TULOKSET: Topi-Keittiöt -juoksupäivä ja kauden avaus, Kalajoki, Merenojan liikuntakeskus, Kalajoki, 27.5.2023


62 urheilijaa, 90 lajisuoritusta

Miehet
M 400 m
1Christoffer EnvallChristoffer Envall (-91)IKFalken6.8.91 51,76SB
2Kristian HautakoskiKristian Hautakoski (-05)AlavVi13.1.05 52,74SB
3Kaj SandellKaj Sandell (-67)IKFalken5.7.67 61,01SB
M17 100 m
Tuuli: +0,8
1Peetu MastokangasPeetu Mastokangas (-07)YlivKu30.5.0712,02PB
P15 100 m
Tuuli: +0,8
1Jaakko VuotilaJaakko Vuotila (-09)HimU1.2.0912,89PB
P15 800 m
1Julius JuolaJulius Juola (-08)KalajJu 3.10.082.27,27PB
2Elia KatajalaaksoElia Katajalaakso (-09)KannU2.9.092.28,53PB
P13 60 m
Tuuli: +1,5
1Leevi NissiläLeevi Nissilä (-10)LohtVei 27.6.10 8,18PB
2Eemeli JukkolaEemeli Jukkola (-11)LohtVei 15.4.11 9,11PB
3Lauri VuotilaLauri Vuotila (-10)HimU21.10.10 9,21PB
4Roope MustolaRoope Mustola (-10)NivU22.12.10 9,78SB
P13 1000 m
1Otto KolppanenOtto Kolppanen (-10)KälvTa2.4.102.54,87PB kk13
2Roope MustolaRoope Mustola (-10)NivU22.12.103.22,11PB
3Veikko KolppanenVeikko Kolppanen (-11)KälvTa16.12.113.22,98PB
4Roni TyyneläRoni Tyynelä (-11)VähänkVie31.1.113.30,75SB
5Eemeli JukkolaEemeli Jukkola (-11)LohtVei 15.4.113.46,01PB
P11 60 m
Tuuli: +0,5
1Oliver KorpelaOliver Korpela (-12)LohtVei1.5.12 9,27SB
2Juho JoskaJuho Joska (-12)KalajJu2.5.12 9,32PB
3Kaapo VäisänenKaapo Väisänen (-12)KalajJu16.10.12 9,81PB
P11 1000 m
1Nico TyyneläNico Tyynelä (-13)VähänkVie19.3.133.25,26
2Aaro HurinAaro Hurin (-13)VähänkVie17.1.133.26,40
3Juho JoskaJuho Joska (-12)KalajJu2.5.123.33,24PB
4Kaapo VäisänenKaapo Väisänen (-12)KalajJu16.10.124.12,78PB
P11 60 m aidat/hurdles
Tuuli: +0,8
1Juho JoskaJuho Joska (-12)KalajJu2.5.1211,38PB
P9 40 m
1Elmeri OjalaElmeri Ojala (-14)KalajJu6.5.14 7,08PB
2Lauri SuniLauri Suni (-14)KalajJu22.12.14 7,13PB
3Veeti PinolaVeeti Pinola (-14)ToholU4.1.14 7,38PB
3Eetvi HanniEetvi Hanni (-15)KannU12.3.15 7,38PB
P9 600 m
1Veeti PinolaVeeti Pinola (-14)ToholU4.1.142.11,63PB
2Eetvi HanniEetvi Hanni (-15)KannU12.3.152.19,50PB
3Eino KolppanenEino Kolppanen (-15)KälvTa26.6.152.22,89PB
4Lauri SuniLauri Suni (-14)KalajJu22.12.142.24,40PB
5Elmeri OjalaElmeri Ojala (-14)KalajJu6.5.142.27,47PB
Naiset
N 400 m
1Nea HassilaNea Hassila (-05)IFDrott18.11.05 58,77SB
2Emilia ArvolaEmilia Arvola (-06)HaapajKi25.7.06 62,97PB
3Vilma BjörkskogVilma Björkskog (-06)LarsmoIF19.3.06 63,50SB
4Anna LukkarilaAnna Lukkarila (-06)KannU 21.7.06 65,68SB
5Alisa KoivukangasAlisa Koivukangas (-05)LappVei9.8.05 69,56SB
N17 100 m
Tuuli: +2,3
1Livia KähtäväLivia Kähtävä (-08)AlavVi17.6.0813,00
2Aada EskolaAada Eskola (-07)NivU8.2.0713,34
T15 100 m
Tuuli: 0,0
1Kiia KellolaKiia Kellola (-08)RaahVe14.7.0813,46PB
2Sandra HeikkiläSandra Heikkilä (-09)KalajJu 26.8.0913,77PB
3Netta KähtäväNetta Kähtävä (-09)AlavVi16.12.0913,80PB
4Viivi SalmelaViivi Salmela (-09)KannU27.7.0914,41PB
5Matilda MehtäläMatilda Mehtälä (-09)KalajJu4.12.0915,10PB
T15 800 m
1Sandra HeikkiläSandra Heikkilä (-09)KalajJu 26.8.092.47,32PB
2Matilda MehtäläMatilda Mehtälä (-09)KalajJu4.12.093.04,87PB
3Inka NiemiInka Niemi (-09)KaustPV26.10.093.35,39SB
T15 80 m aidat/hurdles
Tuuli: +1,3
1Peppi MastokangasPeppi Mastokangas (-09)YlivKu5.7.0912,86PB
T13 60 m
Tuuli: +1,3
1Eva FerreiraEva Ferreira (-10)KalajJu29.1.10 8,84PB
2Frida LindholmFrida Lindholm (-10)KalajJu 22.9.10 8,90PB
3Siiri IkäläinenSiiri Ikäläinen (-11)YlivKu 24.2.11 9,12PB
4Aada LamsijärviAada Lamsijärvi (-10)KalajJu29.10.1010,68PB
T13 1000 m
1Siiri IkäläinenSiiri Ikäläinen (-11)YlivKu 24.2.113.42,60SB
2Maisa NiemiMaisa Niemi (-11)KaustPV23.11.113.52,81PB
3Aada LamsijärviAada Lamsijärvi (-10)KalajJu29.10.104.39,93PB
T13 60 m aidat/hurdles
Tuuli: –0,4
1Eva FerreiraEva Ferreira (-10)KalajJu29.1.1011,85SB
2Siiri IkäläinenSiiri Ikäläinen (-11)YlivKu 24.2.1111,89PB
T11 60 m
1. erä
Tuuli: +1,3
1Saaga OjalaSaaga Ojala (-13)LohtVei8.2.13 9,24PB
2Inka HanniInka Hanni (-13)KannU27.4.13 9,96PB
3Lotta LehtikangasLotta Lehtikangas (-12)KalajJu20.12.1210,14PB
4Veera NissiläVeera Nissilä (-13)LohtVei19.1.1310,18PB
5Lumi SinkkonenLumi Sinkkonen (-12)KalajJu26.12.1210,58SB
2. erä
Tuuli: –1,0
1Silja KähtäväSilja Kähtävä (-12)AlavVi9.10.12 9,14PB
2Elina AnnalaElina Annala (-12)KalajJu18.1.12 9,42SB
3Laura AittaLaura Aitta (-12)KalajJu8.5.12 9,48PB
4Assi HarlamovAssi Harlamov (-12)SiilPo17.6.12 9,70SB
5Lilli SorvariLilli Sorvari (-12)KalajJu4.12.1210,03SB
6Aida HeikkiläAida Heikkilä (-12)KalajJu16.12.1210,55SB
T11 1000 m
1Lotta LehtikangasLotta Lehtikangas (-12)KalajJu20.12.123.56,36PB
2Hilma KolppanenHilma Kolppanen (-13)KälvTa18.5.134.03,07PB
3Aida HeikkiläAida Heikkilä (-12)KalajJu16.12.124.07,00PB
4Taru NiemiTaru Niemi (-13)KaustPV11.12.134.24,18SB
5Inka HanniInka Hanni (-13)KannU27.4.134.36,59PB
T11 60 m aidat/hurdles
1. erä
Tuuli: +0,5
1Saaga OjalaSaaga Ojala (-13)LohtVei8.2.1311,65PB
2Lotta LehtikangasLotta Lehtikangas (-12)KalajJu20.12.1212,74PB
3Lumi SinkkonenLumi Sinkkonen (-12)KalajJu26.12.1214,66PB
2. erä
Tuuli: +0,7
1Elina AnnalaElina Annala (-12)KalajJu18.1.1211,28PB kk11
2Assi HarlamovAssi Harlamov (-12)SiilPo17.6.1211,40PB
3Laura AittaLaura Aitta (-12)KalajJu8.5.1211,53PB
4Lilli SorvariLilli Sorvari (-12)KalajJu4.12.1212,71PB
T9 40 m
Tuuli: +2,0
1Sofia KorpelaSofia Korpela (-14)LohtVei27.8.14 6,92PB
2Amanda ReinikainenAmanda Reinikainen (-14)KalajJu20.7.14 7,37SB
3Vilma AittaVilma Aitta (-14)KalajJu17.9.14 7,42PB
4Riia JuolaRiia Juola (-14)KalajJu10.3.14 7,68PB
5Milka KähtäväMilka Kähtävä (-15)AlavVi13.4.15 8,07PB
5Alma JukkolaAlma Jukkola (-15)LohtVei7.5.15 8,07PB
T9 600 m
1Sofia KorpelaSofia Korpela (-14)LohtVei27.8.142.23,65PB
2Amanda ReinikainenAmanda Reinikainen (-14)KalajJu20.7.142.34,93PB
3Alma JukkolaAlma Jukkola (-15)LohtVei7.5.152.51,34PB

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat