
3Eevi ReijonenEevi Reijonen (-14)PyhäsU23.2.144,01PB
  4,01 PB     3,78     3,02     3,68     
4Lotta RäsänenLotta Räsänen (-14)OutokPa4.10.143,39PB
  3,18 SB     3,22 SB     3,39 PB     3,12     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
1.10.2023 Kauhajoki: Pm-sisulisämaastoviesti peruutettu
20.9.2023 Pori: KLL:n Satakunnan alakoulujen pm-kilpailut
24.9.2023 Lappeenranta: Keihäskoulun Pajulahticup
27.9.2023 Helsinki/E: Pk.kilpailu
27.9.2023 Pori: Keskiviikon kiekkokisa
27.9.2023 Joutsa: Heittokisat
24.9.2023 Helsinki: Pääkaupunkijuoksu
21.9.2023 Lahti: Yläkoulujen ja 2. asteen kilpailut
25.9.2023 Leppävirta: Kunnonkisat
20.9.2023 Lahti: Alakoulujen kilpailut
25.9.2023 Pori: Maanantain kiekkokisa
25.9.2023 Jyväskylä: Maastocup
23.9.2023 Turku: 51. Ruissalojuoksut
23.9.2023 Heinävesi: Hikärit
23.9.2023 Ähtäri: Seiväskerhon syyskisa
24.9.2023 Alavieska: Syyskuun kiekkokisa
24.9.2023 Vihti: 55. Vihtijärvihölkkä
23.9.2023 Orivesi: Pm-sisulisämaastoviesti
24.9.2023 Vihti: 55. Vihtijärvihölkkä kaikki
24.9.2023 Leppävirta: 47. Voivakkajuoksu tulokset puuttuvat
24.9.2023 Akaa/T: Toijala Junior Games peruutettu
24.9.2023 Paimio: Seuraottelu
24.9.2023 Pori: 13-9-v. pm-moniottelut
24.9.2023 Nousiainen: Nousten moukari
24.9.2023 Viitasaari: Heittokisat
24.9.2023 Helsinki/Pu: Tapanilan Erän 90-vuotisjuhlakilpailu
23.9.2023 Petäjävesi: Moukarin syysheitot
23.9.2023 Uusikaupunki: Heitto-ottelu
23.9.2023 Kaarina: Seuraottelu
23.9.2023 Kirkkonummi/V: Kunnan mestaruukilpailut
23.9.2023 Jyväskylä/V: Heittokisat
21.9.2023 Jyväskylä: Alakoulujen kilpailut
16.9.2023 Savonlinna: Kuonan kymppi
21.9.2023 Kouvola/K: Kajon seiväskisat
21.9.2023 Joensuu/P: Pyhäselän syyskisat
14.9.2023 Espoo/Le: Esbo-Grankulla skolmästerskap i friidrott
21.9.2023 Kouvola: Kajon seiväskisat
21.9.2023 Joensuu: Pyhäselän syyskisat
16.9.2023 Turku: Syyskuun heittokisat
20.9.2023 Helsinki/E: Pk. kilpailu
19.9.2023 Kokkola/K: Seuraottelu
20.9.2023 Sipoo: Klubbmästerskap 2
16.9.2023 Oulu: Oulun juoksu
19.9.2023 Helsinki/E: Yläkoulujen kilpailut
19.9.2023 Kouvola/K: Ratatonni
15.–16.9.2023 Jyväskylä: Finlandia Marathon ja Valon kymppi
19.9.2023 Turku: Yläkoulujen joukkuekilpailut
16.9.2023 Espoo: Rantamaraton
18.9.2023 Joensuu : Kävelykisa
18.9.2023 Lieto/T: Tarvasjoen kesäkisat 7
18.9.2023 Sipoo: Klubbmästerskap 1
17.9.2023 Kouvola/K: Heitto-ottelu
16.9.2023 Helsinki: 93. Kaisaniemen juoksu
16.9.2023 Pori: 50. Noormarkun puolimaraton
17.9.2023 Mikkeli/R: Heittokisat
17.9.2023 Oulu/H: Pyrinnön heitot
17.9.2023 Leppävirta: TUL:n Järvi-Suomen heitto-ottelut
14.9.2023 Kirkkonummi: Regiontävling
17.9.2023 Uusikaarlepyy: Ramakast
17.9.2023 Helsinki/E: 13-9 v. pm-moniottelut NÅID
17.9.2023 Helsinki/E: 13-9 v. pm-moniottelut Helsinki
16.–17.9.2023 Joensuu/P: Pyhäselän 22. heittohyppypäivät
16.–17.9.2023 Laitila: 41. Syysmoniottelut
17.9.2023 Sastamala: Triangeliottelut
17.9.2023 Laitila: 11-9-v. pm-moniottelut
17.9.2023 Kurikka/J: Jalaksen tulosheitot
17.9.2023 Vantaa/T: 58-Syysmoukari ja painonheitto
15.9.2023 Vaasa: Stavtävling
16.9.2023 Espoo/Le: Keihäskoulun Pajulahticup 2
16.9.2023 Pudasjärvi: 14. Huippukymppi
16.9.2023 Posio: Kaarlon juoksu tulokset puuttuvat
16.9.2023 Tampere: 13-9-v. pm-moniottelut
16.9.2023 Kauhajoki: 13-9-v. pm-moniottelut E-P ja ÖID
16.9.2023 Lapinlahti: Syyskisat
16.9.2023 Pori: Lauantain kiekkokisa 2