TULOKSET: ABC1-kilpailu, Mikkeli, Mikkelin urheilupuisto, 16.5.2023


76 urheilijaa, 146 lajisuoritusta

Miehet
M 100 m
Tuuli: –2,1
1Ville KyrönlahtiVille Kyrönlahti (-04)KangasnKa21.9.0411,5h
2Santeri MikkonenSanteri Mikkonen (-70)PieksVei1.3.7013,1h
M 800 m
1Eetu ValtolaEetu Valtola (-06)MikkKV10.5.062.00,80SB kk kk19 kk17
2Antti NisonenAntti Nisonen (-76)MikkKV14.8.762.18,3hSB
3Jukka TurunenJukka Turunen (-84)VaajKuo18.12.842.20,2hPB
4Vilho KunttuVilho Kunttu (-09)MikkKV25.10.092.43,1hPB kk14
5Aimo MäkinenAimo Mäkinen (-58)VaajKuo21.6.582.46,1hSB
M17 100 m
Tuuli: –2,1
1Leevi VarhomaaLeevi Varhomaa (-06)MikkKV22.5.0613,1h
2Nuutti KyllönenNuutti Kyllönen (-06)MikkKV26.9.0613,5h
3Valtteri KapiainenValtteri Kapiainen (-07)MikkKV1.12.0713,8h
P15 100 m
1. erä
Tuuli: –2,1
1Jooa KantanenJooa Kantanen (-09)MikkKV30.10.0914,1h
P13 60 m
Tuuli: –2,0
1Samu HäyrinenSamu Häyrinen (-10)MikkKV13.6.10 8,8h
2Lenni KastevaaraLenni Kastevaara (-11)MikkKV18.11.1110,7h
P13 1000 m
1Oliver ViitanenOliver Viitanen (-11)KerimU20.7.113.25,1hSB kk12
2Caius DufvaCaius Dufva (-10)KarhKa16.3.103.34,9hSB kk13
P13 Korkeus/HJ
1Oliver ViitanenOliver Viitanen (-11)KerimU20.7.111,33SB kk17 kk12
 1,20/O    1,25/O    1,30/XXO    1,33/XO kk17 kk12 SB    1,36/XXX     
2Lenni KastevaaraLenni Kastevaara (-11)MikkKV18.11.111,25SB
 1,10/O    1,15/O    1,20/XO    1,25/O SB    1,30/XXX     
P13 Pituus/LJ
1Lenni KastevaaraLenni Kastevaara (-11)MikkKV18.11.113,14 +4,5=PB kk12
  P     3,14/4.5 kk12     2,91/1.9 =PB     2,91/1.7 =PB     
P13 Keihäs/JT
1Oliver ViitanenOliver Viitanen (-11)KerimU20.7.1128,99
  25,77     28,99     X     28,90     
2Aapo SiiskonenAapo Siiskonen (-11)MikkKV24.11.1117,99SB
  17,90 SB     17,99 SB     X     17,41     
P11 1000 m
1Emil PuhakkaEmil Puhakka (-14)KarhKa7.5.143.32,3hSB kk9
2Väinö PynnönenVäinö Pynnönen (-13)KangasnKa11.4.133.48,9hSB kk10
3Mio MertalaMio Mertala (-14)KerimU11.4.143.51,7hPB
4Neo MertalaNeo Mertala (-15)KerimU25.3.154.35,5hPB
P11 Korkeus/HJ
1Väinö PynnönenVäinö Pynnönen (-13)KangasnKa11.4.131,00SB kk10
 0,80/O    0,85/O    0,90/O    0,95/O    1,00/O kk10 SB    1,05/XXX     
P11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Atte TaskinenAtte Taskinen (-12)MikkKV4.11.123,81 SB
  3,81 SB     3,72     3,72     3,80     
2Väinö PynnönenVäinö Pynnönen (-13)KangasnKa11.4.133,05 SB
  3,02 SB     2,77     2,92     3,05 SB     
P11 Keihäs/JT
1Väinö PynnönenVäinö Pynnönen (-13)KangasnKa11.4.1311,05PB kk10
  11,05 kk10 PB     10,31     7,45     8,07     
P9 40 m
1Daniel TurunenDaniel Turunen (-14)JorU28.10.14 7,4h
2Mio MertalaMio Mertala (-14)KerimU11.4.14 7,7h
3Topi KultimaTopi Kultima (-16)MikkKV16.6.16 8,4h
3Neo MertalaNeo Mertala (-15)KerimU25.3.15 8,4h
P9 Korkeus/HJ
1Neo MertalaNeo Mertala (-15)KerimU25.3.150,90PB kk9
 0,85/O    0,90/O kk9 PB    0,95/XXX     
P9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Daniel TurunenDaniel Turunen (-14)JorU28.10.142,88 SB kk9
  2,62 SB     2,77 SB     2,81 SB     2,88 kk9 SB     
P9 Keihäs/JT
1Daniel TurunenDaniel Turunen (-14)JorU28.10.149,81SB
  9,51 SB     8,02     9,81 SB     9,23     
M60 Kiekko/DT
1. ryhmä
1Esa DufvaEsa Dufva (-60)MikkKV26.6.6032,61
  X     31,46     32,61     30,63     30,41     X     
M55 Kiekko/DT
1. ryhmä
1Ilpo HaapeaIlpo Haapea (-66)MikkKV25.6.6636,28SB
  34,44 SB     36,16 SB     36,07     34,61     36,28 SB     35,43     
Naiset
N 100 m
1. erä
Tuuli: –1,0
1Annika HaverinenAnnika Haverinen (-99)KajKi21.11.9912,1h
2. erä
Tuuli: –1,0
1Emilia TuominenEmilia Tuominen (-97)HKV14.1.9713,4h
2Laura HuhtaLaura Huhta (-97)JyväskKU23.1.9713,7h
3Annika PöllänenAnnika Pöllänen (-91)SavonlRie22.1.9114,3h
4Eerika HakulinenEerika Hakulinen (-95)SavonlRie8.6.9515,0h
N 800 m
1Jenni KiviojaJenni Kivioja (-87)SiilPo30.6.872.16,8hSB
2Venla KapiainenVenla Kapiainen (-07)MikkKV1.12.072.29,9hSB
3Aava HyttiAava Hytti (-09)KarhKa28.8.092.36,4hPB kk14
N Kolmiloikka/TJ
1Lotta KirvesmiesLotta Kirvesmies (-95)MikkKV19.5.9512,42 +2,7
  12,07/1.5     X/0.0     X/0.0     12,42/2.7     12,27/0.1 =SB     X/0.0     
2Eerika HakulinenEerika Hakulinen (-95)SavonlRie8.6.959,52 +2,7
  9,28/2.3     9,14/2.7     9,15/2.2     8,84/2.1     9,22/1.1 =SB     9,52/2.7     
N Kiekko/DT
1Tuula SviiliTuula Sviili (-94)PuumVi28.2.9445,02SB
  X     X     45,02 SB     X     X     X     
2Veera KapiainenVeera Kapiainen (-05)MikkKV9.8.0532,70 epäv
  31,39     29,89     X     X     32,70     X     
N19 Kiekko/DT
1Tuuli KammonenTuuli Kammonen (-04)MikkKV 21.10.0434,45SB
  28,38 SB     30,47 SB     34,40 SB     33,47     34,45 SB     32,68     
2Veera KapiainenVeera Kapiainen (-05)MikkKV9.8.0534,07 epäv
  X     34,07     33,14     X     X     32,10     
N17 100 m
Tuuli: –1,0
1Venla KapiainenVenla Kapiainen (-07)MikkKV1.12.0715,0h
T15 100 m
Tuuli: –2,5
1Veera KortelainenVeera Kortelainen (-08)JorU5.4.0813,8h
T15 Kolmiloikka/TJ
1Veera KortelainenVeera Kortelainen (-08)JorU5.4.089,59 +4,6
  9,32/2.0 =PB     9,18/1.7     8,98/2.0     9,27/2.0     9,59/4.6     9,10/1.9     
2Vilja KuronenVilja Kuronen (-10)JorU25.3.108,43 +1,3SB
  8,21/1.2 SB     8,23/1.3 SB     8,18/3.5     8,30/2.6     8,43/1.3 SB     8,23/1.2     
T15 Kiekko/DT
1Sara EhrnroothSara Ehrnrooth (-08)SavonlRie7.7.0832,85SB
  X     32,85 SB     32,72     X     X     X     
2Elina NaumanenElina Naumanen (-08)JorU24.8.0832,53
  32,53     X     31,00     X     27,78     28,93     
T13 60 m
Tuuli: 0,0
1Helmi SiitonenHelmi Siitonen (-10)MikkKV20.8.10 8,7h
2Edla ValkeapääEdla Valkeapää (-11)LappUM14.5.11 8,9h
3Linda LaatikainenLinda Laatikainen (-10)MikkKV20.7.10 9,2h
3Jenni MikkonenJenni Mikkonen (-11)EspTa 19.5.11 9,2h
5Aino KopsaAino Kopsa (-11)LappUM15.6.11 9,5h
6Sandra IskariSandra Iskari (-10)JorU23.6.10 9,6h
7Ada PuhakkaAda Puhakka (-11)KarhKa18.5.1110,1h
8Iida RouvinenIida Rouvinen (-11)JorU16.9.1110,8h
T13 1000 m
1Janna TurunenJanna Turunen (-10)JorU22.10.103.22,8hSB kk13
2Kristiina Rinta-JaskariKristiina Rinta-Jaskari (-10)LappUM12.7.103.28,7hSB
3Laura SuutarinenLaura Suutarinen (-10)MikkKV 17.5.103.29,2hPB
4Jenni MikkonenJenni Mikkonen (-11)EspTa 19.5.113.39,2hPB kk12
T13 Korkeus/HJ
1Helmi SiitonenHelmi Siitonen (-10)MikkKV20.8.101,49SB kk19 kk17 kk13
 1,36/O    1,39/O    1,42/O    1,45/O    1,49/XXO kk19 kk17 kk13 SB    1,52/XXX     
2Linda LaatikainenLinda Laatikainen (-10)MikkKV20.7.101,39PB
 1,25/O    1,30/O    1,33/O    1,36/XXO    1,39/O PB    1,42/XXX     
3Jenni MikkonenJenni Mikkonen (-11)EspTa 19.5.111,30PB kk12
 1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/XO    1,30/O kk12 PB    1,33/XXX     
T13 Pituus/LJ
1Edla ValkeapääEdla Valkeapää (-11)LappUM14.5.114,42 +3,6=PB kk19 kk17 kk12
  X/4.1     4,26/4.5 kk12     4,42/3.6 kk19 kk17 kk12     4,15/1.6 =PB     
2Helmi SiitonenHelmi Siitonen (-10)MikkKV20.8.104,39 +3,7
  4,34/2.3     4,39/3.7     4,31/1.5 =SB     X/0.5     
3Laura SuutarinenLaura Suutarinen (-10)MikkKV 17.5.104,19 +1,1SB
  4,19/1.1 SB     4,12/4.8     3,92/2.3     3,64/3.6     
4Aino KopsaAino Kopsa (-11)LappUM15.6.114,01 +2,7PB
  3,92/2.7     3,79/2.5     3,70/2.8     4,01/2.7     
5Sandra IskariSandra Iskari (-10)JorU23.6.103,95 +3,3
  X/2.1     3,65/3.3     3,72/4.5     3,95/3.3     
6Jenni MikkonenJenni Mikkonen (-11)EspTa 19.5.113,66 +1,9PB
  3,66/1.9 PB     X/-0.2     3,34/2.0     3,59/3.7     
7Iida RouvinenIida Rouvinen (-11)JorU16.9.113,16 +3,1=PB
  P/3.1     3,16/3.1     2,99/3.4     3,08/1.6 =PB     
T13 Keihäs/JT
1Ada PuhakkaAda Puhakka (-11)KarhKa18.5.1132,93PB kk12
  X     30,64 kk12 PB     32,93 kk12 PB     27,56     
2Iisa LöyttyIisa Löytty (-10)MikkKV 9.2.1021,60PB
  17,91 SB     20,02 SB     20,49 SB     21,60 PB     
3Vilja KuronenVilja Kuronen (-10)JorU25.3.1019,97PB
  17,05 SB     18,56 PB     16,52     19,97 PB     
4Janna TurunenJanna Turunen (-10)JorU22.10.1018,52PB
  18,52 PB     X     12,21     16,20     
5Sandra IskariSandra Iskari (-10)JorU23.6.1017,58PB
  17,58 PB     14,36     15,95     X     
T11 60 m
1. erä
1Aava KärkkäinenAava Kärkkäinen (-12)JorU29.1.12 9,2h
2Emma SavolainenEmma Savolainen (-12)MikkKV2.5.12 9,3h
3Heta RäisänenHeta Räisänen (-13)JorU22.5.13 9,7h
4Iida IivanainenIida Iivanainen (-12)MikkKV11.4.1210,2h
2. erä
1Olivia KarhunenOlivia Karhunen (-12)LappUM 2.5.12 9,2h
2Verna KoivulaVerna Koivula (-12)LappUM22.7.12 9,4h
3Silja VauhkonenSilja Vauhkonen (-12)MikkKV22.4.12 9,8h
4Ella NeuvonenElla Neuvonen (-13)MikkKV24.1.1310,1h
5Alexandra NiemeläAlexandra Niemelä (-13)MikkKV6.1.1310,2h
T11 1000 m
1Emma SavolainenEmma Savolainen (-12)MikkKV2.5.123.50,0hPB kk11
2Alexandra NiemeläAlexandra Niemelä (-13)MikkKV6.1.133.54,3hPB kk10
3Ida ValtolaIda Valtola (-12)MikkKV6.5.123.57,6hSB
4Jasmi NupponenJasmi Nupponen (-14)KerimU1.6.144.12,5hPB kk9
5Heta RäisänenHeta Räisänen (-13)JorU22.5.134.13,1hSB
6Elsa KarttunenElsa Karttunen (-14)MikkKV9.9.144.34,2hPB
Ella NeuvonenElla Neuvonen (-13)MikkKV24.1.13DNF
T11 Korkeus/HJ
1Olivia KarhunenOlivia Karhunen (-12)LappUM 2.5.121,23PB kk11
 1,00/O    1,05/O    1,08/O    1,11/XO    1,14/O    1,17/XO    1,20/O    1,23/XO kk11 PB    1,25/XXX     
2Emma SavolainenEmma Savolainen (-12)MikkKV2.5.121,14PB
 0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,08/O    1,11/O    1,14/O PB    1,17/XXX     
3Ida ValtolaIda Valtola (-12)MikkKV6.5.121,11PB
 0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,08/XXO    1,11/XXO PB    1,14/XXX     
4Vuokko KuronenVuokko Kuronen (-13)JorU 12.6.131,05SB kk10
 0,85/O    1,05/XO kk10 SB    1,08/XXX     
5Ella NeuvonenElla Neuvonen (-13)MikkKV24.1.130,95PB
 0,85/O    0,90/XO    0,95/O PB    1,00/XXX     
T11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Olivia KarhunenOlivia Karhunen (-12)LappUM 2.5.123,94 PB
  3,75 SB     3,66     3,94 PB     3,87     
2Verna KoivulaVerna Koivula (-12)LappUM22.7.123,79 SB
  3,62 SB     3,70 SB     3,53     3,79 SB     
3Emma SavolainenEmma Savolainen (-12)MikkKV2.5.123,72 SB
  3,57 SB     3,72 SB     3,59     3,71     
4Aava KärkkäinenAava Kärkkäinen (-12)JorU29.1.123,65 SB
  3,65 SB     3,55     3,45     3,49     
5Ella NeuvonenElla Neuvonen (-13)MikkKV24.1.133,37 SB
  3,30 SB     3,37 SB     3,25     3,25     
6Silja VauhkonenSilja Vauhkonen (-12)MikkKV22.4.123,35 SB
  3,31 SB     3,33 SB     3,27     3,35 SB     
7Netta TurunenNetta Turunen (-12)JorU18.6.123,24 PB
  3,24 PB     3,20     2,94     3,19     
8Heta RäisänenHeta Räisänen (-13)JorU22.5.133,11 SB
  3,11 SB     P     3,03     3,09     
9Minja MäkeläMinja Mäkelä (-13)MikkKV16.2.133,10 SB
  3,10 SB     3,04     P     P     
10Vuokko KuronenVuokko Kuronen (-13)JorU 12.6.132,98 SB
  2,86 SB     2,63     2,98 SB     2,93     
11Iida IivanainenIida Iivanainen (-12)MikkKV11.4.122,88 PB
  2,70 PB     2,88 PB     2,82     2,50     
T11 Keihäs/JT
1Olivia KarhunenOlivia Karhunen (-12)LappUM 2.5.1222,78
  22,41     21,92     22,26     22,78     
2Netta TurunenNetta Turunen (-12)JorU18.6.1216,71PB
  15,87 PB     13,50     16,20 PB     16,71 PB     
3Verna KoivulaVerna Koivula (-12)LappUM22.7.1216,48PB
  15,86 PB     15,40     15,15     16,48 PB     
4Heta RäisänenHeta Räisänen (-13)JorU22.5.1315,22PB kk10
  15,22 kk10 PB     14,98     13,27     10,46     
5Minja MäkeläMinja Mäkelä (-13)MikkKV16.2.1312,08PB
  12,08 PB     11,34     10,19     10,51     
T9 40 m
1Noora PitkänenNoora Pitkänen (-14)SavitU5.9.14NT
2Vieno KukkamoVieno Kukkamo (-14)MikkKV17.7.14NT
3Elsa KarttunenElsa Karttunen (-14)MikkKV9.9.14NT
4Enni IkonenEnni Ikonen (-14)JorU20.5.14NT
5Milla KoivulaMilla Koivula (-15)LappUM30.6.15NT
T9 Korkeus/HJ
1Jasmi NupponenJasmi Nupponen (-14)KerimU1.6.140,95PB kk9
 0,90/XO    0,95/O kk9 PB    1,00/XXX     
T9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Noora PitkänenNoora Pitkänen (-14)SavitU5.9.143,72 PB kk9
  3,65 kk9 PB     3,46     3,70 kk9 PB     3,72 kk9 PB     
2Vieno KukkamoVieno Kukkamo (-14)MikkKV17.7.143,12 PB
  2,80 SB     2,81 SB     2,92 PB     3,12 PB     
3Silja NatunenSilja Natunen (-14)JorU23.5.143,04 =PB
  2,57 SB     2,73 SB     2,85 SB     3,04 =PB     
4Hilda ValkeapääHilda Valkeapää (-14)LappUM9.4.143,02 SB
  2,85 SB     P     2,78     3,02 SB     
5Enni IkonenEnni Ikonen (-14)JorU20.5.142,90 PB
  P     2,75 SB     2,79 SB     2,90 PB     
6Jasmi NupponenJasmi Nupponen (-14)KerimU1.6.142,82 SB
  2,75 SB     2,69     2,32     2,82 SB     
7Milla KoivulaMilla Koivula (-15)LappUM30.6.152,64 PB
  2,49 PB     2,64 PB     2,64 =PB     2,22     
T9 Keihäs/JT
1Enni IkonenEnni Ikonen (-14)JorU20.5.1412,48PB kk9
  12,36 kk9 PB     11,59     12,48 kk9 PB     9,54     
2Milla KoivulaMilla Koivula (-15)LappUM30.6.158,57PB
  6,98 PB     6,78     8,57 PB     8,57 =PB     
3Silja NatunenSilja Natunen (-14)JorU23.5.145,48SB
  3,84 SB     3,65     4,33 SB     5,48 SB     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
22.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 1 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3
4.2.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 2
3.2.2024 Pajulahti: Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat
3.2.2024 Kajaani: Pk. kilpailut
3.2.2024 Helsinki: Helsyhallikilpailut 2
3.2.2024 Jyväskylä: Hipposhallikilpailut 2
3.2.2024 Turku: Kupittaan kisat
3.2.2024 Rovaniemi: Tunturihallikilpailut
31.1.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
27.1.2024 Ii: Testijuoksusarja 5
27.1.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
29.1.2024 Kokkola: Hallikisat
28.1.2024 Kuortane: Seiväskilpailu
28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
27.–28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
28.1.2024 Hyvinkää: Hallihypyt
28.1.2024 Oulu: Pm- hallikilpailut
28.1.2024 Lahti: Pikajuoksucup 2
28.1.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 1