TULOKSET: Pk. kilpailut Orivesi 25.5.2023


19 urheilijaa, 31 lajisuoritusta

Miehet
M19 Korkeus/HJ
1Teemu LaurikainenTeemu Laurikainen (-04)OrivPo19.11.042,04PB kk kk19
 1,80/O    1,85/O    1,92/O    1,96/XXO    2,00/XO    2,04/XXO kk kk19 PB    2,06/XXX     
M17 Korkeus/HJ
1Arttu ViljanenArttu Viljanen (-07)TampPy17.12.071,60PB
 1,50/O    1,55/O    1,60/O PB    1,63/XXX     
M17 Kuula/SP
1Jesse LietsalaJesse Lietsala (-06)OrivPo22.9.0610,39PB
  10,39 PB     10,20     9,85     X     9,63     10,33     
P15 100 m
Tuuli: +2,0
1Väinö ViljanenVäinö Viljanen (-09)OrivPo5.5.0914,51PB
P15 Korkeus/HJ
1Eetu LietsalaEetu Lietsala (-09)OrivPo9.1.091,30PB
 1,20/O    1,25/O    1,30/O PB    1,35/XXX     
P15 Kuula/SP
1Eetu LietsalaEetu Lietsala (-09)OrivPo9.1.099,10PB
  8,54 PB     9,10 PB     8,74     X     X     X     
2Väinö ViljanenVäinö Viljanen (-09)OrivPo5.5.096,13PB
  5,41 PB     5,88 PB     6,13 PB     6,04     5,36     5,48     
P11 60 m
1Niilas HernesniemiNiilas Hernesniemi (-13)OrivPo1.1.1310,91PB
2Ossi UotilaOssi Uotila OrivPo12,20
M60 Kiekko/DT
1Tapio RajantausTapio Rajantaus (-62)OrivPo13.3.6233,85PB
  30,14 SB     32,23 SB     33,85 PB     32,60     X     28,96     
M50 Kiekko/DT
1Jari JärvenpääJari Järvenpää (-64)OrivPo26.11.6429,70SB
  29,26 SB     29,36 SB     29,60 SB     X     29,70 SB     X     
Naiset
N22 100 m
Tuuli: +2,0
1Anna PyykköAnna Pyykkö (-03)OrivPo14.2.0313,52SB
2Oona ViljanenOona Viljanen (-03)OrivPo7.10.0314,41SB
N22 Korkeus/HJ
1Anna PyykköAnna Pyykkö (-03)OrivPo14.2.031,40
 1,35/O    1,40/XXO    1,45/XXX     
N22 Kuula/SP
1Oona ViljanenOona Viljanen (-03)OrivPo7.10.0312,68SB
  12,23 SB     12,54 SB     X     X     12,68 SB     X     
2Anna PyykköAnna Pyykkö (-03)OrivPo14.2.039,95PB
  8,88     9,56 PB     9,62 PB     9,95 PB     9,90     9,95 =PB     
T15 100 m
Tuuli: +2,0
1Iida LahtinenIida Lahtinen (-09)VehmU3.2.0914,02PB
T15 Korkeus/HJ
1Iida LahtinenIida Lahtinen (-09)VehmU3.2.091,40PB
 1,15/XO    1,20/O    1,25/O    1,30/XXO    1,35/O    1,40/XO PB    1,45/XXX     
T11 60 m
1Ilona RahkonenIlona Rahkonen (-12)OrivPo4.3.12 9,37
2Noora HämäläinenNoora Hämäläinen (-12)TampPy21.8.12 9,93PB
T11 Korkeus/HJ
1Ilona RahkonenIlona Rahkonen (-12)OrivPo4.3.121,25PB
 1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/O PB    1,30/XXX     
2Noora HämäläinenNoora Hämäläinen (-12)TampPy21.8.121,15SB
 1,10/O    1,15/O SB    1,20/XXX     
2Kaisla ViljanenKaisla Viljanen (-13)OrivPo15.4.131,15PB =kk10
 0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/O =kk10 PB    1,20/XXX     
T11 Kuula/SP
1Ilona RahkonenIlona Rahkonen (-12)OrivPo4.3.128,72PB
  8,72 PB     7,63     7,78     8,07     8,59     X     
2Noora HämäläinenNoora Hämäläinen (-12)TampPy21.8.125,75PB
  5,42 SB     4,71     5,27     5,75 PB     5,54     5,72     
3Kaisla ViljanenKaisla Viljanen (-13)OrivPo15.4.134,99PB
  4,39 SB     3,48     4,99 PB     4,75     4,94     4,54     
4Linnea MönkäreLinnea Mönkäre (-13)OrivPo10.4.134,96PB
  4,52 PB     4,66 PB     4,81 PB     4,96 PB     4,35     4,45     
T9 60 m
Tuuli: nwnd
1Amanda KarilainenAmanda Karilainen OrivPo12,73
T9 Korkeus/HJ
1Mandi KahilanimeiMandi Kahilanimei OrivPo1,00PB
 0,75/O    0,80/O    0,85/O    0,90/XO    0,95/O    1,00/XO PB    1,05/XXX     
T9 Kuula/SP
1Mandi KahilanimeiMandi Kahilanimei OrivPo4,52PB
  4,26 PB     4,51 PB     4,52 PB     4,31     X     4,37     
N50 Kiekko/DT
1Johanna RosnellJohanna Rosnell (-72)OrivPo29.6.7221,07SB
  18,22 SB     19,84 SB     21,07 SB     X     X     X     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
4.6.2023 Kangasala: Kisan kesäkisat
4.6.2023 Loviisa: 17. Sarvilahden maraton
30.5.–1.6.2023 Tampere/Ph: Heittocup
4.6.2023 Rovaniemi/S: Arctic-heitot
4.6.2023 Utajärvi: Rokuan maastojuoksu tulokset puuttuvat
4.6.2023 Rovaniemi: Koskenkylän 10 ja 5 km tulokset puuttuvat
4.6.2023 Leppävirta: Jorman moukaripörssi peruutettu (siirretty?) kenttäremontin takia
4.6.2023 Joensuu: PKO Games
4.6.2023 Parkano: Parkano Games
4.6.2023 Iisalmi/R: Heittokisat
4.6.2023 Espoo: Espoo-kävelyt
4.6.2023 Liminka: Belakon-laidunkauden avauskisat - piirin GP-osakilpailu
4.6.2023 Kalajoki: Antin Areenan kevätseiväs
27.5.2023 Helsinki: Naisten kymppi
27.5.2023 Joensuu: Joensuu Run
1.6.2023 Nakkila: 15-9-v. pm-ratakävelyt
1.6.2023 Lappeenranta: Marskin kisat
1.6.2023 Ylivieska: Kesäkuun kisat
1.6.2023 Kajaani: Yli 30-v. kilpailut
1.6.2023 Hamina: Lajipäivä
1.6.2023 Lempäälä: Pk. kilpailut 1
1.6.2023 Raahe: Seipään tuloskisat peruutettu huonon sään vuoksi
31.5.2023 Tampere: Junnut radalle
31.5.2023 Forssa: Este- ja nuorisokisat
31.5.2023 Tyrnävä: Heittokisat
31.5.2023 Hyvinkää: Hyvinkään aluekisat
31.5.2023 Kotka/K: Lajipäivä
31.5.2023 Pori: Moukaripörssin keskiviikkokiekko 3
31.5.2023 Polvijärvi: Polvijärven kevätheitot
31.5.2023 Helsinki/E: Pomppu-Ukkojen korkeus
31.5.2023 Porvoo: Pk. kilpailut 1
31.5.2023 Espoo/O: Rimaralli 1
31.5.2023 Siilinjärvi: Pk. kilpailut
31.5.2023 Alavus: Suomenselän kisat
31.5.2023 Saarijärvi: Viispiikkinencup
31.5.2023 Turku: Tilastopajacup 1
30.5.2023 Kotka/K: Lajipäivä
30.5.2023 Ikaalinen: Aluekilpailut
30.5.2023 Polvijärvi: Sotkuman polkujuoksu tulokset puuttuvat
30.5.2023 Helsinki/E: 400 m juoksupäivä
30.5.2023 Imatra: Lajipäivä
30.5.2023 Naantali: Seuran mestaruuskilpailut 1
30.5.2023 Savonlinna: Seiväskilpailu
30.5.2023 Salo: Säästöpankkikisa
30.5.2023 Kirkkonummi/V: Pk. kilpailut 1
27.5.2023 Lieto: Lujan lenkki
27.5.2023 Lieto: Lujan Lenkki kaikki
28.5.2023 Lahti: Lahtijuoksu
28.5.2023 Lahti: Lahtijuoksu kaikki
29.5.2023 Leppävirta: Maanantaikilpailut
29.5.2023 Helsinki/E: Painon ja moukarin heittokilpailut
27.5.2023 Helsinki: SAUL:n SM-puolimaraton
27.5.2023 Helsinki: Spring Marathon
29.5.2023 Kerava: Sibbo Energi -tävling
29.5.2023 Laitila: LähiTapiolan Nuorisokisat
29.5.2023 Joroinen: Kesäkisat 1
29.5.2023 Nurmijärvi: Klaukkalan sprintit
29.5.2023 Raisio: Aluekilpailut
28.5.2023 Joensuu/P: Itä-Suomen seiväspankin 10-vuotisjuhlakiertue
27.–28.5.2023 Mikkeli: KLL:n SM-kilpailut
28.5.2023 Vihti: Kansallinen kevätkisa
27.–28.5.2023 København DEN: Pohjoismaiden mestaruuskilpailut
28.5.2023 Nakkila: 26. Kirkon vaiheill -kisat
28.5.2023 Helsinki/E: Toukokuun kisat
28.5.2023 Seinäjoki: Seinäjoki Games 1
28.5.2023 Rovaniemi/S: Hiirenkorvakisat
28.5.2023 Turku: Palkintokeskuksen junnukisa
28.5.2023 Virrat: KieKuMo 3
27.5.2023 Hämeenkyrö: 51. kuulakisa
26.5.2023 Tornio: 15-9-v. pm-maastot
27.5.2023 Tampere/Ph: Heittocup
27.5.2023 Espoo/E: Espoonlahden heittokisat
27.5.2023 Oulu: Ratakauden avauskisa
27.5.2023 Lahti/N: Nastokisat
27.5.2023 Kempele: Jompen rataraasto