TULOKSET: Pk. kilpailut 1 Kirkkonummi/V 30.5.2023


73 urheilijaa, 129 lajisuoritusta

Miehet
M Kolmiloikka/TJ
1Petri KoranderPetri Korander (-63)VihdUV23.7.639,26 +1,6SB
  9,09/1.8 SB     8,95/0.6     8,99/1.6     9,26/1.6 SB     9,02/0.8     9,00/-0.4     
M17 100 m
Tuuli: +0,5
1Rasmus VuonorantaRasmus Vuonoranta (-06)EsboIF30.6.0611,50SB
2Anton BaggerAnton Bagger (-06)SjundeåIF17.1.0612,59PB
M17 Kolmiloikka/TJ
1Anton BaggerAnton Bagger (-06)SjundeåIF17.1.0610,91 +2,1
  10,91/2.1     10,86/1.3 =PB     10,50/1.4     10,69/2.0     10,29/1.3     10,61/1.4     
P13 60 m
Tuuli: +0,4
1Oiva MatikainenOiva Matikainen (-10)EspTa7.1.10 8,42PB
2Kevin JanssonKevin Jansson (-10)EsboIF 16.11.10 9,11SB
3Serafim TsubarevSerafim Tsubarev (-11)SjundeåIF2.1.11 9,24PB
4Niko TuominenNiko Tuominen (-11)VeikkVei21.1.11 9,35SB
5Josiah FincherJosiah Fincher (-11)VeikkVei30.1.1110,19SB
6Kevin RepoKevin Repo (-11)KirkkonU4.2.1110,26PB
P13 Korkeus/HJ
1Oiva MatikainenOiva Matikainen (-10)EspTa7.1.101,33PB
 1,10/O    1,15/-    1,20/O    1,25/-    1,30/O    1,33/O PB     
2Joonatan Ylä-MäihäniemiJoonatan Ylä-Mäihäniemi (-11)VeikkVei3.4.111,25PB
 0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/XO PB    1,30/XXX     
3Niko TuominenNiko Tuominen (-11)VeikkVei21.1.111,20PB
 0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/XO    1,20/O PB    1,25/XXX     
3Josiah FincherJosiah Fincher (-11)VeikkVei30.1.111,20PB
 0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/XO    1,20/O PB    1,25/XXX     
5Kevin RepoKevin Repo (-11)KirkkonU4.2.111,15PB
 0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/XXO PB    1,20/XXX     
P11 60 m
Tuuli: 0,0
1Elvin Glad-SchrevenElvin Glad-Schreven (-12)VeikkVei20.10.12 9,69PB
2Niilo AaltoNiilo Aalto (-12)VeikkVei22.1.12 9,79PB
3Anton RepoAnton Repo (-13)KirkkonU21.9.1310,40PB
4Miika SairasaloMiika Sairasalo (-13)VeikkVei5.10.1311,52PB
P11 Korkeus/HJ
1Vili-Petteri LammiVili-Petteri Lammi (-12)NurmijYU24.5.121,24PB
 0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,18/XO    1,21/XO    1,24/XO PB    1,25/XXX     
2Elvin Glad-SchrevenElvin Glad-Schreven (-12)VeikkVei20.10.121,21PB
 0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,18/O    1,21/XXO PB    1,24/XXX     
3Niilo AaltoNiilo Aalto (-12)VeikkVei22.1.121,18PB
 0,90/O    0,95/XO    1,00/O    1,05/O    1,10/XO    1,15/O    1,18/XO PB    1,21/XXX     
4Anton RepoAnton Repo (-13)KirkkonU21.9.131,10PB
 0,75/O    0,80/O    0,85/O    0,90/O    0,95/O    1,00/XXO    1,05/O    1,10/XXO PB    1,15/XXX     
Otso AaltoOtso Aalto (-13)VeikkVei10.11.13NH
P9 40 m
1. erä
1Elmo HyrsyläElmo Hyrsylä (-15)VihdVie7.7.15 7,10
2Eppu HirsivuoriEppu Hirsivuori (-14)ViipU12.12.14 7,43
3Hannes RämänenHannes Rämänen (-15)EsboIF9.4.15 7,97PB
4Amos AaltoAmos Aalto (-16)VeikkVei4.7.16 8,23PB
5Justus PiispanenJustus Piispanen (-15)VeikkVei2.7.15 8,77PB
P9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Eppu HirsivuoriEppu Hirsivuori (-14)ViipU12.12.143,34 PB
  2,87     3,18     2,82     3,15     2,87     3,34 PB     
2Elmo HyrsyläElmo Hyrsylä (-15)VihdVie7.7.153,13 
  2,96     3,06     2,87     3,12     3,12     3,13     
3Hannes RämänenHannes Rämänen (-15)EsboIF9.4.152,73 PB
  2,68 PB     2,68 =PB     2,73 PB     2,60     2,67     2,56     
4Amos AaltoAmos Aalto (-16)VeikkVei4.7.162,59 PB
  2,24 PB     2,59 PB     2,40     2,40     2,37     2,31     
5Justus PiispanenJustus Piispanen (-15)VeikkVei2.7.152,52 PB
  2,44 PB     2,52 PB     1,97     2,40     2,17     2,41     
Naiset
N 100 m
Tuuli: –1,6
1Minna KoivuniemiMinna Koivuniemi (-69)VihdUV1.1.6915,83
2Sinikka IllaruSinikka Illaru (-54)VihdUV8.6.5416,11
N17 100 m
Tuuli: –0,4
1Matilda HelminenMatilda Helminen (-06)EspTa10.4.0613,14SB
2Elin FagerholmElin Fagerholm (-07)SjundeåIF7.11.0713,88PB
3Sara HeininenSara Heininen (-07)EsboIF25.11.0713,93SB
4Veera MikkonenVeera Mikkonen (-06)KirkkonU8.10.0614,52SB
5Jasmine KaravokyrosJasmine Karavokyros (-07)EsboIF14.12.0714,56PB
6Emilia LindströmEmilia Lindström (-07)SjundeåIF21.11.0715,17PB
N17 Kolmiloikka/TJ
1Sara HeininenSara Heininen (-07)EsboIF25.11.0710,01 +2,3
  10,01/2.3     9,72/1.7 =SB     9,42/-0.9     P     P     P     
T15 100 m
1. erä
Tuuli: –1,9
1Nea HyrsyläNea Hyrsylä (-08)VihdVie 3.12.0813,75PB
2Anna LarjavaAnna Larjava (-09)KirkkonU14.8.0913,93PB
3Mea BarlowMea Barlow (-08)VeikkVei 25.3.0814,21PB
4Linnea LindströmLinnea Lindström (-09)SjundeåIF10.9.0916,31PB
2. erä
Tuuli: –2,9
1Cessi HagelbergCessi Hagelberg (-08)SjundeåIF9.10.0813,85PB
2Elle KukkonenElle Kukkonen (-09)KirkkonU9.6.0913,93
3Hanna KotakallioHanna Kotakallio (-08)KirkkonU15.11.0813,98SB
4Saina LaviSaina Lavi (-08)KirkkonU14.3.0814,16SB
T15 Kolmiloikka/TJ
1Minna TynkkynenMinna Tynkkynen (-09)KirkkonU30.6.0910,26 +0,1PB
  10,26/0.1 PB     X     9,35/0.6     9,73/0.0     X     9,65/0.8     
2Cessi HagelbergCessi Hagelberg (-08)SjundeåIF9.10.0810,10 +0,4PB
  X     9,76/0.3 PB     10,10/0.4 PB     X     X     9,81/2.1     
3Nea HyrsyläNea Hyrsylä (-08)VihdVie 3.12.089,93 +1,3PB
  9,87/0.4 PB     9,92/1.2 PB     9,87/-0.4     9,66/-0.5     9,89/2.7     9,93/1.3 PB     
4Hanna KotakallioHanna Kotakallio (-08)KirkkonU15.11.089,55 –1,3SB
