TULOKSET: Toukokuun kisa, Kankaanpää, Kankaanpään keskusurheilukenttä, 23.5.2023


55 urheilijaa, 99 lajisuoritusta

Miehet
M 200 m
Tuuli: +0,6
1Elias KurumaaElias Kurumaa (-04)KanksLei23.9.0426,25SB
M17 100 m
Tuuli: +1,0
1Aleksi LaaksonenAleksi Laaksonen (-07)KanksLei29.5.0712,56PB
P15 100 m
Tuuli: +1,0
1Jere PeltomäkiJere Peltomäki (-08)KanksLei 20.4.0812,25PB
P15 Keihäs/JT
1Eino IsometsäEino Isometsä (-09)KanksLei17.6.0941,14PB kk14
  39,68 kk14 PB     40,13 kk14 PB     34,68     40,61 kk14 PB     41,14 kk14 PB     X     
P13 60 m
Tuuli: +0,6
1Terno NymanTerno Nyman (-10)KanksLei7.1.10 8,89PB
2Konsta HöysniemiKonsta Höysniemi (-11)KanksLei13.8.11 9,71SB
3Kaarlo HaapalaKaarlo Haapala (-11)KanksLei22.4.11 9,96PB
P13 600 m
1Konsta HöysniemiKonsta Höysniemi (-11)KanksLei13.8.112.14,62PB
2Emil BednarzEmil Bednarz (-11)KanksLei21.7.112.15,98SB
3Onni VaajasaariOnni Vaajasaari (-10)KanksLei2.4.102.23,22PB
P13 Kuula/SP
1Tuomas SaarijokiTuomas Saarijoki (-10)KanksLei17.7.1014,69PB kk13
  12,98 kk13 PB     13,38 kk13 PB     12,32     13,06     13,27     14,69 kk13 PB     
2Emil IsometsäEmil Isometsä (-11)KanksLei 15.3.117,81PB
  7,60 PB     7,38     X     X     X     7,81 PB     
3Emil BednarzEmil Bednarz (-11)KanksLei21.7.117,00PB
  6,77 PB     6,79 PB     6,47     6,75     7,00 PB     X     
P13 Keihäs/JT
1Terno NymanTerno Nyman (-10)KanksLei7.1.1030,44PB
  29,18 PB     25,16     29,58 PB     28,87     29,32     30,44 PB     
2Konsta HöysniemiKonsta Höysniemi (-11)KanksLei13.8.1122,13PB
  18,69 PB     12,00     12,48     22,13 PB     17,54     16,55     
3Veikka RehoVeikka Reho (-11)KanksLei9.6.1119,22PB
  19,22 PB     15,21     16,58     16,27     18,79     19,09     
4Emil IsometsäEmil Isometsä (-11)KanksLei 15.3.1115,43PB
  15,43 PB     14,16     X     13,03     P     P     
P11 60 m
Tuuli: +1,3
1Otto HietikkoOtto Hietikko (-12)KanksLei2.12.1210,66SB
2Lari LiljaLari Lilja (-12)KanksLei11.7.1211,45PB
P11 600 m
1Leo RätyLeo Räty (-14)KanksLei27.3.142.09,83PB
2Kacper BednarzKacper Bednarz (-14)KanksLei21.8.142.19,21PB
3Aaron VälimäkiAaron Välimäki (-13)KanksLei23.5.132.21,05PB
4Lari LiljaLari Lilja (-12)KanksLei11.7.122.34,60SB
P11 Kuula/SP
1Otto HietikkoOtto Hietikko (-12)KanksLei2.12.127,52PB
  X     6,98 PB     6,60     6,59     7,24 PB     7,52 PB     
2Aaron VälimäkiAaron Välimäki (-13)KanksLei23.5.135,54PB
  5,02 PB     5,17 PB     5,54 PB     4,95     4,88     5,09     
3Lari LiljaLari Lilja (-12)KanksLei11.7.125,32PB
  5,02 PB     4,99     5,32 PB     5,30     5,31     4,89     
P9 60 m
Tuuli: +1,1
1Leo RätyLeo Räty (-14)KanksLei27.3.14 9,75PB
2Lenni KoskinenLenni Koskinen (-14)KarvKi19.2.1410,15PB
3Kacper BednarzKacper Bednarz (-14)KanksLei21.8.1410,59PB
4Theodor TommilaTheodor Tommila (-15)KanksLei9.7.1512,02PB
5Niklas MarjamäkiNiklas Marjamäki (-16)KanksLei16.10.1612,54PB
6Robert KrupinovRobert Krupinov (-14)KanksLei14.1.1413,10PB
P9 Kuula/SP
1Lenni KoskinenLenni Koskinen (-14)KarvKi19.2.145,95PB
  4,65 SB     4,77 SB     4,61     4,85 SB     5,38 PB     5,95 PB     
2Kacper BednarzKacper Bednarz (-14)KanksLei21.8.145,77PB
  5,77 PB     5,01     4,90     4,10     4,63     5,05     
3Robert KrupinovRobert Krupinov (-14)KanksLei14.1.143,80PB
  2,66 PB     3,02 PB     2,72     2,68     3,80 PB     3,56     
Naiset
N Kuula/SP
1Roosa KukkumäkiRoosa Kukkumäki (-00)KanksLei20.4.005,47PB
  4,95 SB     5,28 PB     5,42 PB     5,35     5,25     5,47 PB     
N17 100 m
Tuuli: +0,4
1Peppi LehtinenPeppi Lehtinen (-07)KanksLei20.1.0713,87SB
2Emilia JalonenEmilia Jalonen (-06)KanksLei27.10.0614,16PB
3Diana LaineDiana Laine (-06)KanksLei28.12.0614,57PB
N17 200 m
Tuuli: –1,3
1Emilia JalonenEmilia Jalonen (-06)KanksLei27.10.0628,96PB
2Peppi LehtinenPeppi Lehtinen (-07)KanksLei20.1.0729,23PB
N17 Kuula/SP
1Elli IsometsäElli Isometsä (-07)KanksLei16.11.0710,46SB
  10,45 SB     X     X     X     X     10,46 SB     
2Ella YlikoskiElla Ylikoski (-09)UlvST17.5.099,33PB
  7,91 PB     8,92 PB     8,45     8,76     8,78     9,33 PB     
T15 100 m
1. erä
Tuuli: +0,4
1Maija JunnilaMaija Junnila (-08)KanksLei14.4.0813,97PB
2Ninni PajukoskiNinni Pajukoski (-08)KanksLei7.2.0814,32PB
3Aada AntilaAada Antila (-08)KanksLei5.8.0814,48PB
4Senja PakkanenSenja Pakkanen (-08)KanksLei23.4.0814,66PB
5Milla YlilammiMilla Ylilammi (-08)KanksLei9.3.0815,73SB
T15 200 m
Tuuli: +0,1
1Maija JunnilaMaija Junnila (-08)KanksLei14.4.0830,27SB
2Aada AntilaAada Antila (-08)KanksLei5.8.0831,70PB
T15 Keihäs/JT
1Ella YlikoskiElla Ylikoski (-09)UlvST17.5.0942,12PB
  37,40 PB     39,06 PB     42,12 PB     X     38,11     38,97     
2Maija JunnilaMaija Junnila (-08)KanksLei14.4.0818,82PB
  12,66 SB     14,23 SB     16,12 SB     18,82 PB     P     P     
3Senja PakkanenSenja Pakkanen (-08)KanksLei23.4.0815,70PB
  12,28 PB     15,03 PB     10,71     13,70     13,72     15,70 PB     
T13 60 m
Tuuli: +2,0
1Sofia LahdenperäSofia Lahdenperä (-10)PorinYU1.4.10 8,71PB
2Vilja RehoVilja Reho (-11)KanksLei9.6.11 9,11PB
3Eerika JuhantaloEerika Juhantalo (-11)KanksLei19.5.11 9,30PB
4Juulia HarjunenJuulia Harjunen (-11)KanksLei22.4.11 9,44PB
5Martta UusitaloMartta Uusitalo (-11)KanksLei2.1.11 9,70PB
6Aliisa RyynänenAliisa Ryynänen (-11)KanksLei25.11.1110,02SB
T13 600 m
1Sofia LahdenperäSofia Lahdenperä (-10)PorinYU1.4.102.01,51SB
2Vilja RehoVilja Reho (-11)KanksLei9.6.112.05,76PB
3Martta UusitaloMartta Uusitalo (-11)KanksLei2.1.112.11,64PB
4Eerika JuhantaloEerika Juhantalo (-11)KanksLei19.5.112.12,84PB
5Aliisa RyynänenAliisa Ryynänen (-11)KanksLei25.11.112.22,53PB
6Juulia HarjunenJuulia Harjunen (-11)KanksLei22.4.112.31,13PB
T13 Keihäs/JT
1Minttu HuhtalaMinttu Huhtala (-10)NoormNo5.10.1034,12PB
  32,12     32,98     30,86     32,48     32,10     34,12 PB     
2Iisa ÄpättiIisa Äpätti (-10)KanksLei4.3.1024,89PB
  21,77 PB     X     18,96     24,89 PB     17,53     19,26     
3Rosaliina NelimarkkaRosaliina Nelimarkka (-10)UlvST 16.12.1023,45SB
  20,82 SB     21,22 SB     18,56     X     23,45 SB     23,19     
4Martta UusitaloMartta Uusitalo (-11)KanksLei2.1.1120,08PB
  19,14 PB     19,53 PB     18,40     19,07     19,27     20,08 PB     
5Sofia LahdenperäSofia Lahdenperä (-10)PorinYU1.4.1019,84SB
  17,39 SB     18,25 SB     19,30 SB     19,84 SB     13,71     P     
T11 60 m
Tuuli: +0,6
1Ida JaakkolaIda Jaakkola (-12)KanksLei10.1.12 9,67PB
2Anette NelimarkkaAnette Nelimarkka (-12)UlvST7.2.12 9,68PB
3Kiia VanhalaKiia Vanhala (-12)PorinYU24.4.12 9,78PB
4Lotta HyttiLotta Hytti (-12)PorinYU25.2.12 9,78SB
5Jenna HautakorpiJenna Hautakorpi (-12)KarvKi22.2.1210,34SB
6Emilia KangasniemiEmilia Kangasniemi (-12)KanksLei22.9.1210,83PB
7Saga SivulaSaga Sivula (-13)KanksLei16.10.1312,54PB
8Josefiina SomelarJosefiina Somelar (-13)KanksLei24.10.1313,40SB
T11 600 m
1Lotta HyttiLotta Hytti (-12)PorinYU25.2.122.06,99SB
2Anette NelimarkkaAnette Nelimarkka (-12)UlvST7.2.122.15,58SB
3Kiia VanhalaKiia Vanhala (-12)PorinYU24.4.122.21,65PB
4Inna VaajasaariInna Vaajasaari (-14)KanksLei27.2.142.23,65PB
T11 Kuula/SP
1Jenna HautakorpiJenna Hautakorpi (-12)KarvKi22.2.129,97PB
  9,33 PB     9,87 PB     9,97 PB     9,67     9,68     9,67     
2Lotta HyttiLotta Hytti (-12)PorinYU25.2.127,85PB
  7,50 PB     7,85 PB     7,55     7,39     7,56     7,77     
3Kiia VanhalaKiia Vanhala (-12)PorinYU24.4.127,26PB
  6,30 SB     7,26 PB     7,23     6,84     6,82     6,99     
4Anette NelimarkkaAnette Nelimarkka (-12)UlvST7.2.127,09SB
  6,36 SB     7,07 SB     6,87     6,90     7,05     7,09 SB     
5Saga SivulaSaga Sivula (-13)KanksLei16.10.134,36PB
  X     3,80 PB     3,51     4,05 PB     4,15 PB     4,36 PB     
6Maija MäkinenMaija Mäkinen (-13)KanksLei1.8.134,30PB
  3,94 PB     4,11 PB     4,29 PB     4,30 PB     X     3,90     
7Josefiina SomelarJosefiina Somelar (-13)KanksLei24.10.134,29PB
  4,24 PB     4,11     3,98     4,29 PB     3,73     4,00     
T9 60 m
Tuuli: +1,6
1Melissa MäkinenMelissa Mäkinen (-14)PorinYU9.3.1410,50PB kk9
2Neea MarjamäkiNeea Marjamäki (-14)KanksLei21.11.1410,51PB
3Inna VaajasaariInna Vaajasaari (-14)KanksLei27.2.1410,74PB
4Linnea JussilaLinnea Jussila (-14)PorinYU13.12.1411,68PB
5Venla KootaVenla Koota (-14)KanksLei23.12.1411,98PB
T9 Kuula/SP
1Melissa MäkinenMelissa Mäkinen (-14)PorinYU9.3.145,10PB
  4,54 SB     4,01     4,59 SB     5,10 PB     4,45     4,82     
2Inna VaajasaariInna Vaajasaari (-14)KanksLei27.2.144,09PB
  4,09 PB     4,03     3,98     3,96     4,03     4,01     
3Linnea JussilaLinnea Jussila (-14)PorinYU13.12.143,98PB
  2,57 PB     3,09 PB     3,98 PB     2,84     3,07     3,20     
4Neea MarjamäkiNeea Marjamäki (-14)KanksLei21.11.143,69PB
  3,02 PB     3,60 PB     3,69 PB     3,58     3,17     3,44     
5Venla KootaVenla Koota (-14)KanksLei23.12.143,42PB
  3,42 PB     3,27     P     P     P     P     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat