TULOKSET: Pentin pinkaisu, Jyväskylä, Harjun stadion, 29.4.2023


33 urheilijaa, 33 lajisuoritusta

Miehet
M 10 km tiejuoksu/RR
1Antti IhamäkiAntti Ihamäki (-97)AlajA2.2.9730.50PB (ka 54.)
2Walte HautalaWalte Hautala (-01)LahdA1.12.0132.37PB
3Heikki HakkarainenHeikki Hakkarainen (-86)HippMK2.3.8632.45PB
4Antti HyttinenAntti Hyttinen (-83)VaajKuo28.7.8333.13SB
5Miika TakalaMiika Takala (-78)JyväskKU4.7.7835.12SB
6Kai HintikkaKai Hintikka (-95)HippMK27.1.9537.18PB
7Lauri FriariLauri Friari (-66)MikkKV29.4.6637.36SB
8Heikki SaloHeikki Salo (-86)VaajKuo22.3.8638.15SB
9Petteri AhonenPetteri Ahonen (-78)VaajKuo1.1.7839.00SB
10Mikael KoskinenMikael Koskinen (-82)VirtU22.12.8239.19
11Tarmo HyttinenTarmo Hyttinen (-67)KoivKi3.11.6739.31SB
12Harri HokkanenHarri Hokkanen (-68)HippMK9.12.6839.41SB
13Eetu SalonenEetu Salonen VihtavPa40.02PB
14Timo EskonenTimo Eskonen (-85)HippMK25.9.8540.12PB
15Jani LaitinenJani Laitinen (-81)(Laukaa)19.9.8140.29PB
17Arto PasanenArto Pasanen (-68)HippMK30.11.6842.04SB
18Timo AlanneTimo Alanne (-72)MikkKV22.9.7242.06PB
19Timo KolkkavaTimo Kolkkava (-67)VaajKuo11.1.6742.08SB
20Thomas LeducqThomas Leducq -43.27 uk
21Ismo PaukkuIsmo Paukku (-58)VihtavPa9.11.5843.40SB
23Tero MähönenTero Mähönen (-68)HippMK7.4.6843.44SB
25Juha MustonenJuha Mustonen (-70)HippMK13.4.7045.07PB
29Kai RasmusKai Rasmus (-74)JyväskKU 8.12.7447.03PB
30Markku MarjakaartoMarkku Marjakaarto (-72)VaajKuo1.4.7247.12PB
Naiset
N 10 km tiejuoksu/RR
1Laura ManninenLaura Manninen (-73)KU-5818.4.7336.52SB
2Ulla VirtanenUlla Virtanen (-82)JyväskKU27.4.8237.25SB
3Tiina AlhonenTiina Alhonen (-80)VaajKuo14.9.8037.39=PB
4Maisa TuliniemiMaisa Tuliniemi (-96)TriSuomi1.2.9640.04PB
5Katja JärveläKatja Järvelä (-72)JyväskKU14.12.7240.25
6Mila KoljonenMila Koljonen (-91)LahdA26.10.9140.28SB
7Heli Sampolahti-HänninenHeli Sampolahti-Hänninen (-88)HippMK17.7.8841.50SB
8Kirsti HietaojaKirsti Hietaoja (-87)HippMK16.4.8742.02SB
9Laura KupariLaura Kupari (-85)(Kuopio)24.6.8545.33PB

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
22.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 1 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3
4.2.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 2
3.2.2024 Pajulahti: Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat
3.2.2024 Kajaani: Pk. kilpailut
3.2.2024 Helsinki: Helsyhallikilpailut 2
3.2.2024 Jyväskylä: Hipposhallikilpailut 2
3.2.2024 Turku: Kupittaan kisat
3.2.2024 Rovaniemi: Tunturihallikilpailut
31.1.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
27.1.2024 Ii: Testijuoksusarja 5
27.1.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
29.1.2024 Kokkola: Hallikisat
28.1.2024 Kuortane: Seiväskilpailu
28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
27.–28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
28.1.2024 Hyvinkää: Hallihypyt
28.1.2024 Oulu: Pm- hallikilpailut
28.1.2024 Lahti: Pikajuoksucup 2
28.1.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 1