  9,55/-1.3 SB     9,49/1.4     9,29/0.6     X     9,52/0.1     X     
5Elle KukkonenElle Kukkonen (-09)KirkkonU9.6.099,33 +2,2
  9,07/0.6     8,85/1.6     9,33/2.2     8,97/2.9     X     9,15/1.9 =PB     
6Saina LaviSaina Lavi (-08)KirkkonU14.3.089,22 +0,4PB
  8,64/1.0 PB     8,57/0.9     9,22/0.4 PB     9,05/0.8     X     8,66/0.2     
7Mea BarlowMea Barlow (-08)VeikkVei 25.3.089,18 +1,0PB
  9,07/0.1 PB     9,02/1.0     8,84/0.9     8,98/0.2     9,18/1.0 PB     8,90/0.4     
8Anna LarjavaAnna Larjava (-09)KirkkonU14.8.099,04 +0,9PB
  9,02/0.2 PB     X     9,04/0.9 PB     8,77/0.7     X     X     
9Sigrid LindströmSigrid Lindström (-11)SjundeåIF 25.6.118,35 +1,2PB
  7,48/0.8 PB     7,95/1.1 PB     8,10/0.6 PB     7,92/-0.3     8,28/0.0 PB     8,35/1.2 PB     
T13 60 m
Alkuerät
1. erä
Tuuli: –0,8
1Sofia KytömaaSofia Kytömaa (-11)EspTa17.3.11 9,26PB
2Cätlyn ArusteCätlyn Aruste (-11)KirkkonU/EST28.1.11 9,51PB
3Elma JuuselaElma Juusela (-11)KirkkonU17.5.11 9,54PB
4Sigrid LindströmSigrid Lindström (-11)SjundeåIF 25.6.11 9,57PB
2. erä
Tuuli: –1,4
1Emilia SaaristoEmilia Saaristo (-10)LänsiUU22.10.10 9,01PB
2Jonna KämäräinenJonna Kämäräinen (-11)EsboIF8.5.11 9,30PB
3Linnea SeppänenLinnea Seppänen (-11)KirkkonU 15.7.11 9,32PB
4Ellen MarttinenEllen Marttinen (-11)EsboIF28.5.11 9,68PB
5Laura PietarinenLaura Pietarinen (-10)EspTa 7.4.10 9,74PB
T13 Korkeus/HJ
1Laura PietarinenLaura Pietarinen (-10)EspTa 7.4.101,42PB
 1,20/O    1,25/-    1,30/O    1,33/O    1,36/O    1,39/XO    1,42/O PB    1,45/XXX     
2Linnea SeppänenLinnea Seppänen (-11)KirkkonU 15.7.111,39PB
 1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/XO    1,30/O    1,33/XO    1,36/XO    1,39/XO PB    1,42/XXX     
3Emilia SaaristoEmilia Saaristo (-10)LänsiUU22.10.101,39PB
 1,20/O    1,25/O    1,30/O    1,33/XO    1,36/O    1,39/XXO PB    1,42/XXX     
4Sofia KytömaaSofia Kytömaa (-11)EspTa17.3.111,30PB
 1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,30/XO PB    1,33/XXX     
5Elma JuuselaElma Juusela (-11)KirkkonU17.5.111,30PB
 0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,30/XXO PB    1,33/XXX     
6Cätlyn ArusteCätlyn Aruste (-11)KirkkonU/EST28.1.111,25=PB
 1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/O =PB    1,30/XXX     
7Elin BaggerElin Bagger (-11)SjundeåIF10.6.111,20PB
 1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,20/O PB    1,25/XXX     
8Jonna KämäräinenJonna Kämäräinen (-11)EsboIF8.5.111,15PB
 0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/O PB    1,20/XXX     
9Ellen MarttinenEllen Marttinen (-11)EsboIF28.5.111,15SB
 0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/XO SB    1,20/X--     
T11 60 m
Alkuerät
1. erä
Tuuli: –0,7
1Elise HellströmElise Hellström (-12)SjundeåIF6.10.12 9,75PB
2Mia HuovinenMia Huovinen (-12)VeikkVei13.12.1210,06PB
3Ida KotakallioIda Kotakallio (-13)KirkkonU 16.6.1310,42PB
4Minja LaineMinja Laine (-12)KirkkonU2.8.1210,51
5Josefin HedbergJosefin Hedberg (-12)VeikkVei8.11.1211,11SB
2. erä
Tuuli: –0,2
1Saara DillströmSaara Dillström (-12)LänsiUU19.12.12 9,50PB
2Alva NovotnyAlva Novotny (-12)VeikkVei3.5.12 9,89PB
3Silja RämänenSilja Rämänen (-13)EsboIF26.2.13 9,97PB
4Emma IhrckeEmma Ihrcke (-12)VeikkVei18.6.1210,16PB
3. erä
Tuuli: –1,8
1Iiris KipinoinenIiris Kipinoinen (-12)VeikkVei17.1.1210,29PB
2Mathilda ÖhmanMathilda Öhman (-12)SjundeåIF1.1.1210,53PB
3Linnea PätiäläLinnea Pätiälä (-12)KirkkonU14.2.1210,54PB
4Victoria ForsströmVictoria Forsström (-12)VeikkVei2.12.1210,68
T11 Korkeus/HJ
1Saara DillströmSaara Dillström (-12)LänsiUU19.12.121,30PB
 1,10/O    1,15/O    1,18/O    1,21/O    1,30/O PB    1,33/XXX     
2Victoria ForsströmVictoria Forsström (-12)VeikkVei2.12.121,18PB
 0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/XXO    1,18/O PB    1,21/XXX     
3Emma IhrckeEmma Ihrcke (-12)VeikkVei18.6.121,15PB
 0,85/O    0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/XO PB    1,18/XX-     
4Alva NovotnyAlva Novotny (-12)VeikkVei3.5.121,15PB
 0,85/O    0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/XO    1,15/XO PB    1,18/XXX     
5Minja LaineMinja Laine (-12)KirkkonU2.8.121,10PB
 0,80/O    0,85/O    0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O PB    1,15/XXX     
6Iiris KipinoinenIiris Kipinoinen (-12)VeikkVei17.1.121,10PB
 0,75/O    0,80/O    0,85/O    0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/XO    1,10/XO PB    1,15/XXX     
7Ida KotakallioIda Kotakallio (-13)KirkkonU 16.6.131,05PB
 0,75/O    0,80/O    0,85/O    0,90/XO    0,95/XO    1,00/O    1,05/XO PB    1,10/XXX     
8Silja RämänenSilja Rämänen (-13)EsboIF26.2.130,95SB
 0,75/O    0,80/O    0,85/O    0,90/O    0,95/O SB    1,00/XXX     
8Josefin HedbergJosefin Hedberg (-12)VeikkVei8.11.120,95PB
 0,75/O    0,80/O    0,85/O    0,90/O    0,95/O PB    1,00/XXX     
10Elsa LeskinenElsa Leskinen (-14)VeikkVei5.8.140,80PB
 0,80/O PB    0,85/X     
Linnea PätiäläLinnea Pätiälä (-12)KirkkonU14.2.12NH
T9 40 m
Alkuerät
1. erä
1Kaisla JuuselaKaisla Juusela (-14)KirkkonU8.4.14 7,10PB
2Elsa LeskinenElsa Leskinen (-14)VeikkVei5.8.14 7,35PB
3Viivi Glad-SchrevenViivi Glad-Schreven (-16)VeikkVei18.6.16 7,72PB
4Frida IhrckeFrida Ihrcke (-14)VeikkVei12.9.14 7,80PB
5Odessia OjapaloOdessia Ojapalo (-15)VeikkVei30.6.15 7,91PB
6Elsa HellströmElsa Hellström (-15)SjundeåIF4.7.15 7,92PB
2. erä
1Lotta LahtiLotta Lahti (-14)KirkkonU9.2.14 7,48PB
2Antonia ForsströmAntonia Forsström (-15)VeikkVei5.1.15 7,79PB
3Kaisla SundbergKaisla Sundberg (-15)VeikkVei23.2.15 7,83PB
4Ingrid LampelaIngrid Lampela (-15)KirkkonU15.1.15 7,98PB
5Bella VänttinenBella Vänttinen (-14)VeikkVei30.6.14 8,21PB
6Meri JuuselaMeri Juusela (-15)KirkkonU17.11.15 8,32PB
T9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Kaisla JuuselaKaisla Juusela (-14)KirkkonU8.4.143,48 PB
  2,98 PB     3,44 PB     3,48 PB     3,18     3,44     3,16     
2Lotta LahtiLotta Lahti (-14)KirkkonU9.2.143,25 PB
  3,25 PB     3,21     3,20     3,25 =PB     2,93     3,00     
3Elsa LeskinenElsa Leskinen (-14)VeikkVei5.8.143,11 PB
  2,99 SB     3,00 SB     3,11 PB     2,87     2,90     3,09     
4Kaisla SundbergKaisla Sundberg (-15)VeikkVei23.2.153,00 PB
  2,83 PB     3,00 PB     2,82     2,88     2,77     2,82     
5Viivi Glad-SchrevenViivi Glad-Schreven (-16)VeikkVei18.6.162,90 PB
  2,72 PB     2,66     2,68     2,90 PB     X     X     
6Odessia OjapaloOdessia Ojapalo (-15)VeikkVei30.6.152,83 PB
  2,83 PB     2,55     2,52     2,47     2,60     2,48     
7Antonia ForsströmAntonia Forsström (-15)VeikkVei5.1.152,82 PB
  2,75 =PB     X     2,75 =PB     2,77 PB     2,82 PB     2,75     
8Ingrid LampelaIngrid Lampela (-15)KirkkonU15.1.152,64 PB
  2,64 PB     2,50     2,45     X     2,57     X     
9Elsa HellströmElsa Hellström (-15)SjundeåIF4.7.152,63 PB
  2,46 PB     2,54 PB     2,48     2,38     2,49     2,63 PB     
10Frida IhrckeFrida Ihrcke (-14)VeikkVei12.9.142,58 PB
  2,50 SB     2,58 PB     2,54     2,40     2,49     2,58 =PB     
11Bella VänttinenBella Vänttinen (-14)VeikkVei30.6.142,48 PB
  2,48 PB     2,18     2,43     2,20     2,35     2,45     
12Meri JuuselaMeri Juusela (-15)KirkkonU17.11.152,40 PB
  2,40 PB     2,23     2,20     2,30     2,22     2,28     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
1.10.2023 Kauhajoki: Pm-sisulisämaastoviesti peruutettu
20.9.2023 Pori: KLL:n Satakunnan alakoulujen pm-kilpailut
24.9.2023 Lappeenranta: Keihäskoulun Pajulahticup
27.9.2023 Helsinki/E: Pk.kilpailu
27.9.2023 Pori: Keskiviikon kiekkokisa
27.9.2023 Joutsa: Heittokisat
24.9.2023 Helsinki: Pääkaupunkijuoksu
21.9.2023 Lahti: Yläkoulujen ja 2. asteen kilpailut
25.9.2023 Leppävirta: Kunnonkisat
20.9.2023 Lahti: Alakoulujen kilpailut
25.9.2023 Pori: Maanantain kiekkokisa
25.9.2023 Jyväskylä: Maastocup
23.9.2023 Turku: 51. Ruissalojuoksut
23.9.2023 Heinävesi: Hikärit
23.9.2023 Ähtäri: Seiväskerhon syyskisa
24.9.2023 Alavieska: Syyskuun kiekkokisa
24.9.2023 Vihti: 55. Vihtijärvihölkkä
23.9.2023 Orivesi: Pm-sisulisämaastoviesti
24.9.2023 Vihti: 55. Vihtijärvihölkkä kaikki
24.9.2023 Leppävirta: 47. Voivakkajuoksu tulokset puuttuvat
24.9.2023 Akaa/T: Toijala Junior Games peruutettu
24.9.2023 Paimio: Seuraottelu
24.9.2023 Pori: 13-9-v. pm-moniottelut
24.9.2023 Nousiainen: Nousten moukari
24.9.2023 Viitasaari: Heittokisat
24.9.2023 Helsinki/Pu: Tapanilan Erän 90-vuotisjuhlakilpailu
23.9.2023 Petäjävesi: Moukarin syysheitot
23.9.2023 Uusikaupunki: Heitto-ottelu
23.9.2023 Kaarina: Seuraottelu
23.9.2023 Kirkkonummi/V: Kunnan mestaruukilpailut
23.9.2023 Jyväskylä/V: Heittokisat
21.9.2023 Jyväskylä: Alakoulujen kilpailut
16.9.2023 Savonlinna: Kuonan kymppi
21.9.2023 Kouvola/K: Kajon seiväskisat
21.9.2023 Joensuu/P: Pyhäselän syyskisat
14.9.2023 Espoo/Le: Esbo-Grankulla skolmästerskap i friidrott
21.9.2023 Kouvola: Kajon seiväskisat
21.9.2023 Joensuu: Pyhäselän syyskisat
16.9.2023 Turku: Syyskuun heittokisat
20.9.2023 Helsinki/E: Pk. kilpailu
19.9.2023 Kokkola/K: Seuraottelu
20.9.2023 Sipoo: Klubbmästerskap 2
16.9.2023 Oulu: Oulun juoksu
19.9.2023 Helsinki/E: Yläkoulujen kilpailut
19.9.2023 Kouvola/K: Ratatonni
15.–16.9.2023 Jyväskylä: Finlandia Marathon ja Valon kymppi
19.9.2023 Turku: Yläkoulujen joukkuekilpailut
16.9.2023 Espoo: Rantamaraton
18.9.2023 Joensuu : Kävelykisa
18.9.2023 Lieto/T: Tarvasjoen kesäkisat 7
18.9.2023 Sipoo: Klubbmästerskap 1
17.9.2023 Kouvola/K: Heitto-ottelu
16.9.2023 Helsinki: 93. Kaisaniemen juoksu
16.9.2023 Pori: 50. Noormarkun puolimaraton
17.9.2023 Mikkeli/R: Heittokisat
17.9.2023 Oulu/H: Pyrinnön heitot
17.9.2023 Leppävirta: TUL:n Järvi-Suomen heitto-ottelut
14.9.2023 Kirkkonummi: Regiontävling
17.9.2023 Uusikaarlepyy: Ramakast
17.9.2023 Helsinki/E: 13-9 v. pm-moniottelut NÅID
17.9.2023 Helsinki/E: 13-9 v. pm-moniottelut Helsinki
16.–17.9.2023 Joensuu/P: Pyhäselän 22. heittohyppypäivät
16.–17.9.2023 Laitila: 41. Syysmoniottelut
17.9.2023 Sastamala: Triangeliottelut
17.9.2023 Laitila: 11-9-v. pm-moniottelut
17.9.2023 Kurikka/J: Jalaksen tulosheitot
17.9.2023 Vantaa/T: 58-Syysmoukari ja painonheitto
15.9.2023 Vaasa: Stavtävling
16.9.2023 Espoo/Le: Keihäskoulun Pajulahticup 2
16.9.2023 Pudasjärvi: 14. Huippukymppi
16.9.2023 Posio: Kaarlon juoksu tulokset puuttuvat
16.9.2023 Tampere: 13-9-v. pm-moniottelut
16.9.2023 Kauhajoki: 13-9-v. pm-moniottelut E-P ja ÖID
16.9.2023 Lapinlahti: Syyskisat
16.9.2023 Pori: Lauantain kiekkokisa 2