TULOKSET: Seuraottelu, Jyväskylä, Harjun stadion, 18.5.2023


169 urheilijaa, 149 lajisuoritusta

JyväskKU 58, EspTa 41, SeinäjsU 24

Miehet
M17 800 m
1Mikaïl UusipereMikaïl Uusipere (-06)EspTa27.3.062.09,35SB
2Martin NowakMartin Nowak GER2.12,91 uk
3Georg FabianGeorg Fabian GER2.13,29 uk
4Eelis LaaksoEelis Laakso (-06)EspTa8.2.062.21,20PB
M17 Pituus/LJ
1Franz HeimbachFranz Heimbach GER5,58 +2,6 uk
  5,31/0.3 =PB     5,53/3.3     5,39/2.1     5,58/2.6     
2Friedrich LindigFriedrich Lindig GER5,54 +2,9 uk
  5,45/1.8 =PB     5,54/2.9     5,43/1.0     5,49/2.8     
Bastian ZacherBastian Zacher GER5,70 +1,8 uk kilp. ulkop.
  5,67/1.3 PB     X     5,26/0.5     5,70/1.8 PB     
Robert PeterRobert Peter GER4,72 +1,9 uk kilp. ulkop.
  X     P     4,72/1.9 PB     X     
M17 4x300 m
1Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU2.32,39
 Lauri Takala 06, Veikka Ylihärsilä 06, Joni Haapamäki 07, Oliver Metsälä 06 
2Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa2.44,42
 Luka Kaseva 06, Tarmo Aapro 07, Eelis Laakso 06, Joa Järvenkylä 06 
3Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU2.49,47
 Valtteri Kinnunen 07, Vilho Ketonen 07, Konsta Vuorela 07, Oskari Heinonen 09 
M17 4x100 m aidat
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU58,13
 Tommi Järvenpää 06, Juuso Tapanila 07, Vilho Ketonen 07, Joona Viitala 08 
P15 Pituus/LJ
1Joona ViitalaJoona Viitala (-08)JyväskKU24.3.085,56 +1,8PB kk15
  5,52/1.8 =kk15 PB     5,56/1.8 kk15 PB     P     P     P     P     
2Veikko ValovirtaVeikko Valovirta (-08)EspTa21.6.085,26 –0,3PB
  5,26/-0.3 PB     5,24/2.4     P     P     P     P     
3Jussi NergJussi Nerg (-09)JyväskKU30.3.094,87 +1,8SB kk14
  4,87/1.8 kk14 SB     4,50/1.4     P     P     P     P     
4Julius AuvinenJulius Auvinen (-09)JyväskKU29.10.094,57 +2,5
  4,22/1.1 =SB     4,57/2.5     P     P     P     P     
5Jimi JämsenJimi Jämsen (-09)JyväskKU25.8.093,48 +2,7
  3,39/-0.5 =PB     3,48/2.7     P     P     P     P     
P15 4x100 m
1Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa49,84
 Veikko Valovirta 08, August Mikkola 08, Luka Kielinen 09, Teodor Veselinovic 08 
2Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU51,15
 Julius Auvinen 09, Joona Viitala 08, Joonatan Kulmala 09, Olli Huttunen 08 
3Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU57,63
 Kasperi Möttönen 10, Joel Laurinmaa 09, Jimi Jämsen 09, Oskari Heinonen 09 
4Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU58,51
 Eetu Keto-Tokoi 09, Jussi Nerg 09, Miro Viitala 09, Akseli Kalliokoski 09 
Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsUDQ
 Matias Keltto 06, Lauri Takala 06, Oliver Metsälä 06, Joni Haapamäki 07 
P15 4x80 m aidat
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU52,03
 Jussi Nerg 09, Olli Huttunen 08, Joonatan Kulmala 09, Julius Auvinen 09 
2Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU59,79
 Eetu Keto-Tokoi 09, Akseli Kalliokoski 09, Oskari Heinonen 09, Jimi Jämsen 09 
P13 800 m
1Eemeli SuutariEemeli Suutari (-10)JyväskKU19.1.102.22,21PB
2Abdullah AydinAbdullah Aydin (-10)JyväskKU18.4.102.37,46PB
3Jesse LaurinmaaJesse Laurinmaa (-11)JyväskKU22.3.112.43,56PB
4Lauri VainioLauri Vainio (-13)JyväskKU15.6.133.07,56SB kk10
P13 Keihäs/JT
1Paavo HämäläinenPaavo Hämäläinen (-11)JyväskKU28.12.1134,15SB
  29,97 SB     31,63 SB     32,30 SB     34,15 SB     
2Arn PitkänenArn Pitkänen (-12)EspTa3.10.1233,70PB kk11
  X     26,57 kk11 SB     33,19 kk11 PB     33,70 kk11 PB     
3Tapio JallinojaTapio Jallinoja (-10)EspTa13.4.1032,11PB
  32,11 PB     27,40     25,80     30,12     
4Sebastian SappinenSebastian Sappinen (-11)EspTa25.7.1131,00PB
  X     28,39 PB     31,00 PB     29,48     
5Samuli KihlmanSamuli Kihlman (-10)JyväskKU1.7.1028,64PB
  27,53 SB     21,95     27,28     28,64 PB     
6Kasperi MöttönenKasperi Möttönen (-10)JyväskKU11.4.1028,33SB
  X     28,33 SB     X     X     
7Peetu KahilainenPeetu Kahilainen (-13)JyväskKU17.2.1326,44SB kk10
  25,95 kk10 SB     24,27     26,44 kk10 SB     26,29     
8Elias TiisanojaElias Tiisanoja (-11)JyväskKU12.7.1118,39SB
  16,58 SB     16,28     17,59 SB     18,39 SB     
9Lauri VainioLauri Vainio (-13)JyväskKU15.6.1311,66SB
  11,66 SB     10,53     11,63     10,34     
P13 4x100 m
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU52,62
 Eemeli Suutari 10, Abdullah Aydin 10, Jiri Hokkanen 10, Niilo Palanne 11 
2Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa56,68
 Vilho Partala 12, Sebastian Sappinen 11, Riku Säilynoja 12, Miko Sohlo 11 
3Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU58,31
 Jesse Laurinmaa 11, Aapo Simo 11, Konsta Pulkkinen 11, Juho Suonsaari 10 
4Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU66,47
 Akseli Yrjönsuuri 11, Otso Meriläinen 11, Tuomas Tillgren 11, Veikko Alonen 10 
P13 4x60 m aidat
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU46,08
 Jesse Laurinmaa 11, Niilo Palanne 11, Paavo Hämäläinen 11, Veikko Alonen 10 
Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKUDQ
 Jiri Hokkanen 10, Kasperi Möttönen 10, Eemeli Suutari 10, Abdullah Aydin 10 
M30 800 m
Robert PeterRobert Peter GER2.23,60 uk kilp. ulkop.
M30 Keihäs/JT
1Tuomas SolismaaTuomas Solismaa (-79)JyväskKU11.6.7941,33
  39,54     41,33     37,68     39,90     39,98     40,59     
2Johannes HyvärinenJohannes Hyvärinen (-92)JyväskKU5.6.9228,66PB
  26,43 PB     24,60     28,36 PB     27,71     28,66 PB     26,25     
Leon MartensLeon Martens GER40,67 uk kilp. ulkop.
  37,22     37,84     39,63     37,84     40,67     X     
Friedrich LindigFriedrich Lindig GER38,99 uk kilp. ulkop.
  38,99     32,45     34,44     X     35,31     35,77     
Franz HeimbachFranz Heimbach GER31,42 uk kilp. ulkop.
  31,42     29,71     X     28,41     30,03     30,29     
Robert PeterRobert Peter GER15,59 uk kilp. ulkop.
  15,59     P     P     P     P     P     
Naiset
N17 800 m
1Nanna SohloNanna Sohlo (-07)EspTa 2.11.072.38,57PB
2Nia KellasNia Kellas (-06)EspTa13.3.062.40,43SB
3Nora QuinqueNora Quinque GER2.54,71 uk
Mathilda NowakMathilda Nowak GER2.55,77 uk kilp. ulkop.
N17 Pituus/LJ
1Kaisa KivinenKaisa Kivinen (-06)EspTa19.1.064,73 +3,4
  4,65/1.0 =SB     X     X     4,73/3.4     
2Iida RautioIida Rautio (-06)EspTa30.12.064,59 +2,8
  4,37/3.2     4,24/2.3     4,53/2.2     4,59/2.8     
3Maxima GeffarthMaxima Geffarth GER3,63 +1,7 uk
  3,63/1.7 PB     3,56/1.4     3,15/-1.6     X     
4Stella MeinertStella Meinert GER3,57 +3,1 uk
  3,39/2.8     X     3,57/3.1     3,48/0.7 =PB     
5Nora QuinqueNora Quinque GER3,52 +1,8 uk
  3,51/1.4 PB     3,12/2.6     3,52/1.8 PB     3,49/2.2     
Josefine BöhmeJosefine Böhme GER4,67 +3,3 uk kilp. ulkop.
  4,33/1.5 PB     4,67/3.3     X     4,26/2.2     
Betti HerrmannBetti Herrmann GER4,42 +2,8 uk kilp. ulkop.
  X     4,18/2.4     4,42/2.8     X     
Mathilda NowakMathilda Nowak GER3,96 +1,6 uk kilp. ulkop.
  3,96/1.6 PB     3,91/2.4     X     2,39/1.5     
Hanna LauderHanna Lauder GER3,90 +1,0 uk kilp. ulkop.
  3,90/1.0 PB     3,83/1.2     3,75/2.0     3,74/3.0     
N17 4x300 m
1Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU2.56,43
 Ella Huuskonen 06, Kiia Perttula 06, Matilda Koivisto 08, Amelie Koivuluoma 07 
2Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa3.00,99
 Elli Rantala 06, Nanna Sohlo 07, Kaisa Kivinen 06, Matilda Lahti 07 
3Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU3.01,75
 Pirkko Järvikylä 06, Olivia Puranen 08, Venla Salminen 09, Aada Aarnio 06 
4Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU3.08,77
 Anniina Latva-Kivistö 08, Helmi Jaskari 09, Matilda Hakala 08, Iida Vainionpää 07 
N17 4x100 m aidat
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU62,47
 Sofia Sauvala 08, Aada Aarnio 06, Pirkko Järvikylä 06, Eevi Ylitalo 06 
2Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa63,96
 Elli Rantala 06, Kaisa Kivinen 06, Sara Forsström 06, Emilia Chandras 06 
T15 800 m
1Klaara MertsaloKlaara Mertsalo (-08)EspTa27.11.082.34,15PB
2Peppi SahavirtaPeppi Sahavirta (-09)JyväskKU16.3.092.39,75PB
3Isabelle FrauendorfIsabelle Frauendorf GER2.42,97 uk
4Nike VordermarkNike Vordermark GER2.48,07 uk
5Kira WilleKira Wille GER2.50,29 uk
6Eeva AlonenEeva Alonen (-08)JyväskKU28.2.082.52,67PB
7Sally HornSally Horn GER3.02,47 uk
8Ella RoimelaElla Roimela (-09)JyväskKU1.11.093.04,89PB
9Ida KronholmIda Kronholm (-08)EspTa19.7.083.05,21PB
Annabel FreydankAnnabel Freydank GERDNF uk
T15 Pituus/LJ
1Alina PenttiAlina Pentti (-08)JyväskKU9.10.084,78 +2,0SB
  4,78/2.0 SB     P     P     4,18/0.6     P     P     
2Hilla SeppänenHilla Seppänen (-08)JyväskKU8.8.084,34 +3,5
  3,99/2.0 =SB     4,12/3.3     4,34/3.5     4,17/3.3     P     P     
3Erika ParkkonenErika Parkkonen (-08)JyväskKU31.7.084,30 +1,7SB
  4,30/1.7 SB     P     3,06/4.8     P     P     P     
4Eeva AlonenEeva Alonen (-08)JyväskKU28.2.084,24 +0,8PB
  4,24/0.8 PB     4,07/1.6     P     3,93/2.8     P     P     
5Ella RoimelaElla Roimela (-09)JyväskKU1.11.094,20 +3,4
  4,02/0.6 =PB     3,07/0.8     3,69/1.2     4,20/3.4     P     P     
6Sally HornSally Horn GER4,11 +2,9 uk
  X     3,56/2.2     3,45/5.4     4,11/2.9     P     P     
7Annabel FreydankAnnabel Freydank GER4,05 +2,7 uk
  3,32/0.5     3,69/-0.5 =PB     4,05/2.7     X     P     P     
8Mary MehinenMary Mehinen (-08)JyväskKU26.3.084,00 +0,6SB
  4,00/0.6 SB     X     X/0.0     X     P     P     
9Kira WilleKira Wille GER3,99 +1,2 uk
  3,88/1.1 PB     3,86/1.9     3,99/1.2 PB     3,93/1.9     P     P     
10Nike VordermarkNike Vordermark GER3,65 +0,6 uk
  3,65/0.6 PB     3,59/2.2     3,57/2.5     3,62/2.8     P     P     
11Isabelle FrauendorfIsabelle Frauendorf GER3,64 +1,2 uk
  3,64/1.2 PB     3,46/1.3     3,44/-1.4     3,42/3.8     P     P     
12Carolin FrankeCarolin Franke GER3,62 +3,4 uk
  3,58/0.9 =PB     3,60/2.2     3,52/0.8     3,62/3.4     P     P     
T15 4x100 m
1. erä
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU54,86
 Hilla Seppänen 08, Mary Mehinen 08, Fiona Saarukka 08, Netta Postila 08 
2Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU55,99
 Peppi Sahavirta 09, Lucinda Smith 09, Venla Salminen 09, Anna Njie 09 
3Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU62,20
 Fanni Virtanen 11, Ninni-Maria Ylönen 11, Lila-Sofi Lindgren 11, Pinja Vienola 12 
Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU56,51 uk kilp. ulkop.
 Enni Mustaparta 09, Ella Roimela 09, Aino Ikonen 09, Isabelle Frauendorf  
2. erä
1Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa50,62
 Camilla Junes 08, Lena Liimatainen 08, Tara Sohlo 08, Daniela Kahugu 08 
2Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU51,98
 Jade Kinnunen 08, Alina Pentti 08, Sofia Sauvala 08, Essi Suni 08 
3Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU53,16
 Mimmi Raninen 08, Matilda Koivisto 08, Anniina Latva-Kivistö 08, Helmi Jaskari 09 
4Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU53,65
 Erika Parkkonen 08, Jenny Grönholm 08, Eeva Alonen 08, Olivia Puranen 08 
5Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa54,08
 Alison Aromäki 08, Olivia Rautiainen 08, Elle Saari 08, Isabella Tuulari 09 
Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsUDQ
 Kiia Perttula 06, Iida Vainionpää 07, Anna-Julia Haapamatti 09, Ella Huuskonen 06 
T15 4x80 m aidat
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU50,02
 Essi Suni 08, Erika Parkkonen 08, Jade Kinnunen 08, Jenny Grönholm 08 
2Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa50,12
 Elle Saari 08, Isabella Tuulari 09, Tara Sohlo 08, Olivia Rautiainen 08 
3Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU55,55
 Eeva Alonen 08, Hilla Seppänen 08, Alina Pentti 08, Venla Salminen 09 
4Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU59,64
 Lucinda Smith 09, Mary Mehinen 08, Enni Mustaparta 09, Ella Roimela 09 
T13 800 m
1Anna RistimäkiAnna Ristimäki (-10)EspTa15.1.102.45,51SB
2Siiri MustalahtiSiiri Mustalahti (-12)SeinäjsU7.4.122.47,80PB kk11
3Aada SuutariAada Suutari (-12)JyväskKU23.4.122.48,88PB
4Saara JärvinenSaara Järvinen (-11)JyväskKU24.12.112.56,07SB
5Pilvi KoukkariPilvi Koukkari (-10)SeinäjsU14.10.102.57,16PB
T13 Keihäs/JT
1Pinja VienolaPinja Vienola (-12)JyväskKU9.5.1231,08PB kk11
  26,37 kk11 SB     30,03 kk11 PB     28,35     31,08 kk11 PB     
2Oona VanhanenOona Vanhanen (-11)EspTa 12.8.1131,03SB
  30,34 SB     31,03 SB     29,11     29,30     
3Venla VienolaVenla Vienola (-10)JyväskKU22.3.1029,36SB
  24,57 SB     25,83 SB     29,36 SB     X     
4Emma KimpimäkiEmma Kimpimäki (-10)EspTa 19.6.1027,94PB
  27,94 PB     27,15     X     25,74     
5Saana KasariSaana Kasari (-10)SeinäjsU3.2.1027,60PB
  26,67 SB     24,43     27,60 PB     25,36     
6Viivi MäntymäkiViivi Mäntymäki (-10)SeinäjsU1.5.1027,55SB
  26,27 SB     X     27,55 SB     27,32     
7Mariana Asikainen MuñozMariana Asikainen Muñoz (-10)EspTa1.2.1024,58SB
  X     24,58 SB     22,48     X     
8Adeleine MattilaAdeleine Mattila (-10)JyväskKU24.1.1019,18PB
  15,57 PB     19,18 PB     18,51     16,69     
9Saara JärvinenSaara Järvinen (-11)JyväskKU24.12.1118,45PB
  18,45 PB     11,04     9,48     15,56     
10Saaga LampiSaaga Lampi (-11)EspTa 9.2.1115,82PB
  12,73 SB     15,82 PB     14,22     14,48     
11Sofia ReunanenSofia Reunanen (-10)EspTa19.3.1012,99PB
  12,99 PB     10,99     10,84     9,45     
T13 4x100 m
1Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa53,66
 Mila Sohlo 11, Saaga Lampi 11, Veera Niska 10, Olivia Kirjonen 10 
2Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU56,55
 Kiira Kahilainen 10, Alisa Pirttiniemi 10, Jasmin Kinnunen 10, Sofi Olokainen 10 
3Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU57,03
 Vieno Mäkinen 12, Sara Vakkila 10, Saana Kasari 10, Pilvi Koukkari 10 
4Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU60,29
 Anni Sahindal 10, Kaisa Tonteri 10, Maisa Penttinen 11, Sofia Munnukka 10 
5Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU60,30
 Iisa Ståhl 11, Ida Berg 10, Adeleine Mattila 10, Hanna Herranen 11 
Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU58,35 kilp. ulkop.
 Siiri Mustalahti 12, Sofia Koski 11, Viivi Mäntymäki 10, Mette Pakkala 10 
Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKUDQ
 Vilma Huokonen 10, Saimi Muhonen 10, Ida Vuorela 10, Hertta Tikka 10 
T13 4x60 m aidat
1. erä
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU53,13
 Ninni-Maria Ylönen 11, Adeleine Mattila 10, Hanna Herranen 11, Ida Berg 10 
2. erä
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU43,15
 Saimi Muhonen 10, Hertta Tikka 10, Kiira Kahilainen 10, Jasmin Kinnunen 10 
2Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU43,64
 Viivi Mäntymäki 10, Sofia Koski 11, Sara Vakkila 10, Saana Kasari 10 
3Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU48,66
 Sofia Munnukka 10, Kaisa Tonteri 10, Maisa Penttinen 11, Alisa Pirttiniemi 10 
Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTaDQ
 Isla Kimpimäki 10, Saaga Lampi 11, Veera Niska 10, Olivia Kirjonen 10 
N30 Keihäs/JT
1Virpi KämäräinenVirpi Kämäräinen (-77)JyväskKU3.1.7722,05SB
  22,05 SB     17,72     X     17,76     16,66     18,57     
Josefine BöhmeJosefine Böhme GER28,22 uk kilp. ulkop.
  X     28,22 PB     23,61     24,73     22,97     
Betti HerrmannBetti Herrmann GER24,02 uk kilp. ulkop.
  23,80 PB     22,90     22,99     23,79     24,02 PB     21,26     
Mathilda NowakMathilda Nowak GER23,51 uk kilp. ulkop.
  23,51 PB     17,22     19,35     19,27     17,33     22,97     
Hanna LauderHanna Lauder GER22,41 uk kilp. ulkop.
  21,38 PB     22,41 PB     21,70     20,98     20,55     19,37     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat