TULOKSET: 22-, 19-, 17- ja 15-v. SM-hallimoniottelut, Kuortane, Kuortanehalli, 4.–5.3.2023


101 urheilijaa, 639 lajisuoritusta


Miehet
M22 Seitsenottelu
5.3.
1Aleksi SavolainenAleksi Savolainen (-02)TampPy4.5.025364PB kk
 7.21 6.73 14.13 1.85 8.43 4.70 2:56.07 
2Ville ToivonenVille Toivonen (-02)ÄhtU8.4.025198PB
 7.31 6.67 12.91 1.88 8.34 4.40 2:56.42 
3Leo RautiainenLeo Rautiainen (-03)KU-5813.2.035145PB (ka 69.) (22-v. ka 43.)
 7.29 6.61 13.41 1.79 8.41 4.20 2:49.07 
4Juuso ErkkiläJuuso Erkkilä (-02)LohtVei9.11.024473PB
 7.60 6.35 10.31 1.70 8.88 4.30 3:06.12 
5Juho KahelinJuho Kahelin (-02)TampPy17.12.023742PB
 7.51 6.25 9.78 1.70 9.05 2.80 3:39.32 
M19 Seitsenottelu
5.3.
1Konsta KankainenKonsta Kankainen (-04)TampPy29.4.044866PB (19-v. ka 56.)
 7.16 6.46 12.34 1.64 8.16 4.60 3:18.22 
2Juho KallioJuho Kallio (-04)LapVi16.3.044633PB
 7.29 6.41 11.87 1.76 8.53 3.80 3:10.23 
3Matias TapanainenMatias Tapanainen (-05)EspTa13.12.054519PB
 7.33 5.98 11.76 1.79 8.58 3.70 3:08.77 
4Johannes MäkeläJohannes Mäkelä (-04)HKV6.10.044249PB
 7.82 5.72 10.02 1.67 9.41 4.20 2:49.44 
5Thomas IsakssonThomas Isaksson (-05)BorgåAk31.5.054011
 7.44 5.86 9.31 1.70 9.00 3.25 3:09.80 
M17 Seitsenottelu
5.3.
1Aleksi HilskaAleksi Hilska (-06)LappUM18.6.065222PB kk17(17-v. ka 4.)
 7.32 6.76 14.82 1.91 8.39 4.10 3:00.42 
2Valentino BertucciValentino Bertucci (-06)NivU 21.3.064631PB (17-v. ka 53.)
 7.48 6.13 12.74 1.76 8.35 3.10 2:49.00 
3Arttu HaaksluotoArttu Haaksluoto (-07)RiihimKi15.5.074431PB
 7.38 6.11 9.77 1.64 8.74 4.10 3:01.27 
4Eelis KuusjärviEelis Kuusjärvi (-06)LempKiYU23.6.064318PB
 7.61 6.20 11.07 1.64 8.93 3.40 2:51.85 
5Otso NyyssönenOtso Nyyssönen (-07)JoensKa31.5.074179PB
 7.37 6.54 10.75 1.73 8.90 2.90 3:15.96 
6Vilho HaaksluotoVilho Haaksluoto (-07)RiihimKi15.5.074103PB
 7.36 5.59 10.10 1.58 8.81 3.90 3:14.96 
7Theo GullbergTheo Gullberg (-07)VasaIS14.3.073733PB
 7.96 5.84 10.48 1.58 9.74 3.20 3:01.59 
8Matias NieminenMatias Nieminen (-07)AsikkRai6.9.072921PB
 8.23 5.54 11.27 1.67 11.19 3.00 4:07.67 
P15 Halliviisiottelu
4.3.
1Elias KemppainenElias Kemppainen (-08)LahdA7.2.083432PB kk15(15-v. ka 5.)
 8.98 5.71 13.24 3.80 3:07.27 
2Joona ViitalaJoona Viitala (-08)JyväskKU24.3.083184PB (15-v. ka 10.)
 8.61 5.73 12.50 3.10 3:15.98 
3Topias PoutiainenTopias Poutiainen (-09)OutokPa9.5.093071PB kk14(14-v. ka 2.)
 9.05 5.69 12.60 3.20 3:15.27 
4Topi NiemiTopi Niemi (-08)RiihimKi26.7.082976PB (15-v. ka 26.)
 9.11 5.30 10.18 3.20 2:59.04 
5Niilo PelliNiilo Pelli (-08)PolvijU30.11.082618PB (15-v. ka 49.)
 9.74 5.72 12.06 2.90 3:38.66 
6Väinö KekkonenVäinö Kekkonen (-08)OulPy 28.1.082533PB (15-v. ka 58.)
 9.08 5.22 9.88 2.45 3:17.04 
7Renne KankkunenRenne Kankkunen (-08)JoensKa13.7.082443PB (15-v. ka 70.)
 9.30 5.35 10.52 2.60 3:38.62 
8Toivo HalonenToivo Halonen (-09)HyvsU24.4.092375
 9.44 5.14 8.95 2.70 3:24.16 
9Aapeli OilaAapeli Oila (-08)EspTa18.7.082246PB
 9.62 4.75 9.38 2.45 3:17.68 
10Sakari MäkeläSakari Mäkelä (-08)VammsVoi25.8.082140PB
 10.84 4.60 9.84 2.90 3:18.49 
11Eemeli RaunioEemeli Raunio (-09)TampPy 12.2.091748PB
 10.28 4.19 9.49 2.30 4:01.03 
Naiset
N22 Viisiottelu
5.3.
1Emmi ValtonenEmmi Valtonen (-03)TuUL5.3.033563
 8.62 1.58 11.98 5.01 2:34.48 
2Laura LepistöLaura Lepistö (-01)PorinYU31.1.013423
 9.34 1.52 12.46 5.27 2:36.55 
3Venla VäliharjuVenla Väliharju (-02)TampPy30.4.023388PB
 8.93 1.55 10.07 5.42 2:39.91 
4Piia KalliomäkiPiia Kalliomäki (-03)ÄänekU12.6.033147PB
 9.16 1.43 7.86 5.63 2:37.85 
5Tessa MoisioTessa Moisio (-03)KaipVi4.5.033115PB
 9.32 1.35 9.29 5.62 2:38.22 
6Anna PyykköAnna Pyykkö (-03)OrivPo14.2.032843PB
 9.14 1.40 9.78 5.19 3:04.72 
8Nelli TalvitieNelli Talvitie (-01)TampPy27.5.012619SB
 10.44 1.43 12.76 4.57 3:08.98 
Lotta PutkirantaLotta Putkiranta (-03)EspTa12.6.03DNF
 10.02 1.58 10.99  
Eveliina LehtolaEveliina Lehtola (-03)OulPy27.3.03DNF
 9.27 1.55 10.81 5.18 DNF 
N19 Viisiottelu
5.3.
1Sara-Sofia HyvönenSara-Sofia Hyvönen (-05)JoensKa25.7.053659PB kk19(ka 72.) (22-v. ka 60.) (19-v. ka 27.)
 8.94 1.64 10.37 5.68 2:33.75 
2Siiri SiirtolaSiiri Siirtola (-05)HKV4.5.053611PB (ka 84.) (22-v. ka 73.) (19-v. ka 32.)
 8.59 1.58 10.57 5.80 2:42.40 
3Elizabeth FogdeElizabeth Fogde (-05)MalaxIF16.4.053248PB
 9.20 1.64 9.07 5.40 2:50.71 
4Emmi HietanenEmmi Hietanen (-04)HämeenlTa26.2.043214PB
 9.25 1.55 10.37 4.99 2:40.53 
5Vanessa LindbergVanessa Lindberg (-04)RiihimKi11.4.042966PB
 9.70 1.52 10.59 4.78 2:48.00 
6Evita SantalaEvita Santala (-05)HKV5.4.052931PB
 9.40 1.43 9.91 5.02 2:49.35 
7Ella SoinilehtoElla Soinilehto (-04)OulPy10.4.042912PB
 9.54 1.52 9.27 5.04 2:54.72 
8Olivia VeneskoskiOlivia Veneskoski (-05)OulPy26.10.052905PB
 9.72 1.35 7.92 5.38 2:35.89 
9Anni KantolaAnni Kantola (-05)TampPy 6.9.052729PB
 9.20 1.55 8.98 5.10 3:30.88 
10Alisa KoivukangasAlisa Koivukangas (-05)LappVei9.8.052701PB
 10.08 1.40 9.98 4.82 2:51.03 
11Jutta HeinoJutta Heino (-04)KarkkPo10.10.042606PB
 9.91 1.40 8.41 4.57 2:47.18 
12Emmi RantalaEmmi Rantala (-05)OulPy28.3.052571PB
 10.74 1.46 8.61 4.89 2:51.80 
13Vilma HonkonenVilma Honkonen (-05)JyväskKU9.5.051823PB
 10.23 8.70 4.64 3:14.23 
Saima KossaSaima Kossa (-05)SauvU4.1.05DNF
 9.08 1.55 10.96  
N17 Viisiottelu
4.3.
1Enni VirjonenEnni Virjonen (-07)TuUL14.5.074070PB kk17(16-v. ka 1.)
 8.47 1.70 14.26 5.72 2:36.40 
2Mila HeikkonenMila Heikkonen (-06)HIFK27.11.063833PB (17-v. ka 18.)
 8.42 1.61 10.47 5.64 2:25.54 
3Charlotte KajanderCharlotte Kajander (-06)HIFK15.1.063559PB (17-v. ka 56.)
 8.59 1.61 11.41 5.35 2:43.22 
4Iina RantonenIina Rantonen (-06)ViipU12.4.063366PB
 9.01 1.58 10.34 5.00 2:34.72 
5Pirkko JärvikyläPirkko Järvikylä (-06)JyväskKU12.6.063221SB
 9.32 1.61 11.77 5.11 2:56.86 
6Vilma KnutarVilma Knutar (-06)GamlakIF1.7.063171PB
 9.35 1.67 8.77 5.23 2:52.00 
7Mia FlinkMia Flink (-07)EspTa5.6.073153PB
 9.57 1.58 9.01 5.22 2:40.92 
8Siiri MäkeläSiiri Mäkelä (-07)VammsVoi19.4.073141PB
 9.52 1.47 11.61 4.80 2:36.98 
9Malin CederholmMalin Cederholm (-06)IFNykn6.3.063089PB
 9.62 1.55 11.91 4.74 2:48.35 
10Lumia LaaksoLumia Laakso (-06)HKV4.4.062981PB
 9.37 1.41 11.97 4.88 2:52.47 
11Miranda LehtimäkiMiranda Lehtimäki (-07)ForssSa18.2.072971PB
 9.72 1.44 8.89 4.91 2:32.72 
12Aada HaavistoAada Haavisto (-06)TuUL12.7.062953PB
 9.74 1.61 11.31 4.66 3:00.57 
13Miriam PuolimatkaMiriam Puolimatka (-06)VehmU14.12.062936PB
 9.07 1.49 8.77 4.49 2:41.44 
14Eevi YlitaloEevi Ylitalo (-06)JyväskKU31.3.062809PB
 9.37 1.44 9.64 4.71 2:53.06 
15Aava KoskinenAava Koskinen (-07)TuUL29.9.072799PB
 9.39 1.52 10.40 4.60 3:05.61 
16Aino KiiskinenAino Kiiskinen (-07)PyhäsU19.2.072574PB
 10.50 1.38 10.89 4.45 2:50.58 
17Hertta HakalaHertta Hakala (-07)TampPy31.12.072573PB
 9.73 1.41 8.85 4.37 2:52.60 
18Sara MattilaSara Mattila (-07)ÄhtU4.7.072506PB
 9.77 1.41 9.85 4.58 3:12.36 
19Oona-Maria KöykkäOona-Maria Köykkä (-06)IlmajKi12.8.062346PB
 10.87 1.41 10.62 4.68 3:17.31 
Moona HeikkinenMoona Heikkinen (-06)JyväskKU17.1.06DNF
 9.97 1.38 12.08  
T15 Halliviisiottelu
5.3.
1Emma JuntunenEmma Juntunen (-08)KuivAu16.5.082889PB kk15(15-v. ka 6.)
 9.04 1.53 11.42 5.26 2:25.79 
2Ella WallinElla Wallin (-08)VasaIS20.12.082718PB (15-v. ka 14.)
 8.91 1.53 9.59 5.44 2:39.99 
3Laura MantilaLaura Mantila (-08)HämeenlTa24.3.082601PB (15-v. ka 21.)
 9.57 1.53 11.32 5.11 2:34.76 
4Hilla TuominenHilla Tuominen (-08)LahdA6.6.082600PB (15-v. ka 22.)
 9.39 1.47 7.49 5.41 2:21.96 
5Ilona NordmanIlona Nordman (-08)RaumU16.1.082316PB (15-v. ka 70.)
 9.54 1.53 9.30 4.95 2:53.02 
6Inka HämäläinenInka Hämäläinen (-08)JanJa3.9.082289PB (15-v. ka 82.)
 10.10 1.53 11.52 4.78 2:53.01 
7Sohvi-Lotta VaronenSohvi-Lotta Varonen (-09)JoensKa2.8.092281PB kk14(14-v. ka 25.)
 9.36 1.50 9.31 4.70 2:52.26 
8Janika LångsjöJanika Långsjö (-08)LapVi 21.5.082157PB
 10.13 1.41 8.80 4.77 2:33.92 
9Essi KinnanenEssi Kinnanen (-09)VammsVoi30.3.092096PB (14-v. ka 63.)
 9.97 1.47 8.68 4.48 2:42.48 
10Iida TamminenIida Tamminen (-09)KaipVi4.4.092073PB (14-v. ka 70.)
 10.14 1.41 9.22 4.28 2:34.66 
11Iina MannerIina Manner (-08)ÄänekU1.11.082032PB
 9.88 1.44 9.09 4.69 3:04.90 
12Milka KoivukoskiMilka Koivukoski (-08)HelsTa 6.10.082023PB
 9.62 1.44 7.32 4.52 2:50.47 
13Elina VakkilainenElina Vakkilainen (-08)VantSa22.3.081972PB
 10.09 1.41 8.78 4.35 2:46.78 
14Aino HeikkiläAino Heikkilä (-08)TampPy28.12.081965SB
 9.65 1.32 8.81 4.74 3:09.67 
15Tara SohloTara Sohlo (-08)EspTa 16.7.081954PB
 9.98 1.35 8.30 4.55 2:47.30 
16Olivia HärtullOlivia Härtull (-09)LarsmoIF 14.2.091946PB
 10.12 1.38 8.06 4.37 2:41.14 
17Ronja KempasRonja Kempas (-08)ViipU 2.10.081844PB
 9.89 1.29 7.12 4.64 2:53.87 
18Vivian HelinVivian Helin (-09)SeinäjsU26.4.091827PB
 10.44 1.29 9.09 4.45 2:51.51 
19Minttu KanervaMinttu Kanerva (-09)VantSa11.8.091811PB
 11.00 1.44 7.63 4.61 2:51.45 
20Angelina HeinäheimoAngelina Heinäheimo (-09)LapVi26.6.091797PB
 10.91 1.50 8.04 4.40 3:03.01 
21Petra PennanenPetra Pennanen (-09)HKV 11.7.091692
 10.36 1.44 8.41 4.52 DNF 
22Fiona GirautFiona Giraut (-09)TampPy12.2.091676PB
 10.86 1.44 8.01 4.00 3:03.32 
23Peppi SoiluahoPeppi Soiluaho (-09)ÄänekU17.1.091675PB
 9.56 1.38 8.48 NM 2:52.42 
24Jadessa SyrjäläJadessa Syrjälä (-09)ÄhtU29.5.091609PB
 10.39 1.38 6.48 4.00 3:04.86 
25Lumi RekoniusLumi Rekonius (-08)TampPy 20.6.081578PB
 11.36 1.32 9.81 4.26 3:34.75 
26Aada PiispanenAada Piispanen (-09)AlajA7.3.091548PB
 11.46 1.35 6.40 4.05 2:45.05 
27Minea JunnoMinea Junno (-09)VantSa26.1.091474PB
 10.97 1.29 7.07 3.81 3:00.59 
28Aino TurunenAino Turunen (-09)ViipU28.10.091441PB
 11.31 1.29 6.33 4.05 2:58.40 
Saga LaineSaga Laine (-09)HelsTa5.5.09DNF
 10.29 8.09 4.02  

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat