TULOKSET: Keihäsolympiadin leirikisa, Pajulahti, Pajulahti-halli, 3.3.2023


14 urheilijaa, 14 lajisuoritusta

Miehet
M60 Keihäs/JT
1Jarmo ViskariJarmo Viskari (-63)LappUM27.2.6349,48PB
  X     49,48 PB     48,46     46,28     49,38     X     
Naiset
N Keihäs/JT
1Emilia KarellEmilia Karell (-03)SjundeåIF30.3.0356,43PBSE22 kk(ka 4.)
  56,43 kk PB     X     X     P     P     P     
2Sanne ErkkolaSanne Erkkola (-94)TuUL8.3.9453,06PB (ka 10.)
  52,60 PB     52,45     51,59     X     X     53,06 PB     
3Helmiina KynnäsHelmiina Kynnäs (-04)SaarijPu20.5.0446,56SB kk19
  43,89     46,56 kk19 SB     45,60     43,02     42,34     42,24     
4Mette GerkmanMette Gerkman (-99)EspTa12.3.9941,30PB (ka 91.)
  39,14     37,74     39,77     41,30 PB     X     X     
5Marlena NieminenMarlena Nieminen (-05)KarhKa21.3.0534,70PB
  33,98 PB     34,70 PB     X     X     34,67     34,66     
N17 Keihäs/JT
1Rebecca NelimarkkaRebecca Nelimarkka (-06)NakkVire10.7.0651,20PB kk17(17-v. ka 4.) EYOF-raja
  48,10 kk17 PB     51,20 kk17 PB     48,68     46,82     48,51     48,05     
2Rebekka PetroRebekka Petro (-08)HämeenlTa25.3.0837,10PB kk15
  37,10 kk15 PB     34,93     35,52     35,86     33,40     34,78     
T15 Keihäs/JT
1Piitu TourunenPiitu Tourunen (-08)LahdA25.6.0838,66
  36,09     37,77     38,66     38,09     36,38     X     
2Isabella TuulariIsabella Tuulari (-09)EspTa 5.5.0938,43PB
  38,12 PB     38,43 PB     35,27     36,72     37,07     38,01     
3Livia von WendtLivia von Wendt (-08)HIFK1.1.0838,12SB
  35,28 SB     X     X     38,12 SB     X     X     
4Helmi HuopalainenHelmi Huopalainen (-08)ValkKa13.3.0837,31PB
  30,28 PB     37,31 PB     31,77     33,00     32,38     X     
5Aada KölhiAada Kölhi (-10)HämeenlTa19.4.1029,70PB
  28,69 PB     28,45     29,70 PB     25,93     27,12     24,43     
6Nuppu TunturiNuppu Tunturi (-09)HämeenlTa16.10.0929,40
  29,40     28,17     26,69     27,55     X     26,69     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Akaa: Toijala-hölkkä
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut