TULOKSET: Pm-moukari, Nousiainen, Koljolan urheilukenttä, 21.5.2023


62 urheilijaa, 62 lajisuoritusta

Miehet
M Moukari/HT
1Elmeri EskolaElmeri Eskola (-02)SäkU30.10.0262,00PB
  X     60,55     62,00 PB     X     X     X     
2Oskari EskolaOskari Eskola (-98)SäkU24.2.9859,37SB
  57,25 SB     58,50 SB     X     X     X     59,37 SB     
M19 Moukari/HT
1Max LampinenMax Lampinen (-04)KU-5811.10.0473,95SB kk19 19-v. EM-raja
  71,06     72,41     73,95 kk19 SB     72,98     X     73,66     
2Juho SuominenJuho Suominen (-04)PiikkKe26.6.0460,81PB
  60,08 PB     60,81 PB     X     X     59,93     59,60     
M17 Moukari/HT
1Mico LampinenMico Lampinen (-06)KU-589.2.0670,98 EYOF-raja
  70,86     X     X     67,47     69,25     70,98     
2Artturi GauffinArtturi Gauffin (-06)KaarUra 30.5.0642,69SB
  42,69 SB     X     X     X     X     X     
P15 Moukari/HT
1Joonas HeinonenJoonas Heinonen (-08)UudKK10.7.0843,13SB
  X     39,11 SB     43,13 SB     X     X     41,69     
2Roope KirjavainenRoope Kirjavainen (-08)TuUL22.8.0843,07PB
  42,54 PB     41,79     X     X     42,20     43,07 PB     
3Eelis EskolaEelis Eskola (-08)NousSu 31.7.0835,74PB
  X     X     34,66 SB     X     X     35,74 PB     
P14 Moukari/HT
1Frans HeinonenFrans Heinonen (-09)UudKK 22.6.0928,45PB
  X     28,25 PB     X     26,49     28,34 PB     28,45 PB     
2Samuel HolmlundSamuel Holmlund (-09)NousSu9.7.0914,55PB
  12,06 PB     14,55 PB     14,07     12,23     14,35     13,45     
P13 Moukari/HT
1Akseli HeinoAkseli Heino (-10)VehmKi8.3.1035,51PB
  33,91 PB     30,73     34,65 PB     26,73     X     35,51 PB     
2Peetu TanhuanpääPeetu Tanhuanpää (-10)LaitJy24.2.1034,48PB
  30,40 SB     33,62 SB     31,24     X     34,48 PB     X     
3Lukas WahteristoLukas Wahteristo (-10)LittTU3.3.1024,85PB
  21,36 SB     23,31 PB     22,88     22,77     X     24,85 PB     
P12 Moukari/HT
1Patrik RantalaPatrik Rantala (-11)LittTU16.4.1120,95PB
  17,23 PB     X     X     19,02 PB     20,61 PB     20,95 PB     
2Santeri PasanenSanteri Pasanen (-11)TuUL8.3.1118,50PB
  18,36 PB     X     X     18,42 PB     18,50 PB     X     
P11 Moukari/HT
1Urho UschanowUrho Uschanow (-12)RaisKu22.12.1220,26PB
  20,26 PB     X     20,16     20,00     19,37     X     
2Topias SavolainenTopias Savolainen (-12)TuUL 3.3.1217,60PB
  14,42 SB     X     13,69     17,60 PB     17,06     17,09     
P10 Moukari/HT
1Sulo HeinonenSulo Heinonen (-13)UudKK22.10.1318,47PB
  17,93 PB     18,47 PB     X     X     17,12     16,48     
2Robert AlariRobert Alari (-13)PaimU17.10.1315,37PB
  13,92 PB     X     13,37     15,37 PB     14,71     15,37 =PB     
3Elmo VuohijokiElmo Vuohijoki (-13)MaarMa 17.10.1313,75SB
  X     X     12,42 SB     12,78 SB     13,33 SB     13,75 SB     
4Frans VirtalaFrans Virtala (-13)VehmKi24.12.1312,08SB
  X     X     X     11,54 SB     11,58 SB     12,08 SB     
P9 Moukari/HT
1Eino EskolaEino Eskola (-15)NousSu16.11.1510,92PB
  X     10,92 PB     X     7,33     X     8,56     
2Juho TättiläJuho Tättilä (-15)KalVa21.5.1510,21PB
  X     10,21 PB     8,39     8,17     X     X     
Naiset
N Moukari/HT
1Silja KosonenSilja Kosonen (-02)TuUL16.12.0272,56 22-v. EM-raja
  68,72     70,40     70,50     70,31     72,56     71,40     
2Emma PääkköEmma Pääkkö (-01)VahdTui20.5.0146,59
  46,54     X     X     44,41     46,59     X     
N19 Moukari/HT
1Ellen UschanowEllen Uschanow (-05)RaisKu30.5.0550,48SB
  49,86 SB     48,97     49,49     49,76     50,48 SB     49,32     
2Veera SantanenVeera Santanen (-05)RaisKu2.3.0543,45PB
  42,49 PB     41,82     41,97     43,45 PB     42,51     41,26     
3Jessi LopeJessi Lope (-05)NoormNo1.4.0534,30PB
  32,72 PB     34,30 PB     X     X     X     X     
N17 Moukari/HT
1Venla KärhäVenla Kärhä (-07)NoormNo20.3.0756,55SB
  X     53,30     52,37     X     56,55 SB     55,02     
2Maya-Maria HautalaMaya-Maria Hautala (-06)TuUL4.5.0656,43PB (17-v. ka 60.)
  55,75 PB     52,98     56,43 PB     56,30     X     53,98     
3Aada VuoriahoAada Vuoriaho (-06)LaitJy16.1.0656,04PB
  X     55,85 PB     55,05     X     56,04 PB     X     
4Pamela RantalaPamela Rantala (-06)LittTU25.5.0650,12SB
  45,94 SB     46,09 SB     50,12 SB     X     49,47     X     
T15 Moukari/HT
1Venla MannerVenla Manner (-08)TuUL30.5.0846,52PB
  X     46,43 PB     X     X     46,52 PB     X     
2Venla KatvesojaVenla Katvesoja (-08)VehmKi19.1.0840,08
  37,85     X     X     40,08     38,13     39,86     
3Miisa TuominenMiisa Tuominen (-08)VahdTui3.3.0839,57PB
  39,57 PB     X     X     X     X     X     
4Olivia SuutariOlivia Suutari (-08)KalVa21.10.0838,32PB
  X     34,16 SB     X     38,32 PB     34,47     37,59     
5Emma HellstenEmma Hellsten (-08)VahdTui4.12.0833,03PB
  33,03 PB     X     30,80     X     29,26     30,00     
6Iida LehtoIida Lehto (-08)TuUL20.4.0832,29SB
  X     32,29 SB     30,10     28,29     X     30,69     
T14 Moukari/HT
1Lumina UschanowLumina Uschanow (-09)RaisKu29.8.0942,71PB
  42,11 PB     41,35     42,71 PB     42,28     41,20     X     
2Nella LahtonenNella Lahtonen (-09)MynämI11.11.0937,09PB
  31,04 PB     32,78 PB     29,68     X     36,71 PB     37,09 PB     
3Fanny AlariFanny Alari (-09)PaimU21.2.0936,72
  36,72     33,78     X     34,93     X     X     
4Olivia LievonenOlivia Lievonen (-09)MaskKa 12.1.0923,45PB
  23,45 PB     23,02     X     22,00     22,08     X     
T13 Moukari/HT
1Emma TättiläEmma Tättilä (-10)KalVa8.3.1032,65PB
  X     32,65 PB     X     X     28,46     X     
2Senni HeinonenSenni Heinonen (-10)UudKK 3.12.1029,44SB
  X     29,44 SB     X     X     X     X     
T12 Moukari/HT
1Helka EkholmHelka Ekholm (-11)LiedPa13.5.1130,86
  29,92     30,53     30,86     28,78     X     30,16     
2Veera UussaariVeera Uussaari (-11)KalVa17.1.1129,08PB
  29,08 PB     27,50     29,01     X     27,69     X     
3Odelia SuutariOdelia Suutari (-11)KalVa9.3.1126,53PB
  26,53 PB     24,94     X     26,04     X     X     
4Hilda VuohijokiHilda Vuohijoki (-11)MaarMa15.9.1117,00PB
  15,30 SB     14,34     16,50 PB     17,00 PB     15,97     16,34     
5Janette VilenJanette Vilen (-11)NousSu1.4.1116,88PB
  X     11,53 PB     13,99 PB     14,90 PB     15,11 PB     16,88 PB     
T11 Moukari/HT
1Maria FuglebergMaria Fugleberg (-12)TuUL28.8.1220,60PB
  19,16 SB     20,60 PB     19,77     20,00     19,10     16,56     
2Elsa KatvesojaElsa Katvesoja (-12)VehmKi5.12.1219,02PB
  X     18,32 SB     X     18,44 SB     X     19,02 PB     
3Oona PaleniusOona Palenius (-12)MaarMa 8.12.1216,26PB
  13,68 SB     16,26 PB     14,67     15,01     12,77     15,21     
4Helga EskolaHelga Eskola (-12)NousSu 13.11.1216,13PB
  14,65 PB     15,49 PB     10,35     14,64     16,13 PB     16,10     
T10 Moukari/HT
1Mila-Maria HautalaMila-Maria Hautala (-13)TuUL26.2.1322,28PB kk10
  22,05 kk10 PB     20,63     19,05     20,53     22,28 kk10 PB     21,43     
2Sofie PalmrothSofie Palmroth (-13)LaitJy11.12.1312,93PB
  12,93 PB     X     X     X     12,09     12,93 =PB     
3Ella MarkuElla Marku (-13)YlänKi8.6.1310,68PB
  10,68 PB     10,29     8,00     9,22     9,07     X     
T9 Moukari/HT
1Alisa HeinoAlisa Heino (-14)VehmKi24.3.1412,42
  11,01     X     11,63     11,38     12,42     12,41     
2Jenna Tuuna-VäiskäJenna Tuuna-Väiskä (-14)KalVa26.12.1411,95PB
  11,40 PB     X     X     11,72 PB     8,62     11,95 PB     
3Aino PasanenAino Pasanen (-14)TuUL13.7.1410,78PB
  9,45 PB     10,78 PB     9,25     X     X     10,16     
4Sofia HolmlundSofia Holmlund (-14)NousSu24.12.149,48PB
  8,48 PB     X     9,48 PB     7,80     7,17     8,68     
5Veera MannerVeera Manner (-15)TuUL23.10.155,76PB
  5,76 PB     X     5,02     4,37     5,51     X     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Akaa: Toijala-hölkkä
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut