TULOKSET: SM-maantiejuoksut, Pyhtää, Kikronkylän urheilukenttä, 15.4.2023


110 urheilijaa, 110 lajisuoritusta

Miehet
M Puolimaraton/Halfmarathon
1Hannu GranbergHannu Granberg (-90)LahdA2.2.901.06.31PB (ka 67.)
2Antti IhamäkiAntti Ihamäki (-97)AlajA2.2.971.06.37SB
3Leevi KeronenLeevi Keronen (-00)LempKiYU14.11.001.06.46PB (ka 83.)
4Antti-Pekka NiinistöAntti-Pekka Niinistö (-90)LahdA2.7.901.06.52PB (ka 87.)
5Juho YlinenJuho Ylinen (-97)JyväskKU28.10.971.06.58PB (ka 95.)
6Niklas WihlmanNiklas Wihlman (-85)TuUL5.3.851.07.17SB
7Aki NummelaAki Nummela (-85)HKV30.5.851.07.50SB
8Otto KaarioOtto Kaario (-98)JyväskKU5.11.981.07.53PB
9Vilho LoukkalahtiVilho Loukkalahti (-95)IFRaseb1.8.951.08.13PB
10Walte HautalaWalte Hautala (-01)LahdA1.12.011.08.43PB (22-v. ka 18.)
11Julius TaskinenJulius Taskinen (-99)LappUM20.8.991.09.17PB
12Lari TakanenLari Takanen (-95)VehkVei31.5.951.09.20PB
13Juuso HakalaJuuso Hakala (-90)TuUL1.2.901.09.27SB
14Otto LaitinenOtto Laitinen (-84)KuusEV22.3.841.09.31PB
15Matti RaumaMatti Rauma (-82)TuUL14.3.821.09.33SB
16Mikko PatanaMikko Patana (-84)SeinäjsU24.3.841.09.38PB
17Kristian LindroosKristian Lindroos (-88)KU-5818.5.881.09.46SB
18Markus RannankariMarkus Rannankari (-87)JoensKa22.8.871.10.23PB
19Samu HeikkonenSamu Heikkonen (-98)LappUM31.5.981.10.24PB
20Simo HaavistoSimo Haavisto (-87)PorinYU3.6.871.11.21PB
21Antti HyttinenAntti Hyttinen (-83)VaajKuo28.7.831.11.24SB
22Heikki HakkarainenHeikki Hakkarainen (-86)HippMK2.3.861.13.14PB
23Jarkko JärvenpääJarkko Järvenpää (-86)TampPy22.8.861.13.57
24Jonathan KilpeläJonathan Kilpelä (-91)JyväskKU30.6.911.14.06SB
25Max MobergMax Moberg (-87)TuUL8.9.871.15.33PB
26Samu HanhelaSamu Hanhela (-96)LahdA13.8.961.16.40PB
27Toni JankaToni Janka (-83)KU-5819.4.831.16.45PB
28Iiro ErkkiläIiro Erkkilä (-88)OulPy10.8.881.16.48PB
29Lauri MiettinenLauri Miettinen (-87)EspTa19.5.871.17.15PB
30Ossi ÖhmanOssi Öhman (-84)TuUL29.12.841.17.23PB
31Mikael HeikinheimoMikael Heikinheimo (-91)HelsJuo29.8.911.18.36PB
32Aleksi HarkkoAleksi Harkko (-89)RunClub27.10.891.20.45SB
33Mikko SallinenMikko Sallinen (-82)Endurance9.1.821.21.40SB
34Reijo RonnilaReijo Ronnila (-88)HeinI7.2.881.22.04SB
35Cyril SjöströmCyril Sjöström (-87)HelsJuo30.11.871.23.56PB
36Joona HeikkeröJoona Heikkerö (-03)PorvU22.4.031.25.31PB
Miika TakalaMiika Takala (-78)JyväskKU4.7.78DNF
Tommi HytönenTommi Hytönen (-90)KU-587.6.90DNF
Juho-Kusti SivosaviJuho-Kusti Sivosavi (-00)TurWei20.3.00DNF
Markus HämäläinenMarkus Hämäläinen (-92)VehkVei4.3.92DNF
M19 10 km tiejuoksu/RR
1Karlos KemppaalaKarlos Kemppaala (-04)ViipU 8.6.0431.14PB kk19(ka 71.) (22-v. ka 20.) (19-v. ka 8.)
2Lauri NokkalaLauri Nokkala (-05)LappUM21.4.0532.32PB (19-v. ka 49.)
3Eemeli HirvonenEemeli Hirvonen (-05)JoensKa17.10.0532.43PB
4Aarni EijsAarni Eijs (-04)SalVil26.8.0433.04PB (19-v. ka 88.)
5Anssi MustonenAnssi Mustonen (-05)KoivKi28.4.0533.08PB
6Jimi AlastaloJimi Alastalo (-04)JoensKa2.7.0433.29PB
7Henri SäisäHenri Säisä (-05)IisVi7.5.0533.40PB
8Leevi HolmströmLeevi Holmström (-05)LahdA22.9.0533.45PB
9Elias VirtanenElias Virtanen (-04)HämeenlTa26.3.0433.50PB
10Roni PiilinenRoni Piilinen (-05)TuUL5.9.0534.50PB
11Elmeri KeroElmeri Kero (-04)TuUL27.8.0435.08PB
12Kasper BiskopKasper Biskop (-05)GamlakIF8.2.0535.11PB
13Otto RuuskanenOtto Ruuskanen (-04)LappUM16.10.0435.28PB
14Santtu HeiskanenSanttu Heiskanen (-05)KU-589.6.0536.09PB
15Veeti SavolainenVeeti Savolainen (-05)KerU17.8.0536.23PB
16Jimi RousuJimi Rousu (-05)GamlakIF25.9.0537.01PB
17Niilo KotirantaNiilo Kotiranta (-05)YlämPy10.8.0540.16SB
M17 10 km tiejuoksu/RR
1Eetu ValtolaEetu Valtola (-06)MikkKV10.5.0633.26PB kk17(17-v. ka 30.)
2Juho HyyryläinenJuho Hyyryläinen (-06)VaalKa3.3.0633.55PB (17-v. ka 53.)
3Aleksi AhlforsAleksi Ahlfors (-07)RaumU9.4.0734.02PB (16-v. ka 15.)
4Lauri LakanenLauri Lakanen (-07)JyväskKU29.5.0734.46PB (16-v. ka 32.)
5Jens-Aarne KeroJens-Aarne Kero (-07)IFRaseb4.10.0734.57PB (16-v. ka 39.)
6Kasper BjörkbackaKasper Björkbacka (-06)VetU 7.11.0636.03PB
7Mikaïl UusipereMikaïl Uusipere (-06)EspTa27.3.0636.22PB
8Ville KorhonenVille Korhonen (-06)KU-5827.9.0637.30PB
9Iisakki JussinmäkiIisakki Jussinmäki (-06)HalsToi6.7.0638.32PB
10Tuomas TonteriTuomas Tonteri (-06)AnjLi23.6.0639.00PB
11Marius RiihimäkiMarius Riihimäki (-07)TampPy16.3.0740.21PB
12Rasmus VankkaRasmus Vankka (-07)TampPy5.4.0740.55PB
Naiset
N Puolimaraton/Halfmarathon
1Alisa VainioAlisa Vainio (-97)LappUM16.11.971.11.31
2Johanna PeiponenJohanna Peiponen (-90)LapLu18.12.901.13.39PB (ka 11.)
3Aino NiemiAino Niemi (-92)TuUL7.3.921.16.45
4Satu LipiäinenSatu Lipiäinen (-96)UltraS14.2.961.18.28PB (ka 62.)
5Petra KilpeläinenPetra Kilpeläinen (-97)LahdA15.7.971.18.35SB
6Anni KuosmanenAnni Kuosmanen (-95)KuopRei23.1.951.20.20PB
7Vera TattariVera Tattari (-99)RunClub31.1.991.20.31PB
8Maria Murtorinne-TaskinenMaria Murtorinne-Taskinen (-90)HKV7.3.901.20.51PB
9Johanna RinteeläJohanna Rinteelä (-88)TuUL3.3.881.23.03SB
10Laura HeikkiläLaura Heikkilä (-86)KU-5821.11.861.23.15SB
11Emma RantaEmma Ranta (-03)LempKiYU28.6.031.24.01PB (22-v. ka 36.)
12Helena KnaapiHelena Knaapi (-99)VasaIS1.12.991.24.16PB
13Iida HaatajaIida Haataja (-94)OulPy28.9.941.24.37PB
14Emma HakalaEmma Hakala (-93)EspTa10.9.931.24.42PB
15Nella ParonenNella Paronen (-99)KarhKa27.7.991.24.45PB
16Saara Ylisaukko-ojaSaara Ylisaukko-oja (-88)RunClub22.7.881.26.12SB
17Minna HuovinenMinna Huovinen (-91)PudasjU23.3.911.26.32PB
18Jonna RailioJonna Railio (-87)HelsJy9.5.871.28.08PB
19Janna KorpelaJanna Korpela (-89)PudasjU5.3.891.28.33PB
20Satu UuttuSatu Uuttu (-87)KU-5822.11.871.29.32SB
21Mirja VartiainenMirja Vartiainen (-71)EspTa19.11.711.33.44SB
22Marjo VesalaMarjo Vesala (-86)PudasjU19.7.861.34.40SB
23Roosa PelkonenRoosa Pelkonen (-99)MäntsU28.9.991.37.33PB
24Ingrid JalasIngrid Jalas (-02)HelsTa 24.8.021.38.05PB
Katri NiemistöKatri Niemistö (-94)JyväskKU7.4.94DNF
N19 10 km tiejuoksu/RR
1Eveliina KujalaEveliina Kujala (-05)LimNM22.5.0537.40PB kk19(22-v. ka 62.) (19-v. ka 47.)
2Eva PeltopuroEva Peltopuro (-05)VantSa4.11.0537.59PB (22-v. ka 76.) (19-v. ka 57.)
3Ella SorvistoElla Sorvisto (-04)KuivAu1.4.0438.01PB
4Vilma SorvistoVilma Sorvisto (-04)KuivAu1.4.0438.09PB
5Melissa KykyriMelissa Kykyri (-04)KälvTa10.5.0438.22PB (22-v. ka 96.) (19-v. ka 73.)
6Sini-Minea SaarikoskiSini-Minea Saarikoski (-05)KerU18.10.0538.50PB
7Emma SyväojaEmma Syväoja (-04)LappUM2.11.0440.18PB
8Pinja LaasanenPinja Laasanen (-05)SiilPo3.6.0540.42SB
9Petriina NiininenPetriina Niininen (-04)TampPy3.2.0441.00SB
N17 10 km tiejuoksu/RR
1Sara SäkkinenSara Säkkinen (-07)LimNM 27.11.0738.00PB kk17(16-v. ka 8.)
2Sofia RinneSofia Rinne (-06)LahdA14.11.0639.16PB
3Linnea KeroLinnea Kero (-06)TuUL3.11.0640.21PB
4Anni Mäki-HokkonenAnni Mäki-Hokkonen (-07)LappUM23.4.0740.36PB (16-v. ka 66.)
5Alisa EmaldynovaAlisa Emaldynova (-06)SalVil21.8.0640.51PB
6Ilona PelliIlona Pelli (-06)MikkKV7.3.0641.18PB
Tiitu HjerppeTiitu Hjerppe (-06)LappUM13.6.06DNF
Kalevan maljan pisteet
Lahden Ahkera23
Lappeenrannan Urheilu-Miehet17
Limingan Niittomiehet14
Turun Urheiluliitto13
Jyväskylän Kenttäurheilijat8
Mikkelin Kilpa-Veikot8
Alajärven Ankkurit7
Kuivasjärven Aura Oulu7
Lapin Lukko Rovaniemi7
Viipurin Urheilijat Helsinki7
Lempäälän Kisa Yleisurheilu6
Joensuun Kataja5
Salon Vilpas5
Ultrajuoksuseura Sisu Joensuu5
Vaalan Karhu5
Vantaan Salamat5
Rauman Urheilijat4
Helsingin Kisa-Veikot3
Kuopion Reipas3
IF Raseborg2
Koiviston Kipinä Äänekoski2
Kälviän Tarmo2
Runner's Club Helsinki2
Keravan Urheilijat1
Vetelin Urheilijat1

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Akaa: Toijala-hölkkä
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut